ПОВІСТКИ. Де і хто може вручати повістки.

22 травня 2022 року парламент прийняв Закон України “Про затвердження Указу Президента України “Про продовження строку дії воєнного стану в Україні” та Закон України “Про затвердження Указу Президента України “Про продовження строку проведення загальної мобілізації” та продовжив термін дії воєнного стану та загальної мобілізації до 23 серпня 2022 року.
Загальна мобілізація - це поповнення армії новими військовослужбовцями. Загальна мобілізація проводиться одночасно на всій території України і стосується національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.
Підлягають мобілізації громадяни, здатні виконувати військовий обов'язок, віком від 18 до 60 років. Призов здійснюється через вручення повісток.
Поговоримо, чи можуть вручати повістки на блокпостах, в маршрутках, на пляжах, тощо.
ty.kiev.ua сайт
/ tytarenkoyaresko Фейсбук
/ legal.attorney Інстаграм
t.me/chat_lawyers телеграм чат
/ @advokatkyiv наш KZread канал
Тел. 0968144992

Пікірлер: 318

  • @advokatKyiv
    @advokatKyiv Жыл бұрын

    Як записатись на консультацію адвоката? 📌Для отримання розгорнутої індивідуальної консультації пишіть в телеграм 09681144992. 📞 виключно для запису. Вартість консультації - 500 грн. до 30 хв. Шукайте нас також👇 facebook.com/TytarenkoYaresko instagram.com/legal.attorney

  • @ehotya1394
    @ehotya1394 Жыл бұрын

    1. Вручать повестку имеют право : работники военкомата, уполномоченые на это командованием, а также работниками раенного, городского териториального центра комплеткования. ( Вручать, не путать с выписывать) 2. Могут ли работники военкомата, ТРО проверять документы у граждан ? - Нет. 3. Могут ли сотрудники полиции проверять документы у граждан? - Да. По регламенту ст.32 закона о полиции. После предьявления удостворения, по форме утвержденной постановлением кабмина №1137 от 27.12.2018г.( не путать с дополнением к нагрудному жетону) 4. Могут ли сотрудники полиции выдавать повестку ? - Нет. 5. Могут ли сотрудники полиции передавать ваши личные данные третьим лицам ( работник военкомата, брат, сват)? - Нет. 6. Может ли повестка заполняться "по месту" ? - Нет. Повеста вручаеться уже заполненной командованием военкомата к которому приписан призывник. Выписывание повестки "на месте" на уже подписанном военным комисаром и пропечатаным гервбовой печатью бланке, лицом без доверености на выполнение этих действий = п.2 ст. 358 КУ - подделка документов. 7. То что законом "чітко" не указано где именно должны выдаваться повестки - не дает права выдавать их на каждом углу, так как исходя из выше изложеного по закону могут выдать повестку только : 1. Адрес прописки призывника. 2. Место работы\учебы призывника. Много раз видел как смеются наши журналисты с подобных действий в рашке и неподконтрольных областях, а сами поступают точно так же, как пешерные люди без законов и правил. Если вы позиционируете Украину как европейскую страну, ведите себя соответсвенно. Соблюдайте законы сами, а не только требуйте это от обычных смертных.

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    1. Не вірно. Можуть вручати повістки навіть співробітники ЖЕД, якщо їх уповноважили це зробити. Те саме стосується і поліції - якщо уповноважили, то мають право. Просто треба завжди вимагати повноваження (іменні) на вручення повісток. 2. Не вірно. Мають право в деяких випадках. Наприклад, в закритих або спец.зонах. Блок-пости входять до їх числа. 3. Так, але не зовсім. Є Постанова, де чітко зазначено, хто коли і в яких випадках перевіряє документи та майно під час воєнного стану: zakon.rada.gov.ua/laws/show/1456-2021-%D0%BF#Text 4. Не вірно. При наявності повноважень - можуть. Як наприклад і співробітники СБУ чи ДСНС. 5. Так. Тут 100% 6. Так. Тут 100%. Однак є нюанс. Те, що повістка, якась не така, Вам доведеться доводити в суді, коли Вас притягнуть до відповідальності. Для цього треба, як мінімум свідки і бажано, правильні дії при отримання цієї повістки (які виключно індивідуальні) 7. Не вірно. Повістки можна видавати будь-де. Уповноважена особа обмежена лише доступом до приватної власності. Однак це вже прерогатива власника забороняти чи дозволити у нього на території вручення повісток.

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Відповіли вище.

  • @sergejpecheskij8281

    @sergejpecheskij8281

    Жыл бұрын

    @@advokatKyiv скажіть якщо людина проходе в даний час по кримінальній справі як підсудна чи обвинувачувана .чи мають право таку особу визивати і вручати їй якщо у неї іде судовий процес?і ще не закінчений дякую

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Можливо Ви мали на увазі підозрювана чи обвинувачена? Вручення повістки не тотожне мобілізації. Повістку мають право вручити, навіть мобілізувати можуть. Коли обвинувальний вирок набере законної сили, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання, то можна буде звільнитись. Реально з вироком не мобілізовують, бо в цьому немає сенсу. А ось поки вироку немає, то цілком можна потрапити в армію.

  • @sergejpecheskij8281

    @sergejpecheskij8281

    Жыл бұрын

    @@advokatKyiv я мав на увазі що я проходжу так як обвинувачуваний по 125. ч1.і суд ще триває. на жовтень засідання.хоч я і не винен і без доказів .але факт є факт. на дан час я обвинувач(( що то міняє.чи може краще визнати вину?)))))буде судимість і не загрбуть?))

  • @user-oq4wd1vh7t
    @user-oq4wd1vh7t Жыл бұрын

    Спасибо что доступно обьяснили

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    👍🤘

  • @omm7034
    @omm7034 Жыл бұрын

    Пане адвокат вийдіть на вулицю і подивіться що діється,військові без поліції силоміць тягнуть до ТЦК і отразу вручають повістки на відправку.Були випадки вже побиття людей.Поліція на це закриває очі.

  • @coffee-_-drinker

    @coffee-_-drinker

    Жыл бұрын

    Вам відповіли?

  • @Opgrrr
    @Opgrrr Жыл бұрын

    Офигенно конечно, когда идёшь в военкомат,а потом тебя отпускают и ты ждёшь, когда вызовут .Ожидание смерти,хуже самой смерти.

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Чекаєм на зброю, зброю, зброю, герої не потрібні країні посмертно.

  • @taras2505

    @taras2505

    Жыл бұрын

    Зараз дуже багато таких ситуацій. Викликають для уточнення даних та ВЛК, але не беруть в ЗСУ, бо або непотрібний ВУС, або просто немає зброї та захисту. :(

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Про який конфлікт мова? У нас війна, яку розпочали не ми. Ви були в Бучі? В Ірпіні? Ось ми, наприклад, були. В наш офіс в Києві вже декілька разів влучали ракетами. Ви бачили, що зробили з Северодонецьком, Маріуполем, іншими нашими містами? Спілкувалися з згвалтованими жінками? У нас до війни були справи в Бородянському суді - суду більше не існує в природі. Бородянка знищена... Про які домовленості може йти мова? Ви щиро вірете, що держава-трерорист візьме і відступить на міжнародно визнані кордони України? Буде платити репарації? Чи Ви пропонуєте торгувати територіями? Ну так почитайте ст.110 Кримінального кодексу України.

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Ми про різні речі говоримо. Ви про страх ризику загинути, а ми про страх жити в країні, якої після "домовленостей" de facto не буде існувати. Просто наша громадянська позиція відрізняється від Вашої - про юридичну дискусію тут мова не йде в принципі, бо щодо ідеї "торгівлі територіями ради того, щоб не загинути" чітко прописана санкція в ст.110 ККУ.

  • @anastasiakhoma5801

    @anastasiakhoma5801

    Жыл бұрын

    так відмовся і все ...

  • @____kolt
    @____kolt Жыл бұрын

    Здравствуйте.Скажите пожалуйста :на работе в отделе кадров имеют право кадровики вручать повестки в военкомат? Уполномочены ли они?

  • @user-ke9le9dj8r
    @user-ke9le9dj8r Жыл бұрын

    Вітаю! Велика вдячність за інформативне відео. Підкажіть, у разі успішного оскарження в адміністративній чи кримінальній справі, чи є опція заявляти про компенсацію збитків (в тому числі судові збори та гонорар адвоката)? По аналогії з цивільними справами. І яка перспектива на практиці щодо задоволення такої вимоги?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Так, судові витрати задовольняються у випадку перемоги. Практика різна. Тому шанси оцінюються індивідуально

  • @user-ke9le9dj8r

    @user-ke9le9dj8r

    Жыл бұрын

    @@advokatKyiv дякую за швидку відповідь👍

  • @____kolt
    @____kolt Жыл бұрын

    Как должен выглядеть документ что подтверждает полномочия вручать повестки в военкомат у руководителей на работе ( предприятий) или частных подрядных организаций?

  • @____kolt

    @____kolt

    Жыл бұрын

    И где образец можно найти этого правильно оформленного документа?

  • @user-fo7oi9vg8g
    @user-fo7oi9vg8g10 ай бұрын

    Доброго вечора у мене не стандартна ситуація, я пройшов ВЛК слідом за цим був направлений ТЦК на відправку в військову частину де не пройшов відбір і повернувся назад, але мені офіцер ТЦК вручив наступну повістку на відправку до іншої військової частини і назначив час прибуття по повістці до ТЦК як бути в другий раз чи є ці дії законні?

  • @user-qd9li3pc8v
    @user-qd9li3pc8v Жыл бұрын

    В нас в городе военком вручает повестки всем своим конкурентам по бизнесу.

  • @nikodimbulgenshtoltc3235

    @nikodimbulgenshtoltc3235

    Жыл бұрын

    А каким бизнесом занимается ваш военкомат?

  • @taras2505

    @taras2505

    Жыл бұрын

    @@nikodimbulgenshtoltc3235 Я не знаю, який бізнес у воєнкома пана Руслана, але ось я знаю військового комісара з Києва, який має свій досить серйозний автобізнес :)

  • @user-qd9li3pc8v

    @user-qd9li3pc8v

    Жыл бұрын

    @@nikodimbulgenshtoltc3235 не военкомат, а военком.

  • @us-human
    @us-human Жыл бұрын

    Каким законом чи якими положеннями ( конкретно частина , пунк , чи стаття , дає право тцк ВРУЧАТИ повістки ?)

  • @igorsaltovka2494
    @igorsaltovka2494 Жыл бұрын

    Доброго времени суток вопрос в повестке где печать и подпись просто скопирована на принтере - будет ли такая повестка действительной . И что вы посоветуете если повестку при вас начинают заполнять - брать её или отказываться ... Нужно ли ещё росписываться в акте отказа если не подписывать...

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Доброго дня. В Акті відмови розписується відповідальний за вручення повістки, а також 2 свідки. Ваш розпис там не потрібний. Якщо на повістці будуть ксерокопійовані печатка та/або підпис воєнкома - така повістка недійсна. Однак, врахуйте, що це Вам треба буде потім доводити в суді, якщо виникне спір. З приводу заповнення "на колінці". Повістки повинні бути персоніфіковані з всіма Вашими данними. Тобто, коли воєнком підписує повістку, то він її "в теорії" підписує для виклику конкретної людини. На практиці ми всі знаємо, що відбувається інакше. Якщо у відповідального будуть всі Ваші дані необхідні для заповнення повістки, то Ви ніколи не доведете, що вона була заповнена "на колінці", а не в ТЦК. Тому відповідно питання брати чи не брати відпадає. Треба розуміти одну річ: будь-який спір щодо повістки можливий виключно на етапі скасування відповідальності. А отже, вже виходячи від того, що це буде 210-1 по адмінці, 336 чи 337 по ККУ, треба буде доводити, що з повісткою щось було не те (наприклад, неправильно оформлена, не на ту особу, і т.п.). Особливої різниці немає візьмете Ви повістку і незявитесь в ТЦК, чи не візьмете повістку взагалі.

  • @Lypkainfo

    @Lypkainfo

    Жыл бұрын

    @@advokatKyiv чого не доведем про напис на коліні...? На відео зняти як вони заповнюють повістку. Це ж доказ?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Спірно. Повірте нам. Без свідків, без експертиз, без протоколу поліції з правильним заповненням і багато чого іншого - Ваше відео, як заповнюють повістку не буде належним та допустимим доказом

  • @user-bg9yy2sx5f
    @user-bg9yy2sx5f Жыл бұрын

    Корисне відео! Питання таке до вас: якщо наприклад хочуть дати мені повістку , а я відмовляюсь її отримувати, як на це відреагують працівники військомату? я думаю дуже жорстко, і як діяти в таких ситаціях??

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Вони не мають право жорстко реагувати. Обовязок прийти в ТЦК покладено на військовозобовязаного. Вам намагаються вручити повістку - якщо Ви не хочете її приймати, то маєте право відмовитись. Тоді складається Акт про відмову. В деяких випадках Вам варто його підписувати, а в деяких точно не варто :) Все індивідуально. Затримувати Вас чи ще щось вчиняти ніхто право не має. Можете викликати поліцію, якщо проти Вас застосують силу. Поліція Вас теж не матиме підстав затримати, якщо Ви скажете, що не відмовляєтесь від приходу в військомат, а відмовляєтесь від отримання повістки з тих-то і тих-то причин (вони повинні бути поважними - неправильні дані, неправильне заповнення, тощо).

  • @user-gy9uy4wu6i
    @user-gy9uy4wu6i Жыл бұрын

    Щиро дякую за корисну інформацію і за відповіді на запитання. В мене виникло ще одне питання у зв'язку з тим, що представники ТЦК під час намагання встановити особу вимагають надати для перевірки мобільний телефон. Чи законна така вимога? Чи має право поліція вимагати надати телефон для перевірки? Чи треба їм для цього мати відповідну санкцію суду тощо? Якщо підстав для перевірки мобільних телефонів у них нема і якщо людина не бажає надавати свій телефон для перевірки, на який НПА краще послатися?

  • @user-cw7qp5cd2y
    @user-cw7qp5cd2y Жыл бұрын

    Доброго дня , цікавить таке питання , чи мобілізують підприємців єдиний перша категорія , в армії не служив , є травма руки та поперекові грижі , воспалений нерв голови при охолодженні нервний тік на обличчі ?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Мобілізовують незалежно від того, чи підприємець, чи ні. Якщо ВЛК визнає придатним, можуть призвати на службу

  • @volkovevgeny2123
    @volkovevgeny2123 Жыл бұрын

    Добрый день. Подскажите пожалуйста как поступить в следующей ситуации: Сотрудники ТЦК остановили на улице, силой привезли в военкомат и уже там особа имеющая полномочия пытается идентифицировать и выписывает повестку.

  • @user-vw2pz9wi2u
    @user-vw2pz9wi2u Жыл бұрын

    Доброго дня. Що робити коли вручають повістку для уточнення облікових даних. Через два дня після того як я вже був у військоматі і уточнив ті самі данні .

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Ви зобовязані прийти в ТЦК. Скоріше за все, Вас відправлять додому :)

  • @user-xr6kr2ll3v
    @user-xr6kr2ll3v Жыл бұрын

    Не по темi, хочу задати питания,якщо вiйськовослужбовець Бере в пiднайом житло в родичiв,чи является це корупцiэю?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Доброго дня! Якщо Ви маєте на увазі оренду/суборенду, то ні. Немає корупційної складової. Одак, якщо на підставі цього правочину, одна чи інша сторона захоче оформити пільги, то тоді це може мати наслідки, в тому числі і кримінального характеру.

  • @Sasha77709
    @Sasha77709 Жыл бұрын

    Доброго вечора, скажіть будьласка буду дуже вдячний,мені принесли повістку до дому але мене не було повістку взяла мама і розписалася,як мені поступити в данній ситуації,(повістка на виклик для уточнення даних і проходження мед комісії)дякую???!!!я відео подивився але хотілося б при можливості почути персональну відповідь,велике дякую???!!!

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Відповіли Вам в іншому коментарі. Будь ласка, на майбутнє не дублюйте питання. Коротко - таке вручення незаконне. Не реагуйте ніяк

  • @user-cy2zs6co5e
    @user-cy2zs6co5e Жыл бұрын

    Скажіть будь ласка чи вручають повістки на кордоні як їдеш додому з роботи з європи

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    По закону мають право вручати. Однак про випадки, щоб вручали прямо при перетині кордону не чули ,якщо чесно.

  • @Nazarvip
    @Nazarvip Жыл бұрын

    Добрий день. Скажіть чи маю я право мати відстрочку від мобілізації або зняття з обліку у випадку якщо мій тато інвалід ІІ групи, рак простати 4 стадія з метастазами? Живемо разом з матір’ю, у трьох.

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Відповіли під іншим відео. Так.

  • @YasYaaaa5
    @YasYaaaa5 Жыл бұрын

    А якщо поїхали в друге місто на пару днів і там хочуть вручити як себе поводити?

  • @coffee-_-drinker
    @coffee-_-drinker Жыл бұрын

    Підкажіть будь ласка техніку, за допомогою якої можна викликати поліцію в тому випадку, коли люди у військовій формі тебе взяли за всі чотири кінцівки і намагаються нести у бобік?

  • @user-nj8gu2st7w
    @user-nj8gu2st7w Жыл бұрын

    Доброго дня. А якщо людина перебуває в iншiй областi у справах в якiй не проживає i ïй вручили повiстку i сказали з'явитися в воєнкомат. Як бути ?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Диявол, як говориться, криється в деталях. Ось схожий до Вашого приклад. Їде людина в маршрутці, і тут заходить представник наприклад Дарницького ТЦК і починає роздавати повістки. Ось тільки людина стоїть на обліку в іншому районі міста, наприклад, Святошинському, і до Дарницького ТЦК немає ніякого відношення. Як бути? Ця проблема виникає через те, що повістки намагаються вручити неправильно. Повістка повинна вручатись вже заповненою, а не написаною "на колінці". Тобто, правильно, це тоді, коли її підписує керівник ТЦК і ставить печатку, то там вже повинно стояти Ваше прізвище і інші персональні дані. Якщо Ви бачите якусь невідповідність, то краще відмовитись від отримання повістки. При цьому, виходячи з судової практики, краще не підписувати відповідний акт (особливо це актуально, якщо немає свідків з Вашого боку). Дану повістку чи штраф можна буде оскаржити в суді. Якщо ж це була не повістка, а мобілізаційне розпорядження (після ВЛК), то краще з вогнем не грати.

  • @user-wh3ik1nu1v
    @user-wh3ik1nu1v Жыл бұрын

    Добрий вечір. чи можу я оскаржити постанову,якщо повістка була вручена на блокпості без мого підпису?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Звичайно. Постанова про накладення штрафу оскаржується, як щодо процедури оповіщення - вручення повістки, так і щодо процедури власне розгляду правопорушення керівником ТЦК (належне повідомлення за адресою реєстрації правопорушника, дотримання двохмісячних строків щодо накладення штрафу, тощо.)

  • @IvMal_PLO
    @IvMal_PLO Жыл бұрын

    1)Як правильно має виглядати повноваження вручати повістку? Який документ має бути та що вньому має бути, ким наданий дозвіл ? 2) Як має виглядати документ який надає право запросити документи (дію) для ознайомлення? (Не кожен володіє таким правом, так?)

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    1. Розпорядження керівника ТЦК з живими печатками та підписами, де написано, що саме співробітник ТЦК (тут може бути уповноважена особа - не обовязково представник ТЦК) Іванов І.І. повинен вручити повістку громадянину Петрову П.П. Бланк розпорядження переться такий, як тут по аналогії закону: zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/97/f462961n622.doc 2. Так. Не кожен. Є норми ПОРЯДКУ перевірки документів в осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану (zakon.rada.gov.ua/laws/show/1456-2021-%D0%BF#Text). Ознайомтесь з п.5, потім п.4, а потім п.7.

  • @andrewdatar9880

    @andrewdatar9880

    Жыл бұрын

    @@advokatKyiv 1. в наведеному бланку в шапці: "найменування виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, житлово-експлуатаційної організації, підприємства, установи та організації або прізвище та ініціали власника будинку". Як тоді таке розпорядження може бути виписане, наприклад, поліцейському?

  • @Alex-ks8vz
    @Alex-ks8vz Жыл бұрын

    Добрий день,а з студентам деної форми навчання,яка ситуація з повістками?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    ч.2 ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію": Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також: - здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти

  • @Alex-ks8vz

    @Alex-ks8vz

    Жыл бұрын

    @@advokatKyivДякую

  • @valentinberg7

    @valentinberg7

    Жыл бұрын

    @@advokatKyiv это касается студентов иностранных вузов оказавшихся в Украине ?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Так. Там же немає вказівки, що саме вітчизняних ВНЗ. :)

  • @user-ke9le9dj8r

    @user-ke9le9dj8r

    Жыл бұрын

    @@advokatKyiv підкажіть будь ласка, це стосується студентів, які раніше були відраховані, але поновились у ВНЗ (денна форма)?

  • @romanshevchuk1761
    @romanshevchuk1761 Жыл бұрын

    Доброго дня. Чи можуть мене мобілізувати якщо у мого батька інвалідність 3група ( був інсульт половина тіла погано функціонує), проживає він один в селі і йому потрібний догляд і попомога по хазяйству?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Всі вийнятки чітко прописані в ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Єдиний для Вас варіант встановити постійний догляд за батьком, у випадку, якщо його визнають за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, як такого, що потребує постійного догляду. Це реальний варіант, бо зазвичай якщо дійсно є проблема, то лікарі йдуть назустріч, як і соц.служби.

  • @Lypkainfo
    @Lypkainfo Жыл бұрын

    Якщо вручають повістку з порушенням...тобто заповнюють при особі...то потім що? З'явитись у воєнкомат щоб справжню дали?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    А іншого варіанту немає, якщо повістка заповнена по даним правильно. Якщо у врученій "неправильній" повістці є помилки, то коли Вас спробують притягнути до адмін.відповідальності, то можете її оскаржити. шанси дуже непогані.

  • @user-xn1mw1ep7m
    @user-xn1mw1ep7m Жыл бұрын

    Если человек 15 лет назад снят с учета- что по новой могут поставить, повторно? Перед самой пенсией?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    18-60

  • @alexsavelij7299
    @alexsavelij7299 Жыл бұрын

    Доброго дня, пане адвокате. Дякую вам за відео та вашу діяльність. Поясніть, будь ласка, таке питання. Припустимо, мені на вулиці або блокпосту намагаються вручити повістку люди у військовій формі разом з поліцейським. Чи правильно я розумію, що вручити мені таку повістку мають особи у яких є на це повноваження дані комендантом ТЦК, але вони не мають жодного права ідентифікувати мене, як особу, а поліцейський має право встановити мою особу, але не має права вручати і виписувати таку повістку? І так само не має права передавати мої персональні дані представникам ТЦК. І чи буду я нести адміністративну відповідальність, якщо відмовлюсь від вручення повістки на підставі того, що мені її виписали при мені або з порушенням моєї заборони передавати дані ? Чи маю право я знімати відео з обличчями цих людей? Дякую.

  • @aliexpressadviser9148
    @aliexpressadviser9148 Жыл бұрын

    Доброго вечора Дякую за ваші відео Будь ласка , дайте відповідь - якщо в чоловіка оформлено опікунство над старими дідом з бабкою чи дає йому це звільнення від мобілізації або можливість виїзду закордон до двох днів ? Дякую !

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Доброго дня! Всі підстави для відстрочки від мобілізації прописані в ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Особливо акцентуємо увагу, що ця стаття постійно змінюється!!! Станом на сьогодні, є підстава звільнення для осіб: - опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд. Зверніть увагу (це дуже важливо!!!), що опікунство і постійний догляд це не одне і те ж!!! Опікунство встановлюється судом над недієздатною особою, попередньо потрібно визнання особи недієздатною рішенням суду (не стосується опікунства над дітьми!). Тобто, якщо літні люди не є недієздатними, то підставою відстрочки повинен бути постійний догляд, а не опікунствор, якого в принципі бути не може. Тепер наступний момент - звільнення з цих підстав може бути виключно, якщо немає інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд. Це важливо, бо якщо є інші особи - то сам МСЕК не надасть можливість такого догляду. Щодо виїзду за кордон. Це можливо виключно, якщо він супроводжує особу, за якою доглядає. Ще радимо ознайомитись з наступною памяткою: dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-kordonu-pid-chas-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu-Pitannya-vidpovid/

  • @aliexpressadviser9148

    @aliexpressadviser9148

    Жыл бұрын

    @@advokatKyiv Дуже дяякую за чітку відповідь та за вашу роботу ! Бажаю всього найкращого !

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Дякуємо, що переглядаєте!

  • @Gleb1986Kiev
    @Gleb1986Kiev Жыл бұрын

    Тобто якщо відмовляєшся отримати повістку це кримінальна відповідальність? Чи це не завжди так? Можете детальніше розповісти?

  • @taras2505

    @taras2505

    Жыл бұрын

    Є довоєнна практика суду і... немає практики після початку війни... До війни: відмова в отриманні повістки перший раз - стабільна адмін.відповідальність. Після притягнення до адмін.відповідальності - повторна відмова = кримінальна відповідальність. При цьому санкція стабільно мінімальна - умовне покарання. При цьому звертаю увагу, що там санкція була - "обмеження волі", а не "позбавлення волі". І навіть при цьому в 99,9% випадків давали умовний строк. Під час війни є мобілізація, а практики - немає. Разом з тим, ст.335 перетворюється в 336... і замість "обмеженням волі на строк до трьох років" стає "позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років". Як я вище написав - практики немає, тому висновки робити зарано. Однак, треба розуміти, що об'єктивна сторона злочину, передаченого ст.336 ККУ проявляється в ухиленні від призову на військову службу шляхом дії або так званої змішаної бездіяльності (ухилення від виконання певного обов'язку шляхом вчинення певних дій). Тобто, якщо Ви в принципі не вчинаєте "певні дії" від ухилення, то кримінальна відповіальність не настає. Тут питання конкретної ситуації та роботи Вашого захисника. Разом з тим наголошую (!!!) стабільної практики по ухиленню по мобілізації фактично немає, тому будь-які прогнози щодо перспективності розгляду такого ухилення в суді - річ невдячна.

  • @igorsaltovka2494

    @igorsaltovka2494

    Жыл бұрын

    По закону от откаа отримання повістки - ничего не будет . Это по закону а куда могут отвести вооруженные ... и что сделать хз. После отказа получения повестки по закону должен составляться акт об отказе с двумя свидетелями... И потом после неявки в то время что указано в повестке военкомат може подать на тебя в суд . А суд может присудить штраф за административное нарушение.

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    "По закону от откаа отримання повістки - ничего не будет" - ви помиляєтесь. При великому бажанні воєнкома, того, хто відмовився отримувати повістку можна притягнути до кримінальної відповідальності по ст.337ККУ. Суд вважає, що Указ президента про введення воєнного стану тотожній повідомленню воєнкома, який передбачений ст.337 ККУ.

  • @sergejpecheskij8281
    @sergejpecheskij8281 Жыл бұрын

    питання‼.якщо проходиш по кримінальній справі. у дан час як підозрюваний чи обвинувачуваний.чи мають вручати ЛВК на медогляд?адже ще іде суд?як воно має бути?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Відповіли вище. Можуть.

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Зрозумійте, коли Вам вручають повістку, то не знають Ваш статус, тощо. Коли Ви сокаржуєте відповідальність, то Ви зазначаєте поважні причини неявки. Якщо Ви знаходитесь наприклад в КПЗ/СІЗО, то це поважна причина неявки

  • @Vadim_Auto
    @Vadim_Auto Жыл бұрын

    Наприклад, я з сім'єю поїхав в Карпати на відпочинок(зранку туди, ввечері назад). Мені можуть вручити повістку в тому місці де я буду відпочивати? Що мені з нею робити, якщо я вже ввечері повертаюсь додому і живу взагалі в іншій області де саме і стою на обліку? Чи я зобов'язаний затриматись в Карпатах щоб явитися в місцевий військомат?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Доброго вечора. Це як раз основана проблема того, що зараз відбувається. Повістку має вручати той ТЦК, де Ви стоїте на обліку. Тому і повістка повинна бути персоніфікованою, тобто виписаною конкретно на Вас з конкретною метою. А коли повістку виписують "на колінці", то в 99% випадків виникає ситуація, коли повістка вручається від іншого ТЦК. Крім того, ТЦК вважають, що Ви повинні підїхати, яка військовозобовязаний до них в будь-якому випадку, бо мобілізація. Так, повинні підхати, але не до лівого ТЦК, а до свого, де знаходяться Ваші дані. Оскільки Ваш ТЦК Вас не викликав, то відповідальність за "ліву" повістку оскаржується. Порядок оскарження приводили в іншому відео.

  • @user-gy8iw9vu2f
    @user-gy8iw9vu2f Жыл бұрын

    якщо людина не перебуває на обліку в даному цетрі комплектаціїї, чи мають право вручати працівники цього центру комплектації?

  • @vladvlad1724
    @vladvlad1724 Жыл бұрын

    Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, якщо я став на облік до воєнного стану в своєму місті проживання, а під час воєнного стану виїхав в інше місто на 1 день (або навіть на кілька годин) і на блок посту іншого міста мені вручають повістку. Так як для вручення повістки повинні розглянути мою справу та військовий комісаріат повинен на моє імʼя виписати повістку а потім передати її уповноваженій особі для вручення, отже законний виклик до воєнкомату має бути саме до того воєнкомату в якому я стою на обліку? Виходячи з цього, вручення повістки на блок посту іншого міста є незаконною так як викликають до іншого воєнкомату, отже це є підставою вважати, що процедура розгляду моєї справи і подальшого вручення була незаконною і ця повістка не має юредичної сили, тобто я можу на неї не реагувати і не йти до воєнкомату?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Все до останнього речення вірно. Останнє - ні. Не реагувати на повістку - незаконно. Незаконність вручення повістки/невручення повістки оскаржується в суді, і не інакше. В цьому випадку ми б рекомендували відмовитись від отримання повістки мотивуючи свою відмову неправильністю заповнення/незаконністю вручення, тощо (в подібних випадках, коли підстави є - Акт підписувати бажано - якщо підстав немає, а Ви просто не хочете отримувати, то Акт підписувати небажано).

  • @vladvlad1724

    @vladvlad1724

    Жыл бұрын

    @@advokatKyiv Дякую!

  • @user-ry1tb4kv3
    @user-ry1tb4kv3 Жыл бұрын

    Як що повістка прийшла по почті, то як бути? Чи вона обов'язково повинна вручена під розписку?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Під розпис. Тому що вона складається з двох частин: сама повістка і розписка. Тому вона і передбачає особисте вручення. Однак, під час мобілізації на Вас покладено обовязок зявитись в ТЦК після повідомлення. В ТЦК можуть сказати, що неправильно вручена повістка була просто повідомленням, після якого Ви зобовязані були зявитися в ТЦК. Теоретично існує можливість адміністративної відповідальності, якщо Ви не будете захищатись в суді.

  • @user-iw2vy1uv3x
    @user-iw2vy1uv3x Жыл бұрын

    Підскажіть мають право перевіряти мої дані і виписувати повістку працівники военкомату на блокпостах? Дякую.

  • @user-ys8re7dy8i
    @user-ys8re7dy8i Жыл бұрын

    Що робити,якщо повістка вручена на вулиці і заповнена у присутності людини?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Все індивідуально, але в більшості випадків або не прийти або відмовитись від вручення, а потім оскаржувати штраф, якщо для цього є підстави (неправильні дані, неправильний ТЦК, тощо). Також залежить, що за повістка - на уточнення/ВЛК чи мобілізаційне розпорядження. Якщо МР, то може бути і кримінальна відповідальність.

  • @user-ys8re7dy8i

    @user-ys8re7dy8i

    Жыл бұрын

    @@advokatKyiv дякую

  • @alexismudry7498
    @alexismudry7498 Жыл бұрын

    Видали повістку на 15.09 в я за неї не розписувався, так же мені не показали документи, чи можуть ці люди видавати повістки. У мене є навіть свідок, який в той час був зі мною. Чи законо це і що мені робити в цьому разі?

  • @taras2505

    @taras2505

    Жыл бұрын

    Така видача повістки є незаконною. Самі подумайте, якщо немає жодного належного доказу того, що Вам її вручили, то до якої відповідальності Вас можна притягнути? Єдиний варіант, коли повістка теоретично може втручатися не під розпис - за місцем роботи чи навчання. І те, дане питання дуже спірне. Практика показує, що роботодавець все рівно намагається отримати підпис працівника, як доказ повідомлення про повістку.

  • @alexismudry7498

    @alexismudry7498

    Жыл бұрын

    @@taras2505 я так і думав. Дякую

  • @user-oj1uf9lo9t

    @user-oj1uf9lo9t

    Жыл бұрын

    Чи дійсна повістка коли її заповнюють на дорозі ? топто мене нема в їхньому списку , що робити ?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Ми вже відповідали на дане питання. По-перше, як вони Вас ідентифікують, якщо в 99% випадків уповноваженні на вручення повісток не мають права на ідентифікацію особи? По-друге, правильність і повнота заповнення даних в повістці. По-третє, оскарження штрафу в суді, де аргументацією буде неналежним чином заповнена повістка - наприклад, як підстава, неповнота даних чи неналежний ТЦК.

  • @serjkokoha

    @serjkokoha

    Жыл бұрын

    @@advokatKyiv Хоч і виписка повістки на коліні незаконна і більш того повинна бути покарана по ст.358 кку. Її ніхто не буде оскаржувати в суді. Бо в тому ж суді комісар сам видасть повістку цілком законно.

  • @user-rq8pw9hs4y
    @user-rq8pw9hs4y Жыл бұрын

    Автомобіль теж приватна власність. Можу не виходити на постах і тд. Чи як?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Ми вже давали в коментарях посилання на: Постанову КМУ від 29.12.2021 р. №1456 "Про затвердження Порядку перевірки документів в осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану". Там чітко зазначено, хто, коли і де має право перевіряти документи і майно, і в яких випадках :) Щодо Вашого питання, то на блок-посту уповноважені на це особи мають право перевірити Ваші документи.

  • @serjkokoha

    @serjkokoha

    Жыл бұрын

    @@advokatKyiv Цікаво як визначити , чи ці люди в військовій формі (а їх там десяток) уповноважені чи просто військові? В них має бути листок А4 з наказом військового комісара? Чи якісь посвідчення? І чи взагалі вони мені цивільному можуть пред'являти якісь доки. Також і поліцейські які можуть бути на блок посту теж щось повинні мати з доків від комісара?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Все залежить від того, де Вас зупинили і хто Вас зупинив. Всі нюанси зазначені в вищенаведеному Порядку

  • @istanne979
    @istanne9792 ай бұрын

    Куди звертатися, щоби приїхали і вручили повістки купі ухилянтів що збираються на нелегальні бої в типу "спортивному клубі"?

  • @user-gp1hk4gq1d
    @user-gp1hk4gq1d Жыл бұрын

    Добрий вечір ситуація така без повістки подзвонили моїй дружині і повідомили що мені потрібно на наступний день з'явитися на мед комісію як бути в цій ситуації.

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Ми говорили, що повістки вручаються виключно персонально під розпис. Це правило і воно непорушне. Зараз ТЦК в звязку з мобілізацією понапридумували самі собі виключень. Однак, вони не відповідають жодним нормам закону. Ось, наприклад, як працівники ТЦК доведуть, що розмовляли з вашою дружино, а не особою, у якої міг бути телефон Вашої дружини, чи взагалі зі сторонньою особою? Який обовязок Вашої дружини (з якою Ви можливо, навіть не спілкуєтесь і перебуваєте на стадії розлучення) передавати якісь Вам дані та інформацію? Це все неможливо довести. Разом з тим, звертаємо Вашу увагу, що ТЦК абсолютно все рівно на законність їх дій. Тому результатом цього всього, скоріше за все буде постанова керівника ТЦК щодо штрафу за ст.210 чи 210-1 КУпАП. Ось тут у Вас залишаються два варіанти - заплатити цей штраф чи власне його оскаржити в суді. Практика оскарження дуже позитивна :)

  • @user-ub9hd6gu7d

    @user-ub9hd6gu7d

    Жыл бұрын

    @@advokatKyiv а що краще заплатити штраф чи оскаржувати в суді його? Чи є якесь юридичне значення, типу якщо оплатив то визнав свою вину? Скільки може бути таких штрафів чи після другого штрафу можуть інкримінувати кримінальну відповідальність?

  • @serggulak
    @serggulak Жыл бұрын

    А людей які мають судимисть за ухилення від мобілізації також призивають ?

  • @user-xo5qe8sh7y
    @user-xo5qe8sh7y Жыл бұрын

    І в голови старостата також повинні бути повноваження для вручення повістки. Я правильно зрозумів? В законі написано що вручати мають право органи місцевого самоврядування. А от чи повинні в них бути повноваження ,надані наказом коменданта, наприклад?

  • @user-cn3nj2hc7l
    @user-cn3nj2hc7l Жыл бұрын

    Добрый день! На данный момент, как мне представляется ситуация с вручением повестки, происходит так: группа из уполномоченных работников ВСУ и нарядом полиции в самых разных местах (у супермаркета, на входе в метро и др.) проверяет документы. Полученные данные (насколько я понимаю это просто ФИО) из проверенных документов вносятся в повестку, которая тут же и вручается. Если документов удостоверяющих личность при себе не оказывается, то забирают в отделение (непроверенная инфа, слышал от третьих лиц) для идентификации личности. Вопрос такой, если при себе нет документов и тебя проверяют не на блок посте или других спецместах, имеешь ли ты право просто уйти без предъявления документов или тебя на законном основании скрутят и отвезут выяснять личность? (естественно, что ты при этом никаких подозрительных действий не совершал и вёл себя адекватно и не в комендантский час и т.п.) Можете пожалуйста разъяснить какие права и обязанности имеет гражданин в такой ситуации, когда подходит уполномоченная группа полиции и ВСУ проверять документы и вручать повестку, при этом у них повестка ещё не заполнена твоими данными, и возможно ли, скажем так - при помощи своей твёрдой позицией в знании своих прав, просто уйти от этих сотрудников?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Зверніть увагу на Постанову КМУ від 29.12.2021 р. № 1456 "Про затвердження Порядку перевірки документів в осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану". В цій постанові, в свою чергу, зверніть увагу на п.п.5, 7, 8. Особливо на пункт 7 Постанови.

  • @user-uc6wp7pk9d

    @user-uc6wp7pk9d

    Жыл бұрын

    @@user-fq4ou1mg4b Просто,не нужно путать божий дар с яичницей,вручение повестки это одно,а выписывание повестки это совсем другое,разные процедуры,выписать повестку может только лицо,с правом подписи и печатью,причем,сначало,повестка должна быть полностью заполнена,затем поставлена подпись и печать,только так,действия лиц ставящие подписи на не заполненных бланках с печатью,а также лиц вносящих в такие бланки данные задним числом,незаконны и могут расцениваться как должностные преступления .

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Ви праві, однак як показує реальність нашого життя - 99% повісток вручаються з порушеннями і оскаржити їх дуже проблематично. Просто треба розуміти, що є "ситуація до проходження ВЛК" і "ситуація після проходження ВЛК". В першому випадку штраф, який можна ще півроку оскаржувати, а в другому випадку кримінальна відповідальність.

  • @serjkokoha

    @serjkokoha

    Жыл бұрын

    @@advokatKyiv Виписування повістки на якій вже є підпис і печатка це ж 358 ст.кку.

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Так. Однак, будемо відвертими - їх Ви не притягнете до відповідальності, хоча нерви можна серйозно попсувати. Тому і рекомендували викликати поліцію, бажано при свідках. Виклик поліції потрібний для збирання доказів на Вашу користь, а не для того щоб вона Вас захищала. Ніхто захищати не буде, однак необхідні для захисту докази Ви зберете, якщо все будете робити правильно

  • @andrewstepanets
    @andrewstepanets Жыл бұрын

    Доброго дня. Підкажіть будь ласка. Я являюсь ФОП. Був у відрядженні 1,5 місяця (в моєму регіоні серьозні проблеми з електрикою і треба було переїхати), коли повернувся то знайшов у поштовій скринці повістку про уточнення данних на мене, як на керівника ФОП. Повістку прикрепили до рахунку ЖКХ. Але срок коли треба було прийти вже давно пройшов. Як мені дізнатись, чи накладене на мене адміністративне правопорушення? Чи буде військомат висилати нову повістку? Як мені зрозуміти, якщо мені зараз також треба буде виїхати, чи знаходжусь я в розшуку у поліції? І як поліція буде знати що це саме я, у повістці не має мого паспорта, лише адрес реєстрації? Наприклад мене попросять показати паспорт на блокпосту, як вони зможуть зрозуміти що це я? Чи є якась база де можно це перевірити? Дякую

  • @eee1907
    @eee1907 Жыл бұрын

    Якщо мені вручили повістку і я неслужив в армії,що мені загрожує якщо я не зявлюся в військомат повістка була заповнена з двома помилками невірно вказана моя прописка і невірно вказане по-батькові?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Треба бачити повістку, щоб сказати.

  • @user-jy5sm3wo5l
    @user-jy5sm3wo5l Жыл бұрын

    Щиро дякую за Вашу працю. Мені після влк видали повістку на відправку... Я явився але мене не відправили. А переписали повістку на іншу дату. Я теж зявився. і так я зявлявся по переписаним повісткам 6(шість) разів. На сьомий раз нас відправили до ВЧ де я не пройшов по їхній медкомісії. І мене просто привезли назад в той же день. НІчого не сказали Нової повістки не видавали. Висадили з автобуса і я пішов. Пройшло 7 місяців. Я дізнаюсь що тцк подав на мене в поліцію. В поліції написав пояснюючу. Мол назад привезли повістку не вручили от я і не приходив а телефон загубив. Ситуація на мій погляд не стандартна. Що з того всього буде?

  • @user-ub9hd6gu7d

    @user-ub9hd6gu7d

    Жыл бұрын

    І що там, як ваша ситуація зараз?

  • @user-yo1mi5rs8w
    @user-yo1mi5rs8w Жыл бұрын

    Здравствуйте, а если выписали повестку на улице и явился в военкомат и уже дали бумаги на медкомиссию, потом ее прошел но бумаги все на руках, и вот только узнал что повестка не законная, как поступить в такой ситуации

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Незаконність повістки може встановити лише суд

  • @user-hb7ex2ns7r

    @user-hb7ex2ns7r

    Жыл бұрын

    Не переживай, в воєнкоматі випишуть законну!

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Ну Ви ж вчитайтесь. Людина вже все що можна пройшла. нічого вже їй виписувати не будуть. Тут питання тільки мобілізаційного розпорядження чи обвинувачення за ухилення...

  • @ihor6170
    @ihor6170 Жыл бұрын

    шановний адвокат,а підкажіть правовий акт де вказано що повістка повинна бути заповнена

  • @anastasiakhoma5801
    @anastasiakhoma5801 Жыл бұрын

    якщо мій батько (54 роки) знятий з військового обліку з 2006 року за наказом МО, то чи є він військовозобов"язанний?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Не дуже коректне питання. Він на разі не є військовозобовязаним. Однак, це не означає, що його не можуть знову поставити на обілк. Ви ж не зазначили підстав з наказу МО. Якщо, наприклад, це було рішення ВЛК, то його можуть викликати повторно для проходження ВЛК і ВЛК може визнати його придатним.

  • @maximmudla2826
    @maximmudla2826 Жыл бұрын

    Питання: чому мені потрібно знову проходити медичну комісію якщо маю "білий" військовий білет?

  • @user-fq8ss5tr1c
    @user-fq8ss5tr1c Жыл бұрын

    Що робити якщо повістку вручили через третю особо (дружину)! То потрібно з'являється у воєнкомат чи ні?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Це незаконне вручення. Повістки вручаються виключно персоніфіковано і під розпис.

  • @denkamilin3564
    @denkamilin3564 Жыл бұрын

    Если записать на камеру,что повестка заполнена на коленке. Можно потом оспорить законность ее заполнения ?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Так, в суді при оскарженні штрафу. Бажано мати свідків + важливо, щоб в повістці були неправильні дані або вона була неповністю заповнена. Також від цього залежить чи приймати її чи ні. Якщо Ви прийняли повістку, то Ви в принципі повинні зявитися в ТЦК щоб уточнити чи дійсно Вас викликали, бо йде мобілізація. Якщо не прийняли, то важливо чи розписувались про неприйняття чи ні. Якщо всі дані правильні, то краще не розписуватись, якщо є неправильні і є докази/свідки, то краще розписатись. Але повторюємо - в 99% це індивідуально треба вирішувати.

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Повістка повинна підписуватись і пропечатуватись керівником ТЦК, будучи вже заповненною. Якщо заповнюється пропечатаний і підписаний пустий бланк, то це ознаки злочину, передбачені ст.358 ККУ. Більше того, в даному випадку можна використовувати сталу практику по аналогії права з підробкою документів прокурорами, коли заповнюються вже підписані керівником бланки.

  • @yaroslavschannel6665
    @yaroslavschannel6665 Жыл бұрын

    Добрий день. Дякую за чітке пояснення. Особисто в мене інше питання - не так давно я мав три операції, крайня 4 роки тому. Проживаю в смт з населенням біля 8000, оперували мене в областному центрі. Відповідно, формальних доказів хвороб на руках не маю(є в обл лікарні), так як не вважав за потрібне тратити час на це. Більше того - восени мене "порадували" тим, що потрібне протезування кульшових суглобів. Планував весною, позад війни та ряду причин це стало неможливим. Знову ж таки - консультація лікаря була неформальна, на руках маю тільки МРТ. Тобто, доказів немає. Фактично, лікарська комісія цілком може признати мене обмежено придатним та відправити "перекладати папірці". Але, навіть якщо я повернуся з армії без поранень, то, скоріше за все, інвалідом без можливості виправити ситуацію - стресс погіршує мій стан, і доволі сильно - в лютому я ще ходив нормально, в середині березня почав кульгати. Якщо вчасно не зробити операцію, наслідки будуть невиправні. Саме питання - якщо мене відправлять в армію, можу оскаржити рішення лікарської коміссії? Питаю, бо в нас є випадки, коли відправляли явно хворих людей "віддавати борг батьківщині".

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Добрий день. Є чіткий перелік захворювань з якими людину визнають непридатною до несення військової служби чи обмежено непридатною, він визначений в Положенні "Про військово-лікарську експертизу в ЗСУ": zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08/print1487078353429940#Text Перш за все, подивіться по якій статті та графі проходить Ваша ситуація. Якщо в Вашій ситуації (при Вашому діагнозі) є хоч якісь підстави для визнання непридатним у воєнний час, то є можливість оскаржити рішення ВЛК або як мінімум потягнути час, щоб Ви могли зробити операцію. Просто все треба робити завчасно і правильно - виправляти потім набагато важче. Ну і врахуйте, що неявка в ТЦК з поважних причин не несе за собою наслідки. Будь-яка хвороба є поважною причиною, якщо це документально зафіксовано.

  • @yaroslavschannel6665

    @yaroslavschannel6665

    Жыл бұрын

    @@advokatKyiv Дякую за відповідь. Це катастрофа, наказ від 1985 року, ще російською. Якщо я правильно зрозумів, ВЛК вирішує, придатний, чи ні. Навіть, якщо раніше був визнаний непридатним.

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Так. Ми зробили відео про оскарження рішення ВЛК :) Можете переглянути :)

  • @yaroslavschannel6665

    @yaroslavschannel6665

    Жыл бұрын

    @@advokatKyiv Переглянув для загального розвитку, розібрався як в мобілізаційних питаннях, так і в варіантах оскарження рішень. Знадобиться для пояснення деяким особам їх прав та обов'язків. Стосовно мене, як виявилося, дякуючи моєму другу неврологу, всі мої звернення/операції були зафіксовані в міській лікарні, як належне(ні, не блат - просто заставляв колег робити свою роботу). За три дні мені оформили 3 групу інвалідності на два роки, голова МСЕК сказав, що признати мене в даний момент обмежено придатним могла, хіба що, не дуже розумна людина - обмеження рухливості лікарю видно і без історії хвороби.

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    На жаль, є випадки, коли ВЛК на найнижчому рівні з абсолютно незрозумілих причин визнавали придатними навіть людей з інвалідністю І-ІІ групи (може план виконували, може ще щось - незрозуміло). Допомагало лише повторне обстеження в ЦВЛК. Реально допомагало без всякого блату та хабарів. Як приклад. Людина, бувший військовий: одне око штучне, інше око -4, контузія, тремор кінцівок, інвалід - визнали придатним. Навіщо така людина в армії - незрозуміло...

  • @user-ys8re7dy8i
    @user-ys8re7dy8i Жыл бұрын

    ...На скільки я розумію ,це незаконно,чи варто бігти у воєнкомат?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Відповіли в попердньому коментарі :)

  • @yulias8957
    @yulias8957 Жыл бұрын

    Тобто після взяття на облік,кожна наступна повістка - на мед.комісію і на "відправку на фронт" також повинна вручатись виключно під особисту розписку? Чи після того,як ти з'явився до тцк і у тебе взяли дані, то в майбутньому тебе вже мають право викликати , наприклад по телефону? Наприклад, людина пройшла медкомісію, зробили висновок про її придатність і відпустили і сказали чекати. Надалі,щоб викликати її на фронт їй повинні заново вручити повістку під особистий підпис? Чи можуть подзвонити і сказати приходити до ТЦК для вручення такої повістки і це буде законно?

  • @user-bx2nd2ko4x
    @user-bx2nd2ko4x Жыл бұрын

    Добрий день, є така ситуація, у мене жінка поїхала закордон заробляти гроші, тому що я не зміг, як я зазвичай робив поїхати до Польщі, я залишився з двома дітьми сам, але це не дає підстав для відстрочки, а також я не вважаюся самотнім батьком. , тому що ми в шлюбі, якщо мене будуть закликати, проходити комісію або служити, чи зможу я пройти все і поїхати на навчання до частини з двома дітьми (я розумію, що це звучить бредово, але що робити), тому що я не можу залишити дітей нікому, як це регулюється законодавством?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Є навіть не один варіант, як обійти в даному випадку обмеження. Щоправда без розлучення і без допомоги дружини - це буде зробити важко і точно займе не один місяць. Зрозумійте, з моральної точки зору, Ваша ситуація зрозуміла, а ось з точки зору закону - Ваша сімя штучно створила таку ситуацію: з точки зору закону ніхто не заважає Вам зараз працювати в Україні, а дружині теж працювати тут, а не в Польщі. Всі все розуміють, але це повноцінна війна і тому такі обмеження.

  • @user-ub9hd6gu7d

    @user-ub9hd6gu7d

    Жыл бұрын

    А можна детальніше про ці варіанти? Наскільки я знаю щоб стати батьком одинаком потрібно щоб матір позбавили батьківських прав, а на це мало яка жінка погодиться...

  • @user-jw2jy6ix8w
    @user-jw2jy6ix8w Жыл бұрын

    Добрый день. А ведется какая то база вручения повесток? Вот выдали мне повестку на улице, я не явился. Через какое то время снова выдали повестку в другом месте. Они как то могут знать что я уже не являлся по другой повестке?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Доброго дня! Звичайно, військовий облік це основний обовязок військових комісаріатів (або як зараз вони іменуються - територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки). Відповідальна особа за облік веде відповідний внутрішній реєстр. Коли військовозобовязаний відмовляється від вручення, то відповідні дані направляються в поліцію.

  • @alexandrprivalov4260

    @alexandrprivalov4260

    Жыл бұрын

    @@advokatKyiv скажите пожалуйста, как зарегистрированы эти центры? Как гос. структура, или частная?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Це бувші військомати :) Вони в принципі не можуть бути приватними - це структурний підрозділ МО: www.mil.gov.ua/kontakti/oblasni-vijskomati.html

  • @user-gy9uy4wu6i
    @user-gy9uy4wu6i Жыл бұрын

    Дякую за таке детальне роз'яснення. Таке питання: якщо людину зупинили представники ТЦК і кошмарять її з метою вручення повістки, але відмовилися представитися і надати відповідні повноваження на перевірку документів і вручення повістки, за умови, якщо при цих особах присутні поліцейські, то як краще діяти: викликати по телефону ще один наряд поліції (для фіксування виклику), чи достатньо спілкуватися з тими поліцейськими (за сценарієм, який Ви радите) які вже є на місці?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Завжди краще викликати ще один наряд полції. По-перше, буде зафіксовано виклик 102. По-друге, другий наряд може вплинути на той, що співробітничає з представниками ТЦК. По-третє, треба чітко усвідомлювати свої права - Ви не порушуєте закон відмовляючись від отримання повістки. Вас немає за що кудись доставляти, тягнути, тощо. Порушення відбувається виключно у момент неявки в ТЦК у встановлений час.

  • @user-gy9uy4wu6i

    @user-gy9uy4wu6i

    Жыл бұрын

    Велике Вам спасибі за відповідь! Ваш канал найкращий!!!

  • @MrFfrost
    @MrFfrost Жыл бұрын

    Взагалі відео не корисне, я 40 хвилин не міг в поліцію дозвонитись, далі?

  • @user-db7hb8ni3m

    @user-db7hb8ni3m

    Жыл бұрын

    Мне кажется военное время нивелирует все законы и права человека. По закону одно, на деле другое

  • @taras2505

    @taras2505

    Жыл бұрын

    Ну по-перше, це питання роботи поліції. По-друге, дане відео не є методичкою, як не отримати повістку. Метою даного відео є розяснення Ваших прав, щоб Ви розуміли, на що Ви право маєте, а на що ні. По-третє, в якій ситуації Ви дзвонили? Вас затримували і силоміць тягнули в військомат? Ви ж не розповіли ситуацію. Не можете додзвонитись в поліцію - дзвоніть своєму адвокату і якщо Ви його клієнт, то Ваша проблема буде вже проблемою Вашого адвоката. Є безліч виходів із ситуації, а паніка, бійки, втеча і т.д., до хорошого точно не призведуть. Треба розуміти декілька речей. Вас має право ідентифікувати обмежене коло осіб. Наприклад, поліція. Але виключно у випадку, коли щодо Вас є обгрунтована (!!!) підозра у вчиненні кримінального чи адміністративного правопорушення. Мають право ідентифікувати силові органи (ЗСУ, СБУ і т.д.), однак у певних випадках, наприклад, коли Ви порушуєте комендантську годину або знаходитесь у спецзоні (наприклад, блок-пост). Просто зупняти на вулиці і просити предявити документи права не мають. Ви можете зупинитись і викликати поліцію. Якщо Ви не будете поводитись агресивно і пояснете, що знаєте свої права, викликаєте поліцію/адвоката, то навряд чи щодо Вас будуть поводитись агресивно, бо це вже стаття щодо нападників на Вас. Далі. Наприклад, Ви зупинились, Вам предявили повноваження і Ви з незрозумілих причин захотіли ідентифікуватись незнайомим людям. Знову таки, якщо Ви не хочете брати повістку, то просто повідомляєте уповноважений особі, що відмовляєтесь від отримання повістки. Просите щоб щодо Вас склали акт, що Ви відмовились. Якщо ж щодо Вас будуть вчинятися агресивні дії, то це є кримінальна відповідальність щодо нападників. Врахуйте, що несистематична (!!!) відмова від отримання повістки до проходження ВЛК - це майже напевно адмін.відповідальність. Після проходження - скоріше за все кримінальна. Знову таки, далі вже робота Вашого адвоката, бо може бути так, що повістка, яку Вам хотіли вручити складена неправильно, тощо. 99% порушень при врученні повісток ігноруються відповідальними особами, тому що вони: 1) впевнені, що їм за це нічого не буде, бо Ви не знаєте своїх прав. 2) направлені на залякування особи, якій вручається повістка. Вас будуть лякати кримінальною відповідальністю, що Вас відправлять на "нуль", ще чимось. Треба розуміти, що це просто залякування з метою, щоб Ви самостійно прийшли в військомат і ідентифікувалися. А на місці Вам вже складуть правильну повістку :)

  • @taras2505

    @taras2505

    Жыл бұрын

    @@user-db7hb8ni3m Це неправильна позиція. Воєнний стан права обмежив, але в певних рамках. І точно не нівілював.

  • @user-cv8yj5qb6w

    @user-cv8yj5qb6w

    Жыл бұрын

    @@taras2505 це в теорії, а на справі, питання про те що ваші права порушили, чи ні, будуть розглядатись після закінчення війни, якщо взагалі будуть розглядатись 😂

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Суди повноцінно працюють. Вироки по 336 виносять, Постанови по 210-1 - також. Такщо дуже сумнівно, що справи будуть відтягувати до кінця війни. Тим більше це державі банально не вигідно.

  • @krowawameri1757
    @krowawameri1757 Жыл бұрын

    Вручили повістку виписана з коліна і не прописали місце про живаня можна не з являтися чи ні

  • @user-xh5zv6jt2v
    @user-xh5zv6jt2v Жыл бұрын

    Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чому зразу дають повістки на медкомісію? Студент, денна форма навчання (здобуваю 2 вищу освіту), знаю, що є відстрочка. Чи можу відмовитись від отримання повістки на медкомісію, зазначивши, що прийду добровільно до військкомату та принесу документи, що підтверджують право на відстрочку? Чи має право військомат, якщо є відстрочка від мобілізації, примусово відправити на медогляд? І хто я, призовник(мені 24 роки), не служив, військової кафедри немає, є приписне свідоцтво, де зазначено, що обмежено придатний у військовий час, непридатний у мирний час. Чи я військовозобов'язаний? Дякую.І ще. Я фактично здійснюю догляд за своєю рідною бабусею 68 років, яка є інвалідом 2 групи загального захворювання. Чи це є ще однією причиною для надання відстрочки? Якщо так, то які потрібно документи? Ще раз щиро дякую.

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Доброго дня. У Вас жіночий акаунт, але ми так розуміємо з таксту, що Ви чоловік? Відстрочка від мобілізації не позбавляє права ТЦК направляти Вас на проходження ВЛК. Самий банальний приклад - Вас завтра виключать з ВНЗ, тоді у Вас вже буде пройдений ВЛК і ТЦК буде знати, що Вам необхідно вручати відразу мобілізаційне розпорядження. Більше того, непридатність в мирний час і обмежена придатність у військовий, зараз перевіряється раз на 6 місяців регулярно! Це право ТЦК і Ваш обовязок, як військовозобовязаного. Немає такого поняття, як фактичний догляд. Постійний (!!!) догляд за інвалідом оформлюється в УСЗН - для цього існує ціла процедура. І тільки коли Вам дадуть довідку про постійний догляд, тільки доді Він буде вважатися доглядом. Крім того, відстрочка по догляду за особою з інвалідністю другої групи можлива виключно коли немає інших осіб, які можуть за цією особою доглядати. По документам для оформлення догляду треба звертатись в Ваш районний УСЗН, бо для кожного УСЗН він свій.

  • @user-xh5zv6jt2v

    @user-xh5zv6jt2v

    Жыл бұрын

    Дякую за відповідь! Трішки прояснилось. Але мені сказали, що якщо я доглядаю бабусю, то потрібно, щоб вона взяла в лікарні довідку визначеної форми, потім йти в селищну раду брати акт обстеження. В бабусі є дві дочки, одна постійно проживає за кордоном, має малолітню дитину, приїхати не може, тому що чоловік не дає дозволу на вивіз дитини, а друга приблизно як рік(ще до війни) поїхала на заробітки і мовчить, не приїзджає, не дзвонить іде вона ніхто толком не знає. Ось якось так виходить. А стосовно тих медоглядів, кажуть, що спочатку потрібно уточнити дані і як немає підстав для відстрочки тільки тоді йти на медогляд. То і не знаю, кому вірити. І ще довідку, що навчаюсь потрібно подавати один раз на рік до першого жовтня чи її потрібно приносити після кожної сесії? Дуже дякую, є багато питань, розумію, що ситуації у всіх різні, тому трохи важко розібратися з цим всім. Ще раз дякую.Стосовно догляду. Теж не розумію, в УПСЗН кажуть, що догляд після того, як виповнилось 80 років, лікарня довідку видає, що бабуся потребує догляду. Якесь замкнуте коло. Повторюю, щодо мобілізації, то я не хвилююсь, бо є студентом, але реально потрібно бабусі допомога, то й хотів би оформити цей догляд, може б щось і в стаж зарахувалось.

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Доброго дня. Давайте трішки відокремимо підстави. 1. Ви студент. В ст.23 профільного закону сказано, що відстрочку мають студенти, а не особи, які вчасно подали якісь докази чи довидки. Правильно? :) Вчіться захищати свої права! Як студент Ви відстрочку маєте. 2. Бабуся. оформіть постійний догляд в УСЗН! Так, це важко для 2 групи, але хоча б спробуйте. Коли прийде комісія орієнтуйтесь на те, що Вам треба набрати МІНІМАЛЬНУ кількість балів. Поговоріть з бабусею, щоб вона була "максимально недієздатною". Там в анкеті, для ІІ групи, критерії сильно завищені, що є дуже несправедливим. Вам держава за це ще гроші буде платити, бо так правильно. Ніяких 80 ти років. Це неправда! Якщо людина потребує постійного догляду - то його зобовязані оформити. В крайньому випадку, звертайтесь до адвокатів. Бажано місцевих, які допоможуть з оформленням саме в Вашому УСЗН! Удачі Вам!

  • @user-du7vl4kd3c
    @user-du7vl4kd3c Жыл бұрын

    можно ли избежать мобилизации

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Можна. Питання відповідальності.

  • @berry4344
    @berry4344 Жыл бұрын

    Що робити в той випадок якщо повістку вручили, але вона не була підписана мною, тобто мого підпису не було, акт теж не було складено

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Це неважливо. Порушення настає в результаті неявки в призначений час, а не в результаті вручення/невручення

  • @berry4344

    @berry4344

    Жыл бұрын

    @@advokatKyiv повістка важаеться дійсною без мого підпису? Дякую за відповідь

  • @suspicious.cloud.9
    @suspicious.cloud.9 Жыл бұрын

    вызывать полицию - мега совет!)) тогда повестку ты точно получишь и она попадет куда нужно! и сейчас нет никаких "повесток для уточнения данных!", это развод для лохов

  • @taras2505

    @taras2505

    Жыл бұрын

    Це Ваша думка, а є ще реальність :) Повістка називається повістка про уточнення облікових даних (іноді, коли її заповнюють від руки пишуть "уточнення військово-облікових даних"). Щодо виклику поліції. Порада викликати поліцію у випадку, коли Вас намагаються незаконно затримати. Чи Ви вважаєте, що краще, щоб невідомі люди Вас скрутили і повезли невідомо куди? Як показує практика, в 99% випадків незаконні дії уповноважених припиняються після виклику поліції та адвоката. Якщо ж вони не припиняються, то це Вам тільки на руку, бо в подальшому подається заява в поліцію про вичнення щодо Вас кримінального правопорушення.

  • @suspicious.cloud.9

    @suspicious.cloud.9

    Жыл бұрын

    @@taras2505 Тарас, сейчас ситуация следующая: на нулевой позиции крайне нужны люди для выявления артилерии противника контрбатарейным радаром, который стоит прямо за этими людьми, которых " мобилизуют с улиц". остатки офицеров и экипированных обученных солдат туда никто ставить не будет. по этому, на х*ю вертелись ваши законы и права. все что вы можете - с*ебатся по дальше от этих повесток и все это переждать, если не горите желанием стать пушечным мясом

  • @taras2505

    @taras2505

    Жыл бұрын

    @@suspicious.cloud.9 В мене у самого одна з двох ВУС - 513. Наскільки я знаю ні Кобр, ні 36-х фар нам ще не поставили. Це з чим наші на "нулі" стоять? З третіми Зоопарками? Так я на перший Зоопарк, наприклад, півроку вчився. І не освоїв нормально... Ні Рисі, ні 1Л219М вже років 20, як немає в експлуатації - всі "згнили" ще при Гриценку. Не вірю, що хтось кине мясо на нуль з Зоопарком :) Чи трофейні Аістята?

  • @suspicious.cloud.9

    @suspicious.cloud.9

    Жыл бұрын

    @@taras2505 они с лопатами, и приказом окопатся, и к экипажу РЛС никакого отношения не имеют

  • @taras2505

    @taras2505

    Жыл бұрын

    @@suspicious.cloud.9 а сенс в цих діях, якщо контрбатарейні РЛС - мобільні і відразу після початку роботи пеленгуються? Їх задача приїхати на точку, зібрати дані, поїхати на іншу точку. Навіщо там траншеї, люди, лопати?

  • @user-qz4us1fj5h
    @user-qz4us1fj5h Жыл бұрын

    То есть я так понимаю что и магазин АТБ тоже может выдавать повестки,?так как военкомат -это частная лавочка..

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Як роботодавець - може

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    І ще! ТЦК це не "приватна лавочка". Це орган військового управління, що підпорядковується МО.

  • @TheFrodinka
    @TheFrodinka Жыл бұрын

    Доброго дня. В мене питання: 1. якщо мені на вулиці видали повістку, за яку я розписався лівою рукою не своїм підписом АБО 2. вказав їм несправжнє ПІБ Чи можна викинути її у смітник і не йти? Заздалегідь вдячний за відповідь

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    1. Не важливо якою рукою і яким підписом - є два варіанти: прийняв і розписався або відмовився і склали акт про відмову. 2. Несправжні персональні дані. З одного боку, це підстава для того щоб уникнути відповідальності щодо неприбуття за повісткою, а з іншого боку, якщо були свідки, і якщо ТЦК серйозно візьмуться, то це підстава для обвинувачення за ст.337 ККУ (не ст.336 про яку йде мова в відео, а за іншою, де відповідальність за ухилення від обліку), як мінімум.

  • @taras7136
    @taras7136 Жыл бұрын

    Добрий день, питання. Отримав повістку на вулиці, прийшов медогляд, мав грижу, то хірург відправив в лікарню, пройшов в лікарні хірурга написав що дійсно є випуклість і аналіз позитивний, приніс в воєнкомат, прочитали, поставили годен і повестка на умовно 20 число. Прийшов в лікарню поклали на операцію. Зробили. Відповідно в воєнкомат не явився в зазначений термін, оскільки ще перебуваю в лікарні після операції. Що робити в такому випадку? Як повідомити

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Доброго дня! Нічого страшного не відбулося. Відповідальність наступає за ухилення, якщо не було поважної причини щодо такого ухилення. Навіть зверенння до лікаря з приводу стану здоровя вже є поважною причиною, якщо було зафіксовано належним чином. Просто повідомте ТЦК, що не прибули з причини операції. Необхідно, щоб оригінали всіх документів щодо операції зберігалися у Вас - в ТЦК подавайте належним чином завірені копії. Не оригінали!!!

  • @user-hq4wk6gr6q

    @user-hq4wk6gr6q

    Жыл бұрын

    Братан а что за грыжа случайно не пах???

  • @user-hq4wk6gr6q

    @user-hq4wk6gr6q

    Жыл бұрын

    Ответь если не трудно .

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    А яка різниця? У нас були випадки, коли інвалідів визнавали придатними. ВЛК таке ВЛК :(

  • @user-hc1jy6jf8i
    @user-hc1jy6jf8i Жыл бұрын

    Шас время мобилизации или нет тоист насколько знаю воевать берут тех кто добровольно идёт и к тех кто служил, а кокое отношение к этому имеют те кто не служил, к тому же знаю что тех кого призвали было очень много?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Звичайно. У нас зараз оголошена мобілізація. Вас цілком можуть мобілізувати, якщо Ви придатний до військової служби за станом здоровя.

  • @user-xv2ez8dp6s
    @user-xv2ez8dp6s Жыл бұрын

    В Украине всё можно.

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Не все

  • @RealBeterok
    @RealBeterok Жыл бұрын

    Здравствуйте , когда заведомо видно что повестку будут заполнять косо криво и с колена Как сделать так что б собрать больше доказательств если они примут решения судить меня на 3500грн Тобишь Я по улице иду один , и ко мне пристали "Наши Ребята" , о каких сведетелях тогда идет речь:? И как оспорить штраф на основании что это повестка неправомерная по закону п.2 ст. 358 КУ Откуда тогда суд узнает что повестка кривая если мне прийдется ее подписать

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Ми розповіли в останньому відео про оскарження штрафу за неприбуття за повісткою/неотримання повістки. Ось посилання: kzread.info/dash/bejne/qGqY2Jmtl9mfdM4.html В тому випадку, що Ви розповідаєте, то: 1. Робіть відеофіксацію всього того, що відбувається. 2. Не давати себе ідентифікувати. Хто, як і де має право Вас ідентифіковувати ми неодноразово розповідали в відео. Вимагайте повноваження на перевірку документів. 3. Якщо Вас ідентифікували, то вимагайте надання повноважень щодо вручення саме Вам повістки. Все знімайте на камеру. 4. При врученні повістки - відмовляйтесь щодо її вручення. Однак при цьому не кажіть, що Ви взагалі відмовляєтесь від вручення будь-якої повістки. Кажіть, що з радістю підете в ТЦК, коли Вам правомірно вручать повістку персоналізовано виписану на Вас Вашим керівником Вашого ТЦК, а не сторонньою особою. 5. Повинні скласти акт про відмову. Відмовляйтесь його підписувати. З мотивів того, що повістка неправомірна. 6. Якщо Вас намагаються затримати - викликайте поліцію. Складайте протокол, що невідомі люди хотіли Вас позбавити свободи, викрасти і кудись відвезти. Запамятайте, ніхто крім поліції Вас не має право затримувати і кудись везти - у працівників ТЦК таких повноважень немає!!! Поліція може це зробити виключно, якщо Ви перебуваєте в розшуку, або скоїли злочин. Відмовляючись брати повістку Ви не скоюєте злочин поки керівник ТЦК не направить матеріали в поліцію.

  • @MrFfrost
    @MrFfrost Жыл бұрын

    А як же вручення по місцю роботи?

  • @taras2505

    @taras2505

    Жыл бұрын

    Ми згадуємо, що можна вручати на роботі. Більше того, військовий комісар може уповноважити роботодавця вручити Вам повістку. До війни в основному за місцем роботи так і вручали.

  • @user-qd9li3pc8v

    @user-qd9li3pc8v

    Жыл бұрын

    Конечно, можно. Сейчас вроде бронь делают на предприятиях для работников

  • @user-vw5kh2dy8e
    @user-vw5kh2dy8e Жыл бұрын

    Читайте закон - під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися до військових частин або збірні пункти ТЦК та СП у строки зазначені в отриманих ними документах ( повістках КЕРІВНИКІВ ТЦК та СП ) Саме КЕРІВНИК повинен виписати повістку а не працівники виписувати на коліні ( коли в повістці вже стоїть печать і підпис ) !!!

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Це нам читати закон?

  • @user-vw5kh2dy8e

    @user-vw5kh2dy8e

    Жыл бұрын

    @@advokatKyiv звісно ні )))) людям пишу Мені одне цікаво, яку кількість вони можуть виписати повісток, наприклад два рази на тиждень отримуєш повістки виписані на коліні з зазделегідь поставленою печать і підписом , не приходиш жодного разу до ТЦК , до суду вони не передають що я не приходжу , і скільки так може тривати ?))) Друге питання - скільки разів можуть притягувати до Адмінвідповідальності протягом року за неявку по повістці?

  • @user-vw5kh2dy8e

    @user-vw5kh2dy8e

    Жыл бұрын

    І ще питання, печать закриваюча частину підпису, чи є це недійсним документом ?

  • @user-vw5kh2dy8e

    @user-vw5kh2dy8e

    Жыл бұрын

    И третє запитання)))) Мені 28, у воєнкоматі був років у 16 і все. Під час загальної мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися за викликом до ТЦК та СП (військовозобов’язані і т.д 21.10.1993 #3543-ХІІ ст.22) Військовозобов’язані - особи які перебувають у запасі Призовники - особи, які приписані до призовних дільниць ( граничний вік перебування на обліку призовників - до 27 років ) . Тепер запитання - чи можуть мені виписати повістку ?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Тут більше питання до того, що виписують повістки "на колінці" з вимогою прибути в умовно Печерський ТЦК, а Ви приписані в абсолютно інший... Про яку законність даної повістки може йти. По адмінці - це адмінка. Безліч разів. Однак там збільшується відповідальність після першого разу. Ну і треба врахувати, що якщо там позиція буде принципово Вас забрати, бо Ви їм надоїсте, то заберуть з нормальною повісткою, поліцією і т.д. :) Недійсність документу можна встановити в суді. Відразу скажемо, що практики, коли повістку визнавали недійсною через те, що печатка закривала підпис - не бачили. І це сумнівно з точки зору права, насправді. Разом з тим, шанси, що Вас притягнуть до відповідальності за неотримання такої повістки чи неявку в ТЦК - також мізерні. ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" Стаття 28. Розряди запасу та граничний вік перебування військовозобов'язаних у запасі 1. Запас військовозобов'язаних поділяється на два розряди, що встановлюються залежно від віку військовозобов'язаних. 2. Військовозобов’язані, які перебувають у запасі та мають військові звання рядового, сержантського і старшинського складу, поділяються на розряди за віком: 1) перший розряд - до 35 років; 2) другий розряд - до 60 років. Надіємось тут все очевидно :)

  • @RuslanPokora
    @RuslanPokora Жыл бұрын

    Мої дані уточнили і визнали придатним тепер в зсу

  • @RuslanPokora

    @RuslanPokora

    Жыл бұрын

    А був непридатний

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Ми розповідали про оскарження рішення влк

  • @user-lz9dh6tp8f
    @user-lz9dh6tp8f Жыл бұрын

    Так всё устроено, что хочешь не хочешь, а поверишь в войну "до последнего украинца.

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    😔

  • @user-si6hu2dc8k
    @user-si6hu2dc8k Жыл бұрын

    Можно ли отказаться идти на войну? Сказать я не хочу или боюсь ?

  • @sharlovych3552

    @sharlovych3552

    Жыл бұрын

    можно. Но тогда криминальное наказание в виде лишения свободы на срок от 3 до 5 лет.

  • @user-si6hu2dc8k

    @user-si6hu2dc8k

    Жыл бұрын

    @@sharlovych3552 вы юрист ?

  • @sharlovych3552

    @sharlovych3552

    Жыл бұрын

    @@user-si6hu2dc8k нет, не юрист. Поэтому к моим словам можете не прислушиваться. Просто это то, что я понял судя по просмотрам этого и подобных видео. Но если автор ролика ответит, то будет интересно.

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Якщо Ви військовозобовязана, ВЛК визнані придатною до військової служби, але відмовляєтесь вставати до лав ЗСУ, то Вам загрожує відповідальність передбачена ст.336 ККУ. Подвіться наступне відео про відповідальність: kzread.info/dash/bejne/jK2dqrClidTZac4.html Однак, є наприклад нюанси в частині альтернативної служби, якщо Ви підходите для її критеріїв. Однак врахуйте, що в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження права громадян на проходження альтернативної служби із зазначенням строку дії цих обмежень P.S. також врахуйте, що "не хочу" чи "боюсь" - це взагалі не аргументи :(

  • @user-si6hu2dc8k

    @user-si6hu2dc8k

    Жыл бұрын

    @@advokatKyiv спасибо вам, что отвечаете) а какие могут быть аргументы, чтоб не попасть на войну?

  • @arseniyarseniy9570
    @arseniyarseniy9570 Жыл бұрын

    А якщо підписав, але не пішов у військкомат ? Але ж ти і не проходив влк (тому що не прийшов ), то це всеодно кримінал? Чи все ж таки адмін.відп штраф? В деяких моїх знайомих вже по 2-3 таких повістки, за якими вони просто не пішли і все

  • @suspicious.cloud.9

    @suspicious.cloud.9

    Жыл бұрын

    де-юре это криминал, де-факто - скорее всего ничего и не будет, если кто-то не захочет лично вам насолить. нет сейчас возможности у страны заниматся всеми уклонистами, это все-таки судебные процессы итд.. и скорее всего некому эти процессы в будущем будет осуществлять. тоже самое и с кредитами, кто не засцыт, тот скорее всего уже отдавать и не будет))

  • @taras2505

    @taras2505

    Жыл бұрын

    Все залежить від багатьох факторів. Довоєнна практика в переважній більшості встановлювала перший раз адміністративну відповідальність. Ступінь відповідальності в принципі залежить від типу повістки, від кількості спроб її вручення/чи в принципі вручення, від доказів отримання Вами, від того чи правильно дані повістки були заповнені та вручені, тощо. Навіть від бажання воєнкома Вас притягнути до відповідальності залежить. Зазвичай про наслідки можна говорити, ознайомившись з матеріалами. Якщо теоретично розглянути сферичну ситуацію, що Ви описали, кримінальна відповідальність можлива через систематичне ухилення. Але "можлива" не означає, що "точно буде". Ну і ще треба розуміти, що кримінальна відповідальність теж є різною.

  • @user-xb7cw3eb8o
    @user-xb7cw3eb8o Жыл бұрын

    Повістку можуть вручити представники іншої обсласті вєнкомату ?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Якщо є повноваження мають. Однак нюанс важливий! Повістка повинна бути заповнена та підписана керівником Вашого ТЦК, де Ви стоїте на обліку. А не якимсь лівим ТЦК. В будь-якому випадку, завжди спочатку перевіряйте повноваження на: 1. Вручення Вам повістки 2. Ідентифікації Вас за допомогою перевірки документів.

  • @user-tc3yk5fo8z
    @user-tc3yk5fo8z Жыл бұрын

    А як що при вручені повістки нанесли тілесні ушкодження.

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Пишіть заяву в поліцію, знімайте побої

  • @serjkokoha
    @serjkokoha Жыл бұрын

    √1456"уповноважена особа - посадова особа, яка призначається наказом коменданта та якій надано повноваження щодо перевірки документів в осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану;" Питання. А якщо ті люди які приписують повістки, чи хочуть перевірити щось , не мають такого документа . Можна їм і не показувати , доки чи речі?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Звичайно. На підставі чого вони перевіряють. Навіть поліція, коли перевіряє Ваші документи чи речі, представляється, показує повноваження (в їх випадку це жетон), пояснює причину перевірки (в більшості випадків, формальну - "схожий на підозрюваного у вчиненні злочину"). У Вашому випадку, Ви просите повноваження і питаєте причину перевірки.

  • @user-hg7vp2dk8h
    @user-hg7vp2dk8h Жыл бұрын

    А я к що повісили на дверях повістку в ча сному домі

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Повістки вручаються під розпис

  • @user-tp1eg2iw1z
    @user-tp1eg2iw1z Жыл бұрын

    если повестку вручили 6-ти летней дочери и если не явился в военкомат, какая ответственность?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Повістки вручають під розпис особисто. Навіть при тих виключеннях, які ТЦК самі собі напридумали, то вручення дитині повістки явно незаконне...

  • @user-tp1eg2iw1z

    @user-tp1eg2iw1z

    Жыл бұрын

    @@advokatKyiv СПАСИБО ВАМ ОГРОМНОЕ

  • @Sergio5555
    @Sergio5555 Жыл бұрын

    Добрый день.Как быть в моём положении?Прописка Донецк,личное дело осталось там же после переезда в Киев летом 2014г.Не служил по здоровью,военного билета там не получал, т.к.не было в нем надобности и в военкомате вечно не было бланков.Статуса ВПО нет,жильё съемное.После 24 февраля уехали на Западную к родственникам жены.Через 2 дня пришли с сельсовета,чтоб съездил в военкомат.Поехал.Там сразу посмотрели прописку и спрашивают-"есть ли возможность оттуда выписаться?"Говорю,что нет,некуда,что живу в Киеве,в Донецке родители,родственники и друзья по всему Донбассу.Записали в карточку паспортные данные и состав семьи.Сказали-свободен,если что-позвоним.До сих пор тишина. Если где остановят,и начнут повестку выписывать,то что делать,это законно?Ехать обратно на Западную в военкомат?Или отказываться?Или говорить,что личное дело в "днр"?По идее ж должны понимать,что в моем положении никто никогда не будет стрелять по своим родителям,соседям,друзьям(многие из которых,к сожалению,пошли воевать за "днр"),людям,с которыми ты вырос,по городу и своей местности?И что человек в таком случае может сделать там всё что угодно,вплоть до военного преступления,когда рядом с ним его сослуживцы этим самым занимаются?Я совсем не уверен,что смогу стоять рядом и ничего не сделать...Даже при том,что вторгаться в нашу страну никогда никого не звал и не поддерживал...Или это вообще не учитывается? Да и если я стою вроде на учёте на Западной Украине,то должны ж быть у них какие-то данные об этом?Или каждый день надо в новый военкомат ходить,если на коленке выпишут вдруг где-нибудь? Никто мне не может толком ответить,что делать в таком случае... Спасибо Вам большое за ответ)

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Спробємо відповісти по частинам з точки зору не теорії, а практики. 1. Та ситуація, яка відбулася в першому абзаці цілком нормальна і правильна. Коли Ви переїхали з місця реєстрації, не важливо маєте Ви статус ВПО чи ні - Ви зобовязані стати на облік за місцем нового місцяпроживання. Облікову справу можна поновити, навіть якщо вона зникла чи була знищена. Тому це був Ваш обовязок, який Ви не виконали. Ми розуміємо моральні мотиви, але з точки зору закону - це кримінальне правопорушення за ч.1 ст.337 ККУ. Пронесло, бо Ви без проблем стали на облік на Західній Україні. Однак, тепер якщо Ви повернулись в Київ, то у вас знову виник обовязок - стати на облік в Києві. Зробите Ви це чи ні - вирішувати Вам. Відповідальніть буде: від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до одного року. (Багато хто покладається на те, що не було попередження зробленого відповідним керівником ТЦК, однак під час особливого періоду суди його ігнорують, бо Ви попереджені Указом президента). 2. Ніхто не буде входити в Ваше положення. Якщо Ви військовий є наказ і його треба виконувати - не виконуєте, то наступає кримінальна відповідальність. Тим більше люди, які підтримують ДНР/ЛНР - для всього світу, крім країн, які визнали ці квазіутворення є злочинцями, бо вони порушують закони України. Повторюємо - морально ми Вас розуміємо, але закон не покладається на "розуміння". 3. Щодо самих повісток наразі існує невизначеність в їх врученні під час мобілізації. Ось, характерний Ваш приклад, Ви стоїте на обліку в ЗУ, однак зловлять Вас в Києві. Як Вас навіть теоретично можуть викликати в умовний Печерський ТЦК, якщо Ви там не стоїте на обліку? Проблема повісток в тому, що через неврегульованість вони вручаються неправильно (записнаі "на коліні", з направленням не в той ТЦК, з неповними даними тощо), а їх вручення направлено виключно на залякування та за мету ставлять те, щоб Ви зявились в військомат, де Вам вже оформлять "правильну" повістку. Також проблема в тому, що якщо навіть по такій неправильній повістці Ви не зявитесь, то цілком ймовірною буде адміністративна відповідальність, бо діє загальна мобілізація. P.S. Ми, як адвокати, не маємо право Вам радити порушувати закони.

  • @Sergio5555

    @Sergio5555

    Жыл бұрын

    @@advokatKyiv Дуже велика подяка Вам за таку розгорнуту вiдповiдь !!! А якщо людина говорить,що вона тут проïздом, та сьогоднi увечерi або завтра вже буде ïхати на мicце свого тимчасового або постiйного облiку,то у такому випадку ця повiстка зовсiм не буде мати нiякого сенсу для ймовiрного порушення чинного закону?Наприклад,я будiвельник,та можу працювати у рiзних мiсцях на тиждень,по 2-3 днi у одному мiстечку.Особливо зараз-там,де пропонують роботу.Я ж не можу сидiти вдома i чогось чекати? Або зараз у Шевченковському районi,через тиждень зйомна квартира у Бучi i т.д Тобто людина може бути то там,то там.Питання у тому,чи потрiбно у такому випадку ставати на облiк у вiйськомат кожен раз,як кудись ïдешь трохи надовше,чим на 3-5 днiв i чи можуть у такому разi ïï(повicтку)давати там законно(наприклад,блокпости),де людина проïздом?Бо нiяких документiв менi чомусь при постановi на облiк у вiйськоматi не дали(просто вписали в картку),i доказати,що я на облiку вже знахожусь,буде тяжко. Вибачте за сумбурнi фрази,намагався точнiше виразити питання... Ще раз велике дякую за Вашу вiдповiдь i витрачений на це час!

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Питання зрозуміле. В звичайному мирному житті так би і було, однак зараз є великий нюанс. Згідно ч.6 ст.22 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу посадової особи, визначеної у частині третій цієї статті. Якщо Ви виїхали на декілька днів, то це обмеження de jure не діє, але якщо будете на зйомній квартирі проживати тривалий час, то вже цілком в ТЦК можуть сказати, що Ви не стали на облік, хоча зобовязані були це зробити. Це все питання бажання ТЦК притягнути Вас до відповідальності чи призвати в армію :) Якщо такого бажання немає, то нічого не буде і ніхто не буде до Вас чіплятися, а ось якщо є, то картина буде зворотньою.

  • @Sergio5555

    @Sergio5555

    Жыл бұрын

    @@advokatKyiv Дякую за Ваш зворотнiй зв'язок :)Думаю,що я зрозумiв Вашу вiдповiдь та пораду)

  • @magnifico3839
    @magnifico3839 Жыл бұрын

    Це все бла бла бла на словах, а на ділі всюди де захочуть дають і хто захоче роздає

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Ще раз. Мета цього відео не розповісти казки на ніч, а розповісти про Ваші права і обовязки. Щоб Ви знали на що Ви маєте право, а на що - ні. Якщо Ви не розумієте, що якщо Вам повістка вручається неправильно, то у Вас є можливість уникнути певної відповідальності. на практиці уникнути, а не в теорії! Ну, то тоді Ви далі можете жити в світі, де "все погано, а життя - біль".

  • @magnifico3839

    @magnifico3839

    Жыл бұрын

    @@advokatKyiv хто там буде розбиратись, заставлять підписати

  • @user-ke9le9dj8r

    @user-ke9le9dj8r

    Жыл бұрын

    @@magnifico3839 силоміць Вашою рукою? Так то вже кримінальний злочин.

  • @anton9829x
    @anton9829x Жыл бұрын

    Ну таке...

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    🙂

  • @user-rx5cb9cx6u
    @user-rx5cb9cx6u Жыл бұрын

    Та нехуй ждать пока принесут,тащите кости сами в военкомат и учитесь двухсотить орков ибо это движение к сожалению надолго

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    👍💪

  • @taras2505

    @taras2505

    Жыл бұрын

    Я теж не розумію, коли не беруть тих, хто має кваліфікацію і йде добровільно, але при цьому вручають повістки на пляжах і маршрутках :( Логіки нуль.

  • @user-qo6pm9sv9p

    @user-qo6pm9sv9p

    Жыл бұрын

    @@taras2505 видно шукають резервістів

  • @andreischastliviy8293

    @andreischastliviy8293

    Жыл бұрын

    @@taras2505 логіка знищити тих, кому не подобається влада і вони задають зайві запитання 🤷

  • @user-xv2ez8dp6s

    @user-xv2ez8dp6s

    Жыл бұрын

    Как знать!

  • @aldatek7204
    @aldatek7204 Жыл бұрын

    От мля я трошки сліпуватий і мені 62.Я хочу в ЗСУ а мене не беруть,я ж атошник противотанкіст

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    ☹️

  • @user-ke9le9dj8r

    @user-ke9le9dj8r

    Жыл бұрын

    На жаль. Тим часом повістки роздають на вулицях і пляжах зовсім випадковим людям, 95% яких не мають ні досвіду ні бажання...

  • @aldatek7204

    @aldatek7204

    Жыл бұрын

    @@user-ke9le9dj8r а Україну хто буде захищать?В ЗСУ навчаться бистренько,та буде впевненість в собі.Иа взагалі ми козацького роду.

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Зараз беруть навіть, якщо не відповідаєте віковому цензу, але виключно добровільно і виключно, якщо Ваша ВОС потрібна.

  • @aldatek7204

    @aldatek7204

    Жыл бұрын

    @@advokatKyiv щиро дякую

  • @maslenokx
    @maslenokx Жыл бұрын

    Визвали поліцію, поліція передала дані 3й особі тобто працівникам воєнкомату. Получається ідентифікували, поліція запакувала в машину відвезла в воєнкомат, а далі самі знаєте що, вручили повістку, відео заставили видалити .. ось таку країну будують

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Це фантазії на вільну тему? Тому що реально - дзвінок адвокату і питання вирішується ще на етапі ідентифікації. Вже неодноразово вирішували для постійних клієнтів. Жодного нікуди не доставляли, нікуди не пакували, нікому нічого не вручали і навіть не штрафували. Треба знати свої права обовязки і не наганяти паніку та страх на самого себе і оточуючих.

  • @user-ub9hd6gu7d

    @user-ub9hd6gu7d

    Жыл бұрын

    @@advokatKyiv ви працюєте тільки в Києві чи по всій Україні? Адвокату потрібно приїхати чи досить по телефону поговорити з поліцією/працівниками тцк? Як це відбувається?

  • @DjVeselov
    @DjVeselov Жыл бұрын

    1. Повістку тикнули в забор. Не особисто. Можна не з'яаитися до військкомату? 2. Особа є інвалідом з дитинства довічно. Не придатний у мирний час. Все одно заберуть на службу?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    1. Звичайно, так. Ви ж не отримали повістку. Хто її отримав - невідомо нікому, в тому числі і ТЦК. 2. Ні. Є ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", де чітко визначено, що Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії)!!! Просто ця особа приносить відповідні документи в ТЦК, які підтверджують її інвалідність, і все :)

  • @sahsayrik6305
    @sahsayrik6305 Жыл бұрын

    Сьогодні мого сина забрали з улиці і додому вже не відпустили тепер їде на полігон

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    А ВЛК?

  • @ankobtao1705
    @ankobtao1705 Жыл бұрын

    Запхали повістку без моєї присутності в паркан будинку і все. Цю повістку можна ігнорувати?

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Так. Ніякої ж повістки не було - вона з паркану вилетіла і полетіла собі...

  • @user-ly8gr8mi2j
    @user-ly8gr8mi2j Жыл бұрын

    50 років..... ВПЛ з Донецька у 2015 році...На новому місці мешкання встав на війсковий облік за одною адресою, але переїхав на другу адресу....Можливо, повістки приходять до першої адреси... Коли рееструвався в адміністративному відділі міськвиконкому за другою адресою, брав справку від воєнкома, що він не заперечує про реєстрацію за новою адресою...Яка може бути відповідальність????

  • @advokatKyiv

    @advokatKyiv

    Жыл бұрын

    Вже відповіли в іншій темі. будь ласка не дублюйте питання

  • @sergeyberest3231
    @sergeyberest3231 Жыл бұрын

    Я так і не зрозумів, а поліція має право вручати повістки?

Келесі