Premiere of the POLANO flame annealer - Premiera wyżarzarki ogniowej POLANO

Ғылым және технология

POLANO ANNEALING to wyżarzarka ogniowa do łusek która podnosi poprzeczkę konstruktorom podobnych urządzeń.
Bardzo prosta w obsłudze choć jej konstrukcja już taka nie jest, gdyż wszystkim steruje ukryta w środku elektronika.
#POLANO annealing
#polanoannealing
Link do strony i kontaktu konstruktora:
polanoannealing.com/

Пікірлер: 71

  • @user-jy2fg3xu1l
    @user-jy2fg3xu1l Жыл бұрын

    Najniższe ukłony dla Komentujących i specjalne podziękowania dla Autora filmu - Filipa za inicjatywę przedstawienia swojej opinii i poświęcenie czasu na przygotowanie materiału. Kilka słów tytułem wstępu. Nazywam się Krzysztof Cybulski i podobnie jak Wy, także "zaraziłem się" elaboracją. Straszna choroba ... wyjątkowo uciążliwa dla osób z najbliższego otoczenia. Nieuleczalna. W związku z tym, w roku ubiegłym, na bazie przebranżowienia, zająłem się mechaniką precyzyjną. Konstruuję, wykonuję i planuję produkcję od założeń do finalnego produktu. Zadanie dość karkołomne w nowym ładzie oraz przy obecnej sytuacji dostępności niektórych materiałów i usług, ale życie byłoby nudne gdyby przebiegało bez przeszkód do pokonania. W zawiązku z tym zaprojektowałem i wykonałem urządzenie do ogniowego wyżarzania łusek, które w wyniku szaleńczo ekspresowych prac końcowych trafiło w ręce Autora filmu - Filipa. Prace nad urządzeniem trwały 8 miesięcy. Z różną intensywnością oraz krytycznymi momentami. W tym czasie powstało kilka jego wersji, zabrnięto w kilka "ślepych uliczek", ale osiągnięcie zadowalającego efektu nastąpiło dopiero teraz. Dokładny opis i założenia projektu przedstawię na stronie internetowej polanoannealing.com. Nadmienię jedynie, że głównymi założeniami konstrukcyjnymi były: zero kompromisów, wysoka precyzja działania, maksymalna prostota obsługi i estetyka wykonania z pogranicza sztuki użytkowej. Czy to się udało, ocenicie sami. Z pewnością spotkamy się na wybranych zawodach strzeleckich. Na chwilę obecną planuję wyjazd wypoczynkowy na #EXTREMEWEEKEND, na którym być może (zależy od firmy produkującej obudowy), jedno z takich urządzeń zostanie rozlosowane wśród zawodników. Jeśli się to nie powiedzie, w zastępstwie przygotowuję bipody F-Class, jako przyszłościowe "towarzystwo" dla wyżarzarki Polano. To jednak nie koniec pomysłów .... Serdecznie dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam. Krzysztof ("konstruktor").

  • @Marcin_1973
    @Marcin_1973 Жыл бұрын

    Super maszynka, robi co trzeba, mały gabaryt, estetyczne wykonanie 👍

  • @spelniamymarzenia.
    @spelniamymarzenia. Жыл бұрын

    Witaj przyjacielu. Miłego piąteczka. 👍25

  • @W0GUN

    @W0GUN

    Жыл бұрын

    Dziękuję i wzajemnie

  • @TheLorenzomoreno
    @TheLorenzomoreno Жыл бұрын

    Bawie sie w budowe indukcji, ale po obejrzeniu premiery tego jakże prostego a zarazem genialnego urzadzenia zastanawiam sie nad sensem dalszej zabawy z kablami zasilaczami modułami... Projektow wyżarzarek gazowych jest pełno ale ten jest dopracowany do perfekcji. Czuje że temat indukcji narazie pojdzie w odstawke jesli sie uda dokopać w kolejce do zamówienia

  • @W0GUN

    @W0GUN

    Жыл бұрын

    Miałem to samo 😅

  • @fermentis

    @fermentis

    3 ай бұрын

    Ja w końcu zrobiłem wyżarzarke indukcyjną ale miałem po drodze 3 awarie w tym jedną poważną jak uszkodzenie pieca indukcyjnego. Jeśli elektronika Polano jest odporna to ja z palnikiem nie widze problemów.

  • @W0GUN
    @W0GUN Жыл бұрын

    Informacja dla wszystkich: W opisie filmu jest link do strony oraz email do konstruktora.

  • @auslanderde6115

    @auslanderde6115

    15 күн бұрын

    Witam, bardzo chciala bym kupic to urzadzenie, niestety pod podanym linkiem strona jeszcze nie istnieje i nie ma e-maila, czy jest jakis sposob na skontaktowanie sie z konstruktorem? Pozdrawiam serdecznie

  • @W0GUN

    @W0GUN

    15 күн бұрын

    @@auslanderde6115 maila który podał Konstruktor w którymś komentarzu : mail@polanoannealing.com

  • @mieszko1vp
    @mieszko1vp Жыл бұрын

    Też czekam na cenę 😁

  • @W0GUN

    @W0GUN

    Жыл бұрын

    Cena będzie zależała od konfiguracji jaką zażyczy sobie użytkownik z konstruktorem.

  • @W0GUN

    @W0GUN

    Жыл бұрын

    Opis filmu

  • @michaltab688
    @michaltab688 Жыл бұрын

    Świetna ta maszynka👍 pasowała by mi na biurko, bo moje badziewie do wyżarzania jest głęboko schowane 😁

  • @W0GUN

    @W0GUN

    Жыл бұрын

    Dane kontaktowe masz na stronie także działaj ☺️

  • @Glazpol
    @Glazpol Жыл бұрын

    Jest piękna. Aż szkoda ją chować w warsztacie. Pasowałaby mi w kuchni kolo thermomixa. Filipos a co się stało wyzarzarka indukcyjna?

  • @W0GUN

    @W0GUN

    Жыл бұрын

    Projekt zarzuciłem z indukcją z braku czasu ale znalazł się chętny który zapewne przywróci projekt do życia. Co to Thermomix to powiem tak... Sprawdziłem i nie pasuje za bardzo 😅 ale to kwestia gustu. 😉

  • @triku77triku62
    @triku77triku62 Жыл бұрын

    Witam wygląda super można prosić jakiś namiar na producenta . Pozdrawiam

  • @W0GUN

    @W0GUN

    Жыл бұрын

    Opis filmu

  • @triku77triku62

    @triku77triku62

    Жыл бұрын

    @@W0GUN ok. Dzięki

  • @pippil8653
    @pippil8653 Жыл бұрын

    Całkiem całkiem ta maszyna - jeśli będziesz juz miał dopasowany palnik do 308, to czy mógłbyś podać jego..moc ? Jak należy dobrać czas wyżarzania - łuska powinna się zacząć delikatnie rozrzażać do czerwoności ?

  • @W0GUN

    @W0GUN

    Жыл бұрын

    Kwestia palnika chyba została już rozstrzygnięta i ten który kupiłem na allegro daje radę , ma ładny ostry płomień i nie zdmuchuje łuski. Dane z aukcji: Zużycie gazu: 88 g/hEnergia: 1,23 KW Maksymalna temperatura: 1300 stopni C Czas rozgrzewania: 1 minuta Jeżeli chodzi o techniki wyżarzania to nie będę się na ten temat wypowiadał gdyż nie chcę rozpoczynać gÓwnoburzy bo trolli nie brakuje. Prawidłowo należałoby użyć tempilack ale posiliłem się innymi kanałami gdzie objaśniają jak to robić.

  • @pippil8653

    @pippil8653

    Жыл бұрын

    @@W0GUN Dzięki 🙂

  • @nowesubaru
    @nowesubaru2 ай бұрын

    Niesamowite urządzenie!!!!!!!!!! Koniecznie muszę to mieć .Cholera ile to kosztuje jeśli można bo chyba można wiedzieć :) I gdzie kupić ? Jakiś kontakt? Bo strona nie działa, a jest 30.04.2024

  • @W0GUN

    @W0GUN

    2 ай бұрын

    Jest kontakt mailowy. I z tego co się orientuję to konstruktor urządzenia je nadal wykonuje. 😊jest przypięty komentarz konstruktora z logo polano

  • @user-jy2fg3xu1l

    @user-jy2fg3xu1l

    2 ай бұрын

    Witam serdecznie. Strona, a w zasadzie sklep jest aktualnie w budowie. Wczoraj instalowałem skrypt. Co do wyżarzarki POLANO, to w zasadzie kilkanaście dni temu zostały nad nią zakończone wszystkie prace. Ich efektem jest kompletne urządzenie z certyfikowanym palnikiem i kompaktowym systemem zasilania. Pomiary kamerą termowizyjną wykazały zerową transmisję ciepła z palnika do obudowy. Po godzinie pracy palnika na pełnej mocy obudowa jest zimna. Osiągnięcie tego efektu bardzo wydłużyło czas trwania projektu, a wyposażenie urządzenia w profesjonalny palnik i kompletny system zasilania było prawie tak trudne, jak stworzenie samej wyżarzarki. Obecnie na ukończeniu jest pierwsza seria produkcyjna. W międzyczasie zmodernizowany został moduł silnika obracającego łuskę. Otrzymał 2 łożyska oporowe wraz z obudową dzięki czemu nie wymaga osiowania i jest łatwiejszy w montażu. Po świętach coś już wyjedzie raz na kilka dni do tych, którzy nie stracili jeszcze cierpliwości. Cena kompletnego urządzenia w przedsprzedaży to 2.780 zł brutto. Zamówienia i korespondencję proszę kierować na maila: mail@polanoannealing.com. Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.

  • @RM-ee2yj
    @RM-ee2yj Жыл бұрын

    Domyślam sie ze dzis konstruktor dostanie kilkadziesiąt maili 😊... Jak ktos sie dowie cene niech napisze... A my Filipie czekamy ba kolejny film z wyżarzania... Moze podasz przy okazji jak dobrac palnik do 308? Nie mam o tym zielonego pojecia a wyżarzać trzeba... Pozdrawiam

  • @W0GUN

    @W0GUN

    Жыл бұрын

    Kupiłem przypadkowy palnik który miał pasować do założonego uchwytu w urządzeniu ale niestety płomień okazał się za silny więc ten co widać na filmie przypasował najlepiej i dlatego zamówiłem już u konstruktora aby zrobił do mojej maszyny uchwyt. Na tym polega personalizacja, a ponieważ jest to prototyp to pewne rzeczy wychodzą podczas użytkowania jak ten palnik. To wszystko można ustalić i zawczasu zamówić.

  • @RM-ee2yj

    @RM-ee2yj

    Жыл бұрын

    @@W0GUN super. Mam nadzieję, że konstruktor weźmie pod uwagę Twoje praktyczne spostrzeżenia i uwzględni w dalszym rozwoju maszyny... Dla wszystkich zainteresowanych, orientacyjna cena ma wynosić w przedsprzedaży ok 2 tys PLN.

  • @W0GUN

    @W0GUN

    Жыл бұрын

    @@RM-ee2yj To dobra cena 😊

  • @RM-ee2yj

    @RM-ee2yj

    Жыл бұрын

    @@W0GUN pozwolę sobie z Tobą się zgodzić w tej kwestii 🙂

  • @annahonorata990
    @annahonorata990 Жыл бұрын

    Interesujący produkt. Panie Krzysztofie- kilka pytań do Pana jako konstruktora urządzenia: (a) czy ustalił Pan optymalne czasy odpuszczania łusek dla każdego kalibru (głównych kalibrów)? jesli tak, czy podaje Pan je w instrukcji?, (b) czy te czasy da się zaprogramować w urządzeniu, zmieniać w zależności od kalibru? (c) czy urządzenie będzie wyposażone w trzymacze dla kilku podstawowych kalibrow (223,308, 6.5CM, .284)?. Przy maszynie do odpuszczania łusek- niezależnie od techniki- indukcja lub palnik- najwazniejszy jest czas. Funkcjonuje sobie na rynku taki wloski wynalazek jak vulcano annealer. jest 2x tanszy od AMP'a, a jednak nikt go nie kupuje, dlatego bo Wlosi nie daja zadnej instrukcji odnosnie czasow wyzarzania poszczegolnych kalibrow dla tego urzadzenia. Pana maszyna jest prosta i moze byc tak samo efektywna jak AMP, jednak odpowiedni czas wyzarzania jest kluczowym czynnikiem sukcesu. Powodzenia.

  • @W0GUN

    @W0GUN

    Жыл бұрын

    Bardzo możliwe, że zbyt obszerną wypowiedź Krzysztofa KZread uznał za SPAM więc na jego prośbę wkleję tekst który od niego otrzymałem: Dziękuję za zadanie bardzo istotnych pytań. Dokładny opis urządzenia oraz zasady jego wykorzystania w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów opisane zostaną na stronie internetowej produktu polanoannealing.com. Nie widzę jednak przeszkód, by już teraz i w tym miejscu przedstawić wszystkim zainteresowanym główne założenia oraz wskazówki dotyczące pracy z tym urządzeniem. Odpowiedź na pytanie (a) brzmi: optymalne czasy odpuszczania łusek dla każdego kalibru są niemożliwe (lub bezcelowe) do określenia w wyżarzarkach ogniowych, co nie oznacza, że za pomocą tego typu urządzeń nie da się skutecznie i poprawnie wyżarzyć łuski niemal każdego kalibru. Wyżarzarki płomieniowe generują ogromną jak na elaborację ilość czynników zmiennych. W takim środowisku szukanie „szablonowych” stałych wydaje się bezcelowe. Nie są to bowiem urządzenia „analityczne”. Trudno o uzyskanie stałych i jednoznacznych informacji zwrotnych związanych z pomiarami. Skłoniłbym się bardziej ku tezie, że są urządzeniami „empirycznymi”. W praktyce wygląda to tak, że aby odpuścić łuskę, musimy osiągnąć odpowiednią temperaturę. Z uwagi na działanie płomienia, który zasłania wygrzewany element, trudno zmierzyć temperaturę za pomocą dostępnych na rynku mierników, ale tu z pomocą przychodzi nam produkt o nazwie Tempilaq lub kredka termiczna. I do działania właśnie z tymi komponentami przewidziane są wyżarzarki rozgrzewające łuskę przy pomocy otwartego płomienia. Na początku wspomniałem o wielu zmiennych. Należą do nich: rodzaj i średnica dyszy palnika, mieszanka użytego gazu, nastawa płomienia, odległość płomienia od łuski, zmienność temperatury płomienia w zależności od ubytku gazu w butli, temperatura skroplonego gazu w wyniku rozprężania i czasu ekspozycji płomienia. W obliczu tylu zmiennych próba ustalenia jakiegoś optymalnego przedziału czasowego wydaje się nierealna, bo osiągnięte czasy będą objęte zbyt dużym błędem, przez co wykorzystanie urządzenia w takich warunkach byłoby nieskuteczne. Do tej pory wymieniłem jedynie zmienne dotyczące parametrów technicznych urządzenia, ale należy jeszcze wspomnieć o zmiennych, które wprowadza nam obiekt pracy, czyli łuska. A są to: grubość ścianki szyjki łuski (niektórzy ją toczą), różne składy stopu mosiądzu i różnice wynikające ze starzenia się materiału oraz jego zmęczenia, a także erozji i ubytku cynku w wyniku operacji związanych z elaboracją. Warto zatem zadać pytanie: czy w obliczu tylu zmiennych celowe jest szukanie wartości stałych? Dlatego właśnie, jak wspomniałem wyżej, aby proces wyżarzania za pomocą płomienia nie był dla elaboranta koszmarem, warto posłużyć się dwiema metodami „empirycznymi”. Jedną z nich jest użycie kredki termicznej lub środka o nazwie Tempilaq, a drugą jest obserwacja koloru nagrzewającej się łuski. I w tym miejscu warto wskazać na innowację, którą zaproponowano w wyżarzarce Polano. Zrezygnowano bowiem z klasycznego timera czasu bezwzględnego, a zastosowano przycisk, który umożliwia w bardzo prosty sposób ustalenie właściwego czasu wyżarzania dla każdej łuski i w każdym kalibrze przewidzianym do odpuszczania. W procesie ustawiania czasu wystarczy zacząć wygrzewać pierwszą łuskę do czasu, kiedy środek Tempilaq, kredka termiczna lub kolor łuski zasygnalizują osiągnięcie właściwej temperatury i w tym momencie wystarczy nacisnąć przycisk SSP (START/STOP/PROGRAM - „jeden do wszystkiego”). Następne łuski zostaną wyżarzone dokładnie w tym samym przedziale czasowym z dokładnością aż do 0,06 sekundy! (zastosowanie czujnika położenia wałka umożliwiło programowe dokonanie pomiaru tego parametru) I co najważniejsze, zostaną w bardzo szybki sposób zdjęte spod działania płomienia, co w nie wszystkich wyżarzarkach potraktowano, jako istotny parametr, a takim w istocie jest. Odchodzi nam tym samym cała masa zbędnych zabiegów, bo skupiamy się jedynie na celu, czyli obserwacji osiągnięcia właściwej temperatury i zarejestrowania tego momentu w bardzo prosty sposób. W tej sytuacji liczenie czasu nie ma już żadnego sensu ani znaczenia. Prostota i szybkość metody jego ustalania daje nam możliwość wielokrotnego jego ustawiania dla każdej partii i każdego kalibru bez konieczności rejestrowania tego faktu. Dodatkowo, większość timerów używanych w wyżarzarkach płomieniowych pracuje z rozdzielczością 1 sekundy, podczas gdy Polano, jak nadmieniłem wyżej, kontroluje czas obrotu tarczy z rozdzielczością +/- 0,06 sekundy, a wciśnięcie przycisku nie mieści się w żadnych ramach związanych z rozdzielczością pomiaru czasu (bo nie ma takiej potrzeby). Mając na uwadze powyższe, warto jeszcze nadmienić, że wyżarzarek płomieniowych nie powinno się porównywać z wyżarzarkami indukcyjnymi, bo to dwie skrajnie odmienne metody wyżarzania, co nie oznacza, że i jedną i drugą metodą nie da się przeprowadzić tego procesu w miarę prawidłowo. Używając określenia „w miarę” mam na myśli uzyskanie jakości zadowalającej, ale nie laboratoryjnej, bo nawet najlepiej przeprowadzone wyżarzenie nie daje nam gwarancji na strzał w 10-tkę. Po drodze mamy kolejny front zmiennych. Wyżarzarki indukcyjne z najwyższej półki oferują dodatkowo możliwość określenia składu mosiądzu i dobrania właściwej temperatury wyżarzania na podstawie analizy jednej łuski, która w przypadku przeprowadzania analizy zostaje zniszczona, ale jak wyżej wspomniałem, są to urządzenia które można określić mianem „analitycznych” i mają przez to swoje odzwierciedlenie w cenie. Nasuwa się też pytanie: czy taka apteczna dokładność tego procesu jest nam rzeczywiście wszystkim potrzebna? Tym bardziej nie powinno się ich porównywać z wyżarzarkami płomieniowymi, bo to dwie skrajnie odmienne metody odpuszczania i dwa skrajne przedziały cenowe. Każdy zatem musi sam zdecydować, na jaką metodę go stać. Mając na uwadze powyższe wyjaśnienie, zawarłem w nim jednocześnie odpowiedź na pytanie (b): czasy programuje się za każdym razem na bieżąco w bardzo prosty i szybki sposób z gwarancją prawidłowego wyżarzenia już pierwszej łuski - bez konieczności jej zniszczenia. Takie rozwiązanie to najprawdopodobniej nowość na rynku w tym rodzaju urządzeń. Ale tu jeszcze niespodzianka i rozwinę odpowiedź na pytanie (b). Obecnie testowane jest rozwiązanie związane z zapisem czasu na karcie SD/MICRO SD. Oprogramowanie zawarte w urządzeniu już tą funkcję obsługuje, ale obecnie jest ona wyłączona gdyż przechodzi fazę testów. W przedstawionym urządzeniu czas zapisywany jest do pamięci wewnętrznej, ale wziąłem też pod uwagę możliwość zapisania tego czasu na karcie pamięci, opisania jej i dołączenia do danej serii łusek. Zwiększy to teoretycznie wygodę użytkowania urządzenia….. ale…. przejdźmy do praktyki. Czy przy następnym uruchomieniu uzyskamy te same parametry pracy i temperatury na palniku? Czy nowa butla z gazem będzie miała taką samą kaloryczność, a ta czy nie wpłynie na zbyt duże różnice w osiąganej przy poprzedniej nastawie temperaturze? I w tym miejscu znów może się okazać, że nie ma potrzeby standaryzowania czasu dla każdego kalibru i wielu zmiennych, o których wcześniej wspomniałem, bo wystarczy nowatorskie, pojedyncze naciśnięcie przycisku, by za każdym razem dobrać właściwy czas i właściwą temperaturę wyżarzania. Po co zatem komplikować coś, co jest uproszczone do maksimum i spełnia swoje zadanie? Ale ostatecznie o tym zdecydują Użytkownicy. Jeśli będzie wola zapisywania czasu na karcie SD, to prace nad tym rozwiązaniem będą kontynuowane. Osobiście jednak wydaje mi się, że obecna obsługa czasu i całej reszty zmiennych jest tak prosta i skuteczna, że większość Użytkowników już przy tym pozostanie. Odpowiedź na pytanie (c) brzmi: TAK. Tarcze kalibrowe będą dostępne dla wszystkich kalibrów o jakie poproszą Użytkownicy. Tarcza oznaczona numerem 0, to tarcza NOŚNA, czyli główna tarcza urządzenia, na którą nakłada się tarcze dodatkowe. Tarcza NOŚNA obsługuje kaliber .50 BMG. Na tą tarczę nakłada się kolejne tarcze i tu najbardziej optymalnym wyborem jest tarcza nr 1, która obsługuje kalibry: .308, 30-06, 6,5 Creedmoor, 6,5x47 Lapua, .243 Winchester i wszystkie pozostałe, w których średnica łuski zawiera się w przedziale teoretycznym 12,01 mm. Oczywiście nie zabraknie tarczy dla kalibrów .222 i .223, a kolejne będą dodawane do oferty na każde życzenie Użytkownika. Odnosząc się natomiast do wzmianki dotyczącej urządzenia Vulcano, proszę pozwolić, że nie będę się na jej temat wypowiadał. Każdy ma możliwość tworzenia bez ograniczeń i wg własnych założeń, które zawsze szanuję. Analiza dotycząca braku popularności urządzenia Vulcano niech pozostanie do osobistego rozpatrzenia przez każdego zainteresowanego. Ja ze swej strony mogę jedynie wskazać, że w przypadku urządzenia Polano, prawidłowe ustawienie czasu nie wymaga czytania żadnej instrukcji obsługi, nie wymaga głębokich analiz i nie wymaga szczególnie dogłębnej znajomości procesu wyżarzania. Obserwujemy łuskę, czy osiągnęła właściwą temperaturę (kredka termiczna,Tempilaq lub kolor łuski) i wciskamy przycisk. Czy to rozwiązanie spodoba się Użytkownikom i czy pokochają wyrzażarkę Polano …. czas pokaże. Czas, który jest „kluczowym czynnikiem sukcesu”. Jeszcze raz dziękuję za rzeczowe i istotne pytania. W razie kolejnych pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam

  • @annahonorata990

    @annahonorata990

    Жыл бұрын

    @@W0GUN Dziękuję za wyjaśnienia. Miejmy nadzieję, że wyżarzarka będzie się sprzedawać!

  • @akula1606
    @akula1606 Жыл бұрын

    Poproszę o informację o cenie i namiary na producenta

  • @W0GUN

    @W0GUN

    Жыл бұрын

    Opis filmu

  • @AlbinGwiazda
    @AlbinGwiazda Жыл бұрын

    Siema, a co z indukcją?

  • @W0GUN

    @W0GUN

    Жыл бұрын

    Nic, projekt zarzucony, indukcja trafiła do kogoś kto ma więcej czasu ode mnie. 😅

  • @itp130
    @itp13011 ай бұрын

    Minęło trochę czasu i nie jedna łuska się spociła :) Jaką masz teraz opinię o tej maszynce?

  • @W0GUN

    @W0GUN

    11 ай бұрын

    Przekręciłem już sporo łusek przez Polano... Zdecydowanie jestem zadowolony z zakupu

  • @roj_jeferson
    @roj_jeferson Жыл бұрын

    strona dalej w przygotowaniu, coś wiadomo czy projekt wystartował?

  • @W0GUN

    @W0GUN

    Жыл бұрын

    Strona faktycznie jest w przygotowaniu ale jest na niej adres kontaktowy na który można wysyłać zapytania do konstruktora. Z tego co się orientuję to już kilka maszynek jest w przygotowaniu.

  • @user-jy2fg3xu1l

    @user-jy2fg3xu1l

    Жыл бұрын

    Przygotowanie strony na dzień 15 czerwca 2023, to czas ok. 2 tygodni. Czekam obecnie na umowę i jeśli wszystko będzie zgodne z moimi oczekiwaniami - startujemy z tym tematem.

  • @wstawiszymski
    @wstawiszymski Жыл бұрын

    Wydaje mnie sie ze powinienes troszke dluzej trzymac, gdyz po kolorze wyzazania luska nie ma wystarczajacej temp...mysle oczywiscie o szyjce...(mozesz kupic farbe ktora powie Tobie czy temp jest wystarczajaca)....Ponadto luska musi chlodzic sie naturalnie, gdyz odhartowujesz ja zeby byla bardziej "elastyczna"...przedluzasz jej zywotnosc elaboracji...pozdrawiam Wiesiek z Teksasu

  • @W0GUN

    @W0GUN

    Жыл бұрын

    Teraz po eksperymentach jakie przeprowadzałem ostatnio, czas wyżarzania jest dłuższy 😉 to o czym mówisz, czyli przeparat, lakier, farbka - jak zwał tak zwał - to jest tempilaq. 😊👍 Łuski u mnie chłodzą się same na wolnym powietrzu ale dyskusję o tym pomijam w filmie gdyż na niejednym forum czy grupie rozpętało to niepotrzebne gÓwnoburze przez osoby które zaprzeczają nie tylko logice ale i podręcznikom o metalurgii. 😅 Pozdrawiam Texas. Chyba mój ulubiony stan jak do tej pory.

  • @wstawiszymski

    @wstawiszymski

    Жыл бұрын

    @@W0GUN Powiedziales ze wrzucasz luski o chlodziwa...nic nie wymyslam.....a propos...elaboruje juz dwadziesciapare lat...nie jestem expertem ale potrafie odroznic niektore rzeczy...pozdrawiam...Wiesiek , Texas

  • @wstawiszymski

    @wstawiszymski

    Жыл бұрын

    Ponadto uzywasz do elaboracji , palnik kuchenny uzywany przez kucharzy do flambirowania...

  • @W0GUN

    @W0GUN

    Жыл бұрын

    @@wstawiszymski Powiedz w którym momencie ( czas filmu ) to powiedziałem 🤔, bo nie używam żadnej cieczy 🤷‍♂ nawet jak miałem indukcję

  • @W0GUN

    @W0GUN

    Жыл бұрын

    ​@@wstawiszymski Z tym się nie do końca zgodzę, bo palnik kupiłem w sklepie "metalowym" do spawania gazowego...Szefowi kuchni pewnie nie przeszkodzi użyć do flambirowania nawet palnika acetylenowo tlenowego 😂a co dopiero przenośnego palnika na kartusze. W Polsce nie mamy takich palników i większych kartuszy jak w USA ale też dają radę 😉

  • @kongi_
    @kongi_11 ай бұрын

    @W0GUN podzielisz się linkiem do palnika ? :)

  • @W0GUN

    @W0GUN

    11 ай бұрын

    Nie ale nie dlatego że nie chcę, tylko ten co używam kupiłem w sklepie "żelaznym". Palnik z alledrogo niestety po pierwszej wymianie kartusza zaczął przepuszczać na połączeniu. Nie wiem gdzie był problem ale najlepszym rozwiązaniem było pójść na bazarek do żelaźniaka i kupić tam palnik ☺ Poza tym z tego co się orientuję Krzysiek planuje zrobic cały zestaw z palnikiem i reduktorem.

  • @kongi_

    @kongi_

    11 ай бұрын

    @@W0GUN :) a możesz chociaż pokazać jak wygląda ? :) bo płomień ma nie powiem, ciekawy - używam na codzień amerykańskiego na butle mapp, jest ok - tyle że butle cenowo już nie są za bardzo ok ;) szukam jakiejś alternatywy, przerzuciłem tego trochę i żaden precyzją płomienia nie zbliżył się do tego z usa ;) zaletą gazu mapp jest na pewno energetyczność, wystarczy parę sekund na łuskę.

  • @W0GUN

    @W0GUN

    11 ай бұрын

    @@kongi_ www.ceneo.pl/129837189;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q02WnsAqEsNg5&shop=147429494&gad=1&gclid=Cj0KCQjwi7GnBhDXARIsAFLvH4nJb9wCmwDSKavXFB6hHjz-hmxRVuGlFuAcZzYZLPG_iykHLxaGsmsaAtjUEALw_wcB

  • @W0GUN

    @W0GUN

    11 ай бұрын

    @@kongi_ wwww.ceneo.pl/129837189;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q02WnsAqEsNg5&shop=147429494&gad=1&gclid=Cj0KCQjwi7GnBhDXARIsAFLvH4nJb9wCmwDSKavXFB6hHjz-hmxRVuGlFuAcZzYZLPG_iykHLxaGsmsaAtjUEALw_wcB

  • @W0GUN

    @W0GUN

    11 ай бұрын

    @@kongi_ wwwwwww.ceneo.pl/129837189;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q02WnsAqEsNg5&shop=147429494&gad=1&gclid=Cj0KCQjwi7GnBhDXARIsAFLvH4nJb9wCmwDSKavXFB6hHjz-hmxRVuGlFuAcZzYZLPG_iykHLxaGsmsaAtjUEALw_wcB

  • @petricat111
    @petricat1118 ай бұрын

    dzień dobry, ile to kosztuje i gdzie można to kupić?

  • @W0GUN

    @W0GUN

    8 ай бұрын

    Wszystko jest w opisie filmu.

  • @PP-67
    @PP-67 Жыл бұрын

    💵💵 ?

  • @W0GUN

    @W0GUN

    Жыл бұрын

    Na to pytanie odpowie konstruktor urządzenia który się ujawni w komentarzach. Cena będzie zależała od konfiguracji jaką zażyczy sobie użytkownik.

  • @Rawilk27

    @Rawilk27

    Жыл бұрын

    Czyli talerze będą dedykowane do danego kalibru ?

  • @W0GUN

    @W0GUN

    Жыл бұрын

    @@Rawilk27 Tak , talerze będą miały otwory ze średnicami do kalibrów. Zapewne nie będzie tarcz na przykład TYLKO do na przykład .223 Rem ale do wielu w zakresie tolerancji wykonanych otworów.

  • @W0GUN

    @W0GUN

    Жыл бұрын

    @@Rawilk27 Opis filmu

  • @LaGardaPro
    @LaGardaPro Жыл бұрын

    Nice copy paste of AGS brass annealer, could have been bit more original guys

  • @W0GUN

    @W0GUN

    Жыл бұрын

    If you say so, then take another look at the AGS Annealer. It is also not ORIGINAL design and also is borrowed from another annealers. 😉 Design may be similar to many others, but when you look closely, POLANO have such technological solutions, so that AGS Annealer looks likeanalog machine. The first and most important thing of POLANO is the one-button operation of the entire process, including programming. In AGS you have a BIG panel and uncovered electronics, disk drive and disk rotation drive. The device, apart from the similar look to the design of many annealers, is the most original, because the designer and the programmer wrote the program code that supports the operation of this device. Everyone is entitled to their opinion, but before expressing it, you should do some research; ;)

  • @LaGardaPro

    @LaGardaPro

    Жыл бұрын

    @@W0GUN Truth to be told, i did say it looks like AGS because i recognized it being similar design as you say, but now seeing how fast you responded and how you described detalied difference, im even more sure they copied. On the other hand, i did some additional research as you proposed, and didn't expect to that POLANO also copied from others, almost 100%. For example if you campare it to Reloader Brass Annealear, can't tell the difference, but hey, just my entitled opinion. Chip programed aside, something had to be differenent and original but thats it probably.. content.invisioncic.com/l87729/monthly_05_2016/post-14690-0-71836500-1463066501.jpg example And not saying they did, but looking at both of those annealers and comparing to POLANOs, looks like he took best of both, merged and thats end product. Again, humble opinion, could be wrong.. Just something eye catching :) Cheers

  • @W0GUN

    @W0GUN

    Жыл бұрын

    @@LaGardaPro I try to respond to comments as soon as possible, it's basically the only way to contact with my viewers. I hope you didn't take my comment as aggressive. I'm aware that POLANO is similar as many other devices of this type. The most important thing is that the device is functional and does what it was intended for. So far, several thousand brass annealed without any failure. Cheers Mate 👋😊

Келесі