Найбільший недіючий вокзал Заходу України. Розгорнута історія

купити страховий поліс зі знижкою можна у мене якщо написати на вайбер ватсапп телеграм +380501092159

Пікірлер: 54

  • @user-yp9qp7te5v
    @user-yp9qp7te5v20 күн бұрын

    Відео мене наповнило глибоко-позитивними емоціями…В часи рад.влади походив службу в частині дислокації на пагорбах хирівщини…ностальгія…спогади…вдячний за відео. Слава нашому війську,та 80 бригаді…

  • @valentinwacker4106
    @valentinwacker4106Ай бұрын

    Дякую вам!Навіяло спогади про Хирів,тоді ще вокзал працював,їздив на потязі з Хиріва до Самбора.В Хирові багато красивих місць🙏

  • @MsEhydna
    @MsEhydnaАй бұрын

    Цікаво, дякую ) Купила хатинку недалеко в селі, тому тим більше цікаво.

  • @galynadior8936
    @galynadior8936Ай бұрын

    Дякую за відео колись моя бабця тут жила Років 40 не приходилось бувати а тут з вами побувала і згадала дитинство коли приїжджала зазвичай з батьками на свята

  • @John___Smith
    @John___SmithАй бұрын

    Дякую за відео. З'явилося бажання відвідати цю локацію.

  • @olenaisaieva4897
    @olenaisaieva4897Ай бұрын

    Нам треба всім перевчати себе- не Західна, а захід України. Бо в цьому,навіть, в тому,як називаємо частини країни,є сенс- сенс не розділяти на Захід і Схід,а просто географічна частина країни захід,схід,південь,північ.

  • @oleksandrchaika

    @oleksandrchaika

    Ай бұрын

    Ок. Будемо перевчатися

  • @user-fj2nt2bl4k

    @user-fj2nt2bl4k

    Ай бұрын

    А ми не хочемо переучуватися ,Західна Україна.

  • @tobeornatobe23

    @tobeornatobe23

    Ай бұрын

    @@user-fj2nt2bl4kЯк, як? "Переучуватися"? А ще скажи бе-е-е. І, до речі, скільки ж вас там таких, що не хочуть? Невже ціле стадо?

  • @tobeornatobe23

    @tobeornatobe23

    Ай бұрын

    @@user-fj2nt2bl4k Як, як? "Переучуватися"? І скільки ж там вас таких? Що говорять бе-е-е? Невже ціле стадо?

  • @olenaisaieva4897

    @olenaisaieva4897

    Ай бұрын

    @@user-fj2nt2bl4k Звичайно,то ваша власна думка. Поки в головах нічого не зміниться,як елементарно,не кидати сміття собі під ноги,то важко державу зробити державою у всіх сенсах. Як для мене,людини,яка має малу батьківщину Байконур,і українську мову до 17 років ні більмес, важко зрозуміти людей,які народилися,все життя живуть в Україні,а продовжують,наприклад,слухати російську музику путлєровських підстилок,а не хоча б Шевчука. До речі,свого часу,мені довелось ще в комсомолі побувати,але ще в юному віці вистачило мозоку побачити,що нічого доброго для мене там нема,а бути людиною по життю ніяких сумнівних організацій не треба.

  • @user-uo5rz6df9t
    @user-uo5rz6df9tАй бұрын

    Вподобайка та коментар на підтримку каналу. Успіхів вам у вашій роботі.

  • @Sendel988
    @Sendel988Ай бұрын

    Дуже цікаво)

  • @user-bv8sf8te7z
    @user-bv8sf8te7zАй бұрын

    дякую за відео історію погано знаємо і звідки можемо знати як радянська окупація затирала справжню історію

  • @user-st7qz1iy5f
    @user-st7qz1iy5f2 күн бұрын

    У минулому році були повідомлення про плани щодо відновлення як мінімум європейської колії з Перемишля до Устрики-Долішні через Хирів, шоб ходив польський поїзд транзитом через Україну. І УЗ обіцяла пустити свій поїзд зі Львова до Хиріва под пересадку на цей польський поїзд, по аналогії з Равою-Руською. Але прикордонники щось загальмували процес.

  • @oleksandrchaika

    @oleksandrchaika

    2 күн бұрын

    Там і вантажні состави могли б їздити

  • @tobeornatobe23
    @tobeornatobe23Ай бұрын

    Ну от кожен, хто має телефон, просто зі шкіри вилазить, щоб похизуватися своїм невіглаством. Вся біда в тому, що коли жив Шевченко (1814 -1861рр), землі Галицько-Волинського королівства , куди входив і Хирів, з 1772 по 1876 роки, входили до Австрійської імперії. А не до ніякої Польщі, яка в тому ж 1772 році, в наслідок свого першого поділу, перестала існувати, як країна. Тому, стверджувати, що під час життя Т. Шевченка Хирів знаходився під владою Польщі - це повна маячня. Треба знати історію рідного краю і не ганьбитися на широкий загал в інтернеті своєю ерудицією. Тільки тому, що захотілося загальної уваги. Я вже не кажу про те, що я не побачив нічого цікавого в ролику. Ну є пара споруд. І все! Про що, інакше, може йти мова в заштатному, Богом забутому, депресивному місці?

  • @oleksandrchaika

    @oleksandrchaika

    Ай бұрын

    Дуже багато тексту. А слухали неуважно. Цю частину історії (про розпад Польщі) я добре знаю та вільно переказую в своєму попередньому ролику. Також готую матеріал про імперію Габсбургів та Австро-Угорщину

  • @tobeornatobe23

    @tobeornatobe23

    Ай бұрын

    ​@@oleksandrchaika Не треба вигадувати небилиць про мою неуважність. Саме завдяки моїй уважності я і помітив те що "різануло" мені слух. І інтернет все пам'ятає. В чому можна переконатися прослухавши ролик з 46-ої секунди до 1-ої хвилини, 10-ти секунд. І самому пересвідчитися в своєму незнанні історії. До речі, стилістично грамотно казати "на заході України", а не "на Західній Україні". Бо Україна одна єдина, а не їх дві або більше.

  • @user-fj2nt2bl4k

    @user-fj2nt2bl4k

    Ай бұрын

    ​@@tobeornatobe23на Західній Україні.

  • @tobeornatobe23

    @tobeornatobe23

    Ай бұрын

    @@user-fj2nt2bl4k ?

  • @tobeornatobe23

    @tobeornatobe23

    Ай бұрын

    @@user-fj2nt2bl4k ?

  • @MykolaKML
    @MykolaKMLАй бұрын

    5:00 - Це не вузька колія. Це суміщено колії двох стандартів. Американського стандарту 1524 мм і стандартна Європейська 1435 мм. До речі її оновили недавно. До того тут були дерев'яні шпали.

  • @oleksandrchaika

    @oleksandrchaika

    Ай бұрын

    Дякую за уточнення

  • @MykolaKML

    @MykolaKML

    Ай бұрын

    @@oleksandrchaika Не знаю чи Ви встигли прочитати. Але я написав ще один допис з посиланням. Тепер виявляється Ютуб такі дописи видаляє автоматично як і з музикою без ліцензії, яка просто може бути фоном живого відео. То повторюю це допис ще раз без посилання. В 70-80 роках за часів совка, тут їздив приміський потяг Перемишль - Неждановичі (кордон) - Добромиль - ХИРІВ - Спільниця (знов кордон з Польщею) - Заґужа. Причому на території совка він не зупинявся, втім в Хирові, його супроводжували пАгранічніки на протязі всього проїзду по УССР. Але з 1994 по 2010 ріку це потяг стандарту колії 1435 мм. Їздив вже як звичний дизель з зупинками в казаних станціях. Тоді вже їздили Українські прикордонники та митники. Але в 2010 році рух потягів припинили формально за велику кількість контрабанди яку завозили в Польщу. А це було формальним причиною. Бо такі самі потяги були на інших прикордонних маршрутах і їх так само відмінили. Це більше пов'язано з зміною правил в Євросоюзі куди вступили Польща, Румунія, Словаччина, Угорщина. Що до оновлено колії то це зробили буквально рік тому. Та обіцяли відновити пасажирський рух. Причому потяг мав їздити далі аж до Сіянок. Але наразі все застрягло. На це я є багато причин, звісно ВІЙНА основна. Хоча Віна і привела до відновлення цієї колії, а інших таких самих. Як альтернатива до існуючих залізничних переходів через кордон. Навіть навпаки появились плани по дальшому розширенню колії стандарту 1435 мм на території України в рамках інтеграції з Європою. Але це зараз теж більше розмови ніж дії на практиці.

  • @user-st7qz1iy5f

    @user-st7qz1iy5f

    2 күн бұрын

    Звідки тут американьска колія? У нас 1520 (або 1524) - це Російський/Радянський стандарт колії. До того ж, у США більш поширена європейська 1435 колія.

  • @MykolaKML

    @MykolaKML

    2 күн бұрын

    ​@@user-st7qz1iy5f Для того звідки в совку а перед ти в царській московії взявся чисто Американський стандарт колії 1524 мм, що є рівно 5 футів,, треба знати історію. За совка це старались витерти з пам'яті та розповідали байку про Петра пЄрвого і на *** шірє. Мов це чісто рускій стандарт А історична правда є в наступному. Першу справжню повноцінну колію в царській рАсєї проектували та керували будівництвом інженери з південних штатів США. Це була потім названа Ніколаєвская залізниця між Сакть Перєрбургом і мАсквой будівництво якої завершили в 1855 році. До цього часу сам нІколай пЄрвий не дожив.. Це стандарт в південних та значною мірою в центральних штатах США проіснував аж до 1886 року. В 1886 році сталась подія яку назвали "великою перешивкою" коли маже одномоментно всю колію стандарту 1524 мм переробили під європейський стандарт 1435 мм. Цей стандарт був прийнятий в північних штатах США та Канаді. Дана подія було зроблено щоб в країні була одна об'єднана залізнична колія. Але наприклад в Панамі вздовж Каналу до 2000 колія мала той самий стандарт 1524 мм, а не 1435 мм. Це було зроблено спеціально, як за нІколая щоб колія не була сумісна з стандартом колії в інших країнах в даному разі в Панамі. Що до "нового" стандарту 1520 мм прийнятого для залізниці вже в совку 1970 році. Тут мети дві "заокруглити" стандарт колії в меншу сторону та позбутись прямого запитання, звідки взялось дивне число 1524 мм . Це не єдиний американський стандарт який опинився в раєї чи совку і про його походження стараються не згадувати. Це і калібр 7,62 це ті сама "трьох лінєйка Морсіна". Бо одна лінія 1/10 від одного дюйма або 2,54 мм а три лінії 3x2.54=7.62мм. Це існуюча тільки в Україні стандарт напруги 154кВ. Який тільки на Півдні України більше ніде в Європі. Бо це Американський стандарт напруги який появився зв'язку будівництвом ДніпроГЕС. Тут я думають всі знають що проектували та керували будівнитцтвом інженери США звітам і обладнання. Є ще більш розповсюджений стандарт напруги 330кВ який є теж за походженням з США. Тільки так які ЛЕП-330 стали будувати вже за часів Хрущова напругу дещо зменшили з 342кВ до 330кВ подібно як це потім сталось з колією. От послання на першо джерела: en.wikipedia.org/wiki/5_ft_and_1520_mm_gauge_railways#/media/File:Railroad_of_Confederacy-1861.jpg en.wikipedia.org/wiki/5_ft_and_1520_mm_gauge_railways І класична сучасна відмазка "всьо придумали руские" - galactica34.com/zheleznodorozhnaya-koleya-v-raznyh-stranah

  • @user-ek8zs6iy5q
    @user-ek8zs6iy5q18 күн бұрын

    Коли жив Т.Г.Шевченко Хирів входив до складу Австро-Угорщини.

  • @oleksandrchaika

    @oleksandrchaika

    18 күн бұрын

    Я знаю. Ще не знаю, як Тарас Григорович став культовою особою в цій місцевості

  • @vasylshkavolyak1951
    @vasylshkavolyak19512 күн бұрын

    170 years Ukrainian language (mova) on 3 place Avstro-Hun. until 1919. All 10 States of Avstro-Hun got independent. At 1919 in Europe was created 3 New States Chesko slovensko, Poland , ZUN. State of Galiciya disapire. Warsow belong to Russiya. State of Galiciya had border with Moraviya (Chechiya) Seleziya.

  • @user-rf4lv9eq1m
    @user-rf4lv9eq1mАй бұрын

    Де вокзал місто

  • @user-zf1my8nk2r
    @user-zf1my8nk2rАй бұрын

    Нічого не зрозуміла: у вікіпедії написано, що вокзал діючий. То як?

  • @oleksandrchaika

    @oleksandrchaika

    Ай бұрын

    Статті в вікіпедії може бути застарілими. Наразі з одного крила вокзалу зробили квартири. По прямому призначенню вокзал не працює. На привокзальному майданчику зупинка міжміського автобусу

  • @user-bs9wx9vv6g
    @user-bs9wx9vv6gАй бұрын

    Поїдь у Мегерів,Крехів,Белз....

  • @user-nv4vv7gw9r
    @user-nv4vv7gw9rАй бұрын

    Не существует никаких западных, центральных и восточных Украин. "На западНОЙ УкраинЕ" это не правильное высказывание, правильно "На западЕ УкраинЫ". Украина это целая страна. Я живу на востокЕ УкраинЫ, а не "На восточНОЙ УкраинЕ".

  • @oleksandrchaika

    @oleksandrchaika

    Ай бұрын

    Це мовний шаблон. Будемо формувати нові мовні звички. Дякую за уточнення

  • @user-nv4vv7gw9r

    @user-nv4vv7gw9r

    Ай бұрын

    @@oleksandrchaika это кремлевский наротив.

  • @user-bs9wx9vv6g

    @user-bs9wx9vv6g

    Ай бұрын

    @@oleksandrchaika Рускєє тебе навчать...Як їм вигідно.

  • @user-zf1my8nk2r

    @user-zf1my8nk2r

    Ай бұрын

    @@user-bs9wx9vv6g тебе вже навчили, бачу

  • @user-nv4vv7gw9r

    @user-nv4vv7gw9r

    Ай бұрын

    @@user-zf1my8nk2r Меня не кто этому не учил. Это такие правила правописания.

  • @user-hr5yc6us5r
    @user-hr5yc6us5rАй бұрын

    Новодел это рос. слэнг, украiiнською буде новобудова...

  • @oleksandrchaika

    @oleksandrchaika

    Ай бұрын

    Дякую. Прийняв до уваги

  • @user-lg9zg2lf9j
    @user-lg9zg2lf9jАй бұрын

    Немає західної України, є захід, схід, південь, північ України.

Келесі