Гоніометрія шийного відділу хребта

Гоніометрія - спеціальне обстеження для визначення активної та пасивної амплітуди рухливості в суглобах.
Ми використовували універсальний гоніометр з ціною поділки шкали 1º, а вимірювання проводилися за стандартними методиками.
Процедура вимірювання: рух вимірювали з визначеного вихідного положення (нульового). Вісь гоніометра накладали поверх осі руху суглоба або на проекцію суглоба. Стаціонарне (нерухоме) плече гоніометра розміщували паралельно до поздовжньої осі проксимального сегмента, воно вказувало на віддалений кістковий виступ, який слугував орієнтиром. Рухоме плече гоніометра накладали до дистального сегмента.
Ми обстежували амплітуду активного руху, в обсязі, що не спричиняє больові відчуття. Вимірювання проводились за допомогою гоніометра, результати вимірювань записувались у градусах та порівнювались з показниками норми амплітуди руху.
При визначенні активної амплітуди рухів в суглобах потрібно дотримуватися таких правил: а) вимірювання слід проводити в ранкові години; б) не можна проводити вимірювання після великих фізичних навантажень; в) перед вимірюванням слід виконувати розминку, включаючи в неї рухи зі зростаючою амплітудою; г) максимальна величина рухливості того чи іншого суглоба, повинна визначатися з конкретного вихідного положення; д) плечі (бранші) гоніометра слід приставляти до антропометричних точок.
Спершу необхідно пояснити пацієнту процедуру вимірювання і показати рух, потім переконатись, що пацієнт правильно його виконує, і аж тоді провести безпосередньо вимірювання. Необхідно враховувати те, що рух може обмежувати біль, контрактура, набряк.

Пікірлер: 1

  • @dudedude3370
    @dudedude33703 жыл бұрын

    1:44 , если человек не может вообще наклонить голову "Латеральная флексия" 0 градусов - это норма О_о?

Келесі