ПРОБЛЕМИ МИСТЕЦТВОЗНАВЧОГО ТА ІСТОРИЧНОГО ВИОКРЕМЛЕННЯ КІММЕРІЙСЬКОЇ ХУДОЖНЬОЇ ШКОЛИ

Доповідь молодшої наукової співробітниці Донецького обласного художнього музею Серафіми Кейс на V Міжнародній науковій конференції «Проблеми методології сучасного мистецтвознавства та культурології».
V Міжнародну наукову конференцію провели Національна академія мистецтв України, Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України та Інститут культурології НАМ України.
Досвідчені науковці та молоді вчені з різних країн запропонували у своїх доповідях широкий діапазон культурологічних тем: мистецтвознавство, музикознавство, дослідження театру і кіно тощо. Втім, доповіді були об’єднані тим спільним проблемним полем, що є найважливішим на сучасному етапі: осмислення війни, деколонізація, міжнародна співпраця, збереження культурних цінностей, перспективи розвитку української культури у повоєнний час.
Учасники конференції говорили про:
· «культурного героя часу» у перепрочитанні постколоніального
· політичний театр
· пригоди оперних сюжетів
· метамодернізм в кіно
· трансформації категорій філософії та культурології в просторі «пост»
· пошук нових методологічних орієнтирів в сучасній музичній культурології
· мистецькі виставки у Харкові під час війни
· українських драматургів у 2014-2023 роках
…та багато іншого. Тези виступів будуть опубліковані на сайті ІПСМ НАМ України.
В рамках конференції 16 листопада у Національній академії мистецтв України пройшла презентація книги «Академік Людмила Міляєва: Життя в мистецтві» - автор ідеї та упорядник академік НАМ України Тетяна Кара-Васильєва. Видання доступне на сайті Академії academyart.org.ua/pub.../akad...
Дякуємо всім учасникам наукового заходу!
Запрошуємо до участі у майбутніх наукових конференціях ІПСМ НАМ України mari.kyiv.ua/science/conferences

Пікірлер: 3

  • @galynasklyarenko6535
    @galynasklyarenko65355 ай бұрын

    Дуже цікаво. Але викликає багато питань. В чому ж особливість кимерійської школи? В сюжетах? з середини ХХ століття художники Криму писали цілком в межах соцреалістичної доктрини щодо пейзажу.

  • @user-ei6ph5xj7d

    @user-ei6ph5xj7d

    5 ай бұрын

    Я вчилася в училищі Самокіша у 10х, і можу сказати, що у межах соцреалістичной доктрини писались тільки академічні натурні постановки. Пейзажі, чим і є дуже характерною кримська школа, - неоімпресіоністичні. Подивіться Бернадського і Захарова, - айконік.

  • @galynasklyarenko6535

    @galynasklyarenko6535

    5 ай бұрын

    @@user-ei6ph5xj7d Захаров- типичный советский художник. С 1960-х импрессионистмческие и приемы вошли в советский канон. Да и бершадский вполне вписывался в этот круг. Наверное нужно говорить о другом

Келесі