Přijímací zkoušky na SŠ 2023 #28 - CERMAT test

Kategorie: Přijímací zkoušky na SŠ 2023
Téma: CERMAT test
Zadání: prijimacky.cermat.cz/menu/tes... (2. řádný termín 2022)
Kontakty:
Instagram: / tomchabada

Пікірлер: 7

  • @solex3248
    @solex3248 Жыл бұрын

    Díky bohu za našeho Chabadu👍

  • @jeeyzeet7415
    @jeeyzeet7415 Жыл бұрын

    Btw, u těch složenejch zlomků se mi zdá trochu " zbytečné " rozšiřovat celej zlomek, resp. nabádá to k zbytečné chybě která tímhle může vzniknout (či už v počítání v rozšíření, či v nepozornosti počítání a násobení, ( to je jak když spojuješ vodovodní potrubí, chceš tam co nejméně spojů co můžou způsobit protékání potrubí )). Tu ten krok navíc se mi zdá jako zbytečný v tom smyslu, že můžeš udělat zbytečnou chybu v tomto kroku navíc. Pro mě je tedy jednodušší postup vypočítat první čitatele složeného zlomku , poté jménovatele složeného zlomku a následně vydělit celý složený zlomek mezi ssebou ( čitatele a jmenovatele ) = vynásobit převrácenou hodnotou, zkrátit co jde, vynásobit, hodit do základního tvraru a máš hotovo. I z časového hlediska se mi tento postup zdá rychlejší. Každopádně, máš to správně, postup v pohodě (y). Vysvětlil jsi obě možnosti ať si každý vybere tomu čemu holduje a co mu vyhovuje víc. To jen takovej feedback, no hate ;) pokračuj v tom co děláš, děláš to dobře

  • @TomasChabada

    @TomasChabada

    Жыл бұрын

    Pojďme počítat: Rozšíření NSN podružných jmenovatelů: 1x NSN 3x krácení 2x násobení (v čitateli) 1x odčítání 2x násobení (ve jmenovateli) 1x krácení Dělení: 1x NSN 2x násobení (v čitateli - rozšíření na společný jmenovatel) 1x odčítání 1x krácení (ve jmenovateli) 1x násobení (ve jmenovateli) po převodu na dělení resp. násobení převrácenou hodnotou 1x krácení (Tady by mohly být i dvě krácení, kdyby to vyšlo trochu jinak číselně) 2x násobení Vyjde to prakticky stejně plus mínus jedna operace (záleží na číslech) a není to náhoda. Je to o tom, komu co vyhovuje. V každé z těch operací můžu udělat chybu a to v libovolném z postupů. T.

  • @jeeyzeet7415

    @jeeyzeet7415

    Жыл бұрын

    @@TomasChabada Jojo, když to takhle rozepíšeš tak to vychází prakticky stejně, jen jde o tu jednu operaci navíc co si tam přidáš. Jasný, pravda pravdoucí, chybu můžeme udělat kdekoliv v těch operacích, spíš mi šlo jen o to, že tu si tu operaci přidáš navíc aby sis celou operaci zjednodušil, takže si jí přidáš svévolně a nakonec v příjemném duchu si celou operaci zjednodušit se stane že zrovna v té operaci co tam nemusí bejt uděláš chybu a jsi v pr**** :-D :-D Protože ze života, pro dobrotu na žebrotu :-D Proto jsem dal jako příklad vodovodní potrubí, taky chceš radši celé potrubí v jednom kusu místo přidávání spojek které můžou působit jako slabý kus a může to způsobit kolaps celého systému protože ten přidaný kus může protékat v tom bodě kde si právě přidal tu spojku. Ale jinak super vysvětlení proč to děláš aj ak to děláš. Pokračuj v tom co děláš, je málo učitelů co ukazují více postupů. 60 let staré školství co učí jeden a ten samej zarytej postup se mi taky nelíbí :-))))

  • @romanek69
    @romanek69 Жыл бұрын

    skvělé video

  • @itztonny
    @itztonny Жыл бұрын

    mega nice video