Реновація "хрущівок" | Знести не можна врятувати

У новому відео відповідаю на численні питання щодо реновації старого житлового фонду. Дуже багато коментарів про панельні будинки радянського часу. Чи можна їх врятувати? Який досвід наших сусідів? Зараз з'ясуємо.
Підтримайте канал на Patreon: / chaplinskyvlog
Лінк на Енциклопедію Архітектури України: ukrarchipedia.com/uk

Пікірлер: 263

  • @CHAPLINSKYVLOG
    @CHAPLINSKYVLOG3 жыл бұрын

    У новому відео відповідаю на численні питання щодо реновації старого житлового фонду. Дуже багато коментарів про панельні будинки радянського часу. Чи можна їх врятувати? Який досвід наших сусідів? Зараз з'ясуємо. Підтримайте канал на Patreon: patreon.com/chaplinskyvlog Лінк на Енциклопедію Архітектури України: ukrarchipedia.com/uk

  • @callofdutycoldwar2201

    @callofdutycoldwar2201

    3 жыл бұрын

    А що робити з австрійськими будинками, вони ще років 10 і порозсипаються?

  • @user-dc9ys6cn5l
    @user-dc9ys6cn5l3 жыл бұрын

    У наших хрущовок є ще дві особливості: цар-балкони та добудови в ширину квартир першого, а то і другого над ними поверху.

  • @user-dc9ys6cn5l
    @user-dc9ys6cn5l3 жыл бұрын

    Нажаль, переважна більшість мешканців хрущовок навіть у Києві відносяться до соціальних низів і не взмозі навіть замінити собі поламані поштові скриньки, не кажучи вже про кредити на ремонт. Тому державні програми кредитування під будь-який відсоток саме для цієї категорії будинків працювати не будуть.

  • @Bobi-iu4pr
    @Bobi-iu4pr3 жыл бұрын

    Нам хочаб як в Литві, Латвії та Естонії просто їх утеплити та змінити кришу. Про балкони та зменшення етажів, та комунікацій я вже мовчу.

  • @horribleIRUKANDJI

    @horribleIRUKANDJI

    3 жыл бұрын

    +

  • @andrewstepanoff5091

    @andrewstepanoff5091

    3 жыл бұрын

    @Мой Аккаунт, в Советском Союзе срок службы этих хрущёвок изначально рассчитывался на 25 лет! После чего они должны были быть снесены и построено более современное жильё. В Москве с 2017 года хрущёвские пятиэтажки вообще сносят и БЕСПЛАТНО переселяют людей в новые, современные, комфортные, монолитные дома с подземным паркингом. Программа реновации рассчитана на 15 лет.

  • @DanTheHedgehog

    @DanTheHedgehog

    3 жыл бұрын

    +

  • @isengrym

    @isengrym

    3 жыл бұрын

    @@andrewstepanoff5091 ты хотел сказать, что переселеляют в человейники по 25 этажей.

  • @oleksiitymchenko8735

    @oleksiitymchenko8735

    3 жыл бұрын

    @@andrewstepanoff5091 Не бесплатно, там все платят специальный збор на реновацию, которая может и не произвестись при вашей жизни

  • @user-gx6qn6cl3l
    @user-gx6qn6cl3l3 жыл бұрын

    Давно цікавило питання про майбутню долю хрущовок Дякую за відео

  • @misterx2598
    @misterx25983 жыл бұрын

    Я все дитинство і юність прожив у хрущівці. Нормальне бюджетне житло, поспішати їх зносити і забудовувати новими мурашниками я б не став але утеплити фасад і гарно пофарбувати обов'язково, ну і стандартизувати вигляд балконів, а то інколи такі "курятники" понаробляють...

  • @Ale-xv1ld
    @Ale-xv1ld3 жыл бұрын

    по відселенню це 100% згоден - теж хочу на це подивитися!

  • @katemartem
    @katemartem3 жыл бұрын

    Юліан: хрущовки не коштують 50 тисяч євро двокімнатні хрущовки в києві: коштують 50 тисяч євро

  • @AlexandrO1111

    @AlexandrO1111

    3 жыл бұрын

    У Львові двокімнатні панельки теж 40-50 тисяч)

  • @serhiyhr3413

    @serhiyhr3413

    3 жыл бұрын

    @@AlexandrO1111 ДЕ??? Можу продати 2-ох за 40тис )))

  • @sergijpyshnyy7080

    @sergijpyshnyy7080

    3 жыл бұрын

    Після початку масових новобудов ціни на вторинному ринку добряче обвалилася!

  • @Ale-xv1ld
    @Ale-xv1ld3 жыл бұрын

    чиновники 100% продовжують дивитися в сторону Москви і хочуть робити "як у них"

  • @niqolas
    @niqolas3 жыл бұрын

    Зараз почнеться ниття про те які погані хрущовки. Хоча подивиться що зараз будують - 25-поверхові потвори без подвір'їв. Може у вас у західній Україні інакше, по-європейськи, але в Києві чисто раша стайл, як на околицях Москви чи Пітера, багатоповерхове суїцидальне лайно. Тому так, реновація брєжневок і хрущовок, це найкраще масове житло у нас. До квартальної забудови не доросли і нема вже де будувати, міста вже збудовані.

  • @AlexandrO1111

    @AlexandrO1111

    3 жыл бұрын

    Наївно)

  • @tarask8611

    @tarask8611

    3 жыл бұрын

    знесемо хрущовки і отримаємо Пітерське Муріно :)

  • @AlexandrO1111

    @AlexandrO1111

    3 жыл бұрын

    @@tarask8611 адекватно реновуємо хрущовки і панельки, і отримаємо шведське мальмо

  • @tarask8611

    @tarask8611

    3 жыл бұрын

    @@AlexandrO1111 нажаль нічого ми не реновуємо, бо прикластися по 50 тон зелених бажаючих не буде від слова зовсім. тож єдиний варіант - якось воно, та й буде.... :)

  • @AlexandrO1111

    @AlexandrO1111

    3 жыл бұрын

    @@tarask8611 наразі єдиний варіант - підключати бізнес

  • @igoriisid8463
    @igoriisid84633 жыл бұрын

    У Києві головний директор інституту Генплану міста Київ - Броневицький - давно лобіює ради забудовників зніс хрущовок ! Цей хижак вже декілька років рекламує московицький досвіт реновації - на замовлення кримінальних київських забудовників - а вони забудовники від Микитася та Вавриша тотальний маланьській кримінал під кришами президентів та їх адміністрацій ! Щодо мешканців хрущовок - то не який закон їх не виселить з власної квартири бо позбутись власності не можливо з приводу реновації - Європейський суд по правам людини стане на заваді такого закону - який лобіюють маланці - бо право на власність це святе - тим паче житло ! А хрущовки простоять ще років 300 як мінімум - бо переважно знаходяться в зелених зонах неподалік центру міста - крім того - цегляні хрущовки переважно збудовані з екологічної цегли , чого не скажешь про сучасну цеглу ! добрий приклад реновації хрущовок у Польщі - сам бачив - вони виглядають як дома в раю ! Бо там заборонено в'їзд на машинах на житловий масив хрущовок - якщо немає місця - то тобі порадять купити квартиру с паркінгом в іншому місті або позбавитися - квартири- продати ! Тому навколо хрущовок тиша та зелено !

  • @alinas.2483

    @alinas.2483

    3 жыл бұрын

    Тобто в хрущовках Польщі мешкають тільки люди без автомобілів?

  • @igoriisid8463

    @igoriisid8463

    3 жыл бұрын

    @@alinas.2483 Ті що користуються авто - паркуються відповідно на різних парковках за межами мікрорайону - у деяких місцях платні , в деяких поки що не беруть плату .

  • @mykolakit9825
    @mykolakit98253 жыл бұрын

    Все зрегулює ринок. Десь локація стане така приваблива де вигідно буде вкласти великі гроші для викупу квартир, чи додати поверхи зробивши якісну реконструкцію. Ну наприклад район на Пасічніц, Вашингтона. А деякі райони скотяться в "гетто", де залишаться жити або старші люди яким дійсно тяжко міняти місце проживання, або дуже бідні люди. Житло там буде дуже дешеве. І його скуплять цілими кварталами і знесуть.

  • @nazard1284
    @nazard12843 жыл бұрын

    Насправді хрущовки стали сірими та вбогими відносно недавно якщо подивитись на їх старі фото, то ми побачимо що велика кількість зелені фонтани самі хрущовки виглядають симпатично бо нові і люди з задоволенням туди переселялися так щее плюс що на багатьох є мозаїки та панно, а той жахливий стан в якому вони зараз винні ми але ніяк не Радянський Союз, і сірими та вбогими вони стали за останні 30-40 років

  • @andriiyatsev9756
    @andriiyatsev97563 жыл бұрын

    Доброго вечора, Юліане! Ваші відео часто закликають пробувати себе у якійсь справі. Особливо мені подобаються інтерв’ю, які ви записуєте з людьми, які чогось досягли, це дуже надихає. У них часто повторюється теза, що для досягнення успіху потрібно займатись тим, що подобається. І у мене виникло питання. Я хочу бути архітектором і для цього потрібно мати відповідну освіту і для її здобуття можливі такі варіанти: 1) навчатися в Політехніці, де є досить дешеве навчання, проте неоднозначні відгуки про якість освіти; 2) навчатися у приватних закладах, таких як Харківська Школа Архітектури, де дороге навчання, проте хороші відгуки про якість освіти; 3) вивчити мову та навчатись на закордоном. Що ви могли б порадити цій ситуації? Який з шляхів більш оптимальний? Чи є ще якісь варіанти? Дякую за відповідь!

  • @androidgoglenko8784

    @androidgoglenko8784

    3 жыл бұрын

    Їдьте за кордон. Все, що маємо - прийшло звідтам. Плюс архітектор ТАМ - бог і цар. Плюс якість навчання. Шукайте програми зі стипендіями різними.

  • @CHAPLINSKYVLOG

    @CHAPLINSKYVLOG

    3 жыл бұрын

    Почніть з політехніки, якщо після 3-х років розчаруєтеся- нічого не завадить спробувати програми у західних ВНЗ

  • @user-gj6fz9wl5w

    @user-gj6fz9wl5w

    3 жыл бұрын

    Харківська Школа Архітектури не має на своєму рахунку ще жодного випуску, тому говорити про високу якість освіти там поки передчасно. Принаймі акредитації вони поки що не пройшли. А в Політехніці дійсно різні кафедри (їх є 5 випускаючих) дають різну якість професійної підготовки. І багато випускників стали успішними архітекторами як в Україні, так і за кордоном. До речі, Ю.Чаплінський є викладачем кафедри архітектурного проектування та інженерії.

  • @user-he6fk4es1o

    @user-he6fk4es1o

    3 жыл бұрын

    Успіху Вам в нових починаннях!!!

  • @oleksii8375
    @oleksii83753 жыл бұрын

    В Австрии разрешают девелоперам достраивать 1-2 этажа но с условием (!) что они делают полный ремонт дома: замена каналии, проводки, воды, отопления, ремонт подъездов и входных групп, утепление/ремонт фасада (если не нуждается в утеплении), при необходимости замена окон, и само собой замена крыши. Как правило это дома ближе к центру, чтобы будущая стоимость новых квартир от девелопера могла покрыть все эти ремонтные затраты. Естественно соблюдается архитектурная карточка здания.

  • @yuriykorotkevych8838
    @yuriykorotkevych88383 жыл бұрын

    В західній Німеччині, здається, теж такі будинки є. В Ганновері пару разів знімав квартиру у районі Döhren-Wülfel в будинках, про які, якщо правильно пам'ятаю, орендодавці казали, що вони є глибоко реконструйованими будівлями перших повоєнних десятиліть. Але не знаю про форму власності на ті квартири та будинки. Як і в наших хрущовках, всередині все дуже компактне. Але сам район дуже затишний та комфортний, приємно було там мешкати.

  • @ladakondratuk4078
    @ladakondratuk40783 жыл бұрын

    Юліан, дуже вдячна за Ваші відео! Всіх Вам Благ!

  • @inkfr0
    @inkfr03 жыл бұрын

    Дякую за пояснення про цю проблему, приємно дивитись зважені й професійні думки.

  • @mariiababich4151
    @mariiababich41513 жыл бұрын

    Енциклопедія - офігезна! Величезна дяка за неї і ваш блог загалом! Ви супер! 😀

  • @mykola_kanyuk
    @mykola_kanyuk3 жыл бұрын

    Пропоную тему для блогу, як еволюціонували радянські торгові центри, універмаги, що з ними зараз, яке в них майбутнє як в мультифункціональних хабів?

  • @PavloFedoriv
    @PavloFedoriv3 жыл бұрын

    Питання не стільки в тому, що з ними робити, а хто і як за це заплатить? www.epravda.com.ua/columns/2020/05/5/660146/

  • @annademchuk5469
    @annademchuk54693 жыл бұрын

    І знову цікаве відео на актуальну тему, дякую за такий інформативний контент на українському ютубі!

  • @juliesdata3164
    @juliesdata31643 жыл бұрын

    Енциклопедія архітектури - вогонь! Дякуємо за рекламу)

  • @megadatex
    @megadatex3 жыл бұрын

    Дякую, приємно

  • @sergeyangmar
    @sergeyangmar3 жыл бұрын

    Коментар, який допомагає каналу розвиватись.

  • @igorsikorsky6209

    @igorsikorsky6209

    3 жыл бұрын

    Як?

  • @sergeyangmar

    @sergeyangmar

    3 жыл бұрын

    @@igorsikorsky6209 Коментарі з 5 і більше слів покращують ранжування на KZread.

  • @user-vt6ic3nn4m
    @user-vt6ic3nn4m3 жыл бұрын

    symmetry.com.ua/projects/2020_Treet "Пілотний" проект реновації панельних будинків

  • @olexandrhorbachov1197
    @olexandrhorbachov11973 жыл бұрын

    Дякую за влог!

  • @freestudio21
    @freestudio213 жыл бұрын

    Відселення - суто совєцький спосіб дій. Проте особисто я не уявляю собі реновацію мого 9-поверхового будинку, якому вже 50 років і питання капремонту так назріло, що почало псуватись. Все впирається в гроші, а точніше - у готовність мешканців платити за покращення будинку. Платити за супер-дупер ремонт в маленькій квартирці - так, а платити за капремонт стояків, ліфтів, фасадів, дахів чи упорядкування придомової території - ні.

  • @wild.since89
    @wild.since893 жыл бұрын

    Обожнюю!

  • @whatislove127
    @whatislove1273 жыл бұрын

    лайк і комент на просування каналу

  • @mariiaspivak8544
    @mariiaspivak85443 жыл бұрын

    У захваті, дякую за вашу працю!

  • @whyso0erious
    @whyso0erious3 жыл бұрын

    Mr.Chaplinsky for a minister of infrastructure of Ukraine!

  • @user-od9sl8uo4e
    @user-od9sl8uo4e3 жыл бұрын

    Відкладем поки ці всі роздуми до того часу як українці розбагатіють....

  • @exoticukraine..5457

    @exoticukraine..5457

    3 жыл бұрын

    А що, колись розбагатіють? За 30 і не намагались розбагатіти, то тепер обов'язково це станеться?

  • @user-od9sl8uo4e

    @user-od9sl8uo4e

    3 жыл бұрын

    @@exoticukraine..5457 Я не знаю. А що ніколи не розбагатіють?

  • @K.M.I
    @K.M.I3 жыл бұрын

    Модернізація та ревіталізація за можливості, решту зносити і будувати щось схоже на житло, але точно не людяшники по 12-15 поверхів як це люблять забудовники у нас часто будувати.

  • @niqolas

    @niqolas

    3 жыл бұрын

    12-15 це ще мало , по-божеськи 🤣25 не хочте?

  • @plovchitskyi7343

    @plovchitskyi7343

    3 жыл бұрын

    Посмотри проекты жк от жилстроя у нас в Харькове, вот это адок, и как потом исправлять это всё не ясно)

  • @igoriisid8463

    @igoriisid8463

    3 жыл бұрын

    У Москві будують з панелі - 16-25 поверхові житлові будинки - можно сказати каземати залізобетонно-панельні на місті добротних пяти по верхівок !

  • @eugeneholinko2407

    @eugeneholinko2407

    3 жыл бұрын

    @@MsArtemxxx в высотках нет, но вот при реновации, инфраструктура и так спроектирована в 60х годах районов, не выдержит такого количества народу 25 этажного человейника. Грусть печаль.

  • @igoriisid8463

    @igoriisid8463

    3 жыл бұрын

    @@MsArtemxxx Штукатурка потолка - это вообще можно сказать текущий косметический ремонт квартиры - тем более , что в новых , что в старых домах устраивают гипсокартонные потолки , а сейчас уже и натяжные потолки монтируют по всей квартире ! А вот выравнивание потолка с помощью штукатурки - это дорогой и элитный ремонт ! А глиняный потолок еще и экологичный - но если затапливали квартиру и штукатурка была халтурная - так это не повод "стыглыты" - а закатать рукава и отремонтировать потолок !

  • @truba4087
    @truba40873 жыл бұрын

    Знести не можна врятувати - brilliant !

  • @rapvoznya
    @rapvoznya3 жыл бұрын

    Класна тема 🔥 Можливо варто подумати над добудовою поверху і за рахунок цього утеплити, причесати фасади, генремонти в під’їздах, двори без машин і вийде дійсно місто-сад)) 🌳 Варто розвивати цю тему далі... Дякую! Вподобайка і поширення!!!

  • @adrianreka388
    @adrianreka3883 жыл бұрын

    Ідея чудова, хороші приклади є по реалізації. Але, нажаль, є декілька але :) І одне з них це: При річній інфляції 15% - кредити від держави під 2%...

  • @natalina7779

    @natalina7779

    3 жыл бұрын

    Менше будуть красти, більше працювати для розвитку держави, меншою буде інфляція.

  • @Barlog2012
    @Barlog20123 жыл бұрын

    Як на мене роблять непогано у Мінську. Обшивають пінопластом, фарбують, ставлять однакові балкони та вікна. Виглядає просто, але акуратно. Значноо краще, аніж було до того.

  • @Bobi-iu4pr

    @Bobi-iu4pr

    3 жыл бұрын

    Згоден повністю нам достатньо просто утеплити щоб за газ платити менше.

  • @Barlog2012

    @Barlog2012

    3 жыл бұрын

    @@Bobi-iu4pr ну ще б вигляд трошки прокраще зробити, бо це жах

  • @user-gw6ov8mt1j

    @user-gw6ov8mt1j

    3 жыл бұрын

    Так само роблять в Польщі. Реконструкція в єдиному стилі, з заміною вікон, дверей і комунікаційних систем.

  • @andrewstepanoff5091

    @andrewstepanoff5091

    3 жыл бұрын

    В Советском Союзе срок службы этих хрущёвок изначально рассчитывался на 25 лет! После чего они должны были быть снесены и построено более современное жильё. В Москве с 2017 года хрущёвские пятиэтажки вообще сносят и БЕСПЛАТНО переселяют людей в новые, современные, комфортные, монолитные дома с подземным паркингом. Программа реновации рассчитана на 15 лет.

  • @miheiliv6685

    @miheiliv6685

    3 жыл бұрын

    @@andrewstepanoff5091 Этот бред распостраняют затройщки, им просто выгодно затраивать старые районы, что бы не вкладывать в инфраструктура, а что будете делать с школами садиками, парками? Как в пригороде Киева, садик в подвале дома, а школа на первом этаже?

  • @Rejysty
    @Rejysty3 жыл бұрын

    Дуже цікава думка про розвиток Радянської спадщини.

  • @spywolf7677
    @spywolf76773 жыл бұрын

    Когда хрущёвки в Москве сносили ; панели падали и даже не трескались многие плиты , там качество бетона высшего качества . И плиты эти увозили и лестничные марши и пролёты тоже . Ну а потом оказалось , что из этого стройматериала, в подмосковье , были выстроено несколько малоэтажных ( в 3 этажа ) жил комплексов. Было громкое дело , когда кто то из покупателей приехал на еще незавершённый объект , но всё затихло очень быстро , теперь все шито крыто .

  • @StepanBilyans
    @StepanBilyans3 жыл бұрын

    Буде в нас грошей як в Німеччині, то буде реновація. А зараз необхідно створювати ОСББ та за програмою 70/30. Утеплювати...

  • @user-pd6ug2gc1w

    @user-pd6ug2gc1w

    3 жыл бұрын

    Це в кращому випадку!!!

  • @larysakizim259
    @larysakizim2593 жыл бұрын

    А що з цегляними п'ятиповерховими хрущовками? Вони досить непогані,. Звичайно привести їх в сучасний стан потрібно.

  • @dorlova8788

    @dorlova8788

    3 жыл бұрын

    В Харькове под евро 2012 выкупили общагу-хрущевку, кирпич. Провели реконструкцию и добавили этаж. Гостиница так и не открылась и здание зависло. Красиво сделали. Не представляю как реализоваться такую реконструкцию в жилом доме с жильцами-собственниками. Так может сделать только один владелец всего здания.

  • @luutsk

    @luutsk

    3 жыл бұрын

    Термін їх експлуатації 50 років. Будувати їх почали в 60-х

  • @user-sb5ws4hg2b
    @user-sb5ws4hg2b3 жыл бұрын

    Государство это не только власть, это еще и МЫ люди. Создавайте ОСББ и сами занимайтесь ремонтом, рестоврацией своего дома. Но у нас как всегда инфантилизм и желание шары "всё государстов должно" (совковые комплексы). Есть государственные программы по утепелению 90% на 10%, 70% на 30% и т.п. Мы сами можем это поменять к лучшему.

  • @mmaksymko

    @mmaksymko

    3 жыл бұрын

    у хрущовках мешкає дуже багато пенсіонерів, ви з них хочете згрібати кошти на реставрацію?

  • @user-sb5ws4hg2b

    @user-sb5ws4hg2b

    3 жыл бұрын

    @@mmaksymko ВЫ понимаете, что такое 90% на 10%? Это когда государство платить 90% от всей суммы. Вы понимаете, что такое кредит? Деньги можно насобирать за несколько лет + кредит. Выходы есть

  • @user-jn4xj7cq5v
    @user-jn4xj7cq5v3 жыл бұрын

    Коли ми були в Прип'яті влітку, то панельні будинки серед стихійної зелені виглядали доволі цікаво, якоюсь мірою навіть привабливо; насамперед таким будинкам личить лісова тиша та спокій, а в Сихові про такий спокій можна, хіба що, мріяти)

  • @igoriisid8463

    @igoriisid8463

    3 жыл бұрын

    У сусідній Польщі наприклад в тому же Любліні - не дозволяють в такі мікрорайони заїзд на машинах ! Сам бачив як сім'я з маленькими дітьми вийшла на стоянці з машини перед мікрорайоном хрущовок - і в дощ потопали до свого дому - хвилин так пять шли під дощем і

  • @tarask8611

    @tarask8611

    3 жыл бұрын

    Всім будинкам личить зелень :) В Прип'яті непривично нещільна забудова, та й загалом місто було досить багатим (як на совок), модерновим і задумувалося як свого роду вітрина - атомоград, місто майбутнього і тд.

  • @kurtash_music
    @kurtash_music3 жыл бұрын

    все клас, але лайк за акустичний бас)

  • @RashApollo
    @RashApollo3 жыл бұрын

    Як же довго я чекав це відео!!! Але, на жаль, однозначної відповіді нема, надбудова це фінансове вирішення питання, як було в блозі про реставрацію в центрі, але з кращим проектом, мінус що 6 поверхів і без ліфта ніяк. Здається реновація піде у нас, всіма тими шляхами, які зазначив пан Юліан, одночасно. В одних будуть надбудови поверху, чи навіть двох, деякі зносити, деякі райони отримають комплексні проекти і рішення від міста, деякі самі на рівні ОСББ будуть проводити

  • @alimova9471
    @alimova94713 жыл бұрын

    У Львові є досить будинків на 4-8-12 квартир "хрущовок" .Що менше ,то люди викупили і побудували особняки(в. Кн.Ольги) .А от що робити на більше квартир? Міська рада ,скоріш всього , на це НЕ піде...відселяти куди людей...і решта проблем...а в людей,дійсно,НЕ має грошей...

  • @yuralyzyn
    @yuralyzyn3 жыл бұрын

    👌

  • @yura1717
    @yura17173 жыл бұрын

    👍

  • @vitoldmysholov9401
    @vitoldmysholov94013 жыл бұрын

    На мою думку у Львові як і всюди в колишньому союзі є ще один пласт житлових проблем, які створили у дев"яностих. Цей тип житла - приватизовані гуртожитки. ЦЕ значно гірше ніж хрущовки за плануванням, призначенням, архітектурою і таке інше. В багатьох з них ще недавно навіть ліфт не працював. ЯК людям дозвилили приватизувати приміщення, яке по суті житлом не назвеш, а лише нічліжкою? ЧИ можливо, на вашу думку щоб місто викупило назад у комунальну власність ці гуртожитки, а людям роздало нормальні квартири? А самі гуртожитки використало за призначенням - здавати в аренду молодим сім"ям, бюджетникам, освітянам, просто як банк і резерв міських квартир під здачу без права викупу.

  • @luutsk

    @luutsk

    3 жыл бұрын

    У нас взагалі, я бачу, через массову приватизацію та роздачу квартир з'явилась така проблема як реновація, реконструкція будинків. Фактична відсутність соціального житла. Раніше чув що в Німеччині є будинки, які на 100% належать державі, але не знав що їх багато.

  • @roman.nnnnnn
    @roman.nnnnnn3 жыл бұрын

    👍🏻

  • @user-lc7du1kq6l
    @user-lc7du1kq6l3 жыл бұрын

    Хороша тема! Чи доріс до цього Львів? Десь місяць, півтори тому був ще один гарний огляд на цю тему від блогера Варламова

  • @irenenavid3235
    @irenenavid32353 жыл бұрын

    Единый стиль балконов - это так, красоту навести. Утепление - это да, полезно, снижение теплопотерь. Но главные проблемы-то внутри: "картонные" перегородки между квартирами, забитые вытяжки, постоянно текущие трубы (как следствие, затопленные подвалы, рассыпающийся фундамент), заросшая канализационная труба, кухни, в которых холодильник не помещается, очень слабая электропроводка от щитовой и т.д. и т.п. А какая цель этой реновации вообще? Обеспечить людей доступным нормальным жильём или напустить пыли в глаза, чтоб эти несчастные хрущёвки вид района не портили?

  • @andriybench4273
    @andriybench42733 жыл бұрын

    Вподобайка і комент, щоб поширити контент.

  • @mariansalash2416
    @mariansalash24163 жыл бұрын

    Цікаво. Дякую

  • @serhiymartsenyuk9188
    @serhiymartsenyuk91883 жыл бұрын

    Все вірно

  • @dzysyak
    @dzysyak3 жыл бұрын

    Ну дык вы цены сравниваете.... Там 90% цены французской ренновации - зарплата работников. У нас ЗП значительно ниже и стоимость ренновации будет ниже. И ошибочно думать, что банки не будут работать с обслуживающими компаниями. Для банка обслуживающая компания куда интереснее чем ОСББ.

  • @sgrgfg
    @sgrgfg3 жыл бұрын

    +

  • @Alexander_Nikolaev_Ua
    @Alexander_Nikolaev_Ua3 жыл бұрын

    СЛАВА УКРАИНЕ 🇺🇦 КОММЕНТ В ПОДДЕРЖКУ ПРОДВИЖЕНИЯ ВИДЕО ✌️😉

  • @smovol1847
    @smovol18473 жыл бұрын

    У нас ці хрущовки панельні далеко не в тому стані, що модерністські панельки в ЄС. Вони гнилі і аварійні, реставрувати там нічого. Блокові з ракушняка чи цегляні - ще гіпотетично так. А панельні у більшості пропащі.

  • @igoriisid8463

    @igoriisid8463

    3 жыл бұрын

    Читав експертизу щодо можливо аварійної панельної хрущовки , а потім з самим експертом -конструкторм розмовляв з приводу цього будинку - він сказав навіть хрущовка в якій текла покрівля даху не один рік і були щілини між у панелями - то він попри \висновок сказав - навіть якщо зробити мінімальний ремонт - така панелька буде стояти ще тисячу років ! Бо навіть зараз заполярному кругу є покинути міста з панельними домами - без дверей , вікон та покриття даху - стоять десятки років !

  • @smovol1847

    @smovol1847

    3 жыл бұрын

    @@igoriisid8463 мені здається, шо відсутність перепаду температур в заполяррі, вічний холод свого роду консервують їх...

  • @v.novostavskyy5291
    @v.novostavskyy52913 жыл бұрын

    Взагалі нерозумію навіщо розселяти примусово "хрущівки", якщо вони не в аварійному стані...

  • @olkoolko5752
    @olkoolko57523 жыл бұрын

    Я живу біля Львівліс там супер

  • @user-pd6ug2gc1w
    @user-pd6ug2gc1w3 жыл бұрын

    Був у Дрездені,Сілезія дуже крута!!!!Соц житло утеплили!все як на фото балкони.Центр це Європа,Навкруги молерн але чути совок!!!! У нас в Україні модерн Хрушівок за років 20 не знаю чи буде,хоча Сихів дає примір іншим районам!!!

  • @glushkoua
    @glushkoua3 жыл бұрын

    Ще, якщо вже говорити про рашку, кумедний був досвід у Калінінграді, де хрущі переробляли у псевдоісторичні забудови

  • @olegsuv
    @olegsuv3 жыл бұрын

    Тільки от продали хрущовку нарешті. Головна їх проблема це не приставні балкони (яких немає), а нереально тупе планування. Наче і дві спальні є, а ліжко з тумбочками поставити тупо ніяк. Про кухню і с/в і так всі все знають. Єдиний варіант - ламати абсолютно всі перегородки і якось робити заново, але вкладати стільки в хрущовку з 2.5м стелею немає сенсу.

  • @nazard1284

    @nazard1284

    3 жыл бұрын

    Ну якось же там жили і тому були раді

  • @user-kv6ky8di7b

    @user-kv6ky8di7b

    3 жыл бұрын

    @@nazard1284 а в Африці люди живуть в хижах з слонячого лайна й теж не скаржаться

  • @nazard1284

    @nazard1284

    3 жыл бұрын

    @@user-kv6ky8di7b знаєте називається порівняли "божий дар с яичницей"

  • @nazard1284

    @nazard1284

    3 жыл бұрын

    @@user-kv6ky8di7b тим більше навіть в радянському союзі признавали це житло не дуже вдалим і старались будувати щось краще

  • @olegsuv

    @olegsuv

    3 жыл бұрын

    @@nazard1284 ну краще ніж на вулиці, але з чим ви порівнюєте? На ланосі наче тех краще ніж на велосипеді, але порівнювати треба об'єкти одного типу, тобто ланос з ауді наприклад. Так і хрущовки треба порівнювати з іншими нормальними видами житла.

  • @miheiliv6685
    @miheiliv66853 жыл бұрын

    В Кеве реновация стартовала по тихому , возле метро черниговской вместо 2-3 этажных зданий строят 20-25 этажные на месте аварийного поселка.

  • @Barbashin
    @Barbashin3 жыл бұрын

    2-ка в Киеве возле метро 50000$, пристроить балкон 50000€. Что то тут не так)))

  • @user-zk2fv2zy8w

    @user-zk2fv2zy8w

    2 жыл бұрын

    Не тупіть, в Україні і Німечині різні ціни. Це саме зробити в Україні різні ціни, зп іншаті т.д.

  • @Killert68i
    @Killert68i3 жыл бұрын

    Версія з упорядкуванням і перебудовою балконів на панельках - супер. Але як на мене, то я б всі ті совкові буцигарні зносив за найменшої нагоди. Паралельно виникає запитання - а що робити з сучасними панельками по 25 поверхів, які луплять де тільки можна. В місті Вишгород зустрічав таке чудо прямо на краю високого схилу.

  • @igoriisid8463

    @igoriisid8463

    3 жыл бұрын

    А у Вишневому набудував Білоцерковській будівельний комбінат цілий мікрорайон девяти поверхових будинків - в яких вже утеплювач що був в панелях - стлів - і люди там "вмирають" від холоду !

  • @tarask8611

    @tarask8611

    3 жыл бұрын

    що значить, що робити з сучасними панельками? пропонуєте примусово виселяти звідти людей, а самі будинки гасити мішками з тротилом?

  • @Killert68i

    @Killert68i

    3 жыл бұрын

    @@tarask8611 Бачили трагедію з газом в панельці на Троєщині в Києві? Час і випадок сам все робить. Ще років 15 постоять і від подібного секціями складатись будуть.

  • @tarask8611

    @tarask8611

    3 жыл бұрын

    @@Killert68i воно то може і так, але тут вже питання до установ, які таке погоджують і дозволяють будувати.

  • @Killert68i

    @Killert68i

    3 жыл бұрын

    @@tarask8611 Мені власне страшно стає, коли я бачу панельку в 25 поверхів. І ще більш страшно, коли бачу радянську панельну забудову, де жителі вибивають стіни для розширення балконів, з'єднання квартир, тощо. А нещодавно побачив відео, як в одній із недавніх панельок Київміськбуду в підвалі власник вирізав собі двері в несучій стіні. (((

  • @user-ji4lu1og6z
    @user-ji4lu1og6z3 жыл бұрын

    Добрий день, Юліане! Дякую за чудові відеоматеріали! Після них неможливо не захоплюватись архітектурою та урбаністикою! Очевидно, що проблема застарілого житлового фонду стоїть дуже гостро. Проте чи дійсно справедливо, що у нас немає інструментів для реновації? Є ж приклади програм локальних (напр. у Києві «70/30»), «теплі кредити», «Фонд енергоефективності». А захоплення «знесеннями» ніби притихло, на щастя. Як ви вважаєте? Дякую.

  • @CHAPLINSKYVLOG

    @CHAPLINSKYVLOG

    3 жыл бұрын

    Це точкові вирішення. На мою думку потрібно проект реновації робити порайонно

  • @user-ji4lu1og6z

    @user-ji4lu1og6z

    3 жыл бұрын

    @@CHAPLINSKYVLOG Погоджусь, що темпи низькі. Проте об’єднання будинку для вирішення питань - процес складний, а у район - важко уявити. Нав’язати ж реновацію рішенням влади, можливо, не зовсім правильно. Оскільки дуже важливо будинок правильно обслуговувати. А якщо влада потурбувалася про реновацію, то і питання по обслуговуванню будуть ставити владі. Тобто у мешканців не виникає відчуття відповідальності за свою власність. Хороший приклад відповідальності - будинок на Руданського.

  • @CHAPLINSKYVLOG

    @CHAPLINSKYVLOG

    3 жыл бұрын

    Я не пропоную нав’язувати , я пропоную зробити кілька хороших прикладів, після їх завершення люди самі потягнуться

  • @user-ji4lu1og6z

    @user-ji4lu1og6z

    3 жыл бұрын

    @@CHAPLINSKYVLOG Сподіваюся, що нам вдасться застати масову зміну вигляду наших міст. Взагалі, тема досить широка та актуальна. Тому будемо вдячні за нові матеріали на дану тематику!

  • @user-po3sx8yo7u
    @user-po3sx8yo7u3 жыл бұрын

    Тільки не в цій країні ... в нас завжди : хтось може і хоче , хтось хоче але не може а хтось взагалі нічого не хоче але хоче щоб йому це зробили безкоштовно або ще би і доплатили грошей ...(((

  • @mykhailosydorenko4309
    @mykhailosydorenko43093 жыл бұрын

    Ок. З хрущовками розібрались. Що з брєжнєвками робити? Якщо в хрущовці, ще можна домовитись сусідами, то тут порушується комунікація чисто через кількість мешканців.

  • @xboxone2998
    @xboxone29982 жыл бұрын

    Нажаль нам це не світить ще довго

  • @nazard1284
    @nazard12843 жыл бұрын

    Мені взагалі досить подобються радянські хрущовки брежневки особливо коли вони були новими та й холодно там не було бо опалення було дешевим

  • @user-oi3hu6nf1s

    @user-oi3hu6nf1s

    3 жыл бұрын

    Хех,у мене в квартирі взимку(зараз)+20-21°,а от влітку+30...Це верхні поверхи,а от нижнім-так собі,ще й каналізації у всіх хрущьовках погані

  • @user-oi3hu6nf1s

    @user-oi3hu6nf1s

    3 жыл бұрын

    @@yukatyan1290 хм,у мене чогось навпаки,5й поверх.Але так,спека шо ужос влітку.А з каналізацією-вона у нас трошк аварійна,і бува нечистоти виривались першим поверхам.Але нічого не роблять,бо квартиранти-не своє ж,знач не паримось..

  • @sergijpyshnyy7080

    @sergijpyshnyy7080

    3 жыл бұрын

    Десь читав, що їх хотіли для економії ще з тонкішими стінами будувати, але тепловики сказали, що не зможуть нагріти. Тобто вони є мінімально допустимими конструкціями по теплоізоляції.

  • @ifurlet
    @ifurlet3 жыл бұрын

    Юліане, а чи можливо зробити відео із умовною інструкцією "як добудувати до будівлі поверх?". Можливо, в Україні, навіть, вже є такі приклади?

  • @igoriisid8463

    @igoriisid8463

    3 жыл бұрын

    Є такий приклад у Фінляндії та Швеції !

  • @user-gj6fz9wl5w

    @user-gj6fz9wl5w

    3 жыл бұрын

    Такі вже реалізовані приклади є і в Харкові, і в Києві, і у Львові також . Мені доводилось займатися подібним проектуванням ще в 2001 році, тому можу сказати, що це непроста задача, особливо організаційно: - потрібно, щоб всі мешканці будинку дали згоду на надбудову і майже завжди знайдуться противники; - надбудова має здійснюватися без відселення мешканців і безпечно для них; - надбудову бажано сумістити з капітальним ремонтом чи реконструкцією квартир існуючих поверхів; - не збереглося жодної проектної документації, по якій зводились ці будинки 60 років тому. Запроектувати надбудову технічно не складно , але можуть бути різні варіанти надбудови, залежно від розпланування і конструкцій будинку, грунтів, на яких стоять ці будинки, і бажаної мети надбудови - це можуть бути як економічні квартири, навіть гуртожиток, так і пентхаузи європейського типу. Інколи надбудувати можна і два поверхи, причому без підсилення фундаментів.

  • @ifurlet

    @ifurlet

    3 жыл бұрын

    @@user-gj6fz9wl5w дякую. От, власне, думаю, цікаво було б подивитись відео про те як, що робили люди і який результат.

  • @artemtymchuk1686
    @artemtymchuk16863 жыл бұрын

    у Берліні та, наче, Дрездені бачив наші п'ятірки, але ті переобшивали без змін поверховості. Тому якщо хтось напише про "а куди людей?", "так не можна!", просто подивіться їх проекти))

  • @Itemapro
    @Itemapro3 жыл бұрын

    Так що ж робити з хрущами? Зносити чи реновати? З відео так і не ясно. Про те, що потрібно більше грошей, то зрозуміло. Що робити?

  • @kosyan_roma

    @kosyan_roma

    3 жыл бұрын

    Він же сказав, що можна оновлювати хрущовки за рахунок людей. Але для цього потрібно суттєво покращити наш матеріальний стан.

  • @igoriisid8463

    @igoriisid8463

    3 жыл бұрын

    підтримувати житло в задовільному стані - тобто не давати замочувати фундаменти та поточно ремонтувати покрівлю - що треба робити в будь якої будівлі ! І чекати поки люди не розбагатіють і не стануть як західні сусіди капітально ремонтувати свої дома та при домову зону - тобто як казав Чаплинський - капіталізувати своє житло !

  • @tarask8611

    @tarask8611

    3 жыл бұрын

    забити болт і жити далі.

  • @vasylkamysh7990
    @vasylkamysh79903 жыл бұрын

    Будь ласка українці перестаньте тикати ту букву "і" всюди де треба і не треба. Його прізвище ХрущОв.

  • @natalina7779

    @natalina7779

    3 жыл бұрын

    Ну І що? Хрущів він і є Хрущів 😂

  • @lenalazarenko875
    @lenalazarenko8753 жыл бұрын

    Держава на сьогодні не має ресурсів на реновації хрущівок. Тому шлях через створення ОСББ, розробку цікавих проектів і пошук коштів, можливо через грантові програми. Наснаги вам в вашій роботі.)

  • @VolodymyrKrupa
    @VolodymyrKrupa3 жыл бұрын

    Як відсоток по кредиту може бути нижчим рівня інфляції?

  • @natalina7779

    @natalina7779

    3 жыл бұрын

    А як можна при такій інфляції купувати чиновникам машини екстра класу? Все виявляється можливо. При бажанні...

  • @Ultimatium19
    @Ultimatium193 жыл бұрын

    Згоден на рахунок хрущовок, їх перепланування нікому не потрібне. Нещодавно купили хрущовок на сирці, і крім відсутності ліфта, низької стелі та маленьких вікон мене усу влаштовує. До речі, підкажіть, чи можливо легально збільшити вікна у хрущовках для поліпшення природнього освітлення?

  • @vitaliyvitaliy5394

    @vitaliyvitaliy5394

    3 жыл бұрын

    Нельзя. Это несущая стена

  • @planetoflaughters4038
    @planetoflaughters40382 жыл бұрын

    Нам хотяби утеплити і гарно помалювати , замінити дахи і це вже буде справжня епопея для жителів хрущовок

  • @genyklemberg
    @genyklemberg3 жыл бұрын

    сайт починається дуже просто (аж занадто) як на мене якщо не знати що треба скролити можна і не здогадатись. Цікаво було б перевірити як користувачі його використовують, можливо мої переживання марні

  • @Drogobych95
    @Drogobych953 жыл бұрын

    "Непотріб"- влучне визначення цього житлового фонду. .але вирішення цієї проблеми дороге і кошторисне

  • @DanTheHedgehog
    @DanTheHedgehog3 жыл бұрын

    Тільки реновація,

  • @eugeneholinko2407
    @eugeneholinko24073 жыл бұрын

    Та нічого з ними не зробиш, в найближчому майбутньому так точно, поки буде існувати наша "бідність", а їй нажаль і кінця краю не видно. "Московський варіант" це найпростіший варіант, але це шлях в нікуди, виростуть "человейники" в 25 поверхів на стару інфрастуктуру ммм... А ось реконструкція це добре, але ж скільки грошей на те потрібно, сумніваюсь що "місто" це потягне, що Київ, що Львів, що якийсь обласний центр.

  • @tomaszpua9758
    @tomaszpua97582 жыл бұрын

    Czy w tej nadbudowanej ,,chruszczowce" dobudowali też windę? Jeśli nie, to nie wyobrażam sobie żyć na najwyższych piętrach.

  • @tarask8611
    @tarask86113 жыл бұрын

    Думаю, при ціні реновації у $50 кілобаксів відповісти на питання "що робити?" не так і складно.

  • @RashApollo

    @RashApollo

    3 жыл бұрын

    Роз'яснить будь ласка

  • @tarask8611

    @tarask8611

    3 жыл бұрын

    @@RashApollo і для мешканців, і для державного, та місцевого бюджетів це непідйомні кошти, тим більше, що це викликало би резонні запитання інших жителів - чого їх реновують в тому числі і за мій рахунок. Якщо ж залучати бізнес, то порівняно з тим, що матимемо на виході, всякі 25 поверхові семицвіти здаватимуться нам житлом еліт класу. Тому все залишиться як і було.

  • @Trimauspinyrivno
    @Trimauspinyrivno3 жыл бұрын

    Випуск сподобався. Але коли немає фонду на капітальний ремонт будинку, то навіть дев'яти поверхівки кінця 80-х , по вітхості, швидко наздоженуть хрущовки.

  • @tarask8611

    @tarask8611

    3 жыл бұрын

    А його і не буде. Принаймні за схемою щомісячних внесків мешканців.

  • @demyandanyluk7399

    @demyandanyluk7399

    3 жыл бұрын

    @@tarask8611 а як мало б бути?

  • @tarask8611

    @tarask8611

    3 жыл бұрын

    @@demyandanyluk7399 мало б бути шляхом вступу в ЄС, і переходом на євро, роблячи внески у яких можна бути впевненим - через 20 років ті гроші хоч чогось, та будуть вартувати. а якщо серйозно, то тільки осбб-державне-комунальне партнерство, бо відкладаючи на капіталку в гривні, ви хто зна чи через 20 років зможете купити банку емалі, аби перефарувати поштові скриньки біля під'їзду.

  • @demyandanyluk7399

    @demyandanyluk7399

    3 жыл бұрын

    @@tarask8611 як показує досвід Греції - перехід на євро може завершитися катастрофою

  • @tarask8611

    @tarask8611

    3 жыл бұрын

    @@demyandanyluk7399 все відносно. якщо в них катастрофа з ВВП у $18k на душу населення, то як назвати нашу ситуацію з $3,8k?

  • @25071980aaaa
    @25071980aaaa3 жыл бұрын

    Есть механизм, но власть не хочет им воспользоваться. Уже большинство хрущёвок можно смело признавать не пригодными для проживания, они находятся в аварийном состоянии и ремонту не подлежат. Это не популярное решение для власти так как власть рассматривает жильцов этих домов как свой избирательный электорат.

  • @kozarkiril
    @kozarkiril3 жыл бұрын

    Цікаво як ремонтувати фасади, якщо вже кожна квартира зробила свої балкони на свій розсуд, і вони напевно не захочуть щоб їх балкони переробляли під один стиль

  • @nazariymikhnovskyy6839

    @nazariymikhnovskyy6839

    3 жыл бұрын

    Балкони вже не врятувати в осяжній перспективі, щоб було як в Польщі. Але утеплити, принаймні, і буде хоча б як у Румунії

  • @dzysyak
    @dzysyak3 жыл бұрын

    Глупо сносить хрущевки. Кости еще весьма крепкие. Просто надо коммуникации заменить, утеплить, добавить балконы, нормальные крыши сделать и будет оно еще 100 лет служить. При желании можно еще лифты добавить (это возможно :).

  • @samantos
    @samantos3 жыл бұрын

    В Україні понижувати поверховість ніхто не буде - навпаки будуть надбудовувати або будувати ще вищі.

  • @TheVege1
    @TheVege13 жыл бұрын

    Так а навіщо їх ренувати? Для нас це дуже дорого, довго, незручно і ризиковано. Можна вибрати декілька будинків, їх залишити на пам'ять, а 99% такого житла ніякої цінності не мають, і їх треба просто знести, і побудувати щось нормальне.

  • @CHAPLINSKYVLOG

    @CHAPLINSKYVLOG

    3 жыл бұрын

    За чиї гроші?

  • @TheVege1

    @TheVege1

    3 жыл бұрын

    Поступово, за бюджетні кошти. Звісно, їх мало на що вистачить, але якщо почати рухатись вже зараз, то можливо років через 50-70 встигнемо. Так і знести все одно дешевше ніж реновувати, так що кращих способів просто не бачу.

  • @user-nc1kw5ds9x
    @user-nc1kw5ds9x3 жыл бұрын

    Чесно, я за те, аби розбирати і з отриманих будматеріалів будувати нові будівлі. Щось невисоке, вкрай укріплене, з металічними сітками і каркасами, водночас красиве. Зараз такі часи, що дім точно має бути фортецею, оборонним пунктом. І як ідеал, з садами і сонячними батареями на даху. Можна з натяком на Ренесанс у володіннях Острозьких( Острозький замок, Старосільский, Старокостянтинівський замки і та ін.)

  • @aleksandrbondarenko8089
    @aleksandrbondarenko80893 жыл бұрын

    срок эксплуатации хрущевок то подходит к концу

  • @aleksandrbondarenko8089

    @aleksandrbondarenko8089

    3 жыл бұрын

    @Мой Аккаунт из уже можно

  • @aleksandrbondarenko8089

    @aleksandrbondarenko8089

    3 жыл бұрын

    @Мой Аккаунт сами начнут сеосится

  • @user-nm4uu2ce1l
    @user-nm4uu2ce1l3 жыл бұрын

    во Львове хрупція, поэтому чешский опыт утепления жилых домов в микрорайонах типа "Сыхов" не проканает

  • @ivankovtun5999
    @ivankovtun59993 жыл бұрын

    Енциклопедія Архітектури ... щоб це не сприймалося як "Великая советская энциклопедия" Слово "енциклопедія" уже давно першою асоціацією викликає Вікіпедію, а не багатотомники на полицях. А дизайн сайту мені сильно не сподобався. Переобтяжено непотрібними ефектами. Це заважає сприймати інформацію, а при вимкненому джаваскрипті сайт не працює взагалі.

  • @markoffden
    @markoffden3 жыл бұрын

    Я думаю, наш шлях - це ремонт комунікацій і фасадів за кошти міста

  • @RashApollo

    @RashApollo

    3 жыл бұрын

    Кошти міста, це кошти всіх ЛЬВІВ'ЯН. Не всі погодяться ремонтувати фасади комусь.

  • @markoffden

    @markoffden

    3 жыл бұрын

    Так, але який інший шлях? Я з Києва і у нас на центральних вулицях, котрими користуються всі жителі міста, трешак. Чи не простіше зробити вже подарунок мешканцям цих будинків і відремонтувати їх, щоб у підсумку покращити середовище для усіх киян?

  • @tarask8611

    @tarask8611

    3 жыл бұрын

    @@markoffden так, власне що всі користуються якраз вулицями, а не будинками. то туди (на благоустрій вулиць, а не будинків) і мають бути скеровані кошти.

  • @markoffden

    @markoffden

    3 жыл бұрын

    @@tarask8611 так, але ці будинки - це частина вулиці. Фасад нема сенсу робити, якщо криша протікає. Такий ремонт на 2 роки. Можливо лише каналізацію можна залишити в тому стані, як є, і нехай вже мешканці вирішують.

  • @markoffden

    @markoffden

    3 жыл бұрын

    Давайте ще 20 років чекати поки люди розбагатіють і стануть розумнішими, почнуть піклуватись про місто, про своє оточення і об'єднуватись в ОСББ та ін. Але проблема в тому, що то все орендне житло і ніхто цього не буде робити навіть через 20 років. Це просто треба зробити у рамках програми реновації вулиць, типу як на Покровській, але там трохи інша історія

  • @chipupimunyanyo
    @chipupimunyanyo3 жыл бұрын

    Часто думав над цим: що робити з цим г*мном?

  • @chipupimunyanyo

    @chipupimunyanyo

    3 жыл бұрын

    @@eugeneeuzkadi3860 ну ок 🥰

  • @user-yj9hq8sq5y

    @user-yj9hq8sq5y

    3 жыл бұрын

    По сравнению с сегодняшними 25-этажными шкафами в ряд часто даже среди пустыни -- не такое уж гoBнo

  • @igoriisid8463

    @igoriisid8463

    3 жыл бұрын

    Якщо капітально відремонтувати та утеплити - то таке житло буде на порядок краще сучасних новобудов - особливо якщо це хрущовка з червоної цегли та збудована комплексно у мікрорайоні ! Та в деяких хрущовках житло навіть без ремонту самої будівлі - краще ніж деякі ЖК - де майже вікна в вікна , де дерева в кадках ростуть ! Просто навколо хрущовок занедбано і там багато мешканців маргіналів - які поступово вимирають !

  • @frederikfrancis1010

    @frederikfrancis1010

    3 жыл бұрын

    Звісно зносити під корінь це givno

  • @mikifarinics6149
    @mikifarinics61493 жыл бұрын

    Хрущів - Хрущівки

Келесі