No video

How to fish for BREAM? - Tips & Tricks + baiting

The answer to our question might be simple, but there are more complicated ways than you think! When you are fishing for bream, you really have to keep in mind a whole bunch of things, especially if you want to be successful in it!🎣🐟
0:00 Intro
0:38 Hello there!
1:27 Equipment
5:55 Baiting
8:52 The tactics
10:50 The pike attack
11:45 The strategy
13:41 Continuous contact
15:10 Unhooking
16:09 The maggot
16:58 The worm
17:48 Saying goodbye

Пікірлер: 25

  • @imreszollosi
    @imreszollosi Жыл бұрын

    Ismételten nagyon király filmet hoztatok létre. Egyik kedvenc horgászmódszerem, és ismét tanultam!

  • @matrixfishingtvmagyar3920

    @matrixfishingtvmagyar3920

    Жыл бұрын

    Köszönjük szépen! 😎

  • @papnorbi77
    @papnorbi77 Жыл бұрын

    Szia Csabi! Szuper informatív kis film volt. Köszönjük.

  • @matrixfishingtvmagyar3920

    @matrixfishingtvmagyar3920

    Жыл бұрын

    Köszönjük szépen!😎 Örülünk ha segíthettünk! :)

  • @laszlokeki2103
    @laszlokeki2103 Жыл бұрын

    Nagyon szuper videó ✌️🐟☺️

  • @matrixfishingtvmagyar3920

    @matrixfishingtvmagyar3920

    Жыл бұрын

    Köszönjük szépen László!😎

  • @laszloengelbrecht
    @laszloengelbrecht Жыл бұрын

    Hét perc körül említed, hogy az élő csalikat nyugodtan feltűzhetjük a horogra is. 🙂😁 Nem volt az olyan rég (41 vagyok), amikor gyerekként az idősebb horgászok a Dunán úgy tanították, véletlenül se látszódjon ki a horog a csali alól! 🙂🙂 Hol vagyunk már ettől, jó ég! Hányszor de hányszor van, hogy idős horgászokhoz közel horgászom: kis horog, csalitüskén kis pellet, method kosár. Ugyanazon a távon ők semmi, nekem meg sok a három perces ütem... Mennyi élményt elvesznek maguktól, hogy nem hisznek a modern technikákban. Marad a nagy csali=nagy hal elmélet nekik... Köszönöm az újabb videót!

  • @halado

    @halado

    Жыл бұрын

    Én is úgy tanultam anno, hogy a gilisztát úgy fűzzem fel a horogra, hogy annak hegye ne látszódjon. Szegény gilinyó felvette a horog alakját. :( Nyitottnak kell lenni az újdonságokra, én mind a mai napig sokat tanulok, és igen, még az öregektől is el lehet azért lesni ezt-azt.

  • @balazsbezzeg938

    @balazsbezzeg938

    5 ай бұрын

    Akkori időkben a horog tiszta fémszínű volt, megcsillant a fényben. Ezért sem szabadott, hogy látszódjon. Most annyi fajta, féle horog létezik, felsorolni sem lehet. Akkor bementél a horgászboltba 40 éve és volt 1 fajta horog 5 méretben

  • @DjTommy2008
    @DjTommy2008 Жыл бұрын

    Nagyon fasza videó volt. Nagyon szeretem ezt a fajta horgászatot. Ahányszor van alkalmam mindig kint vagyok a víz parton. Persze ilyen időben ( 2/3 fokban ) én a lárvákat használom, nagyon nagy sikerrel , úgy a horgon mind az etető anyagba. Na de azért lenne egy pár kérdés amire remélem tudnál válaszolni. Sokszor van hogy egy jó pár óra múlva nincs több kapás, valahova el mennek a halak , pedig jól tartom az etetést, jó ütemben jönnek a halak , sokszor 1 max 2 percen belül. Mit lehet ilyenkor csinálni? Próbáltam visszább jönni, vagy bennebb pár méterrel. Egy kicsit jobbra vagy balra , de semmi. Mindha fürdő kádba horgásznák. A másik dolog amit szeretnék kérdezni hogy mitől bogzódik össze a fonott zsinór? Volt alkalom hogy egy horgászat alatt 2x is meg történt. Először le vágtam onnan , újra csináltam a szereléket, aztán pár óra múlva újra meg történt, akkor le húztam az orsóról az egész zsinórt majd újra tekertem az orsora . A következő horgászat során újra bogzódik . Az utolsó dolog amit szeretnék kérdezni hogy a víz álló ruházatot hogyan lehet tisztítani? Tudniillik a keszeg fajta olyan nyálkás, és horgászat végére Nagyon mocskos lessz minden. Most nemrég vettem és még nem volt tisztítva, már szégyellem úgy megjelenni a tó parton 😅.

  • @halado

    @halado

    Жыл бұрын

    Szia! Az, hogy a halak néha elillannak, sok magyarázata lehet. A legtöbbször megjelenik egy termestes ragadozó, de elég ha egy sügér raj, és a keszegek elpucolnak. Az ilyenkor beálló hirtelen csendben gyakran szoktam fogni ragadozót az etetésről. Hasonló történhet, ha pl. egy ponty áll rá és elzavarja a keszegeket. Azzal is érdemes próbálkozni, hogy néha dobsz egy-két üres kosarat. Ha túl aromás a kaja, és nagy mennyiségben megy be, csömört kaphatnak a keszegek is a túlzott aromától. Versenyen az etetőanyagot idővel váltja a földes-élőanyagos kosár, hogy ne teljesenk el a halak idő előtt. A fonott zsinóros gubancnak lehet az oka az is, ha nem nedvesíted be a dobot mielőtt dobsz. A száraz fonott hajlamos szarkafészket csinálni dobás közben. Ha már egyszer megtört így a zsinór, könnyebben megismétlődik a dolog.

  • @matrixfishingtvmagyar3920

    @matrixfishingtvmagyar3920

    Жыл бұрын

    Köszönjük!😎

  • @DjTommy2008

    @DjTommy2008

    Жыл бұрын

    @@halado fontos infó, köszönöm, igénybe veszem. Nem mondtál semmit a ruha tisztításáról. Nem merem automata mosógépben mosni nehogy elveszítse a vízállóságát, de ugyanakkor nem szeretném hogy úgy nézzen ki mind például a Jamie Hughes nadrágja 🤣

  • @DjTommy2008

    @DjTommy2008

    Жыл бұрын

    @@matrixfishingtvmagyar3920 Én is 😁🙂👍🙏

  • @halado

    @halado

    Жыл бұрын

    @@DjTommy2008 nem szabad mosógépbe mosni, mert elveszti a vízlepergető hatását. Nem véletlen koszosak a horgászokon látott ilyen ruhák. Én a zuhany alá beállva szoktam szivaccsal kicsit lemosni, de ezt is ritkán. Egy kiadós esőben történő peca sokat segít

  • @balazspetrohai3799
    @balazspetrohai3799 Жыл бұрын

    Köszönöm ezt a videót! Én is azon horgászok közé tartozom, akinek a pontyon kívül is létezik hal, ráadásul ha sikerül nagyobb dévérekeszegekbe belebotlani, az igen csak élvezetes tud lenni. Viszont alapvetően kezdő vagyok a témában. Ezért kifejeztetten hasznos a videó. Az lenne a kérdésem, hogy van-e egyértelmű praktika, arra az esetre ha kifejezetten nagyobb keszegekre pályázunk? Mit kell másképpen csinálni?

  • @halado

    @halado

    Жыл бұрын

    Először is kell egy olyan horgászvíz, ahol nagy egyedszámban vannak nagytestű dévérkeszegek. A legtöbb bojlis víz ilyen. Ahol az aprók közül kell őket kiválogatni, ott a gilisztacsokor -3-5 szál sem sok- vagy a csemegekukorica az a két csali, amit a nagyobb példányok szívesen fogadnak. Már itthon is érdemes az etetőanyagot halliszttel dúsítani, ha nagyobbakat szeretnél fogni.

  • @balazspetrohai3799

    @balazspetrohai3799

    Жыл бұрын

    @@halado köszönöm a választ!

  • @matrixfishingtvmagyar3920

    @matrixfishingtvmagyar3920

    Жыл бұрын

    Köszönjük szépen Balázs!😎

  • @laszloorosz1480
    @laszloorosz1480 Жыл бұрын

    Szia! Ez az igazán aktív horgászat! Elaludni,így nem igen lehet.😅

  • @matrixfishingtvmagyar3920

    @matrixfishingtvmagyar3920

    Жыл бұрын

    Na az tuti😅

  • @Zoli0409

    @Zoli0409

    Жыл бұрын

    Imádom a tavaszi és őszi keszeg horgászatot. Ez egy nagyon jó és hasznos videó 👍👏👏

  • @matrixfishingtvmagyar3920

    @matrixfishingtvmagyar3920

    Жыл бұрын

    @@Zoli0409 Köszönjük szépen!😎

  • @zoltanprucsi3052
    @zoltanprucsi3052 Жыл бұрын

    89 Cm