Debata: Samotność - wolność czy więzienie?

Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania szukali eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów pt. „Samotność - wolność czy więzienie”.
14 lutego rozpoczęliśmy rejestrację na wydarzenia. To początek naszego cyklu „Porozmawiajmy o człowieku” skierowanego do wszystkich zainteresowanych tematyką relacji międzyludzkich.
Opublikowany w sierpniu 2022 r. przez Instytut Pokolenia „Raport o samotności” wskazuje, że 53 proc. Polaków doświadcza poczucia samotności, niemal dwie piąte (39 proc.) deklaruje, że często lub czasami czuje się opuszczone, a ponad jedna trzecia Polaków nie ma nikogo, do kogo mogłaby się zwrócić (35 proc.). Poczucie samotności/osamotnienia dotyka niemal co drugiej młodej osoby (46 proc.), w szczególności młodych mężczyzn - 55 proc. mężczyzn do 24. roku życia doświadcza silnego poczucia samotności.
O wpływie samotności na człowieka rozmawialiśmy podczas debaty „Samotność - wolność czy więzienie?”, która odbyła się 7 marca. Pogłębienie tematu stanowił cykl warsztatów.
Goście debaty:
- dr hab. Łukasz Okruszek, prof. IP PAN, kierownik Pracowni Neuronauki Społecznej w Instytucie Psychologii PAN
- dr hab. Anna Perkowska-Klejman, prof. Akademii Pedagogiki Specjalnej
Prowadzenie: Bartosz Wieczorek, etyk, filozof, teolog kultury, ekspert Centrum Myśli Jana Pawła II

Пікірлер: 1

  • @Grzechuwa
    @GrzechuwaАй бұрын

    Warto zacząć odróżniać samotność od bycia samemu.