Jak używać mózgu w szkole? Wyzwania dla neurodydaktyki - INSPIRACJE 2015

Wystąpienie dr Marka Kaczmarzyka podczas konferencji INSPIR@CJE 2015 - JAK UCZYNIĆ POLSKĄ SZKOŁĘ JESZCZE LEPSZĄ? (2-3 lipca 2015 w Warszawie). Dzięki badaniom coraz więcej wiemy o rozwoju mózgu, ale z reguły nie wykorzystujemy dość dobrze tej wiedzy w szkole i w domach. Warto posłuchać o tym, jak rozwija się biologicznie mózg ludzki i jakie konsekwencje może mieć to dla nauki i procesu uspołecznienia dziecka i nastolatka.
***
Organizatorami INSPIR@CJI 2015 są: portal o nowoczesnej edukacji Edunews.pl, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! oraz firma Think Global. Partnerem merytorycznym konferencji jest grupa Superbelfrzy RP.
Partnerem strategicznym konferencji jest projekt Mistrzowie Kodowania firmy Samsung Electronics Polska.
Partnerami instytucjonalnymi są Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Partnerami biznesowymi są firma Learnetic SA oraz strefa nowoczesnej edukacji Edustore.eu.
Partner medialny: Głos Nauczycielski.
Więcej informacji o konferencji na stronie: www.edunews.pl/konferencja-ins...

Пікірлер: 8

  • @legohouse3422
    @legohouse3422 Жыл бұрын

    👍🤓👍 masz taką twarz ... że musiało Ci się coś stać 😁😝😁 intuicja i zrozumienie 🤗👍🤗 neurologiczna prawda

  • @majabiene9521
    @majabiene95217 жыл бұрын

    To przeciez nie wazne, czy zdaja sobie sprawe z tego, co maja na twarzy (nastolatki). Jest to jednak odzwierciedlenie ich emocji, czyli autentycznie pokazuja np. ze sie nudza, zle czuja etc. Nie wyobrazam sobie, ze nastolatek czuje sie swietnie i ma przy tym zrozpaczona twarz.

  • @qManiekp
    @qManiekp8 жыл бұрын

    Wychodzi na to, że od dziecka mam rozwinięte w pełni płaty czołowe. :o Czuję się lepszy. ^^ PS. Przy okazji to dowodzi, że takie osoby nie wyginęły. Jeśli ktoś się bardziej zna na temacie umysłu może mi napisać czy mam jakiś lepszy mózg pod jakimś względem lub czy mam jakieś "super moce" dzięki temu. Mam na myśli czy cały czas będę inteligentniejszy od przeciętnych osób czy w pewnym momencie rozwój mojego mózgu się zatrzyma i zrówna z resztą?

  • @MariaMaria-wi5mf

    @MariaMaria-wi5mf

    8 жыл бұрын

    +qManiekp może z mojego komentarza powyżej cos więcej wywnioskujesz

  • @piotao

    @piotao

    5 жыл бұрын

    Podczas brutalnej eliminacji neuronów najpierw i najszybciej tracimy te, które nie są pobudzane wystarczająco często, i stąd bierze się zanik "umiejętności", które mieliśmy jako dzieci - np. rysunku, muzyki, śpiewu lub tańca. Mózg bezwzględnie eliminuje słabo eksploatowane połączenia, a jednocześnie optymalizuje i wzmacnia te, które używane są często. To dlatego starsze osoby są tak "zafiksowane" i "sztywne" w ocenie rzeczywistości i dlatego tak trudno zmieniać nam zdanie, gdy jesteśmy starsi. Nawet ci, którzy chcą się uczyć mają trudności i szybko np. zapominają to, co za młodu pamiętaliby automatycznie. Na szczęście mózg tworzy nowe neurony całe życie i nawet w podeszłym wieku zachowuje pewną plastyczność, dlatego zawsze możemy nauczyć się czegoś nowego.

  • @ortokineza7383
    @ortokineza73834 жыл бұрын

    Ciekawe rozważania, ale budowanie na nieudowodnionej platformie ewolucjonistycznej jest konwencjonalne, choć nie prawdziwe. Zanim taki wykładowca zacznie operować liczbami lat typu miliony, miliardy, czy nawet setki tysięcy lat, niechby spróbował przytoczyć choćby jeden dowód na tzw. makroewolucję. Powodzenia życzę, bo nie są to naukowe podstawy, lecz religijne. Religia ewolucjonizmu, religia świecka i tyle...

  • @PawelM1980

    @PawelM1980

    Жыл бұрын

    rzekł oglądacz jutuba 😆

Келесі