Agresja Psa na Spacerze. Praktyczne wykorzystanie zdobytych umiejętności. Mój pies się rzuca.

Үй жануарлары мен аңдар

Fuji i Aneta zrobiły ogromne postępy w treningu, dlatego zdecydowaliśmy się na skok na głęboką wodę i poszliśmy w miasto 💪
Wiecie doskonale, że w codziennym życiu zdarza się wiele sytuacji stresowych dla psa, których nie da się uniknąć. Dlatego ważne jest, żeby nauczyć go rozwiązywania problemów. Pokazać mu jak może sobie poradzić z nieprzyjemnymi odczuciami towarzyszącym trudnym sytuacjom tak, żeby w konsekwencji mógł odczuć ulgę.
Fuji nauczyła się proponować opiekunce odejście na bok, a nawet samodzielnie wybierać oddalenie się od trudnych sytuacji. Coraz lepiej radzi sobie ze stresem i potrafi regulować się przez węszenie, markowanie czy nawet otrząsanie się.
Aneta coraz lepiej odczytuje sygnały swojego psa i potrafi zaproponować psu wyjście z trudnych sytuacji sprawnie operując ruchem swojego ciała i linki. Wie też, kiedy sytuacja jest za trudna i trzeba podjąć decyzję za psa.
W trakcie sesji ćwiczyliśmy także zarządzanie przestrzenią tj. wyszukiwanie takich miejsc, gdzie pies może się odstresować i uregulować. To bardzo ważne, bo kiedy pies przeżywa silne emocje stresujące sytuacje mogą być dla niego zbyt trudne, nawet jeśli wcześniej sobie z nimi radził.
Z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że Fuji i Aneta to super zdolne kursantki!
Zobaczcie także sesję Fuji na placu treningowym
• Mój pies się rzuca - A...
Link do całej serii Mój Pies się Rzuca
• Mój pies się rzuca - A...
Wpadajcie też na nasze kanały, gdzie znajdziecie dużo fajnego contentu o psach i nowoczesnych metodach treningowych ❤️ 🐕 ❤️
www.wojtkowszkolenia.pl/
/ wojtkow.szkolenia
/ psiedszkole
/ psiedszkole_wojtkowszk...
/ psiedszkolewojtkow
#behawiorysta #agresywnypies #szkoleniepsow #regulowaniesie #zarzadzanieprzestrzenia #weszenie

Пікірлер: 44

  • @natansalda
    @natansalda Жыл бұрын

    Super odcinek i przede wszystkim brawo dla opiekunki, widać ogrom pracy z pieskiem

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    Dziękujemy! Rzeczywiście opiekunce należą się wielkie brawa :)

  • @nataries345t5
    @nataries345t56 ай бұрын

    Fantastyczne! Strasznie się cieszę że znalazłam Państwo Wojtów!

  • @anikovlog
    @anikovlog Жыл бұрын

    A ja mam nadzieję na serię z psami nadmiernie pobudzonymi - takimi, które właśnie ciągną do innych piesków i do każdego chcą podchodzić, lizać, skakać i się przywitać i nie zachowują się agresywnie, a wręcz nadmiernie entuzjastycznie :) jak odciągam moją sunię na bok, lub mijam przeszkodę łukiem, to piszczy i zawodzi, jeszcze długi kawałek się za pieskiem ogląda, a chciałabym, aby nie musiała się witać z każdym kolegą/koleżanką dla jej i mojego komfortu. Po takich spotkaniach z pieskami jest jeszcze chwile pobudzona i skacze jak jelonek, a fajnie by było jakby te spacery były spokojniejsze i relaksujące :)

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    A pewnie, planujemy i knujemy i takie odcinki ;)

  • @morea9888
    @morea9888 Жыл бұрын

    Dziękuje to było bardzo przydatne! Czekam na więcej 😄

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    Będę 😃 działamy 🦾

  • @pawulonp4183
    @pawulonp4183 Жыл бұрын

    Czekałam na kontynuacje :D Świetny odcinek, moja psina nie ma co prawda takich problemów ze stresorami, ale cały czas staram się z nią harmonizować :D Widać jak bardzo tego potrzebowała i nasze spacery są coraz przyjemniejsze. Dzięki i czekam na kolejny odcinek serii!

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    Dzięki 🥰 Trzymamy za Was kciuki. Kolejne odcinki w przygotowaniu ☺️

  • @katarzynagawowska7704
    @katarzynagawowska7704 Жыл бұрын

    Oooo! Obok nas, z własnego doświadczenia wiem, że spacer z reaktywnym psem to tu wyzwanie ;)

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    Nie jest lekko, szczególnie w niedzielne, słoneczne popołudnie :)

  • @PoCzytajMy
    @PoCzytajMy10 ай бұрын

    Prośba serdeczna o informację, porady jak radzić sobie ze zestresowanym psem w windzie w bloku kiedy często trafiają się obce osoby jak i ci sami mieszkańcy wywołują strach u psa objawiający się wyciem i szczekaniem

  • @kayame9
    @kayame9 Жыл бұрын

    Super ❤

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    Dzięki :)

  • @joannasucha5926
    @joannasucha5926 Жыл бұрын

    Świetny odcinek❤

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    Dziękujemy ♥️

  • @deviance666
    @deviance666 Жыл бұрын

    Case totalnie dla mnie i mojego psiaka. Zaczęłyśmy robić to samo z naszą behawiorystką, która zresztą szkoliła się u Was, więc jestem dobrem myśli :)

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    Super, trzymam za Was kciuki 🙂

  • @jedenras
    @jedenras Жыл бұрын

    Ale dziewczyna ma świetny głos

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    Oryginalny :)

  • @knat13
    @knat13 Жыл бұрын

    Super! Bardzo czekałam na kontynuację i się nie zawiodłam. To o czym mówi Piotr wykorzystujemy aktualnie w mijaniu innych psiaków. Nasz pies rzuca się na inne psy i mocno je oszczekuje. Przestaliśmy nagradzać jego rezygnację, a skupiliśmy się na otwieraniu furtek, kierowania psiaka swoim ciałem na łuk itd. Jedyne co mnie zastanawia to czy, gdy pies zacznie się sam regulować (sikanie, niuchanie) nagradzać słownie czy nie?

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    Super świadomy komentarz

  • @aleksandrapoczkaj3381
    @aleksandrapoczkaj3381 Жыл бұрын

    już wiele przepracowałyśmy niestety zostaje klatka schodowa... jak sobie radzić w takich trudnych miejscach gdzie przestrzeni nie ma ?

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    Trudny temat, ale są na to sposoby. Jak nasze filmy się będą dobrze oglądały, to na pewno nagramy taki odcinek :)

  • @aleksandrapoczkaj3381

    @aleksandrapoczkaj3381

    Жыл бұрын

    @@PsiedszkoleWojtkow czekam z niecierpliwością

  • @dominikadebska8908
    @dominikadebska89084 ай бұрын

    Nagracie odcinek agresja do innych psów może? 😁

  • @goldi1270
    @goldi1270 Жыл бұрын

    Wspominacie o pracy na jedzenie i jak to się nie sprawdziło i było nieefektywne (nie do końca zgadzam się z tym, że traktowała to jako nagrodę za szczekanie ale to inna kwestia). Jeśli mam krótkie słowo/kliker do zaznaczenia dokładnego momentu który jest poprawnym zachowaniem czyli moment odwrócenia i odejścia od bodźca, to trening na jedzenie prawdopodobnie byłby tak samo efektywny. Zwłaszcza jeśli jedzenie byłoby odrzucone w przeciwna stronę jak bodziec. Owszem byłaby tu również praca na uldze, ale ułatwiamy wtedy psu decyzję dając mu potwierdzenie że robi dobrze, przyspieszając równocześnie doznanie ulgi (rzucenie jedzenia) i jeszcze extra smaczne jedzonko na końcu co tylko podbije wartość tej decyzji. A to wszystko składa się na szybkość efektów. Później można już pracować tylko na uldze i słownej nagrodzie. Poprawcie mnie, ale nie widzę osobiście powodu umniejszania pracy z dodatkowym wzmocnieniem jesli jest dokładnie i poprawnie robiona.

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    Dzięki za komentarz :) Ja pracuję różnie, czasem korzystam z jedzenia, ale w wielu sytuacjach mi ono przeszkadza. W praktyce odnoszę lepsze rezultaty, gdy skupiam się na aspektach związanych z komunikacją. A w szczególności, gdy pies sam podejmuje decyzję, która pomaga mu sobie poradzić. Odczucie ulgi jest według mnie wystarczająco wzmacniające. Smakołyki mi czasem rozpraszają psiaka i jego koncentracja idzie w kierunku jedzenia, co mi trochę zaciera (zasłania) sygnały, na których chcę się skupić :) Oczywiście każdy pracuje tak, jak mu jest najskuteczniej. Jeżeli jest to w granicach etyki i nie wywołuje krzywdy, to fajnie się powymieniać różnościami w praktycznych doświadczeniach :) Co do pierwszego akapitu - zgadzam się, to raczej nie spełni funkcji nagrody.

  • @goldi1270

    @goldi1270

    Жыл бұрын

    @@PsiedszkoleWojtkow dzięki za obszerna odpowiedź! Super jest móc wymienić się spostrzeżeniami merytorycznie i spokojnie 💛 Good point, że może to trochę zaburzać obserwacje psa i jego zachowań :)

  • @Wyzlowe
    @Wyzlowe Жыл бұрын

    Gdzie był realizowany ten spacer/odcinek? Czy to miasteczko Wilanów?

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    Dokładnie tak :)

  • @Wyzlowe

    @Wyzlowe

    Жыл бұрын

    @@PsiedszkoleWojtkow dzięki za info 🙂

  • @roksanastaniszewska536
    @roksanastaniszewska536 Жыл бұрын

    A jak sobie poradzić w małych miejscach, gdzie nie ma możliwości odejścia w bezpieczną przestrzeń? Mianowicie: winda. Wiem, że już takie pytanie było, ale nie znalazłam rozwiązania. Mieszkamy w bloku na 4 piętrze, w windzie przeżywam zawsze koszmar. Mój pies ogromnie rzuca się na ludzi w windzie/na klatce. Rzuca się też w innych miejscach, ale „u siebie” wyjątkowo intensywnie. Sąsiedzi zwracają mi już uwagę, że się boją… jestem załamana, myślę coraz częściej o oddaniu go, ale nie chcę tego robić, bo bardzo się z nim zżyłam. Mam wrażenie, że próbowaliśmy już wszystkiego, ale niestety- żadnych efektów :(. Naprawdę bardzo wiele udało nam się nauczyć i wyrobić dobre zachowania: lęk separacyjny, różne komendy, przywoływanie, jednak niestety na to rzucanie mam wrażenie, że NIC nie pomaga. To jedyne, co jest tak intensywne, że nie widać kompletnie żadnych rezultatów. Generalnie rzuca się na każdego obcego, ale ze szczególną intensywnością do dzieci.

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    To musi być dla Ciebie bardzo trudna sytuacja. Są działania które mogą pomóc. Ja w takich sytuacjach organizuję sesje pozaspacerowe, podczas których trenujemy wychodzenie ze strefy komfortu (mieszkanie ) i wzmocnieniem jest powrót do tej strefy. Obserwuję zachowanie psa i wzmacniam powrotem, gdy jeszcze poziom stresu nie jest zbyt duży. Potem dodaję windę. Przejażdżka na jedno piętro (dół lub góra) i powrót. To tak w bardzo dużym skrócie, bo do każdego psa należy dobrać rozwiązanie dopasowane na miarę.

  • @roksanastaniszewska536

    @roksanastaniszewska536

    Жыл бұрын

    @@PsiedszkoleWojtkow bardzo dziękuję. Czy przeprowadzacie sesje online? Bardzo chciałabym skorzystać z Waszych usług, ale jestem z Wrocławia :(. Generalnie mogłabym nawet do Was przyjechać, ale Moris nie będzie wtedy tam się zachowywał tak jak u siebie🤷‍♀️.

  • @PsiedszkoleWojtkow

    @PsiedszkoleWojtkow

    Жыл бұрын

    @@roksanastaniszewska536 bardzo nam miło 🥰 Ale niestety my nie udzielamy konsultacji online 😞 Mamy za to osoby, które możemy polecić w Wrocławiu 🙂 Jakbyś była zainteresowana napisz do nas ♥️

  • @roksanastaniszewska536

    @roksanastaniszewska536

    Жыл бұрын

    @@PsiedszkoleWojtkow tak, bardzo proszę! :)

  • @zdrojkavideoblog9489

    @zdrojkavideoblog9489

    Жыл бұрын

    ​@@PsiedszkoleWojtkow Dzień dobry mam pytanie czy jest możliwość polecenia kogoś z Białegostoku ponieważ mam podobny problem do Fiji z moim pieskiem.

  • @user-ew4di5ro9n
    @user-ew4di5ro9n Жыл бұрын

    a ta dziewczyna nie trzyma za mocno tego psiaka na smyczy, nawet jak pies nie reaguje na bodźce? ( z całym szacunkiem do niej, sama tak robię :P ) zero luźnej smyczy na początku filmiku... pytam, bo sama się uczę i nie wiem, na ile to ok:)

  • @OptusThings
    @OptusThings Жыл бұрын

    Nie wiem co tu jest nie tak, ale jak ty wyczuwasz psy, że jest coś nie tak, to ja wyczuwam, że z tobą i z tym postępowaniem jest coś nie tak :/

Келесі