Чому я кинула університет

Інстаграм - mishapintor
Пошта - mishascar2016@gmail.com
Привіт 🙃
Я Миха, 2д художник, що працює в геймдеві. Тут ділюсь своїм досвідом, думками про малювання, діджитал арт, і творчість загалом. Іноді знімаю туторіали/уроки/поради як малювати. Трохи гумору, трохи лайфстайлу, а ще тут є далматин 🐄😃
Відео про мій досвід навчання в художньому вузі. Показую роботи з академічного малюнку та живопису, розповідаю про мінуси навчання та чому я кинула художній універ.

Пікірлер: 277

  • @tttooony
    @tttooonyАй бұрын

    в мене починається екзистенційна криза від думок про університети

  • @ererererererererer

    @ererererererererer

    26 күн бұрын

    Треба обирати куди йти, але моя думка міняється кожні три дні, ось хочу в стоматологію, а ні, не можу, бо бюджет не світить, краще архітектором, ні, краще в фармацевтику, а може краще в туризм...(тощо)

  • @volodymyrvolodymyr3965

    @volodymyrvolodymyr3965

    20 күн бұрын

    це ти ще в деканат не зайшов, після такого досвіду задумаєшся повіситись

  • @qewxef3048

    @qewxef3048

    17 күн бұрын

    ​@@ererererererererer Ідентично, ще й думаю про ті самі професії, проте поки що орієнтуюсь все ж таки на стоматологію

  • @ererererererererer

    @ererererererererer

    17 күн бұрын

    @@qewxef3048 я також))) але лякаюсь чи не наберу достатній бал, тому дивлюсь в усі сторони

  • @nnn-ws1qg
    @nnn-ws1qgАй бұрын

    Університет - це найбільше розчарування в житті

  • @ostyslav

    @ostyslav

    29 күн бұрын

    )

  • @poiwert7670

    @poiwert7670

    29 күн бұрын

    тру

  • @user-ky8zb8ol4u

    @user-ky8zb8ol4u

    27 күн бұрын

    Як я з вами солідарна , я вчилася на контракті 4 роки для того щоб за цей час в мені вбили жагу до творчості і завалили на останньому курсі , треба мати не аби яке терпіння і не створювати великий очікувань ,всім студентам удачіі !!!!Зазвичай викладачі мало шо показують і дофіга чого требують. Якщо ви вчитеся на творчій спец. Морально ви уже готові до всього ,і я вас поважаю ! Удачі!!

  • @ostyslav

    @ostyslav

    27 күн бұрын

    @@user-ky8zb8ol4u Я не певен, але мені здається будь-хто за 4 роки може вигоріти від будь чого, навіть якщо вже працюєш сам на себе чи на когось… А ще враховуючи специфіку наших універів…

  • @avotaramoja2937

    @avotaramoja2937

    27 күн бұрын

    Це художка: хто вміє той робить, хто не вміє той вчить. Якщо у технічному вузі переважно у викладання йдуть ті кому нудно "сидіти на конвеєрі" хочуть щось нове вивчати. То у художку переважно ті хто провалився у професії.

  • @romantkachenko3188
    @romantkachenko318819 күн бұрын

    Найкраща освіта - це самоосвіта. Сучасність настільки мінлива, що універи тупо не встигають. Дякую за відео, я часто думав, а може треба було вступити на іншу спеціальність, але проблема фундаментальна, інтернет швидший і доступніший. Відправна точка будь-якої хорошої освіти - інгліш.

  • @rotarepmi
    @rotarepmiАй бұрын

    Це не тільки в художці так. Закінчив фіз-мат ліцей де нас дуже грузили (в хорошому сенсі) на відмінно, але в КПІ к третьому курсу, викладання і застаріле обладнення повністю відбило все бажання вчитися. Потім аби як вже закінчив четвертий курс і пішов працювати в зовсім іншу сферу.

  • @redhead2fly
    @redhead2flyАй бұрын

    Слухати було і приємно, і травматично. У технічному вузі, що лякає, було приблизно те саме: жіночка за 50 яка знає тільки німецьку та читала код неправильно викладала основи програмування на 1му курсі, а комп’ютерна графіка та дизайн, які я так чекала та які з*явилися лише на 4му курсі, викладалися без жодної сучасної імплементації (навряд беруть на роботу, якщо ти вмієш вирізати картинку у Пейнті - це рішення нашого декана, який агітував усіх брати участь у конкурсах, бо це дуже "легко"). У Вас вистачило сміливості не витрачати час на щось непотрібне. Дякую за відео!

  • @RubickAghanims

    @RubickAghanims

    19 күн бұрын

    випадково не внту?)

  • @redhead2fly

    @redhead2fly

    18 күн бұрын

    @@RubickAghanims джекпот) не знаю навіть чи сміятись, бо це пічалька

  • @kharkivskyi_bandera
    @kharkivskyi_banderaАй бұрын

    Я закінчую перший курс, Ютуб:

  • @Olha628

    @Olha628

    Ай бұрын

    😂

  • @Nomad-oc3cr

    @Nomad-oc3cr

    Ай бұрын

    Це попередженя.

  • @pretty__girl_

    @pretty__girl_

    27 күн бұрын

    Я нарешті заспокоїлась, що після декількох років пошуку нарешті обрала універ і з великим нетерпінням чекаю на початок навчання. Ютуб:

  • @nataliagaponowa1166

    @nataliagaponowa1166

    23 күн бұрын

    Ученье свет!А не ученных тьма!От і все.😢😊

  • @shulgadmitry6688
    @shulgadmitry6688Ай бұрын

    теж вчився на художника-педагога, провчився 5,5 років. розумію цей біль, особливо в плані діджитал арту, де нас практично нічому не вчили, лкрім інструмента "перо" і ми просто цілий семестр обводили растрові лого) з викладачами нам більше прщастило, були більш зацікавлені і пояснювали матеріал, але все ж викладачі діди по рисунку і живопису на парах теж лише сиділи і дивились тік-токи. в цілому, все від преподів залежить, але да, програма освітня взагалі під сучасні тенденції професії художника не адаптована, 5 років мусолиш один і той же академ рисунок/живопис)

  • @Meriessa

    @Meriessa

    8 күн бұрын

    Я зараз малюю диплом тушшю. Мій перовий штрих це академічний олівцевий..... і мене прям "порадувало" коли викладачка одна сказала "ну це ж перо, воно має бути живим" А ВИ ВЧИЛИ??? Я не нервую.... я не нервуююююююю..........😢

  • @katieleaf8234
    @katieleaf8234Ай бұрын

    Дуже цікаве відео. Я навчаюся в ЛНАМ на кафедрі графічного дизайну і можу сказати що в нас ситуація геть інакша. Викладачі у нас молоді, інформація актуальна, а після кожного пройденого семестру в нас є можливість анонімно пройти опитування по якості освіти та поставити кожному викладачеві свій рейтинг крутості якщо можна так сказати)

  • @axa_marn

    @axa_marn

    29 күн бұрын

    І скіки коштує ця освіта якщо не секрет? 👀 У нас в місті є академія Шаг, яка славиться таким ж самим підходом. Але навчання там коштує ледве не в два рази аніж у вузі контракт.

  • @mortaline

    @mortaline

    28 күн бұрын

    @@axa_marn ЛНАМ це державна академія мистецтв, туди можна вступити на бюджет, Шаг- просто курси по суті. Теж навчалась на ГД в Лнамі, можу підтвердити, що підхід дійсно сучасний, європейський, програма постійно оновлюється. Мені дало базу саме з основ брендингу та айдентики та Ui-ux, але якщо цілитись саме у сg-геймдев, то напевно вузькоспеціалізовані курси швидше прокачають

  • @katieleaf8234

    @katieleaf8234

    28 күн бұрын

    @@axa_marn я по контракту плачу 42 за рік, зараз ціна вже більша. Але туди варто йти якщо ти ну дуже творча людина, бо дуже багато творчої роботи яка потребує багато інергії

  • @yokosligvo

    @yokosligvo

    27 күн бұрын

    ​@@axa_marn минулого року ціна на ГД в Лнам 48 тисяч була Я того року планую вступати на Ілюстрацію та Медіадизайн у ЛНАМ, мені і атмосфера їх подобається і предмети які викладатимуть

  • @prominchyyk

    @prominchyyk

    27 күн бұрын

    у нас в бойчука теж така практика з викладачами. просто в шоці з почутого у відео..

  • @maxien13
    @maxien13Ай бұрын

    Це не лише в художніх ВУЗах, таке скрізь. Ще наша система освіти не оновилась і зазвичай половину предметів ведуть дідуськи-бабуські з науковими ступенями і часто для галки. У мене однокласниця поступала одразу в технічний та художній ВУЗи і паралельно вчилась. І спершу вона втікла саме з художнього. З технічного ж перевелась за академ різницею, бо теж не влаштовувало навчання.

  • @chervona_
    @chervona_Ай бұрын

    Я вчуся зараз на механіка і всі перелічені проблеми підійшли і під мій коледж. Дуже рада, що ходила в художній школі до чудової викладачки, яка дуже багато дала і все пояснювала, навіть якщо ти мегатупиш

  • @KadzumiMihass
    @KadzumiMihassАй бұрын

    До речі, всі перераховані у відео проблеми присутні в усіх сферах навчання, в незалежності від того на кого ти зібрався вчитися. (Перевірив на власному досвіді)

  • @OlegSimonenko

    @OlegSimonenko

    29 күн бұрын

    те саме подумав=)

  • @ostyslav

    @ostyslav

    29 күн бұрын

    +

  • @Spectre4490

    @Spectre4490

    23 күн бұрын

    Я учился на первом курсе в ДПИ (Донецк) и нас там е***ли, математика, программироание, физика, история, перевелся на второй курс в НУ ЛП - из всех предметов за все 5 курсов изучения требовались только в 2-3 предметах, остальное ставили оценки от фонаря

  • @Den-zf4eg
    @Den-zf4egАй бұрын

    Уточни який це універ, щоб знать куди не потрібно поступать.

  • @maria_myhaliuk

    @maria_myhaliuk

    27 күн бұрын

    Теж цікавить, є певні співпадіння з УАД.

  • @victoriazelena3247

    @victoriazelena3247

    22 күн бұрын

    Це так усюди. Це система освіти

  • @Dmytro_Shu

    @Dmytro_Shu

    17 күн бұрын

    @@victoriazelena3247 Ну не скажи, в мене норм було все в училищі (я маляр-реставратор). Шкода правда що "скульптура" за рік вичиталась, доречі раджу спробувати, якщо проблеми з об'ємом в малюванні

  • @Fed0CbKa
    @Fed0CbKa24 күн бұрын

    Ох , я зараз вчусь на другому курсі коледжу на графічного дизайнера , і це так кумедно бачити малюнки які ми теж прогодили, але взагалі можу підтвердити , що нас мабуть і не вчать малювати взагалі , чи користуватися матеріалами для традиційного малювання , та діджитал. В нас максимум на першому курсі , у першому симестрі були такі предмети по типу кольорознавства та матеріалознавства , де нам цілу пару могли розповідати, типу "А ВИ ЗНАЛИ , що олівці бувають різної текстури????!! А папер теж різний буває" , теж саме з кольорами , нас тупо змушували малювати на А3 те кляте кольорове коло з відтінками , ніби в нас немає інтернету , щою подивитися його в гуглі. Теж саме можу сказати і за малювання з живописом , просто кажуть що зараз малюємо і... Малюємо, нічого нового , і це все відюувається під час дистанційного навчання , тож ми це все малюємо ще з фото , а не натури чи ще звідкись , а з навчального матеріалу лише застарілі презентації з першої стрічки гугла. Що до цифрового малювання , то його в нас і не було , максимум колажі у канві , тож... Це просто жах , так ще і більщість предметів з першого по другий курс навіть не стосуються до нашої професії, по типу астрономії , тому я сподіваюся , що далі нас будуть хочяб чомусь корисному вчити

  • @user-fi5qw3ip1l

    @user-fi5qw3ip1l

    17 күн бұрын

    Моєю "найулюбоенішою" розвагою в коледжі було цілу пару писати конспекти на тему якої м'якості бувають олівці, якого розміру і щільності папір... Ще пам'ятаю як чекала пару кольорознавства, бо думала, що нам там будуть розказувати всякі цікаві штуки про те, які кольори краще взаємодіють і доповнюють один одного і чому, а в реалі ми просто змальовували різні палітри вдома, а на парах нам розказували шо от синій це холодний а помаранчевий теплий вау дякую Про комп'ютерну графіку взагалі промовчу, бо комп'ютерів в аудиторії було в два рази менше ніж нас, і за одним могло сидіти по дві/три людини Нам скидували посилання в групу на відеоурок як зробити анімацію жаби, що маше тобі лапою, і одна людина робила, а інші дивились За всі чотири роки, що навчалась, можу згадати лише одного хорошого викладача, але на жаль він вів в моїй групі тільки на першому курсі І звісно, я обрала його куратором свого диплому і жодного разу не пошколувала, бо за той місяць чи два, що я приходила до нього у студію і ми обговорювали і малювали мій дипломний проєкт, я дізналась більше, ніж за 4 роки навчання))

  • @polinanastasia_antoniuk
    @polinanastasia_antoniuk28 күн бұрын

    Я впевнена, що вчилась в цьому вузі) Та станція, про яку казав шрифтовик - Золоті Ворота😅

  • @katerinadudka9680

    @katerinadudka9680

    3 күн бұрын

    Я щойно почала дивитись відео (5:27) але зайшла в коментарі просто почитати. Побачила слова шрифтовик та метро. І тепер я думаю, що йдеться про мій вуз 😅. Дайте вгадаю, йдеться про сюжет Анни Кареніної в реалі? От і подивимось )

  • @katerinadudka9680

    @katerinadudka9680

    3 күн бұрын

    Окей, інформації про "Анну Кареніну" не прозвучало. Але я впевнена, що це мій внз😅 впізнала по домашкам зі шрифтів. Я вчилась на дизайнера інтер'єрів. І в нас ситуація була трохи краща. В нас був сильний викладач з живопису і рисунку. І мистецтво цікаво викладали. Ми навіть замальовки робили різних історичних знахідок, а не тупо зазубрювали інфу) І профільні предмети були на норм рівні. Не у всіх викладачів, але 2 з 4 були нормальні) а інші двоє - 🤦🤦🤦.

  • @Fregurn
    @Fregurn25 күн бұрын

    Жіночка з растрової графіки... Я тоді у неї вперше відкрив фотошоп (6 років назад). Те що залишилось у спогадах: то як мені було нудно; паніка від того що вона дала час зробити щось за пару, а я був дуже повільний і не встигав; те як у мене горіло від слова "пікселав" (кажись так казала). Зараз цю пару веде мій друг.

  • @art_progress
    @art_progressАй бұрын

    не закінчувати нічого це не нічого, це топ😅

  • @karaboday
    @karaboday29 күн бұрын

    в цьому році буду поступати в коледж. Теж думала піти на дизайн, але після курсів засумнівалася. Тепер після вашого відео зрозуміла, що це для мене буде як запасний варіант. Краще поступлю на аудіовізуальне мистецтво, воно мене більше приваблює ніж дизайн :)

  • @tinka9799
    @tinka979929 күн бұрын

    Я навчалася в КНУКІМ і історія мистецтв була найкращим предметом.Увесь потік дуже чекав пар, оскільки викладачка дуже цікаво розповідала про кожен період історії створення мистецтва та дизайну. По шрифтах нам давали літературу по створенню кожної деталі букви й жіночка буде дуже скурпульозна щодо точності передачі шрифту😅. Так, у мене також викладачі деякі були доволі старенькими, багато предметів були застарілі по інформації, але деякі невисокі знання щодо дизайну я отримала. Але насправді краще було б заплатити за курси й про все дізнатися набагато швидше ніж за 4 роки👀.

  • @ekota9430

    @ekota9430

    23 күн бұрын

    Гамалія - топ)

  • @non_binary_deus
    @non_binary_deus27 күн бұрын

    дякую вам за ваші відео

  • @user-uj7yx9ry9k
    @user-uj7yx9ry9k2 күн бұрын

    Боже, яка жиза. В нас ще була така фігня, шо нас в перший же день попередити "ну ви ж розумієте, ваші вчителі, вони люди творчі". Викладачі то фліртували з ученицями, то не приходили на власні пари, то приходили, але п'яні, то не приймали роботи бо просто бо. І все це виправдовувалося тим, що вони "творчі люди" 🤡

  • @master_sergik
    @master_sergikАй бұрын

    обожнюю твої відео, хоч і дуже далекий від малювання ♥️👏👍 просто неймовірно цікаво тебе слухати, як ти ділишся своїм досвідом, своїми переживаннями 🎉♥️👏👍🤗

  • @master_sergik

    @master_sergik

    Ай бұрын

    щирість, відкритість, почуття гумору, харизма 😇🤗

  • @avdielro
    @avdielro17 күн бұрын

    Наплодили університетів щоб пилити бюджети, а на викладачів не наплодили. Взагалі все залежить від викладача. Пам'ятаю свого наставника, я з ним за пів року освоїв малюнок, що дозволило мені добре зробити вступні екзамени до національної художньої академі.

  • @wondaraptor
    @wondaraptor24 күн бұрын

    Всім варто писати назву навчального закладу. Навчаюсь в Академії Бойчука на Мультимедіа. Все подобається окрім викладачки по композиції і кольорознавству. Вона блін присмерті круглий рік тому в перший семестр була заміна з іншим чуваком який теж був не ідеальний, а на драугому семестрі вона провела пару пар і насрала завданнями так наеч вона щось вчить нас. Коли в корпус попала ракета то скорочення завдань це було буквально мінус один реферат і дозвіл на роздрукування пари завдань. Всі інші вчителя класні, пояснюють, вчать, цікаво. Тільки оце створіння бісить ми вже в групі вирішили що якщо ще раз попадеться будеи жопу рвати щоб змінити вчителя

  • @user-jf9xb1ol3d

    @user-jf9xb1ol3d

    4 күн бұрын

    Я звідти ж тільки вчусь на ДПМі художнє моделювання костюму). Є класні викладачі але багато і тих кому на тебе пофіг) Наприклад той же рисунок, у нас на першому курсі була крута викладачка, але нажаль в нас її забрали і поставили старенького дідуся, я не кажу що він поганий, можливо він і викладав круто, але це було точно десь років 10 тому) хоча рисунок це взагалі не мій профільний предмет я його любила, але і з профільними предметами не все так круто. Кольорознавство - кошмар кожного першокурсника, той момент коли викладач хоче від тебе щось сам не знає що і при кожній можливості нагадує тобі що ти бездарність і рукожоп. Композиція на перших курсах, майже те саме. Робота в матеріалі, немає майстра - немає роботи (а це 3 години на тиждень з роботи в матеріалі + 1:30 конструювання на 3 курсі де тобі треба встигнути пошити 2 костюми, а за техніку без майстра неможна, + до всього цього скорочення навчального процесу), майстер працює на пів ставки і не завжди присутній на парах, з ним треба домовлятись, а ще наші викладачі люблять чаювати) А ще) в нашому закладі дуже складно застати відкритим деканат(кажу за ДПМ бо справу з дизайном не мала). Є класні викладачі які буквально в будь-який час доби готові тобі допомогти, але особисто в мене протягом усього навчально процесу була одна велика проблема: я дуже часто не могла зрозуміти що від мене хочуть😂, чи то я така тупа🤔, хоча ця проблема наскільки я знаю була не тільки в мене. Тобто головна проблема в тому що викладачі існують окремо а студенти окремо, плюс в тому що студенти готові допомагати один одному, як за "дякую" так і за щось суттєвіше, активне студентське життя, наші завжди проводять якісь міти, у нас наприклад є декілька музикальних груп які виступають і кошти з білетів перераховують на благодійність, також наші активісти регулярно збирають суми на ЗСУ, деякі розписують снаряди і передають на фронт. Коротше, за весь час навчання в академії Бойчука ви можете так і не відчути що здобуваєте знання) але зовсім марно час не витратите, якщо ви - компанійська людина то це взагалі супер, якщо ні то ви все одно ризикуєте знайти тут тих хто захоче з вами спілкуватись (як це вийшло зі мною, мені складно заводити знайомства, але це не завадило знайти людей які мені подобаються) Молоді викладачі - супер, деякі з них навіть закінчували цю ж академію, і будуть тільки раді якщо ви поставите їм сотню-другу зайвих питань. І викладачі у віці теж допомагають, проявляють ініціативу в допомозі. Мені є з чим порівнювати бо я два роки до цього навчалася в коледжі Грінченка, там мені теж сподобалось, але я остаточно впевнилася що графічний дизайн - не моє. Усюди є і хороші і погані, головне - знайти своїх)

  • @wondaraptor

    @wondaraptor

    4 күн бұрын

    @@user-jf9xb1ol3d у мене якось живописець наш запитав "у тебе батько є??? А він з вами живе??? А ти одна в сім'ї????" Я так приахуїла з цих запитань що спочатку заржала 🤣

  • @user-jf9xb1ol3d

    @user-jf9xb1ol3d

    3 күн бұрын

    @@wondaraptor у мене спочатку була Голембовська, от вона сонечко, а потім в нас її забрали і поставили дідуся, якого я бачила напевно разів 10 за семестр, мені оце подобалось їх відношення: "ви ж хмк, нашо вам той живопис з рисунком, вам він і так не знадобиться", тю, а може я люблю ці предмети і хотіла б серйозно ними займатися? Тому закінчення цього року я чекала з нетерпінням, не дай бог нам щось з цих предметів на 4-ому вліплять

  • @DiggerTheFOX
    @DiggerTheFOX2 күн бұрын

    Як казав викладач у мої сусідів по навчанню в коледжі на парах малюнку: "поки лист не буде повністю заштрихований - я до вас не підійду", мені чомусь здавалось, що в такий момент вже пізно

  • @garvo
    @garvo29 күн бұрын

    Ну що ж. В цілому згоден, але в НАОМА було значно цікавіше, за виключенням діджитала звісно. А у тебе якійсь вуз рівня 5 класу художки))

  • @ryta_st
    @ryta_stАй бұрын

    Скажіть, будь ласка, що то був за університет?

  • @gri_gri9219
    @gri_gri92198 күн бұрын

    Підскажіть будь-ласка як на факультеті дизайну у КНУКІМ?

  • @user-xs1eu9cq5n
    @user-xs1eu9cq5nАй бұрын

    Дякую за гарне відео. Приємно було слухати. ❤

  • @RunaSolaris
    @RunaSolaris28 күн бұрын

    Подивилася ваш відос і це просто ЖАХ яка некомпетентність викладачів у вузі. Мені пощастило більше, я у вуз потрабила без будь-якої худ підготовки (художки), я чиста самоучка, і універ худ направлення (вчитель малювання) ДІЙСНО дав дуже багато нових академ знань та вмінь, але....чим далі в ліс - тим більше дров, гілок і сміття. Педагогіка це не те, що мені треба було, рисунку та живопису ставало все менше, то ж я теж закинула те, що гальмувало моє худ. навчання (який парадокс). Тоді я почала активно вивчати діджитал арт і брати замовлення, то ж все склалося так, шо я просто за 2 курса навчилася чому треба і пішла зароблять гроші, кинувши інші 2 курси х333

  • @zorianaostapets9829
    @zorianaostapets982929 күн бұрын

    Вчилася в НАОМІ на дизайні. В нас на першому курсі на академ живописі і малюнку ми малювали натуру. Власне, увесь період навчання на малюнку ми малювали натуру. На живописі потім почали малювати натюрморти. Анатомія в нас була в окремому великому кабінеті з купою справжніх скелетів і кісточок, дуже цікаво було, але дуже важко, бо всю анатомію треба було малювати після пар.

  • @evgeshkachu

    @evgeshkachu

    29 күн бұрын

    наом це академія, там зовсім інший підхід

  • @justclover1367

    @justclover1367

    Күн бұрын

    закінчила наому ( архітектура), дуже хейтчу цей вуз і я просто втратила 4 роки життя

  • @DiMaTheOry
    @DiMaTheOry14 күн бұрын

    Для гарної освіти потрібно вибирати найбільш базові та грунтовні напрямки з великим конкурсом. Зрозуміло, що щось новітне у ВУЗі викладати не можуть. Отже якщо вас цікавлять дизайн/нейромережі/інше, то або дійсно йдіть на курси, або можна вивчати близьку базову сферу

  • @DiMaTheOry

    @DiMaTheOry

    14 күн бұрын

    Ну і все ж основна фішка навчання - це зібрати у одному місці молодих людей, які хочуть займатися за певним напрямом.

  • @alexm8276

    @alexm8276

    2 күн бұрын

    курси здебільшого для тих кому не вистачає наполегливості самому знайти і розібратись. А у частини людей мотивація - якщо я заплатив гроші, то вже буду займатись на них і не закину

  • @ollizym1794
    @ollizym179424 күн бұрын

    Дякую, дуже цікаве відео :*

  • @anna_lupiy
    @anna_lupiy26 күн бұрын

    Я навчалась в академії друкарства у 2022-23 роках і там похожа ситуація, інформація геть не актуальна, викладачі не зацікавлені аби тебе чомусь навчити або допомогти, студентів було дуже багато, більше 85, по 20-25 в одній групі на 1 викладача, це дуже сильно впливало на якість освіти. Після першого курсу я кинула навчання в уад і поступила у лнам на графічний дизайн і навчання в лнам то любов. Викладачі булочки, завжди готові домогти, спілкуються з тобою на рівні. Інформація актуальна і подається максимально цікаво. На кафедрі постійно відбуваються якісь події, лекції, ярмарки, кожного місяця у галереї відбувається нова виставка. Я вважаю що рішення кинути навчання в уад і поступити у лнам було найкращим рішенням в моєму житті

  • @gandzyareka

    @gandzyareka

    25 күн бұрын

    Це була спеціальність дизайну чи образотворчого мистецтва?🥺

  • @anna_lupiy

    @anna_lupiy

    25 күн бұрын

    ​@@gandzyareka графічний дизайн, але деякі викладачі і там і там викладали

  • @gandzyareka

    @gandzyareka

    25 күн бұрын

    @@anna_lupiy ясненько, дякую за відповідь:)

  • @realmaer6108
    @realmaer6108Ай бұрын

    Привіт) Я зараз закінчую проходити підготовчий курс для вступу на спеціальність 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація у КПІ ім. Сікорського ВПІ. Вони дають круту базу (можливо сильно пощастило з викладачами). Перші три заняття ми малювали геометричні форми, потім 3 місяці були гіпсові голови, з січня малюємо портрети з натури. Дуже рекомендую)

  • @sasharos8357

    @sasharos8357

    29 күн бұрын

    так, кпі класний універ в цьому плані, але в діджитал предметах є нюанс що інколи їх викладає хтось за 60 хто базово не знає навіть програму, але це в усіх творчих вузах класика)))

  • @realmaer6108

    @realmaer6108

    29 күн бұрын

    @@sasharos8357 та я погоджуюся, що в плані діджу краще іти на курси. Я вирішила вступити для отримання міцної академічної бази бо для мене так ефективніше.

  • @dreamhedgehog

    @dreamhedgehog

    28 күн бұрын

    Як випускниця кафедри бажаю удачі при вступі ❤️, але теж багато залежить від того як сам працюєш. Тобто якщо хочеш чогось навчитися можеш до будь-кого з викладачів підходити консультуватися, приходити на пари (живопис/рисунок) інших груп, але якщо нічого не робити то відповідно нічого і не навчишся

  • @nereusprime7131
    @nereusprime7131Ай бұрын

    Теж покинула факультет графічного дизайну, ті ж самі проблеми тільки ще додавались совкові недовчителі які поставили травму більшій частині групи, у тому числі і мені... Ніхто з такою травмою не малював більше. А ще шрифти від руки у традішці, де ти таблицю малюєш і заповлюєш довше ніж саме дз... Не дай боже по малюнку або "кресленню шрифтів під лінійку під окремим градусом" зробити помарку якусь... Рвали дз прямо на очах

  • @user-wu2cs9sr6q
    @user-wu2cs9sr6q6 сағат бұрын

    Навчалася на художника 10 років + района зудожка і вваю, що мало😂

  • @gandzyareka
    @gandzyareka25 күн бұрын

    Справді крута тема, було цікаво послухати:) Побачила що є коментатори які пишуть про схожу ситуацію в УАД, завершую тут перший курс на 023 і дуже задоволена, але була б вдячна послухати досвід людей що покинули навчання🤔 (не вчилась в художніх закладах до цього, тому не маю з чим порівнювати)

  • @Scaraseeker
    @Scaraseeker22 сағат бұрын

    Пройдемось по предметах Шрифти: те саме давали роздруківки з яких ми перемальовували, крім того інколи ми перемальовували з робіт попередніх студентів, з тими самими помилками. Рисунок: та сама історія, ставили композішн і на час пари про нас забували, інколи вказували на помилки (1й курс), (2й курс, інший викладач) підходив тикав в якусь частину малюнку казав тут щось не так, мені не подобається, поправ. На питання що саме не так, казав ну щось не так просто перероби, (3й курс, інший викладач) вже чомусь вчив, трохи пояснював анатомію (пластанатомію як предмет просто зняли з курсу і ми навіть жодної пари з неї не мали), (4й курс інший викладач) робили стилізації тож там впринципі викладання не було, бо кожен робив "як бачить" Проектування, перший курс вивчали різні графічні техніки які подобались викладачу, а саме це офортні техніки, ліногравюра Проектування другий курс, інший викладач: так класно викладав, що вся група цілий курс думала що фірмовий стиль це документ який підтверджує авторське право на роботу (викладачу було 82 роки) Німецька: майже та ж історія як в відео про англійську, викладачка оцінила що хоч хтось щось знає з німецької в просто авансом ставила хороші оцінки, знань звідти винесла нуль Графічні програми: фотошоп і ілюстратор, чєл просто скачав навчальні матеріали з адоба і ми по ним типу учились, а це було із розряду як відцентруаати елементи, як намалювати коло і квадрат і відцентруаати їх один з один, як поміняти колір і т.д ., той же предмет на 3му курсі вивчати корелдров, жахливу застарілу програму, якою користуються тільки мамонти бо, цитую, "я знаю тільки автокад і корелдров", ну а саме викладання було наступним чином, викладачка дає завдання, наприклад зробити макет книги, в тебе виникають питання (бо інтерфейс ну зовсім не інтуїтивний), на що отримуєш відповідь "ой, я після трьох пар з автокадом вже нічого не розумію, пошукайте самі" Загалом навчання топ, всім раджу, своїх грошей коштує👍👌

  • @liffabytton4ever
    @liffabytton4ever28 күн бұрын

    А в якому САМЕ університеті ви навчались? Адже викладання та навчання теж залежить від місця

  • @chokolatecat6667
    @chokolatecat666728 күн бұрын

    я як людина яка провчилась спочатку в училищі і зараз на заочці в універі, але тусуюсь з деним віділенням,то помітила,що база більш сильніша в училищі,хоч і акредитація менш. Бо згадую часи в учлі,то було пекло,а в уніку на раслобоні і програма нічим не відрізнялась. нас ще в группі було 5-7 людей. Ми до речі також робили альбоми з анатомії, ще і ліпили череп, мужика мініатюру та розетку. І препод в нас був хороший,пояснював,хоч і голова кипіла. Хоч також база стара уся,але хороший грунт,щоб далі йти і самому розвиватись.

  • @user-cb1jx2ko4w
    @user-cb1jx2ko4w13 күн бұрын

    я хотіла б вступити на художнє. ще не впевнена на який напрям, але хочу. чи могли б порадити куди і як краще?

  • @wildfox77
    @wildfox7717 күн бұрын

    Дуже шкода , що ви витратили стільки часу на такий універ☹️ В свою чергу як художник, я навпаки дуже задоволена своїм: рисунок, живопис, композиція- клас, а історія мистецтв вартує викладання в академії. Я навчалась в універі після коледжу і різниця відчувалась( коледж це прям хардкор) але знання отримані за роки навчання - активно використовую кожен день, тому дуже вдячна своїм викладачам) Так що якісна художня освіта існує😊

  • @gardeniia
    @gardeniia25 күн бұрын

    Закінчую 2 курс мультимедійного дизайну (1 був графічний загальний для всіх) і розумію що за стільки років система не змінилася взагалі, я ще на підготовчих курсах при цьому ж універі почала сумніватися, бо нічого не пояснювали, але й без того академічний малюнок я терпіти не можу. Зараз ми вимушені навчатися всі дистанційно і це додає ще більшого стресу адже наглядно навіть з демонстрацією екрану важко розібратися в деяких програмах.

  • @user_2234
    @user_2234Ай бұрын

    Дякую за відео❤❤😊❤😊😊

  • @TV-eq4em
    @TV-eq4emАй бұрын

    Ура нове відео !🎉

  • @user-ei3on3fw4e
    @user-ei3on3fw4e29 күн бұрын

    Освіту маю технічну і тішуся, що знання які мені давали знадобилися 😎 по художнім, кажуть, що є сенс дивитися роботи випускників 😉

  • @usermarori
    @usermaroriАй бұрын

    Саме тому я й не планую вступати нікуди. Дуже сумніваюсь що є якісь актуальні навчальні заклади, все або ппц яке старе й "нашо це взагалі вивчати?", або ну дууууже очевидне що аж нудить(півтора роки навчалась на фінансах, картина така сама, й думаю так майже всюди). Оскільки я більше не бачу себе ні в яких технічних(?) професіях, то для творчих я для себе розглядаю лише курси. В будь-якому випадку при бажанні та необхідності можна вступити в будь-якому віці будь-куди, а "вчитись для галочки" я точно не хочу, хай це місце отримає та людина яка бачить себе в цій професії й буде реально навчатись, а не бити байдики, як це робила б я вступивши "бо нада"🤧 Не агітую що "кидайте, люди, всі ці тупі навчальні заклади, нашо воно вам треба", просто не бачу себе там зараз й думаю це на краще)

  • @andriisokolov1587

    @andriisokolov1587

    21 күн бұрын

    Хороша програма була на радіофізичному КНУ (тепер ФРЕКС і Факультет високих технологій), хоча нажаль ставлення до студентів паскудне; а ше студенти все і постійно скатують замість чесно вчити і показувати свої знання, і викладачі це знають і нічого не роблять. Дуже добре було на магістерці на кафедрі фізики в Могилянці, хоча там студенти слабші. Це правда не зовсім технічні місця, але потім можна працювати в дослідженнях не лише в універах, але і у високотехнологічній промисловості на Заході. Але можливо легше одразу в західний універ вступати.

  • @silvas2308
    @silvas230822 күн бұрын

    Нічого дивного в тому, що в універах часто викладають старші люди, далекі від сучасних технологій. Ви, наприклад, підете туди викладати за ті гроші, які вам запропонують? От і відповідь, ідейних серед молодих-перспективних майже нема, усі заточені думати про гроші... На платних курсах з цим може бути трохи краще, але загалом гарантією вашої якісної освіти можете бути тільки ви самі, та ваше бажання саморозвитку. P.S. Також подивіться на це з перспективи викладача, який щороку бачить групи студентів з 1-3 здібними особами, та рештою не дуже зацікавлених в отриманні навичок, але зацікавлених у дипломі/хороших оцінках, бо поступали вони більше для батьків. Мотивація викладатись перед такими групами згасатиме за кілька років у більшості викладачів.

  • @moodfish3210
    @moodfish321027 күн бұрын

    досвідчені люди в коментарях,прошу,скажіть щось щодо ВПІ,НАОМА або КУК(у цього внз взагалі незрозумілий рейтинг). Поділітья ,будьласка, куди ,на вашу думку, варто вступати😢

  • @marinadolga8761

    @marinadolga8761

    24 күн бұрын

    В 2016 закінчила НАОМА кафедра графіки, майстерня книжкового дизайну. Такого жаху, як у відео там не було, але і сучасних знань там не отримати. Середній вік викладачів 60+, відповідно вам розкажуть класику рисунку-живопису, але не більше. Рівень енергійності таких викладачів відповідний. Але вони по-своєму були класні, багато чого пам'ятають з мистецького життя 50річної давності (може бути корисно для написання магістерської, якщо оберете для дослідження старі часи) ). Натури багато, майстерні в більшості холодні, групи по 20+ студентів (1-2 курс), на 3му розподілення по майстерням на менші групи (6-10 студентів), відповідно, викладача на всіх не вистачає. Тобто малюй, як хочеш. Хоча був класний молодий викладач-скульптор Назар Миколайович Білик з 3го курсу. Викладання живопису було ніяке - казали, що графікам колористика нібито не треба. Але в подальшому після універу я стала якраз більше працювати саме з кольоровою ілюстрацією і вивчати її сама. Анатомія була класна, викладачка Трутнікова (не знаю чи вона досі там викладає), але вона вимагала, крім малювання з натури кісток, вміти малювати по пам'яті кісткові та м'язові блоки, череп в різних ракурсах - ця навичка виявилася дуже корисною, бо маєш ніби 3д модель людини у себе в голові і можеш перевірити себе, а не бездумно змальовувати натуру. Композиція норм (Кириченко), шрифти - класно (але класика, база, навчить розбиратися в шрифтах, історію навколо цього всього, навчить будувати шрифти, а не змальовувати, але руцями на папері, не в компі, тобто про сучасне шрифторобство почуєте мало, але в цілому він класний спеціаліст)(Мітченко), книжкова графіка - Галинська та Грищенко - цікаво, але мало) компграфіка - суцільне непорозуміння, можна сказати, що її не було. Про малювання в компі, брендинг, UI дизайн можна забути. Готуйтеся проявляти ініціативу, витягати інформацію з викладачів самі - вони розкажуть багато цікавого, але якщо будете чекати, що вам вкладуть у вуха усе, що треба, то не розраховуйте. Цей вуз дасть гарну базу, але працювати з технологіями, в компі, фотошопі, ілюстраторі, фігмі доведеться доучуватись окремо десь на курсах типу прожектора чи курсери. Історія мистецтв, філософія, право - скомкане та важко сприймалося, треба переучувати. Історії графіки та ілюстрації, що начебто логічно для напрямку книжкової графіки чомусь не було в принципі, відкрила для себе цей цікавезний прошарок мистецтва уже на 6му курсі, коли збирала матеріал для магістерської. Сподіваюсь, з того часу щось уже покращилося)

  • @Knitsoever
    @Knitsoever10 күн бұрын

    Вчилася на архітектурному факультеті, закінчувала бакалаврат 10 років тому і була абсолютно та ж сама проблема. Всі мої знання з академічного малюнку та живопису - з художньої школи, яка дала дуже хороші навички. Щоб вступити в універ були дуже високі вимоги, але впродовж всього навчального курсу тільки й спостерігала пасивних викладачів, які просто сидять і в кращому випадку можуть сказати пару слів, якщо напряму запитаєш. І потім абсолютна флюстрація з розумінням методики оцінювання. Часом ідеально, часом добре, а що змінилось, я так і не зрозуміла 😂

  • @AnastasiaSevastiuk
    @AnastasiaSevastiuk22 күн бұрын

    підписуюся під кожним словом! закінчую другий курс, поки тримаюся :)))))

  • @zubastik06guy92
    @zubastik06guy92Ай бұрын

    Дякую за контент

  • @DiggerTheFOX
    @DiggerTheFOX2 күн бұрын

    Мені згадуються спогади Шевченка із документального фільму. "Шість років на малюнок і шість місяців на живопис". А у нас все підряд, і пластилін і шрифти і анатомію і все підряд, як хочеш так і зліплюй все у голові

  • @agatikshu5242
    @agatikshu524219 күн бұрын

    Це не академія Сальвадорва далі? тому, що враження таке в мене склалось. Я просто сама там навчаюсь останній курс як. Дуже схоже прям

  • @user-ps2fe8od3f
    @user-ps2fe8od3f28 күн бұрын

    Дякую за це відео) Ви мене трохи заспокоїли. Я зараз закінчую курс по академічному малюнку. Колись теж хотіла вступати в університет, на цю ж спеціальність) Але тоді ще розглядала журналістику і все-таки обрала її. Після роботи в цій сфері вирішила повернутись до малювання і пішла на курси. Але завжди був якийсь незакритий гештальт, що це не універ, що я зробила колись неправильний вибір, а якби я вступила, то був би вище рівень і т.д. і т.п.. Однак, зараз бачу, що мої курси за 3 роки дали мені набагато більше інфи))

  • @user-ps2fe8od3f

    @user-ps2fe8od3f

    28 күн бұрын

    P.S. Викладачі з моїх курсів теж казали, що в університеті їм багато чого не пояснювали, тому вони розбирались самі, читаючи спеціалізовану літературу чи вже на практиці.

  • @OlegSimonenko
    @OlegSimonenko29 күн бұрын

    мені смішно що ти розповіла мою історію, тільки я вчився не на художника, а на програміста і коли ти 5 років працюєш програмістом а тобі в універі викладач називає системний блок компуктера - мікропроцесором, і 4 години розказує як водити мишкою на компуктері 86 року, з прикрученим спереду шматком затемненого скла -яке чомусь називали захисний екран від випромінювання монітора =) думаю це не особливість твого вузу, це особливість всієї Пруської системи освіти 18століття =)

  • @user-qh2nv8qw9p
    @user-qh2nv8qw9p21 күн бұрын

    Вчитися в універі можна тільки якщо в тебе є якась додаткова ціль ( наприклад мені подобається працювати з 2Д анімацією, однак робота з 3Д програмами та графікою теж потрібна, тоді доводиться обрати універ ). А більшість знань ти всеодно отримуєш сам, а універ то так, для того щоб щось закінчить ( особливо якщо це стосується творчої роботи )

  • @midl58
    @midl5826 күн бұрын

    Гарно виходило і гуаш і акварель, дивлячись на ващі малюнки я розумію що так і не навчився малювати фарбами)

  • @user-ey3mr2zq7r
    @user-ey3mr2zq7rАй бұрын

    Дякую вам за самовираження у вигляді відео на ютуб. Є над чим подумати

  • @remwortage
    @remwortage28 күн бұрын

    вступив у коледж як мінімум на веб дизайнера, а нас розподілили за нас хех, і тепер навчаюсь на дизайнера середовища і роблю меблі для курсової :)) абсолютно не те чим я хотів займатись, але якщо кину, з'їдять родичі тим не менш, втратив бажання до будь якого дизайну

  • @H8stvind
    @H8stvind24 күн бұрын

    жи-за вітання з КНУБА я такая же ху..дожнік. самий прикол, що нормально малювати в кольорі, акварель, пастель, гуаш навчився вже тільки після універу сам (масло так і не далось). дивлюсь твої роботи з живопису - ну блін один в один як у мене. Єдине, що було на рівні, бо в мене реально був до цього потяг - це рисунок (він теж став набагато краще вже після уніка, як не дивно). До всього іншого в мені просто вбили інтерес і взагалі бажання малювати. Розпічатки шрифтів вам дали, оце кайф, нам тупо всі матеріали треба було заново купляти, на шрифти ручку-перо і чорнила навіть, насадок різних на неї шоб в прікол хз (хіба що окрім пластеліну на пласт. анатом., царствіє небесним усім роботам попередників, які приходилось розтоплювати і ліпити шось нове, так влаштоване їх пластилінове колесо сансари). більше практики і т.п. - стандартна тєма, тільки придметів дофіга і трошки, половина з яких хз навіщо і часу на все не вистачає, а коли діло доходить до оцінювання, то шквал критики конкрєтний. В общем, у нас в групі хороші оцінки були в основному у тих, хто в художкі вчився, маю на увазі художні технікуми, чи якісь курси ще в школі, а от тих, хто після 11 класу і просто любив малювати унік нічому так і не навчив... основний наратив худ. універів, що ти вже маєш вміти малювати до вступу, а далі вже вчитися сам типу.

  • @MrOverjay

    @MrOverjay

    22 күн бұрын

    в КНУБА в цілому низька якість навчання. Я випустився в 15му році з факультету ПЦБ, який серед всіх будівельних вважався престижним. Престижу не помітив, помітив як їбали мозги і не вважали студента за людину. На випускній церемонії сказав заступник декана "ми навчили вас самого головного - шукати першоджерело". Тобто 5 років непрямого навчання гуглити :) так в резюме і запишемо

  • @andriyprvdn1777
    @andriyprvdn1777Ай бұрын

    Я вибачаюсь, може не по темі - а звідки Миха, з якого міста? Де це все відбувалося?

  • @mariehizz2039
    @mariehizz203919 күн бұрын

    Шкода, що ви вирішили покинути. Я пам’ятаю свій вуз (вчилася в економічному в Харкові) то перші два курси - це дійсно якась параша з половиною непотрібних предметів, з нецікавими методами викладання. Єдине, що мені дуже подобалося- це те, що все викладали англійською (але звісно ж не всі викладачі були компетентні) А от 3-4курси і магістратура- це дійсно цікавіше, бо більше профільних предметів, я ще й на Ерасмус зʼїздила до Ліону, а Магістра отримала з подвійним дипломом з відзнакою від Харківського і від Ліонського університетів. Жалітися немає на що. Слава богу, що після перших двох курсів не кинула. Тепер працюю перед кладачем у Франції ☺️🤗

  • @fuioku
    @fuioku20 күн бұрын

    А що за унік?

  • @AyumiLemura
    @AyumiLemura2 күн бұрын

    Наша вища освіта - це така халтура! Викладачам просто ліньки цікавитися трендами і оновлювати свої знання, вони з року в рік протирають штани на кафедрах і скаржаться на своє життя. Але спробуй щось змінити, ректора все влаштовує, рука руку миє. Університети - це корумповане кубло. В мене племінниця вчиться за контрактом в Художній Академії, і вони (студенти) виходили на акції протесту, щоб хоча б опалення нормальне зробили в авдиторіях і студіях, бо діти тупо мерзнуть взимку, і тільки оголеному натурнику ставлять поряд дуйку, щоб хоч він не околів. А за таку освіту ще купу грошей кожного року віддавай. Ууу, як мене бомбить від всього цього! Єдиний сенс, який бачу у цих 5 роках вищої освіти - спілкування з ровесниками, вміння вирішувати питання, домовлятися і шукати інфу. Все інше далі - самостійне навчання на курсах і ютюб-уроки.

  • @_cherry_.mouse_
    @_cherry_.mouse_28 күн бұрын

    Привіт) Немогла подумати, що й в університетах така ж сама фігня. Коли мені було років 8 я пішла в худ. школу. Думала там мене зможуть навчити малювати, але ж ні нам просто сказали купит: фарби, листи і олівці. Казали ось ваше завдання, (там звісно все було по класах, але вони були в одному приміщені)малюйте. Іноді вчителька підходила і казала де є помилки або сама сідала і виправляла їх. Самий прикол був у тому, що вона доця директора школи мистецтв і скоріше всього вона там працює без освіти художника. Не подумайте директор прикольний дядько веселий і мати (теж викладала, але вона в мене не вела) крута. Зараз я у 9 класі і що ви думаєте я художник самоучка. Доречі провчилася я там 5 років. Шкода, що в суспільстві є така думка, що творчі професії не професії. Дякую за контент❤

  • @kerroll435
    @kerroll43529 күн бұрын

    дуже хочу відео про додаткові онлайн курси які були пройдені

  • @eugeneguly
    @eugeneguly28 күн бұрын

    ваші привюхи це окремий вид мистецтва

  • @vlavladick
    @vlavladick17 күн бұрын

    Боже, добре, в нас було ще не все так погано 😄 Хочаб англійська топова була 😁 Але оце без пояснення просто 💫малюйте 💫 чисто база

  • @dreicusgf3617
    @dreicusgf3617Ай бұрын

    Планую малюванні присв'ятити своє життя, тому шкодую, що пішов у виш на програміста. Але потім послухав пасти від томодачі, що навчалася у вишах з художки, і переконала мене, що це мені не потрібно. Твій відеоролик мене переконав остаточно хд

  • @user-hf7gg7oh6t
    @user-hf7gg7oh6tАй бұрын

  • @AnnaMazhuha
    @AnnaMazhuha6 күн бұрын

    А універ то який?

  • @Spectre4490
    @Spectre449023 күн бұрын

    Я думал художка это один из немногих где требуют знания/практику на серьезном уровне, походу система образования все

  • @Spinderell
    @Spinderell21 күн бұрын

    8:19 І такий один який вчився на 2,каже"я вчуся на всі 200 балів" XD

  • @igorgrischenko6518
    @igorgrischenko651826 күн бұрын

    Ти така красива 😭

  • @hanna_kv
    @hanna_kv27 күн бұрын

    так а що за універ хоча б? щоб хоча б знати куди не варто йти

  • @denchick2154
    @denchick2154Ай бұрын

    пам'ятаю на першому курсі, на живописі, нам дали домашнє завдання, зробити 4 заливки аквареллю технікою лесирування (насправді нам давали їх по одній в тиждень, але я їх вчасно не робив, бо було ліньки), і якщо перша заливка в мене виходила добре, друга та третя більш-менш норм, то над четвертою, де треба було зробити перехід між чотирма кольорами за раз, я просидів цілу ніч, і так і не зробив її :/

  • @mariehizz2039
    @mariehizz203919 күн бұрын

    В мене після 4 курсу була екзистенційна криза - я не хотіла на економічний в магістратуру, а пішла в Харкові дізнаватися про художні вузи. То на мене всі так дивилися в приймальні «дівчино, ми вам тут явно нічого більшого не дамо, не видумуйте, не кидайте своє нормальне навчання» і я тоді дуже здивувалася, що вони самі про себе в художці такої поганої думки Отож пішла на магістра в економічний і не жалію- це відкрило для мене багато можливостей

  • @user-yu6vn7tx9j
    @user-yu6vn7tx9j28 күн бұрын

    Божее, я думала що тіки в нас така'а жесть. Все що ти розповіла те саме і у мене в університеті. Я вже закінчуюю другий курс і повністю в розчарувані і не розумінні, а для чого то все. За майже 2 роки я нічого не знаю , якщо б самостійно не навчалась. Хочеться все бросити, але думаю що стільки сил вже вклала і батьки типу говорять, що по діплому в хорошу компанію візьмуть. Я в розгубленості і не знаю що робити..

  • @putinisakiller8093

    @putinisakiller8093

    23 күн бұрын

    Що за "хороша компанія"? :)

  • @user-yu6vn7tx9j

    @user-yu6vn7tx9j

    23 күн бұрын

    @@putinisakiller8093 міжнародний гуманітарний ( в Одесі)

  • @Meriessa
    @Meriessa8 күн бұрын

    Так, мені дуже потрібне це відео, прямо от дуже, тиждень до допуску до диплому.... так... дужеееее потрібно це відео. ЮТУБ БЛЯХА... (Мені універ поміг, але ці всі довбані завдання....)

  • @user-ej4bs6ep1q
    @user-ej4bs6ep1q27 күн бұрын

    Слухай, а це часом не був університет імені М П Драгоманова??? Просто я там навчалася і багато зівпадань

  • @art_progress
    @art_progressАй бұрын

    коментар, для просування укр арт ютубу❤

  • @user-uf9pf3oo3x
    @user-uf9pf3oo3x15 күн бұрын

    з кожною хвилиною маю сумнів: чи точно розповідається про універ, а не про мій вуз 🙂

  • @annamorwing1132
    @annamorwing11324 күн бұрын

    В хдадм в чомусь краще, в чомусь гірше. Я так розумію це середня температура по палаті. В пизду, це для дітей яким нічим зайнятися і які з творчістю не мають нічого спільного, але гарно навчені бути зручними терпілами.

  • @user-xz8fe4gk5j
    @user-xz8fe4gk5j22 күн бұрын

    О роботи по програмі МІХМІДУ вжвжвжв. Тож ці приколи робила

  • @yaninawolf7039
    @yaninawolf703928 күн бұрын

    Вчусь на художника-педагога. Все так само печально🥲🥲 майбутнє за курсами. Іноді думаю про те що університет мені тільки заважає розвиватись

  • @-Duskleaf-
    @-Duskleaf-Ай бұрын

    14:05 літерки навчилась писати😂

  • @okyo524
    @okyo5246 күн бұрын

    закінчую бакалавра монументального мистецтва в бойчука, залишився місяць на довбаний диплом 2.5 метра форматом... рятуйте.... як же хочеться відрахуватись (

  • @shorshkachorna
    @shorshkachorna5 күн бұрын

    історію мистецтва на однойменному факультеті важко охопити за 4 роки. я не уявляю як цей об'єм чкорочували та спощували для інших. 🫡

  • @intfightersstudio
    @intfightersstudioАй бұрын

    Пам"ятаю історію про смішну нарізку лебедів ще зі страрого каналу, але смішно і частково жиза як і вперше

  • @user-sg7xg2sk3t
    @user-sg7xg2sk3tАй бұрын

    Жаль что мише не повезло с униаером, в нашем училище реально учат, сильный академический рисунок, живопись, все обьясняют Но вот я тоже поняла, что графический дизайн (всякие логотипчики и визитки) это совсем не мое, поэтому делаю их на от**ись И анатомия тоже по большей части промто зубрежка, я просто не успеваю разобраться во всем том, что мы так быстро проходим, так что планирую летом сама все еще раз сначала пройти, но нормально В общем ребят все зависит от самого заведения, мне кажется надо у самих студентов узнавать что да как

  • @mari_kanari
    @mari_kanari23 күн бұрын

    Поэтому я так и не решилась обучатся, и была самоучкой

  • @russell03128
    @russell031286 күн бұрын

    На практиці першого курсу в нас було намалювати копії робіт художників, уявіть наше здивування коли у тому числі були й російські художники. 2024р КУК

  • @undertale.is.my_love.
    @undertale.is.my_love.24 күн бұрын

    15:11 те саме, ТЕ САМЕ Випускний 11 клас, на носі нмт і я почуваюся точно так само як ви описали тіки шо себе. Дякую за відео✨

  • @sophiaink
    @sophiaink29 күн бұрын

    Я уже в 9-10 классе поняла что я не хочу никуда поступать. И в 11 классе, когда меня спрашивали преподаватели «а куда ты будешь поступать» мне было забавно с их реакции, когда я отвечала «я не планирую никуда поступать в ближайшие лет 5, а то и никогда»

  • @blood_soup1961
    @blood_soup196115 күн бұрын

    У мене в коледжі був такий вчитель з рисунку , приходив мекнутий і каже робіть все на глаз 😢 2 роки навчання в сраку ,потім ми накатали заяву і його вигнали з роботи 🎉 поставили нам іншого вчителя і він був просто в шоці що ми за 2 роки не навчились будувати постановку ,😊

  • @static_arhec
    @static_arhec27 күн бұрын

    Я вчуся в коледжі на спеціальність інженерії програмного забезпечення. Був предмет, від якого були великі сподівання. Це була комп'ютерна схемотехніка. Я дуже хотів дізнатися більше про внутрішню будову комп'ютера та як функціонують різні електронні компоненти між собою. На початку так навіть і було, але з якоїсь причини нашого викладача замінили на того, який болт забив та просто давав писати взагалі не зрозумілі конспекти. А оскільки в мене ще й дистанційка (бо я з Херсона і коледж звідти), то вся інфа в багато разів складніше засвоюється

  • @ivankovtun5999

    @ivankovtun5999

    23 күн бұрын

    Можу порекомендувати книгу David M. Harris & Sarah L. Harris "Digital design and computer architecture". Розглядається все від будови транзисторів і до першої програми на асемблері. У нас її рекомендували викладачі різних предметів, і я справді вчився по де-яким її розділам, тож можу підтвердити якість. Але книга товстезна.

  • @static_arhec

    @static_arhec

    23 күн бұрын

    @@ivankovtun5999 дяка, збережу собі

  • @user-dg9ti6pd7y
    @user-dg9ti6pd7y13 күн бұрын

    Державна освіта в Україні, як і все державне - імітація діяльності і розпилювання бюджетних коштів.

  • @fueta_22

    @fueta_22

    13 күн бұрын

    А я вчилась у приватному за купу грошей 🙂

  • @yurapavlyk5282
    @yurapavlyk528220 күн бұрын

    У вишах викладачі не навчають, а мали б показувати напрям студенту в якому потрібно працювати,але це при умові якщо компетентні викладачі і також студенти.Навчають бази в коледжах,та училищах,тому хто хоче навчитись та отримати академічні знання потрібно починати з коледжів,бо це і є початок.Так згідний у нас багато в чому освіта дуже застаріла,але потрібно перш ніж йти в такий заклад ще й розуміти,що вам від нього потрібно?.Бо сучасна художня діджитал індустрія це одне,а художник-митець це інше,і тому якщо ви ставите собі завдання отримати знання для того,щоб умовно кажучи заробляти в майбутньому досить непогані гроші,то тут я б рекомендував однозначно якісь якісні круті курси де навчають концепт художника створювати ігрових персонажів ,чи дизайн і архітектурні цікаві рішення.А для тих хто хоче бути викладачем малювання,то академії і університети цілком вдало підходять,бо це те чого у нашій країні найчастіше навчають). Стати митцем-художником в більш концептуальному плані,то на мою думку з знаннями коледжа цілком достатньо,а далі митець повинен сам абсолютно розвиватись,і сам вибирати в якій сфері візуальних мистецтв будувати свою дорогу,а їх повірте є придостатньо).Зараз наприклад дуже багато митців у світі вибирають напрям сучасної гіпер реалістичної скульптури,або інсталяція,або поп арту,концептуального стріт арту типу "Бенксі",чи театрально- візуальне мистецтво таке як "перформенс"там теж можна багто цікавого отримати і навчитись ,і це все дійсно цікаво та розвиваюче.Хоча у цьому всьому є один важливий нюанс,щоб заробляти в цих видах мистецтва,потрібно проробити великий обе'єм роботи по виставках і знайти собі хорошого арт менеджера ,куратора,який вас буде просувати як професійного митця,це теж непросто враховуючи наші умови в країні,але цілком можливо, так, це шлях довгий і необовязково принесе фінансово успішний,тут все як і в інших сферах залежить від багатьох факторів:Талант-Працьовитість-ерудиція-Везіння).Тому всім тут коментаторам,підписникам,молодим митцям,рекомендую для початку подумамати над тим,"А для чого мені вибирати художній заклад?".Скажу як митець з досвідом,що можна взяти користь із будь якого навчання,бо митець це більше про покликання і саморозвиток ніж про банальну академічну освіту,тому бажаю всім добра й побільше творчості в житті.

  • @fueta_22

    @fueta_22

    20 күн бұрын

    Тоді я в принципі не розумію сенсу вишів) за 40К показувати "напрям, в якому потрібно працювати". Дякую, якось сама знайду той напрям 🤣 За такі величезні гроші хочеться отримувати освіту, а не абстрактний "напрям" і "студент має вчитись сам". Так, я згодна, перш ніж йти в такий заклад, треба розуміти що від нього хочеш, але на жаль, туди йдуть діти. І в більшості випадків просто тому що мама хоче дипломчик, бо всі так роблять, бо нада)

  • @Rautei
    @Rautei9 күн бұрын

    Звучить неймовірно схоже на ХДАДМ, як за наповненням програми, так і за веденням пар. Теж кинула))

  • @leilalanguages

    @leilalanguages

    4 күн бұрын

    На анатомічку та бждешника тут знов чуть ли не массову заяву ми писали). Я на заочці, тому мені норм, а от очники реально страждають, тим паче зараз все дистанційно….. Через рік отримую бакалавра(інший унік) по ньому одразу буду вступати на магістратуру. Бо продовжувати бакалавріат то марна трата часу

Келесі