Český kutil: Střešní krytina Ruukki Classic

Ғылым және технология

Пікірлер: 22

  • @jiri3925
    @jiri39254 жыл бұрын

    Blahopřeji k dodržování bezpečnosti práce, pracovníci jsou zajištěni a tak to má být. Jištění používá dnes málokdo, mnoho střechařů si hraje na frajery a po střeše lezou bez jištění. Dávám pět palců nahoru za bezpečnost práce a perfektně provedenou střechu.

  • @shadowdark4569

    @shadowdark4569

    4 жыл бұрын

    To je na kameru... :D

  • @jardpol1148

    @jardpol1148

    3 жыл бұрын

    Už sis to zkusil dělat s lanem?

  • @jiri3925

    @jiri3925

    3 жыл бұрын

    @@jardpol1148 Ano, střechy dělám už 25 let jako OSVČ a jistím se vždy, jsem zároveň instruktor a školící pracovník BZP a jezdím po stavbách na kontroly a školím firmy a pracovníky z BZP, ještě máte nějaké otázky?

  • @klepatkos9171

    @klepatkos9171

    3 жыл бұрын

    @@jiri3925 Dobrý den ano ,chtěl bych se zeptat jak se jistíte , popř.jestli vyvíjíte tlak na investora aby se dodržoval BOZP. Bohužel zkušenosti z praxe jsou na menších stavbách spíše negativní. Děkuji

  • @jiri3925

    @jiri3925

    3 жыл бұрын

    @@klepatkos9171 Také Vás zdravím, co se týká jištění mě osobně, tak používám celotělový úvazek (sedák včetně hrudního úvazku) a jsem navázán na jednom laně které je uchyceno na dva kotvící body 1 metr od sebe, to kdyby náhodou jeden kotvící bod selhal. Na jištění a pro pohyb na střeše používám jistítko Petzl Shunt ,pracuje spolehlivě a je s ním pohodlná práce. Tlak na firmu nevyvíjíme, na stavby nejezdíme na přepadovky, vždy minimálně týden předem dáme vědět že bude kontrolní den BOZP a záleží na firmě jak se k tomu postaví, potom vždy bylo z hlediska BOZP po našem příjezdu téměř vše v pořádku (nakoupené jistící vybavení už firmu nutí to využívat), snažíme se dát firmám šanci aby chránily zdraví zaměstnanců a hlavně sebe, já s kolegou dělám BOZP na výškové práce, to jsou práce 150 cm od země kde už jsou povinné jistící pomůcky, dále děláme BOZP pro práce ze žebříků anebo lezení po stromě. Pokud má firma zaměstnance a nemá ve výškách zajištěné lidi a něco se stane, tak se zjišťuje zda byl zaměstnanec firmou vybaven a proškolen, pokud ano, ale zaměstnanec nepoužil jištění, tak zaměstnanec nemá nárok na pracovní úraz a firma dostane pokutu že si tyto věci neohlídala, nezajištěného zaměstnance prostě vůbec nesmí vpustit do výšky. Pokud firma zaměstnance jištěním nevybaví vůbec, zaměstnanec má právo tuto práci odmítnout a firmu by měl co nejdříve nahlásit na inspektorát práce. Soukromé investory-civilisty pracující svépomocí kontrolovat nemůžeme, na to není udělaný ten správný zákon, tam jezdíme až když se stane úraz anebo smrťák a takových případů máme ročně desítky. Život je cennější než vynaložené peníze za jištění. Ještě nikdy se nestalo že byl smrťák anebo vážný úraz pokrývače který byl zajištěn, vždy se jednalo o nezajištěné pokrývače, zedníky a další řemeslníky.

  • @petrmiladnosek
    @petrmiladnosek5 жыл бұрын

    Pokládat plech přímo na prkna? A co kondenzát.

  • @zdenekuhyrek8335
    @zdenekuhyrek83356 жыл бұрын

    mate i nejake video jak na ten komin nebo okno???

  • @anna-liisamaki-haapoja1942
    @anna-liisamaki-haapoja19426 жыл бұрын

    www.fine vakuutuslautakunta .fi www.reikalevy.fi www.fennia henkilökorvaukset.fi

  • @johnwilmington631
    @johnwilmington6314 жыл бұрын

    tak cumim na to jak na drat, zadne odvetrani. zadna folie vole, kdo setri ma za 3.

  • @jardpol1148
    @jardpol11483 жыл бұрын

    To má jako bejt řemeslo???To snad ne!

  • @janbehancin1872
    @janbehancin18725 жыл бұрын

    Dobrý den, od 5:06 je vidět jak chlapy montují krytinu na celoplošné bednění. Výrobce má předepsáno v technických listech, že pokud je celoplošné bednění pod plechovou krytinou, musí být mezi těmito dvěma vrstvami speciální difuzní fólie se separační vrstvou. Jakto, že zde nebyla umístěna? Děkuji.

  • @zholy9

    @zholy9

    5 жыл бұрын

    PRESNE TOHLE JSEM SE CHTEL ZEPTAT !!! Ocekaval jsem tam folii, ktera zabrani zbirani vlhkosti pod panelem a naslednem zniceni dreva pod nim !!!

  • @jiri3925

    @jiri3925

    3 жыл бұрын

    Chce to sledovat video pořádně od začátku, difuzní folie je na krokvích nad tepelnou izolací, potom jsou tam kontralatě a plné bednění a následně krytina. Tento postup je výrobcem dovolený jako jedna z několika variant, větrání je tam také (stačí pozorně sledovat video) mezi difuzní folií a plným bedněním (výdech je v hřebení), v tomto případě lze instalovat plechovou krytinu přímo na bednění. Tady jsou varianty doporučené výrobcem, v manuálu je to hned 2 varianta na stránce 6 a 3 varianta na stránce 7 (zateplená střešní konstrukce): www.ruukki.com/docs/default-source/roofing-documents/czech/montazni_navod_classic.pdf?sfvrsn=6637273372623400000 Chápu že je jednodušší napsat nesmyslný komentář než si prostudovat manuál výrobce a pozorně shlédnout video, dá to práci že? Tak jsem to všem amatérům a nepozorným lidem ulehčil a informace našel za ně.

Келесі