Підключення газового котла до зарядної станції. Безпечний спосіб занулення.

Пікірлер: 68

  • @C0deWarri0r
    @C0deWarri0r10 ай бұрын

    Дякую за инфо! :)

  • @user-vk9ks5qb7c
    @user-vk9ks5qb7c8 ай бұрын

    Чи можете зробити перехідник-переноску з двома кабелями (другий з «землею» ) для котла ? Скільки коштуватиме?

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    8 ай бұрын

    Ні, я виготовленням на замовлення не займаюся. Пошукайте в ютубі підключення котла через резистор, для цього потрібно лише одна переноску і один або два резистора, які коштують копійки. Вони монтуються в середині переноски. В кінцевому результаті у вас з першого погляду звичайна переноска, без всяких зайвих дротів і вилок, але підключений котел в такій переносці буде працювати. Особисто я нічого не можу по цій темі сказати, бо не тестував такого способу, та й мені він не зовсім підходить.

  • @enertex
    @enertex10 ай бұрын

    То в порожню розетку можна вмикати саму станцію і не витягати, вона буде заряджатись коли є електрика і нічого не закоротить? Є схема підключення?

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    10 ай бұрын

    Так, ви все правильно зрозуміли. Схеми не має, оскільки навіть якщо я зніму кришку щитка, по дротах нічого зрозуміло не буде. Порожня розетка, це те саме, що розетка подовжувача, просто змонтована в щитку. Від розетки квартири спочатку на пряму в порожню розетку приходить Фаза і Нуль, далі від даної розетки нуль іде на пряму в сусідню "робочу" розетку (де підключено котел), а фаза від порожньої розетки іде на перемикач резерву. Далі від вилки станції умовний нуль іде також на пряму на контакти "робочої" розетки , а умовна фаза станції іде на перемикач резерву. З перемикача резерву виходить один єдиний кабель, який і підключається до "робочої" розетки. Таким чином нуль в нас завжди залишається підключеним до мережі будинку, а фаза перемикається перемикачем. В положенні від мережі будинку в "робочій розетці" електричне коло між станцією і розеткою розірване, в положенні від станції, коло між мережею будинку і розеткою розірване. В обох випадках порожня розетка на пряму підключена до мережі будинку, і не залежить від положення перемикача. В положенні від мережі будинку в нас виходить звичайний подовжувач на дві розетки. Перед підключенням такої схеми до мережі 220, ОБОВЯЗКОВО продзвонюємо тестером дві розетки на коротке замикання.

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    10 ай бұрын

    Коротше кажучи, якщо взяти по кольорам, починаючи від домашньої розетки, всі сині провода (нулі) потрібно скрутити в одну скрутку, а коричневі (фази) дати на перемикач резерву. Порожня розетка підключається паралельно до фази і нуля електромережі будинку.

  • @user-oj2zw1xh1j
    @user-oj2zw1xh1j9 ай бұрын

    второй провод потенциала с станций подлючается к нулю или вообще использеться только 1 провод от станций ?

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    9 ай бұрын

    Один провід від станції (фаза) через перемикач резерву підключається до розетки в яку підключено котел, другий провід (нуль) підключається на пряму до тієї ж розетки.

  • @user-oj2zw1xh1j

    @user-oj2zw1xh1j

    9 ай бұрын

    @@Zmarnoid второй провод фазу с станций куда подключаете ?

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    9 ай бұрын

    @@user-oj2zw1xh1j зайдіть на канал, в вкладці "спільноти" є публікація із схемою підключення.

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    9 ай бұрын

    @@user-oj2zw1xh1j в перемикач резерву.

  • @misterx2598
    @misterx25988 ай бұрын

    Мені з котлом пощастило : працює напряму від станції без всякого ковгоспу. Маленька емність правда, 200 Вт/г. Вистачає на 3 години безперервної роботи. Тепер думаю, як дозаряджати в випадку повного блекауту. Думаю з пари Макітівських 4А батарей брати додаткову ємність. Ще варіант від прикурювача авто, але години три піде на зарядку....

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    8 ай бұрын

    Чув таке, що підключають автомобільний акум на порт зарядки станції , таким чином заряджають станцію, правда не знаю на скільки це безперечно. Ще як варіант підключити до котла розумний термостат, щоб можна було налаштувати графік роботи по годинах, щоб хоч якось економити заряд. А так, загалом окрім генератора, чи автомобіля зимою зарядити станцію проблематично, сонячна панель буде вічно заряджати '.

  • @ofo7916

    @ofo7916

    7 ай бұрын

    термостат реально решает! у меня потребление єлектричества котлом снизилось с установкой внешнего термостата в 2,5 раза.

  • @Tovaryshok
    @Tovaryshok10 ай бұрын

    Скільки котел може працювати на даному апараті? 2-4 години?

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    10 ай бұрын

    Мій котел при 60 градусах в Еко режимі пропрацював близько чотирьох з половиною годин, і це при тому, що милася посуда, і приймався душ. Котел Hi-term Optimus пропрацював на тих же 60 градусах близько трьох годин. Різниця така, бо мій на еко режимі запалюється кожних 15 хв, якщо память не зраджує, а котел Hi-term кожних 3 хв. А якщо до котла підключений сучасний термостат, можна це діло ще розтягнути на довше, правда температурою прийдеться пожертвувати, але це всерівно краще, ніж нічого.

  • @user-yr7gb2nl2e

    @user-yr7gb2nl2e

    9 ай бұрын

    @@Zmarnoid Вітаю, а котел Hi-term Optimus (в самого такий) теж потребує занулення як Ви описали у відео?

  • @serhiitutko7117
    @serhiitutko71179 ай бұрын

    Доброго дня Я вірно зрозумів, що для приватного будинку де організоване заземлення, граще двополюсний премикач? Якщо так, то поясніть схему. Дякую

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    9 ай бұрын

    Якщо ви плануєте заземляти котел, з двополюсним перемикачем все простіше , там важко помилитись. На один полюс кидаєте фазу від міста і умовну фазу від станції , на другий полюс кидається нуль від міста і нуль від станції . А два виходи з перемикача (фаза і нуль) підключаєте на розетку. Заземлення підключаєте на контакт нуля разом із умовним нулем від станції на вході в перемикач. Таким чином при положенні перемикача від міста, електричне коло між станцією і розеткою в щитку буде повністю розірвано , разом із заземленим нулем, тобто заземлення будинку при роботі від міста не буде зєднане з нулем розетки.

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    9 ай бұрын

    Простіше буде пояснити по кольорам. Коричневий-фаза, Синій - нуль. Один полюс перемикача перемикає фази, другий-нулі. Для початку збираємо схему без заземлення, беремо коричневий провід від мережі міста і заводимо на вхід в перемикач , також беремо коричневий від станції і також заводимо на другий контакт перемикача. Із синіми кабелями проводимо точно такі самі дії, тільки на другому полюсі перемикача. На виході з перемикача ми отримуємо загальні коричневий і синій кабеля, які підключаємо до розетки, в яку буде підключено котел. Заземлення ми підключаємо разом із синім кабелем станції на вході в перемикач.

  • @serhiitutko7117

    @serhiitutko7117

    9 ай бұрын

    Дякую.

  • @user-su5cb8fp7s
    @user-su5cb8fp7s10 ай бұрын

    При відсутності мережевого струму "0" всерівно є?

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    10 ай бұрын

    Так

  • @user-su5cb8fp7s

    @user-su5cb8fp7s

    10 ай бұрын

    @@Zmarnoid дякую

  • @ma99ot8
    @ma99ot89 ай бұрын

    Купуйте Ecoflow другого покоління, або інші станції які вміють прокидувати землю через свій кабель зарядки і непотрібно нічого колхозити взагалі! На прикладі мого RIVER 2 - увімкнув його в розетку і підключив котел, коли світло зникло (я вимикав автоматом фазу) - котел продовжує працювати без помилок. Коли з'явиться в розетці струм - станція почне заряджатись, а котел буде працювати напряму, не від батареї! p.s. якщо відключити RIVER 2 від розетки, то мій котел вибиває помилку при спробі запалити газ.

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    9 ай бұрын

    Про роботу станцій напряму без додаткових танців з бубном я говорив в відео про заземлення, занулення. Нічого проти екофлоу чи інших станцій не маю, але в моєму випадку було потрібно компактну і не важку станцію, щоб можна її було кинути в наплічник.

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    9 ай бұрын

    Котлу потрібна земля, але він її бере не з контакту заземлення а з нуля, тобто припускаю що станція прокидує нульовий контакт. Такий фокус вміють навіть деякі дешеві китайські інвертори. Це дуже легко перевірити, якщо в щитку двополюсний автомат, який розриває фазу з нулем , слід його вимкнути, і котел впаде в точно таку ж помилку.

  • @ma99ot8

    @ma99ot8

    9 ай бұрын

    Це невміли робити навіть тогорічні дорогучі Delta pro, тому я дуже зрадів що RIVER 2 так зміг. Чи буде в реальних обставинах працювати (чи не відключать 0 наприклад) я не знаю. Запасся на всяк випадок дротами і розбірними вилками. Сприводу компактності - RIVER 2 дуже компактний. А основна перевага Ecoflow, на мою думку, це найшвидка зарядка за 1 годину з 0 до 100 і залізофосфатна батарея з 3000 циклами в усих Ecoflow другого покоління! Чи є щось подібне хоч у когось? Не кажучи про дешеві китайські варіанти на півтори тисячі дешевші за Ecoflow..

  • @ma99ot8

    @ma99ot8

    9 ай бұрын

    ​@@Zmarnoidне знаю на скільки надійний цей спосіб перевірки (але в мене немає можливості відключити 0), я замотав в 2 шари скотчем на вилці 0 - котел працює! Потім відмотав і заклеїв на вилці землю 2 шари скотчем - котел теж працює!

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    9 ай бұрын

    @@ma99ot8 Так, RIVER 2 хороша і не дорога станція, був би в мене зараз вибір, можливо вибрав би і ecoflow, хоча моя станція все таки компактніша, і ємність трішки більша. Ціна плюс мінус одинакова, але в river 2 плюсів більше. Особисто для мене, основний плюс в river 2 це режим УПСа.

  • @id347627
    @id3476279 күн бұрын

    Тобто потенціал зарядки кидається на міський нуль ?

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    9 күн бұрын

    @@id347627так, якщо ви під зарядкою мали на увазі зарядну станцію. Один із виходів станції підключається на міський нуль, а другий на перемикач резерву. Оскільки міський нуль заземлений, потенціал стає "банкрутом" відносно другого потенціалу на виході станції і у вас з'явиться традиційні фаза і нуль.

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    9 күн бұрын

    Зайдіть на канал, у вкладення спільноти, там знайдете схему щитка.

  • @user-kh7tv4mh8v
    @user-kh7tv4mh8v9 ай бұрын

    Сэр. Зря вы разсоеденили переключатель на один полюс. Шукайте землю ,чи иньший якийсь ноль не залежний від цієї мережі. Тому що випадки бувають різні. Тут он у вас ноль , а завтра не ноль))

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    9 ай бұрын

    Щоб відбувалась якась дія, потрібен рух. Так і тут, струм не буде рухатись поки не буде замкнутого кола, а кола не буде бо фаза в розриві, навіть якщо поміняти їх місцями, всерівно один з провідників буде в розриві і коло не замкнеться. В будинку є повноцінний РЕ провідник, і ціла сучасна щитова з ввідними автоматами та сучасними лічильниками. Туди пяні електрики просто так не залізуть. Мережеві фаза і нуль це не просто два кабеля які собі висять на стовбах, вони трішки відрізняються один від одного по функціоналу і по типу підведення. Якщо міняється фаза з нулем на лінії, це вже аварія (хоча важко уявити що може привести до такого) швидше за все відпрацює захист на підстанції чи трансформаторі. Якщо таке трапляється в будинку, тут також нічого хорошого, бо в розетках буде постійно фаза, а всі щитки стають напів робочими макетами. РЕ провідник слід використовувати тільки, якщо порвані лінії, не призначений він для того, щоб по ньому постійно ганяти струм.

  • @user-kh7tv4mh8v

    @user-kh7tv4mh8v

    9 ай бұрын

    @@Zmarnoid я з вами згоден. В таких будинках є щитові . В мене свій дім. Після арт обстрілу кабелі перебило. Що там на думці в тих електриків мені не відомо. І коли не має струму, про що міркує сусід теж не відомо. Але різне в житті трапляється .Мережа одна. Двополюсний перемикач це захист від дурня.))

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    9 ай бұрын

    @@user-kh7tv4mh8v в особняку я би кидав тільки на заземлення, а ще краще зробити окреме заземлення, токи по ньому бігати не будуть, а от для роботи котла хватить. В такому випадку двох полюсний перемикач саме то.

  • @core_of_the_mind

    @core_of_the_mind

    9 ай бұрын

    Даже если завтра не ноль то на питание квартиры не повлеяет если питание будет от инвертора! А вот если от гор сети то да две фазы это больно!

  • @user-kh7tv4mh8v

    @user-kh7tv4mh8v

    9 ай бұрын

    @@Zmarnoid так і хотів зробити ,вже спланував заземлення. Поки з вами балакал , виявилось що котел і так робе без заземлення. Котел ,,ferolli". І перемикач і автомат рубають і нуль і фазу. Але котел якимось чином працює.

  • @ivanrohach8782
    @ivanrohach878210 ай бұрын

    Для будинку (багатоповерхівка), де не має можливості зробити нормальне заземлення це є вихід з ситуації. Але при обриві нуля на лінії живлення,до Вас прийдуть дві фази...😢

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    10 ай бұрын

    Так і буде, але при активній нагрузці, та і трапляється таке досить рідко. Хоча це вже аварійна ситуація. УЗО + реле напруги мали би захистити при обриві нуля, але це при стандартній ситуації.

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    10 ай бұрын

    Хоча в мене в будинку є нормальне заземлення, не зовсім хочеться ним користуватися в якості нульового провідника, не для того воно спроектоване, та й якщо не помиляюся землю використовувати в якості провідника заборонено.

  • @TheGreenNox
    @TheGreenNox10 ай бұрын

    Це виходить якщо станція включена на зарядку у другу розетку і одночасно вона підлючена до котла, то у вас 0 одночасно на вході і виході зарядної станції.

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    10 ай бұрын

    Нуль напряму підключено до обох розеток, а фази через перемикач. Якщо перемикач знаходиться у верхньому положенні, електричне коло між станцією і лівою розеткою розірване, ліва розетка живеться від міста, як звичайний подовжувач, а права і є звичайним подовжувачем, яка живеться тільки від міста, коли немає світла, на правій розетці не буде струму в любому положенні перемикача. Якщо ж перемикач знаходиться у нижньому положенні, електричне коло між електромережею міста і лівою розеткою розірване, ліва розетка живеться від станції, а права в штатному режимі від міста. Зроблено це для зручності. Зовсім не обов'язково чіпати дві розетки в щиток, достатньо однієї лівої, а заряджати станцію можна від звичайної розетки чи подовжувача, схема при цьому абсолютно не міняється. Якщо вас насторожує загальний нуль станції і міської електромережі, скажу вам так, поки електричне коло розірване, струм рухатися не буде ні в станцію, ні в розетку, навіть якщо там 380 буде.

  • @TheGreenNox

    @TheGreenNox

    10 ай бұрын

    ​@@Zmarnoid та ні, більше настрожує що один провідник (нуль) буде петльою для станції.(ми ж міський нуль подаем між котлом та станцією, і той же міський нуль буде на вході станції для зарядки). Іншими словами - все так само як у вас на відео, котел живиться від станції, але ще одночасно станція ще увімнкнута в міську електромережу

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    10 ай бұрын

    @@TheGreenNox у випадку , якщо станція має вбудований блок живлення, виходить петля, але за умови що нуль на вході і нуль на виході обєднані, в такому випадку взагалі не потрібно занулення, станція бере сама нуль через кабель зарядки з розетки. У випадку зовнішнього блока живлення, нуль закінчується на блоці живлення, де струм із змінного перетворюється на постійний і замість фази і нуля, на виході БП в нас + і - . Тому такі стації і не можуть ніяк взяти нуль через зарядне.

  • @TheGreenNox

    @TheGreenNox

    10 ай бұрын

    @@Zmarnoid тільки зараз зрозумів що у вас станція з окремим блоком живленя :) У мене river max 2, нуль прокидуеться тільки в режимі passthrough, як тільки пропадає світло він перемикаеться на батарею і нуль пропадає, і як результат котел не працює, тому нажаль зануленя тут теж треба.

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    10 ай бұрын

    @@TheGreenNox 😥

  • @user-bj9ll8qe6w
    @user-bj9ll8qe6w10 ай бұрын

    так i не зрозумiло де ви брали занулення- заземлення_бо заземлення з мiста може бути небеспечним

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    10 ай бұрын

    Все дуже просто. Міський нуль та заземлення підключається від домашньої розетки напряму, не розриваючись автоматом. А фаза від міста і фаза від станції підключається через перемикач резерву. В положенні перемикача вгору ми маємо звичайну розетку від міста, в положенні вниз ми маємо розетку від станції з міським нулем. Тобто в обох положеннях Нуль і Заземлення спільні, лише перемикається подача фази, від міста чи від станції. Дана схема не потребує відімкнення загального рубильника в щитку, тим більше якщо у вас вдома двополюсний автомат, який відключає фазу і нуль, при його вимкненні котел працювати не буде, оскільки втратить контакт з нулем. Про небезпеку заземляти котел малося на увазі не традиційне заземлення, а заземляти одну фазу станції, тобто використовувати заземлення як нульовий робочий провідник, а не захисний. В даній схемі заземлення виконує свою пряму функцію і все буде точно так само працювати і без заземлення.

  • @user-bj9ll8qe6w

    @user-bj9ll8qe6w

    10 ай бұрын

    @@Zmarnoid заземлення з мiста може бути небеспечним !!! там часто появляеться фаза _у моiх соседiв згорiла техника_то я занулення зьеднав до водопроводу

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    10 ай бұрын

    @@user-bj9ll8qe6w при справному заземленні такого бути не повинно, воно служить для того, щоб відводити струм з побутових приладів в землю, якщо на їх корпуси через несправність він пробиває, і вас не вдарило струмом. На водопровід кидати нуль ще небезпечніше, тільки не для техніки, а для життя. Як тільки водопровід втратить контакт із землею, на ньому відразу зявиться небезпечний потенціал.

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    10 ай бұрын

    @@user-bj9ll8qe6wна струми на контактах заземлення УЗО відпрацює відразу

  • @user-bj9ll8qe6w

    @user-bj9ll8qe6w

    10 ай бұрын

    @@Zmarnoid то ви считаете що нуль не должен аварiйно вiдключатися ?? то почитайте правила !!!_та насчет водопровода я розумiю_ але я зьеднював лише коли використовував зарядну станцию_ бо в ней немае нуля _а без нуля котел не робить а заземленя на котлi теж чипляв туди ж_та як давали напругу то все вiдэднював через вимикачи

  • @user-wv6rc3ob9b
    @user-wv6rc3ob9b9 ай бұрын

    У автора гарна спроба подолати проблему, але хочу звернути увагу що АВР, особливо китайський з алі, то дуже стрьомна історія. В мережі куча роликів, люди з ним мучаються, затримку по часу там мудрують, щоб не дрибизжав при перемиканні (у варіанті з інвертором часто напруга просідає до критичних відміток при перемиканні, не відомо, що буде з насосом і турбіною), і загалом є тут купа недоліків і небезпечних імовірних ситуацій. Схема з нулем робоча, але не надійна і лише для реалізації професіоналами. Обивателям в цьому копошитись я категорично не раджу.

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    8 ай бұрын

    Все вірно, з електрикою слід бути дуже обережним, і нівякому разі не економити на цьому. Для малопотужних станцій взагалі не бачу сенсу в АВР, тому було обрано ручний не китайський перемикач. Це все збиралося в першу чергу для того, щоб не тикати постійно вилкою із станції в розетку і навпаки, щоб не було ніде вузлів з оголеними небезпечними потенціалами, і щоб любий мешканець без проблем і ризику міг дістати станцію із кладової, підключити до щитка і перемкнути на резерв, не боячись що щось десь не так підключив.

  • @fabionsa88
    @fabionsa8810 ай бұрын

    Спосіб не зовсім безпечний потрібно ставити захист щоб по 0 не пішла фаза… наприклад в непогоду тобто може бути коротке на лінії фаза + 0

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    10 ай бұрын

    При КЗ на лінії, в першу чергу обовязково відпрацює захист на підстанції, а якщо по якійсь причині цього не станеться, струм аж ніяк не побіжить до вас в будинок, а знайде шлях з найменшим опором і буде бігати по колу між підстанцією і місцем КЗ, поки не прогорять кабеля і коло не розімкнеться. Якби було все так просто, то б після кожної негоди горіли кабеля на стовбах , тому з давніх давен був придуманий захист від КЗ і обриву електрокабелів. От при обриві нуля, при активні нагрузці вдома фаза запросто може зявитись на нульовому провіднику, і не тільки зявитись, а ще й в розетці може бути 380 вольт, звичайний автомат від цього аж ніяк не спасе.

  • @fabionsa88

    @fabionsa88

    10 ай бұрын

    @@Zmarnoid так але не завжди захисти відпрацьовують в містах так а в селах через зношеність обладнання може бути зовсім по іншому

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    10 ай бұрын

    @@fabionsa88 все рівно не буде струм йти до будинку, бо він побіжить шляхом найменшого супротиву. Щоб замкнулося електричне коло струм прямує шляхом найменшого супротиву від джерела струму (трансформатор), до місця КЗ, звідки вертається назад по нульовому провіднику до трансформатора поки в цьому колі не перегорить запобіжник або сам дріт це одне. Друге, як правило нульовий провідник заземлений як на самому трансформаторі, так і повторно заземлений в розподільчих щитках на будинки, залежить від системи розподілення електромережі.Тобто такі речі давно вже продумані. По нульовому провіднику також протікає струм, тільки коли він справний він мізерний або рівен нулю, весь фокус тут в замкнутому колі, поки коло розімкнене, протікання струму не має, і в тому випадку, коли по якихось причинах на нульовий провідник попаде фаза, без навантаження вона ні як не буде звязана з іншою фазою зарядної станції, тобто коло розімкнене і руху струму немає.

  • @fabionsa88

    @fabionsa88

    10 ай бұрын

    @@Zmarnoid дякую за розгорнуту відповідь

Келесі