Dieta ketogeniczna a mikrobiota i zdrowie jelit - czy to MA SENS? | Anna GUDAN

Kup moją książkę o śnie 💤 w przedsprzedaży! www.empik.com/jak-spac-zeby-s... O tym, jak wielką rolę w kontekście zdrowia odgrywa nasza mikrobiota nie trzeba juz chyba nikogo przekonywać. Mój dzisiejszy gość w swojej pracy naukowej sprawdza między innymi to, jaki wpływ na mikrobom ma stosowanie diety ketogenicznej. Anna Gudan - autorka projektu naukowego KetoBiota, dietetyk, dietoterapeuta, współtwórczyni projektów KetON. W swoich pracach naukowych zajmuje się tematyką diety ketogenicznej, mikrobiomu i postów. Zapraszam!
Podcast jest również dostępny w wersji audio na większości platform podcastowych. Szukaj pod nazwą kanału: Forma na życie!
Wpadnij na moje social media! ⤵️
✔️ darialukowska.pl
✔️ / formanazycie
✔️ / daria_formanazycie
✔️ Spotify: spoti.fi/3gkCKYE
W sprawie współpracy dietetycznej pisz śmiało na adres: lukowska.d@gmail.com :)

Пікірлер: 84

  • @JuliaM-hb4ki
    @JuliaM-hb4ki3 жыл бұрын

    Nigdy nie jadłam warzyw. Dopiero kiedy w styczniu tego roku zostałam pacjentką Mateusza Ostręgi zaczęłam jeść warzywa. Każdego dnia jem bardzo dużo zielonych warzyw, a pozostaję w ketozie. Spodziewałam się boczku popijanego śmietaną, a tu taka niespodzianka. Serdecznie pozdrawiam Ketogosia

  • @barbarakather5811
    @barbarakather58113 жыл бұрын

    Dziękuję za dobry wykład . Jakie wy💖🦜 śliczne.🌷😍🚴

  • @grivous04
    @grivous043 жыл бұрын

    Dopiero co był Dawid, a teraz Ania. Rozpieszczasz nas :d

  • @piotrp.674
    @piotrp.6743 жыл бұрын

    Kolejny udany podcast. Gratuluję Paniom poruszenia tematu innej nieznanej strony KETO👍👍👍. Pozdrawiam serdecznie Piotr.

  • @arekwrotek7050
    @arekwrotek70502 жыл бұрын

    Pozdrawiam, ładna a taka mądra

  • @remy880714
    @remy8807143 жыл бұрын

    Dwie piękne i inteligentne kobiety mówiące o keto. Czego więcej potrzeba do szczęścia? :)

  • @v4u3k32

    @v4u3k32

    2 жыл бұрын

    100mln dolarów, 3willi na 3kontynentach, 8 ekskluzywnych samochodów, prywatnego odrzutowca, nieograniczonego dostępu do kokainy i pięknych kobiet. Tak na szybko mi jeszcze tego potrzeba do szczęścia.

  • @martap7176
    @martap71763 жыл бұрын

    Zapraszam do zbadania temat indeksu glikemicznego np. Świeżo ugotowanego makaronu i makaronu na drugi dzień wyniki są bardzo zaskakujące 😉 Pozdrawiam

  • @panhuragan4388
    @panhuragan43883 жыл бұрын

    Ale eleganckie panie. Czyzby siostry? Prowadząca oszałamiająco dobrze wyglada

  • @sarakarolina5051
    @sarakarolina50513 жыл бұрын

    Świetnie :)

  • @aleksandrakrolikowska7090
    @aleksandrakrolikowska70903 жыл бұрын

    Dzięki za świetny materiał! To wszystko tak "łatwo" brzmi - zrobić badania, skonsultować z lekarzem; niestety zwykle jest tak, że latami próbujemy ZACHĘCIĆ lekarzy, żeby nas przebadali i zdiagnozowali, a to rzadko kiedy idzie gładko (zwłaszcza przy chorobach bardziej "subtelnych", autoimmunologicznych czy psychosomatycznych), bo duża część personelu medycznego po prostu się nie rozwija i tkwi w nieaktualnej już wiedzy. Z mojego doświadczenia wynika, że czasem lepiej jest NIE słuchać lekarzy, bo można podupaść jeszcze bardziej. Trzeba samemu szukać i poznawać swój organizm, zmieniać lekarzy, kiedy mamy wątpliwości co do ich kompetencji w danym temacie, szukać konkretnych specjalistów od danej dolegliwości. Ja przechodziłam z IBSem wiele diet (w tym 5-posiłkowy FODMAP prowadzony przez dietetyczkę, na którym czułam się 3x gorzej niż bez jakiekolwiek diety), od 50 dni jestem na keto z małą ilością mięsa, 2 posiłkami dziennie (póki co jeszcze z mocnymi ograniczeniami w kwestii dozwolonych produktów) i czuję się lepiej niż kiedykolwiek przez ostatnie 20 lat. Objawy IBS praktycznie ustąpiły, za to wstąpiła energia. Dzięki dziewczyny za propagowanie wiedzy, powodzenia!

  • @jakubz

    @jakubz

    Жыл бұрын

    Jak wygląda dieta keto z małą ilością mięsa? :)

  • @aleksandrakrolikowska7090

    @aleksandrakrolikowska7090

    Жыл бұрын

    @@jakubz Zamiast dużej ilości mięsa więcej tłuszczu innego rodzaju - awokado, oliwy, kokosowego, ziaren i orzechów, tłuste ryby, jajka, masło, sery np. parmezan itd. Jest to trudniejsze, ale możliwe, w końcu wegetarianizm to nie weganizm (spożywa się jaja, nabiał i ryby). Czyli np. na śniadanie zamiast bekonu jesz np. sałatkę z awokado, sałatą, warzywami, polaną oliwą, posypaną orzechami/ziarnami, i do tego np. kawałek sera albo łososia, czy zwyczajnie jajco. Mięso wykorzystywałam głównie do bulionu, a na obiad np. raz w tygodniu jakieś żeberko/golonka, jeśli odczuwałam potrzebę - tak było szczególnie na początku adaptacji, potem coraz mniej potrzebowałam (bo rozszerzałam dietę i mogłam jeść więcej różnych warzyw i owoców niż w początkowym etapie). Są juz całe książki z przepisami dla takich wariantów diety.

  • @synergia100
    @synergia1003 жыл бұрын

    Dziękuję za to, że udostępniacie swoją wiedzę :) pozdrawiam (jestem od tygodnia na keto) :)

  • @marikadabrowska733
    @marikadabrowska7333 жыл бұрын

    Daria, dzięki za mega materiał. Fantastyczny gość. Mnie martwił błonnik w keto. Lub jego brak.

  • @ania.1751

    @ania.1751

    3 жыл бұрын

    Jeśli węglowodany spożywać tylko w postaci warzyw niskowęglowodanowych, to ilość warzyw, dla standardowego keto (30 g węgli), wychodzi całkiem spora, a co za tym idzie, również błonnika. Błonnik nie jest wliczamy do puli cukru na keto. Niska ilość błonnika w keto to mit. Trzeba umiejętnie dobierać polarny i jest ok.

  • @annagudan

    @annagudan

    3 жыл бұрын

    Ania G. „Duża” ilość warzyw to nie zawsze duża ilość błonnika niestety, po dokładnym wyliczeniu warzyw i błonnika w ciągu dnia najczęściej wychodzi poniżej 20g. Fajnie jakby zrobić badania żeby to wyliczyć statystycznie odpowiednio, bo anegdotycznie możemy sobie gdybać, a nie o to chodzi :)

  • @marikadabrowska733

    @marikadabrowska733

    3 жыл бұрын

    No właśnie, ja fizycznie czuję, że tego błonnika jest mniej (if you know what I mean). Wiem, ze się go nie wlicza, ale z samych warzyw ktore się mieszczą w makro, mam go za mało. Nie chcę się też zasypywać dodawanym błonnikiem do pokarmów bo to ani smaczne, ani na dłuższą metę "podtrzymywalne" (sustainable).

  • @grazkam9709

    @grazkam9709

    2 жыл бұрын

    Bracia Rodzen nie promują blonnika

  • @emilianowak6431
    @emilianowak64313 жыл бұрын

    Jesteście...super będzie się działo ha ha

  • @maciejk5766
    @maciejk57663 жыл бұрын

    Myślałem że olej kokosowy i smalec to najzdrowsze tłuszcze. Tu się dowiaduję, że działają destrukcyjnie. Pogubiłem się.

  • 3 жыл бұрын

    Oleju kokosowego i smalcu też bym nie stawiała na równi. Patrząc przez pryzmat mikroflory - być może tak, ale to są jednak tłuszcze różne pod kątem profilu kwasów tłuszczowych. :)

  • @annagudan

    @annagudan

    3 жыл бұрын

    Każdy tłuszcz będzie wpływał inaczej, bo tłuszcze pokarmowe to grupa przeróżnych zwiazków. Ja przedstawiłam temat wyłącznie z perspektywy mikrobiomu, a to jedna "z".

  • @CortlanGK

    @CortlanGK

    3 жыл бұрын

    Gubisz sie, bo czerpiesz informacje z Youtuba zamiast z książek

  • @maciejk5766

    @maciejk5766

    3 жыл бұрын

    @@CortlanGK kiepska odpowiedź. Zaopatrzony jestem w sporo książek medycznych raczej tych starszych Na KZread owszem słucham Czerniak Jaskowski Frydrychowski Podgórska i wielu innych. Ktoś z nich błądzi?

  • @CortlanGK

    @CortlanGK

    3 жыл бұрын

    @@maciejk5766 polecam najnowsze ksiazki dot. diety keto z najnowymi badaniami, a Youtuba to tylko dla rozrywki, bo tu kazdy gada co innego i co chwile zmienia zdanie.

  • @kamilgebarowski9268
    @kamilgebarowski92683 жыл бұрын

    Spoko materiał

  • @Krzysztof_Kwiatkowski
    @Krzysztof_Kwiatkowski Жыл бұрын

    Pozdrawiam 😃👍❤

  • @koliber_cb
    @koliber_cb3 жыл бұрын

    ❣️ Dziękuję ❣️

  • @mariuszjastrzebski3394
    @mariuszjastrzebski33943 жыл бұрын

    ciekawy materiał, miło posłuchać i popatrzeć

  • @PositiveVibes34
    @PositiveVibes342 жыл бұрын

    Super film pozdrawiam z Niderlandów 😊

  • @user-ud1ce3gu1z
    @user-ud1ce3gu1z2 жыл бұрын

    Dziwne, że Anna skoro mówi, że funkcja mikroflory ważnejsze od jej składu to nie powiedziała jak zmienic akurat funkcje mikroflry. No i nie jasne bo chyba fukcje nie zależą od jej składu, jeśli nie wtedy od czego?

  • @mslawski
    @mslawski3 жыл бұрын

    Zgadza się. Na grupa odnośnie jelit, jest całkiem sporo przykładów osób, które na keto czuły się dobrze, ale im dłużej to trwało tym bardziej problem się nawarstwiał i wracał ze zdwojoną siłą.

  • @qweasd4504

    @qweasd4504

    3 жыл бұрын

    Cenna uwaga

  • @wilente7
    @wilente73 жыл бұрын

    Pozdrawiam

  • @MegaVega86
    @MegaVega863 жыл бұрын

    Cześć Dziewczyny :) mam sibo dlatego wszedłem eksperymentalnie na keto i jestem w tym stanie organizmu od pół roku. Czuję się bardzo dobrze i w końcu moje problemy gastryczne minęły, brak gazów, wzdętego brzucha itp. Jem wszystkie tłuszcze, oliwę, olej lniany, masło, olej kokosowy, śmietany, tłuszcze z mięsa, jaj, awokado i orzechów dodatkowo suplementuje się też DHA. Do tego warzywa na tyle na ile pozwala mi na to moje sibo :) przestraszyły mnie słowa o spustoszeniu przez olej kokosowy 🤔 czy mogłybyście powiedzieć cóż to za spustoszenia???

  • @nacalosc

    @nacalosc

    Жыл бұрын

    Raczej chodzi o oleje szybko sie oxydujace jak len (i ich lektyny?). W ktorej to minucie ? Olej kokosowy jak na razie ma czysty indeks. Osobiscie bym go jednak nie ogrzewala jak lekko. Ale jako dodadek na ostatnia chwile do kawy do mies i co tam jeszcze cieplego jest ok.

  • @czarnyHiszpan
    @czarnyHiszpan3 жыл бұрын

    dobrze gadają , nalać im po szklance roztopionego masła na zdrowie

  • @asiafretless4864
    @asiafretless48643 жыл бұрын

    Ależ to dobry wywiad. Super, że mowiłyście o sprawach dotyczących keto, o których nikt nie wspomina. Szkoda że tak krótko. Może Ania ponownie zagości za jakiś czas i przedstawi kolejne, nowsze aspekty diety? Super ♥️👍💪😘

  • 3 жыл бұрын

    Myślę, że jest to do zrobienia! :) Dziękujemy:)

  • @katarzynawiktoria4981
    @katarzynawiktoria49813 жыл бұрын

    A tak w temacie jelit czy u części osób z Sibo problemem nie jest dysautonomia? Ja osobiście choruje na rzadką chorobę genetyczną i w konsekwencji jej również pots i dysautonomię. Jestem na keto z powodu Sibo. Niestety żadne leczenie Sibo oprócz keto i prokinetyku nie dawało efektu bo poprostu mmc nie działa prawidłowo. Z tego co się orientuje to dysautonomii nie da się wyleczyć :(

  • @annastanko8938
    @annastanko89383 жыл бұрын

    A ja mam pytanie : a rola KISZONEK ???

  • @beataczyrnek4348
    @beataczyrnek43483 жыл бұрын

    Bardzo dobry wartościowy materiał Aniu mam do ciebie pytanie czy w przypadku stosowania diety Keto go nicznej i mimo zjadania dużo warzyw są skłonności do zaparć czy Probiotyk z Bifidobacterium jest ok czy raczej zwrócić uwagę na inny Probiotyk bardzo proszę o odpowiedź i su góry dziękuję przyjemnego cudownego dnia pozdrawiam❤️☀️💕

  • @annagudan

    @annagudan

    3 жыл бұрын

    Dziękuję. Niestety nie jestem w stanie doradzić - to kwestia indywidualna, a oficjalnych wskazań nie ma. Przy skłonności do zaparć spróbowałabym znaleźć przyczynę i dopiero wtedy pomyśleć o probiotykoterapii. Włókno pokarmowe np. arabinogalaktan oraz maślan mogą być pomocne, ale, jak wspomniałam, to kwestia indywidualna.

  • @beataczyrnek4348

    @beataczyrnek4348

    3 жыл бұрын

    Anna Gudan Bardzo dziękuję kochana

  • @olaj.94
    @olaj.943 жыл бұрын

    Szkoda, że tyle zamieszania w tym temacie diety ketogrnicznej, zwykły Kowalski tego nie ogarnie a z tego co mówi Pani Ania to trzeba miliony wydać na badania, a weź znajdź lekarza, który by chciał z Twoim dietetykiem pracować o co by się Tobą przejął haha, lekarze są doskonali w wypisywaniu recept i tyle, w Polsce nie ma czegoś takiego jak współpraca pacjenta z lekarzem, chyba ,że prywatnie ale zazwyczaj efekty mizerne

  • @annagudan

    @annagudan

    3 жыл бұрын

    Pani Olu, zasadniczo to w nauce nie ma aż takiego zamieszania jak na social mediach. Dieta ketogeniczna ma pewne konkretne wskazania, pewne konkretne przeciwwskazania i modele, które działają mniej lub bardziej w danych przypadkach klinicznych. Dla większości osób zdrowych chcących zredukować masę ciała (a to chyba największe grono odbiorców na social mediach) najlepiej sprawdza się śródziemnomorska dieta ketogeniczna - z punktu widzenia zarówno dostępności produktów jak i relacji z mikrobiomem. Nie oznacza to jednak, że keto to dieta odchudzająca, jak zwykło się mówić. Może nią być, jak każda inna. A co do milionów na badania, to pytanie jakie badania dokładnie pani ma na myśli? :) Najtrudniejszym jest próba oszacowania tego jak dany model zywieniowy wpłynie na nasze zdrowie w dłuższej perspektywie (czyli prognozowanie efektów), ale jeśli chodzi o konkretne zastosowanie diety ketogennej w krótszej perspektywie, jako narzędzie w konkretnym stanie - te badania są robione cały czas i jest ich ciągle więcej. Wątpię, ażeby w najbliższym czasie ktoś nam powiedział jaka dieta jest najlepsza, albo jak powinna wyglądac najzdrowsza dieta ketogenna. Zbyt dużo zmiennych dla ludzkich głów, aby to ogarnąć - tu trzeba algorytmu :)) Pozdrawiam.

  • @asiafretless4864

    @asiafretless4864

    3 жыл бұрын

    @@annagudan święta prawda.

  • @bunin123
    @bunin1233 жыл бұрын

    Mało konkretów żeby nie napisać zero, to że jedzenie zmienia florę to można bez szkoły stwierdzić. I w zasadzie na tym się wasza wiedza kończy 😀

  • @Saneri_nails
    @Saneri_nails3 жыл бұрын

    IBS cukry Foodmap mi ketogeniczna dieta pomogła i sama doszłam do tego nigdzie o tym nic nie ma a powinno😃 pozdrawiam

  • @konradkubala51

    @konradkubala51

    3 жыл бұрын

    Jak nigdzie nie ma jak to podstawa leczenia jelita drażliwego. Tylko elimancja FODMAP nie pozostaje bez wpływu na zdrowie. Diety takiej nie powinno stosować się dłużej niż 2-3 miesięce.

  • @Saneri_nails

    @Saneri_nails

    3 жыл бұрын

    Miałam na myśli ze dieta Keto jest super na IBS nie jestem pewna czy mnie zrozumiałeś czy może ja twoją wypowiedź nie ogarnęłam FOODMAP znam ale tam nie podają że masz wejść w stan ketozy (nie podawali) i że to łatwiejsze niż wertowanie przy każdych zakupach apki od monash (próbowałam cztery lata i dałam sobie spokój) a przynajmniej nic mi nie wiadomo na ten temat żeby ktoś łączył IBS z keto i podawał to za diete na tę dolegliwość jeśli się coś zmieniło to super i chetnie sie doedukuję Pozdrawiam

  • @wimateusz88
    @wimateusz883 жыл бұрын

    Eh i wszystko co wiedziałem o keto legło w gruzach.

  • @JuliaM-hb4ki

    @JuliaM-hb4ki

    3 жыл бұрын

    Na pewno nie. Tylko musisz sobie w głowie wszystko od nowa poukładać.😁😁😁😁 Ketogosia.

  • @emilianowak6431
    @emilianowak64313 жыл бұрын

    ..będąc na Keto a dostarczać więcej węglowodanów

  • @qweasd4504

    @qweasd4504

    3 жыл бұрын

    Przecież to się wyklucza!

  • @emilianowak6431
    @emilianowak64313 жыл бұрын

    Słuchając wszystkich podkładów..zaczynam się zastanawiać ...i wątpić ..i już nie wiem Będąc na Keto organizm organizm korzysta z ketonów Będąc na diecie niskowegowoda owej organizm korzysta z glukozy Czy to nie zmęczy ogłupia organizm jak korzystać i nie będzie chciał przechodzić na Keto Trzeba będzie znów przechodzić adaptacje na której jest ciężko ? ...co robić

  • @Saneri_nails

    @Saneri_nails

    3 жыл бұрын

    Właśnie nie wiadomo zajrzyj na jej wczesniejszy film to ci rozjaśni troszkę pozdrawiam kzread.info/dash/bejne/rImt06ydd7aWp7g.html

  • @Admapex

    @Admapex

    3 жыл бұрын

    Witaj. Jestem na keto już kawał czasu. Każdego lata, zmniejszam spożywanie tłuszczu na rzecz owoców, kasz i wszystkiego co daje natura. Pod koniec września wracam do tłuszczu i adaptacji jako takiej nie przechodzę. Jedyną, pierwszą jaką przechodziłem trwała miesiąc i była tragiczna. Więc, uważam, że jak raz się przejdzie adaptacje. Nasz organizm już potrafi żyć bez wegli i od razu przełącza się na tłuszcz. Mam nadzieję, że odpowiedziałem chociaż na jedno Twoje pytanie. Szukaj własnej ketozy,bo z mego skromnego doświadczenia wynika, że ketoza u każdego przebiega inaczej. Zdrowia...

  • @annagudan

    @annagudan

    3 жыл бұрын

    Będąc na keto organizm korzysta z ketonów ORAZ glukozy. Inaczej byśmy umarli. ;)

  • @emilianowak6431

    @emilianowak6431

    3 жыл бұрын

    Dzięki ...chociaż ja myślałam że będąc na Keto organizm korzysta tylko z ketonów przetwarzając te ketony na paliwo ...a nie z glukozy Już się pogubiłam hi hi

  • @asiafretless4864

    @asiafretless4864

    3 жыл бұрын

    @@emilianowak6431 tak, ale istnieje coś takiego jak glukoneogeneza, dzięki której organizm właśnie sobie radzi mimo, że dostarczasz mu niewielkiej ilości węglowodanów. Są pewne hormony, które potrzebują glukozy by być wytworzonymi. Poczytaj książkę Dawida Dobropolskiego "Ketoza".

  • @ewadrozdzal4612
    @ewadrozdzal46123 жыл бұрын

    1700 kalorii 🤣🤣🤣🤣

  • @gabinetnowejpsychologii
    @gabinetnowejpsychologii Жыл бұрын

    Wiele informacji trochę nie logiczne - szczególnie pod kątem osoby, która rzeczywiście chciałaby być dłuższy czas na keto z róznych powodów i zakładając taki model jak zaproponowała pani powyżej - że głównie oliwa, chude bialko i dużo warzyw - to jednak jesli patrzymy na tłuszcz jako źródło energii, który zastępuje ten węglowodan - to czy to jest wystarczająca ilość tej "energii". Wielokrotnie powtarzało się iż tłuszcze nasycone są tym dobrym źródłem energii - szczególnie jeśli patrzymy na to pod kątem osoby która chce być dłużej na ketozie - a nie gubić na niej kilogramy. Moim zdaniem jest dość ciężko uzyskać aż tyle procent białka z samych warzyw - oczywiście mówimy o nasionach, czy orzechach - ale jeśli ktoś nie toleruje orzechów, nasion, to tak naprawdę pozostaje mu samo mięso, ryby - a to już białko zwierzęce ,a tutaj stwierdzone mamy, że białko zwierzęce nie jest ok wobec mikrobioty jelit - tym tokiem idąc - to tak jakby dieta keto nie była dla nich dobra, a jednak niektórym jest ona potrzebna i dla nich zbawienna. Często te liczne badania, rozmowy są dywagacjami, co i jak powinno być, co jest dobre z tej perspektywy, a jednak ciężko w rzeczywistości to zastosować, tak aby organizm był w pełni sprawny. Też nie jest tak, że nie ważny jest poziom węglowodanów jeśli chodzi o stan ketozy, bo jednak u różnych osób ten próg jest różny, a wielu zależy na tym żeby ten stan ketozy w organizmie był. Też uświadamiam sobie, że w keto nie chodzi o całkowite wyrzucenie węgli, jednak doświadczam z goła innego problemu - nie jestem w stanie dołozyć nawet trochę kaszy, czy zbożowo - kaszowych węglowodanów - gdyż po takich węglowodanów wraca silny refluks, zarzucanie kwasem i silne bóle żołądka. Więc pytanie bardziej, sztuka jak dobrze zadbać o jelita nie dokładając takich produktów, które rzeczywiście nie wszystkim muszą służyć nawet w małych ilościach.

  • @grazynawrona4978
    @grazynawrona49783 жыл бұрын

    A gdzie białko wapń?

  • 3 жыл бұрын

    W diecie :)

  • @michalkrakowiak2279
    @michalkrakowiak22792 жыл бұрын

    E

  • @michalblekotam9879
    @michalblekotam9879 Жыл бұрын

    wystraczy jesc produkty ze skrobia oporna i sie wszystko poprawi

  • @grzegorzklonowski190
    @grzegorzklonowski1902 жыл бұрын

    Forma na życie sieje takie zamieszanie na swoim kanale !!! każdemu gościowi przytakuję a każdy mówi co innego !!! keto i odżywianiu . Ogarnij się kobieto .

  • 2 жыл бұрын

    Dobre 😅 Wystarczy słuchać ze zrozumieniem - zapraszam gości z różnymi poglądami, łączy ich zawsze merytoryka i bycie specjalistą w swojej dziedzinie. A że często mówimy o różnych kontekstach - cóż, na tym właśnie polega mądre podejście do nauki. Jeśli szuka Pan czarno-białego podejścia do nauki, to nie u mnie. Proszę iść na kanały, które obiecują cuda, i dają pewność, choć nie powinny :)

  • @xellos9082
    @xellos90823 жыл бұрын

    Filmy interesujące ale jak coś ma trwać 50 min to : /

  • 3 жыл бұрын

    Jeżeli coś Cię interesuje, ale 50 minut to dla Ciebie za długo - to tak naprawdę Cię nie interesuje 🤷🏻‍♀️

  • @xellos9082

    @xellos9082

    3 жыл бұрын

    @ nie o to mi chodziło zobacz sobie na długość filmów topowych youtuberów nie robią filmów które trwają 1h bo to zniechęca, ja akurat na twój kanał trafiłem niedawno bo zamierzam po pół rocznej przerwie wrócić na keto. A co do zainteresowań to wole coś robić niż o tym słuchać przykład lubię łowić ryby więc obejrzę coś na YT np filmik o spiningu(teoria)ale chce by film mial maks 10 min a nie godzine bo 1h wole przeznaczyć na spinning w praktyce.

  • 3 жыл бұрын

    To może wyjaśnię: u mnie na kanale jest kilka serii: większość to filmy po 10-15 minut. Ale jest też seria wywiadowa, która trafia na platformy podcastowe w formie audio, a tu można je zobaczyć z video, jak ktoś ma ochotę :) Na KZread są świetne kanały na których są rozmowy w formie dłuższej, jak Joe Rogan czy Karol Paciorek i jego wywiady, które czasem trwały i 3h :) Jeśli Ty wolisz krótsze formy, to większość moich filmów takich jest. Ale nie te z gośćmi, moi goście mają zazwyczaj dużo mądrych rzeczy do powiedzenia i te rozmowy trwają 1-1,5h :) Jest to jednak mniejszość filmów na kanale .)

  • @qweasd4504

    @qweasd4504

    3 жыл бұрын

    Nieprawda, są różne ograniczenia, warto rzecz streścić, rzucić coś na początku a temat rozwinąć. Zaręczam, że nie stracicie na oglądalności.

  • @welle9043
    @welle9043 Жыл бұрын

    Dramat, może pisać umie, ale mówić wcale.

  • @aniaanianiwskksi9246
    @aniaanianiwskksi92462 жыл бұрын

    Jak slysze o keto to widzę ludzi pijących kawę z masłem sory ale moim zdaniem to nie jest normalne ani trochę

Келесі