Przeprawa Mostowa Krasnystaw

Ғылым және технология

W latach 2024-2025 w Krasnymstawie powstanie nowy most przez rzekę Wieprz w rejonie ulic Kaczej, Gawryłowej i Nieczaja. Nowy most to konstrukcja o pomoście sprężonym i podwieszonym do dwóch żelbetowych dźwigarów łukowych. Łuki w górnej części będą miały stężenia (wiatrownice) w postaci rur stalowych. Przęsło ma rozpiętość 81 m w osiach podparcia.
Powyższy model wykonano w celach przedmiarowo-kosztorysowych. Model wykonałem w programie Civil 3d na podstawie dokumentacji płaskiej w pdf. Objętości elementów i powierzchnie przedmiarowałem w Dynamo.
#krasnystaw #most #civil3d
Link do profilu na Linkedin:
/ przemys%c5%82aw-kuna-6...
Link do lokalizacji mostu:
www.google.com/maps/d/edit?mi...

Пікірлер: 4

  • @darion198211
    @darion19821126 күн бұрын

    Jak można się z Panem skontaktować na priv? Jakiś komunikator?

  • @Pedro1985

    @Pedro1985

    26 күн бұрын

    www.linkedin.com/in/przemys%C5%82aw-kuna-620a50198/

  • @witoldbojda5442
    @witoldbojda5442Ай бұрын

    Dzień dobry :) Jak rozumiem - obiekt został zaprojektowany, a Pan miał wykonać przedmiar / kosztorys. Pytanie - czy czas poświęcony na wykonanie takiego modelu jest wart poświęcenia, zamiast wykonać przedmiar i kosztorys na bazie dokumentacji "płaskiej"?

  • @Pedro1985

    @Pedro1985

    Ай бұрын

    To zależy o wielkości przetargu. Przedmiar wykonuje Projektant a ja go sprawdzam dla wykonawcy. Takie modelowanie jest przydatne dla przetargów w zakresie od kilku/kilkudziesięciu milionów PLN bo wtedy z punktu widzenia wykonawcy można być pewnym ilości i zmniejszyć ryzyko. Model przydaje się też później na etapie realizacji po wygranym przetargu (np. modele powierzchniowe można podczytać do tyczki GPS). Po przegranym przetargu taki model ląduje rzecz jasna w koszu.

Келесі