Kde najdete nejlepší rekonstrukce v České republice?

Dnes se podíváme na pár staveb, u kterých architekti výborně skloubili staré s novým - nebo naopak disciplinovaně obnovili původní stavbu - a které dokážou obstát ve světovém měřítku.

Пікірлер: 14

  • @KaelSvalcembelk
    @KaelSvalcembelk Жыл бұрын

    I já si koupil raději stařičký dům a postupně ho renovuji. A baví mě to víc, než kdybych si koupil kus zeleně a dělal na ní novostavbu. Jo, Unie na mě bude tlačit, abych to polepil polystyrenem a další blbosti. Ale nedám se. Chci žít tradičně. Líbí se mi, když stěna není úplně rovná, když půdorys obýváku není čtveřice pravých úhlů, když se do dveří musím lehce sehnout. Úcta ke starému je v mých očích hodnota. A pokud někdo dokáže zrenovovat staré, má mé sympatie.

  • @smoulanesika9736

    @smoulanesika9736

    Жыл бұрын

    Tlačit asi půjde skrze povolenky/uhlíkovou daň na vytápění, ale i když si v ČR vymyslíme nejpřísnější normy na světě pro stavební úpravy a změny ve využívání stavby, tak pokud budete po malých částech provádět jenom udržovací práce, tak nějaké plnění současných standardů bude každému buřt.

  • Жыл бұрын

    @@smoulanesika9736 Tak pokud bude mit pán na topení...

  • @myshaks_blades
    @myshaks_blades Жыл бұрын

    Určitě bych byl rád za další díl konverzí a adaptací, protože je to nesmírně zajímavé téma a moc dobře se to poslouchá.

  • @jonas2233
    @jonas2233 Жыл бұрын

    Zase skvělý díl. Na rekonstrukce doporučuji seriál, průběžný seriál a mnou doporučenou mapu jednak všech zmíněných staveb a specielně rekonstrukcí.

  • @simonfranc9422
    @simonfranc9422 Жыл бұрын

    Úžasnou rekonstrukcí prošla současná budova ČRo Olomouc, bývalý obchodní dům. Pokud jste ještě neměl možnost ji navštívit, doporučuji!

  • @pavelaxman2241
    @pavelaxman2241 Жыл бұрын

    Nevím zda to existuje, ale bylo by fajn mít mapu s místy které Adam zmiňuje. Člověk by je mohl snadno zakomponovat do výletu a u každého místa by mohl být krátký text, nebo video. Něco jako když v Brně máme Brněnský architektonický manuál.

  • @H0M0L4A
    @H0M0L4A Жыл бұрын

    Dobrý den, zajímal by mě Váš názor na to, jak bytového designera. Jelikož využití bytového designera není v ČR úplně obvyklé, nelze vycházet z doporučení. Na co se při výběru zaměřit? a jak vlastně vůbec s výběrem začít?

  • @nykynowak8274
    @nykynowak8274 Жыл бұрын

    Jak se díváte na, ještě nedokončenou, rekonstrukci Automatických mlýnů v Pardubicích? A obecně, jaký máte názor na přestavbu starých vodárenských věží na byty?

  • @vaclavolsar8479
    @vaclavolsar8479 Жыл бұрын

    Pokud vím, tak v hale gong žádné stropní okno není. Je to pouze imitace, tohoto efektu pomocí LED světel. Vevnitř můžete řídit barevnou teplotu nebo zhasnout.

  • @nataliepostlerova1722
    @nataliepostlerova1722 Жыл бұрын

    Dobrý den, zajímalo by mě, jakým způsobem se dají efektivně přestavit sokolovny tak, aby byly vhodné pro živou hudbu z hlediska akustiky. Jsou nějaké přestavby, které se podle Vás vysloveně povedly?

  • @martinbrezina575
    @martinbrezina575 Жыл бұрын

    Ostravský Gong jako Ostravák dobře znám. Stavba velice hezká a působivá. Bohužel, akustika není dobrá. A to je u sálu, určeného mj. pro hudební produkce, podstatná vada. Snad se podaří postavit koncertní halu pro filharmonii v domě kultury, která by na tom teoreticky měla být po akustické stránce lépe.

  • @draso19

    @draso19

    Жыл бұрын

    taky se teším, jak místo rekunstrukcí laviček v parcích, rekonstrukce zanedbaných staveb (kterých je v Ostravě mraky) budeme z našich daní platit stamiliony na filharmonii. A myslím, že v dnešní době se zadlužit jako město - čti daňoví poplatníci - nejlepší řešení! Jinak ano, Gong je perla areálu DV.

  • @evabudinova4592
    @evabudinova4592 Жыл бұрын

    Malá vsuvka: Kdo se chce pobavit, ať si zadá do překladače přeložit slovo PASK z estonštiny. 😀