Félresikerült felújítás- hőszigeteletlen épület belülről gipszkartonozva.

Megmutatom neked, milyen következményekkel járhat a ha hőszigeteletlen épületben belső oldalon gipszkartonozol vagy hőszigetelsz.
Te biztosan nem szeretnéd ezt...
Ha tetszett a videó, ne felejts el feliratkozni és nyomni egy lájkot! :)
web: baumed.hu
Facebook: / baumed.hu
Instagram: / baumed_magyarorszag
Telefonszám: +36303057434
‪@baumed‬
Ingatlan vásárlás és felújítás előtti állapotfelmérés, felújítási tanácsadás, műszaki ellenőrzés, kivitelezési hibák feltárása, megelőzése az egész országban! Szolgáltatásaink ONLINE formájában is elérhetőek!
#gipszkarton #lakásfelújítás #penész ##baumed #felújításitanácsadás

Пікірлер: 81

  • @attilavas8293
    @attilavas8293 Жыл бұрын

    Svájcban rengeteg ilyen belső szigetelést/előtét falazást készitünk, általában utólagos külső hőszígetelés nem lehetséges és akkor marad ez a módszer. De minden esetben a teljes előtét falra, karton alá párazáró fólira kerül, és mindenhol csatlakozás szépen leragasztva, még a konnektoroknál is.

  • @tonesz7575
    @tonesz7575 Жыл бұрын

    Ebben a röpke majd 16 percben több hasznos infó volt mint az M1 12!! év alatti műsorpénszórásában! THX

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Köszönöm, ezt jó hallani! :)

  • @hegedusadrian9049
    @hegedusadrian9049 Жыл бұрын

    Akkor, elméletileg egy jól kivitelezett külső víz és hőszigetelés lehet a megoldás ebben az esetben, ha már elkészült a belső gipszkartonozás?

  • @nandornemeti4661
    @nandornemeti4661 Жыл бұрын

    Egy ujjabb tanulságos videó, köszönjük!

  • @krisztinabokor1496

    @krisztinabokor1496

    Жыл бұрын

    Szuper, hogy valaki végre el is magyarázza mélységében a miérteket! Köszönjük a hasznos infokat!

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Örülök, ha hasznos volt!

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Köszönöm!

  • @kristoftinelly
    @kristoftinelly Жыл бұрын

    Beltérre csak multipor. Amúgy lehet födémet szigetelni ésszel. Gk + párazáró fólia + épített álmennyezet + gyapot. Csókolom. Amúgy sajnálatos, hogy mit műveltek ezzel a házzal. Önköltségen kellene kijavítani, legyen az több millió Ft. Embereket nyomorítanak meg ezek a szagemberek...

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    A multipor sajnos nem használható minden esetben belső oldali hőszigetelésre. A MP. párafelvételének ideje X, annak leadása 2X alatt meg végbe, így amennyiben a multiporban kialakul a telítettségi állapot, a hőszigetelő képessége oda lesz. Az az olyan falon, ami eredendően vizes és onnan az bejut a MP-be, akkor kidobott pénz volt. Ezt rendszeresen elkövetik és akkor itt is az van, amit írsz, hogy "embereket nyomorítanak meg ezek a szagemberek."

  • @hunzsinor
    @hunzsinor5 ай бұрын

    Köszi

  • @jimmy747474
    @jimmy747474 Жыл бұрын

    Szervusz Balázs! Nagyon hasznosak a videók! Egy kérdésem lenne, ha szabad: beltérben, fa párkány beépítése előtt milyen anyaggal kell lezárni a párkány alatti felső téglasor lyukacsos felszínét (légtömörség, hőhíd képzése nélkül)? Előre is köszönöm a szakmai segítséget!

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Szia, Ha besimítod egy vékony habarcsréteggel vagy úgy ragasztasz rá egy xps lapot, hogy légtömör legyen, az jó megoldás lehet. Én az elsőt választanám és arra az xps lap.

  • @jimmy747474

    @jimmy747474

    Жыл бұрын

    @@baumed Nagyon szépen köszönöm!

  • @kamarton
    @kamarton Жыл бұрын

    Nem a gipszkartonon keresztűl megy ki a pára, hanem a 230v-os aljzatokon és minden egyéb légáteresztő ponton. Ill. szintén nem a külső szigetelés hiánya okozza a gipszkarton mögötti huzatot. Amúgy nyilván a külső szigetelést szükségességét nem vitatom.

  • @gergelyhugli33
    @gergelyhugli33 Жыл бұрын

    Szia. Én most találtam ezt a csatornát. Házfelújítás előtt állunk ezért fontos, hogy alaposan körülnézzek annak érdekében, hogy csak 1x kellejen dolgozni a házon 😁. Nagyon hasznosak és jól értelmezhetőek a videóid. További sikereket kívánok! Ha esetleg lenne kérdésem emailben lehet keresni?

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Szia, igen, de előfordulhat, hogy a válasz komplikált lesz, így javaslom, a telefonos elérhetőséged írd majd oda. Ugy sok esetben egyszerűbb válaszolni.

  • @peterlippai8235
    @peterlippai8235 Жыл бұрын

    Tegnap találtam rá a csatornára. Rendkívül hasznos videókat tartalmaz. Gratulálok! Egy kérdésem lenne a gipszkartonozással kapcsolatban. Most épül egy fűtés nélküli garázs 30-as porotherm téglából, 5 cm -es Nikecell külső szigetelés, nemesvakolat; belülre ragasztott ( nem habbal) gipszkarton kerülne. A födém réteg rend belülről kifelé: lambéria, párazáró fólia, 10 cm kőzetgyapot, páraáteresztő fólia, ellenléc, tetőléc, trapéz lemez. Kérdésem, h a gipszkartont ezek alapján felejtsem el, mert penészedés várható!? Legyen inkább belső vakolás?

  • @belatoth4170

    @belatoth4170

    10 ай бұрын

    Szerintem a fűtés nélküli térben ez nem jelent problémát, ha nem szomszédos valamelyik fala egy fűtött térrel.

  • @jozseffuzes3950
    @jozseffuzes3950 Жыл бұрын

    Egy homlokzat szigetelés sok mindent megoldana. A végeredmény még jó is lehet.

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    A falfelulet hőmérsékletben igen, abszolút, ugyanakkor az épület padozata és falai nedvesedest mutatnak (ez nem szerepelt a videóban), igy a hőszigetelés a fal szellőzésének szemponjából viszont előnytelen. Sajnos sok mindenre nem figyeltek.

  • @mckulsoporta1943
    @mckulsoporta1943 Жыл бұрын

    Jó lett a videó, de azért egy akkus behajtó körkivágóval sokkal elegánsabb és gyorsabb lenne!

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Köszönöm! Meglehet, elegánsabb lenne, viszont 50 esetből egyszer kell bármit fűrészelni, így nincs sok értelme egy fűrészlapon túl mást hordozni.

  • @mckulsoporta1943

    @mckulsoporta1943

    Жыл бұрын

    @@baumed Nem zsebben gondoltam....:) További jó munkát!

  • @TheFeconike

    @TheFeconike

    Жыл бұрын

    És nagyobb porral járna.

  • @jonatanrobertnemeth2790
    @jonatanrobertnemeth2790 Жыл бұрын

    Ahogy modtad...a belso szigeteles sok tenyezotol fugg,h jo legyen...pl.ha valaki hungarocelt ragaszt bellulrol szorossan a falra ugy,h nincs v csak minimalis legres van (0.2cm) akkor alkalmazhato a belso szigeteles es nem lesz penesz...ilyent pl. muemlekeknel alkalmaznak...szerintem...(medenceket is szoktak igy bellulrol szigetelni) Meg annyit,h a kivulrol v bellulrol szigeteles nezopont kerdese. Ha valaki lehuti a lakasat 20 fokra es kivul dog meleg van akkor forditva nezve olyan mintha valaki bellulrol szigeteli a hazat telire (magyarul bent van tel es kint nyar)

  • @balazsp.1690
    @balazsp.1690 Жыл бұрын

    üdv Balázs! abban az esetben létezik jó megoldás ha már elkészült gk állmennyezetben benne van egy réterg(10cm) üveggyapot, párazáró fólia lett beépítve a váz és a gk közé, de szeretnék még pluszba a födémre is tenni még egy 15-20cm gyapotot. Régi agyagos deszkás fa födém van. A már kész állmennyezeteket nem szeretném elbontani ha nem muszály, viszont a fa födémszerkezetet sem szeretném tönkretenni a közrefogott szigeteléssel. Szerinted okozhat gondot a dupla szigetelés? vagy mi volna jó megoldás? köszönöm!

  • @antaltamasi9944

    @antaltamasi9944

    Жыл бұрын

    Simán ráteszed és ha Jó a meglévő párazarasod, nem lesz semmi gond. Remélem nem baj,H belekotyogtam!

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Szervusz! A dupla szigetelés nem szokott gondot okozni, a fafödémes szerkezetnél pedig jót tesz, hogy a harmatpont eltolódik a gerendáktól. Amire azért érdemes gondolni, hogy a párazárás egy régi épületben okoz-e páratartalom emelkedést annak minden ne várt következményével.

  • @balazsp.1690

    @balazsp.1690

    Жыл бұрын

    @@baumed Köszönöm szépen a válaszod! Akkor ezt a plusz szigetelés réteget megcsinálom. A pára dolgot pedig nagyon jól mondod, bezavar(t) a házban sokáig küzdöttünk vele, nagyon összetett dolog, aljzatok cseréje korrekt víz és hőszigetelt kialakítása sokat segített, normális fűtésrendszer, 1-2 egyhelységes hőcserélős szellőztető és még sorolhatnám, sajnos ezek a hőszigetelt belső álmennyezetek még akkor készültek amikor nem voltam tisztába ilyen épületfizikai dolgokkal, ma már biztosan nem így csinálnám. De most visszabontogatni nem szeretném.

  • @jonatanrobertnemeth2790

    @jonatanrobertnemeth2790

    Жыл бұрын

    @@balazsp.1690 en is igy csinaltam csak hungarocelbol mert az nem engedi fel a parat (igy ez lett egyben a "parazaro folia" is) viszont tobbet szelloztetek ill. fa ablakok ajtok vannak (direkt). Szoval a retegrend allulrol...10cm hungarocel vakolva. Ez ragasztva habbal gipszkartonra, uveggyapot es osb vel lefedve amit korkivagoval kivagdostam 50cm kent,h az esetleges para kiszellozzon a futetlen padlasterbe(a lukakra racsos bogarhalos kupak a ragcsalik es a bogarak miatt)...ez kb 2 eve van igy es tegnap mentem fel a padlasra feltarni,h van e valami penesz v para,de csont szaraz volt minden semmi penesz... Upsz bocsi most nezem,h megsem ugyan arrol beszelunk mert te a fodemre akarsz pakoli plussz szigetelest nem a mennyezetre...most mar hagyom az irasom hatha valaki hasznat veszi...

  • @expamandro
    @expamandro Жыл бұрын

    gipszkarton vágó, fogazott késsel egyszerűbb lenne :D Amúgy nekünk hybrid (fa, fém) szerkezetes thermodul falazatunk van 25cm-es grafitos hőszigeteléssel. Párazáró fólia nincs mert eleve a szerkezet zárja a párát.

  • @bicskeyd

    @bicskeyd

    Жыл бұрын

    Pont arra gondoltam én is. Még a lidlben vettem azt a gipszkarton fűrészt aminek hegyes a vége és csak bele kell szúrni majd fűrészelni.

  • @godaggodag2783
    @godaggodag2783 Жыл бұрын

    Szia Balázs! Mi a helyzet a szárazvakolással, mikor ragasztópogácsákkal van felragasztva a gipszkarton? Ott minimális a légrés a fal, és a karton közt.És a pogácsák is valamilyen szinten átviszik a hőt a falba.Vagy rosszul gondolom? Úgy se érdemes felrakni?

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Szia, Akkora hőmennyiség standard körülmények közt nem jut át a falba. Ha ugyan így kialakul légmozgás a szerkezet mögött, akkor a végeredmény ugyan ez, mint amit a videóban láthatsz.

  • @janosnagy4382

    @janosnagy4382

    Жыл бұрын

    @@baumed És ha fogazott vassal hordják fel a ragasztót, mint a csempézésnél?

  • @belatoth4170

    @belatoth4170

    10 ай бұрын

    @@janosnagy4382 Szerintem nincs az az egyenesen és jól megrakott fal, aminél ez működik. Ennyi erővel lehetne vakolni is a falat.

  • @balazstotfalusi7845
    @balazstotfalusi78457 ай бұрын

    Fiatalkoromban egy időben én is öltönyben szereltem a szoláriumgépeket, de kb egy év után leszoktam róla. Most már az utcai ruházatom is munkásruha... Hollandiában megszoktam, hogy nem szégyen, csak itt keleten. Amúgy szeretem a videóidat. Épp hasonló belső kartonozást tervezek hangszigetelés miatt. Gyakorlatilag egy hangstúdiót szeretnék. Nagyon nagy testsűrűségű kőgyapotot kell használnom és három rétegű gipszkartont tervezek. A külső fal szigeteletlen, tömör kistéglából van. Kérdésem, hogy hogyan lehet megakadályozni a karton mögötti páralecsapódást? Elég, ha egy réteg karton impregnált, vagy kerüljön a karton alá párazáró fólia? Esetleg a kartonrétegek közé tegyem a fóliát? Köszi.

  • @adambartok
    @adambartok Жыл бұрын

    6cm szendvics panel konténert szigetelek belülről acél a belseje ,kezelt bramac léceket fúrtam fel , majd 5 cm kőzet gyapotot tettem hőtükör fólia és úgy rá a gipszkarton itt várható valamilyen penészedés?

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Attól függ, mennyire csökken le a panel belső felülete az új hőszig mögött, plusz mennyire tökéletes lesz a párazárás, mennyi pára keletkezik, illetve lesz-e tápanyag a gombának. így ezek nélkül nehéz megmondani sajnos.

  • @antaltamasi9944
    @antaltamasi9944 Жыл бұрын

    Szia! Nagyon becsülendő,H veszed a fáradságot és csinálod ezeket a videókat.

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Nagyon köszönöm! Remelélem, akik -így te is nézik a videóimat, azoknak sikerül valóban átadni, hogy mi mit is jelent vagy eredményez egy ingatlan tekintetében.

  • @antaltamasi9944

    @antaltamasi9944

    Жыл бұрын

    @@baumed pontosan ez a nagyon jó,H érthetően,összefügéseiben mondod el. Melyik régióban válalsz ilyen munkát,ha szabad kérdezni?

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    @@antaltamasi9944 Az egész ország területén.

  • @antaltamasi9944

    @antaltamasi9944

    Жыл бұрын

    @@baumed köszi!

  • @Botesz1987
    @Botesz1987 Жыл бұрын

    Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Könnyűszerkezetes falnál ez az eddig rétegrend kívülről: lambéria, páraáteresztő fólia, 10 cm kőzetgyapot. Ezt szeretném belülről osb-vel és aztán gipszkartonnal burkolni. A kérdésem az, hogy a párazáró fóliát hova kellene tennem? Véleményen szerint az osb-re és utána jöhet a gipszkarton, de teljesen laikus vagyok viszont nem akarok penészt, sem mindent szétverni miatta :) előre is köszönöm a segítséget!

  • @antaltamasi9944

    @antaltamasi9944

    Жыл бұрын

    Az a baj,H a gipszkartonozas közben a csavarokkal mindent szétjuggatsz Ha így csinálod....plusz a falban menő összes cső/kábel is sokszor átmegy a fólián. OSB T mi3rt akarsz használni? Én úgy gondolnám legbiztosabbnak ha először feltennéd a fóliát,leragasztanad a rögzítési sérüléseket hozzá való szalaggal,aztán plussz egy réteg váz szerkezet, szegtömito szalagg használata mellett csavarozva és erre rögzíted a belső burkolatot. Így a sok csavar már nem a fóliát perforálja,a keletkezett résben élvezhetik a különböző kábeleket,a fólián igy nem kell mindenhol átvezet ezeket. Plusz ugye ide álltalában hőtükör fóliát szokták használni és így,H van légrés előtte,így tudja a neki tulajdonított hővisszaverést is produkálni....

  • @Botesz1987

    @Botesz1987

    Жыл бұрын

    @@antaltamasi9944 @Antal Tamasi köszönöm szépen a választ! A csöveket már a falvázban elvezettem, azzal nincs semmi probléma. Az OSB már meg lett vásárolva, vissza nem lehet vinni, szóval mindenképp fel kellene használnom. Erről a szegtömítő cuccról még nem hallottam, ezt mindenki használja? Szoktam nézni ilyen videókat, sosem hallottam még róla. Mindamellett ezt az új keretet átgondolom, van benne ráció! De a kérdés még adott, ha ragaszkodom az osb és gipszkarton borításhoz, akkor a hőtükör hova kerül? Az OSB-t már óvnom kellene a hőtől, tehát rá kellene helyezni a fóliát és aztán a gipszkarton, nem?

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Hány évre tervezel a házzal? Mármint használni.

  • @antaltamasi9944

    @antaltamasi9944

    Жыл бұрын

    @@Botesz1987 a hőtükör csak akkor ér valamit ha előtte légrés van

  • @laszlosoczo6196
    @laszlosoczo6196 Жыл бұрын

    Villanyszerelőként gyakran tapasztaljuk hogy a gipszkarton fal vagy mennyezet megfúrásakor huzat van a szerkezet mögött. Gondolom ez is a szakszerű kivitelezésnek köszönhető. Pedig nem mindegyiket Tesó GmbH készítette.

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Nem kell tesónak lennie ahhoz, hogy a vakok és gyengénlátók intézetéből jöjjön egyenesen a munkahelyre szagszerű munkavígezni... :)

  • @kozgab1

    @kozgab1

    6 ай бұрын

    Nem létezhet egyszerűen az, hogy a hideg levegő igyekszik áramolni a meleg felé? Túl nagy a hőkülönbség falfelület és a benti hőmérséklet között? Nálunk "huzatos" volt több szoba (falak 14-15 fokosak, beltér 21-22). Felkerült 7mm beltéri szigetelés és csoda történt, nem érezzük a légmozgást és itt nincs akkora hőkülönbség, mint egy előtétfal esetén.

  • @sandordudas9664
    @sandordudas9664 Жыл бұрын

    Szigetelni csak a hideg oldalon szabad!

  • @gyulaszabo3213
    @gyulaszabo3213 Жыл бұрын

    Én azt szeretném kérdezni, hogy mi okból csináltak gipszkarton előtétfalat a házban? Szobafestőként az a véleményem,hogy a vakolat kijavítása után glettelni és festeni kellett volna inkább.

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Azzal az indokkal, hogy így nem kell vakolni...

  • @steve_video

    @steve_video

    Жыл бұрын

    @@baumed Igazi mesterterv, olcsó is, jól is működik :)

  • @gyulakovacs9211

    @gyulakovacs9211

    Жыл бұрын

    Én meg vill. szerelőként azt mondom, még nem láttam kőművest, aki vakolni tudott volna. De olyat igen, aki akár kovalens kötésben is fel tudott volna falazni.

  • @balazstotfalusi7845

    @balazstotfalusi7845

    7 ай бұрын

    @@gyulakovacs9211 Láttam egy interjút egy magyar kőművesről aki Franciaországba költözött és jól megél mert ott már tényleg senki sem tud vakolni. Ehelyett a törökök kartonokat ragasztgatnak a falakra de a régi kastélyokban, kúriákban ez nem megfelelő.

  • @szeref
    @szeref Жыл бұрын

    Ezek szerint az álmennyezet sem ajánlott mert az is megfoghatja a meleget a fal előtt?

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    A válasz összetett. Vannak előnyök és hátrányok. Ezek mentén érdemes vizsgálódni. Előnyös lehet, mert a hőt (vagy inkább egy részét) ott tartja, ahol szeretnéd, hátrányos lehet, ha a folyamatban figyelmen kívül hagyjuk a páravezetést, a hővezetést, a szerkezetek tulajdonságait. Így lehetséges, hogy hőt takarítunk meg, miközben peneszedest okozunk, vagy még rosszabb dolgokat. Van viszont egy olyan metszespont, amikor az előnyos tulajdonságokat konlehet hasznalni. Tehát a lehet almennyezetet készíteni, csak figyelembe kell venni, hogy mit okozunk vele. Pro és kontra. De szerencsére konlehet szűrni a ballepeseket. :)

  • @balazsnemeth5540
    @balazsnemeth5540 Жыл бұрын

    A Szaki mondja nekik hogy belülről nem hőszigetelünk,de nem hallja,mert elképzelése van!De rakjunk bele gyapotot,meg hőtükrös fóliát! Á nem kell ,az drága! De ha mindent is raknak,akkor sem lesz jó! Csak máshol lesz a hőhíd! Jó szakembert nehéz találni,de vagy kivárod vagy megtanulod!

  • @jonatanrobertnemeth2790

    @jonatanrobertnemeth2790

    Жыл бұрын

    Ezzel az a baj,h m8ndenki jo szakinak akarja eladni magat...nalam jart egy par hasonlo alak (acs,villanyos) aki szidja a kontarokat es kozben akkora baromsagokat hord ossze...csakhat komuves vagyok konyitok hozza...szoval legyen szerencseje annak aki ma laikus...

  • @petronas215
    @petronas215 Жыл бұрын

    Mi van akkor, ha a falon belül 2cm xps van?

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Több minden van. A hőveszteség kisebb, a falban közlekedő víz pedig feljebb húzódik, ahol a hőveszteség nagyobb lesz. Az xps mögött meg attól függően történek dolgok, hogy mi van mögötte, esetleg valamilyen gombásodás.

  • @lukacs8446

    @lukacs8446

    Жыл бұрын

    @@baumed Világos! Ha belülről hőszigetelek, akkor minél jobb a hőszig. annál beljebb "hozom" a külső falban a harmatpontot. A párából kicsapódik a víz a falazat belsejében, átáztatva azt. Szerencsétlen esetben jön egy nagy hideg és ez szépen megfagy majd kienged, majd ismét megfagy, és így tovább. Egyzercsak elporlad a téglafal.

  • @lukacs8446

    @lukacs8446

    Жыл бұрын

    És igen a nedves fal hűti a házat!

  • @balifon
    @balifon Жыл бұрын

    Aztaaa! Döbbenet,hogy a belső fal is csak 13 fokos és mögötte 6 fokos a fal,közben a levegő meg 21 fokos. Mértél belső páratartalmat is?

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Változó volt, míg itt tartózkodtam, jarkaltunk ki-be. Jellemzően 55-65 közt mértem, de ez érési pontonkent változik.

  • @lukacs8446

    @lukacs8446

    Жыл бұрын

    @@baumed Nem ez a fő szempont itt! A rel. páratartalom változik ha főzők, mosok, ha több személy tartózkodik a helységben, ha a hőm. változik, stb. A legfontosabb amit egy ilyen gk előtétfalas házban tenni kell, hogy a karton mögötti levegőcirkulálást meg kell akadályozni. Mert ha az egy bezárt levegőréteg, akkor ahogy korábban írtad, az jó hőszigetelő. Aztán jön a többi probléma.

  • @martonsc2226
    @martonsc2226 Жыл бұрын

    Miért kínlódnak gipszkartonnal mindig? felcsiszolja az ember a falat, kigletteli, azt lefesti. Jobb, szebb, és nem vesz el hasznos teret. Ezt az egészet szét kéne verni, és rendesen megcsinálni.

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Na ez milliárd dolláros jó kérdés. :)

  • @antaltamasi9944

    @antaltamasi9944

    Жыл бұрын

    Elvileg gyorsabban, szebben lehetne megcsinálni a falakat, kevesebb betanitas mellett,mint nedves technológiával....csak hát elég gyakran rondán sikerül, szerkezetileg is rossz, és nem veszik figyelembe az összefüggéseket(mint ahogy itt is megtörtént).....plusz nagyon sok csúnya dolgot gyorsan el lehet rejteni vele

  • @martonsc2226

    @martonsc2226

    Жыл бұрын

    @@antaltamasi9944 A végével teljesen egyetértek, viszont pont a hőtároló tömegtől fosztják meg az épületet, hogy oda "szigetelő" réteget tesznek. A legnagyobb ostobaság. Gyönyörűen mérsékelné a hőingadozást a lakásban a fal tömege. Gipszkartonnak a tetőtérben, vagy térelválasztásban lehet értelme, de ez így értelmetlen, viszont most nagy divatja lett. Semmivel se bonyolultabb szintre vakolni, akár sávokban szintezve, ha nem tud kézzel egyeneset csinálni. A gipszkartont a végén ugyanúgy glettelni kell, csatlakozásokat szalagozni, stb. Szomorú, hogy most ezt erőltetik.

  • @selgirr

    @selgirr

    Жыл бұрын

    lehet hogy dobtak egy hátast a szobafestő árajánlatától... :) a kartonozás meg megoldódhatott okosba...

  • @steve_video

    @steve_video

    Жыл бұрын

    @@selgirr Én is dobtam egy hátas a szobafestő ajánlatától aztán megcsináltam magamnak :)

  • @adamjuhasz7552
    @adamjuhasz7552 Жыл бұрын

    Nem értem mi itt a probléma. Egy család kiírtásához az egyik humánum módszer ez.

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Ez jó! :)

  • @andrashorvath9188

    @andrashorvath9188

    Жыл бұрын

    Ahogy mondod. Ez nagyjabol rendszeres modszer. Elkoltik a penzuket kapnak erte egy marek szart. Ezutan ha nemtetszik a nesze semmi majd vesznek fel hitelt. Es akkor minden jo lesz elviekben, de persze akkor sem azt kapjak amit varnak. Es ezutan jonnek a tovabbi problemak az eladosodas a bankok fele. Es a csalad szethullasa a lakasok elveszitese. Stb. Hozzateszem a kartont ragasztani kellett volna nem szerkezetre rakni. Foleg igy szigeles nelkul. Maga a ragasztas olcsobb es hatekonyabb lett volna.

  • @sotex85
    @sotex85 Жыл бұрын

    Nem a gipszkarton a probléma hanem a szigetelés hiànya! Semelyik gyàrtó nem ezt a réteg rendet ajànlja ami ebben a videóban szerepel. A tulajoknak meg senki nem mondja ell hogy mi a feltétele egy jó hàznak vagy egy korszerű felújításnak . Nincsenek tervek ",csak ennyi pénzem van és ezt szeretném"! Aztàn meg a kivitelezők se 3rtenek hozzà,vagy csak azt nézik minnél hamarabb több pénzt keressenek. Mindenki mindenen spórol de a làtszatra olyan legyen mint azok a dràga hàzak negyed annyiból!

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Ez valóban így van. A legtöbb kivitelezőt nem igazán érdekli, hogy mi lesz a végeredmény...