Jak przejść na minimalizm? Poznaj eksperyment Mateusza Kusznierewicza

Mateusz przeszedł na minimalizm w 2020 roku. Co go do tego skłoniło i od czego zaczął? Dowiesz się z tego odcinka.
Mateusz uczy, jak wygrywać w sporcie i biznesie, jak osiągać wyniki na światowym poziomie nie tylko raz, ale wielokrotnie. Pracując z zespołem pokazuje, jak być skutecznym liderem i jak jednocześnie unikać wypalenia zawodowego.
W żeglarstwie zdobył 5 tytułów Mistrza Świata oraz 3 medale olimpijskie: złoto i brąz jako zawodnik i srebro jako trener. Obecnie jest szefem zespołu Aspire oraz kapitanem polskiej reprezentacji na Żeglarski Mundial (SSL Gold Cup).
Prowadzi wykłady motywacyjne oraz współpracuje wizerunkowo z firmami, promując ich marki i produkty.
Interesuje się ekologią oraz zieloną energią, wytwarzaną ze słońca, wiatru i wody.
Więcej na jego stronie: www.kusznierewicz.pl
W ramach swojej misji motywowania i dzielenia się wiedzą, Mateusz Kusznierewicz prowadzi newsletter, w którym regularnie dzieli się wskazówkami dotyczącymi osiągania sukcesu w sporcie i biznesie, a także swoimi przemyśleniami na temat ekologii i zielonej energii. Subskrybuj jego newsletter na kusznierewicz.pl/newsletter , aby otrzymywać aktualizacje i inspiracje bezpośrednio od mistrza.
Zasubskrybuj kanał Power Walk, włącz przypomnienia i dołącz do naszych spacerów codziennie. Zacznij dzień zdrowo, aktywnie i z inspiracją. Spacer to najlepsze co możesz zrobić dla swojego ciała i umysłu.
Do zobaczenia

Пікірлер: 10

  • @AgnieszkaMichalak-Korotkiewicz
    @AgnieszkaMichalak-Korotkiewicz5 ай бұрын

    Praktykuję minimalizm od kilku lat i naprawdę super sprawa. Właściwie od zawsze mam nawyk przeglądania ubrań raz w roku i oddawania tych, których w tym czasie nie nosiłam. Dzięki temu zawsze wiem co mam i raczej nie niewiem problemy, że nie mam się w co ubrać. Tu idealnie widać, że mniej znaczy więcej. Od pewnego czasu mam też nowe nawyki jeśli chodzi o minimalizm dotyczący kupowania. Po pierwsze nim kupię coś w sklepie, najpierw sprawdzam czy nie ma tego np na Vinted. Później trzymam to w „polubionych” nawet przez kilka tygodni aż zdecyduję czy na pewno tego potrzebuje 😅 przestałam też kupować książki papierowe, które swego czasu kolekcjonowałam namiętnie. Teraz dużo używam czytnika i korzystam z platform do słuchania audiobooków.

  • @basiaperska3702
    @basiaperska37025 ай бұрын

    Ja uważam ,że najważniejsze wyjść na spacer a gadka to bonus Dziękuję ,że nas mobilizuje nie do lepszego siebie Bądźmy sobą

  • @maciejholizm
    @maciejholizmАй бұрын

    Kiedyś wpadłem w zakupoholizm, wprawdzie rzeczy praktycznych jednak wydawałem za dużo. W czasie pandemii sytuacja mnie zmusiła do minimalizmu a następnie po lekturze "Najbogatszy człowiek w Babilonie" i kolejnych które przychodzą do mnie automatycznie zmieniłem swój mindset.

  • @basiaperska3702
    @basiaperska37025 ай бұрын

    Pracuje nad nawykiem nie narzekania ,staram się ująć to inaczej ,lepiej bez użalania ,narzekania

  • @lukaszskalski4542
    @lukaszskalski45425 ай бұрын

    Minimalizm. Świetna filozofia / podejście. Osobiście polecam praktykować też w wymiarze poza materialnym (Mniej spotkań, telefonów ale i np tekstów do przeczytania, miejsc do odwiedzenia - ja gdy ograniczyłem zwiększyła się jakość / efektywność tych które pozostały)

  • @piotrzaczek6232
    @piotrzaczek62325 ай бұрын

    Poranne halsowanie jest dobre. Gdzie sie spieszyc? Zbieramy mysli, rozkrecamy sie. Mi ten etap zabiera nawet 30-40 minut kazdego dnia. Caly dzien rejsu przed nami.... pozdrawiam.

  • @superaga4185
    @superaga41855 ай бұрын

    A ja od listopada staram się sprzedawać rzeczy, które ktoś by zechciał, już trochę tego się wyzbyłam. Mój jeden z celów na ten rok to właśnie diametralnie zmniejszyć ilość rzeczy w mieszkaniu. Dzięki za ten temat 😊

  • @olaolczak5953
    @olaolczak59535 ай бұрын

    Tez mam potrzebę wpuszczenia powietrza do domu. Za dużo poutykane po kątach.

  • @barman83
    @barman835 ай бұрын

    Szerokiej drogi!

  • @white-ga
    @white-ga5 ай бұрын

    Buonasera 😅