Hibrid inverterek hálózattal együttműködése - visszacsepegés

Пікірлер: 11

  • @bartltibor214
    @bartltibor21414 күн бұрын

    Köszi a jó kis videót! Nagy segítség volt

  • @tamaserdelyi9301
    @tamaserdelyi930114 күн бұрын

    Tulajdonképpen szerintem közérthető módon készült a videó! Nekem tetszik!👍 Nálam a relé szerepét egy 3 állású Ganz kapcsoló adja. Kettős konverziót pedig tápegység adja SBU módban

  • @bejanos73
    @bejanos7314 күн бұрын

    Szia, a rajzod és levezetésed párhuzamos kapcsolást mutatja be, de mi van ha sorba kötjük a ház elé az invertert? A ház nem kaphat áramot, csak az inverterből. Illetve, ha nincs hálózat, csak napból kapunk energiát, és úgy kapcsolom le a micrót, akkor hova "tűnik" el a felesleg, vissza csepegni nem tud. Nem lehet, hogy ugyan úgy lekezeli mindkét esetet az inverter?

  • @gergodrabik6208

    @gergodrabik6208

    14 күн бұрын

    Soros kapcsolàs nem igen lètezik ebben az esetben. Soros kapcsolàsnak a kettős konverzioʻs rendszert mondhatnàm de ez se igaz. Nincs soros. Amit te sorosnak gondolsz az pont a lerajzolt allapot.

  • @villagegarage7363
    @villagegarage73636 күн бұрын

    Ez a visszacsepegés örök téma lesz (félsziget üzemnél), de lényeg itt van abban, amit elmondtál; volt a FB csoportban aki több kilowattos infra fűtész kapcsolgatott egy peakshaving-es inverter mögött, aztán nézett hogy valami horror mennyiségű visszacsepegése keletkezett. Kicsit kiegészíteném a saját tapasztalattal: én kriptobányát, tehát mondhatni konstans fogyasztót kezdtem ilyen módon táplálni, de csak-csak visszacsepegtetett 3kWh-t egy év alatt. Na és a miértje: azok a mocsok bárányfelhők, amitől más munkapontra állt be az MPPT, alacsonyabb fesz, nagyobb áram. Majd hirtelen újra szikrázó napsütés, a fesz felszadt a holdig, az áram maradt, és voilá, már csurgott is vissza a hálózatra. Aztán meguntam ezt a bohóckodást, beszórtam 15kWh LFP akksit, és SBU vagy SOL üzemmúdra álltam át. Érdekes, azóta kb egyetlen (mért) elektront se küldtem vissza a hálózatra, mert ugye nem is tudtam volna, leválasztva vagy tiszta bypassban. (*elvileg). Az akksinak meg kb mindegy, ha felszalad a töltőáram egy pillanatra, esetleg határértéken túl is, ami pl. nálam sansztalan, ha 6kW-tal ketyeg a bánya és összesen 12kW panelem van, az nem viszi 0,5C fölé a 15kWh-s akksi töltését. (*) mikrosilvernek volt egy tesztje, hogy bypass üzemben mi történik; amikor is az akku feszültsége nem éri még el a szigetüzemre váltáshoz beállított minimális feszt, de már van PV termelés. Láss csodát, peakshavingben kezdett működni. Ha jól emlékszem, egy easun (vagy egyéb "kínaJikacat"). A legtisztább továbbra is egy fizikai 1-0-2 kapcsoló és/vagy vagy valós hibridnél (Deye, Sofar stb.) megfelelően használni a Grid és a Load csatlakozásokat. És hibridhez mindenképp AKKSI!

  • @gergodrabik6208

    @gergodrabik6208

    3 күн бұрын

    Így van! Bakker akkor nem csak én gondolkodom itthon nyári bányászatban :D

  • @ferenchorvath5311
    @ferenchorvath531111 күн бұрын

    Kedves Kolléga! Én matematika-fizika szakos tanár vagyok. A szakokon kivül módszertant is tanítottak. A tanításnak, képzésnaek megfelelő módszertana van, amit ajánlatos betartani. Ezért javasolnák néhány dolgot: 1. Írd le amit mondani kell, vagy akarsz. Átolvasva talán észre veszel hibákat, amit kijavíthatsz. 2. Használj magyar érthető szavakat. Ne használj idegen szavakat helytelenül! "Oké", Úgy tűnik, hogy kérdésként használod, mintha kérdeznéd " érthető?". 3. Készíts táblai rajzot! Ne keljen javítani! Pontosan minden lényeges rész látható és olvasható legyen! Ezeket előre is el lehet végezni. A filmen nem kell ezzel bajlódni! 4. Nem Téged akarunk látni, hanem az ábrát, rajzot. 5. Szakmailag, ma sok egyénnek középiskolai végzettsége van, fizikából is! Meg kell nézni a középiskolai fizika anyag tartalmát a témával kapcsolatos részt. Erre célszerű hivatkozni, emlékeztetni. Ezeket a részeket nem kell "szájba rágni". A szakmai rész: Váltakozó feszültségű áramforrások akkor kapcsolhatók párhuzamosan, ha frekvenciájuk, fázis viszonyuk és üzemi feszültségük megeggyezik. A kettő vagy több párhuzamos kapcsolású áramforrás egy vagy több fogyasztóval terhelhető, csak arra kell figyelni, hogy a fogyasztók ne terheljenek nagyobb teljesítménnyel mit amekkora az áram források össz teljesítménye. Itt a hálózat az egyik, a napelem rendszer a másik áramforrás. Tehát kettő. Mi van ha nincs vagy nagyon kicsi a fogyasztás?Ilyenkor el kellene szállítani oda, ahol fogyasztás van. Csak az áramszolgáltató rendszere erre képtelen. Lehet , hogy majd egy késöbbi történelmi időben erre is képes lesz. Még egy problémát kell tisztáznunk. A két áramforrás közül hogyan oszlik meg a terhelés. A fogyasztó milyen arányban terheli a hálózatot és az invertert? Ahhoz, hogy a saját inverterünket terheljük, és kis mértékben vagy egyáltalán ne a hálózatot, ahhoz az inverterünk feszültségét kell megnövelni a hálózati faszültséghez viszonyítva. A növelés mértékét a két áramforrás "belső ellenállásai" határozzák meg. A hálózat belső ellenállása rendkivül kis értékű, hiszen több száz amperes áramokat képes az egész városrész részére biztosítani. Ezzel kell a mi inverterünknek versenyre lépnie. Az egész feszültség szabályozás, fázishelyzet, fogyasztásunk figyelése és szabályzását meg kell oldania az inverterünknek. Sajnis a mai technikai színvonalon ezt csak mérsékelten tudják az inverterek. Áramszünet esetén le kell kapcsolodni a hálózatról! Lehet, hogy a hálózaton dolgoznak, el kell kerülni a baleseteket! Ma még célszerűbb az úgynevezett "sziget üzem". Ekkor lekapcsolódunk a hálózatról, és csak a saját inverterünk a mi fogyasztásunkat fedezi. Szerényebb lehet a frekvenncia, fázis, és terhelés szabályozása.Más: A környékünk inverterei rádió zavarást végeznek, ettől a rádiók hallása élvezhetetlen. Sokan ezért haragszanak. Üdvözlettel:H.F.

  • @gergodrabik6208

    @gergodrabik6208

    10 күн бұрын

    Köszönöm az èszrevèteleket. Itt mèg nem tartok. Bàr nem làtszik egy ilyen video mögött ia van màr felkeszülès. Nem cèlom minden cèlcsoportnak előadni ìgy nem fogok olyan szintre menni ahol ezt meg tudom közelìteni. A mèrnöki műszaki vilàg egyszerűen màr nem tud kommunikàlni kûlföldi szavak nèlkül, a magyar nem tart lèpèst a rechnikàval. A ràdió zavaràs nem korreky megfogalmazàs. Nem igaz. Szimplàn az inverter kapcsolàsi frekvenciàja szuperponàlódik a 230as 50Hzes hàlózatra kb -80dBv jelszinttel nem nagyobbal akkor 5% THd - nèl rosszabb lenne. Nem mèrtem mèg hàlózaton 3%nàl nagyobbat. A hàlózat pedig kèpes ès el is szàllìtja a teljesìtmènyt màs kèrdès hogy nem kìvànatos. Nem kìvànatos Köf halózatra ràtermelni. - Sajnos az is igaz hogy belső ellenàllas vàltoztatàssal teszi az inverter a ràtermelèst. Szimplàn a dPID szabàlyzó(k) a kitöltèsi tènyezőkkel jàtszanak ès a többit az alulàteresztő szürő oldja meg a kimeneten. A nagyobb feszūltsèg ami ìgy keletkezik pedig csomoponti tõrvènyek miatt okoz egy csomopontban megvàltozó àramiramyokat.

  • @hooligandjbaro5822
    @hooligandjbaro582215 күн бұрын

    Jó lett a vidi :-) És a gyárilag kettős konverziós? Ott nincs ilyen baj :-) De megcsináltam a te variációd ,kettős konverzióra , 3 hónapja tökéletesen működik ,2 db 3 kw- os 53v-os szerver tápegységgel. 5kw os inverter ,7kwp napelemmel

  • @gergodrabik6208

    @gergodrabik6208

    15 күн бұрын

    Gyárilag kettős konverziós ott nincs baj. Ott megint 1 dobozon belül van az ami lehet kívül is :)

  • @njozsef2

    @njozsef2

    6 күн бұрын

    Nálam is 6 db szervertáp dolgozik 2-2-2 sorbakotve. 3 db 24-48 as kínai cc-cv stepup ok toltenek. És egy 48V on is mukodo kicsi lcd-s kapcsolo vezerli a kontaktort ami kapcsolgatja a tapokat ha kell. Kb 2500W. 83% a töltő hatásfoka akku töltési veszteség nélkül. Ez egy rendkívül olcsó megoldás így.

Келесі