Dr. Dittrich Ernő: Íme, a megoldás a klímaváltozásra! | Mindenségit! #30

A globális felmelegedés prognosztizálására kidolgozott modelljeink az elmúlt évtizedekben mindig alulkalkulálták a valóságot. A legpesszimistább számításokat is alulmúlták. Ezek alapján az a fájó realitás, hogy már 2040-re összeomlik a ma ismert civilizációnk. Földünk hőmérséklete folyamatosan emelkedik, amivel önmagában nem lenne gond, volt már ilyen korábban is. Csak amíg ez efféle a folyamatok a múltban évezredek alatt zajlódtak le (ciklikusan), a mostani változást atomvillanáshoz lehetne hasonlítani. 18 év, és cseszhetjük.
Dr. Dittrich Ernő, aki az elmúlt bő két évtizedet a klímaváltozás kutatására áldozta, megoldást kínál arra, hogyan élhetünk túl.
justdobetterworld.hu/
#mindenségit #boldogság #klímaváltozás #társadalom #gazdaság #klíma
Kövessétek, osszátok műsorunkat, ha tetszik, és iratkozzatok fel csatornáinkra!
Facebook: / mindensegitpodcast
Instagram: / mindensegitpodcast
Spotify: open.spotify.com/show/7vAnzuZ...
Apple Podcast: podcasts.apple.com/hu/podcast...
TikTok: vm.tiktok.com/ZML46gJrX/
RSS-feed: media.rss.com/mindensegit/fee...
Támogatni itt tudjátok a munkánkat: / mindensegit
Vagy utalhattok közvetlenül a számlaszámunkra is: 11600006-00000000-99660019
(Sokat segít, ha közleményben feltüntetitek: "Adomány")
Műsorvezetők:
Varga Tóth Róbert
Pázmándi Gergely
Fény, fotó, videó, vizuál:
Szávics Attila
/ attila.szavics
/ szavics_attila
Drón:
Salamon Zalán
/ salamon.zalan
Helyszín:
Úri cipő - kaptafa
/ kaptafabar
welovebudapest.com/cikk/2022/...
Állandó hangtechnikai partnerünk a Microsound Kft.
/ microsound.hu
BG zene:
Rain, Book And Cup Of Tea by | e s c p | escp-music.bandcamp.com
Music promoted by www.free-stock-music.com
Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)
creativecommons.org/licenses/...
Mindenségit! © 2022

Пікірлер: 504

  • @LaszloBesze-qz5dr
    @LaszloBesze-qz5dr7 ай бұрын

    Elfelejtette elmondani, hogy az elektromos autójának a teljes ciklusra vetítve mekkora az ökológiai lábnyoma.

  • @CsabaBruce
    @CsabaBruce8 ай бұрын

    Az nagy tévedés, hogy az elektromos autó karbon semleges!!!!!😮😮

  • @roberttek9859
    @roberttek98598 ай бұрын

    Magyarul szólva ez egy önkéntes nagy reszet. Vissza kell lépni egy korábbi életszínvonalra. Értem a lényegét, hogy különben mind meghalunk, de...túl idealista. Hogyan lehet rávenni a multikat, a mindenféle gyárakat, repülőtársaságokat, komplett iparágakat (pálmaolaj), stb, hogy hagyják abba amit csinálnak? Sehogy. Mit szólnak azok a komplett társadalmak, akik az olajból élnek? Be fogják látni, hogy szar amit csinálnak és abbahagyják az olaj termelést? Nem valószínű. Lehet napelemet feltenni, meg elektromos autóval járni, de ezekhez is ipar kell, ami szennyez. Ruha, szerszám, műszaki cikkek, stb kellenek.... tehát gyakorlatilag melyik az az iparág, amit le lehet építeni? Az emberek ne utazzanak, ne vásároljanak külföldről (csomagküldés, stb ami által szintén milliók vesztik el a munkájukat), ne fűtsenek (nem mindenki tud napelemet venni), ne egyenek húst (még csirkét se neveljenek otthon), stb. Sőt, gyerekeink se legyenek, mert az karbonlábnyom...már bocsánat, de nem Európa népesedik túl. Tehát most kinek kell kevesebb gyereket szülnie? Vagy elhiszi bárki is, hogy az európaiak le tudják nyomni az indiaiak, afrikaiak, kínaiak torkán, hogy Nektek kell kevesebben lennetek? Nekünk nem. Ez kivitelezhető? Ki fogja ezt az egészet koordinálni? Egy világkormány....ugye? És hogyan, ha mindenki zsigerből ellenáll? Mert a legokosabbak, lelkileg fejlettebbeknek sem fog minden tetszeni. Már ott is vagyunk a digitális kontrollnál. És akkor még nem is volt szó azokról a mélyszegénységben élő országokról/emberekről, akiket a nyugat évszázadokon keresztül kifosztott. Akiknek pont most jött el az a reményük, hogy végre szabadok legyenek és jó életkörülmények között élhessenek (technikai fejlődés). Mit mondanak nekik? Bocs, de sajnos erről lecsúsztatok.. Egy ötösért megmondom, mi a probléma az elmélettel. Nem az idő. Bármennyi idő sem lenne elég az embereket visszaszorítani egy alacsonyabb életszínvonalra. Az elmélet hibája az, hogy ezt a tervet csak erőszakkal lehet végrehajtani.

  • @743phoenix743

    @743phoenix743

    8 ай бұрын

    És ez pont az amit a Klaus Schwab és társai készülnek lenyomni a torkunkon. Globalis diktatúra... csak ők ebben SEM járnak elöl jó példával, pl. amikor magángépeken utaznak.

  • @kissattila3486

    @kissattila3486

    8 ай бұрын

    A föld népességének csökkentése nélkül nem lesz hosszútávú eredmény. Ennek kimondását nem nagyon szokta senki felvállalni.

  • @rozalianemeth1234

    @rozalianemeth1234

    7 ай бұрын

    És pont olyan beszél a népesség csökkentéséről, akinek öt gyermeke van?😂

  • @zoltanvarsanyi1

    @zoltanvarsanyi1

    7 ай бұрын

    Kellemetlen téma a túlnépesedés… főleg, hogy Európa is túlnépesedett. Ez az élővilág pusztulásán érhető tetten leginkább.

  • @kissattila3486

    @kissattila3486

    7 ай бұрын

    Lesz ez még rosszabb is. A migránsok fogyasztók is lesznek egyben. A fogyasztás növekedés környezet szennyezéssel és Co2 kibocsátással jár együtt. A múlt héten olvastam egy cikket valahol vagy hallgattam már nem tudom. A lényege, hogy Afrikában 500 millió ember nem jut hozzá a villamos áramhoz. Ezt zöldenergiával akarják megoldani. Így "zöldítenék" meg. Ha egy kicsit tájékozottabb az ember, akkor már kicsit elkezd aggódni, hogy ez mivel fog járni. Környezet szennyezés, CO2 kibocsátás. A villamos áram közvetlenül is melegít hiszen hővé alakul. Nyilván sokan fognak klíma berendezéseket is használni. A szélenergia és napelemes energia ellátás drágább mint az atomenergia. Ebből következik, hogy nem hogy olcsóbb lesz az energia, hanem jelentősen drágulni fog világ szinten. @@zoltanvarsanyi1

  • @NagyGuti
    @NagyGuti Жыл бұрын

    Nem vagyok egy túl okos ember, de úgy gondolom, hogy az elektromos autó előállításának környezeti hatása katasztrofális. Még jó pár olyan gondolatom is volt a beszélgetés közben, ami ellentmondásosnak véltem, de az jó, hogy legalább a szándék meg van a változásra. Kerékpárt és szükség esetén tömegközlekedést használok.

  • @ErikaBalog-kj7dj

    @ErikaBalog-kj7dj

    9 ай бұрын

    Azt javaslom, hogy használjátok az agyatok többi részét is bízva abban, hogy sikerül olyan autókat működtetni, amelyek napenergiával működnek. Javaslom imàdkozz a jó Istenhez segítségért!!! Sok erőt, egészséget kívánok szeretettel. Isten áldjon benneteket. Hallelujah. Dicsőség az Úrnak örökkön örökké. Ámen.

  • @zoltanjakso8913
    @zoltanjakso89136 ай бұрын

    Köszönöm az esti mesèt! Tènyleg jól szórakoztam! De ez megvalósíthatatlan! 😊

  • @MrSIXTY67
    @MrSIXTY678 ай бұрын

    Az utópia jelentésével eddig is tisztában voltam, de csak most a műsor meghallgatása után kristályosodott ki bennem, hogy valójában mit is jelent!

  • @zsoltd5116

    @zsoltd5116

    7 ай бұрын

    Ugyan kérem. Nem utópia. A tejes ls narancsleves dobozok kupakjai máris kisebbek, és egyben dobjuk a kukába bele. Mind megmenkültünk. Az ország természetvédelmi területi és azok különféle védőövezetei, zöld zónái több évtizede megvannak már a területrendezlsi terveken. Ja, nem kell akkugyár közművével feltúrni. Természetes erdőslg a fejlett hunyaron már nincs. De él lengyel bölény, és él hortobágyi bölény. Belépni is tilos. Embernek. Bölény lénynek szabad. Ház hőszigetelése újdonság? Ugyan kérem. Agglomerációs határok: most zárják kerítéssel az országok. Üzemanyag takarékosság: ukrán és orosz tankok mind akkuval mennek, dehogy fogyasztanak dizelt,.és CO2.mentes elektromos ágyúval lövöldöznek. A lakosság.és termelésmentes mezők, aknamezők kíslrleti kialakítása zajlik. ... Sárkányfog vetemény....

  • @lenanogradi7285
    @lenanogradi728510 ай бұрын

    Ha ilyen fontos, hogy mindenki megismerkedjen ezzel, akkor tegye ki ingyen a világhálóra és elég csak nyomtatottért pénzt kérni.

  • @aati6442

    @aati6442

    8 ай бұрын

    Igen, a megvalósíthatatlan ötletek tömkelege, hatásvadász címmel árusítva, csak üzlet. Ennyit erről.

  • @duplakovacs698

    @duplakovacs698

    Ай бұрын

    Jó lenne, de mégse. Ami ingyen van, arra köp mindenki. Az csakis xar lehet. Arra is,aki adja. Ő be akar csapni.

  • @agnessimon503
    @agnessimon503 Жыл бұрын

    Elkèpesztő... a 2. emeleten lakom 2 kisgyerekkel 70 nm-en Nèmetorszàg egyik gigavàrosàban. Nagyon klímatudatosnak tartom magam. Alig eszek hùst, a gyerekeimnek is keveset adok. Szeretnèk műanyagmentesen vàsàrolni. Ràjöttem, elfelejthetem. Szeretnèk kisgazdàktòl vàsàrolni. Ràjöttem, 1) nincs autòm, hogy hetente lekocsizzak a falukba 2) mèg így is megfizethetetlen. Maradunk a gènmanipulàlt agyoncsomagolt èlelmiszarnàl. Mert enni kell. Így is biot veszek, de màr az sem bio, ami bio - mondjàk. Szeretnèm hinni hogy az öko szemètgazdàlkodàs valòban lètezik ès ha èn rengeteg energiàval, sajàt èletterem minimalizàsàval szètvàlasztom az üveget, műanyagot, biològiait, stb-t, akkor az valòban ùjrahasznosítva lesz, nem pedig ömlesztve. Szeretnèm hinni, h az elektromos autò ès a napelem bàrmit ès bàrkit is megment. Egyeseket. De globàlisan rombol ès tàrsadalmi feszültsègeket szít. Kicsit "Ne nèzz fel!" èrzèsem lesz. Megcsömörlès a köbön. Kitartok az aprò kis termèszetközeli szokàsaim mellett, de semmi jò èrzèsem nincs a globàlis megoldàsokkal kapcsolatban.

  • @endrelaszlo9047

    @endrelaszlo9047

    9 ай бұрын

    Jaj csókolom , ön világhírű klíma kutató lett . Ráfért a processzorokra tudásban . Nocsak, hát nem az életmódunkkal van gond ? Milyen rezgés sköcök ? A rezgés, az legyen veletek , közben lelkileg fejlődjetek . Csíz, mosoly , boldogság .

  • @egonispanovity6136

    @egonispanovity6136

    2 ай бұрын

    Radikálisan változtatnod kell az életeden.Senki nem kényszerített rá,hogy gigavárosban élj.Hagyj ott mindent és vidéken állj neki kertészkedni,önellátó gazdaságot felépíteni.Ja,vagy úgy gondolod,erre nincsen meg a képességed,meg nem tud annyit jövedelmezni a kert,hogy megélj? Na látod,itt a baj.Először a szemlélet váltás,ami a legnehezebb,utána a lemondás mindenféle luxusról,és miután mindezt a nagymosást magadban elvégezted,nekiállhatsz megtervezni az életed természet közelben,a kerted ápolásával.Ez az egyedüli járható út.

  • @researchesmy5255
    @researchesmy525511 ай бұрын

    "leraktuk a húst, leraktuk a tejet" - itt azért megemeltem a szemöldököm... Az ipari termelésből származó húst és a tejet azt megértem persze, de ha a paraszt egy-két tehenével és kecskéjével is baj van, akkor tévuton jár a doktor úr.

  • @katalinposa1386

    @katalinposa1386

    8 ай бұрын

    A paraszt egy- két tehénkéje, kecskéje hány millió embernek elég ? Akinek nincs kecskéje, az ne igyon tejet.

  • @egonispanovity6136

    @egonispanovity6136

    2 ай бұрын

    A "doktor úr" nem úgy értette,mondjunk le mindannyian a húsevésről és legeljünk ezentúl füvet.Állj elő a saját elképzeléseddel,hogyan lehetne orvosolni a problémát...

  • @rlatilla

    @rlatilla

    Ай бұрын

    Carbon net zero es Agenda 2030 ensz terv ezt állitja hús tej nulla helyette bogár feregevés laborhús . Bardocz Zsuzsa friss előadásat ajánlom és Új norma 4,ipariforradalom dokufilmet .

  • Жыл бұрын

    Érdekes ez a városiasodás támogatása, amikor sok embernek épp a jelenti a jövőt és a jövő megmentését, hogy vidékre költözzenek.

  • @davidkenyeres118

    @davidkenyeres118

    8 ай бұрын

    Egyedi, vélt megoldás... aztán autóval utaznak be a városba napi szinten :)

  • @bankistvanne

    @bankistvanne

    8 ай бұрын

    15 perces városok. Lehet utána nézni, hogy mit jelent ez . Több forrásból kell informálódni.

  • @zeuszmotoros498

    @zeuszmotoros498

    7 ай бұрын

    ​@@bankistvanneuj kori gettók.

  • @doraagnespeterfi1297

    @doraagnespeterfi1297

    6 ай бұрын

    Az infrastruktúrát tömörítené, nem az embereket. Fúrt kúttal, áramellátás nélkül lehetséges kertesházban élni, hiszen sokezer évig így élt az emberiség. Sőt, ilyen hétvégi házikóba, erdőkertbe os kimehet a városi ember is, sokkal olcsóbb mint egy nyaralót fenntartani.

  • @madmordock

    @madmordock

    Ай бұрын

    Idöhiányra hivatkozva nem beszél semmiről. A zergebaszó utak felszámolása hogy nem hozza magával falvak kitelepitését? Vagy én ertettem valamit rosszul?

  • @zsuzsannaszilagyi537
    @zsuzsannaszilagyi53710 ай бұрын

    A népesség növekedésének a jómód az ellenszere.

  • @peterhalasz6397
    @peterhalasz6397 Жыл бұрын

    nagyon rossz hallgatni ezt folyamatos önfényzést, főleg úgy hogy már leszámolt önbevallás szerint saját egójával: ), azért meghallgatnék egy kötetlen beszélgetést vele és Gelencsérrel

  • @endrelaszlo9047

    @endrelaszlo9047

    9 ай бұрын

    Kíváncsi lennék , igen Gelencsérrel kettőjüknek tennék fel mondjuk 15 kérdést . Vajon hányra tudnának választ adni . Csak mondom a katedrán innen is van intellektus.

  • @kovacslillus
    @kovacslillus Жыл бұрын

    Sokkal komplexebb beszélgetés volt,mint amit vártam! Köszönöm!

  • @ComplexityIsTheNewSimplicity
    @ComplexityIsTheNewSimplicity11 ай бұрын

    Nagyon kíváncsivá tett Soma ezzel az emberrel kapcsolatban, és nyitottan, lelkesen kezdtem el nézni ezt a beszélgetést. Sajnos nagyot csalódtam a végére a folyamatos valótlanságok és ellentmondások miatt: - Az akkumulátorgyárak nagyon károsak és veszélyesek a környezetünkre nézve. Ennek ellenére a kormány 2020 óta gomba módjára telepíti őket Magyarországra ahelyett, hogy a magyar mezőgazdaságot és termelőket segítené és azon fáradozna, hogy Magyarország élelmiszerek beszerzése terén kevésbé legyen kiszolgáltatva külföldnek. Ha valaki ilyet tesz, sajnos nem tudom elhinni, hogy a környezetvédelem motiválja. Ahogy annak a szavát sem, aki elektromos autókra buzdít anélkül, hogy a legfontosabb, legalapvetőbb szakmai fogalmakkal tisztában lenne a környezetvédelem témájában. Az a kijelentés, hogy az elektromos autóval védjük a környezetet és ez a jövő, valótlanság! Az pedig ebben a témában ellentmondása volt az úriembernek, hogy a technikával nem oldható meg minden! - Étkezés terén személy szerint sokat tanulok a vegán és a vegetáriánus receptekből, hiszen amellett, hogy egészségtudatosságra nevelnek, nagyon kreatívak és finom ételeket tesznek lehetővé. Hiányoznának, ha nem lennének. Ugyanakkor azt is meg kell említeni, hogy minden értelmes(kritikus gondolkodását gyakorolni tudó és hajlandó), szellemi és érzelmi szinten is intelligens, tudatos életet élő(saját magával és a környezetével tisztában lévő), emberi és polgárjogait gyakorolni képes, erkölcsi értékrenddel, netán erős hittel rendelkező ember tudatában van annak, hogy saját maga tudja a legjobban, milyen étel jó és egészséges a testének. Mivel mindannyian mások vagyunk, máshogy működik a szervezetünk, ezért nem mindenkinek fog beválni ugyanaz a módszer. Ez az élet sok területén így van, pl.: pszichológiai módszerek, hitvallás szabad megválasztása, környezetvédelmi változtatások, pénzügyi szokások, stb. Mivel emberként szabad akarattal rendelkezünk, saját magunk döntünk arról, milyen ételt veszünk magunkhoz. Az ösztönös étkezés lényege, hogy hallgatunk a megérzésünkre - legyünk vegánok, vegetáriánusok vagy akár húsfogyasztók. Az úriember ellentmondása a témában, hogy azt állítja, mennyire fontos a megérzésünkre hallgatni, miközben elvárja globális szinten, hogy mindenki mondjon le a húsevésről és éljen aszerint a gondolkodásmód és értékrend szerint, ahogy ő él! Mellesleg nem minden érv logikus, amit a vegánok és vegetáriánusok hangoztatnak. Pl.: ha abból indulunk ki, hogy minden él, akkor nemcsak az állatok húsáról kellene lemondanunk, hanem az összes zöldségről és növényről is, hiszen azok is élőlények. Szerintem a megoldás az arany középút. Anélkül, hogy lelkesedésünkben szélsőségekbe csapnánk át, ismerjük meg magunkat, a saját testünk szükségleteit, preferenciáit, és ennek mentén alkossuk meg a tápanyagokban, vitaminokban gazdag étrendünket, mely minden egyes ember esetén személyre szabható! Nem a WHO vagy a globális világuralomra törő elit fogja/tudja megmondani nekem és másoknak sem, mi a legjobb, legegészségesebb a testének - ahogy azt sem, hogy kívánom megvédeni a testem egy járvány idején(engedem, hogy kialakuljon a természetes immunitásom a vírussal szemben, mert bízom a testem védekező képességében és csak természetes anyagokat szeretnék bejuttatni anélkül, hogy bármikor is hagynám, hogy mások döntsenek helyettem és kísérleti alanyként kezeljenek vagy annyira bízom az orvostudományban és ennek mindenhatóságában és mások szakértelmében, vadidegen emberekben világszerte, hogy hagyom, hogy ők mondják meg, hogy a szervezetemnek mi a legjobb)! - A legnagyobb valótlanságot akkor mondta ki az úriember és vált teljesen hiteltelenné a szememben, amikor azt állította, hogy ő már széttörte az egóját!?! A rohamosan fejlődő technikának köszönhetően már laikusként is szert lehet tenni pszichológiai ismeretekre, tudásra online és offline formában is, hogy minden ember minél jobban megismerje önmagát és a környezetét. Az egó nem véletlenül létezik, ahogy a félelmeinknek is fontos szerepe van életünk során. Folyamatos fejlődésre ösztönöznek minket. Az egót meg kell tanulni a helyén kezelni, és elfogadni a létezését. Aki rombolni kívánja, az valószínűleg sem önmagát nem tanulta meg szeretni és elfogadni, sem másokat nem képes a helyükön kezelni. Félő, hogy az ilyen kijelentéseket tévő ember vajon mit kezdene egy hirtelen jött hatalommal. Valószínűleg nem alázatosan állna hozzá, hisz nem is érti, miről beszél. Még a pszichológiai szakszó jelentésével, sem funkciójával sincsen tisztában. Isten mentsen az ilyen hamis prófétákról, akik sok mindent mondanak, miközben a szavaik és tetteik nincsenek összhangban egymással. Nekem erről a megbízhatatlan ember képe rajzolódik ki. Arról nem is beszélve, hogy miért akarna bárki, aki jó szándékú ember kontroll alatt tartani más embereket? A félelemkeltés ennek az egyik eszköze. Jól lehet vele jó szándékú, de hiszékeny embereket befolyásolni. Ez világszerte probléma jó ideje. - Ami pedig szakmailag kifogásolható az úriember viselkedésében: Miért olyan nehéz forrásokra hivatkozni pszichológia, kineziológia, környezetvédelem és egyéb témákban, hiszen nagyon sok minden igaz, amit elmond, de nem a saját szellemi terméke, ötlete?!? Pl.: amikor egy hölgy kitalálta, hogy úgy kompenzálja a lábnyomát a világban, hogy minden egyes alkalommal, amikor repülőre ül, fizet a faültetésért. Nem szükséges diploma vagy doktori cím ahhoz, hogy tisztában legyünk azzal, hogy mások tudása, ismeretei, tapasztalatai, ötletei saját szellemi termékük! Megérdemlik azt a korrekt viselkedést részünkről, hogy megemlítsük, kitől vettük át az adott módszert, ötletet, tudást! Ez mindig is visszataszító volt számomra, ha bárki más tollával ékesíti magát és ezért még pénzt is kér!

  • @peterszabo4720

    @peterszabo4720

    9 ай бұрын

    Örülök, h te ennyire jó is vagy. Kár, h te nem írsz a témában egy könyvet.

  • @ComplexityIsTheNewSimplicity

    @ComplexityIsTheNewSimplicity

    9 ай бұрын

    @@peterszabo4720 Miért nem lehet pusztán intelligensen elfogadni a magyarul kommentelők között, hogy mindenkinek más a véleménye és tiszteletben tartani, hogy nem mindenki fog egyetérteni mindennel? Annyira szomorúnak tartom, hogy szinte kizárólag csak idegen nyelven kommentelek, mert különben unintelligens kommentek zúdulnak a nyakamba magyar honfitársaimtól!?! Miközben persze én szégyellem magam magyarként mások viselkedése miatt!?! Ezen érdemes lenne elgondolkodni! Könyvet írni saját tapasztalat és megszerzett tudás, ismeretek alapján érdemes. Nem mindenkinek kell. Nem attól leszek értékes, szerethető, elfogadható ember, hogy könyvet írok. Máshogy is a hasznára válhatok a társadalomnak.

  • @egonispanovity6136

    @egonispanovity6136

    2 ай бұрын

    Helyénvaló a kritikád,de itt és most nem evvel kellene foglalatoskodni.Ha úgy képzeled,felkészültebb vagy mint az említett "úriember",akkor tessék,fejtsd ki a nézeteidet.Van-e valami ötleted a probléma megoldására? Ez a dolog lényege.

  • @ComplexityIsTheNewSimplicity

    @ComplexityIsTheNewSimplicity

    Ай бұрын

    @@egonispanovity6136 Már több mint 4 évtizede, de legalábbis az állítólagos rendszerváltás óta fel kellett volna szólalni a hamis állítások ellen - mindenkinek, társadalom szintjén. Amit némán tűr, elhisz, tolerál, azzal egyben állást is foglal: hogy nem érdemel jobbat, többet, csak azt, amit mások eldöntenek helyette. Akkor már máshol tartana a magyar társadalom és ezzel hozzájárulhatott volna az emberiség fejlődéséhez is. Ehhez képest jelenleg éberség vagy tudatosság szintet nézve a magyarok nagyon rossz helyzetben és szinten állnak. El kell, hogy keserítselek, mert illúzióban élsz, ha azt gondolod, hogy nekem vagy neked vagy bárki másnak egy személyben feladata megoldani az emberiség jövőjét! Ez még viccnek is rossz! Én max. az enyémért vagyok felelős, és a saját életvitelemmel másokra lehetek pozitív hatással, pl.: tudatos életet élek, kiállok magamért és másokért, az emberi értékek mellett, és másokat is erre buzdítok - többek között. Egyébként először illik elolvasni a kommentemet, ha már úgy döntöttél, hogy reagálsz rá, hogy ne írjak feleslegesen. Visszaolvastam az egészet és minden egyes pontnál van javaslat, hiszen szerepel a meglátásom és tapasztalatom. Csak érdemben szeretek eszmét cserélni. Ha nincs időd arra, hogy végigolvasd, majd értelmezd, megértsd és kritikusan átgondold, akkor feleslegesen írsz kommentet. Nálam itt kezdődik az intelligencia mentális és érzelmi szinten is, hogy megértem azt, amit olvasok, és csak akkor reagálok valamire, ha van intelligens hozzászólásom és az előreviszi a beszélgetést, netán megoldásra jutunk valamiben. A személyeskedés Magyarországon nagyon nagy divat, főleg úgy, hogy nem ismered a másikat, és interneten úgy hiszed, bármit, bárkinek leírhatsz, úgysem szól vissza senki vagy nem von felelősségre a tetted, szavaid után. Elég nagy butaságnak tartom és felesleges is. Én csak olyat írok le, amit élőben is vállalok, szemtől-szembe is elmondanék valakinek, és x év után se szégyellem magam a hülyeségem miatt. A kommented azon részével pedig, hogy nem bírod, ha egy rajongódat kritika éri, nem tudok mit kezdeni, ne haragudj! Egyik közösség, társadalom, ország, stb. sem homogén! Kb. 7-8 milliárd emberből biztos, hogy mindig lesz olyan, aki nem fog veled vagy a pártfogoltaddal egyet érteni. Ettől még nem kell megsértődni, támadni ész nélkül interneten! Megköszönöm, ha máskor gondolkodsz, mielőtt írsz vagy kommentelsz! Magyarok nagy része ebben nagyon élen jár. Nem véletlenül kommentelek ritkán, és akkor is csak külföldiekkel. Náluk még számít a tisztelet és az intelligencia.

  • @belanepreisz9961
    @belanepreisz9961 Жыл бұрын

    Végre valaki aki a megoldásról beszél,és nem rettegtet.Reményt ad az embereknek.Nagyon jó és tanulságos volt a műsor,gratulálok.

  • @pallaborczi5152

    @pallaborczi5152

    9 ай бұрын

    Az előadó valóban a megoldás irányba mutat. Az összes kalapom megemelem a szellemi és gyakorlati erőfeszítés előtt, de úgy érzem, kiegészítésre szorul a téma. 1.) Az emberiség előtt számtalan végzetes kihívás áll, a klímaváltozás csak az egyik. Kizárólag erre és a szén-dioxidra kihegyezni a bioszféra komplex rendszerének megoldását, kissé merész elképzelés. Amire buzdít, az helyes és szükséges, de nem elégséges, (matematikai nyelven fogalmazva). Vagyis mindenki, szó szerint mindenki erőfeszítése szükséges, de nem elégséges, hogy valóban eljussunk arra szintre, hogy reménykedhessünk a kipusztulás helyett a tartós fennmaradásban. 2.) A karbonsemlegesség, pláne a karbonnegatív szint elérésének emlegetése kissé furcsa. Ellentmond a puszta létezésünknek. Ha szó szerint a kisujjamat sem mozdítom, "csak" lélegzem, máris fogyasztom az oxigént és "termelem" a szén-dioxidot. Miként reméli tehát, hogy elérheti a karbon-semleges, pláne a karbon-negatív szintet? 3.) A tisztelt előadó valójában hős. De tudni kell, hogy semmilyen társadalom nem építhető föl hősies cselekedetekre. Azok mindig ritkák, némelyeknek példakép, de a széles úton haladók a korszellemet követik. S mi a mai korszellem? Az önzés és a kényelemszeretet. 4.) A korszellemhez sorolhatnám az erkölcs-nélküléséget is, ti. a közgazdaságtanból évszázadok alatt kilúgoztak mindenféle erkölcsi megfontolást. Meg is alkották a "Homo oeconomicus" modell emberét, a racionális egoistát, akit a gazdasági racionalitás elvére építve saját igényei, érdekei, nyeresége motiválnak, azaz haszna maximalizálására törekszik. A "Homo oeconomicus" döntéseinél nem merülnek fel morális szempontok... 5.) Mivel az önző ember nem hallgat az intő szóra, az erkölcstelen pedig nem is érti az erkölcsi intelmeket, ugyanakkor pl. a klímavédelemből következő erkölcsi szabályok egyoldalú betartása egyének, vállalatok és egész nemzetgazdaságok között fennálló versenyhelyzetben piacgazdasági szempontból nemcsak irracionális, hanem gyakran gazdasági csőddel fenyegető magatartás, ezért nem várható, hogy spontán módon elterjed: kevesen hajlandók az erkölcsi potyautasok helyett is megfizetni a morálisan helyes viselkedés árát (vö: hősiesség) 6.) Egyetlen lehetőségünk marad: a rendszert, a társadalmi, politikai és főleg a gazdasági rendszert kell olyanná alakítanunk, amelyben a szereplők erkölcsi meggyőződés nélkül is az erkölcsileg kívánatos eredményt produkálják. Gazdasági téren erre a megoldásra tettem kísérletet egy tavalyi előadásomban és több cikkemben. Az más kérdés, hogy a javaslatommal pl. az ökológia katasztrófa közelsége miatt könnyen lehet, hogy már elkéstünk. Az előadásom címe: A kapitalizmus mint a keresztyénség parazitája, avagy kijavíthatjuk-e a történelmi egyházak történelmi hibáit? kzread.info/dash/bejne/kYOep7OLZsm1gc4.html Itt érdemes elolvasni a hozzászólásokat is. Néhány cikk: kozos-dolgaink.hu/az-egyeni-felelosseg-szukseges-am-nem-elegseges-voltarol Pénz és erkölcs: www.meot.hu/dokumentumok/2019thlapszam/2018.pdf#page=35 Egy válaszcikk, és alatta az én viszontválaszom: (kicsit lapozni kell) www.meot.hu/dokumentumok/2019thlapszam/2018.pdf#page=103 A témában elmélyülőknek: xforest.hu/silvio-gesell-a-moralokonomiai-csucsgondolkodo/ xforest.hu/penz-es-erkolcs/

  • @zsoltd5116

    @zsoltd5116

    7 ай бұрын

    Ugyan, ugyan . Lesz elektromos autód, tömegközlekedni. Troléjjbusz. Lesz elektromos pénzed, amit elinfláknak ls le is tiltanak, lejár az érvényessége, mint a szép kártyáid zsebeinek. S aztán nem lesz semmid. Mindent visz a bank. Ls mégus boldog leszel. Mert annak is örülni fogsz, hogy lyuk van a hátsódon. Problem solved.

  • @belanepreisz9961

    @belanepreisz9961

    6 ай бұрын

    @@zsoltd5116 Igen ez is igaz.

  • @gyorgyfeher4278
    @gyorgyfeher4278 Жыл бұрын

    Veszélyes ember, mert túl sokat gondol magáról. Az már gyanus, ha valaki ilyen szerteágazóan mindenhez (is) ért. VIgyázat! Úúúúúú!!! tovább hallgattam, ... és teljesen megrémültem. Ez a pali annyira okos, hogy ilyet még a filmekben sem látni. Mondjuk az ilyen "megváltók" elrettentő példának kiválóak. "Hiszem és tudom." Ilyet gondolkodó ember nem mond, mert vagy hisz, vagy tud. A végénél betegre röhögtem magam a "könyvrezgésen."

  • @endrelaszlo9047

    @endrelaszlo9047

    9 ай бұрын

    A rezgésen én is .

  • @botondnagy7842
    @botondnagy78428 ай бұрын

    Napelem... Elektromos autó.. senki nem kérdezi meg, hogy amíg a napelem, és elektromos autó megvásárlására fordított összeg( 15-20 M Ft) "előállítása" megtörténik, addig az évek alatt mennyi CO2 kibocsátás keletkezik, csak azért, hogy el lehessen mondani majd (x idő után), hogy semleges életmódot élnek. Ez alkalmazható lenne minden használati tárgyra is..

  • @76osIsoMiso
    @76osIsoMiso9 ай бұрын

    Már ott elkezdtem figyelni a hülyeségekre, hogy "minden bokor egy csírából indul"... Ja, tényleg! És hány hal el csíra korában, vagy kis hajtás korában? Azt mondd meg, mi kell ahhoz, hogy ebből a csírából tuti kifejlett bokor legyen! Aztán jön rá a hamburger per 40 km autózás, ami valószínű valami olyan adathalmazból számított képlet, ami enyhén szólva hiányos. Ha MINDENT beleszámítunk, ez egyszerűen lehetetlen! És már nem is csodálkozom akkor, hogy D. Attenborrough neve jött már fel párszor, aki szintén kb. csak egy filmes, se több, se kevesebb! Az, hogy Ő elmondja, mit akar beleláttatni az ökológiai rendszerekbe, az kb. épp annyira releváns, mintha mondjuk Schwarzenegger mondaná, vagy Puzsér Róbert. Egyik sem ért hozzá, csak véleményük van. Nekem is, persze. De az is egy véleményválasztás, hogy VALÓDI tudósokra hallgatok inkább, nem azokra, akik valamiféle szép illúziót marketingelnek, mert észreveszik ebben a piaci rést.

  • 9 ай бұрын

    Szervusz! Köszi a kultúráltan megfogalmazott véleményt! 🙏 Aggályaid értő fülekre találnak nálunk. Kérdés, ha nem bánod: Sok tudóssal szemben ugyanilyen aggályok lépnek fel és örömteli azt látni, hogy sokan (így Te is) kritikus gondolkozás alá vetik a hallottakat. Viszont ennek tükrében hadd kérdezzük meg: Te mit tartasz járható útnak, ha szerinted van ilyen, illetve mit gondolsz, hogyan tudnál hozzátenni annak kereséséhez?

  • @76osIsoMiso

    @76osIsoMiso

    9 ай бұрын

    @ Azt gondolom, Pogátsa Zoltán és Köves Alexandra sokkal jobban megközelítette a valóságot. Harari könyvei érdekesek, kb. én azt szűrtem le belőlük, hogy az emberiség már csak ilyen: istenek akarunk lenni, és ez vagy sikerül pár tízezer embernek (kb. szó szerint minden áron), vagy mind egyszerre belebukunk. J. Diamond könyvei is nagyon jók, szerintem. Gelencsérre figyelnék jobban, mert józan paraszti ésszel kb. ő mondja ki azt, amit mindenki fel tudna fogni. Azt értem, hogy aki fiatal és gyerekei vannak, esetleg még most tervez családot, az nem szívesen hallja, hogy "el fogunk menni a falig". De úgy néz ki, mégis ez a reálisabb, mert semmi komoly törekvés nincs a megfelelő volumenben, ami "megmenthetne" minket. Én is tudok vizualizálgatni "élhető városokat" (nyilván mellette egy sokkal élhetőbb vidékkel, ami a várost kiszolgálja), de mivel azonnal, és szinte mindenről "le kellene jönni" (ha már az addikció is említésre került), és erre sem politikai-, sem népakarat nincs, így hát... A vegán propaganda a hamburgerrel az iszonyat szégyen, eleve. Akárki, akinek doktorija van, szerintem jobban utánanézhetne miről is beszél.

  • @76osIsoMiso

    @76osIsoMiso

    9 ай бұрын

    Sir Davidről egy érdekesség: iso33-eszembejutott.blogspot.com/2020/12/forditva-kedves-sir-david-attenborough.html

  • 9 ай бұрын

    @@76osIsoMiso Fair enough. Noha Ernő is adatokra alapozza az elgondolásait, éppen ezért (véleményem szerint) azt is fontos lenne megemlíteni, higy a monokultúrás termelés - vagy állatok esetében tenyésztés és tartás) a fő probléma és nem az, hogy valaki húst vagy növényt eszik. Gelencsér doktor nagyon reális és kézzelfogható alapokra támaszkodik, ami jó. Viszont Ernő megcéloz valamit, amit kevesen tesznek: rávilágít arra, hogy az emberi lélek és gondolkodás evolúciója ugyanannyira esszenciális része kell, hogy legyen a jövőnek, mint a technológia fejlődése. Egyik nélkül sem lehet elképzelni egy jövőt. Üdv! Gergő

  • @76osIsoMiso

    @76osIsoMiso

    9 ай бұрын

    Végén meg az ezo-bio-öko maszlag, mintha csak 2012 elején lennénk még... Lehetsz gazdag, utazhatsz repcsivel, csak közben fókuszálj a spirituális fejlődésedre! És még a nyomaték kedvéért előtte pár mondttal elhangzik, hogy "klímagyilkos marhahús". Hát... szerintem az ilyen faszikat, ha meg is hívjátok, szedjétek már szét kicsit jobban! Azt érzékeltem, hogy "belecsíptetek", tetszett is, fel is iratkoztam már. Így tovább, fasza a műsor!

  • @gyongyispitzer4385
    @gyongyispitzer4385 Жыл бұрын

    Nagyon köszönöm ezt a nagyszerű, és kivételesen fontos előadást! Ez az egyik legfontosabb téma most a földön - ha nem a legfontosabb. Ma elindult az oldalamon a klímavédelemmel kapcsolatban egy sorozat, amire ebben a cikkemben felhívást teszek. Nagyszerű, hogy egy doktorált mérnők, ( Dr. Dittrich Ernő) ilyen szinten képviseli a spiritualitást. Ez a kedvenc mondatom tőle: "A legnagyobb klímavédelem az, hogy a lelki fejlődésedet állítod az életed középpontjába." Bízom benne, hogy nektek is kedvetek lesz tenni ezért az ügyért! Köszönöm, ha ennek a hírét viszitek, miszerint az ujegyensuly.hu oldalamon lehet a témában írni. Nem csinálhatunk tovább úgy, hogy mi nem tehetünk semmit! Kíváncsi vagyok, hogy ti hogy mutattok példát! Várom az ötleteiteket! ujegyensuly.hu/helyem-a-vilagban/klimafelhivas

  • @andreasarkany2930

    @andreasarkany2930

    10 ай бұрын

    Az ajánlott hiteles kineziológus kiléte ismeretes?

  • @egonispanovity6136

    @egonispanovity6136

    2 ай бұрын

    Nos,ha magamról szólhatok,elmondhatom,gyerekkoromat természet közelben éltem meg,vidéken.Nagyon szorosan kötődöm ma is a természethez(63 év),és alapvéleményem az,hogy az ember akkor követte el az első ballépéseit,amikor a természetet alárendelte saját igényeinek.Szerintem az ember elsődleges feladata az lett volna ezen a bolygón,hogy az élővilágot a legteljesebb mértékben megőrizze.Ha úgy viszonyulnánk az élővilághoz,mint gondos kertész a kertjéhez,megvalósíthatnánk a valódi fenntartható fejlődést.De,hiába az okoskodás,ezzel már elkéstünk.Ajánlok elolvasásra egy könyvet:Erich Wustmann,"Yahuák",fúvónádas indiánok.Ezek az indiánok tökéletesen együtt tudtak élni a természettel.Mára már kiirtotta őket a fehér ember vagy ha úgy tetszik: a nyugati embertípus illetve az európai civilizáció képviselője.Ezek az indiánok analfabéták voltak,de tökéletesen tudatában voltak a "fenntartható élet" titkának.Mi nyugatiak ugyan már azt is megfejtettük,miből állnak a legapróbb elemi részecskék,de annyit nem tanultunk meg rövid történelmünk során,hogyan kell fenntartható módon kiépíteni a társadalmunkat.Ezért meg fog bukni a civilizációnk.Persze,fölvetődik a kérdés,mi értelme van az indiánok primitív életének? A mi szemszögünkből nézve semmi értelme nincs.A valamikori indiánok viszont másként vélekedtek.Tanulnunk kéne az indiánoktól,de most már késő,hiszen kiirtottuk őket úgy az Újvilág északi mint a déli kontinensén.Én személy szerint tudnék visszafejlődni az indiánok szintjére,az a baj,hogy nem találok társat ehhez a vállalkozáshoz.Az ember nem élhet egymagában,mert társas lény.

  • @csabanekajtar3455
    @csabanekajtar345511 ай бұрын

    Kissé csalódtam. Sajnos ő is a technológiában látja a megoldást. Szerintem, csak a költségek csökkentésére megoldás. Illúziónak gondolom, hogy ez a környezet megvédése. Gondolkozzunk globálisan! A szükséges eszközök alapanyagainak bányászása, előállítása, szállítása, megsemmisítése. Véleményem szerint a mégtöbb technika használata zsákucta. A természet helyreállítása természetesnek kellene, hogy legyen.

  • @krisztiankepes4303

    @krisztiankepes4303

    10 ай бұрын

    Sajnos az a baj, hogy a GDP vezérelte pénzügyi rendszer áll a háttérben, valamint az egész társadalmunk egy nagy piramis. Minden egymásra épült. Ha kihúzunk egyes elemeket, akkor dől az építmény. De akkor NAGYON dől. Azt pedig nem ússzuk meg annyival, hogy kicsi dolgokról lemondunk, mint a marhahús, narancs, vagy hasonlók, mert emberi életekben fog fájni. Ennyi kis lemondással meg olyan sokat nem érünk. Viszont a két életmód mindegyike csak a saját kontextusában életképes. A jelenlegihez nagyon kell a pénz, ami pont azt akadályozza, hogy kilépjünk a rendszerből. Egy újban meg teljesen használhatatlanná válnak a jelenlegi ismeretek, pl. internet, virtuális dolgok - mivel ott a kétkezi munka az érték, a növények, állatok ismerete, a túlélési stratégiák (vissza az ókorba). Ezen kívül az ipar iszonyú sok embert lát el nagyon kis helyen. Erre egy kisgazdaságokra épülő, környezetbarát világ képtelen - kvázi egy ilyenhez rendkívül sok egyednek kell kiszelektálódnia. És akkor még nem beszéltünk olyan, nagyon sokáig hatással levő elemekről, mint az atomfegyverek, nukleáris erőművek, vegyi anyagok, mindenféle egyéb mérgek, és maga a műanyag, amik e társadalom bukása után is rendkívül hosszú ideig pusztítanának. Egyébként már 1978-ban is megjelent mű (Az életben maradás programja · Frederic Vester), ami ezeket a témákat boncolgatta - és mi történt azóta? Lett pozitív változás? Ezért is vagyok nagyon szkeptikus, meg látva, milyen emberek vezetik az országokat. És hát azt hogyan képzeljük, hogy átadjuk a területeket a természetnek? Kijönnek a mókusok az erdőből (mint a ciszjordániai telepesek) és holnaptól eldózerolják a panelt, amiben élek? Ha nem, akkor ki fog rávenni bárki bárkit ilyen demokratikus államformákban, hogy mondjon le az építményéről a természet javára? Főleg egy olyan világban, ami nemhogy egyesülne, de egyre kisebb országokra-nemzetekre bomlik, egyre nőnek az etnikai és egyéb ellentétek? Egy egységes akarat el tudna érni dolgokat, de egy ilyen szétszórt, önkéntességen alapuló kezdeményezés aligha... Majd pont azok az oligarchák, politikusok, és egyéb harácsolók fognak lemondani maguktól a fogyasztásaikról és a luxusról, akik a legtöbbet harapnak és akarnak harapni a pénztortából? És majd pont a honvédelmi költségekből fognak faragni? Ébredjünk már fel. A pénzvilág diktál. Az érdek és a hatalom. No és születésszabályozás... Még ha lenne 100 év és mindenki elkezdené, azt mondanám, van esély. De 18 év esetében, amikor egyre több a nyugdíjas, ugyan mit lehetne elérni? Sajnos, azt be kéne látni, hogy ezek az apró lemondások maximum a személyes lelkiismeretünk nyugtatására szolgálnak. Sokkalta többet pakolunk bele más, nagy fogyasztással járó területekbe, mint amit ezekkel kiveszünk. Pl. Facebook-Google szerverek hízlalása, teljesen felesleges fotók és videók feltöltése, új mobilok 2-3 évente... És ugyan szép, ha ültetünk egy fát ide-oda - de ez is csak akkor, ha az a fa gondozva is van. Locsolva, kártevőktől megvédve, felnevelve. Az, hogy elszórok egy magot, sokat nem ér. Jó példa, hogy egy helyre egy program kapcsán elültettek fákat és mikor pár év múlva visszamentünk, 4-ből kettő kiszáradt. Az előadáshoz még annyit: mindenkinek magántanár? Melyik álomvilágban? Mikor épp leépül az oktatás, EÜ, és minden, ami nem hoz közvetlen hasznot? A hal-kukorica példa némileg sántít. A hal és madár nem érzi meg tökéletesen, mi a jó neki. Megeszi a műanyagot, ahogy a kutya is a neki mérgező csokit. Az ember pedig a mérgesgombát vagy bogyót. Mivelhogy éhesen próbálkozik mindenfélével, vagy téved egy jellegzetesség alapján. Pontosan ezért nem vált egyeduralkodóvá minden olyan kamu faj, ami színével v. jellegével utánozza a mérgező változatot. Mivel időnként pl. a madarak megpróbálkoznak a mérgező hernyóval is (meg a kamuval) és aztán a tapasztalat alapján fogyasztják tovább (vagy sem). Meg a majomfajta, ami csak azért tudja megenni a mérgező növényt, mert utána szenet lop az embertől, amivel semlegesíti. Tehát összességében az a bajom, hogy van egy frankó elmélet, de van az a fránya gyakorlat, a valóság és az emberi gyarlóság és a jelenlegi bebetonozott világ. Ezeket az elképzeléseket egy diktatórikus rendszer nélkül nem lehet egységesen életbe léptetni. Főleg, hogy ez egy mono kultúra, ami az olajszármazékokra épül és az alternatívák is nagyrészt az olajszármazékokból származnak (égetés vagy alapanyag) - fémek, chipek, vezetékek, autóabroncs, stb. Karbon negatív? Fura kifejezés. Majd ha meghalunk és minden szenünk a Föld alá kerül, mint a dínóké. Az a póló jut eszembe, a felirattal: "Save the Planet - Kill yourself!" 🙂

  • @dianadorflinger2179

    @dianadorflinger2179

    2 ай бұрын

    ott a pont ... ez egy ostoba marha ..

  • @egonispanovity6136

    @egonispanovity6136

    2 ай бұрын

    Nos,ha van jobb ötleted,akkor fejtsd ki.Az ötletek attól válnak valóra,ha a gyakorlatban meg tudjuk valósítani.Hogyan képzeled el a "természet helyreállítását" a jelenlegi helyzetben?

  • @maylajulia1956
    @maylajulia19565 ай бұрын

    Nagyon szerettem ezt a beszélgetést. Köszönet érte! Az üzenete is tiszta, kezdjük el öltöztetni a lelkünket és nem kell akkor annyi festék és flanc a külsőnkre, mert látni fogjuk egymásban az isteni szépet. A boldog ember pedig mindenre képes❤️

  • @egonispanovity6136

    @egonispanovity6136

    2 ай бұрын

    Úgy tűnik,egyedül Ön tudja a hozzászólalók között,miként kellene egyénileg elejét venni a problémáknak.Minden tiszteletem az Öné.

  • @franciskahegyi915
    @franciskahegyi915 Жыл бұрын

    Köszönöm ezt!!!! Jó volt hallani a tanítást!!!

  • @istvanpesti5758

    @istvanpesti5758

    8 ай бұрын

    Megnyugodtam én is, hogy megvan a megoldás! Most már akkor kezdjünk el értelmesebb dolgokról beszélgetni, mint a klímaváltozás.

  • @dsera3925
    @dsera3925 Жыл бұрын

    Iszonyatosan jó a képminőségetek. Műsorvezető srácok szuper arcok vagytok (emberileg), a vendég szintén, ilyen emberek között nem is lehet annyira rossz majd elpusztulni🤗🥴

  • Жыл бұрын

    Megtisztelsz minket 🙏😃

  • @nagykrisztina3011
    @nagykrisztina3011 Жыл бұрын

    Az elektromos autó egyik alkatrésze az úgynevezett Li-ion akkumulátor, melynek gyártása nagy mennyiségű CO2 kibocsátással jár. Az akkumulátorban található lítium cellák előállításához és töltéséhez rengeteg energia, és fosszilis energiahordozó szükséges. Továbbá ott van az elhasznált akkumulátorok kérdése. Szerintem a gyalog, a bicikli és a lovaskocsi zöld megoldás, az elektromos autó nem (csak jó a marketingje, biznisz, mint minden. )

  • @kalmankis-szeniczey7462

    @kalmankis-szeniczey7462

    Жыл бұрын

    és kegyetlenül sok víz...

  • @128laci7

    @128laci7

    Жыл бұрын

    És amikor töltöd az az áram is Co2-be kerül😉

  • @Gandalfonzo

    @Gandalfonzo

    Жыл бұрын

    Azt én sem tudom hova tenni, hogy lesz egy család karbonnegítv elektromos autóval, napelemmel, napkollektorral. Nem látom mivel tudnánk kitolni 60-ig az összeomlást ezekkel, mivel pont a folyamatot gyorsító tényezők mint késleltetők.

  • @Geb5626

    @Geb5626

    Жыл бұрын

    Azt még nem is írtad, hogy a világ lítium készlete csak arra elegendő, hogy a ma létező összes autót, egyszer, le tudjuk cserélni elektromosra.

  • @krisztianborbely6743

    @krisztianborbely6743

    Жыл бұрын

    Tisztában vagy a legújabb felmérésekkel? A Dacia Spring a legkörnyezet barátabb, utána következnek a Teslák. 👍 Nem elég a régi mantrákat fújni.

  • @viliamsinka34
    @viliamsinka348 ай бұрын

    Azt mondja, hogy hatalmas tökét tett bele - persze észrevette, hogy micsoda jó biznisz mostanában a klíma elleni harc - még prédikáció szintjén is... Milyen okos, majd a harmadik generáció fog valamire képes lenni - micsoda jó taktika, hogy ne lehessen számon kérni a "parasztbutítását".

  • @laszlonagy4329

    @laszlonagy4329

    3 ай бұрын

    Valahogy igy van .. En is igy látom .... . Sok fajta szakértö van már itt az Interneten.., bizonnyára keresnek vele ........

  • @laszloszekeres8895
    @laszloszekeres889510 ай бұрын

    - első szabály: Minden embernek joga van emberhez méltó módon élni. Az ehhez szükséges feltételeket szűkebb és tágabb környezete köteles biztosítani. - második szabály: Minden ember köteles emberhez méltó módon élni. Az ebből eredő következményekhez szűkebb és tágabb környezetének joga van. - harmadik szabály: Az első vagy második szabály bármelyikének be nem tartása az állati létformát eredményezi. - negyedik szabály: Az egyén a közösség kárára nem, csak a közösséggel együtt boldogulhat. (Az emberi jogok és kötelességek alapokmánya. Közép-Afrika 2022.) Tisztelettel: mi a véleményetek? Szekeres László Nádudvar

  • @IDestiny26
    @IDestiny2611 ай бұрын

    Egyik örök mantrám a "mindenki a maga szintjén" gondolathoz kapcsolódóan, hogy a vásárlásainkkal szavazunk. A profitorientált szektorok a keresletnek köszönhetően tehetik meg amit meg is tesznek. Ezt az emberek borzasztóan könnyen tudnák befolyásolni....egész egyszerűen nem vesznek meg bizonyos termékeket, így konkrét szektorok tudnának elhalni. Ezt nagyon mélyen ki lehetne bontani, de nagyon sok, elsőre lemondásnak tűnő lépés valójában kapacitás felszabadulást eredményezne a háztartásoknál, így abban sem vagyok biztos, hogy a fenntarthatóbb élet, és mondjuk egy egészségesebb/etikusabb táplálkozási szokás kialakítása nagyobb költséggel járna...sőt.

  • @krisztiankepes4303

    @krisztiankepes4303

    10 ай бұрын

    Jó, de azért nehogy azt higgyük, hogy csak azért, mert vega pogácsákat eszegetünk, megszűnik a marhatenyésztés. A haszonállatoknak nem csak a húsát használja az ipar: tej, bőr, kollagén, csontok enyvnek, ésatöbbi... Legfeljebb majd a húst átirányítják egy másik ipari területre.

  • @onadiotto1976

    @onadiotto1976

    7 ай бұрын

    Ez itt a vége ! Nem kell erőltetni . Bla bla, minden okoskodás hiába.Jó szórakozást, a ház már le van égve! Ami marad, az elég a tervezett 500 millió hatalmi szférának. Minden találmány megvan, ami segítene, de az nem az alsó kasztok a kezében kerül.😂😂😂👹👹☠️☠️Lehet számolgatni! Így néz ki minden, ahogy látszik. Áldás mindenkire!❤

  • @lzormy

    @lzormy

    7 ай бұрын

    Ez kedvenc témám. Részemről azon gondolkoztam, miért is képződik annyi műanyag? Mert vízhatlan csomagolásra van szükség? De miért? Mert mint az Ice Teáknál, a néhány gramm papírba csomagolt teafű helyett és vezetékes (leggazdaságosabb ) szállítással érkező víz felhasználásával készítenénk a teánkat. Ehelyett,a lefőzött és műanyagba csomagolt teát vásároljuk. Ha elpárologtatnánk belőle a vizet, a hatóanyag, a teafű és némi cukor lenne. Azaz 10x annyi térfogatot, vizet, szállítunk, tárolunk fűtött raktárakban, csomagolunk vízhatlan csomagolásban 10x olyan drágán. Hasonóan tesszük ezt a folyékony szappannal, tusfürdőkkel, mosó- , mosogató- és egyéb higiéniai szerekkel. Ez minden folyékony szernél igy adódik. Mióta az emulgáló szereket feltalálták és ezzel lehetővé tették a viz és az olajok , szappanok keverését , azóta ez egy legnagyobb üzlet. Nyilvány ha valaki abban hisz, hogy bőrkímélőbb, akkor por anyagból is lehet bőrkímélőbbet gyártani. Ha vásárláskor odafigyelnénk arra, ami fel van tüntetve a termékek csomagolásán, tartalom és egyszerű % számítás, miért cipeljük szénhidrogénnel hajtott kamionokkal a vizet?

  • @krisztiankepes4303

    @krisztiankepes4303

    7 ай бұрын

    @@lzormy Mert az nem tolja a GDP szekerét. Ki van ez találva. Légy jó fogyasztó mindhalálig!

  • @lzormy

    @lzormy

    7 ай бұрын

    @@krisztiankepes4303 abszolút igazad van. Ha a fölösleges fogyasztás, túlfogyasztást és az önmagunk fenntartása miatt nem szükséges tevékenységeket kivonjuk a képletből, akkor automatikusan az emberiség egy harmada, fele éhenhal, mert nincs mit csináljon. Ha nincs a tervezett amortizáció (pl. Telefonok 2 évente) , ha nincs sok felesleges fogyasztás, (játékok, Hobbyk, stb.) Akkor akik ebből éltek, munka nélkül maradnak. Ergo, gazdasági összeomlás, vagy környezeti összeomlás, vagy eroforrás válság, vagy.... 🤔

  • @ggabesz60
    @ggabesz60 Жыл бұрын

    "LUCIFER Ah, fáraó, rajongsz; hisz a tömeg A végzet arra ítélt állata, Mely minden rendnek malmán húzni fog, Mert arra van teremtve." - Madách ...naív ábrándok....

  • @21stcenturypeasant5

    @21stcenturypeasant5

    26 күн бұрын

    Érdekes a téma, hisz mindent egyszerre kell megváltoztatni, ami lehetetlen. Világszerte minden országnak hirtelen stabil zociál-demokráciává kéne változnia, minden embernek újra kéne értelmeznie a saját igényeit, ki kéne írtani a felső 3%-ot, és emellett karóba kéne kötni a jelen politikusok 4/5-ét. És ezután, nemzetközi érdekeket követve a természetbe, és CO2-ellenességbe kéne fordulni. Ez reálisan 25 év, minimum.

  • @patrikmolnar6862
    @patrikmolnar6862 Жыл бұрын

    Nagyszerű beszélgetés volt! Bár sok itt elhangzott dologgal kapcsolatban szkeptikus vagyok de más dolgokban megvilágító erejű volt számomra. A könyvet feltétlen beszerzem és igyekszek minél többet megvalósítani belőle a saját szintemen.

  • @istvankocsis5507
    @istvankocsis55078 ай бұрын

    A hangzatos cím alapján vártam volna valami okosságot és megoldást, de sajnos hiába. E helyett csak félig tájékozott értelmiségi pánikot és a terjesztését kaptam. A sok tudományosan téves kijelentés pedig sajnos mindezt érthetővé is tette. Klíma kérdésben alapvető ismertetni földtörténeti időtávban a hőmérséklet, a CO2 stb. változásait. Ha valaki kicsit is tisztában van ezekkel, akkor tudja, hogy a klíma állandóan változik. Ha valaki tisztában van az energiaátadás módjairól, és nagyságrendjeiről mondjuk egy bolygó esetében is, az tudja, hogy a természetes klímaváltozást nemcsak hogy nem lehet megállítani, hanem befolyásolni se nagyon lehet, bár vannak rá folyamatban lévő kísérletek... Éppen ezért az egyetlen megoldás, ami viszont sajnos nem hangzott el, itt se és eddig sehol se, az az alkalmazkodás. Az ember nagyon rugalmas alkalmazkodó képessége az, ami egyedül megmenthet minket mindenféle káros változással szemben, ezekre viszont idejében fel kell készülni, amiről viszont sajnos még csak szó sem esik az ezzel foglalkozó műsorokban, pedig a lakosság nagy része tengerpartok közelében lakik, és ugye a tengerszintek történelmi változásait ismerve tudható, hogy ez állandóan és az utóbbi pár ezer éveben szerencsére egyenletesen emelkedik. Viszont a korábbi partvonalak, kikötővárosok ma már 50..150 méterrel vannak a víz alatt, és persze nem a túlzott ipari tevékenység és a kibocsátott CO2 miatt. Utóbbi körforgásának részletes ismerete és elengedhetetlen szerepe az élet fennmaradásában szertefoszlatna alapvetően téves nézeteket. Csak egy kis adalék képpen a növények több százmillió éves evolúciója azt mutatja, hogy a ma élő fajok is 1000...1500 PPM CO2 szintnél fejlődnek optimálisan. Ezt a szintet állítják be mesterséges CO2 generátorokkal az üvegházakban a 20-30%-os terméshozam növekedés elérése érdekében, amit még CO2 tartalmú műtrágyákkal is megsegítenek, ugyanis a növények a gyökerükön keresztül is jelentős mennyiségű CO2-t vesznek/vennének fel, ha lenne elég a talajban, de persze nincsen, mert a jégkorszakok kváziperiodikus változásai óta a földi légkör és az egész ökoszisztéma CO2-ben szegény (!), így az esővízzel - ami majdnem 1:1 arányban oldja a CO2-t - már nem kerül elég mennyiség vissza a talajba. Rendkívül fontos adat, hogy 200 PPM CO2 szint alatt leáll a növények fotoszintézise, és az élet kihal a bolygón. Érdemes megnézni és hosszasan elgondolkozni azon, hogy a mostani kb. 420 PPM CO2, a 200 PPM-es kihalási határhoz vagy pedig az élet fejlődéséhez optimális 1500 PPM-es szinthez áll-e közelebb, illetve melyik elérésére van reálisan nagyobb esély... A klímaváltozás sokkal bonyolultabb folyamat annál, mintsem észrevéve és kiragadva egy-két összetevőjét azt lehetne mondani, hogy értjük a működését. Ez koránt sincs így, és még nagyos sok ismeret hiányzik ahhoz, hogy egy olyan tényleg jól működő modellt lehessen alkotni, ami alapján előrejelzést is lehetne adni a jövőre vonatkozóan. Éppen ezért komoly szakértők sohasem keltenek pánikot, hanem pro és kontra érveléssel, az elmúlt korokból származó adatokra alapozva, lehetséges kimeneteleket vázolnak fel...

  • @preoncsillag

    @preoncsillag

    6 ай бұрын

    Igazad van,Az agymosott értelmiségi mintapéldánya ez a Dr. Dittrich,egy szót sem beszél a legnagyobb co2 kibocsátóról,a szántásról,ahol a talajban lévő humusz által megkötött szén minden egyes szántáskor kiég,a termőtalajból és a talajélet pusztulásáról,ami az emberiségre leselkedő egyik legnagyobb veszély.Már akkor kezdtem gyanakodni hogy baj van vele,amikor egy celebet(attenborough) kezdett idézgetni.

  • @egonispanovity6136

    @egonispanovity6136

    2 ай бұрын

    Tulajdonképpen magad is vastagon mellébeszélsz.Utazz le horvátországba,nézd meg azokat a kopár szigeteket,amelyeken még a gaz se tud megmaradni.Ezek a szigetek valamikor erdő alatt voltak,de miután kiirtottak rajtuk minden fát,az erózió egyszerűen elmosta a termőtalajt a tengerbe.Ha azt állítod,hogy az emberi tevékenységnek nincs ráhatása a klímaváltozásra,hát egy tökfej vagy.

  • @lelkibeke
    @lelkibeke Жыл бұрын

    Köszi srácok! Szuperek vagytok!🙏🏻😊

  • Жыл бұрын

    Köszönjük szépen a támogatást!

  • @timeaniebl
    @timeaniebl5 ай бұрын

    Nagyon jó videó! Nem mindenben értek egyet, de hihetetlen! 🙏👍❤🙏🙏

  • @miklosbalazs3089
    @miklosbalazs3089 Жыл бұрын

    Nagyszerű! Köszönöm szépen!

  • @janosmehesz8897
    @janosmehesz88977 ай бұрын

    A nepszapurat szabajazosahoz csak annyit hogy az elmeletedböl kifelejted a különbözö vallasokat. Üdv

  • @zsolt_r
    @zsolt_r Жыл бұрын

    messiás 2.0 azért ehhez azt jegyezném meg hogy ha tényleg a környezet és az emberek megmentése a cél akkor nem 5000+ forint lenne az a könyv ami mindent is megment, elhiszem hogy a könyv kiadása pénzbe kerül de egy pdf szinte ingyen van nekem emiatt nem annyira hitelesek ezek a nagy "megmondók" akik pénzért csinálnak mindent amúgy amiket mond az teljesen jó lett volna véghezvinni a 80as években, mostanra már lehet jobban állna az emberiség+a környezet. mostanra sajnos annyi minden hibázik anyag szinten hogy ez kivitelezhetetlen

  • @andreagrosz4680

    @andreagrosz4680

    10 ай бұрын

    Most csak 1500Ft (08.20.)

  • @endrelaszlo9047

    @endrelaszlo9047

    9 ай бұрын

    Hm ! Vagyoni helyzetre kíváncsi lennék . Nem a pénz miatt . Szobák , kocsi száma ? KW elektromos áram ? Nyaralás? Havi víz felhasználás ? Stb stb .

  • @danielnebiro2380
    @danielnebiro23809 ай бұрын

    Köszönöm a sok hasznos információt.

  • @viliamsinka34
    @viliamsinka348 ай бұрын

    Már megint összeomlik a világ? A hetvenes években jártam egyetemre, s ott is ilyen "olvasott szakemberek" állították az összeomlást, amit korom fokán már legalább kétszer túléltem...

  • @dianadorflinger2179

    @dianadorflinger2179

    2 ай бұрын

    yepp .. ott a pont .... elöbb nyírjuk ki magunkat atomháborúban, minthogy a klímával lenne gond

  • @egonispanovity6136

    @egonispanovity6136

    2 ай бұрын

    Mindez arra utal,hogy rossz megfigyelő vagy.Menj el nézelődni a mai Szíriába.A plgárháború bizonyítottan a klímaváltozásra vezethető vissza.Ott már összeomlott a világ,a mai orosz-ukrán konfliktust szemlélve pedig senki nem meri állítani,hogy hamarosan rendeződik a helyzet,létrejön a béke.Épp az ellenkezője esedékes.Tehát,lehet hamarosan a saját bőrödön fogod érzékelni a világ összeomlását.

  • @ossyreinardi
    @ossyreinardi8 ай бұрын

    Az erőfeszítés tiszteletre méltó, becsülendő. Sok programrészlet megszívlelendő, megvalósítandó. De hiba egyedül a CO2-t okolni a klíma változásáért, mikor egyéb, a klímának az energia mennyiségeket tekintve nagyságrendekkel nagyobb mértékben jelenlévő, azt alakító tényezői vannak. Pl.: napsugárzás, víz-vízgőz-jég dinamikus egyensúlyi állapota, a Föld precessziós mozgása, napsugárzás intenzitás változása, a Föld mágneses terének gyengülése(?). (A múltban voltak gyors klímaváltozások. Pl.: középkori kis jégkorszak, dinoszauruszok kihalása, stb...)

  • @theremay

    @theremay

    7 ай бұрын

    Szerencsére, nem "egyedül a CO2-t" szokták okolni. Amúgy kisegítesz, mi van a napsugárzással? De érdekelne az is, hogy a precessziós mozgás cca. 26 ezer éves ciklusa mennyiben is befolyásolja a pár száz éves időtávlatban mérhető felmelegedést? Tényleg érdekel. De bármelyik lájkolgatód segíthet megvilágítani ezeket az "összefüggéseket".

  • @ossyreinardi

    @ossyreinardi

    7 ай бұрын

    @@theremay (A tengeráramlatok változásai kimaradtak a felsorolásból... ;-) 50 éve még a jégkorszak eljövetelétől rettegtünk, pedig a CO2 emisszió akkor sem csökkent, sőt az azt megelőző évtizedekben sem... ;-) ) Ha érdekel a dolog: 2023. november 14-én kerül megrendezésre a Magyar Geofizikusok Egyesülete és az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület által szervezett "Klíma előadó délután". (NOVEMBER 14. (KEDD), 15 ÓRA Helyszín: Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület, 1107 Bp, Hizlaló tér 1.) Kérjük, hogy amennyiben részt kíván venni a rendezvényen, részvételi szándékát szíveskedjen e-mail üzenetben jelezni, az MGE e-mail címére: postmaster@mageof.t-online.hu

  • @egonispanovity6136

    @egonispanovity6136

    2 ай бұрын

    A dinoszauruszok kihalása nem köthető a bolygó természetes klímaváltozásának következményeihez.

  • @ossyreinardi

    @ossyreinardi

    2 ай бұрын

    @@egonispanovity6136 Na de ki itt a dinoszaurusz? (Egyébként a dinoszauruszok nem haltak ki... Nézd csak meg a madarakat jobban...)

  • @bajkonurr
    @bajkonurr10 ай бұрын

    Ez volt a második podcast amit megnéztem. Egyel több feliratkozótok lett! 🙋‍♂️

  • 10 ай бұрын

    Köszönjük a bizalmat!

  • @mariaklaradr.schaffer4781
    @mariaklaradr.schaffer47815 ай бұрын

    Nagyszerű beszélgetés volt! Köszönöm szépen! Folytatását kérném szépen !

  • @istvanpesti5758
    @istvanpesti57588 ай бұрын

    Tudatosabb vagyok, mint Dr Dittrich! Még ünnepeken sem eszem külföldi táplálékot! Pedig erős átlagnyugdíjam van. Igaz, napelemre meg villanyautóra nem futja.

  • @captpierce83
    @captpierce83 Жыл бұрын

    Híres társadalomtudósok, akik eszembe jutottak annak kapcsán, hogy miként tervezzünk át mindent: Hitler, Sztálin, Lenin. És milyen sikeresek voltak, és mindenki milyen boldog volt. Meg állva tapsolás is volt. Előbb lelkesedésből, majd félelemből.

  • @susanneternovsky646

    @susanneternovsky646

    9 ай бұрын

    1973-as filmet ajanlom. "Soylent Green" Charlston Heston a foszereplo.

  • @mariabalintnelakatos5144

    @mariabalintnelakatos5144

    6 ай бұрын

    Szörnyű hogy egy ilyen beszélgetésről valakinek Hitler..jut eszébe. Na ilyen gondolkodás mentén valóban nincs esély. Reméljűnk a többség elfogadja hogy tenni kell.

  • @flycorvus
    @flycorvus9 ай бұрын

    Srácok, sajnálom hogy csak mostanában akadtam a csatira. Kiss Lászlóra keresve dobta föl a YT az egyik videótokat, akkor néztem körül és sok jó riportalannyal jó podcastek készülnek nálatok (aminek nagy részét még nem is hallgattam) Ebben a podcastban is hozzám közelálló anyag hangzik el. De a nagyon tartalmas és intuitív kifejtése mellett végig olyan érzésem volt hogy nincs igazi megoldás mert túl sokan vagyunk és minden évben növeljük a fogyasztást és a szennyezést. Nyolcmilliárd ember már egyszerűen túl sok ahhoz hogy bármi érdemlegeset tehetnénk, és a lavina már elindult a hegy tetejéről. Felénk tart, és mi nem teszünk semmit, csak beszélgetünk a lavináról, elméleteket fogalmazunk meg, koffeinmentes kapszulás szójalattét kortyolgatva a nyugágyainkban. (Egyébként cirka ötvenmilliárd kávékapszula landol majd a szemétben, csak 2023ban) De kiindulva abból hogy ötezer éve Európa egyetlen összefüggő erdőség volt, kicsi, elszórtan élő embercsoportokkal, amihez képest ma Európa egy ökológiai pusztaság, lebetonozva, leasztfaltozva és felszántva, mi a fenét tudunk tenni? Persze Európa csak egy kis szelete a bolygónak. Dittrich tanár úr kárhoztatja a marhahúst, egyáltalán a húsfogyasztást/tejtermék-fogyasztást, holott a nyolcmilliárd ember nagy többsége főként gabonaféléket eszik, aminek az ökológiai lábnyoma nagyobb mint a szarvasmarha-tenyésztésé. A szántóföldi gazdálkodás Európában tizenhétszer gyorsabban pusztítja a termőtalajt mint ahogy az képes lenne megújulni. Ugyanez a pusztulási ütem Kínában nem tizenhétszeres hanem több mint ötvenszeres, a még intenzívebb talajművelés miatt. Arra is képtelen az ember hogy felfogja: a temőtalaj nem kosz és nem sár, hanem egy élő anyagrétege a földkéregnek, megszámlálhatatlan egyeszámú mikroba (magyarul paránylény) élőhelye. Az erdő a földkéreg legfelső, élő rétege, sokszázmillió éves evolúció eredménye. Hogyan tudnánk ehhez visszatérni? Ha az ötszázmillió európai polgár ötven darab tízmilliós nagyvárosban élne, amit geotermális (emberi léptékkel kimeríthetetlen) energiával működtetnénk, a nagyvárosokon kívül pedig nem lenne csak erdő. Kolosszális utópia, amire sem idő, sem akarat nincs. (bocs, ha hosszú voltam, de erről reggelig lehetne beszélgetni)

  • 9 ай бұрын

    Szia! Köszi a méltató szavakat, meg az értékes hozzászólást. Nyilván mi is tisztában vagyunk a veszélyekkel, nehézségekkel, de úgy voltunk vele: a legrosszabb, amit tehetünk, hogy nem teszünk semmit. Ezért is indítottuk el a csatornát. Minden nehézség dacára mindent meg kell próbálnunk, mert ahogy Martin Luther King is mondta: „El kell fogadnunk a véges csalódást, de soha ne veszítsük el a végtelen reményt.” :)

  • @flycorvus

    @flycorvus

    9 ай бұрын

    @ Én is köszönöm a választ, szombat éjszaka lévén. :-)) Egyetértünk abban hogy a legrosszabb a néma és tétlen várakozás (vagy a még hangosabb zene követelése a süllyedő Titanic-on) Javasolnék egy podcast vitapartnert, Dr. Gyulai Iván személyében, akivel fenntartható fejlődésről és pénzrendszerről épp úgy beszélgethettek mint talajkímélő kertészkedésről, vízgazdálkodásról, egyáltalán: természetről.

  • 9 ай бұрын

    Köszönjük! Felírjuk a vendéglistára... ;)

  • @susanneternovsky646

    @susanneternovsky646

    9 ай бұрын

    Az emberek fogazata belrenszere vegyes taplalkozasra van beallitva. Szuksedes az allati feherje reszunkre! Ezt tagadni tudomanytalan.

  • @anikokocsis2362

    @anikokocsis2362

    6 ай бұрын

    Kedves flycorvus, Maga a bizonyitek arra a tetelre, hogy bizonyos lelki diszpozicio kell ahhoz, h elinduljunk ezen a forradalmi úton. Önismeret, megszenvedett lelki béke kell ahhoz, hogy kilephessunk a kisszerű komfortzónankbol. A szkepszisnek, a remenytelensegnek, a sotet szemuvegnek mindig oka van! (Gyerekkor , ertektelensegerzet, ahogy a Tanár úr mondja). Kivanom, hogy felderengjen Maga elott is a kiút, ami mindig az egyéni cselekvéssel, az agyunk, lelkunk, fizikumunk (!) rendberakasaval kezdodik. Szeretettel udvozli: egy frissnyugger tanarno, aki boldogabb, mint fiatalon volt... ÉS NAGYON FELLELKESÜLTEM A PODCASTOT HALLGATVA! Mert nem az elméletekben hiszek altalaban, hanem csak abban, ami mőgött ott a józan praxis KOMPLEXEN, POZITIVAN ES EGESZSEGESEN!!!!

  • @Kromcsaby
    @Kromcsaby8 ай бұрын

    Ladies and gentlemen, mr Összetört Ego! Elszomorító, hogy egyetemi katedrán ilyen emberek állnak. Bár tudom, hogy ennek a kommentnek rendkívül alacsony a lelki rezgésszáma. Megmértem.

  • @MiraMeszaros-ev3wn
    @MiraMeszaros-ev3wn Жыл бұрын

    Az eddigi legjobb srácok. Köszi!

  • @zsuzsannabalogh1702
    @zsuzsannabalogh1702 Жыл бұрын

    Nagyon jó volt, köszönöm. Lehetne folytatása vagy akár egy sorozat belőle.

  • @brendonkadzsuraszik9827
    @brendonkadzsuraszik9827 Жыл бұрын

    33:33 Ebből nem lesz semmi, ez a pali bicikli belsőben él. Jó neki, hogy ennyi mindent elért, de ez nálunk kimagasló! Egy iskolából kikerült, frissen családot alapító párnak, általában erre esélye sincs. Ezt írom, úgy, hogy nekem 18 évesen saját autóm és lakásom volt, de én tisztában vagyok a jelen adottságaival( 1 milla 1 m2) ! És mi itt európában jól élünk, ázsia, afrika és észak-amerika( ahogy eddig se) nem fog lemondani semmiről, főleg nem a marhahúsról! Fogadásom van rá, hogy megyünk mind a levesbe! :)

  • @barangolo
    @barangolo8 ай бұрын

    nagyon tetszett, megrendeltem mindkét könyvét

  • @lenanogradi7285
    @lenanogradi728510 ай бұрын

    És akkor bányákhoz igazítva építik az agglomerációt? Mi lesz azokkal akik gazdálkodni szeretnének, de nem lesz elég föld?

  • @endrelaszlo9047

    @endrelaszlo9047

    9 ай бұрын

    Golyó vagy kötél ? Amelyik környezet barátabb .

  • @suzanat4
    @suzanat44 ай бұрын

    Húúúú,de tiszta és gyönyörű..

  • @mozsimajor4319
    @mozsimajor43199 ай бұрын

    Érdekes beszélgetés volt, köszönöm. A kérdésem csak az lenne, hogy mezőgazdasági és élelmiszeripari szakemberekkel is egyeztette az elképzeléseit? Másrészt sok mindenben nyitott kapukat dönget. Természetkárosításért monst is bíróság elé állítják az embert... A városállamok kialakulása pedig megtörtént, majd idejétmúlttá vált. A fosszilis energia használat lecsökkentése lehetne a leggyorsabb megoldás de ez komoly anyagi ellenérdekbe ütközik. De az biztos, hogy mindenkinek a saját háza táján kell tennie a jobb környezetért.

  • @endrelaszlo9047

    @endrelaszlo9047

    9 ай бұрын

    Na mindezt elmondom Önn😢ék 5 perc alatt , 3000 forintért .

  • @AddedValueblog
    @AddedValueblog Жыл бұрын

    Kurva nagy koponya imádtam. Köszönöm ezt a videót! 🙏

  • @pupu977
    @pupu9778 ай бұрын

    diplomát visszavonni!

  • @noramolnar1373
    @noramolnar1373 Жыл бұрын

    Jó lenne Dr Dittrich párjával is készíteni egy riportot, mert az elhangzott elképzelései érdekesek , de a kivitelezéshez fontos lenne hallani a felvázoltak gyakorlati, férfi-női aspektusát.

  • @kuldogyuro

    @kuldogyuro

    9 ай бұрын

    Nem mond semmit. Mit isznak, mit esznek, mi lesz tíz év múlva a felmelegedéssel tíz év múlva..... Nincs válasza. 😢

  • @zsuzsabertalan248

    @zsuzsabertalan248

    9 ай бұрын

    ​@@kuldogyuro1,5 óra alatt ??? A könyvét kellene elolvasni, nem alaptalanul krizizálni rögtön..

  • @KR-fk7ew
    @KR-fk7ew9 ай бұрын

    Köszönjük!

  • 9 ай бұрын

    Köszönjük szépen a bőkezű támogatást a többi epizódon is! 💐🔆❤️💪

  • @KR-fk7ew

    @KR-fk7ew

    9 ай бұрын

    @ Én köszönöm a nagyszerű munkátokat, és a sok szuper adást.🙂 Nem olyan rég fedeztem fel a csatornátokat, de már jó pár beszélgetést megnéztem. Kevés egyéb podcastról tudok, ami ilyen színvonalon érint ennyi átfogó témakört, szóval érdeklődve várom a többit is.🙂

  • @kovacsfanni880
    @kovacsfanni88011 ай бұрын

    Nagyon értékes beszélgetés, köszönöm! 🙏💗💗💗🌱🌱🌱

  • @lelkibeke
    @lelkibeke Жыл бұрын

    Köszönöm szépen! Nagyon inspiráló beszélgetés volt! 😊🙏🏻

  • @gedohajni
    @gedohajni9 ай бұрын

    A köny is zseniális és a beszélgetés is az volt! Köszönöm szépen💕🙏

  • @neirdan
    @neirdan2 ай бұрын

    Megjelent azóta az ajánlások kiadványa? Hol takálható? Szívesen elolvasnám.

  • @gyantarlaszlo84
    @gyantarlaszlo845 ай бұрын

    Ez az, amikor az elmebaj szorgalommal párosul? 🤔

  • @tamastoth3098
    @tamastoth30989 ай бұрын

    Te jó isten. Ilyen egyetemi tanáraink vannak?

  • @muccinable
    @muccinable Жыл бұрын

    Nem tudom eldönteni, hogy a pasi őrült vagy zseni de mindenképpen érdekes és figyelemfelkeltő dolgokat mond. A beszélgetést pedig köszönöm, utána fogok nézni.

  • @viliamsinka34

    @viliamsinka34

    8 ай бұрын

    Nem ör¨lt, neki ez jó biznisz...

  • @makaragy
    @makaragy9 ай бұрын

    Csak a kiindulás, egy súlyos tévhit - a dekarbonizáció tévhiedelme. - lásd egyebek között Jánosi Imre fizikus vonatkozó előadásai. Sorry. Az üvegházhatási gázok legsúlyosbika a vízgőz, amelyik elégtelen kondenzációs magok hiánya miatt kevés a felhő, kevés a csapadé, stb...

  • @janosmehesz8897
    @janosmehesz88977 ай бұрын

    A klimavaltozas megoldasanak akadalya a politika szoros összefonodasa a minnel magasabb profit elerese erdekeben.

  • @zsuzsannaszilagyi537
    @zsuzsannaszilagyi53710 ай бұрын

    Az egésznek az alapja a termeszettudomanyok oktatása, mert akkor tud valaki közreműködni, ha érti, hogy miről van szó.

  • @endrelaszlo9047

    @endrelaszlo9047

    9 ай бұрын

    Maga az előadó sincs tisztában ezzel a témával . Komoly tévedései vannak .

  • @jozsefweisz9277
    @jozsefweisz92778 ай бұрын

    Menjünk hajóval New Yorkba. Ha lehet vitorlással.

  • @mariaczarne1727
    @mariaczarne172711 ай бұрын

    Kivágják az erdőket , a városok tüdejét. Ez lenne a legelső lépés, amiről beszél. Sepregessünk a saját házunk táján.

  • @ErikaBalog-kj7dj
    @ErikaBalog-kj7dj9 ай бұрын

    Sok esetben látszatember vagy, Egyedül Istent imádd, az is megvan írva. Elültettétek magatokat? Nagyon belebonyolódtál! Az kevés ha valaki Adonisz külsejű ha világias gondolkodású! Világias gondolkodás helyett Isten szavát javaslom alkalmazni. Ne nézzétek hülyének az embereket. Nem lehet külônválasztani az Ó szövetséget az Újszövetségtõl. Átírnak , átalakítanak sokmindent amit az emberek közölni szándékoznak. Nagyon elegünk van a sok aljasságból!!!

  • @mariannakis4773
    @mariannakis47738 ай бұрын

    Én se költöttem még Új-Zélandi nyaralásra! Viszont - gondolom - nem 127.000 a nyugdíja! Ebből nem fog negatív karbonsemleges lenni.😊

  • @surcapisca
    @surcapisca6 ай бұрын

    Ez a szagértő által összehordott baromságok minden mondatát, minden frázisát külön- külön lehet cáfolni (nem tagadni, hanem cáfolni tudományosan), még én is megtehetném, holott nekem nincsenek ilyen illusztris címeim mint neki. Mesebeszéd, beszéd mese. (Ráadásul egyetemen tanítja, M'on Dieu!) Megfigyelhető, ha valaki sületlenségeket beszél, akkor azt hosszan teszi, ez a kompenzáció. Olyanokat terjeszt amiről ő is (már eleve) tudja, hogy mind nem igaz, de azért tolja, a hülyeséget hátha valaki azt gondolja róla, hogy ért is hozzá. Ebből elég sokan egész jól megélnek. Na ez viszi félre a társadalmat. Ezek.

  • @dianadorflinger2179

    @dianadorflinger2179

    2 ай бұрын

    ott a pont

  • @egonispanovity6136

    @egonispanovity6136

    2 ай бұрын

    Pajtikám,támaszd alá érvekkel azt,amit állítasz,különben a megjegyzésed üres kutyaugatás!

  • @gretek2781
    @gretek2781 Жыл бұрын

    Szép a SEIKO is az elején 😊

  • @gyorgytoth7586
    @gyorgytoth75869 ай бұрын

    Az emberi történelem,az emberi tudat fejlödésének az útja.Az ösztönlényböl tudatos lénnyé váljunk.Ezért az "irástudók felelössége"nagy.Elsösorban a túlszaporodó országokban kellene ezt a felvilágositó munkát végezni.Az internet segitsével ez már lehetséges lenne.Ezért a gazdag országoknak és a szegényebb országoknak közössen össze kellene fogni.A gyarmatósitó felfogást kellene megváltoztatni amely azt mondja.Szükség van a szegény,éhezö emberekre (munkaerö állatokra)mert azokat lehet kihasználni és a profitot növelni.😮

  • @selgirr
    @selgirr Жыл бұрын

    jó volt, tetszett! ez volt a második adás (első volt gelencsér andrás), amit láttam, ment a feliratkozás...

  • Жыл бұрын

    Király, köszönjük! 💪 A következő a Balázs lesz akkor, nem? 🤗

  • @selgirr

    @selgirr

    Жыл бұрын

    @ kezdem a régiekkel, hogy végig képben legyek :)

  • @peterczigany4001
    @peterczigany40018 ай бұрын

    Remek beszélgetés volt.

  • @tjunior80
    @tjunior804 ай бұрын

    Hát ez az első beszélgetés ami nem tetszett. Még véletlenül sem akarok elbagatelizálni a klímaproblémát, sőt, meg cinikusnak sem akarok túnni. De végig a beszéletés alatt az éreztem, hogy aki mindenre tudja a választ az igazából semmire. Őszintén szólva a végére már kontraproduktív volt ez az egotrip amit az Dittrich Ernő előadott.

  • @VladiFx
    @VladiFx Жыл бұрын

    Eddig 50 perc alatt 2 db 5-ösöm van. mod: 56 és már 4nél járok... nézzem egyáltalán tovább??? :(

  • @Korompori_LeeLa
    @Korompori_LeeLa Жыл бұрын

    13 nappal ezelőtt volt egy hozzászólásom, de azt már nem szeretném szerkeszteni. Azon kívül amit ott leírtam, ahhoz tartom magam (nem nehéz..), viszont kiegészíteném 3 kérdéssel. 1., Tudja e valaki, hogy a CO2 mely tengerszint feletti sávban, milyen frekvencia tartományban és mekkora hatékonysággal baszcsizza vissza a Földre sugárzást/ azaz nem engedi ki az űrbe? (Most azt hagyjuk, hogy a Napból hogyan éri el a légkör bizonyos rétegeit, illetve a földfelszínt és hogyan változik...) 2., És tudja e valaki, hogy a vízgőzre mi vonatkozik a fenti kérdésben????? 3., Mi a Vízgőz és a CO2 aránya egymáshoz viszonyítva, ebben a kérdésben? ----------------- Aki szakértő, az megválaszolja és okosabbak leszünk egy picit.., ha nem, akkor javaslom nézzetek utána a neten, vagy molesztáljátok meg a ChatGPT-t... nehezen adja be a derekát, de a végén csak kiböki a szerencsétlen, 'tanítása' ellenére is, hogy jól van akkor basszus a CO2 eltörpül a Vízgőz mellett ebből a szempontból.. Alapból az AI, jönni fog a az ipari forradalommal meg a beleégetett szemét emberi viselkedéssel a csúnya CO2 termelésével, ami nagyon gyorsítja a folyamatot, stb.... DUMA!!!!! Mondom ki lehet belőle szedni keresztkérdésekkel...Nagyon látszik az AI-ba beleetetett politika is!!! ------------- Ma már a "szépségkirálynők" (hagyjuk azt is..) nem azt tudják kibetűzni, hogy "ÁhÁÁhohh Világbéke", hanem azt, hogy "Úúúh uhh csúnya CO2, jajajjuu ajjajjj a szegény Jégsapkák"... Obama is szépségkirálynő volt ebből a szempontból.. (más szemszögből nem nyilatkozom róla, mivel nem ismerem.., de Bear Grylls -el együtt sopánkodtak a videóban, az olvadó gleccsernél..) Üdv., István.

  • @bulcsuotthon
    @bulcsuotthon Жыл бұрын

    Az én kifogásom a következő: Amíg a szakaszosan megtermelt MEGÚJULÓK ÁRAMÁT nem tudjuk olcsón tárolni, addig nem lehet a megújulókra áttérni. (Gondolom megkapom az ötöst.)

  • @bulcsuotthon

    @bulcsuotthon

    Жыл бұрын

    Nem néztem meg a videót, mert szerintem erre nincs megoldás, és futóbolondokat egyre kevésbé fogyasztok. Nincs rájuk időm.

  • @DittrichErno_FuthEarth_2022

    @DittrichErno_FuthEarth_2022

    Жыл бұрын

    A könyvben erre is van megoldás 😊🙏

  • @DittrichErno_FuthEarth_2022

    @DittrichErno_FuthEarth_2022

    11 ай бұрын

    A megoldás erre is megvan a könyvben és a youtube csatornámon videóban is: kzread.info/dash/bejne/nX55tqyCdrjMhrw.html

  • @bulcsuotthon

    @bulcsuotthon

    11 ай бұрын

    @@DittrichErno_FuthEarth_2022 Nyilván hazugság. Már rákattintani sincs kedvem.

  • @endrelaszlo9047

    @endrelaszlo9047

    9 ай бұрын

    Meg , de mire is ? Beethoven jó zeneszerző ?

  • @KisHeszusz
    @KisHeszusz8 ай бұрын

    "Bebizonyítom a könyvemben" Ez egy nagyon fura beszélgetés volt. Ettől a társadalom mérnökösködéses, lifecoachos, kineziológuskodástól mindig rossz érzésem támadt. Mondjuk a fogamzásgátlás kérdésben egyetértek

  • @akosfulop3118
    @akosfulop31185 ай бұрын

    Jó volt hallgatni, erős kezdês után azért középtájon elkezdett remegni a léc, de bedudtam az idő rövidségének. De Kineziológia, mint evidence based tudományág az kisütötte a biztosítékot. Megtalálta a professzor úr az új addikcióját. A sok e/1 mindig veszélyes.

  • @lenanogradi7285
    @lenanogradi728510 ай бұрын

    Az a jó, hogy a gazdagok fentről könnyen beszélnek, hogy min lehet spórolni. Nem tudom, hogy feltűnt-e, de a magyarok túlnyomó többsége nem tud elmenni a Seychelle-szkre vagy Új-Zélandra. Örülnek, ha a Balatonra eljutnak, Ők miből szigeteljenek???

  • @ErikaBalog-kj7dj
    @ErikaBalog-kj7dj9 ай бұрын

    Az is megvan írva, hogy legyünk őszinték mértéktartók. Ne akarjátok a betegségtudatot kialakítani, erősíteni az emberekben mert ártalmas= bűn!!!

  • @kristinaszaboova6304
    @kristinaszaboova63048 ай бұрын

    nagyon jól beszél... szeretem, ahogy gondolkodik... :)

  • @Schlkathy
    @Schlkathy Жыл бұрын

    közben a térkövezés jutott eszembe....

  • @zsuzsannapocsi7953

    @zsuzsannapocsi7953

    Жыл бұрын

    Bin go😱

  • @tothgabor100
    @tothgabor1009 ай бұрын

    Ezt simán megoldjuk, problémák vannak, de közel sem olyan katasztrofálisak mint a vészharangok szerint. Aztán készülhetünk a jégkorszakra, na az keményebb feladat lesz.

  • @csabagodor9445
    @csabagodor9445 Жыл бұрын

    milyen jó is podcast hallgatása közben hvg-t olvasni "Le Monde: Tiborcz István lemondott 156 millió forintról, amelyet EU-s pénzből kapott erdőtelepítésre" mert fentről rászoltak, na itt tartunk, pedig milyen szép erdő lett volna, oh, wait

  • @zsuzsannapocsi7953

    @zsuzsannapocsi7953

    Жыл бұрын

    ...akkó panaszkogggy aza paraszt😱

  • @zsuzsannapocsi7953

    @zsuzsannapocsi7953

    Жыл бұрын

    ...szóval panaszkodjon, míg áll a világ😱

  • @lajosjozsefkarika5589

    @lajosjozsefkarika5589

    8 ай бұрын

    😦🙄🤔⁉️Valószinűen... Jelentősen több ezermilliárdot TETT ZSEBRE 😱❗A LEGFELSŐBB SZERVEZETI MAFFIA TAGJAKÉNT 😱❗🤮❗😵 AZ ADÓFIZETŐK MEGKÁROSÍTÁSÁVAL😱❗AZÉRT IS SZÖKÖTT KÜLFÖLDRE 🤔..... SZERVEZETT BÜNÖZÉST PARADICSOMI SZIGETÉRE 🤔🙄😱❗🤮❗💣💥

  • @antalgere592
    @antalgere5927 ай бұрын

    Kár ezért az előadásért! Kineziológia , mi? Tested bölcsessége ?

  • @katalinbenko1956
    @katalinbenko1956 Жыл бұрын

    Rendkívül érdekes, amit a professzor úr felvázol, érdekel a könyv, DE szeretném óvni a környezetet, ezért jó lenne hanganyag formájában megvásárolni. Vagy pdf-ben, bár időhiány miatt jobb lenne a hanganyag. 😊

  • @DittrichErno_FuthEarth_2022

    @DittrichErno_FuthEarth_2022

    5 ай бұрын

    A voiz.hu-n meghallgatható

  • @balarambelaborzak2855
    @balarambelaborzak2855 Жыл бұрын

    Ahol- és amíg a fejekben rendetlenség van, ott- és addig minden rendetlen. Lényeg-elv + MINDEN-tudat (ősemlékezet) kb. az alapok.

  • @zsuzsannasafrany9365

    @zsuzsannasafrany9365

    Жыл бұрын

    💐...káosz, REND🙏🏼RENDes❤️RENDszeres🥰

  • @Nagyhusi
    @Nagyhusi7 ай бұрын

    New York helyett gyere Dunaújvárosba. Az a kérdésem, hogy egy favágó kilövése, hány fa ültetéssel ér fel.. A fa ültetés egyébként jó, de a nem létező árterekbe kell ültetni.

  • @martasimon122
    @martasimon12211 ай бұрын

    Lenyűgözött!!! Olyan más lett a jövőről az elképzelésem. Boldoggá tesz.

  • @szabiracer
    @szabiracer5 ай бұрын

    túladóztatásból származó közpénzből, könnyű zöldnek lenni!

  • @KatinkaNagy-bv4ti
    @KatinkaNagy-bv4ti9 ай бұрын

    Szerintem az elektromos autó és az urbanizacio zsák utca. Amúgy jó volt.

  • @zeuszmotoros498
    @zeuszmotoros4987 ай бұрын

    Azèrt pusztul ki a gyümölcsfa mert mèrgekkel permeteznek fentről, a vizet szàndèkosan kivezetik az országból,falukban is kibetonozzàk az árkokat nehogy letudjon szivárogni valami belőle. A klimát mestersègesen maipuáljàk politikai èrdekek miatt. Ma màr a sivatagban is esőt tudnak csinálni ha azt akarják.

  • @irmabeck1619
    @irmabeck1619 Жыл бұрын

    Én pl.ezévtôl a telkemen akàcerdôt csinàlok a hàz körül 1900nm.en Speciàlisan csak fôgyökeret locsolok,îgy 15 perc alatt locsolom be a jelenlegi növényeket amelyek között 3 fenyô is él.

  • @endrelaszlo9047

    @endrelaszlo9047

    9 ай бұрын

    Naccerű ! Professzor úr könyveihez lesz papír .

  • @tibortormai790

    @tibortormai790

    5 ай бұрын

    Gyulai Iván (aki rengeteg hasznos információt oszt meg) bátyánkra hivatkozva, ne a főgyökeret locsold és takard a talajt, hogy hatékonyabb legyél a jószándékú terveid megvalósításában! Ha ügyesen csinálod a talajélet és a mikroökoszisztéma rendezését akkor locsolnod sem kell maximum sűlyos aszályban.

  • @joocsaba8998
    @joocsaba8998 Жыл бұрын

    …Ingyen szeretném megrendelni ezt a könyvet Ugye

  • @kristinabuza9271

    @kristinabuza9271

    8 ай бұрын

    Ajanlom a konyvtart

  • @noraregos2733
    @noraregos273311 ай бұрын

    ❤️❤️❤️❤️

  • @ImreKatona-ro5cc
    @ImreKatona-ro5cc8 ай бұрын

    Miért kellene mindenkinek a maga szint Jén korlátoznia magát..... gazdagék is az On a szinten dőzsőljenek, mint az àtlag.! A gazdagságukat az átlagnak köszönjék

  • @franciskahegyi915
    @franciskahegyi915 Жыл бұрын

    Realitás nagyon itt van !!Ezt nem gondoltam erre Öregszem meg!!! Mit Tegyünk TENNI KELL !!

  • @gogob4455
    @gogob44552 ай бұрын

    mi a megnevezése a szakmájának? a rezgés szintekkel kapcsolatban?

  • @Dr_Koenigsberg

    @Dr_Koenigsberg

    2 ай бұрын

    Kineziológia... Nagy humbuk az egész 😂

Келесі