Як китайська компанія стала продавати більше електромобілів ніж Tesla | Історія BYD

🔸 Продукти екосистеми Genesis - www.gen.tech/
🔸 Cтати частиною команди - jobs.dou.ua/companies/genesis...
🎬 В IT-індустрії є достатньо цікавих історій і чому б їх не розповісти? Саме тому ми й запустили наш новий формат коротких екскурсів в історію розвитку технологій та загалом світового ІТ. Розповідатимемо про компанії, людей, винаходи, які змінюють хід історії та впливають на галузь.
🎓 Сьогодні поговоримо про одного з найбільших виробників електрокарів, BYD. Китайська компанія, у яку інвестує сам Воррен Баффет. Розкажемо, із чого колись починав світовий лідер та до чого тут reverse engineering.
🌟 Ведучий - Ілля Кабачинський, радіоведучий, автор подкастів «Без оголошення війни» та «Закрив раунд».
💡 Instagram Іллі - / pobedyn_official
🔔 Підписуйтесь на DOU і включіть дзвіночок, щоби першими дивитися нові випуски - / @dou_youtube

Пікірлер: 109

  • @UncleBaze
    @UncleBaze27 күн бұрын

    А, і цейво, у вас в слові крадіжка купа помилок - реверс інжиніринг. Занотуйте і не випендрюйтесь. Бо патенти ще наче ніхто не відміняв.

  • @kostiantyn5480

    @kostiantyn5480

    26 күн бұрын

    почитайте історію компанії Самсунг, будете здивовані

  • @svinatraktore
    @svinatraktore27 күн бұрын

    На цю тему гарне відео є у Валентина. Китай хоче захопити світ, тому все на дотаціях. А тут майже вихвалення "підприємницьких талантів", не сподобалось.

  • @dimontaurus

    @dimontaurus

    20 күн бұрын

    Тут же сказано про дотації

  • @kostariev_vadim
    @kostariev_vadim27 күн бұрын

    Не спи$€¢но, а реверс інженірінг!

  • @DOU_youtube

    @DOU_youtube

    27 күн бұрын

    🤌

  • @igorg1343
    @igorg134327 күн бұрын

    Молодець. миска рис отримати. Партія пишатися

  • @DOU_youtube

    @DOU_youtube

    27 күн бұрын

    Коментар підтримано, партія задоволена

  • @comevapaolo
    @comevapaolo27 күн бұрын

    Це відео заставило мене полюбити Китай! Таке враження, що особисто Сі заніс DOU за таку чудову рекламу!

  • @DOU_youtube

    @DOU_youtube

    27 күн бұрын

    Ми б взяли тільки у дронах!

  • @ReasonX3
    @ReasonX327 күн бұрын

    Зараз не до сміху всім: і Європі, і Америці. Китайці відверто й сильно наглішають. Якщо раніше вони робили реверс-інженеринг та копіювання західних технологій більше для себе, а та продукція яку вони поставляли в ЄС та США не мала настільки критичної переваги через якість або по якимось іншим параметрам, то зараз вони ведуть справжню економічну та корпоративну війну з Заходом. В ЄС всі працівники мають адекватну ЗП та адекватне відношення роботодавців до їх безпеки та здоров'я. В Китаї з цим набагато гірше і праця оплачується дуже дешево. Додайте до цього скажені дотації від уряду та домашнє виробництво акумуляторів і отримаєте можливість продавати свої машини по смішним цінам. Європейські виробники не можуть собі дозволити знижувати рівень умов праці, ЗП, або змушувати людей працювати по 12 годин на добу - це повне протиріччя європейським цінностям, та й люди будуть не в захваті. То ж вся надія на рішення Європейського уряду. Є ще, правда, теорія, що в Китайців це вийшло випадково. Що вони настворювали купу автомобільних компаній за рахунок державного фінансування, а тепер не знають куди їх діти, от і продають задешево, аби не довелось всю продукцію вивозити на звалище та зупиняти виробництва. У них вже таке було зі стартапами, які здавали в оренду велосипеди та електричні самокати. Попит виявився набагато меншим і всі ці стартапи успішно померли, а їх транспортні засоби тепер лежать купою та гниють десь на звалищах. P.S.: Реверс-інженеринг до степені відвертого копіювання, це не якась унікальна фішка BYD. Весь Китай так робить протягом останніх кількох десятиліть. P.P.S.: А ще в китайців є фішка заманювати до себе спеціалістів з Південної Кореї, Європи та Америки, пропонуючи їм ЗП втричі вищу за ринкову. Пару років ці специ працюють та китайську компанію, і коли компанія вирішує, що всі знання, які їм потрібні були, вони отримали - спеціаліста звільняють і доводиться повертатись назад додому. Як бачите, поняття "Китай" та "правила" між собою несумісні.

  • @tender.branson

    @tender.branson

    27 күн бұрын

    Можуть і роблять.

  • @crazykinoman

    @crazykinoman

    26 күн бұрын

    праця оплачується дуже дешево - то є не зовсім так

  • @tartachek
    @tartachek27 күн бұрын

    Залишаю гарний коментар :) Про все решту щодо Китаю та його "реверс інжиніринг" та економіку вже тут і без мене сказали. Можу тільки додати - Китай допомагає нашим ворогам обходити санкції, заробляти гроші та робити зброю, тому той, хто купляє китайське - спонсорує війну проти нас. Тому там, де можливо, треба уникати китайських товарів.

  • @yevheniisytnikov6304

    @yevheniisytnikov6304

    27 күн бұрын

    А ще всі наші сотні тисяч fpv дронів складаються з деталей куплених в Китаї. Тому Китай на цій війні просто наживається. Прямих поставок зброї в рашку не зафіксовано. Без китайської продукції 80% прилавків наших магазинів були б пусті

  • @tartachek

    @tartachek

    27 күн бұрын

    @@yevheniisytnikov6304 По-перше, багато хто на цій війні наживається, і я б навіть сказав, що це непогано, що наживається. Головне, щоби у правильну сторону наживався. У 2 світову, наприклад, також багато хто нажився - зараз цілком уважаємі люди (наприклад, і Штати, і Швеція, і Швейцарія, і багато інших). Розмови про мораль і справедливість - це добре, але власний шкурний інтерес прив'язує краще. Думаю, що однією із стратегічних задач було б для нас зробити так, щоби допомагати нам було б вигідніше, аніж допомагати кaцaпaм. І це важка задача, бо у них набагато більше грошей. По-друге, хоч Китай і не постачає зброю напряму, його клієнтські держави-підараси - Пн Корея та Іран - саме це і роблять. Без китайського відома вони б і не перднули, особливо Корея. По-третє, те, що ми юзаємо китайську комплетуху (тільки китайську?) - це не дуже добре, тому що нам можуть перекрити кранік у будь-який момент. Єдине, що поки для Китаю це питання грошей, а не політики, тому можна грати на економічних та логістичних важелях - наприклад, пробувати перебивати ціну (ха-ха) і викупляти партії комплектухи перед кaцaпaми (ха-ха-ха, див вище пункт про гроші) Та й таке...

  • @kostiantyn5480

    @kostiantyn5480

    26 күн бұрын

    почитайте історію компанії Самсунг, будете здивовані

  • @user-zi6co9pk4d
    @user-zi6co9pk4d26 күн бұрын

    В мене теж був Byd F3😅 За 3 роки проїхав 170 тис, але машина вже була присмерті. Купив за 11 тис долл, (а курс тоді був 14 грн за 1 долл) і ледве продав перекупу за 4 тис. Думаю на наступний ранок перекуп офісів від «сюрпризів» машини😅 Ця машина дарувала букет емоцій😊 Ергономіка сидінь була жахлива, проїхавши 700 км спина починала боліти навіть у здорової людини. Постійні глюки з датчиками, раз в 3-4 тижні міняв лампочки в передніх фарах, з двигуном не було проблем перші 90 тис, а тоді почалось😅 Обдув працював тільки на 3 режимі, всі інші ні. Кондиціонер був дуже слабким, перша передача та і задня вмикалась з великими зусиллями.. Ходову робив 4 рази.. Недорого, але регулярно щось гриміло.. На бруківці в салоні гриміло ВСЕ.. Керованість була жахлива (в тому числі через слизькі китайські шини Gigi comfort ) Але при всіх мінусах, це все одно було краще за автоваз. На сучасних електричних Byd їздив дуже мало. Але при всіх екранах, дизайні і понтах, керованість досі нагадує отой старий бензиновий Byd😅 P.s навіть при всіх цих мінусах, я краще відношусь до BYD, ніж до Chery.. В сучасних Чері гарний дизайн, але по ходовій і надійності це навіть гірше отих старих Byd..

  • @DOU_youtube

    @DOU_youtube

    26 күн бұрын

    сумна історія(

  • @Yazon2006
    @Yazon200627 күн бұрын

    Був у мене BYD F3. Корпус із toyota corolla, двигун із mitsubishi lancer, пороги із консервної жесті. За ті гроші, що я за неї заплатив, то шикарна тачка була в порівнянні з ваз 2107. Із мінусів варто відзначити, що ніхто її ремонтувати в Україні не вміє/не знає/не хоче. Саме тому вони значно дешевші, аніж ті авто, в яких є сервісні центри і підтримка. Тому, доки BYD не стане по популярності хоча б в топ 30 марок по Україні сенсу не бачу для звичайних смертних купляти їх авто.

  • @DOU_youtube

    @DOU_youtube

    27 күн бұрын

    О це історія!

  • @yevheniisytnikov6304

    @yevheniisytnikov6304

    27 күн бұрын

    Цікаво як вона стане топ по популярності якщо її ніхто не буде купляти😆

  • @user-zi6co9pk4d

    @user-zi6co9pk4d

    26 күн бұрын

    В мене теж був Byd F3😅 За 3 роки проїхав 170 тис, але машина вже була присмерті. Купив за 11 тис долл, (а курс тоді був 14 грн за 1 долл) і ледве продав перекупу за 4 тис. Думаю на наступний ранок перекуп офісів від «сюрпризів» машини😅 Ця машина дарувала букет емоцій😊 Ергономіка сидінь була жахлива, проїхавши 700 км спина починала боліти навіть у здорової людини. Постійні глюки з датчиками, раз в 3-4 тижні міняв лампочки в передніх фарах, з двигуном не було проблем перші 90 тис, а тоді почалось😅 Обдув працював тільки на 3 режимі, всі інші ні. Кондиціонер був дуже слабким, перша передача та і задня вмикалась з великими зусиллями.. На бруківці в салоні гриміло ВСЕ.. Але при всіх мінусах, це все одно було краще за автоваз.

  • @oleksandrkotvytskyi5412
    @oleksandrkotvytskyi541227 күн бұрын

    Якась дуже позитивна риторика в сторону країни союзника агресора і нечесну гру Китаю на ринках

  • @InterpretingYou
    @InterpretingYou27 күн бұрын

    BYD то є пластикові кросівки з ринку за 350грн - тільки у світі авто. Так, вона їздить, заряджається, дешева, але завжди є вірогідність, що почне горіти чи щось відвалиться, бо їй так захотілось. Вне залежності від свого віку, як писали вище - корпус та геометрія а неї дуже крихка. Я вже мовчу про те, що з нею в ДТП стає, чи як швидко пластик "втомлюється".

  • @yevheniisytnikov6304

    @yevheniisytnikov6304

    27 күн бұрын

    Скільки років володієте такою машиною?

  • @yevheniisytnikov6304

    @yevheniisytnikov6304

    27 күн бұрын

    Подивіться декілька українських оглядів на авто які byd робить десь з 2020 року і до зараз, будете здивовані. І ваша думка що вони дешеві хибна, відкрийте авто.ріа як мінімум

  • @innakarpun7588

    @innakarpun7588

    24 күн бұрын

    ​@@yevheniisytnikov6304який тоді зміст у покупці, якщо вони недешеві?

  • @user-fm6ps6fr7c
    @user-fm6ps6fr7c19 күн бұрын

    Супер, треба більше відео з цією рубрикою👍 Зробіть список відтворення, бо складно відшукати попередні з цієї серії

  • @DOU_youtube

    @DOU_youtube

    19 күн бұрын

    Він є kzread.info/dash/bejne/iJirp9inYaqeaaw.html

  • @evgenynevodnich1723
    @evgenynevodnich172326 күн бұрын

    Гарне відео. Дякую) Якщо я вірно розумію, то реверс інженіринг не порушує ніяких патентів, або BYD має ліцензії на виробництво, бо інакше ці автівки не продавалися б в ЄС. Тому крадіжкою це назвати важко. Та й у конкурентному середовищі цим мабуть займаються усі компанії які не хочуть бути викинутими з ринку.

  • @Furrrka
    @Furrrka21 күн бұрын

    цікавий випуск, дякую! трохи нервує музичний супровід, коли неприємно навʼязливо пікає-брякає періодично

  • @user-mq5bw9rx7d
    @user-mq5bw9rx7d27 күн бұрын

    Патенти не було порушено? Дякую за матеріал!

  • @sunnychamomile736
    @sunnychamomile73626 күн бұрын

    Гарна тема, гарна оповідь. Дякую!

  • @jansmaslov
    @jansmaslov27 күн бұрын

    Цікаво. Мені сподобалось. Дуже гарно написаний сценарій. Без води. :)

  • @MrVIPKent
    @MrVIPKent25 күн бұрын

    Дякую за відео дуже цікаво та корисно

  • @liliiaatanasova549
    @liliiaatanasova54926 күн бұрын

    дякую за цікавий матеріал

  • @VolodymyrSeverenchuk
    @VolodymyrSeverenchuk26 күн бұрын

    Не все те золото що блищить. Я би не захоплювався так сильно Китаєм. Китай це величезний ринок внутрішній. Тобто дуже погано порівнювати кількість авто проданих припустимо Славути, мерседеса та byd. :) Все досить складно. В Китай переносили виробництва. Тепер з нього забирають. Тим більше в політиці Китай показав підтримку Росії та Ірану. І теж нарощує свою військову міць і планує захоплювати території. Тому ліпше займатись випуском сонячних батарей в Україні. Ніж купувати Китайське. І нехай буде в 10 разів дорожче, краще так.

  • @romagonish6561
    @romagonish656126 күн бұрын

    Чомусь згадалися шкільні реферати, в яких якуб тему ти не обрав обовязково повинен відстоювати тезу навіть якщо з нею не згоден, бо не отримаєш гарну оцінку. У цьому відео я відчув подібний вайб)

  • @H-AutoUA
    @H-AutoUA27 күн бұрын

    Дякую, цікава тема!

  • @grendach
    @grendach27 күн бұрын

    Дякую за цікавий матеріал. Успіхів каналу.

  • @voffkaboo7183
    @voffkaboo718326 күн бұрын

    цікаво) дякую

  • @igorg1343
    @igorg134327 күн бұрын

    Ви хоч би загуглили чи що перед тим як називати китай зеленим. Викиди CO2 Китаю з 2005 по 2024 рік: Рік Викиди CO2 (млн тонн) 2005 4 227 2006 5 120 2007 6 014 2008 7 512 2009 8 814 2010 9 834 2011 10 710 2012 11 546 2013 12 371 2014 12 642 2015 12 777 2016 13 142 2017 13 583 2018 14 093 2019 14 407 2020 12 668 2021 14 407 2022 15 309

  • @crazykinoman

    @crazykinoman

    26 күн бұрын

    частково то так, але "зелений" це так би мовити курс яким вони вирішили йти щоб забезпечити свої потреби, по вітряним і сонячним ел.станціям мають шалений темп розвитку.

  • @igorg1343

    @igorg1343

    26 күн бұрын

    @@crazykinoman Ні, зелений курс вони придумали для сша і європи і успішно їм то продали. Самі вони продовжують викидати

  • @evgenynevodnich1723

    @evgenynevodnich1723

    26 күн бұрын

    Мені здається що ця статистика мало чого описує. Як мінімум тут потрібно враховувати кількість населення та кількість виробленого товару.

  • @igorg1343

    @igorg1343

    26 күн бұрын

    @@evgenynevodnich1723 Ця статистика чітко описує що слова і дії кардинально відрізнються

  • @igorg1343

    @igorg1343

    26 күн бұрын

    @@evgenynevodnich1723 Показує що дії і слова розходяться

  • @pavluxa7777
    @pavluxa777727 күн бұрын

    От мені цікаво - ви коли не виокремлюєте рекламу таймкодами - дійсно вважаєте, що її від цього більше подивляться, рілі?

  • @ostapshum2679
    @ostapshum267922 күн бұрын

    Проблема в тому, що реверс інженірінг працює коли є укого реверсінженірити.

  • @xumuk3
    @xumuk327 күн бұрын

    Мій коментар видалили )) Хіба всі коментарі обов'язково мають бути схвальними? Все як в Китаї.

  • @crazykinoman

    @crazykinoman

    26 күн бұрын

    гугл продався китаю 🤣

  • @andreygnat7940
    @andreygnat794027 күн бұрын

    Дякую! Цікавий і короткий випуск! Китайці добре масштабують, державні програми не скотоводи, а фермери, роками вирощують великі бізнеси.

  • @UncleBaze
    @UncleBaze27 күн бұрын

    Це Гарний коментар. Дуже. Дуже-дуже гарний коментар. От.

  • @Hemyl
    @Hemyl27 күн бұрын

    А потім в один момент коли Китай все таки вирішить показати свій норов, ці всі машини стануть купою металобрухту і добре якщо без людини всередині. Бо електроніка і ПЗ там китайські, і я думаю там закопано дуже багато всього цікавого.

  • @Shtaket-max
    @Shtaket-max27 күн бұрын

    Все стає страшніше й страшніше. Технології та ресурси накопичуються в руках народності, що до України явно недружня. Як то кажуть далі буде. Але для нас гірше...

  • @peterpeterson9467
    @peterpeterson946727 күн бұрын

    сподобався ведучий та й взагалі відео

  • @tender.branson
    @tender.branson27 күн бұрын

    BYD'мо!

  • @user-wy5hm2ln9f
    @user-wy5hm2ln9f25 күн бұрын

    Гарна історія ) . Якщо не враховувати промислове шпигунство великих підпіємств підтримуваних комуністичною владою Китаю . А потім о ужас почали працювати з державними замовленнями , усім відомо що за кожною великою організацією Китаю стоять спец служби Китаю які приносять інженерні плати будь-якого продукту . Привіт хуавей привіт Сяомі .😂😂😂😂 таке відчутття що це джинса .

  • @andriy.1
    @andriy.127 күн бұрын

    Сок М4, щоб використовувавти лише 5% його можливостей, бо для більшого треба дорослу macOS

  • @antonomelchenko3059
    @antonomelchenko305927 күн бұрын

    Все відео схоже на інтеграцію БУДок, потрібно розуміти одну просту істину, що в комуністичній країні як КНР просто так бізнес не може розвиватися...

  • @DOU_youtube

    @DOU_youtube

    27 күн бұрын

    Ні, це не інтеграція BYD. Це наш новий формат коротких відео про історію розвитку технологій та загалом світового ІТ. Розповідаємо про компанії, людей, винаходи, які змінюють хід історії та впливають на галузь.

  • @putinisakiller8093
    @putinisakiller809327 күн бұрын

    Більше, не означає краще. Де продаються ці корита? У кнр?

  • @Wiktan
    @Wiktan25 күн бұрын

    просто коментар

  • @godzosioda
    @godzosioda27 күн бұрын

    Цікаве відео. Тема політизована, але за ефективною політикою завжди стоять розумні люди.

  • @igorg1343

    @igorg1343

    27 күн бұрын

    В ефективний бізнес не вбахують 120млрд дотацій для захоплення ринків

  • @godzosioda

    @godzosioda

    27 күн бұрын

    @@igorg1343 , дурнику не довірять 120 мільярдів! Я про самого власника, а не про державні кошти.

  • @igorg1343

    @igorg1343

    27 күн бұрын

    @@godzosioda Ну хз хз, он джек ма теж був наче геній, тільки зник з радарів. Так що дурник чи не дурник вирішує партія

  • @denhott30
    @denhott3027 күн бұрын

    Це звичайна крадіжка, а не реінженірінг. Як і всі фірми Китаю. Тож з таким підходом кожен може. Красти не створювати своє! А ще уряд комуністів все це проплачує та кришує. Це не ринкові умови. Тому вони і дешевші. І взагалі, не варто облизувати нашого ворога!

  • @user-dg8ky4zd5s
    @user-dg8ky4zd5s23 күн бұрын

    +

  • @dimontaurus
    @dimontaurus20 күн бұрын

    Популярність китайських карів - це дуже погано.

  • @dimitro.cardellini
    @dimitro.cardellini27 күн бұрын

    Хей ... що це??? Реверсінженіринг -- це що добре? Ми ж не про опен-соурс говоримо, а про автобудівництво, де ти або купуєш ліцензію, або крадеш технологію ... ЩО ЦЕ ДОУ???

  • @kostiantyn5480

    @kostiantyn5480

    26 күн бұрын

    почитайте історію компанії Самсунг, будете здивовані

  • @oleksiiivasiuk
    @oleksiiivasiuk18 күн бұрын

    Свій підхід - revers engineering. Це нісенітниця. Якщо ти розбираєш щось вже розроблене і виготовлене а потім робиш подібне видозмінюючи це не свій підхід. Це легальна крадіжка ідей і розробок.

  • @user-wy5hm2ln9f
    @user-wy5hm2ln9f25 күн бұрын

    І на останок . Якщо хочете робити якісний матеріал , треба хоча б бути в темі . Це не матеріал ютубу версі2024 . Домашнє завдання передивись відео Останнього капіталіста .

  • @charyna86
    @charyna8627 күн бұрын

    11:07 а чому повторити це у нас сильно важче і дорожче? Чому дорожче? Чому важче? Припустимо, що у нас є потрібна кількість людей і грошей від держави, що ще потрібно, чого у нас немає, що є там? Можна якось докладніше? Не пам'ятаю, щоб китайське китайське колись було якісним хоч раз, але це мій власний точковий суб'єктивний досвід

  • @user-iw8pj8vn9f

    @user-iw8pj8vn9f

    27 күн бұрын

    Китай має 2 основні переваги перед усім світом у зеленій енергетиці: дешева робоча сила та наявність всіх необхідних ресурсів

  • @charyna86

    @charyna86

    27 күн бұрын

    @@user-iw8pj8vn9f, яких саме ресурсів? У нас також є вітер, вода, що ще потрібно? Та й в нас енергетики не мільйони заробляють, тобто також ми не є дорогою робочою силою. Але я не про озеленення цікавилася, а про цю компанію авто. Так, ми не сгенерим нову марку авто, але побудувати тут завод же ж можемо, а далі може і до цієї технології - розібрався, вивчив, відтворив - також можемо дійти

  • @putinisakiller8093

    @putinisakiller8093

    27 күн бұрын

    Дефіціт грошей, матеріалів, комплектуючих, технологій, підприємств, інженерів, працівників, збуту...

  • @putinisakiller8093

    @putinisakiller8093

    27 күн бұрын

    @@user-iw8pj8vn9f Першої вже давно не має. Тому буржуї масово перебазують виробництва у Індію, Малайзію, Індонезію, В'єтнам, Мексику...

  • @charyna86

    @charyna86

    27 күн бұрын

    @@putinisakiller8093 , це дуже абстрактні відмовки. Ми як шось не хочемо робити, то завжди розповідаємо, що у нас чогось немає, як у прислів'ї "поганому танцюристу і яйця мішають". Але з іншого боку чула, що до нас приїзжають іноземці і бачать, що і ресурси у нас є, і технології є, тільки власники не зацікавлені чомусь покращувати ці застарілі виробництва, бо це ж треба вкладатись. Відео дуже абстрактне. Якщо у нас дійсно нічого немає, щоб збудувати все те, що там вказано, то нахолєру знімати таке відео. Краще б взяли приклад країни, яка схожа по ресурсами з нами, і розібрали її приклад технологій, заводів і тп

  • @pavloivashchenko1131
    @pavloivashchenko113127 күн бұрын

    Нащо ви вороване китайське лайно рекламуєте?

  • @user-uh2fx4nn7t
    @user-uh2fx4nn7t27 күн бұрын

    Ну хоч про китайців поговоримо, бо ж в Україні вже нічого не виробляється, а залишки економіки продовжує ракетами "утюжити" Росія. Це мабуть така стратегія: росіяни втомляться нас бомбити і ми переможемо

  • @MrSlava112
    @MrSlava11226 күн бұрын

    Китай, як той совок, все копіював і видавав за своє досягнення. Якби не дотації компартії, навряд би такі гіганти виросли. І продаж зброї росії їх взагалі відносить до країн ворогів України. А Тесла та інші бренди досі розміщують виробництво в Китаї, а потім будуть дивуватися, чому їх товари стали продаватися менше ніж китайські...

  • @vadymvashchenko3036
    @vadymvashchenko303625 күн бұрын

    У капиталистов и империалистов США и Европы уже нет других инструментов, кроме войн и преступных санкций - технологически Капитализм устарел, морально - сильно устарел, технически, экономически и политически - вообще неподъёмный. Поэтому, кроме позиционирующего себя коммунистическим, Китая и глянуть не на кого, практически, разве что Куба и Чили - там есть надежда на хорошее и светлое будущее.

  • @klon_ua
    @klon_ua27 күн бұрын

    вкрали технології, всьо ясно

  • @crazykinoman

    @crazykinoman

    26 күн бұрын

    коли щось хороше підгледів, то не обов'язково поцупив

  • @klon_ua

    @klon_ua

    26 күн бұрын

    @@crazykinoman розібрати мерседес, і так кілька разів - це не зовсім "підгледів".

  • @user-st6xq3ec5j
    @user-st6xq3ec5j27 күн бұрын

    тобто Ви схвалюєте крадіжку чужої інтелектуальної властності (зворотній інжинірінг) ?????

  • @dmmeteo
    @dmmeteo27 күн бұрын

    7:51 от чому ти вабачаєшься за те шо якісь китайські імена і назви не назвав правильно, коли 99% людей і так не знають як це малоб звучати, при цьому слово "vehicals" вимовляєш як "вЕХікалз"? мабуть ангійську ніхто не знає і це нікому слух не поріже до крові🥲 а от китайську знають всі як рідну)

  • @vladkhom2543
    @vladkhom254324 күн бұрын

    DOU вихваляє китай. Китай це те саме що росіся. DOU всьо

  • @xxilart
    @xxilart27 күн бұрын

    Много критики китайцев. Интересно, когда американские компании к себе переманивают со всего света специалистов, кто так же рьяно беспокоится о "краже" технологий других стран и компаний? Когда американский или европейский клиент заказывает разработку "системы, как вот по этой ссылке, только с новой кнопочкой", украинские аутсорсеры брезгливо отказываются? Это бизнес. И в бизнесе все копируют у всех по мере возможности. Но мало кто об этом пишет в мемуарах :)

  • @igorg1343

    @igorg1343

    27 күн бұрын

    Ну та, ну та. Патенте законодавство пішло нафіг

  • @xxilart

    @xxilart

    27 күн бұрын

    @@igorg1343 , возможно, следует разобраться в этом законодательстве, чтобы понимать, почему BYD не разорвали судебными исками. Патент - это не волшебное заклинание с пожизненной и повсеместной защитой от копирования твоей идеи. Если бы BYD реально нарушали патенты, то уж точно их давили бы в ЕС и США не пошлинами, а исками. Автор видео несколько раз делал акцент на том, что BYD не копировал в слепую, а делал усовершенствованные модели, покупал или лицензировал продукцию у партнеров. Google sheets - это разве не копия Microsoft Excel?

  • @igorg1343

    @igorg1343

    27 күн бұрын

    @@xxilart Позови проти BYD: 2019: Tesla подала позов проти BYD, стверджуючи, що китайська компанія скопіювала дизайн інтер'єру та екстер'єру Model S та Model X. У 2020 році сторони врегулювали справу поза судом. 2020: Ford подала позов проти BYD за порушення патентів, пов'язаних з технологією літій-іонних акумуляторів. Справа все ще розглядається. 2021: NIO подала позов проти BYD за порушення патентів, пов'язаних з технологією електромобілів. Справа все ще розглядається.

  • @igorg1343

    @igorg1343

    27 күн бұрын

    @@xxilart А маючи державні 120млрд дотацій і власне підтримку держави можна так нормально нагинати зовнішніх учасників за допуск до власного ринку.

  • @valdemario1982
    @valdemario198223 күн бұрын

    Сейчас бы в 2024м году снимать комплиментарные видео про галимые китайские вёдра... Про ладу гранту ещё снимите, ага, они там тоже реверсуют и инжинирят.

  • @ruslanyakovenko3868
    @ruslanyakovenko386827 күн бұрын

    +

Келесі