Food Tour in WROCŁAW, Poland - Guatemalan visits a Milk Bar for the first time

We walked around Wrocław's streets, looking for different Polish dishes and snacks. During our tour, we ate delicious pancakes or Naleśniki at the Bar Mleczny Jacek I Agatka, a modern milk bar where they serve the most traditional Polis food. I ate a very sweet cinnamon roll at Piekarnia Puri which is located in the old town. We visited Pizzatopia, a restaurant which I recommend if you are travelling on a budget, and we ate a delicious pizza. We went to Przedwojenna, a restaurant bar that has an old and interesting decorations where you will travel in time to, as its name describes, the period before the war. After our travel in time, we enjoyed a 'Rurka z bitą śmietaną' in the market square, which is a waffle tube stuffed with whipped cream. I enjoy eating Ramen and that's why we visited Ato Ramen, a restaurant with a lot of reviews where we ate one of the best Ramen I've tried.
We finished our tour eating a Chimney cake at Chimney Cake Bakery, a delicious cinnamon snack with the perfect amount of sweetness.
Make sure to like the video and subscribe. Thanks a lot for watching.
00:00 Intro
00:15 Bar Mleczny Miś
00:34 Bar Mleczny Jacek i Agatka - Breakfast
02:29 Piekarnia Puri - Cinnamon Roll
03:17 Pizzatopia - Pizza
04:13 Przedwojenna - Tatar and Pickles
07:02 Dzioopla - Waffle stick
08:06 Ato Ramen - Ramen
09:01 Chimney Cake Bakery - Chimney Cake
Follow me on Facebook: / josequinonezpl
Follow me on Instagram: / jestemjose

Пікірлер: 29

  • @gwrobel83
    @gwrobel832 ай бұрын

    Tatar is the best. Before and after a shot o vodka ;-D Without it's also good.

  • @dariuszzarzycki8626
    @dariuszzarzycki8626 Жыл бұрын

    W czasie moich studiów po Misiu biegały karaluchy, ale i tak przepadałem za tym miejscem i jedzeniem. Tylko MIŚ!😊

  • @apacz3995
    @apacz3995 Жыл бұрын

    I love tatar :)))

  • @rafazieba9982
    @rafazieba9982 Жыл бұрын

    They are freshly made. They are making them all the time no matter if there is someone ordering them because they know they will sell within the next 30-60 minutes anyway.

  • @joseexplores

    @joseexplores

    Жыл бұрын

    Thanks for watching and commenting. You are probably right, I thought they were not because they were delivered right away and were cold.

  • @merlindquinonez4923
    @merlindquinonez4923 Жыл бұрын

  • @joseexplores

    @joseexplores

    Жыл бұрын

    ❤️

  • @123voy321
    @123voy3213 ай бұрын

    - Kto ty jesteś? - Polak mały. - Jaki znak twój? - Orzeł biały. - Gdzie ty mieszkasz? - Między swymi. - W jakim kraju? - W polskiej ziemi. - Czym ta ziemia? - Mą ojczyzną. - Czym zdobyta? - Krwią i blizną. - Czy ją kochasz? - Kocham szczerze. - A w co wierzysz? - W Polskę wierzę. - Coś ty dla niej? - Wdzięczne dziecię. - Coś jej winien? - Oddać życie.

  • @rufsven8312
    @rufsven831211 ай бұрын

    Pozdrowienia! - Koniecznie dodawaj jakiś fragment napisu w tytule filmu po angielsku jezeli video jest w wersji angielskiej - będziesz miał większą oglądalność.

  • @joseexplores

    @joseexplores

    11 ай бұрын

    Dzień dobry. Dziękuję za komentarz. Właściwie publikuję wszystkie moje filmy z angielskimi tytułami (w oryginale), a także tłumaczę je na polski i hiszpański, a ludzie widzą to w swoich lokalizacjach geograficznych w tym języku. Czy sądzisz, że lepiej byłoby opublikować tytuł w języku angielskim, bez tłumaczenia? 🙂

  • @jaraw.1444
    @jaraw.1444 Жыл бұрын

    Teściowa powinna więcej z tobą szlifować język , żebyś też po naszemu kręcił filmy z napisami angielskimi 👍

  • @joseexplores

    @joseexplores

    Жыл бұрын

    Postaram się wkrótce nagrać film po polsku, ale muszę przyznać, że jest to trudne haha

  • @bogumilak1391
    @bogumilak1391 Жыл бұрын

    Jaka jest różnica między ogórkami kiszonymi i konserwowymi ? PODSTAWA do robienia ogórków KISZONYCH jest WODA I SÓL (można je kisić nawet w beczkach tak jak robiło sie to w dawnych czasach) ,a ogórek staje sie kwaśny w procesie fermentacji ( to jeden ze sposobów konserwacji żywności )W ten sposób jest także konserwowa kapusta czyli KAPUSTA KISZONY . A tak na marginesie kiszonki są naturalnym, samorodnym probiotykiem, zawierającym mnóstwo witamin oraz cenny, naturalny kwas mlekowy, stanowią bardzo cenne pożywienie dietetyczne, bogate w witaminy C. Produkty mimo ze kwaśne nie zakwaszają organizmu ,a wprost przeciwnie bronią organizm przed nadmiarem kwasów wydzielanych w organizmie .Jednym z takich związków jest występujący w kiszonkach kwas mlekowy. Zakwaszenie organizmu przejawia się permanentnym zmęczeniem, brakiem koncentracji czy obniżoną odpornością .Dlatego NIE DZIW SIĘ ,jeśli w polskim sklepie zobaczysz na półce kwas z kiszonych ogórków czy kapusty kiszonej w butelkach ,albo odwiedzając polski dom akurat gospodarz domu wypija kwas z ogórków lub z odciśniętej kapusty . Natomiast podstawa ogórków KONSERWOWYCH jest OCET no i oczywiście woda+cukier( to druga metoda konserwacji warzyw ,a także wielu owoców (specjalnie nie wspominam o przyprawach bo one tak naprawdę mało sie różnią) Ocet I lekka słodycz czuć w czasie konsumpcji . A więc ogórki Konserwowe= OCET (+cukier) , ogórki KISZONE = WODA + SÓL.A tak wogóle to kto w przedwojennej polskiej knajpie koło wódki widział ogórki konserwowe (o pieczarkach nawet nie wspomne bo przed wojna pieczarka była zbyt kosztownym ratytasem jak na taką knajpę gdzie chlało sie wòdę).Jeśli już to w takich knajpach królował ogórek kiszony z wielkich słoi lub ze specjalnych do kiszenia kamionkowych beczułek albo zwyczajnie prosto z beczki .No i jesli byly tam jakies marynowane grzyby to te z lasu ,a nie drogie pieczarki .Musze sie przyznac ze ja sama nie zjadłabym takie marnýnowanej pieczarki bo mi nie smakuje ,za to marynowane leśne grzyby to paluszki lizać = super dobre .Pozdrawiam

  • @joseexplores

    @joseexplores

    Жыл бұрын

    Thank you very much for your comment. I have tried them both and yes, the ones with salt and water are much much better in my opinion. Also, I have drunk the water and I've also heard they are very good probiotics. I can imagine how different the times were before the war and how expensive some things were but it was nice to see a place with such a vibe. And about 6 months ago I visited some friends who had this type of mushrooms from the forest and they were amazing. Best regards :)

  • @bb2704
    @bb2704 Жыл бұрын

    I am Polish and I would never ever eat tatar. You are a very brave man.

  • @asieks4800

    @asieks4800

    Жыл бұрын

    What? I loooooveeeee tatar....

  • @jerzyszmal2722

    @jerzyszmal2722

    7 ай бұрын

    You're a NOT Polish if you don't like the TATAR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • @fridolinoberboersch9425
    @fridolinoberboersch94255 ай бұрын

    Je should remember that this is Breslau

  • @d_x6799

    @d_x6799

    2 ай бұрын

    And you should know that BRESLAU was completely destroyed by the Germans and Russians, about 90 %. Wroclaw was rebuilt by Poland.

  • @yakeosicki8965
    @yakeosicki8965 Жыл бұрын

    Mięso na tatara powinno być siekane nie mielone. Polecam ci tatara z sarniej polędwicy jest boski. Danie to pochodzi z Francji, gdzie do dziś jest obowiązkowym daniem w każdym bistro. Na początku był robiony z koniny nazywanej wołowiną dla ubogich. Danie popularne także w całym Beneluxie. Spożywanie surowego mięsa wydawało się dzikie, a dzicy dla Francuzów byli Tatarzy stąd nazwa. Danie obrosło bzdurnymi legendami, takimi jak Tatarzy płaty surowego mięsa umieszczali pod siodłami i potem z niego robili to danie. Jest to totalna bzdura.

  • @bogumilak1391

    @bogumilak1391

    Жыл бұрын

    to dziwne bo francuzi twierdzą ,ze nazwa pochodzi od tatarów UKRAIŃSKICH, a więc i potrawa moze mieć UKRAIŃSKIE korzenie i stamtąd zapewne "przywędrowała" do Francji gdzie sie rozpowszechniła. Tak więc naprawdę 100% pewności co do miejsca "narodzin " Tatara nie ma . Tatar to BEFSZTYK ( Beefsteak )TATARSKI, a wiec sama nazwa sugeruje, ze jest to potrawa z mięsa WOŁOWEGO i każde inne mięso to albo( jak sm piszesz )powód biedy albo wariacje na temat tatara .Nieprawda jest to , ze tatar to tylko mięso siekane moze byc rownie dobrze mielone lub skrobane i jeśli chodzi o scislosc to właśnie ten francuski tatar jest najczęściej (a nawet z zasady ) mielony,Zreszta Francuski tatar różni sie od polskiego i to dosyc mocno gdyż praktycznie podstawą są tam bowiem dodatki ostrych sosów (np tabasko, sosu Worcestershire) poza tym takie dodatki jak keczup ,musztarda Dijon, czosnek , kapary ,sok z cytryny .Dla mnie osobiscie to jest surowa potrawa z czerwonego mięsa nawet o tej samej nazwie ,ale już po samych składnikach widac ze o diametralnie innym smaku , no i często jest lekko obsmażony po obu stronach ,a w środku surowy .Jedlam (a raczej muszę to nazwać tylko próbowaniem ) tego francuskiego i jak dla mnie ....powiedzmy ,ze mocno nie moje klimaty . Może dlatego odwiedzający Polskę zagraniczni turyści po francuskich doświadczeniach z tatarem są tak bardzo mile zaskoczeni jego polskim smakiem .🤔😄Pozdrawiam

  • @yakeosicki8965

    @yakeosicki8965

    Жыл бұрын

    @@bogumilak1391 Przepraszam ale to są bzdury. Historie o Tatarach wymyślił francuski kronikarz Jean de Joinville w XIII wieku. Opisując najazd Hunów z wczesnego średniowiecza. Wymyślił bzdury o tym, że spożywali surowe mięsko końskie, które wcześniej trzymali pod siodłami. Zapytaj się weterynarza powinien ci wytłumaczyć, że szybko takim zabiegiem doprowadzisz na początku do odparzenia skóry końskiej, a potem do infekcji. Ale legenda została. Tatar powstał w XVIII wieku we Francji i to jest fakt. Co do Tatarów i ludów Azji centralnej, to nie ma u nich żadnych potraw i tradycji spożywania surowego mięsa. Ryby i owoce morza w takiej formie je się w Japonii Ameryce Południowej. Włosi mają swoje Carpaccio, Etiopczycy Gored gored, a my i Niemcy mamy Metkę. Niestety Polska dopiero od kilkunastu lat odbudowuje się kulinarnie. Dopiero kilka lat temu po raz pierwszy wydano podstawową książkę kucharską Przewodnik kulinarny Augusta Escoffier(po 123 latach od pierwszego wydania) Nie ma jeszcze książek opisujących historie kulinarną. Wiem że wydano coś dotyczącego kuchni Jagiellonów, no i są kroniki Kitowicza z XVII wieku.

  • @yakeosicki8965

    @yakeosicki8965

    Жыл бұрын

    @@bogumilak1391 A i jeszcze jedno tatar we Francji jest wspaniały, znowu piszesz jakieś fiu bzdziu! Przeczytaj przedwojenne przepisy na tatara albo znajdź naprawdę dobrą restaurację z tradycyjną kuchnią Polską. Polecam Stary Dom w Warszawie.

  • @joseexplores

    @joseexplores

    Жыл бұрын

    Thank you for your recommendation. I don't know where I could buy tatar from deer meat. Is there any restaurant where you know I could buy it? It would be an interesting culinary experience. Thanks for watching and commenting :)

  • @yakeosicki8965

    @yakeosicki8965

    Жыл бұрын

    @@joseexplores W Krakowie na przykład w Bazaar Bistro Kraków plac Nowy 6, Albertina ul. Dominikańska 3 i dziesiątki innych miejsc w samym mieście. Zaś na dobrym poziomie kuchnie polską znajdziesz Pod barnem ul. Świętej Gertrudy 21, tylko nie myl z Piwnicą pod baranami😂😂😂🤣

  • @wujoolo
    @wujoolo5 ай бұрын

    Jedyne danie którego nie jem to tatar 🤣