Dlaczego musimy zrezygnować z CV | Paulina Wardęga | TEDxKoszalin

Paulina przyjrzała się paradoksom rekrutacji, podkreślając, jak istotne jest przejście od tradycyjnych metod do innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają odkryć prawdziwy potencjał kandydatów. Filozofka z wykształcenia, marketerka z doświadczenia i startuperka z pasji.
Założycielka i CEO Heroify - platformy, która zmienia zasady gry w rekrutacji! Stworzona z myślą o dobieraniu kandydatów w oparciu, o ich rzeczywiste umiejętności, a nie tylko efektowne CV. Jej misją jest pomagać firmom w wyłapywaniu prawdziwych talentów, których kreatywność i zaangażowanie przekładają się na sukcesy całych organizacji.
Przez 15 lat budowała zespoły marketingowe i wspierała rozpoznawalne marki, takie jak Coffeedesk czy Audioteka, w ekspansji na rynki zagraniczne. Swoją karierę zaczynała jako filozofka, zyskując unikalną perspektywę i głębokie zrozumienie ludzkiej natury, co okazało się kluczowe w jej późniejszych działaniach w obszarze marketingu i biznesu.
W życiu prywatnym jest zapaloną kolekcjonerką kraftowych ginów, miłośniczką kart i koncertów. Uważa, że jej największą supermocą jest przyciąganie do siebie niesamowitych ludzi. This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at www.ted.com/tedx

Пікірлер: 2

  • @lauratwardzik1315
    @lauratwardzik13156 ай бұрын

    Świetnie, że podkreślasz, że kompetencje są ważniejsze niż powierzchowne kryteria. Cieszę się, że są pracodawcy, którzy to rozumieją. Twoje przemyślenia naprawdę dają do myślenia i budzą nadzieję na lepszą przyszłość na rynku pracy, zwłaszcza dla mnie jako młodej osoby. Super robota! 👏✨

  • @konradjurgiewicz3598
    @konradjurgiewicz35984 ай бұрын

    W sumie sam tego doświadczam, robiłem w życiu różne rzeczy - wyuczony zawód (czyli fizjoterapia, którą zajmuję się nadal), chwila pracy w korpo, trochę jako przedstawiciel handlowy, choć tak naprawdę byłem tam człowiekiem od wszystkiego (sprzedaż, kontakt z klientem, montaż zakupionego sprzętu u klienta, ogarnianie magazynu, przygotowanie oferty, materiałów promocyjnych, tłumaczenie dokumentacji na angielski), w trakcie studiów jakieś 3 lata z dziennikarstwem sportowym - wywiady video, pisanie artykułów. Każdy kto trochę lepiej mnie poznał mówi, że jestem mega kumaty gość. Do tego sukcesy w teleturniejach - m. in. wygrałem Jeden z Dziesięciu. No i co? No i nic, wciąż nie mogę znaleźć pracy, w której by moje umiejętności zostały odpowiednio docenione i mógłbym rozwinąć swój potencjał. Ale też spotkałem się z drugą stroną zjawiska o którym mówisz. Facet aplikując na stanowisko, gdzie typowo pracują kobiety jest niemal bez szans. Zostaje odrzucony na starcie za samo bycie facetem. Kobiety z identycznymi kwalifikacjami (lub mniejszymi) przechodzą dalej i często dostają pracę.

Келесі