Mój pies się rzuca - Agresja Psa na Spacerze. Co robić, kiedy pies broni bańki socjalnej opiekunów?

Үй жануарлары мен аңдар

Dziś przedstawiamy Wam Fuji, zwaną także czasem Fidżi 🇫🇯 😂
Malutki piesek, ale niech Was to nie zwiedzie, gdyż pełen jest emocji, które głośno komunikuje oszczekując intensywnie spotykanych przechodniów.
Fuji to piesek wrażliwy na sytuacje społeczne. Szczękając i naskakując na obce osoby broni bańki socjalnej swojej opiekunki. W trakcie sesji treningowej wzmacnialiśmy poczucie bezpieczeństwa Fuji za pomocą odpowiadania na każdy z jej sygnałów np. zwiększając dystans za każdym razem, kiedy o to prosiła. Pozwoliło nam to zwiększyć jej pewność siebie na tyle, aby część sesji przeprowadzić poza placem treningowym, w warunkach zbliżonych do życia codziennego.
Zobaczcie, jak pięknie pracowała Fuji!
🩺🐕 Więcej informacji o tym, jak pracować z psem agresywnym na naszym kursie Terapia psów agresywnych www.wojtkowszkolenia.pl/produ...
Wpadajcie też na nasze kanały, gdzie znajdziecie dużo fajnego contentu o psach i nowoczesnych metodach treningowych ❤️ 🐕 ❤️
www.wojtkowszkolenia.pl/
/ wojtkow.szkolenia
/ psiedszkole
/ psiedszkole_wojtkowszk...
/ psiedszkolewojtkow
#behawiorysta #agresywnypies #szkoleniepsow #bankasocjalna

Пікірлер: 61

  • @toltolohana
    @toltolohana Жыл бұрын

    Podobnie pracujemy z naszą "lękówką" i to bardzo pomaga :) Widzę też, co możemy skorygować. Dzięki temu, że tworzycie taką serię widzę też ile osób ma podobne do nas problemy - jakoś to krzepiące, że wszyscy próbują to ogarniać i się starają 💖

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    Dziękuję. Fajnie, że to piszesz. Dzięki temu, czujemy, że nasza praca jest potrzebna :)

  • @wiolettajankowiak8281
    @wiolettajankowiak82815 күн бұрын

    Pieski góra ❤❤❤❤

  • @maraihendrix1099
    @maraihendrix1099 Жыл бұрын

    Wow, super metoda, polecam także na wiecznie ujadające psy sąsiada :D Mój sąsiad ma kilka psów, które nie mogą się przyzwyczaić do naszej obecności - nowych mieszkańców - jak tylko wyjdzie się na swoje podwórko, ciągle szczekają. I nie jest to jakoś mocno kłopotliwe, dopóki nie muszę robić jakichś prac ogrodowych przy samym ogrodzeniu. Do tego jeśli mam przy sobie jakieś narzędzia to po prostu uszy bolą od szczekania. Postanowiłam wypróbować tę metodę, która na szczęście nie zmusiła mnie do konfrontacji z sąsiadem ( :P ). Odchodziłam na taką odległość na jaką było to wystarczające dla psów, aby przestały szczekać, a następnie zbliżałam się i jak tylko zaczynały szczekać znowu się oddalałam. Po kilku razach takiego "respektowania ich zdania" pozwoliły mi podejść do samego ogrodzenia :D Później jeszcze kilka razy musiałam powtórzyć tę sesję, ale już do końca mogłam spokojnie zrobić to co miałam do zrobienia w ogrodzie, hałasując przy tym nawet drabiną :D Bardzo dziękuję za tę metodę, polecam wszystkim?

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    Niesamowita historia! Fajnie, że to przeniosłaś te działania na taka sytuację :D

  • @emcziii
    @emcziii Жыл бұрын

    Dziękuję bardzo za to, że udostępniacie takie treści. Takie filmy nie tylko pokazują, jak pomagać psu z radzeniem sobie z problemami ale również motywują do dalszej pracy.

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    Dziękujemy :) To super, że dajemy Wam wiatru w żagle :) Bardzo nam miło !

  • @magda8798
    @magda8798 Жыл бұрын

    Super👍👍👍

  • @renatadata7369
    @renatadata7369 Жыл бұрын

    Witam. Dziękuję serdecznie za ten filmik. Bardzo jasno, ciepło, zrozumiale pan trener tłumaczy. Mam pieska i problemy DUŻE.. Będę oglądała. Pozdrawiam.

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    Dziękuje bardzo. Zachęcam do subskrybcji i obejrzenia poprzednich odcinków ☺️

  • @juliatelicka8720
    @juliatelicka8720 Жыл бұрын

    Dziękujemy za to, że jesteście i pokazujecie sposoby na radzenie sobie w tego typu sytuacjach. Mamy psiaka od kilku miesięcy ze schroniska, który ewidentnie ma lęki i szybko się przebodźcowuje, szczeka bardzo intensywnie na inne psy, a od niedawna zaczął szczekać na dzieci, ludzi (a nawet łapać za nogawki przechodniów), a nawet samochody. Cały czas pracujemy i dokształcamy się dzięki Waszym materiałom :) Pozdrawiamy

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    Super! Czerpcie ile się da. Bardzo nam miło, że możemy pomóc :)

  • @dkk325
    @dkk3257 ай бұрын

    Kolejny super odcinek!

  • @wiolettajankowiak8281
    @wiolettajankowiak82815 күн бұрын

    ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  • @kingaoslizo4389
    @kingaoslizo4389 Жыл бұрын

    Świetny odcinek!! ❤

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    Dziękujemy :)

  • @morea9888
    @morea9888 Жыл бұрын

    Super seria! Czekam na więcej ❤

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    Dzięki, szykujemy kolejne 🥰

  • @janwojtusiak6145
    @janwojtusiak61458 ай бұрын

    No cóż tresura nie jest łatwa ale potrzebna i psu i jego panu

  • @qaczy
    @qaczy Жыл бұрын

    Świetny materiał! Fajnie byłoby gdyby pojawił się jakiś materiał co zrobić w momencie gdy nasz pies "rzuca się" na innego psa będąc na smyczy gdy nie udało się uzyskać bezpiecznego dystansu :)

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    Odpowiedź znajdziesz w naszym najnowszym odcinku. właśnie opublikowaliśmy drugą część pracy z Fuji :)

  • @Kasia434
    @Kasia434 Жыл бұрын

    Bardzo pokrzepiający jest ten film. Po pierwsze widzę, że inni też mają takie problemy jak my. Po drugie, że nie należy się zniechęcać drobnymi niepowodzeniami. My mamy podczas spaceru problem z innymi psami, a z ludźmi tylko w domu (no, chyba że na zewnątrz ktoś obcy wyciągnie rękę albo pochyli się do Luny), więc bardzo liczę na filmy na ten temat 😊

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    Dzięki Kasia :) Będą różne zagadnienia i problemy poruszane :) Obejrzyj tez koniecznie wcześniejsze odcinki z serii Mój Pies się Rzuca. No i nie zapomnij zostawić nam suba :D

  • @Kasia434

    @Kasia434

    Жыл бұрын

    @@PsiedszkoleWojtkow oglądam na bieżąco, wręcz wyczekuję 😁

  • @beatak4010
    @beatak4010 Жыл бұрын

    Mój pies zaczął od niedawna "rzucać" się prawie na wszystko co się rusza samochody, rowery , ludzie ...

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    To polecamy naszą serię. A jeszcze bardziej spotkanie z behawiorysta, który pracuje podobnymi metodami. To może Wam bardzo pomóc.

  • @Benio87
    @Benio875 ай бұрын

    Super kanał mam ten problem z moim psem rzuca się na ludzi dzieci i psy ciężko idzie ma tylko 3 psy zaprzyjaźnione na osiedlu reszta beee

  • @Alvin22124
    @Alvin221248 ай бұрын

    Mam ten problem z sunią od niedawna szczeka na l ludzi na spacerze i rzucza się.Ma kaganiec bo lubi jeść z pola chetnie zaczerpne rady.

  • @KingaOwczarska
    @KingaOwczarska Жыл бұрын

    My także, tyle że w mieszkaniu / windzie

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    Myślimy o tym, jak nagrać odcinek pokazujący ten problem :)

  • @KingaOwczarska

    @KingaOwczarska

    Жыл бұрын

    @@PsiedszkoleWojtkow polecamy się jako obiekty testowe :) Mia to suczka około roczna, 12kg, ego lękliwego niedźwiedzia polarnego. I absolutnie nie mówię tu o darmowej poradzie "za nagranie", ale o tym że nie mielibyśmy nic kontra nagrywaniu nas w trakcie prowadzenia porady gdyby udało się takową umówić

  • @pracownikkorporacji1212
    @pracownikkorporacji1212 Жыл бұрын

    Czy będzie film na temat agresji do psów?

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    Oczywiście :) Trochę o tym mówiliśmy w odcinku z Kirą (część 2) z tej serii, ale będą też kolejne odcinki. Dlatego nie zapomnij o subskrybcji :)

  • @KatarzynkaMizi
    @KatarzynkaMizi Жыл бұрын

    Dzień dobry A jak postępować w przypadku kiedy bańka odnosi się do mieszkania. W mieszkaniu pies obszczekuje każdego, każdy najmniejszy ruch przez domowników jest obszczekiwany. Na zewnątrz jest spokojna.

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    A kogo pies oszczekuje?

  • @KatarzynkaMizi

    @KatarzynkaMizi

    Жыл бұрын

    @@PsiedszkoleWojtkow Domowników oraz gości poza opiekunem.

  • @martawlizo4895
    @martawlizo4895 Жыл бұрын

    Mój pies zwraca uwagę nawet jeśli ktoś jest w bardzo dalekiej odległości. Wygląda jakby jego bańka socjalna miała zasięg 50m. Sztywnieje i przygląda się tej osobie i ciężko go odwołać. Będąc bez smyczy odrazu podbiegłby i oszczekal te osobę. A czasem jak kogoś widzi, że idzie w naszą stronę to zwalnia zaczyna węszyć w miejscu i czeka aż ta osoba przejdzie koło nas i jak nas minie to zachodzi tę osobę z tyłu i zbiera jej zapach. Na każdego człowieka reaguje inaczej w zależności od tego jak dana osoba się porusza i zachowuje. Nie interesuja go ani smaczki ani zabawki jeśli skupi się na kimś. Harmonizacja działa, ale nie zawsze i nie odrazu. Potrafi stać dłuższą chwilę i nie reagować na moje próby zwrócenia na mnie uwagi. To samo jest z innymi psami.

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    50 metrów to rzeczywiście bardzo dużo... Zobacz też jak ja pracowałem, aby mnie Fuji wpuściła do bańki opiekunki :) Takie sesje mogą działać wspomagająco :)

  • @user-vs1zt4dd7o
    @user-vs1zt4dd7o8 ай бұрын

    Takich rzeczy powinni uczyć w szkołach. Psy są coraz popularniejsze w miastach, ale umiejętność komunikacji między psami a ludźmi jest zerowa. A potem obwiniany o wszystko jest pies albo właściciel, bo psa nie wychował. Jeśli obca osoba/sąsiad nie potrafi odczytać sygnałów wysyłanych przez psa nigdy na takich osiedlach nie będzie dobrze. Prędzej czy później i tak dojdzie do konfliktu. I nie ma znaczenia jak dobrze będzie wyszkolony pies. To nadal jest dzikie zwierzę, które może zareagować instynktownie.

  • @martac9369
    @martac9369 Жыл бұрын

    Mam lękliwą 7-miesięczną suczkę. Mam nadzieję, że taka praca z nią przyniesie efekty.

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    Wiesz, ciężko powiedzieć, bo zawsze działanie trzeba dobrać do psa. Zobacz np. na nasze poprzednie odcinki z tej serii z Kirą. Takie działanie tam nie przyniosło żadnego efektu, więc szukaliśmy innych rozwiązań 🙂

  • @alamich-ve8ot
    @alamich-ve8ot Жыл бұрын

    Nie do koñca rozumiem, dlaczego môj pies ma wyznaczać mi na ile metrôw ktoś może do mnie podejść. Czy sprawdziłaby się tu praca nad zdjęciem jej z głowy kontroli człowieka i terenu?

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    To często cecha osobnicza, nad która mało kto zdaje sobie sprawę. A jak widać na filmie jest bardzo istotna 😉 I też pokazuje jak pomoc psu lepiej zaakceptować obecność obcej osoby w pobliżu opiekuna 😀

  • @kayame9

    @kayame9

    Жыл бұрын

    Tutaj chodzi o komfort psa. Każda istota (czy to pies, czy człowiek) ma wokół siebie taką niewidzialną bańkę, której przekroczenie przez obcą osobę powoduje dyskomfort. Pies idąc z nami na spacer włącza nas do swojej bańki i szczególnie psy lękliwe nie lubią, gdy ktoś obcy w nią wchodzi. Zwiększając pewność siebie psa, zmniejszamy tę bańkę. To tak w skrócie 😉

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    @@kayame9 pięknie to opisałaś. Lepiej bym tego nie ujął ♥️

  • @kayame9

    @kayame9

    Жыл бұрын

    ​@@PsiedszkoleWojtkow Dziękuję. Psychologia człowieka jest w tym zakresie podobna do tej psiej 😉

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    @@kayame9 dokładnie. Warto czerpać z tych zasobów, bo jak głębiej w to wejdziemy, możemy duuuuuzooo lepiej poznać nasze psy. Dla mnie osobiście jako znawcy psa, wniknięcie w psychologię ludzką/ rodzinną, pozwoliło mi pracować o wiele efektywniej 🙂

  • @advocatus.diaboli-pristini
    @advocatus.diaboli-pristini4 ай бұрын

    Panie Behawiorysto, proszę sie skupic na stworzeniu prawidłowej hierarchii w tym "stadzie". To nie pies ma decydować, kto i jak blisko może podejść do opiekuna. Ten świat zaczyna stać na głowie. Już nie tylko dzieci rządzą rodzicami, ale i psy swoimi przewodnikami.

  • @ela222

    @ela222

    4 ай бұрын

    Teoria dominacji już dawno została obalona. Nawet sam jak twórca John Fisher się z niej wycofał pod koniec życia. Niestety bardzo ciężko pozbyć się ze świadomości społecznej szkodliwych efektów tej teorii. Polecam poczytać na ten temat, rozwijające i swoją drogą moim zdaniem bardzo ciekawe 😊

  • @advocatus.diaboli-pristini

    @advocatus.diaboli-pristini

    3 ай бұрын

    @@ela222 Niech sobie ta teoria (i wszystkie inne) będa obalone. Moje psy szaleja z radosci na mój widok i uwielbiają ze mna przebywać, pomimo że trzymam je "krótko". A jak chcą coś zrobić, to najpierw na mnie patrzą czekając na aprobatę.

  • @patrycjapopowska1912

    @patrycjapopowska1912

    2 ай бұрын

    Panie Komentujący, pouczasz behawiorystę, który pomógł setkom agresywnych psów, trenował psy asystujące dla osób z niepełnosprawnościami, jest współautorem kilku książek o wychowaniu, treningu i zachowaniach psów, które zostały bestsellerami. A to tylko kilka osiągnięć. I jako swoją rację podajesz przykład anegdotyczny "bo ja trzymam psy krótko i jest ok". Mogę odbić pałeczkę i napisać, że ja swoje psy (duże, z silnymi instynktami, kiedyś też skłonnością do agresji, już wyeliminowaną) wychowuje zgodnie z filozofią Pana Behawiorysty i również są bezproblemowe w każdym aspekcie życia :)

  • @szymon5232
    @szymon5232 Жыл бұрын

    Bańka socjalna - ale dziwna nazwa... 🤣

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    Dla mnie nie jest dziwna. Dla mnie to bardzo czytelne. Jest to promień wokół osobnika, poniżej którego wejście wywołuje dyskomfort. Dla mnie jest bardzo czytelne w kontekście zachowań psów i szybkich skojarzeń moich uczniów 😉

  • @szymon5232

    @szymon5232

    Жыл бұрын

    @@PsiedszkoleWojtkow po co tworzyć nowe pojęcia jak są takie, które wszyscy rozumieją? Nie jestem specem od psów i jak ktoś zaczyna tworzyć nowy słownik - jest to dla mnie mylące.

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    @@szymon5232 już tłumaczę. Wyniknęło to z potrzeby. Kiedyś podczas zajęć powiedziałem, że pies się niepokoi, gdy ktoś się zbliża nie tylko do opiekunki, ale wkracza w przestrzeń wokół niej i ważny jest dla psa w tej przestrzeni ten promień wokół opiekunki. I gdy obca osoba przekracza ten promień, to pies zaczyna reagować. Wtedy ktoś powiedział - czyli ważna jest dla psa taka bańka wokół opiekunki. I tak się przyjęło. Mi to ułatwia zwizualizowanie podczas zajęć. W naukach związanych z psychologią ludzką są pojęcia przestrzeni prywatnej, społecznej, osobistej, ale to nie do końca o to mi chodzi w tym pojęciu. Dlatego stworzyłem w moim słowniczku kilka pojęć, które ułatwiają mi prowadzenie zajęć.

  • @szymon5232

    @szymon5232

    Жыл бұрын

    @@PsiedszkoleWojtkow nie będąc ekspertem w tej dziedzinie mam wiele pomysłów na "synonimy", które dobrze by się tutaj moim zdaniem sprawdziły. Ale ok. Trzeba się próbować czym wyróżnić z tłumu... 😉 To też jest jakiś sposób. Powodzenia!

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    @@szymon5232 rzeczywiście trochę wyróżniamy się z tłumu 🦾 😁 A co do synonimów - chętnie nawiążemy kolaborację w kontekście przyszłego słowotwórstwa 😉 😜

Келесі