Mozart-e az AMADEUS? - de előtte egy kis VX.

Музыка

A vitát kiváltó előző videó: • A komolyzenei kontárok?!

Пікірлер: 12

  • @Zitacity
    @Zitacity3 жыл бұрын

    Nagy hatással volt rám ez a film. Azóta imádom Mozartot! 😀🥰

  • @janosmacsai6662
    @janosmacsai66623 жыл бұрын

    Nagyon röhögtem: bejátszások, Allegrihelium. És 44 perc nem kis meló. Bravó!

  • @jucuska674
    @jucuska6743 жыл бұрын

    Véletlenül találtam erre a videóra. Élmény volt. Gratulálok.

  • @rudolfeszperanto7200
    @rudolfeszperanto72003 жыл бұрын

    Büszkén ismertem fel magamat az előadásodon, a nézők közt! Igazán remek előadás volt az is, és a fenti is.

  • @Yorgos2007
    @Yorgos20073 жыл бұрын

    Szenzációs!

  • @janoskenesei416
    @janoskenesei4163 жыл бұрын

    Kedvenc filmem. Most már ez a videó is.

  • @lukacsmarton4861
    @lukacsmarton48613 жыл бұрын

    Nagyon jók a videóid!😁

  • @SZTANCSEK
    @SZTANCSEK3 жыл бұрын

    Kétségtelenül azok a film értékei, amikre rávilágított. (Bár a székletét naponta aggodalommal vizsgáló Mozart szerencsére nem szerepelt benne...hiába mindannyiunkban ekkora kontrasztok vannak.) Jól jött Falconak, aki a film alakjából már könnyedén varázsolt popsztárt és betört az amerikai slágerlistára, jogosan. Érdemes az előtörténetre, pl. Puskin művére utalni, aki már megalapozta a szitut (Rimsky-Korsakov operája). Számomra azonban mindebből a világméretekben egyik legjobban elhanyagolt nagy szimbolista festőnek, az orosz Vrubelnek korai rajzsorozata ugrik be, ez pedig kísértetiesen ugyanazokat a karaktereket hozza, amelyeket a filmben is láttam anno. Itt megvannak szépen: www.all-art.org/symbolism/vrubel5.html (Mellesleg ennek a szerencsétlen Vrubelnek a felesége: kzread.info/dash/bejne/l4JpmdKRYdyrpbg.html) Végezetül: rettenetesen sajnálom Salierit, aki nem volt zseni, de jó zeneszerző.

  • @celinke
    @celinke3 жыл бұрын

    Ne legyünk már ennyire állszentek, miközben ez a videó is marketing trükkökkel van tele :) Amúgy továbbra is imádom a contentet, csak még csiszolni kell kicsit a véleményvezérség definicióját :) Csak Kicsit bántja a fülem, hogy Bántjuk a marketing trükköket, miközben használjuk őket ;) Tetszik tudni :) Legyünk Önazonosak a hitelesség érdekében és nagyon szurkolok :)

  • 3 жыл бұрын

    Mint előző videóban is elmondtam, a marketing nem fölösleges. A marketingre szükség van, csak nem mindegy mire használjuk. Marketing trükkökre akkor van igazán szükség, ha valami olyat akarunk beállítani valaminek, ami nem az, ami. Ha az én videómban vannak marketing elemek (bár ez nem tudatos), akkor sem olyat reklámozok, ami ne lenne igaz. A cél néha valóban szentesíti az eszközt, csak nem mindegy melyik alantasabb; a cél, vagy az eszköz.

  • @celinke

    @celinke

    3 жыл бұрын

    @ csak így tovább :) nagyon szurkolok :)

  • @Lilaliba88
    @Lilaliba883 жыл бұрын

    Előző videódra és ennek is az első felére reagálva: nagy igazságok vannak abban, amit mondasz. És nagy problémák ezek. Viszont azon kívül, hogy a "komolytalan zene" fantasztikus marketingfogása a komolyként, fennköltként való eladás, és ezzel a kevéssé művelt réteg álművelése is megtörtént és az egó hatalmas, a nagy baj még az, hogy kivétel nélkül arra esik a hangsúly a kontárok esetében, hogy KI játszik, nem arra, hogy MIT. Vagy hogyan. Ritka egy olyan plakát, amelyen nem Andrè Rieu neve van NAGYBETŰKKEL (és fotóval) kiírva, hanem az, hogy Johann Strauss keringői. Például. A KZread-on is ezek mind: "XY plays...", mert ŐK, a celebek a fontosak, nem az, amit csinálnak. Sokkal jobb lenne, ha úgy lenne, hogy szép nagy betűkkel Shostakovich 5. szimfónia, alatta a zkar és a karmester/szólista neve. A dolognak a zenéről kéne szólnia, nem az előadóról, s pláne nem az ő bulvársajtós botrányairól.

Келесі