Húzós podcast / Radó Péter - Az iskola gyerekmegőrzőnek mindig jó lesz

A hazai oktatásról mindent, amit tudni érdemes!
Nem a napi harcokról, tiltakozásokról, kormányzati lépésekről, hanem a lényegről: hogyan teljesít, milyen eredményei és kihívásai vannak, milyen a korszerű iskola, merre kellene haladni? Meglepő adatokat fognak hallani! A beszélgetés kötelező lenne szülőknek, pedagógusoknak, (politikusoknak)!
A téma egyik legjobb szakértője, Radó Péter oktatáskutató Rónai Egon vendége, hogy elmondja, milyen a jelen és milyen lehet(ne) az oktatás jövője. Összeomlik a hazai oktatás, ahogy gyakran riogatni szoktak?
IRATKOZZON FEL CSATORNÁNKRA: goo.gl/uo2kim
LÁTOGASSON EL OLDALUNKRA: www.atv.hu
FACEBOOK: / atv.hu
INSTAGRAM: / atv_magyarorszag
#atv #atvmagyarorszag #podcast

Пікірлер: 28

  • @mariabalintnelakatos5144
    @mariabalintnelakatos5144 Жыл бұрын

    Javaslom akit érdekel a téma nézze meg "a finn csoda" címü beszélgetést ahol a finn oktatási rendszert mutatják be. Fájt a lelkem hogy a mi gyerekeink unokáink nem azt kapják. Ők is ezt érdemelnék.

  • @mariabalintnelakatos5144

    @mariabalintnelakatos5144

    Жыл бұрын

    @@hidegvago Örülök hogy az általam leírtakban ennyi hibát talált. Koncentráljon a tartalomra és ha megnézi a filmet a tartalomról csak akkor mondjon véleményt.

  • @csillajuditkomarominerikk2127

    @csillajuditkomarominerikk2127

    Жыл бұрын

    Kedves Mária! Maximálisan egyetértek. Én is azt éreztem, amikor a Partizán kisfilmet megnéztem, hogy bárcsak a mi gyerekeink is ilyen oktatást kapnának. Elvesztegetett jelen és jövő. Nem tudom, mikor lehet ezt helyrehozni. 😒

  • @martaschmidt9535

    @martaschmidt9535

    Жыл бұрын

    Na azért most ott ( itt Finnországban) is van elég probléma. Csak 40 % egy évfolyamból megy tovább a felsö oktatásba, Ami az OECD közép mezönye. Most a szegregáció és a pisai helyezés gyors esése jelenti a problémát. A szülök éppen felháborodnak Helsinki tervein, aminek része a különleges osztályok megszüntetése, hogy meg lehessen állítani a szociális esélyegyenlöség növekedésén.

  • @HajnalkaKis

    @HajnalkaKis

    Жыл бұрын

    ​@@jookovacs thank you for the reference, the article is an interesting read

  • @katalinnemetberta3449
    @katalinnemetberta3449 Жыл бұрын

    Átgondolt és jól felépített beszélgetés volt. Meglepett az, hogy negyedikes gyerekeknél már látható a további tanulási út. Én eddig azt gondoltam a felső tagozat és az utána következő iskola a döntő. Ezt most átértékeltem.

  • @evabalazs2101
    @evabalazs2101 Жыл бұрын

    Nagyon köszönöm!!!!!!!

  • @endike
    @endike Жыл бұрын

    a szülők nagy része leadta a gyerekét az államrendszernek. mégis, mit várnak, hogy jó lesz?

  • @magyarok_angolul_ejtsd_ki_jol
    @magyarok_angolul_ejtsd_ki_jol Жыл бұрын

    Köszönöm a tartalmas beszélgetést. Kedves Radó Péter, azt mondta (59:38-kor), hogy “a tigrisnek le kéne valahogy vetni a csíkjait”. Nem erre a mondásra gondolt? - “The leopard can’t change his spots”? Nem nagy különbség, de mégis…

  • @martaschmidt9535
    @martaschmidt9535 Жыл бұрын

    Hallatlanul izgalmas a jövökép azonnal megvettem a könyvet. Most írjuk az uj tantervet a Sibelius Akadémia zenekari képzéséhez.

  • @dicuagnes8140
    @dicuagnes8140 Жыл бұрын

    ❤️

  • @istvanperecz5568
    @istvanperecz5568 Жыл бұрын

    Elég szomorú a valóság és a jövő sem látszik jobbnak, csak ha a politika megváltozik és az új rendszer igenis akarja a műveltebb, okosabb társadalmat, ami majd meg tudja oldani a jövő kihívásait. Bízom a fiatokban, mert ez ami van, nagyon elkeserítő.

  • @pircsimozes586
    @pircsimozes586 Жыл бұрын

    Az élménypedagógia bevezetése valóban szükséges volna.... mert jelenleg a legtöbb helyen maguk a pedagógusok vetik ki maguk közül azokat akik játszva tanítanak... arról viszont hogy nőtt a funkcionális analfabéták száma sem a kormány se a pedagógus társadalom nem tehet.... egy bizonyos kultúrkör száma folyamatosan nő, ahol nem érték a tanulás, eleve közmunkásnak készülnek (nekem is mondta egy ilyen gyerek, hogy ő aztán nem tanul, ő közmunkás akar lenni)....

  • @janosszasz7779

    @janosszasz7779

    Жыл бұрын

    Élménypedagógia heti 30 órában nem létezik.

  • @pircsimozes586

    @pircsimozes586

    Жыл бұрын

    @@janosszasz7779 nem is 30 órát kellene egy pedagógusnak hetente tartani csak 15-20 óra elég lenne a 40 órás munkahét úgyis kijönne.... felkészülés, dolgozatjavítás, ügyelet, szülőkkel való konzultáció... alapjaiban kellene a rendszert megváltoztatni...

  • @janosszasz7779

    @janosszasz7779

    Жыл бұрын

    @@pircsimozes586 Félreértettél, nem a tanárnak van 30 órája, hanem a gyereknek. Irreális elvárás, hogy minden gyereknek, minden tárgyból, minden órán színes-szagos, az érdeklődését mindig fenntartó órát lehessen tartani.

  • @pircsimozes586

    @pircsimozes586

    Жыл бұрын

    @@janosszasz7779 gyereknek is tanárnak is sajnos (magam is ismerek olyan pedagógust aki 25-30 óra között van)... egyébként megfelelő óraszám esetén jó beosztással nem irreális elvárás csak sajnos a pedagógus társadalom egy része nem szereti a "játszva" tanító kollégát, ő maga pedig nem tud vagy mer így tanítani..

  • @janosszasz7779

    @janosszasz7779

    Жыл бұрын

    @@pircsimozes586 Hajrá, lehet megpróbálni. 1-2-5 órát lehet élménypedagógiával, évi 72 órát egy tárgyból nem. Mondom ezt úgy, hogy úgy tanítok, hogy a gyerekek várják az óráimat. Mindig van unalmas rész, mindig van gyakorlás, és a játékot is meg lehet unni. Tudomásul kell venni, hogy a tanulás munka, olyan részekkel, amelyek unalmasak.

  • @hanaippon5217
    @hanaippon5217 Жыл бұрын

    Ez a radó péter nagydumás naplopó,semmirekellő! Gőze nincs a tanári pályáról.

  • @gerberuus

    @gerberuus

    Жыл бұрын

    Letettél annyit az asztalra, mint ő, vagy csak a lepénylesődet járatod? Mert ha az utóbbi, amit vélelmezek inkább maradj csendben!

  • @davidszabo1591

    @davidszabo1591

    Жыл бұрын

    Mert neked aztán biztos hatalmas tudásod van 😂😂 fogadok, hogy lóg a kapa szádból és csak fröcsögöd a propagandát 😂

  • @agizsolti3457

    @agizsolti3457

    Жыл бұрын

    Miért ?

  • @martaschmidt9535

    @martaschmidt9535

    Жыл бұрын

    Jól értettem, hogy Ön szerint egy nemzetközi szinten is remek szakember naplopó? Tapasztalatom szerint nemzetközi szinten általában a teljesítmény, felkészültség, együttmuködési képesség, tisztánlátás és remek kommunikációs képesség számít. Ez nem sültgalambként repül a szánkba és akkor még nem beszéltem a nyelvtudásról mint alapvetö feltételröl a nemzetközi munkában. Nekem pl. naponta min. három nyelvet illik használnom. A munkatársakkal finnül kezdem a napot, a magyar hallgatókkal magyarul, a többiekkel angolul megy a munka és a dékánunknak udvariasan svédül köszönök. Radó szavaiból pedig a szakértelem kiderül 30 másodperc után. De soha sen késö, Ön is felkészülhet és továbbképezheti magát. Ugy érzem, hogy fatalistaként Önnek sem könnyü.

  • @SilverDave985

    @SilverDave985

    Жыл бұрын

    Magas volt agyi kapacitásodhoz, nemde?

Келесі