Кінь, Колесо та Мова. Курганна теорія Девіда Ентоні. Про походження праіндоєвропейців з України.

00:00 Девід Ентоні та його праця "Кінь, колесо та мова". Як курганна гіпотеза стала теорією. Про індоєвропейців, Україну та кургани.
03:40 З України вийшли всі індоєвропейські мови, 4200-2200 р. до н.е. (картосхема).
06:08 Від Карпат до Дінця. Початок розвитку індоєвропейських культур, 5800-5000 р. до н.е.. Впровадження скотарства (картосхема).
08:42 Винахід верхової їзди, 4200-4000 р. до н.е.: Дереївка, Україна, Середньостогівська культура.
09:37 Україна - контактна зона культур, які сформували праіндоєвропейців: трипільська, дніпро-донецька та середньостогівська культури (картосхема).
11:00 Попередники ямної культури 3800-3300 р.до н.е. (картосхема).
12:20 Ямна культура - праіндоєвропейці (картосхема).
13:20 Праслов'яни і культура шнурової кераміки. Поширення культури шнурової кераміки лісами Європи.
14:32 Синташтинська культура аріїв на Південному Уралі, бойові колісниці.
15:39 Рух арів від Дніпра до Інду, 2900-1600 р. до н.е. (картосхема).
15:55 Зрубно-андронівська культурно-істоиична спільнота (від 1800 р. до н.е.). Зрубники - в Україну, андронівці в Казахстан та Індію.
«Кінь, колесо та мова: як вершники бронзового віку з євразійських степів сформували сучасний світ» - це книга антрополога Девіда В. Ентоні 2007 року, в якій автор описує свою «переглянуту Курганну теорію». ("revised Kurgan theory"). Він досліджує походження та поширення індоєвропейських мов із причорноморсько-каспійського степу в Західну Європу , Центральну Азію та Південну Азію . Він показує, як одомашнення коня і винахід колеса зробили мобільними та змінили степові суспільства скотарів у євразійському степу.
Ентоні дає широкий огляд доказів лінгвістики та археології про зародження та ранній період поширення індоєвропейських мов, таким чином вивіряючи Курганну гіпотезу Марії Гімбутас. Ентоні описує розвиток місцевих культур на північному узбережжі Чорного моря: від мисливців-збирачів до скотарів, під впливом балканських культур, які навчили мешканців Північного Причорномор’я скотарству і представили технології обробітку бронзи. Особлива увага привертається до теми приручення коней. Вперше кінь був приручений, на думку Ентоні, в українському степу представниками Середньостогівської культури близько 4200 року до н.е. (с. Дереївка, Кропивницька область).
Між 3500 і 3000 рр. до н.е. змінився клімат: степи стали сухішими та прохолоднішими. Скотарі стали мобільнішими і перейшли до нового способу життя в степу. Нова соціальна організація поширилася по всій Європі, Центральній та Південній Азії. Одночасно з міграцією степових скотарів поширювалися індоєвропейські мови. Важливо зазначити, що термін "індоєвропейські мови" є умовним науковим терміном, що містить у собі дві географічні назви: Європа (звідки походять всі індоєвропейці) та Індія (яка стала однією з найчисельніших давніх колоній мігрантів з Європи).
Книга має дві частини, в яких 17 розділів.
Частина перша книги охоплює теоретичні міркування про мову та археологію.
У першому розділі маємо короткий огляд індоєвропейської лінгвістики. У другому розділі автор досліджує реконструкцію протоіндоєвропейської мови; у третьому - розглядає часові межі життя протоіндоєвропейців. У четвертому розділі автор вивіряє свої міркування на прикладах лексики на позначення вовни та колеса. Розділ п’ятий буде особливо цікавий українцям - про локалізацію прабатьківщини праіндоєвропейців. Кореляція даних лінгвістики та археології - тема шостого розділу.
Друга частина книги охоплює розвиток степових культур і наступні міграції з Чорноморсько-Каспійського степу до Європи, Центральної та Південної Азії.
У восьмому розділі Ентоні описує взаємодію між балканськими землеробами і скотарями та степовими мисливцями-збирачами на річці Дністер (в Україні) та подальше поширення скотарства. У розділі дев’ятому автор розглядає поширення скотарства під час мідного віку та супутню соціальну диференціацію суспільства. Розділ десятий - про приручення коня. Одинадцятий розділ - про завершення епохи енеолітичних балканських культур та ранні міграції степовиків у долину Дунаю. Дванадцятий розділ описує розвиток степових культур протягом енеоліту, включаючи взаємодію з месопотамським світом після занепаду балканських культур і роль протоіндоєвропейської як регіональної мови. У тринадцятому розділі розглядається період ямної культури як кульмінація усіх процесів у причорноморсько-каспійських степах. У чотирнадцятому розділі Ентоні пише про міграцію людей ямної культури в долину Дунаю та розмірковує над походженням західних індоєвропейських мов з долини Дунаю (кельтські, італійські), з долини Дністра (германські) та Дніпра (балтійські, слов’янські). У наступному розділі Ентоні розглядає уже східні хвилі міграції, які дали початок культури аріїв Синташта. Міграції аріїв на південь через Бактрійсько-Маргіанський археологічний комплекс до Анатолії та в Індію розглядаються у шістнадцятому розділі. У сімнадцятому розділі - підсумок великого розгляду «виправленої Курганної гіпотези» Гімбутас, а відтак курганної теорії Ентоні.

Пікірлер: 230

  • @user-ju5on5kf2m
    @user-ju5on5kf2m2 ай бұрын

    А я все відкладав перегляд цього відео. Як відкладають на завершення найсмачніший шматочок. Я здогадувався, що воно особливе і не помилився. Пане Василю, ця ваша робота найкраща, як на мене. Я її скачаю собі на мобільний і буду передивлятися. Все, як на параді. Культури вишуковані під мотузочку, по-віку-зросту і прокоментовані по-подіям. Вся багаторічна і багатозбіжжяна каша в голові, що не давала спокою, розкладена по видах і зернах. Краса і слава Девиду Ентоні і вам, шановний друже Велесе, пане Авторе. Дякую і чекаю нових блискучих відео від ДЕТЕКТИВА НАШОЇ ІСТОРІЇ. Слава Україні і її синам!

  • @user-qn9mj8wj7d
    @user-qn9mj8wj7d2 ай бұрын

    Взагалі то, інформація вражає! До того ж, дуже дивним є той факт, що праця Девіда Ентоні, до сьогодні на теренах України лишалася чимось невідомим, і як наслідок, в українському перекладі цього джерела ми не маємо. Дякую за відео, сподіваюся, що "Кінь, колесо та мова" ще прозвучить українською.

  • @hsohclhnocubsat

    @hsohclhnocubsat

    2 ай бұрын

    А що тут дивного ? Толочки- Яневські - Арєстовичі.. на київських горах не випадково.

  • @bilash_g

    @bilash_g

    2 ай бұрын

    ​@@hsohclhnocubsat Названі Вами горе-діячі це тільки невеличка шопта тої агентури , яка працювала на ворогів України , і це тільки вершина айсберга.

  • @hsohclhnocubsat

    @hsohclhnocubsat

    2 ай бұрын

    @@bilash_g вкаливают і далі.

  • @wowabigun7631

    @wowabigun7631

    2 ай бұрын

    Взагалі-то декілька робіт на сю тему. Біда в тому, що ґвалт ґатсапнутих заглушки все, та й наші науковці до сьогодні воліють щось типу: трипільці нам не предки, Південний Урал - батьківщина індоаріїв і т.д., щоб мск не образилися, ги. Подяка ведучому за сміливість.

  • @user-mw1ny9vp2g

    @user-mw1ny9vp2g

    2 ай бұрын

    У англомовному ютубі ця інформація є давно, німці та англійці досліджують нашу історію більше ніж ми

  • @Ukraine0desa
    @Ukraine0desa2 ай бұрын

    Завжди знав що українці офігенні. Слава Україні!

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    🇺🇦✌️

  • @user-dr4bp8kg3m
    @user-dr4bp8kg3m2 ай бұрын

    Нарешті бачу сучасну наукову роботу, яка має відношення до курганної культури. Хоча роботи тут ще непочатий край…

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Хочу, щоб книга була перекладена українською та викликала розголос тут, в Україні. Там у деталях є що додати й українським дослідникам. І, звісно, вдячні Ентоні за масштабне бачення, за магістральну велику Курганну теорію.

  • @user-nd5rw1qe4r
    @user-nd5rw1qe4r2 ай бұрын

    Тільки тепер відкривається наша Українська історія.Слава Україні!!!

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Надійшов час - прокинулася Україна. Героям слава!

  • @nallyvaico

    @nallyvaico

    28 күн бұрын

    Хаха! 🤣 Ну, це жесть просто. Пали, боже! 🤣 Я от лише уявляю такого ж дослідника-антрополога, який досліджує скелет якоїсь доісторичної мавпи, котрій мільйонів 5 років, і.... - "оце предок українців! Пидивіться, звідки походить наша нація!" (ага - від кембрійського динозавра 😂) Над вами починає весь світ сміятися - ви себе чуєте??

  • @user-pi4jr2wv3u
    @user-pi4jr2wv3u2 ай бұрын

    Я науковий співробітник Інституту Технічної Теплофізики. В "кандидатській роботі" досліджував гумінні складові грунту. І у нас в Україні, і на території сучасної Туреччини, вони однакові. Це гумінні, гематомеланові та інші кислоти. Вони не водорозчинні, що дозволяє чорнозему бути ефективним добривом впродовж тисячолітть. На мою думку, цей шар ґрунту, був створений людьми. В інших місцях чорнозем має інший склад. Я переконаний, що Анатолія і сучасна Україна, у дуже давні часи, були однією державою. Тому і анатолійська гіпотеза, і курганна, мають право на існування.

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Приємно бачити думку фахівця. Чим більше наук долучаються до розгляду, тим об'єктивнішим стає погляд на тему. У своїх дотичних виявах анатолійська гіпотеза та курганна теорія доповнюють одна одну. А що Ви думаєте з приводу гіпотези про Потоп у Чорному морі, згідно якої води Середземного моря прорвали Дарданели і затопили Чорне озеро близько 7500 років тому? Втікачі від цього Потопу мали би вийти на береги Анатолії, так і українського степу. Гіпотеза запропонована геологами Колумбійського університету Вільямом Раяном і Волтером Пітманом.

  • @-AZ-ZA-GLAVOGRAD-TA-ZLATOHRAM-

    @-AZ-ZA-GLAVOGRAD-TA-ZLATOHRAM-

    2 ай бұрын

    КОЛИ СТАНІСЛАВУ ЛЕМУ СТАЛА ВІДОМА ПРАВДА ПРО ЧОРНЕ МОРЕ ТО ПИШЕ "ФАНТАСТИКУ" ПРО ЖИВИЙ СОЛЯРИС

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    @@-AZ-ZA-GLAVOGRAD-TA-ZLATOHRAM- Чорноморський потоп 7500 років тому став темою дослідження геологів. Він логічно вміщується і історичні події.

  • @wowabigun7631

    @wowabigun7631

    2 ай бұрын

    Вибачте, як недороблений ґрунтознавець (попердонило в радисти) зауважу, що науково підтверджена причина появи чорноземів (гумусу) дещо інша. Це результат пост льодовикових процесів. (Забувають, коли карти зледеніння малюють, що Кавказ теж був ініціатором льодовиків). З повагою.

  • @user-pi4jr2wv3u

    @user-pi4jr2wv3u

    2 ай бұрын

    На території України не було "льодовикового періоду".

  • @user-sr8ij3ic6l
    @user-sr8ij3ic6l2 ай бұрын

    Дякую, за чергові цікаві дослідження та їх висвітлення. Чекаємо нових випусків. Героям Слава!

  • @toriks_
    @toriks_2 ай бұрын

    Чудове, пізнавальне відео.Дякую що робите такі відео. Героям Слава!

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Дякую )

  • @vasmin1471
    @vasmin14712 ай бұрын

    Кінь був приручений в Україні ще в неоліті. А коли погіршились природні умови в 5 тисячолітті до нашої ери , а можливо і раніше, ТРИПІЛЬЦІ запрягли волів у вози, та сіли на коней і пішли шукати нові землі і дійшли аж до Індії і Китаю. Історик Каве Фаррох в книзі "Перси" виданій в 2009 році М. "ЕКСМО" на стор. 17 пише "Саме в Україні зародились традиції кінноти. Саме в Україні виникла індоєвропейська - мова, яка відома сьогодні, яка поширилася потім в Європу, Центральну Азію, Персию і Індію". Польський філолог М. Красульський в 1880 році в Одесі опублікував працю на жаб’ячому язику "ДАВНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ" в якій він прийшов до висновку: "Займаючись довший час порівнянням арійських мов, я прийшов до висновку, що українська мова є старшою не лише за усі слов’янські, не виключаючи так звану старослов’янську, але й за санскрит, давньо-грецьку, латину та інші арійські." Цитата наведена з книги "Чи є російська мова руською" Київ 2008 рік стор. 92

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Так. Девід Ентоні не перший, хто доводив українські витоки праіндоєвропейців. Фундатором "степової колиски" вважають видатного німецького вченого Освальда Шрадера (поч 20 ст.).

  • @wowabigun7631

    @wowabigun7631

    2 ай бұрын

    Вибачте, але не трипільці. (Хоча вони теж одні з предків наших предків, ги.) Рух індоєвропейців почався з тих теренів майбутньої України, де трипільці не селилися і мін десь на тисячу рр пізніше згасання трипільської культури.

  • @vasmin1471

    @vasmin1471

    2 ай бұрын

    ​@@wowabigun7631 І трипільці і середньостогівці, приручили коня одночасно. Про це свідчать розкопки Молюхового Бугра, який розміщений на кордоні трипільців і середньостогівці.

  • @user-lh3mv8kg6u

    @user-lh3mv8kg6u

    2 ай бұрын

    Та невже? Оце воно! Негайно пишіть трактат, на цю тему. У вас буде аншлаг😅.

  • @wowabigun7631

    @wowabigun7631

    2 ай бұрын

    @@user-lh3mv8kg6u ви вперше дізналися, що лапті до індоаріїв ніякого стосунку? Вав, заздрю, у вас попереду багато цікавого.

  • @speedwagon03
    @speedwagon032 ай бұрын

    Дуже цікава інформація, продовжуйте в тому ж дусі 🔥🔥🔥

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Дякую 🇺🇦✌️

  • @valentinakobzar3821
    @valentinakobzar38212 ай бұрын

    Слава Україні! Бальзам на душу!.. дякую Вам за дуже важливу роботу!!!

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Героям слава 🇺🇦✌️ Дякую за відгук і підтримку )

  • @user-rt4im8us7e
    @user-rt4im8us7e2 ай бұрын

    Все пішло з українських земель, дякую за відео.

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Межові території осілих трипільців та кочових степовиків вважаються місцем зародження праіндоєвропейської мови - це Україна. Курганна теорія Ентоні.

  • @wowabigun7631

    @wowabigun7631

    2 ай бұрын

    Ну, не все, але Ukraine is a matherland all Indo-European languages - факт.

  • @user-ig8dw5qi2n
    @user-ig8dw5qi2n2 ай бұрын

    Ось вам гарна логічна думка: Якщо у вас джерело розповсюдження одніє мови у різні боки, то це що? - Вірно - це центр! У ті часи багато культур не було, багато країн теж. Тоді знали всі про всіх все, легенди розповсюджувалися переказами, а в житті не змінювалося нічоно по 5-10 віків. Це зараз у нас багато змін кожен рік, із теперішньрю швидкістю зв'язку та технологічним розвитком. Отже висновок: Нагадаю - є багато відео про міфічну Гіперборею, і можливо то і є її центр - там де джерело поширення мов - між Чорним морем та Каспійським. Можливо.

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Вважаю, що першокраїна індоєвропейців мала у назві корінь БОР-: Гіперборея, Бористен, Бгарата, Борусія-Прусія...

  • @user-ig8dw5qi2n

    @user-ig8dw5qi2n

    2 ай бұрын

    @@betelgeusestudio_1369 І ще є гарні слова "приборкувач", та "борець". Приборкувачі звірів були ті, хто приборкали і коня, і бізона, і собаку, і лева, і всіх-всіх інших, а тому вони звалися "бореї". А ще - "борці" і "вояки" це слова тотожні, тільки "борець" це "оборонець", "захисник", а "вояка" - це виконавець війни, за часту - просто найманець, або слуга.

  • @viktoriaviktoria3178
    @viktoriaviktoria31782 ай бұрын

    Як круто бути українкою!

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    🇺🇦✌️)))

  • @pavlosl8778
    @pavlosl87782 ай бұрын

    Ой, дуже дякую. Неймовірна інформація про наших пращурів. Чекаю на українське видання Девіда Ентоні. Ще прошу розтлумачити про наш давній календар.

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Україна усіяна пригоризонтними обсерваторіями. Кургани вибудовувалися таким чином, що були вони візирами для визначних астрономічних явищ - сонцестоянь і рівнодення. Так визначався час для основних свят нашого давнього календаря - Великдень, Купала, Овсеня, Різдво: www.bezvodovka.com/pysmena/academiya.html

  • @user-xl3qf6ku5d
    @user-xl3qf6ku5d2 ай бұрын

    Унікальна цікава інформація. Дякую за дослідження і висвітлення. Чекаю наступних відео!

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Буде ще 💛🩵✌️

  • @user-yd9me5py6l
    @user-yd9me5py6l2 ай бұрын

    Я дуже люблю исторію, вона, справжня исторія почала поступово відкриватися лише зараз, під час визвольної української війни. До цього часу ми порзалися в яких то дурнуватих російських ,,істориях" нав'язаних нам московською имперіею .

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Одужання українців відбувається в муках, але відбувається. Під час визвольної війни доводиться зішкрібати цілі пласти колоніального минулого. Різнопланова деколонізація - ознаки одужання. Переможемо 🇺🇦✌️)

  • @user-mq7pi9mo5d

    @user-mq7pi9mo5d

    2 ай бұрын

    Коли паде диктат на росії і відкриються архіви і всі їхні схованки, то буде теж цікава інформація. Мені здається, там прихована вся українська історія яку вони ховають від нас бо Ім дуже лячно від нашої величі!

  • @ROMAN-iu2ib

    @ROMAN-iu2ib

    2 ай бұрын

    Дай боже перемогти ворога, бо він направляє всі сили, щоб нас знищити. Вирішується доля не тільки нашого народу, але й і світу, цивілізації.

  • @user-lz9yg5ic6s
    @user-lz9yg5ic6s2 ай бұрын

    Дуже цікаво. Вражаюче.

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Дякую 🇺🇦✌️

  • @leokrishovsky6939
    @leokrishovsky69392 ай бұрын

    Після дешифровки писемності шумерів-кімерів, пеласгів-лелегів, бібліограф мовознавець Микола Суслопаров: “ Пеласги-лелеги це трипільці-українці винахідники буквено-звукового алфавіту найстародавніших зразків письма із території сучасної України. Саме звідси бере початок буквено-звуковий алфавіт народів Європи”. До речі, слово: арійська (мова) навмисно змінили на слово: індоєвропейська у 19 столітті.

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Так. Терміни індо-германська та арійська були замінені на індо-європейська (мова). Це умовні наукові терміни. Вірогідно, самі праіндоєвропейці називали себе словом з корнем BOR- чи BhAR- як у словах Бористен/Березань, Гіперборея, Бореади, Борусія, Бгарата, Британія...

  • @leokrishovsky6939

    @leokrishovsky6939

    2 ай бұрын

    @@betelgeusestudio_1369 Слово: арійська (мова) тобто трипільско-староукраїнська змінили на індоєвропейську щоб приліпити штучно створену германську до індоєвропейської.

  • @user-lz6cv7hp1g
    @user-lz6cv7hp1g2 ай бұрын

    Дякую за відео,було дуже цікаво.

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Дякую 🇺🇦✌️

  • @veles4568
    @veles45682 ай бұрын

    Класне відео❤🎉❤❤

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    💛💙✌️

  • @vlasbilorud9833
    @vlasbilorud98332 ай бұрын

    Чудова робота по систематизації давньоарійських культур. Фахова добірка мап. Дуже важливим є датування опанування верхової їзди й появи досконалих колісниць. Стисле але цікаве викладення. Вітаю.❤👍🇺🇦

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Щиро дякую. Слова підтримки наснажують продовжувати цю працю )

  • @theskyisbeautiful3605
    @theskyisbeautiful36052 ай бұрын

    Хороше дослідження 👍 Якість відео стає кращою. Удачі з розвитком каналу)

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Дякую за зворотній зв'язок. Якість відео в пріоритеті.

  • @user-gq2xi9vo1w
    @user-gq2xi9vo1wАй бұрын

    Пані і панове, а ми ж ще й так поінформовані, а саме: Україна - Духовне серце планети Земля! Із місією духовного просвітлення... Згідно Хронік Акаш-(ші). Тож, за життя-буття й г'артуймося відповідно. Й сміливіше по обійстинню територій-земель планети - "корою" по-українськи, сучасною українською літературною мовою. Шануймося! Бо ще й як того в а р т і. 😊❤🎉

  • @user-rs7nf9qr9f
    @user-rs7nf9qr9f2 ай бұрын

    Теорія про значення букв, в які йдеться про те, що всі букви мають значення може знадобитися в важливих дослідженнях мови. Згідно цієї теорії всі слова це цілі ,,речення". Наприклад: Л - люди А - початок ЛА - людський початок (головна відмінність людей). ЛА - мова (баЛАкати, пЛАч, гаЛАс, ЛАд... АЛ - людяність, правда, чистота, справедливість...

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Звуки мають різну частоту вібрації. Об'єктивно кожен звук мови має різний вплив. А от хто закодував ці вібрації? Питаннячко онтологічне.

  • @user-rs7nf9qr9f

    @user-rs7nf9qr9f

    2 ай бұрын

    @@betelgeusestudio_1369 фінікійські слова ,,віра і майна", які і нині є наші мові дуже подібні до українських слів віра, що означає віру в Бога, віру в ВИШУ СИЛУ і слово майно, що означає матеріальне, земне, нижче... Таким чином команди ,,Віра" - вверх і ,,Майна" вниз об'єднують прадавню фінікійську мову з сучасною українською.

  • @user-rs7nf9qr9f

    @user-rs7nf9qr9f

    2 ай бұрын

    @@betelgeusestudio_1369 Слово ПУСТО раніше означало не те, що тепер. Спочатку слово означало ,,дихання". Я помітив, що в слові пУСто є склад УС, який є в словах УСта, вУСа, кУСати, УСно... Я запитав у Інтелекта про походження слова ПУСТО і він підтвердив, що пусто це дихання.

  • @user-tu2ej4ei1g
    @user-tu2ej4ei1g2 ай бұрын

    Цікава тема, професіональна викладка, зроблено великий обсяг робіт. Послідовність та логічність. Тільки я не знаю тепер що правильно. Або я погано осмислив вами сказане, або тут десь щось не гармонує. Справа в тім, що я знав, що існувало дві мовні основи. Одна із них поширювалась через землі України, а друга - через землі Туреччини. Або та інформація, що раніш мені поступила, недостовірна. І ще один момент. Перші землероби (носії гаплогрупи G), які прийшли до нас з Родючого півмісяця, не витіснили місцевих мисливців та збирачів (носіїв гаплогрупи I), або ж витіснили частково. Вони в основному цивілізували їх, тобто втягли в землеробство. Тому і тільки тому ми, сучасні українці, окрім іншого, являємось носіями цих двох гаплогруп. Ми потомки трипільців, як перших землеробів, так і автохтонів мисливців і збирачів. З огляду на культуру та цивілізованість трипільської цивілізації, наші предки найкрутіші з поміж інших. Адже це найперша культурна цивілізація в Світі. Нам ними гордитись потрібно.

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    На землі Туреччини, за курганною теорією, відбрунькувалася анатолійська гілка праіндоєвропейської мови. Ця гілка, одна з найраніших, відокремилася на стадії формування праіндоєвропейської, тому анатолійські мови особливі серед індоєвропейських. А ще ж є альтернативна анатолійська гіпотеза, яка має менше прихильників, ніж курганна теорія. Інформація, яку Ви маєте, може бути достовірною і відображати гіпотезу, відмінну від курганної.

  • @user-tu2ej4ei1g

    @user-tu2ej4ei1g

    2 ай бұрын

    @@betelgeusestudio_1369 дякую

  • @user-ig8dw5qi2n
    @user-ig8dw5qi2n2 ай бұрын

    Ведучий взмозі перекласти українскою книгу, про яку йдеться, самотужки. На дозвіллі, по-трошку, і за пів-року часу - завершити, а потім написати листа автору книги з пропозицією публікації перекладу. Він погодиться, знайдуться меценати серед глядачів. І все.👏

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Чим цінніша робота, тим дорожче коштує. Потреба породжує пропозицію. І це все реальна робота, коли є замовники, які готові платити за повернення власної ідентичності.

  • @user-ig8dw5qi2n

    @user-ig8dw5qi2n

    2 ай бұрын

    @@betelgeusestudio_1369 Є така діяльність, яка називається - "просто так", або "щоб людству було", і без плат. Можна уявити, коли люди питають когось про те, чим він догодив людству, а він відповідає: 1) "Дітей назачав, розмножився 10 раз". Тоді люди скажуть: "Та, це діло природнє, всі істоти так можут". 2) "Бізнесів натворив, продаж напродавав, оплат поназбирав". Тоді люди скажуть: "Та, знаючи, що таке є гроші - то нема чим пишатись - бо плати це бар'єри, значить комусь щось не дісталось". 3) "Книгу переклав, усьому людству пепеклад подарував". Тоді скажу: "О, це вчинок добрий, гарний приклад, дякуємо тобі за таку справу". Розумієте про що я? - Творіть спреви, і це головне!💪😇👍

  • @fanatola
    @fanatola2 ай бұрын

    Про винайдення колеса - дуже сумнівно. Фараони Єгипту теж наче як мають європейські гени, але про це - мовчання.

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    І міф про першофараона Гора індоєвропейський... Є інформація про європейські гени фараонів, але ця інформація не нвбула ваги теорії. Ще є що досліджувати.

  • @Va1entyn
    @Va1entyn2 ай бұрын

    Дякую за огляд, Тема що треба

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    🇺🇦✌️)))

  • @lordesper
    @lordesper2 ай бұрын

    Моя повага, Пане

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Дякую за підтримку 🇺🇦✌️

  • @alex-vasilevsky
    @alex-vasilevsky2 ай бұрын

    Слава Україні! 💙💙💙💙💛💛💛💛

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Героям слава 🇺🇦✌️)

  • @vasmin1471
    @vasmin14712 ай бұрын

    Київська лабораторія радіокарбонового аналізу встановила, що БУГО - ДНІСТРОВСЬКА культура була заснована в VII тисячоріччі, і вона старша за криш більше ніж на 500 років. Необхідно розвернути стрілки. Хлібороби ішли з території України до Дунаю. В Болгарії, Анатолії, в Криму було негроїдне населення. Читайте антропологію.

  • @hsohclhnocubsat

    @hsohclhnocubsat

    2 ай бұрын

    Шлях із варяг в греки Віслою- Бугом- Дністром замовчують. Хліборобства першість семіти Україні не визнають. Як і Голодомор.

  • @user-lh3mv8kg6u

    @user-lh3mv8kg6u

    2 ай бұрын

    Цікава думка!😮

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Цікава думка. Курганна теорія Ентоні теж може бути revised-переглянута в деталях.

  • @Zirka_Ra
    @Zirka_Ra2 ай бұрын

    Дякую! В езотеричних колах завжди знали, що Україна - колиска арійської цивілізації. Тепер, завдяки Вам і Вашому каналу, я бачу, що це не просто міфи! Які зберегли наші духовні лідери, але й науково доведений факт! Підписалася на ваш канал. Успіху та процвітання! 💛💙🙏✌️🇺🇦🇺🇦🇺🇦

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Ваша підтримка мотивує продовжувати роботу далі, дякую 🇺🇦✌️) Час від часу будемо висвітлювати й історичну основу деяких казок, легенд і міфів... Давні автори часто передавали суттєві події минулого різними художніми засобами - персоніфікацією, метафорами... Цей прихований зміст можна і потрібно розкривати.

  • @olexanderrozhko4462
    @olexanderrozhko446228 күн бұрын

    Дякую! Дуже цікаво.

  • @user-gy2if6vp7t
    @user-gy2if6vp7tАй бұрын

    Дякую, дуже добра аналітика. Нарешті з*явився зв*язок: "арії - Індія"(2900 - 1800рр д.н.ч), як потрапив санскрит в Індію.

  • @StryKhymorodnyk
    @StryKhymorodnyk2 ай бұрын

    Колесо на 1000 років раніше у нас за Аккад. Кінь 100% тут. За нього ще є дискусія з казахами, але там без сварок. Взагалі, кінь-це "авто" того часу. Те, що швидко пересувається, швидко поширюється. Це зручний транспорт і їжа. А ще кінь надає контроль, тому вершники звідсіля дійшли спочатку до Анатолії, а далі пішли й до Африки. Скажете, що це спекуляція? 😀 Тут на доказ йде вірування у Всебатька, Всематір і Сина-Триєдинство, яке теж доказово, за академією в країнах Заходу виникло у Індо-Європейців. Турки зате намагаються кричати про своє "первородство", а ще стверджують, що сельджуки спочатку жили на тій території, пішли гуляти Азії, а потім повернулися, як сельджуки. Дякую за відео!

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Спілкуюся із всім світом, особливий випадок - пантюркісти. У них все так само з курганною гіпотезою,, лише слово індоєвропейці замінено на пратюрки. Частково вони мотивували мене розповідати про Україну, бо, думаю, промовчимо - а завтра у нас уже й права не буде на свій спадок.

  • @StryKhymorodnyk

    @StryKhymorodnyk

    2 ай бұрын

    @@betelgeusestudio_1369 Усі імперії, створені по світі, - спадкоємці завойовників. Завойовники плекали їх, мов дітей. Завжди аристократи - це завойовники, іноземці. Імперія захоплює нові народи, розвалюється, і ті народи, знаючи, як могло б бути, створюють свою державу, а, часом - імперію. Утім, мав би бути десь первородний "народ". Звісно, не на 100%, але такий, що був основою.

  • @user-gy2if6vp7t
    @user-gy2if6vp7tАй бұрын

    Так, дуже хотілося б почитати книгу Девіда Ентоні.

  • @sevirmahn
    @sevirmahn2 ай бұрын

    А і правда коли в нас видадуть цю книгу. В московитів вона видана минулого року. Добре що хоч "Індоєвропейців" Гаральда Гаарманна "Комубук" видав, хоч і з запізненням, доречі вона варта уваги і свіжіша за "Кінь.Колесо.Мова."

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Гаральд Гаарманн "Індоєвропейці"!!!

  • @igorischenko4336
    @igorischenko43362 ай бұрын

    поставив 500-й лайк !!!

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    500🇺🇦✌️

  • @user-ip7vn8gv1s
    @user-ip7vn8gv1s2 ай бұрын

    Дуже цікаве відео. Дякую.

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    🇺🇦✌️)

  • @user-lv3lr3fu9w
    @user-lv3lr3fu9w2 ай бұрын

    Дякую, підписався. 🇺🇦✌️

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Дякую 🇺🇦✌️)

  • @user-zj1ix6ch3v
    @user-zj1ix6ch3v2 ай бұрын

    Цікаве відео та цілком професійні коментарі. Дуже важливим є як саме наукове дослідження, так і його популяризація. Дякуємо ! Хочу зазначити, що дуже радує насиченість українського ютюбу достойними історичними каналами. Вражає також й те, що нам протиставляє наш ворог. Яка гидота! Наприклад, навесні 2023 року відбувається така собі наукова конференція "Скіфи: історія та міфи". Така пародія на науковість московського ґатунку. Вони НАМ про скіфів торочать. І уявіть собі - про сибірських!? Чи вже так звикли не мати нічого свого особистого, а тільки цупити у сусідів всі досягнення , видаючи їх за свої чи за їх манією " вєлічія" крихться простісінький компоекс неповноцінності. Якщо аналізувати любителю , можна накопати нелогічностей на сценарій для якогось " Канадського радіо", повірте, що професіонал- історик розбомбив би це збіговисько із задоволенням і гнівом. Можливо цього року шабаш повториться це було десь на початку квітня ( як це буває в університетському середовищі). Цікаво було б почути Вашу думку

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Поки головний історик на московії путін, то і рівень їхніх наукових зібрань - пропагандистський шабаш. Сакська культура Сибіру (Пазирик, Арджан...) не має жодного стосунку до московитів.

  • @user-wr5th3vb2m
    @user-wr5th3vb2m2 ай бұрын

    Шо коня осідлали в українських степах , це я знав , на генному рівні! Шо колисо винайшли наші пра,пра...предкі я теж знав , а ось що в українськой мові є слово курган , я перше чую ! У нас це звется могили ! А курган мабуть ви взяли з московської пісні "спят кургани тьомниє ". Дякую ! Слава Україні !!!

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    "кургани тьомниє"😄 - таке страшне й не чув. Етимологічні словники кажуть, що курган - з тюрських мов запозичення. Курганна теорія не перекладається як могильна теорія. Нині курган науковий термін, а наше питомо українське слово - могили. Героям слава 🇺🇦!

  • @user-mq7pi9mo5d

    @user-mq7pi9mo5d

    2 ай бұрын

    Курган це не могила, це на кшталт місце як зараз церква. Не всі кургани є могилою

  • @user-wr5th3vb2m

    @user-wr5th3vb2m

    2 ай бұрын

    @@user-mq7pi9mo5d Я кажу не про споруду! А про українську мову, нема в нашій мові курган! Є пагорб, або могила .

  • @user-mz9in6ts1s
    @user-mz9in6ts1s2 ай бұрын

    Отже, не просто так гітлер колупався в нашій землі свого часу. Тільки чому він нищив нас і називав недолюдьми? Може, щоб позбутися конкурентів? І сучасний гітлер все так само робить. І радянська влада розграбувала культурну та історичну спадщину майже вщент і все їм мало. Чого вони до нас пристали?

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Попадання в десятку 🎯. Кожен фюрер чи фраєр хоче звеличитися, крадучи наш спадок.

  • @bonummood
    @bonummood2 ай бұрын

    Потом , в Чорному морі був 2 рази: 7500 та 5500 років тому, коли воно перестало бути озером. Бачив такі дослідження. ..

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Так. Потоп у Чорному морі досліджувався болгарськими та американськими геологамм.

  • @alexanderdemyanov9342
    @alexanderdemyanov93422 ай бұрын

    Привіт Василь.Радий бачити твоє відео.Бачу в студії Гаумату.Над ведмедем.Ч теж свою корову тепер зову Гауматою.Протоіндоєвропейці з'явилися в результаті одомашнення тварин.Вовки навчились пити молоко...І вівці цілі,та вовки ситі.

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Вітання, друже. Корова🐂 з ведмедем🐻 для підтримки робочої атмосфери 😊. Там ще й собака🐕 під ведмедем.

  • @Rogovapasika2022
    @Rogovapasika20222 ай бұрын

    Нарешті про те, що коня приручили саме середньостогівці... Вони ж зробили перші походи, в тому числі на трипільців... А далі як Ви говорили в попередніх відео...

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Культурна межа між трипільцями та середньостогівцями розмилася. Про це зазначив Ентоні. Трипільці стали частиною і нижньомихайлівської, і усатівської спільнот. Середньостогівська та нижньомихайлівська продовжилися ямною культурою, яка визнається основною праіндоєвропейською культурою. Таким чином, трипільці стали важливим компонентом праіндоєвропейців, за курганною теорією. Трипільці наші предки.

  • @Rogovapasika2022

    @Rogovapasika2022

    2 ай бұрын

    @@betelgeusestudio_1369 Але домінували середньостогівці...

  • @bonummood

    @bonummood

    2 ай бұрын

    Але ж трипільці не були індоєвропейцями?

  • @OLAF343
    @OLAF3432 ай бұрын

    Я бачив здається що курганів 8000 у на тільки в Полтавській області і 600 тільки в районі Гелона- Білики.

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    На Січеславщині більше10 тисяч курганів. Кургани-могили є артефактами першовитоків. Тому відновлення, реставрація й охорона курганів - єдина перспектива цих пам'яток.

  • @LawyerOV
    @LawyerOV2 ай бұрын

  • @alexanderdemyanov9342
    @alexanderdemyanov93422 ай бұрын

    Шкода,що тоді писемності не було...Оце б там були двіжухи змальовані....Стільки культур змінювали одне одного....Тепер зрозуміло чого так багато чернозему.

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Греки записали дещо з легенд про свою далеку прабатьківщину "Гіперборея - кузня народів".

  • @user-tk6co1xk8z
    @user-tk6co1xk8z2 ай бұрын

    Що є Потоп по суті? Яке його значення для Землі? Стаття "ПОТОП - ГОЛОВНИЙ ЗАСІБ АПОКАЛІПСІСУ" в блозі Святояр UAmodna. Як пов'язані Потоп і Апокаліпсіс? Що символізують води Потопу? Чи можуть люди пережити Потоп? Навіщо у цей час цілительство? Варто прочитати і знати...

  • @ofkarelin
    @ofkarelin2 ай бұрын

    Український етнос почав формуватися 7500 років тому (культура Трипілля- Кукутеня), УКРАЇНА має понад 30 назв.

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    І в Курганній теорії Ентоні можна простежити зв'язок трипільців зі степовими праіндоєвропейськими культурами.

  • @victorbaxmat8416
    @victorbaxmat84162 ай бұрын

    Дивує що такі " наукові світила і " мужі" ,а так не логічно мислять...Спосіб виживання " примітивноі людини" зачасту формувався від навколишнього середовища і ресурсів в ньому! Тому виникнення одночасно після переходу з пізньо кам' яноі доби( ще не керамічноі), а це 50000-15000 тисяч років до нашоі ери в нові " райони" після потепління і відходу льодовика на північ і формує одночасно три " цивілізаційні гілки"! Перша характерна для лісових масивів це мисливство і збиральництво;друга вітка цивілізаційна - долини річок( можливо оточенні горами) зародження цивілізаціі хліборобства і рибальства яка відповідає за виникнення культури стікла і кераміки в світі; і третя цивілізаційна вітка це скотарство яке скоріше всіх як культура починає обробку " ранніх металів" тієі ж міді олова і заліза! І неправильно трактувати походження цивілізаційних напрямків з однієі точки! Приміром в Африці вирощують просо,в Анатоліі- пшеницю,в Украіні - жито,ще десь інше овес,кукурудзу,рис ітд інші злакові культури... Так само як поширення коней і великоі рогатоі худоби в степу і лісостепу немає спільного з поширенням баранів і кіз в гірській місцевості! Тому можна сказати що " цивілізаційні осередки" були фрагментовані в залежності від наявних природних ресурсів в екосистемі! Незабуваєм що тоді ще техногенних систем не існувало! І тільки потім після змішування культур цих цивілізаційних напрямків набули поширення і коні в Греціі і на Британських островах, поширення кераміки серед германських народів і тд.А мовні збіги траплялись тому що племена,народності,і народи( етноси) не жили в абсолютному вакуумі і запозичували слова один в одного...

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Еволюціоністська концепція в історії. Дякую за бачення, цікаво.

  • @user-vs1dc5cl6l
    @user-vs1dc5cl6l2 ай бұрын

    👍💪🙏

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    🇺🇦✌️)

  • @user-tk6co1xk8z
    @user-tk6co1xk8z2 ай бұрын

    Арії в історії планети Земля. Стаття: - "АРМОГЕДОН - ВПЛИВ АРІЇВ НА ХІД ПЛАНЕТАРНИХ ЗМІН" в блозі Святояр UAmodna. Що таке Армогедон і Апокаліпсіс? Коли і як вони стаються? Яка роль Аріїв в таких подіях? Хто є явлені Арії? Що чекає землян в майбутньому? Варто прочитати і знати...

  • @Siryi_Wolf
    @Siryi_Wolf2 ай бұрын

    Це навіть краще ніж Атлантида, як впіймати бозон Гікса у коллайдері але у гуманітарних науках.)) Цікаво почитати, от таки не треба було у школі прогулювати англійську....

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Я прогуляв був валеологію, то мусив уже в ЗСУ наздолужувати. Життя таке 🤪

  • @Siryi_Wolf

    @Siryi_Wolf

    2 ай бұрын

    @@betelgeusestudio_1369 Виправдовую себе тим, що в ті часи мої шанси побачити англійця або почути щось англійською, були меншими ніж стати космонавтом.)))

  • @wowabigun7631
    @wowabigun76312 ай бұрын

    Дай нам Боже витримати сю війну, то і наше минуле стане ясніше (гірка правда), серед іншого ще й тому, що касапів з їхньою брехнею про Аркаім ніхто не слухатиме! До речі - ніхто не ходив через Південний Урал, сухо і пустеля, сінди через Кавказ пішли, ги. І ще: Азовського моря тоді ще не було, еге, і це дуже важливо.)

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    ...синди йшли через Кавказ та осіли біля боліт Меотиди...

  • @wowabigun7631

    @wowabigun7631

    2 ай бұрын

    @@betelgeusestudio_1369 опс, навпаки, пардон, синди і меоти вийшли з того, що пізніше стало болотами Меотійськими. Від тотих синдів і термін 'індо'. Синди (переважно) гоу крізь Кавказ, а меоти (переважно) залишилися вдома. (Довести не можу, тю-тю моя книгозбірня в Маріуполі, не ги, але хоча б прийміть до відома) З повагою.

  • @wowabigun7631

    @wowabigun7631

    2 ай бұрын

    @@betelgeusestudio_1369 чомусь скидає, хоча їй-бо без матюків. (Схоже майору не по шерсті). Отож, пардон, але синди (переважно)з того місця, котре пізніше стало Меотійськими болотами, через Кавказ поперли в Закавказзя і далі всюди, ги. Не навпаки! Заодно започаткували сам термін 'інди'. А меоти (переважно), залишилися вдома. (Всі чомусь проводячи реконструкцію забувають, що Азовського моря не було! І навіть меотійські болота, то явище порівняно недавнє. Геологія.)

  • @user-lh3mv8kg6u

    @user-lh3mv8kg6u

    2 ай бұрын

    ​​@@wowabigun7631 У вас є логіка. Частина сіндів дійсно могла дістатися Інду, ще до приходу на Індостан андроновців. Але ж, шлях їхнього пересування ви ,,обмірковано"накидали через Кавказ, щоб не дай Бог не зайти на територію майбутньої Ерефії😅. Так Пн.Кавказ теж їхня територія.

  • @wowabigun7631

    @wowabigun7631

    2 ай бұрын

    @@user-lh3mv8kg6u та ні, при всій моїй давній любові до андрофагів, ги, причина інша - при всіх спекуляціях не забуваю про географію, палеокліматологію і т.д. Той же Ентоні- при всій повазі - цим слабує. А маАскавіти користуються, не ги. (В Україні, та, схоже, вже і в Індії, не знають, що для першого індійського космонавта спеціально замовили перехід з транспортного на станцію над Україною. Коментатор кричав: дивіться - наш над нашою прабатьківщиною!)

  • @user-ko8gq1bf3s
    @user-ko8gq1bf3s2 ай бұрын

    Булоб добре спільно вести підготовку сюжетів зканалами историяруси і Шіу

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    История Руси та ШіУ роблять дуже гарну просвіту стосовно Русі. Betelgeuse Studio висвітлює глибший пласт минувшини, Скіфію. Колись ми й зустрінемося десь посередині - на празько-корчацькій культурі СКЛАВИНІВ. САКАЛА-СКОЛИ-СКАВИНИ - це буде наша спільна тема 😊

  • @user-lh3mv8kg6u
    @user-lh3mv8kg6u2 ай бұрын

    Ролик можно назвати ,,Галопом по Східнй Європі". Хоча воно дійсно було як Броулівський рух. Тільки не відомо, яким шляхом ямники пішли на Зах.Єврлпи. Щось не віриться в гіпотезу О.Кльосова, хоча дійсно в Африці є значна частка з гапл.R1b.

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Броунівський рух у казані між Карпатами та Доном, - гарна метафора. Контактна зона культур, з яких утворилися праіндоєвропейці.

  • @jakominygeordan1641
    @jakominygeordan16412 ай бұрын

    😮😮😮😊

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    😊🇺🇦✌️

  • @nallyvaico
    @nallyvaico28 күн бұрын

    "Звичайно, індоєвропейці себе так не називали." Далебі! Я більш ніж впевнений, що вони називали той степ - саме УКРАЇНСЬКИЙ степ! Якщо поритися, то раптом виявиться, що й мову свою вони вони називали "солов'їною"! 😁😁 А батьківщину - Україною! Ну, це ж треба.

  • @Poludennyy
    @Poludennyy2 ай бұрын

    Я зустрічав що знак - Y, має сиисл подвійного початку творіння: Гин і Ян* , двох сил , які ще зображцють у вигляді двох змій що овивають посох, що теж утворюючи -Y Тож питання, чи є слова "Соха" так само подвійним? Бо логіка "сухости" тут якось не клеїться.

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Соха Y - двозуб Святослава. Посох - символ духовної влади. Розсохач - вепр і дуб, сакральні поняття. Не тільки індійська śākhā, а й наша соха має широке культурне значення. Ви щойно підвели до думки про подвійність поняття соха. З одного боку, СОХнути-сухий, з іншого - СОК. СУХість і СОЧність можуть походити з одного кореня за різними асоціативними лініями.

  • @Poludennyy

    @Poludennyy

    2 ай бұрын

    ​@@betelgeusestudio_1369 * "інь янь" теж може походити від Руської -- "Гин і Ян", Гинути і Янути (те що Янути є таке окреме слово, доводится напр. через слово "Бур'ян" -- Сильно Росте або Проявляється)

  • @Poludennyy

    @Poludennyy

    2 ай бұрын

    @@betelgeusestudio_1369 З Січки сочиться сік.

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    @@Poludennyy Сікти, сік-счава, щавель "сочний". Слово соха має велику парадигму когнатів в українській мові. Слово від першовитоків.

  • @user-en6fo6ii3x
    @user-en6fo6ii3x2 ай бұрын

    😮❤

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    🇺🇦✌️)))

  • @user-sz1nw6dg1g
    @user-sz1nw6dg1gАй бұрын

    Дякую пане авторе. А яким чином моржна реалізувати Вашу мрію про переклад та видання цієї наукової роботи ?

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    Ай бұрын

    Кожен може зробити те, що під силу. Я ось зробив огляд книги, хтось поширив. Так ми створюємо запит на таку книгу. Хто має великі гроші, той може купити право на друк, замовити науковим закладам переклад і видання. Знаю, що олігарх Хмельницький замовляв переклади і друк певних книг іноземних авторів.

  • @User-Fortuna_M3_Theseus
    @User-Fortuna_M3_Theseus2 ай бұрын

    всі кургани треба заносити в реєстер а то їх розгорують фермери по трохи, і не шукайте там нічого бо потім у тих людей хто шукає на курганах і біля зявляються хвороби вже давно примітив .

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Усі кургани можна і потрібно відновити. Наші давні могили - артефакти першовитоків сучасної цивілізації.

  • @User-Fortuna_M3_Theseus

    @User-Fortuna_M3_Theseus

    2 ай бұрын

    багато курганів є і кочових народів (племен), та і просто місцем де скидали тіла після якихось боїв, я б їх взагалі не чіпав , табличку повісили курган такий то такий ,такого то періоду і все .@@betelgeusestudio_1369

  • @User-Fortuna_M3_Theseus

    @User-Fortuna_M3_Theseus

    2 ай бұрын

    колись буде технологія шо будуть сканувати не копаючи тай покажуть шо там.@@betelgeusestudio_1369

  • @Ukraine___________
    @Ukraine___________2 ай бұрын

    Долучайте молодь до курганів.Виходьте на кургани і співайте українські пісні.Кургани - це прадавня захисна система України

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Долучаємо всіх - і молодь, і зрілих людей. "Хранителі курганів", - рух, що набирає сили kzread.info/dash/bejne/a4V91c-LdMjfdrA.htmlsi=DkJtgYzXqiVgZxh0

  • @dmytrogyrenko1692
    @dmytrogyrenko1692Ай бұрын

    Підкажіть будь ласка, як узгоджуються різні культури на території України з літописними племенами (Уличі, Бужани, Поляни та ін.) ?

  • @igorischenko4336
    @igorischenko43362 ай бұрын

    даю допис в фб !

  • @igorischenko4336
    @igorischenko4336Ай бұрын

    зауваження !!! > читчише вимовляйте цифри та назви арх. культур ! - не змагайтесь в скоромовці !

  • @friedrichengels2475
    @friedrichengels24752 ай бұрын

    Курганна теорія Девіда Ентоні? А не Марiї Гiмбутас?

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Гіпотеза М.Гімбутас стала теорією Д.Ентоні, зважаючи на вагомий арсенал аргументації. Kurgan hypothesis by M.Gimbutas. Kurgan theory (model) by D.Anthony.

  • @user-mv6hg6mv6c
    @user-mv6hg6mv6c2 ай бұрын

    Трипільці - нащадки натуфійців були певно менш важливим донором для нашого етносу на відміну від ямників?

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Генетично, для українців важливішими були r1a-племена культур дніпро-донецької та шнурової кераміки. Значна кількість жінок з культури шнурової керіміки мають трипільську генетику. Культурний вплив ямників великий на шнуровиків. Україна була плавильним котлом, кузнею народів.

  • @user-kh8ed1tq1u
    @user-kh8ed1tq1uАй бұрын

    Пане Василю, у контексті Вашої оповіді слід вживати слово не "доказувати" (це русизм), а "доводити". "Доказувати" в українській означає "доносИти". Скажімо, "доказувати у міліцію", як в одній з українських пісень.

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    Ай бұрын

    Дякую, беру до уваги. Полимо бур'ян. І чому ДОКАЗИ доводяться, а не доказуються? І чому доводяться ДОКАЗИ, а не ДОВОДИ?

  • @sova_na_dubi
    @sova_na_dubi2 ай бұрын

    Щось із датами не те. Потрібно би співвіднести дати, що признаються в Індії з датами, що визнаються на Заході. На Заході надто прив'язані до дат, що визнавють Єгипетську цивілізацію самою давньою. В індії дати, що вказують на вторгнення племен аріїв, які зайняли значну частину півострова на пару тисяч років давніші.

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Індійці, відсуваючи вглиб датування (наприклад, подій з Магабгарати), стверджують про зародження аріїв в Індії та їхнє поширення з Індостану. Але генетика - проти. Найдавніші єгипетські піраміди молодші за перші кургани праіндоєвропеців. Ще раніще було формування праіндоєвропейців (культури Дніпро-Донець Трипілля, Середній Стіг).

  • @sova_na_dubi

    @sova_na_dubi

    2 ай бұрын

    @@betelgeusestudio_1369 Дякую за відповідь, і зовсім ні. Індійці завжди знали, що арії - захожі племена, а нинішня культура Індії - це принесена культура, в основному релігія аріїв. Також з аріями до Індії потрапили коні і культ корови. Арії також принесли кастову систему. Вони зайняли 2/3 півострова Індостан і витіснили корінних індійців на південь півострова. Так вони донині і існують - в північній і центральній частині існує кастова система, на півдні її немає. Останнім часом кастову систему ніби відмінили, але це лишень формально. На практиці вони її дотримуються.. Теорію про поширення індоєвропейськх племен з Індії у зв'язку з походженням мов висунув років 200 тому англійський вчений Томас Юнг, потім його підтримали німецькі вчені.

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    @@sova_na_dubi І так, і ні одночасно. З одного боку, в індійській науці нормою є положення про походження аріїв з Європи. З іншого боку, є там і альтернативна думка, яка як на мене нелогічна, про походження аріїв з Індії. У цій альтернативній версії потрібно збільшувати вік подій в Індії, щоб це все виглядало логічно.

  • @sova_na_dubi

    @sova_na_dubi

    2 ай бұрын

    @eusestudio6063 Справа в тому, що Махабхарата тут ні до чого. В плані теорії. Оскільки це самий давній і досить зрозуміло і логічно побудований епос Землі, то звісно, що вчені вивчають його і прив'язуються до подій і дат викладених в тій же Махабхараті. Виходить, що дати подій набагато давніші, аніж прийняті в сучасній науці. Отже, звідси й пішла гіпотеза про походження аріїв з Індії. Або потрібно визнити, що Єгипетська цивилізація не була самою давньою. Але ж на користь вторгнення арійців, свідчить те, що корінні індійці до моменту появи там арійців були і є вегетаріанцями донині, тобто вони не знали скотарства. Як і не мали тих знань, що принесли туди арії.

  • @user-lv3lr3fu9w
    @user-lv3lr3fu9w2 ай бұрын

    ...є питання - чому ніхто не висвітлює ,,Роль Кози" в житті наших пращурів? Завдяки першій поилученій тварині і вижили свого часу пра-українці.

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Коза добре відсвічена в українському фольклорі, мітах. Коли в єгипетській версії народження Божича Богородиця Ізида перетворюється на Корову, шоб втекти від зла і народити Гора, то в українській версії мати-Богородиця перетворюється в Козу, щоб народити Божича. Містерії Ізиди уже давно в минулому, а "козу водять" досі в Україні на Різдво. В темі одомашнення тварин археологи говорять, у першу чергу, про кіз, овець, свиней, корів, коней. Тема Кози присутня в дослідженнях, але не виділена як магістральна, як у вирадку з Коровою чи Конем.

  • @user-lv3lr3fu9w

    @user-lv3lr3fu9w

    2 ай бұрын

    @@betelgeusestudio_1369 Дякую, все так. На стінах Кам'яної могили зображення Кози... Жаль... офіційна наука не приділяє особливої уваги цій шляхетній 😁 тварині...

  • @sergeyushakov-sq8hl
    @sergeyushakov-sq8hl2 ай бұрын

    ТЕОРИЯ ЭТНОГЕНЕЗА ИНДОЕВРОПЕЙСКИХ НАРОДОВ ДЕВИДА ЭНТОНИ, является не только научным подвигом колоссального исторического труда (объединившего в себе достижения в области антропологии, археологии, генетики, лингвистики, геологии), но и являются КЛЮЧОМ к пониманию того исключительного факта, что УКРАИНЦЫ, принадлежат к уникальной европейской нации, предки которых ВСЕГДА (!!!) жили на своих исторических землях. Спорный тезиз о том, что любой автохтонный народ, является предпоследним завоевателем -- в отношении украинцев абсолютно несостоятелен! На протяжении последних 6 тысяч лет, на территории современной Украины, происходили перманентные процессы этноэволюции древних евразийских народов от ПРАИНДОЕВРОПЕЙЦЕВ к ИНДОЕВРОПЕЙЦАМ и далее: от БАЛТО-СЛАВЯН к ПРАСЛАВЯНАМ, от СЛАВЯН к ПРАУКРИНЦАМ и наконец, собственно к УКРАИНЦАМ. Эта жизненное пространство древней прародины народов индо-европейской языковой семьи было исторически обособлено от соседних земель такими естественными географическими образованиями, как: 1) обширные заболоченые поймы бассейна реки Припять и протяженные лесные массивы Волыни с СЕВЕРА; 2) Черное и Азовское моря с ЮГА; -- реки Дон и ее главный приток река Северский Донец с ВОСТОКА; -- река Дунай и Карпатские горы с ЗАПАДА. В свете всемирной истории эту территорию следует рассматривать не только, как своеобразный этно-лингвистический инкубатор праязыка древних ариев, но и как некую самостоятельную историко-географическую единицу, которая практически полностью совпадает с территориями таких античных и средневековых государств, как Великая Скифия, Европейская Сарматия, Готия, Великая Булгария (наследница Империи Гуннов), Русь, Руське княжество в составе ВКЛ (Великое княжество Литовское), Гетьманщина в составе Речи Посполитой и наконец является законными историческими землями той самой Украйны нового времени, которая в свое время подписала Переяславский договор о дружбе с Московией, а затем была хищнически поглощена Российской империей, в качестве колониального завоевания. Как и три тысячи лет тому назад (во времена древних греков и скифов) или тысячу лет тому назад (во времена событий "Слова о полку Игореве), так и сейчас река малый Танаис (Северский Донец), является своеобразным водоразделом между цивилизационной ойкуменой и варварской Тартарией, между двумя типами цивилизаций: оседлой, земледельческой, основанной на традициях демократии и права Европой и кочевой по своей изначальной природе, агрессивной и авторитарной Азией, которая может развиваться преимущественно экстенсивно, путем захвата соседских территорий. Так что все разговоры, что "Украину и украинцев придумал Черчилль в 1918 году" (или австрийский генштаб, или там некто Ульянов-Ленин), не только лишены элементарного основания, но и интеллектуально ничтожны. Браво ДЕВIДУ ЕНТОНI! ОСОБИСТА ПОДЯКА ВАСИЛЮ ДОЦЕНКО! СЛАВА УКРАIНI! ГЕРОЯМ СЛАВА!

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Ви лаконічно представили суть етногенезу українців - автохтони від Сяну до Дону з часів неоліту. Це і є українська історична доктрина. Вдячний Вам та Вашому середовищу за осмислення української ідентичності. Слава Україні 🇺🇦✌️

  • @user-vn5fe1xr8l
    @user-vn5fe1xr8lАй бұрын

    Говоріть голосніше.

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    Ай бұрын

    +

  • @victorcool3447
    @victorcool34472 ай бұрын

    Ця теорія зовсім не стикується з поширенням ДНК народів!Вся Західна Европа - це гаплогрупа R1b , яка в Україні ледь присутня і гаплогрупа слов'ян R1a, яка в Західній Европі ледь присутня. Якщо б Україна була колискою індоевропейців, то в Україні було б значна частина обох гаплогруп. В Індії гаплогрупа R1b зовсім одсутня, а це доводить, що в Україні ніколи не жили племена групи R1b, а лише по краєчку Карпат вони проходили з Анатолії. " 25 тисяч років тому десь в Південному Сибіру або в якійсь частині Азії гаплогрупа R1 мутувала до R1a, яка згодом стане основною для Східної Європи та R1b - для Західної. Під час палеоліту та частково мезоліту потік генів відбувався зі сходу на захід Євразії, а в епоху бронзи навпаки - із заходу на схід, у вигляді індоєвропейської міграції. Вже в 10 тисячолітті до н.е. ми знаходимо R1a в Україні, а R1b в Сербії, 8 тис.до н.е. - в Румунії та в Україні (могильник Василівка). (Mathieson, 2017). Україна стане своєрідним плавильним котлом і центром розширень генетичних ліній, з носіями яких у світі розповсюдились індоєвропейські мови." etnogenez.org/%D0%B3%D0%B0%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B8-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%86%D1%96%D0%B2-r1a/

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Чудовий ресурс п.Галини Водяк Ethnogenesis.UA. Гаплогрупи R1a були в Україні в представників дніпро-донецької культури на Порогах-Донці. Потім їх витіснили на північ до Київщини-Полісся, звідки R1a-гаплогрупа разом із "шнуровиками" поширилася далі в ліси Європи. R1b-культури (ямна, катакомбна, полтавкинська, бабинська) домінували з Причорноморсько-Каспійських степах до ~1800 р. до н.е.. Потім відбулася так звана арійська революція, коли андронівці (арії) та зрубники (венеди?) рушили у степи. Зрубники-r1a витіснили з України бабинців-r1b. Із 18 ст до н.е. в Україні домінує r1a-гаплогрупа kzread.info/dash/bejne/gJmkl8etqMKdk6g.html

  • @victorcool3447

    @victorcool3447

    2 ай бұрын

    Вчитуйтесь уважно! Ще раз найголовніше - "25 тисяч років тому десь в Південному Сибіру або в якійсь частині Азії гаплогрупа R1 мутувала до R1a, яка згодом стане основною для Східної Європи та R1b - для Західної. " Західний Сибір (зокрема Алтай) - це не Україна!!! 25 000 років тому утворились праслов'янська мова і пранімецька мова@@betelgeusestudio_1369

  • @user-lh3mv8kg6u

    @user-lh3mv8kg6u

    2 ай бұрын

    ​@@victorcool3447 Ви вважаєте, якщо утворився різновид гаплогруп, ну там і субкладів, можливо врахувати і аутосоми, то неодмінно повинна і виникнути якась інша мова, це пов'язано? Як на мене, то ваш комент дещо різниться з першопредставленим. А на перший, я би відповів, на скільки зрозумів, що так в історії вийшло, що представники гапл.R1b, просто були витіснені зі Сх.Європи. А те що при переміщенні племен зрубної культури в центральну і частково північну Європи, а від них не залишилось, в значній мірі там генів, то цей парадокс можно хіба-що пояснити прикладом угрів. Коли вони прийшли з Пн.Уралу, то напевно крім мови(схожої на мову мансі), вони також мали і відповідні гени - N(N1a1), але проживши на Середньодунайскій низовині Альфьольда і задунайській Паннонії, вони нині мають в основному гапл.R1a, правда з дещо різними субкладами, бо також змішалися з тюркськими номадами. Від стародавніх угрів у них залишилась тільки мова і деякі зовнішні риси(у декого).

  • @victorcool3447

    @victorcool3447

    2 ай бұрын

    Мутації гаплогруп - незначні зміни, а різновиди - значні зміни, що якраз пов'язані з розходженням в просторі і змінами світогляду та мови! До середньовіччя ми з німцями та германцями взагалі не мали шляхів перетину (тут я не зважаю на вигадки про готів та незважаю на захоплення німцями Полабщини та землі поморів), а спільних слів - купа: наприклад - Метерлінк і Метелик, це не технічні терміни і не запозичуються просто так. Отже ми мали спільну прамову. За 15-20 тисяч років зміни значні в будові мови, але проглядаються спільні корені і деяка логіка! Щодо угрів - вони приперлись на землі моравів і в часи ослаблення слов'ян од аварів захопили ці замлі і приблизно 500 тисяч угрів захопили 100-150 тисяч моравів. Потім туди приперлись залишки печенігів та половців. В часи австроугорщини вони ще захопили й наші землі і тисячі угромовних греко-католиків - це українці. Звісно міжетнічні шлюби мали вплив на зовнішній вигляд, але не значний. Я вчився з угорцями і в колі і в ВИШі - типові азіати зовнішньо як і мацкалі, яких я бачив в радянській армії. Подивіться на Іванну Клімпуш-Цинцадзе - вона по матері угорка, типова азіатка! Це не добре, ні погано - це об'єктивний погляд на риси!@@user-lh3mv8kg6u

  • @user-lh3mv8kg6u

    @user-lh3mv8kg6u

    2 ай бұрын

    ​@@victorcool3447 Не буду залазит в хащі мутацій, та й періоду виникнення індоєвропейських мов, над цим повинні працювати фахівці. А ось зовнішність мадяр мені відома, бо працював з ними деякий час. Нічого спільного зі словаками я не знайшов, але і їхню азійкість не можу стверджувати. Зовнішністю пересічний мадяр найбільше нагадує народи Поволжжя, хоча є різні індивідууми, деякі навіть схожі на світлявих балто-фінів. А по генетиці вони всерівно ближче до нас, ніж слов'яни Балкан. Так що загадок і в мові, і в антропології дуже багато. Тільки ось не згоден з вами що морави були ослаблені. Але ж мадяри підкорили спочатку словаків, а вони були напевно у самому розквіті сил', бо з часів загибелі аварського каганату, пройшло рівно століття. За цей час через Карпати перевалили племена лендзен, та інших лехітів, укріпивши собою ослаблених автохтонів пражсько-корчакської культури. Просто вони не були об'єєднані як морави. А взагалі, цікаво було б почути від автора хоча б версію, про походження мовних зв'язків у сербо-лужицькому діалектичному комплексі(по Шустер-Швецю). Або як нині вважають: центрально слов'янські мови, на відміну від переферійних.

  • @igorischenko4336
    @igorischenko43362 ай бұрын

    Чудовий ролік !!! - але є критика ! > чому дати вимовляються скоромовкою і прожовано ! Дати слід вимовляти чітко і твердо, роблячи паузи !

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    +

  • @user-vq9mp9uc7v
    @user-vq9mp9uc7v2 ай бұрын

    Де ж українські визнані археологи і т. п. ? Мабуть, їх закріпачили...

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Леонід Залізняк усвідомлює наявність Курганної гіпотези: "З українських степів тією чи тією мірою виводили індоєвропейців й інші вчені з Британії, Польщі, Литви, Росії та України. Провідну роль у побудовах індоєвропеїстів ХХ століття відіграла ямна культура українсь­­кого степу, у якій вбачали носіїв нерозчленованої індоєвропейської прамови" [Л.Залізняк. Колиска індоєвропейців // Український тиждень, 1.9.2013]. Але у нього курганна гіпотеза окремо, а витоки українців (із Середньовіччя) - окремо. Чи немає волі простежити тяглість українців далі? Чи закріпачена свідомість?

  • @avtobankiev7074
    @avtobankiev70742 ай бұрын

    Не зі всієї України і не зі степів. І не тільки з України. Україна тільки є частиною прабатьківщини праіндоєвпрпейців. Про кургани. Початок індоєвропейців на теренах сучасної України Білорусі та Прибалтики 5508 р д н є . Кургани десь обок 2500 р до н є. , може і пізніше. То чому курганна теорія. І до ТРИПІЛЛЯ праіндоєвпрпейців не мають ніякого відношення.

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    За курганною гіпотезою Д.Ентоні, формування праіндоєвропейської культури (мови) відбувалося на межі лісо-степу (буго-дністровці, трипільці) й степу (дніпро-донеччани, середньостогівці, ямники...), bc5800-5000. Трипілля має безпосереднє відношення до формування індоєвропейських степових культур - середньостогівської, нижньомихайлівської, усатівської, ямної... Усі відгалудження праіндоєвропейської мови відбувалися з українського степу (навіть аріїв Синташти простежено до середньодніпровської та впливів ямної степової культури) - bc4200-2200. Поширення індоєвропейців пов'язане з курганними культурами, тому теорія курганна. Кургани масово почали насипати ямники, які ототожнюються із праіндоєвропейцями. Це все із за курганною теорією Ентоні. А ще є багато інших гіпотез і поглядів, які винесені за межі розгляду цього відео

  • @nffn6163

    @nffn6163

    2 ай бұрын

    Як дістали совкові невіґласи, які й досі не звикнуть, що Київ це Kyiv, а Литва, Латвія та Естонія це країни Балтії.

  • @avtobankiev7074

    @avtobankiev7074

    2 ай бұрын

    Дякую за відповідь! Та може Ентоні помиляється, таке теж може бути. Тим паче, що на сьогодні достеменно відомо, що трипільці ніякого відношення до індоєвропейців не мали, бо це людяність є вихідцями з Анатолії, хаміто - семітська група, яка в більш пізні часи була просто витіснена індоєвропейцями, що призвело і до занепаду цієї культури на фоні кліматичних змін..@@betelgeusestudio_1369

  • @user-vw1ov8tr2z
    @user-vw1ov8tr2z2 ай бұрын

    Ну, ніби-то й непогано, але ріже слух оте "землеробський/ська". Нащо нам той росіянізм? Наше питоме - "хлібороб/ ський". Наші пращури ж не землю робили (бо її вже створив Господь), наші пращури ростили хліб!

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Чув різні думки - і про те, що трипільці робили землю родючою. Я тільки за деколонізацію.

  • @gennnadiy1956
    @gennnadiy19562 ай бұрын

    Ентоні зробив цікаву працю, але, як усі одинаки всі факти прив'язує, точніше пхає, до своєї теорії. Перше. До періоду, який описує Ентоні, мабудь людей не було, а якщо вони були, то не розмовляли, а почали розмовляти в північному Причерноморьї? Друге. Кургани це скотарські культури, а кукутєні- трепілля це землеробні. Мова повинна сильно відрізнятись. До речі. При похолоданні продовж тривалого часу зона землеробства зміщується на південь, а трипілля чомусь розвивається на північ. Кургани є поймені, на першій террасі і на водорозділі. Це різні культури. В історії культури поступово змінюються, але де факти що вони наслідують не тільки терріторію, но і мову? В описані Ентоні часи, коні в холці були десь метр двадцять, а то і меньші. Це коні для дітей, а не дорослих, і на шо це могло вплинути. Сучасна карта не відповідає ні геологічним ні кліматичним реаліям у 5 тис. до н. е. І тому подібне. Девіду Ентоні ще працювати і працювати...

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Ентоні зазначає, що людність дніпро-донецької культури мешкала тут ще від льодовикового періоду. В Ентоні не йдеться, що ті люди не мали мови. Йдеться про те, що в енеоліті саме між Дунаєм і Доном склалися умови для формування праіндоєвропейської мови. Таким чином, праіндоєвропейська не найдавніша, за Курганною теорією. Ентоні зазначає, що мови й культури степу та лісів, вірогідно відрізнялися. Культурне вирівнювання сталося вже між пізніми трипільцями та степовиками-середньостогівцями. Причому вплив трипільців помічено і в усатівській та михайлівській степовій культурі, з якої вийшла ямна культура (західна чсстина). Ці питання культурних переходів доволі детально розглянуті Девідом Ентоні. І звісно, є куди рости будь-якій теорії.

  • @gennnadiy1956

    @gennnadiy1956

    2 ай бұрын

    @@betelgeusestudio_1369Дуже коротка реальна історія. Кріто мінойська культура. Вперше здобули метал, бронзу- мідь з природними домішками. Землетрус. Загублені рудники. Споріднені по мові племена північного узбережжя з критськими майстрами йдуть шукати руду на захід, північ, схід. Скіфи знайшли руду на Кавказі, Уралі. Продовжили пошуки на схід до сучасних Індії і Китаю, розповсюджуючи культуру, мову, технології.

  • @gennnadiy1956

    @gennnadiy1956

    2 ай бұрын

    @@betelgeusestudio_1369 Вже мовчу за коротку історії, но навіть в класичній, як би гуманітаріі петрили в технологіях та ще й читали першодруки не по працям попередників... "Получается она (медь) из другого камня, который называют халкитис, на Кипре, где медь была открыта ВПЕРВЫЕ, затем чрезвычайно подешевела, так как в других землях была найден медь еще лучше..." Пліній Старший. Розповідати довго, а дуже коротко... мідь вперше здобули носії крито мінойської культури. Після землетрусу, який знищів родовища міді, представники споріднених по мові племен, які жили на північному березі Середземномор'я, з критськими майстрами почали пошук руди. Єкспедиції були на захід, північ, схід і через малу Азію на південь. Це перший етап. В результаті спорідненість європейських мов. На сході скіфи знайшли мідну руду на Кавказі,Уралі і продовжували пошук до сучасних Китая і Індії. Розповсюджували на цьому маршруті мову, культуру, технології, розвиваючи торгівлю. Це другий єтап. Але ж це чудово видно тільки в короткій історії.

  • @user-ep1js6qf7q
    @user-ep1js6qf7q2 ай бұрын

    Я з вами не погоджуюсь. Індо-європейська мова це вигадка "науковців" т.з. великої римської імперії ... кінця 19ст. На час появи голосних мов не існувало якоїсь європейської мови. Індійської мови теж ніколи не існувало і немає досі. Відтак нічого об'єднувати дефісом. Єдина відома мова, що виникла на теренах України це скіфська мова. Саме назву скіфи надали греки вибачте елліни завдяки їх мові. А якщо взяти до уваги еллінську легендарну гінеалогію, що всі елліни походять від 4х прабатьків один з яких Прометей, цар скіфів, то можна здогадатися, що скіфська мова дещо старіша за грецьку мову. Так звана теорія Ентоні це перекладена на інгліш легенда імперії білих ведмедиків яка почала формуватися ще на початку 90-х років 20 ст. в Москві працевлаштованими істориками від інституту марксизма та нетрадиційними астрологами, коли вони вигадали і будували залишки майбутньої цивілізації Аркаїма, ніби знайдені на Уралі по спірітичних сеансах археології від Глоби.

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Це прекрасно, що існує альтернативний погляд поруч із курганною теорією Девіда Ентоні. Розвивайте своє бачення цивілізаційного процесу і діліться з нами різними міркуваннями та аргументами.

  • @user-ep1js6qf7q

    @user-ep1js6qf7q

    2 ай бұрын

    @@betelgeusestudio_1369 Та яке альтернативне. Це у вас вигадане. А я добре пам'ятаю ті часи коли Вікторія терла локшину на вуха з усіх динаміків ніби їй зірки навіщували відкриття Аркаїма десь на Уралі. Назву цю теж їй зірки навіщували. Нічого кращого їм не вистачило ніж насипати з камінців концентричні кола як з дитячого калейдоскопа і назвати це одоробливо фальсифікації раіссянським Стоунхенджем. Це вже на таких дурників було, що його просто заховали, забули на 30 років. І от знов? Що, населення подурнішало чи вуха збільшилися?

  • @viacheslavkyrychevskiy6239
    @viacheslavkyrychevskiy62392 ай бұрын

    Ну то може почнемо називати їх правильно 🤬🤬🤬 МОГИЛА . Український контент з ка₴апськими назвами

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Ми називаємо кургани могилами "i хоч би насміх де могила о давнім давні говорила, неначе й люди не жили..." (Шевченко). Як перекладете термін Д.Ентоні Kurgan theory?

  • @viacheslavkyrychevskiy6239

    @viacheslavkyrychevskiy6239

    2 ай бұрын

    @@betelgeusestudio_1369 Цікава історія , могили пішли з наших теренів , але якісь зайди просунули свою назву і на цій основі деякі «історики» роблять висновки що Скіфи й відповідно ми стаємо тюрками😂 так хто має змінити неправду . Ми і маємо все змінювати. І такого багато 🤬😡 як приклад «луННица» якого ❌ріна вона «лУнницА» у нас і слова такого нема. Ця прикраса має називатись. Місячник чи Серпанок 🤨🫡

  • @Bob-kk2mg
    @Bob-kk2mg2 ай бұрын

    он жеж топит за волго-уральскую парадигму! Что там про Украину? Он как то что-то сказал интереснее Телегина и Тереножкина.?

  • @user-lh3mv8kg6u

    @user-lh3mv8kg6u

    2 ай бұрын

    Якщо не втямки, то синташта почалася зі фатьянівців, а її заснували племена шнурової кераміки, з добавкою компоненти з південно-сх. Європи. А взагалі люди ніколи не сиділи на одному місці, навіть горяни трохи рухались.

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Ентоні залучив результати досліджень радянських археологів. Про приручення коня з Деріївки - це ж відкриття Телегіна. А мені видається, що Ентоні показує Волго-Урал як периферію процесів формування праіндоєвропейців. Так, сама можливість зародження праіндоєвропейців розглядається у зв'язку із поширенням скотарства від Карпат до Дніпра - цей процес зрештою досягнув і Волги (хвалинська культура). Усі гілки праіндоєвропейців виводить з України. Так, і аріїв Синташти виводить від середньодніпровців.

  • @user-lh3mv8kg6u

    @user-lh3mv8kg6u

    2 ай бұрын

    @@betelgeusestudio_1369 Дякую за ще один коментар. Виходить, що сердньодніпровці дали нам найбільше своїх генів?

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    ​​@@user-lh3mv8kg6u Середньодніпровці, на мою думку, є нашими безпосередніми генетичними (r1a) предками: - вони нащадки представників дніпро-донецької культури, - вони мають також жіночу генетику від трипільців та культурний вплив від степових культур (середньостогівської і яиної), - вони є джерелом міграції усіх шнурових осередків Європи, у т.ч. арійського (фатьянівці, абашевці, потаповка-синташтинці), - на початку 18 ст. до н.е. з прикаспійських степів арії-андронівці починають рух у Центральну Азію, Індостан, а зрубники - в Україну до Дніпра, - r1a-зрубники витісняють з доно-дніпровських степів r1b-бабинців (епічні війни на колісницях). З того часу і донині в мешканців України переважає r1a-гаплогрупа. Чому зрубників досі навіть не розглядають в етногенезі українців? kzread.info/dash/bejne/gJmkl8etqMKdk6g.html

  • @Bob-kk2mg

    @Bob-kk2mg

    2 ай бұрын

    видно что специалист широкого профиля, но увы эти формы ютуба на 50 знаков не комфортно для дискуссии. Мне сразу закралось подозрение когда сей муж достойный обнулил днепро-донецкий неолит и поставил во углу своей еще одной теории туркмено-каспийский неолит. эТО ВООБЩЕ КИТАЙСКАЯ НАПРАВЛЕННОСТЬ МЫСЛИ...НУ ТАКОЕ @@betelgeusestudio_1369

  • @shakanris9655
    @shakanris96552 ай бұрын

    Не смішіть курей своїми гипотезами

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Це не гіпотеза, а теорія. Курганна теорія не своя, а визнаного американського антрополога.

  • @sergeyushakov-sq8hl
    @sergeyushakov-sq8hl2 ай бұрын

    ТЕОРИЯ ЭТНОГЕНЕЗА ИНДОЕВРОПЕЙСКИХ НАРОДОВ ДЕВИДА ЭНТОНИ, является не только научным подвигом колоссального исторического труда (объединившего в себе достижения в области антропологии, археологии, генетики, лингвистики, геологии), но и являются КЛЮЧОМ к пониманию того исключительного факта, что УКРАИНЦЫ, принадлежат к уникальной европейской нации, предки которых ВСЕГДА (!!!) жили на своих исторических землях. Спорный тезиз о том, что любой автохтонный народ, является предпоследним завоевателем -- в отношении украинцев абсолютно несостоятелен! На протяжении последних 6 тысяч лет, на территории современной Украины, происходили перманентные процессы этноэволюции древних евразийских народов от ПРАИНДОЕВРОПЕЙЦЕВ к ИНДОЕВРОПЕЙЦАМ и далее: от БАЛТО-СЛАВЯН к ПРАСЛАВЯНАМ, от СЛАВЯН к ПРАУКРИНЦАМ и наконец, собственно к УКРАИНЦАМ. Эта жизненное пространство древней прародины народов индо-европейской языковой семьи было исторически обособлено от соседних земель такими естественными географическими образованиями, как: 1) обширные заболоченые поймы бассейна реки Припять и протяженные лесные массивы Волыни с СЕВЕРА; 2) Черное и Азовское моря с ЮГА; -- реки Дон и ее главный приток река Северский Донец с ВОСТОКА; -- река Дунай и Карпатские горы с ЗАПАДА. В свете всемирной истории эту территорию следует рассматривать не только, как своеобразный этно-лингвистический инкубатор праязыка древних ариев, но и как некую самостоятельную историко-географическую единицу, которая практически полностью совпадает с территориями таких античных и средневековых государств, как Великая Скифия, Европейская Сарматия, Готия, Великая Булгария (наследница Империи Гуннов), Русь, Руське княжество в составе ВКЛ (Великое княжество Литовское), Гетьманщина в составе Речи Посполитой и наконец является законными историческими землями той самой Украйны нового времени, которая в свое время подписала Переяславский договор о дружбе с Московией, а затем была хищнически поглощена Российской империей, в качестве колониального завоевания. Как и три тысячи лет тому назад (во времена древних греков и скифов) или тысячу лет тому назад (во времена событий "Слова о полку Игореве), так и сейчас река малый Танаис (Северский Донец), является своеобразным водоразделом между цивилизационной ойкуменой и варварской Тартарией, между двумя типами цивилизаций: оседлой, земледельческой, основанной на традициях демократии и права Европой и кочевой по своей изначальной природе, агрессивной и авторитарной Азией, которая может развиваться преимущественно экстенсивно, путем захвата соседских территорий. Так что все разговоры, что "Украину и украинцев придумал Черчилль в 1918 году" (или австрийский генштаб, или там некто Ульянов-Ленин), не только лишены элементарного основания, но и интеллектуально ничтожны. Браво ДЕВIДУ ЕНТОНI! ОСОБИСТА ПОДЯКА ВАСИЛЮ ДОЦЕНКО! СЛАВА УКРАIНI! ГЕРОЯМ СЛАВА!

  • @betelgeusestudio_1369

    @betelgeusestudio_1369

    2 ай бұрын

    Це - найпритомніша українська історична доктрина. Вдячний Вам та Вашому середовищу за осмислення української ідентичності. Слава Україні 🇺🇦✌️

Келесі