Czy siostra Faustyna została zwiedziona?

Dlaczego objawienia udzielone siostrze Faustynie zostały przed soborem potępione? Czy była to wina jedynie złego tłumaczenia? Czy może jednak były też inne powody? Czy to potępienie nie wskazuje na teologiczne wątpliwości? Pracę ks. Edmundasa Naujokaitisa FSSPX komentuje ks. Szymon Bańka FSSPX.
Praca ks. Naujokaitisa: 1drv.ms/b/s!ArU0U766pVUqj_dkh...
Przekaż 1% podatku!
poland-a.prod.fsspx.org/pl/ne...
Szkoły Akwinaty:
szkoly.akwinata.edu.pl/pl
Kaplice Bractwa św. Piusa X w Polsce:
www.piusx.org.pl/kaplice
Polecamy wydawnictwo Te Deum:
www.tedeum.pl/
oraz kanał FSSPX Polska:
/ @fsspxpolska
Wesprzyj dzieła Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X:
www.piusx.org.pl/wsparcie-dar...
Zapraszam do dyskusji w sekcji komentarzy ale zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub niekulturalnych. Będę blokował również użytkowników którzy będą próbowali wykorzystać sekcję komentarzy nie do dyskusji lecz do uporczywego reklamowania swoich stron, kanałów itp.

Пікірлер: 1 100

  • @TB-gy4sc
    @TB-gy4sc Жыл бұрын

    Ja nie wiem czy prawdziwe czy fałszywe. Wiem że dzięki dzienniczki i koronce nawróciłem się. Przez ok.rok odmawiałem tylko koronkę, i myślałem: jaka fajna któtka modlitwa. Później dołączyły inne modlitwy, w tym przede wszystkim Różaniec. Teraz koronkę odmawiam okazjonalnie, najczęściej w samochodzie gdy leci w radiu. A codziennie Różaniec+ inne modlitwy. Deo gratias.

  • @AdrianV91

    @AdrianV91

    Жыл бұрын

    No właśnie. Jedni się będą zbawiać i wypraszać Boże Miłosierdzie, a drudzy dzielić włos na czworo, wyszukując problemy na zasadzie "Bóg by tak na pewno nie powiedział bo ja sobie tak tego nie wyobrażam".

  • @Rabarbar2345

    @Rabarbar2345

    Жыл бұрын

    Pan Bóg nie ma żadnych ograniczeń w posługiwaniu się różnymi narzędziami i niekiedy nawet ze zła jest w stanie wyciągnąć jakieś dobro. Na mojej drodze też znalazł się etap z Dzienniczkiem i koronką, dzięki tej lekturze jako młody człowiek zacząłem być bardziej rzetelnym w codziennej modlitwie - ale dziś wiem, że to był tylko etap. Zresztą, żadne z tych objawień nie jest nam do zbawienia potrzebne. Słyszałem tak samo o przypadkach nawróconych w Medjugorie, którzy jednak w te objawienia i tak nie wierzą.

  • @lucynac5750

    @lucynac5750

    Жыл бұрын

    @@AdrianV91 Otóż to👍

  • @mateuszostrowka7537

    @mateuszostrowka7537

    Жыл бұрын

    @@AdrianV91 no chyba nie rozumiesz czemu księża Bractwa podejmują takie tematy

  • @mateuszostrowka7537

    @mateuszostrowka7537

    Жыл бұрын

    Zresztą Ksiądz w miarę wyraźnie powiedział, że Koronka jest zgodna z nauką katolicką

  • @helenaugorek6952
    @helenaugorek6952 Жыл бұрын

    Ja odmawiam koronkę do Miłosierdzia Bożego i tak będzie do końca mojego żywota .

  • @piotrdyminski7578
    @piotrdyminski7578 Жыл бұрын

    Odnośnie do kwestii "pobicia" Siostry Faustyny przez złego, to np. Ojciec Pio też miewał takie zdarzenia. Św. Paweł w 2 KOR mówi: "Bracia: Aby nie wynosił mnie zbytnio ogrom objawień, dany mi został oścień dla ciała, wysłannik szatana, aby mnie policzkował. Dlatego trzykrotnie prosiłem Pana, aby odszedł ode mnie, lecz Pan mi powiedział: „Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali”. Czy zatem powinno nas to dziwić?

  • @andrzej2120
    @andrzej21203 ай бұрын

    Moja mama odmawiała koronkę Zmarła dokładnie o godzinie 15.00....w piątek....

  • @basia8559
    @basia8559 Жыл бұрын

    Ufam Tobie Jezu.JESTES PANEM MEGO ZYCIA.❤❤❤

  • @marzenaparzych7971

    @marzenaparzych7971

    Жыл бұрын

    Wszystkiego BŁOGOSŁAWIONEGO Basiu 🌹

  • @basia8559

    @basia8559

    Жыл бұрын

    @@marzenaparzych7971 Marzenko SZCZESC NAM BOZE I NASZYM RODZINOM.TYLKO JEZUS UFAM TOBIE💖💖💖Dziekuje pozdrawiam.

  • @marzenaparzych7971

    @marzenaparzych7971

    Жыл бұрын

    @@basia8559 🌹

  • @classictr35ma74

    @classictr35ma74

    Жыл бұрын

    @Basiu Pan Jezus nie urzęduje na KZread. Po co się tak eksponować że swoją wiarą? Po co ten komentarz?

  • @Ella-sr6rt

    @Ella-sr6rt

    Ай бұрын

    ​@@classictr35ma74Pan Jezus urzęduje wszędzie 😊

  • @mctenl5712
    @mctenl57126 ай бұрын

    Swieta Siostra Faustyna, prawdziwie widziala Jezusa Chrystusa Pana Naszego. Bogu Zywemu i Jezusowi Chrystusowi i Duchowi Swietemu niech beda dzieki za tak wielka Laske Bozego Milosierdzia. Modlmy sie o nawrocenie gdyz pieklo istnieje!!

  • @humancoming
    @humancoming Жыл бұрын

    Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus! Słucham Księdza od dłuższego czasu i nie ukrywam że skłaniam się w stronę tradycjonalizmu od dłuższego czasu. Ale zastanawiające dla mnie w tym rozważaniu jest to -jak bardzo ksiądz polega na swoim odczuciu (zapewne podpartym wiedzą i tradycją KK), że Pan Jezu mógł nie chcieć(?) upaść na rękę Siostry Faustyny? Teologia teologią, ale gdzie jest wiara? wiara w to, że może właśnie taka była Wola Boża? Ciężko mi to jakoś zaakceptować, że we wszystkich dotychczasowych kwestiach, które usłyszałem do tej pory ust księdza jest tyle mądrych rzeczy, opartych o wiarę i tradycję...a tutaj? Tu wg mnie mamy zwątpienie i próbę mówienia "co Pan Jezus by wolał albo czego by nie wolał, albo czy chciałby upaść na rękę albo nie chciał"(w myśl teologi oczywiście)...wydaje mi się, że za bardzo tutaj wchodzimy w kwestie co JA uważam i jak JA sądzę...I chociaż nie kwestionuję księdza wiedzy, mądrości, rozeznania....to szczerze mówiąc mam akurat z tym powątpiewaniem "co Pan Jezus by chciał a czego nie" mam z tym problem....no bo jak my, słabi, mali i grzeszni możemy w ogóle próbować wejść w zamysły Pana Boga? Nie wiemy tego, czego Bóg chciał w tym konkretnym przypadku i oczywiście możemy poddawać to pod wątpliwośc....ale w takim przypadku co z wiarą? Gdzie tutaj jest nasza wiara? Mt 11, 25-26: "W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie". Z Panem Bogiem!

  • @wojruc

    @wojruc

    Ай бұрын

    Mam podobne odczucia. Fakt, że Jezus chciał na chwilę znaleźć się na dłoni św. Faustyny wcale nie umniejsza zjednoczenia się z Nim poprzez przyjęcie wprost do ust.

  • @krystynawiska9374
    @krystynawiska93746 ай бұрын

    Ja Wierze w Boze Milosierdzie Jezu Ufam Tobie Sw Siostro Faustyna Modl sie za nami grzesznymi❤

  • @Dziomolek

    @Dziomolek

    2 ай бұрын

    Jak ma się za Ciebie modlić skoro Cię nie słyszy i nawet nie wie że istniejesz? Możesz się zwracać tylko do Boga przez Chrystusa.

  • @leszekstefanski5824
    @leszekstefanski5824 Жыл бұрын

    A cóż tu się rozwodzić prawda i koniec. Św Faustyna święta i amen!!

  • @andrewbaginski6414

    @andrewbaginski6414

    Жыл бұрын

    Dokładnie

  • @ryszardradziejowski6617

    @ryszardradziejowski6617

    Жыл бұрын

    Święta prawda.A Pan Jezus dał sobie radę z tymi ,co protestowali.Oczywiście Kościół musi być ostrożny,w każdym razie Prawda się obroniła.

  • @blip8323

    @blip8323

    10 ай бұрын

    Amen-Ra to egipskie bóstwo słoneczne.

  • @ewamuraniec7897

    @ewamuraniec7897

    5 ай бұрын

    hahaha , ta prawda. Ta trzecia prawda, gówno prawda

  • @Makiela96

    @Makiela96

    2 ай бұрын

    Kanonizacje nie są nieomylne dlatego jak najbardziej można się rozwodzić. W tym przypadku nawet trzeba gdyż koronka s Faustyny zawiera herezje ariańską

  • @slawomirjaros6145
    @slawomirjaros6145 Жыл бұрын

    Dla mnie najważniejsze staje się być jak najbliższej Pana Boga, podsłuchuję, przyglądam się, pytam ale trwam przy Słowie Bożym, Katechizmie KK. sakramentach świętych , Różańcu św. i żyję w pełni od prawie 25 lat w małżeństwie z piątką dzieci. Pan Bóg wspiera i błogosławi na każdy dzień. Panu Bogu chwała!

  • @olafasola8483

    @olafasola8483

    Жыл бұрын

    Różaniec nijak się ma do Słowa Bożego (w którym jest Jezusowe wskazanie, iż wielomówstwo/powtarzanie tego samego mija się z celem)

  • @jankrzysztofewangeliczny7915

    @jankrzysztofewangeliczny7915

    Жыл бұрын

    Wymień "Katechizm" na Pismo Święte, szkoda żyć w nieznajomość prawdy. Dzieje Apostolskie 17 rozdzał od 24 wersetu.

  • @nokit5733

    @nokit5733

    Жыл бұрын

    ​@@olafasola8483 nie koniecznie jeśli odmawia się go prawidłowo czyli medytacji życia Pan Jezusa i Matki Bożej oraz rozważanie przejawiających się za nimi łask i zasług oraz wykorzystania ich jako inspiracji do bycia lepszym chrześcijaninem

  • @jankrzysztofewangeliczny7915

    @jankrzysztofewangeliczny7915

    Жыл бұрын

    @@magorzataw.8792 🤣😆😁😂🤧🙆 trzeba mieć umysł zdegradowany, Ty wierzysz w to co napisałaś???

  • @beeefeewe1610

    @beeefeewe1610

    Жыл бұрын

    @@jankrzysztofewangeliczny7915 Typowo protestanckie podejście do tematu.

  • @piotrek8900
    @piotrek8900 Жыл бұрын

    Odnośnie tego fragmentu o upadku Hostii, to moja interpretacja jest taka. Faustyna ratuje przed upadkiem na ziemię Hostię, a tym samym może przed podeptaniem(gdyby nikt nie zauważył). Faustyna gdy kapłan podchodzi ponownie do Niej oddaje z szacunkiem Hostię Kapłanowi. A to że Jezus mówi pragnąłem spocząć na rękach twoich a nie tylko w sercu, moim zdaniem z racji wybraństwa przez Jezusa do szczególnej misji jaką dla siostry Faustyny przeznaczył Jezus jest darem tylko i wyłącznie dla Niej a nie pokazaniem modernistycznym przyjmowania Jezusa. Wielu świętych opisuje swoje przeżycia, doznania z Bogiem których inni powiedzmy szeregowi wierni nigdy nie dostąpią. Czy to jest podstawa aby odrzucić Ich. Jak dla mnie cały wykład Czy siostra Faustyna została zwiedziona? tylko umacnia mnie w przekonaniu że objawienia były prawdziwe i Kościół Rzymsko-Katolicki postąpił słusznie uznając je za prawdziwe dla dobra wiernych i Kościoła.

  • @piuspiusowaty2561

    @piuspiusowaty2561

    Жыл бұрын

    Moja interpretacja?

  • @AmbiguousMotion

    @AmbiguousMotion

    Жыл бұрын

    Popieram. Kto ma rozum, niechaj myśli.

  • @annakowalska4366

    @annakowalska4366

    Жыл бұрын

    100% zgoda

  • @marekrozal8830

    @marekrozal8830

    Жыл бұрын

    Też tak myślę

  • @marekspisak3647

    @marekspisak3647

    Жыл бұрын

    Oczywiście!!!

  • @mk4917
    @mk4917 Жыл бұрын

    Bzdura,że Dzienniczek w duchu posoborowym. Właśnie dzięki niemu nawróciłem się i zostałem tradycjonalistą.

  • @nokit5733

    @nokit5733

    Жыл бұрын

    Ciekawe jakim cudem skoro ten "Dzienniczek" przeciwstawia się katolickiemu nauczanu na przykład to : ⚠️"I wyszła Hostia z Tabernakulum i spoczęła na rękach moich, a ja z radością włożyłam ją do Tabernakulum. Powtórzyło się to drugi raz, a ja uczyniłam z nią to samo, jednak powtórzyło się to trzeci raz..."⚠️

  • @mk4917

    @mk4917

    Жыл бұрын

    @@nokit5733 A takim cudem, że przeczytałem cały Dzienniczek i to ze zrozumieniem, a nie tylko wyrwane z kontekstu fragmenty, jak świadek Jehowy Biblię.🤔

  • @jjjjj.....

    @jjjjj.....

    Жыл бұрын

    @@nokit5733 Może ta wizja jest symbolem świętości Tabernakulum, jako miejsca spoczynku konsekrowanego w Hostii Chrystusa? Może nie chodzi konkretnie o to, że spoczął na dłoniach Faustyny, ale o to, że to, co Jej przekazał wskazuje na świętość konsekrowanej Hostii i daje nam kierunek, czyli Chrystusa ukrytego pod postacią Chleba w Tabernakulum? Jaka jeszcze wiara chrześcijańska posiada ten dar? Chyba nadszedł czas na to, aby się zastanowić nad tym, jaki rzymscy katolicy posiadają skarb. Ten ukryty skarb już nam odebrano w czasie p.ndemii. Może należy Go bardziej szanować i pilniej strzec, skoro wrogowie zajmują już szeregi kapłanów?

  • @michagoabek6841

    @michagoabek6841

    Жыл бұрын

    @@nokit5733 A to powiedz mi kolego, czy Cyryl Jerozolimski to katolickie nauczanie, czy też bractwo nie uznaje tego jednego z największych doktorów Kościoła z IV wieku? No przecież - o jejku jej! - on zalecał przyjmowanie Ciała Pańskiego tylko na rękę? No i co z pierwszymi dziewięcioma wiekami Kościoła? Wszyscy poszli do piekła za przyjmowanie na rękę?

  • @nokit5733

    @nokit5733

    Жыл бұрын

    ​​@@jjjjj..... Czy naprawdę wierzysz że Bóg podczas przekazywania wizji osobę którą obdarowuję taką wizją MOŻE wpędzać nią przy okazji w grzech ciężki? Bo widzę że nie do końca zajesz sobie sprawę ale, branie Hostii jest grzechem ŚMIERTELNYM i tylko i włącznie konsekrowany kapłan ma prawo ją dotykać nikt inny takie nauczanie jest kościele katolickim więc wytłumacz mi Czemu? Czemu "Jezus" nakłonił ją do popełnienia świętokradztwa 3 razy pod rząd?

  • @lukpoc4247
    @lukpoc4247 Жыл бұрын

    Mi ten fragment kojarzy się całkiem inaczej, w którym SFaustyna dotyka ciała Pana naszego, a mianowicie przypominają mi się sceny ze starego testamentu, kiedy twarz proroków tak jaśniała, po kontakcie z Bogiem, iż zwykli ludzie nie byli w stanie na nią patrzeć, mimo że to było odbicie blasku Boga, a blask samego Boga byłby w stanie ich zabić. Podobnie przy przemienieniu uczniowie oglądają blask Pana, który dla przeciętnego człowieka mógłby być prawdopodobnie śmiertelnym wyrzutem...W związku z tymi przemyśleniami dochodzę do wniosku że Bóg swoim wybranym daje czasem doświadczenia, które przy przeciętnym człowieku noszą znamiona zgorszenia i braku czci. Ale to zawsze Bóg wybiera osobę i formę nadzwyczajnej łaski dla człowieka, a nie człowiek !

  • @wincentywiewiorczak4114

    @wincentywiewiorczak4114

    Жыл бұрын

    Po co blask Boga miałby zabijać?

  • @MaciejzPoznania
    @MaciejzPoznania Жыл бұрын

    Demon schizmy zawsze będzie kwestionował i podważał, Budził wątpliwości, abyście nie skorzystali z przepięknych owoców Ducha Świętego przekazanych nam przez świętą siostręFaustynę

  • @HENTNY1
    @HENTNY1 Жыл бұрын

    38:31 co ma piernik do wiatraka? Z całym szacunkiem dla księdza. Tu nic dziwnego nie ma. Boże Miłosierdzie to nie tolerancja grzechu. Cały ten opis dotkniecia, to czysty przypadek a nie umyślne dążenie do ujęcia Ciała Pańskiego w dłoń.

  • @e.k.7845
    @e.k.78459 ай бұрын

    Odnosnie nauki pisania i tylko 3 klas szkoły, to moja babcia rocznik 1905 nie chodzila do szkoły, rodzice jej nie posłali bo byla najstarsza i miala pomagać matce w domu przy mlodszych dzieciach i gospodarstwie. Sama nauczyła sie czytac i pisać. Zazdroscila mlodszemu rodzenstwu ktore chodzilo do szkoły. Pisala bardzo ładnie, piekny charakter pisma. Czytala duzo całe zycie. Do 85 roku życia korzystała z biblioteki.

  • @przygocki6190

    @przygocki6190

    7 ай бұрын

    Jest w tej Pana/Pani opinii dużo sprzeczności.

  • @janwiecek5042

    @janwiecek5042

    3 ай бұрын

    ​@@przygocki6190nie widzę !

  • @jozefstryczek4764

    @jozefstryczek4764

    Ай бұрын

    Siostra Faustyna Kowalska żyła 33 lata!!!

  • @rybsoon
    @rybsoon10 ай бұрын

    Dziś wspomnienie św. Faustyny - wstawiaj się za nami!❤

  • @vonMohl
    @vonMohl Жыл бұрын

    Życzę księdzu takiej świętości jaką S. Faustyna się wyróżniała.

  • @RG-iw7py

    @RG-iw7py

    10 ай бұрын

    Czy wie Pan (Pani) cos o osobowosci, zachowaniach narcystycznych? Panska opinia bazuje na jej slowach. Co to za swieta, ktora miala jedynie spisac swoje wizje a jedzie po siostrach przedstawiajac sie ich kosztem jako ofiara (klasyczne zachowanie narcystyczne). Ona promowala falszywe milosierdzie, przyjmowanie Komunii sw na reke, glosila herezje, ze jest najblizsza Jezusowi a to miejsce Matki Bozej. Jedna herezja wystarczy i Watykan odrzucil jej dzienniczek w 1959r.

  • @paulinamaria8167
    @paulinamaria8167 Жыл бұрын

    Podczas rozdawania Komunii Świętej jedna Hostia wypadła z kielicha i uczepiła się rękawa siostry od tyle 🙄jak można się w tym doszukiwać zapowiedzi Komunii na rękę? Niepoważne To zupełnie co innego a myślę że każdy w tej sytuacji złapałby Hostię żeby nie upadła na podłogę

  • @vlodeklukasz1065

    @vlodeklukasz1065

    Жыл бұрын

    Ot.Ot,tyle.Od tyle,to tak jakby: od tyłu.

  • @paulinamaria8167

    @paulinamaria8167

    Жыл бұрын

    @@vlodeklukasz1065 Dzięki za poprawkę 😀

  • @vlodeklukasz1065

    @vlodeklukasz1065

    Жыл бұрын

    @@paulinamaria8167 Zawsze do usług.

  • @judytaamos977
    @judytaamos977 Жыл бұрын

    Dziwne to jest to, że nigdzie nie udostępniono zdjęć, dokładnej dokumentacji Dzienniczka, która mogłaby być dostępna dla wszystkich. Natomiast na stronie internetowej klasztoru Karmelitanek w Lisieux można znaleźć wszystkie pisma św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Znając język francuski chciałam zapoznać się z oryginałami przepięknych wierszy świadczących o miłości Świętej do CHRYSTUSA. Dlaczego więc Siostry z Łagiewnik nie udostępniają skanów oryginału ?? Tłumaczenia z jez . polskiego, czy jakieś inne zabiegi dokonywane na rękopisie i serwowanie wiernym " zmodyfikowanego" tekstu " Dzienniczka musi budzić przynajmniej zdziwienie...

  • @rybakrybak4020

    @rybakrybak4020

    Жыл бұрын

    Już o Pelanowaki wspominał w jednym ze swoich wywiadów że my czytamy wersję dzienniczka tą ocenzurowaną.

  • @krystynakucaa3690

    @krystynakucaa3690

    Жыл бұрын

    Oryginał został spalony przez siostrę Faustynę.

  • @judytaamos977

    @judytaamos977

    Жыл бұрын

    @@krystynakucaa3690 Czy można poznać źródło tej wiadomości??

  • @MariaAntonina2

    @MariaAntonina2

    Жыл бұрын

    @@krystynakucaa3690 Pierwszy swój dzienniczek siostra Faustyna spaliła. Na polecenie kierownika duchowego zaczęła pisać go na nowo. Nie można zatem mówić, że siostra spaliła "oryginał".

  • @sts8953
    @sts8953 Жыл бұрын

    Ostatnie zdanie i tak będzie należało do Pana Boga. Niech Ksiądz uważa na pychę bo to jeden z głównych grzechów.

  • @7Niezgodna4
    @7Niezgodna4 Жыл бұрын

    Dla mnie kojące i uspokajające jest zdanie Pana Jezusa: Moje miłosierdzie tego nie chce, ale sprawiedliwość tego wymaga!

  • @izaak2144

    @izaak2144

    Жыл бұрын

    Zdanie jest dość dziwne. Zdaje się, że zakłada, że w Bogu jest jakieś rozdwojenie, sprzeczność między miłosierdziem a sprawiedliwością. A przecież tak nie jest - Bóg jest zarówno doskonale miłosierny i doskonale sprawiedliwy.

  • @olafasola8483

    @olafasola8483

    Жыл бұрын

    Hmmm, Ewangelie nie notują takiej wypowiedzi Jezusa. Stopień zawiłości nie licuje z celem Jezusa, by docierać ze swoim przekazem do ludzi prostych

  • @grzegorz3116

    @grzegorz3116

    Жыл бұрын

    @@izaak2144 Dziwne to jest przypisywanie własnych przekonań i odczuć Bogu+ odgadywanie co Bóg miał na myśli 🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️

  • @sarq1
    @sarq1 Жыл бұрын

    W moim życiu widziałem upadek hostii bodaj 2 razy. Takie rzeczy się dzieją. I to ma być wina biednej siostry, która nie śmiała się odezwać do szafarza, że hostia upadła jej na rękę? To, że oddaje nadmiarową hostię zamiast ją spożyć uznaję za wielki plus. Czy była to powszechna praktyka, że s. Faustyna komunikowała w ten sposób? - Nie! To był tylko wypadek. A że przy okazji miała mistyczne przeżycie, czy to aby na pewno brzmi podejrzanie w przypadku świętych? Taki przypadek powinien wskazywać księdzu powinność proszenia którejś z sióstr o posługę z pateną, skoro nie miał ministranta. Pan Bóg ma uzgadniać to, co mówi do mistyków z przyszłymi błędami - moim zdaniem to niepoważnie brzmiący argument. To tak, jakby bank centralny uzgadniał wzory monet z producentem guzików.

  • @jangarbarek1877
    @jangarbarek1877 Жыл бұрын

    38:00 " ...czy naprawdę ? ... dziwne ? totalna kompromitacja. Oj Szymuś, Szymyś, módl sie i nawróć a nie poddawaj w wątpliwość tego co już Kościół zatwierdził.

  • @IreneuszMiler
    @IreneuszMiler Жыл бұрын

    Bóg zapłać.

  • @marekspisak3647
    @marekspisak3647 Жыл бұрын

    Oczywista, oczywistość, że radość z uratowania Hostii przed skalaniem i łącznosć prawdziwa Siostry z P.Jezusem zaowocować mogły uczuciem radości i umocnienia. Czegoś takiego nie dostrzec, to istotny powód do zastanowienia się nad sobą.

  • @krsysztofkula5730
    @krsysztofkula57302 ай бұрын

    Sytuacja z Hostią na ręce s.Faustyny to według mnie to doświadczenie umocnienia wiary w siostrze, że Pan Jezus jest żywy w Eucharystii a nie tam jakieś wypaczenia.

  • @judytaamos977
    @judytaamos977 Жыл бұрын

    Ksiądz raczył się wyrazić o posoborowej teologii "nowa teologia , w której na piekło nie ma miejsca" - co nie jest prawdą... Ani razu nie słyszałam ani w kościele, ani od żadnego kapłana, ani w mediach katolickich, żeby negowano istnienie piekła a wprost przeciwnie akcentowano, że jest to dogmat wiary katolickiej. Nadmieniam, że pamiętam czasy przedsoborowe i sakrament bierzmowania przyjęłam w starym rycie.

  • @identytarysta2892

    @identytarysta2892

    Жыл бұрын

    W praktyce duszpasterskiej nie mówi się ludziom o piekle czy potępieniu aby ich nie denerwować. Nie kto inny jak znany arcy-modernista ks. Wacław Hryniewicz popularyzował za życia idee powszechnego zbawienia. Poza rzeczywistością polskiego Kościoła wygląda to jeszcze gorzej.

  • @jacekkawior6693

    @jacekkawior6693

    Жыл бұрын

    @@identytarysta2892 to ciekawe, ze sie nie mowi, bo ja co tydzien o tym slysze. Nie generalizuj.

  • @RivarohaT

    @RivarohaT

    11 ай бұрын

    Moje dzieci o piekle usłyszały ode mnie. W Kościele nie słyszałem o nim od lat. Ludzie nie chcą wierzyć w piekło. Nie rozumieją go i nie chcą rozumieć. Co ciekawe ja bliżej o piekle dowiadywałem się na studiach filozoficznych a nie od księży. Piekło jest niewygodne dla współczesnych ludzi, bo nie pozwala bawić się do woli.

  • @judytaamos977

    @judytaamos977

    11 ай бұрын

    @@RivarohaT Nie wiem do jakiego kościoła chodzisz, do jakiej parafii należysz i czy w POLSCE.

  • @kanikula22

    @kanikula22

    3 ай бұрын

    Ale obecny niby papież piekło zanegował, sama słyszałam.

  • @mexmex3820
    @mexmex3820 Жыл бұрын

    Ja nawróciłem się po filmie pt. Faustyna. Mam ogromne nabożeństwo do niej i modlę się do Faustynki jako swojej opiekunki w życiu doczesnym. Czytam fragmenty "Dzienniczka" i zawsze znajduję tam pocieszenie. Wierzę jej i w to co napisała, ale czy wszystko zostało wydrukowane tak jak jest w oryginale, tego zwykły człowiek się nie dowie...

  • @blip8323

    @blip8323

    10 ай бұрын

    Siostra Faustyna tylko dlatego nie została ogłoszona heretykiem, bo była psychicznie chora. Jej "dzienniczek" to wytwór choroby umysłowej - tak stwierdził Kościół.

  • @gosiasamosia7203

    @gosiasamosia7203

    10 ай бұрын

    @@blip8323 Człowiecze wiedz, że z każdego słowa wypowiedzianego czy napisanego zostaniemy rozliczeni. Polecam biografię Św. S. Faustyny autorstwa p. Ewy Czaczkowskiej, gdzie także są odniesienia do badań psychiatrycznych. Jak nazwać takie mędrkowanie bez należytego zgłębienia tematu? No jak !?

  • @blip8323

    @blip8323

    10 ай бұрын

    @@gosiasamosia7203 Kościół w tamtych czasach zgłębił temat i wydał orzeczenie.

  • @izaak2144
    @izaak2144 Жыл бұрын

    Filmu jeszcze nie widziałem, ale zapoznałem się z podlinkowanym tekstem ks. Edmunda Naujokaitisa (dalej będę dla wygody pisał "EN") i niestety sprawia on wrażenie mocno powierzchownego opracowania. Pewne kwestie merytoryczne i metodologiczne pozostawiają wiele do życzenia. Mam nadzieję, że to nie jest to zapowiadane od dawna potężne opracowanie merytoryczne tematu Dzienniczka i s. Faustyny. Na szybko trzy uwagi: 1. Na jakiej podstawie ks. EN zakłada, że potępienie Dzienniczka nastąpiło wskutek zapoznania się przez Św. Oficjum ze sfałszowanym tłumaczeniem? Nie podaje żadnego przypisu na potwierdzenie tezy. Ba! Sam zauważa, że oryginał Dzienniczka nie jest udostępniony do wglądu (swoją drogą, to kuriozalne, żeby źródła nie były udostępniane dla badaczy), jak więc można sprawdzić zgodność oryginału z tłumaczeniem? Teoria o złym tłumaczeniu jest propagowana w kościelnym "mainstreamie", jako jeden z dowodów na opatrznościowy charakter wielkiego pontyfikatu naszego wielkiego rodaka - potrzeba było JP2 na tronie piotrowym żeby świat dowiedział się o przesłaniu Dzienniczka (tak jest ta teza przedstawiana). 2. Punkt 2.3 w artykule EN jest tak bardzo powierzchowny, że aż trudno w to uwierzyć... Na zarzut, który pojawia się przeciwko ofiarowaniu Bóstwa w koronce autor artykułu podaje jako kontrargument jedną (dosłownie jedną!) modlitwę, w której pojawia się podobne sformułowanie. Problemy są jednak dwa: a) tzw. modlitwa anioła z Fatimy mówi konkretnie o ofiarowaniu Hostii św., jest więc czymś w rodzaju włączenia się modlącego do ofiary Mszy św., pewną formą współofiarowania, które odbywa się we Mszy św. Tego aspektu w koronce do MB nie ma, trudno więc używać modlitwy fatimskiej jako argumentu w tej sprawie; b) EN całkowicie pomija fakt, że Kościół uznał objawienia fatimskie z okresu od 13 maja do 13 października 1917. Modlitwa anioła z Fatimy pochodzi natomiast z 1916 r. Objawienie anioła pojawia się dopiero w późniejszych zapiskach s. Łucji. W pierwszych drukowanych wersjach modlitwy nie zawiera ona tekstu o ofiarowaniu Bóstwa. Żaden z tych faktów nie został nawet zaznaczony przez ks. EN... 3. EN nie rozważa żadnego konkretnie teologicznego problemu związanego z koronką i kultem MB, które podnosił np. teolog ks. Wincenty Granat. Podlinkowane opracowanie, moim skromnym laickim zdaniem oczywiście, nie nadaje się do pełnienia roli poważnego głosu w dyskusji teologicznej. Jest to co najwyżej pewien przyczynek do dyskusji, miejscami o niewielkiej wartości merytorycznej (brak przypisów do źródeł, brak odniesienia się do literatury przedmiotu, chociażby do wspomnianego ks. Granata, brak odnoszenia się do konkretnych zarzutów, tłumaczenie trudności jednego objawienia prywatnego treścią z drugiego objawienia prywatnego - vide punkt 2, itp., itd.). Ja wiem, że można mieć różne podejście do ks. Dariusza Olewińskiego, można go lubić, lub nie (a wielu osobom zaszedł za skórę...), można się z nim zgadzać lub nie, ale w porównaniu do pracy ks. EN, teksty ks. DO na jego blogu w temacie kultu BM są o kilka poziomów wyżej, jeśli chodzi o podejście do źródeł i do argumentów "drugiej strony".

  • @arturkacprzak392
    @arturkacprzak39210 ай бұрын

    Zupełnie nieporuszonym, a dość istotnym wątkiem jest fakt bliskości tematycznej, chronologicznej, a nawet geograficznej objawień św. Faustyny i innej wizjonerki: Marii Franciszki Kozłowskiej. Bliskość tematyczna: Franciszka mówi o dziele wielkiego miłosierdzia, Faustyna zwykle używa sformułowania Miłosierdzie Boże. Faustyna otrzymuje objawienia zaledwie 30 lat po wizjach Franciszki Kozłowskiej i 20 lat po spowodowanej przez nie schizmie mariawickiego. Franciszka pierwsze wizje miala w kościele seminaryjnym w Płocku, Faustyna część objawień (np. te dotyczące obrazu) miała w oddalonym o 700m klasztorze na starym rynku. W ogóle nie dziwi daleko posunięta ostrożność władz kościelnych wobec Faustyny skoro (na pierwszy rzut oka) bliźniaczo podobne wizje doprowadziły do odłączenia grupy duchownych i świeckich od Kościoła.

  • @teofilnowakowski235
    @teofilnowakowski235 Жыл бұрын

    Bóg zapłać! Bardzo rozsądna analiza. Ja nigdy nie zwątpiłem w te objawienia, a błędy pisarskie wkradają się nierzadko. Szkoda, że tylko wybrane zarzuty zostały tu poruszone. Niektórzy fanatycy w obrazie Pana Jezusa Miłosiernego widzą kota lub sowę... Św. Faustynie naprawdę przyczepiła się do rękawa Hostia i uratowała ją przed upadkiem.

  • @ewabadecka8458
    @ewabadecka8458 Жыл бұрын

    Pan Jezus siostrze Faustynie spadł na dłonie. Ona nie żądała przyjęcia go na dłoń. Tu jest ta zasadnicza różnica.

  • @annam.805

    @annam.805

    Жыл бұрын

    Proszę dosłuchać wypowiedź do końca, ksiądz bardzo dobrze wszystko wytłumaczył.

  • @sylwia4629
    @sylwia4629 Жыл бұрын

    Słowa, które mówi ksiądz są wyrwane z kontekstu. Siostra w tym dniu miała wynagradzać za świętokradztwa, zniewagi i nieuszanowania. Pierwszą hostię przyjęła z rąk kapłana, druga upadła na rękaw. Przyjęła komunię do ust z rąk kapłana, a ta druga po przyjęciu pierwszej upadła na ręce. Jest napisane "kiedy się kapłan zbliżył powtórnie, podałam mu hostię, aby zabrał do kielicha" Warto zagłębić się w ten fragment i prosić Jezusa o światło w tej kwestii, a oświeci duszę, aby właściwie zrozumiała, a nie wprowadzać zamęt i zniechęcić do tego co już kościół uznał za prawdziwe

  • @leonkaminski661
    @leonkaminski6616 ай бұрын

    Dziwne to jest bractwo, które odchodzi od KK. Dziwne to jest sianie fermentu zamiast głosić Ewangelię. Po owocach się poznaje, a te są ogromne jeśli chodzi o sw. Faustynę. PS. Dziwne? '' myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami ''

  • @tommist88
    @tommist88 Жыл бұрын

    W katechizmie kard. Gaspariego, jest napisane, że Chrystus ofiarował się jako Człowiek, ergo nie ofiarował Bóstwa. Ja nie do końca rozumiem ten argument z ofiarowanie Boskiej osoby. Prosiłbym o rozwinięcie

  • @ela0106ify

    @ela0106ify

    Жыл бұрын

    Ks D. Olewinski na blogu Teolog Katolicki odpowiada , już napisał chyba wszystko o s Faustynie i jej objawieniach

  • @Makiela96

    @Makiela96

    2 ай бұрын

    Argument o ofiarowaniu Boskiej osoby to herezja. Proszę zobaczyć uroczystą definicję z soboru Chalcedońskiego: Zgodnie ze świętymi Ojcami wszyscy jednomyślnie uczymy wyznawać, że jest jeden i ten sam Syn, Pan nasz Jezus Chrystus, doskonały w Bóstwie i doskonały w człowieczeństwie, prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek, złożony z duszy rozumnej i ciała, współistotny Ojcu co do Bóstwa i współistotny nam co do człowieczeństwa, „we wszystkim nam podobny prócz grzechu”, przed wiekami zrodzony z Ojca co do Boskości, w ostatnich czasach narodził się co do człowieczeństwa z Marii Dziewicy, Matki Bożej, dla nas i dla naszego zbawienia. Jednego i tego samego Chrystusa Pana, Syna Jednorodzonego, należy wyznawać w dwóch naturach: bez zmieszania, bez zmiany, bez podzielenia i bez rozłączenia. Nigdy nie zanikła różnica natur przez ich zjednoczenie, ale zostały zachowane cechy właściwe obu natur, które się spotkały, aby utworzyć jedną osobę i jedną hipostazę. Nie wolno dzielić Go na dwie osoby ani rozróżniać w Nim dwóch osób, ponieważ jeden i ten sam jest Syn, Jednorodzony, Bóg, Słowo i Pan Jezus Chrystus, zgodnie z tym, co niegdyś głosili o Nim Prorocy, o czym sam Jezus Chrystus nauczał i co przekazał nam Symbol Ojców. Jedna osoba, jedna hipostaza i nie wolno dzielić. Temat zamknięty.

  • @jolantakoziorynska3042

    @jolantakoziorynska3042

    2 ай бұрын

    ​@@Makiela96Chrystus jako Bóg-człowiek ofiarował za nas na krzyżu swoje Bóstwo i człowieczeństwo jednocześnie. Kropka. Wszystko jest wyjaśnione w Katechiźmie KK.

  • @Makiela96

    @Makiela96

    2 ай бұрын

    @@jolantakoziorynska3042 szukałem w KKK ale nawet w nim które już zawiera modernistyczne błędy, takiej informacji nie znalazłem. Tym bardziej nie ma tego w Katechizmie Gasparriego, tam nawet wprost jest napisane że Chrystus ofiarował człowieczeństwo, ale ponieważ był Synem Bożym to jego cierpienie miało nieskończony wymiar.

  • @BeataZielinska-gl1sg

    @BeataZielinska-gl1sg

    Ай бұрын

    ❤👍🌹😄

  • @BIJOsk
    @BIJOsk Жыл бұрын

    Odnośnie Koronki... i Święta Bożego Miłosierdzia. Skoro Pan Jezus powierzył prowadzenie ( związywanie i rozwiązywanie..) Kościoła papieżowi ( Piotrowi), to przecież, Papież Pius lX takową Koronkę i Święto już ustanowił, więc dlaczego miałby to zmieniać przez prywatne objawienia? Czyżby sam Pan Jezus podważał Swoje Słowa?

  • @BIJOsk

    @BIJOsk

    Жыл бұрын

    @@magorzataw.8792 .. a niedziele po Trójcy Przenajświętrzej, Pius IX ustanowił ( 8 maja 1853r.) Świętem Miłosierdzia Bożego.

  • @Kateri26

    @Kateri26

    Ай бұрын

    O mój Jezu miłosierdzia 🛐 ✝️

  • @martshi6938
    @martshi6938 Жыл бұрын

    Moim zdaniem tego rodzaju dywagacje wprowadzajà niepotrzebny zamęt. Pozdrawiam serdecznie❤️💐🙏

  • @tomaszlipinski3582

    @tomaszlipinski3582

    Жыл бұрын

    Też tak myślę, Niamamy już czasu na takie gdybanie. Można tylko chaos wprowadzić, a niektórzy ludzie przestaną np. modlić tą koronką i wielu grzeszników nie zostanie uratowanych. Z Panem Bogiem i Maryją pozdrawiam .

  • @JoAnna1J315

    @JoAnna1J315

    Жыл бұрын

    @@tomaszlipinski3582 Bez przesady. Odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego nie jest niezbędne do zbawienia, poza tym jest jeszcze Koronka do Miłosierdzia Bożego ułożona przez Papieża Piusa IX w 1847 roku. Koronka siostry Faustyny to nie jest żadne novum.

  • @piuspiusowaty2561

    @piuspiusowaty2561

    Жыл бұрын

    @@JoAnna1J315 i cała masa innych modlitw 🙂

  • @JoAnna1J315

    @JoAnna1J315

    Жыл бұрын

    @@piuspiusowaty2561 Dokładnie 🙂

  • @ewap3608

    @ewap3608

    Жыл бұрын

    Haha. Dobre.

  • @halszka.9886
    @halszka.98867 ай бұрын

    Mamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia Piusa dziewiątego z 1847 r O MOJ JEZU MIŁOSIERDZIA porzucona na rzecz miłosierdzia Siostry Faustyny dla Całego Świata który jest grzeszny

  • @kacper8548
    @kacper8548 Жыл бұрын

    Mi się wydaje, że siostra Faustyna uratowała tą hostię przed upadkiem, nigdzie indziej nie jest powtórzone taka sytuacja, żeby siostra brała komunię do ręki, a jeśli chodzi o to mistycznie doświadczenie to dotyczyło tylko jej, nie innych ludzi. Siostra przecież nie wzięła tej hostii specjalnie.

  • @monikaflisnik6627

    @monikaflisnik6627

    Жыл бұрын

    " Uratowała Hostię" ? Czyli pan Andrzej Duda jest już jak siostra Faustyna?

  • @andrzejblackhowk4075

    @andrzejblackhowk4075

    Жыл бұрын

    @@monikaflisnik6627 Skąd taki wniosek, czy tylko poprzez złośliwość ? Z przedstawionego opisu zrozumiałem, że siostrze Faustynie hostia spadła na dłoń, a ile dobrze pamiętam ten fakt to Pan prezydent Andrzej Duda podnióśł hostię z ziemi.

  • @monikaflisnik6627

    @monikaflisnik6627

    Жыл бұрын

    @@andrzejblackhowk4075 No i właśnie tu pojawia się problem. Bo Hostię może dotykać tylko Kapłan i to taki który nie jest komunistą. ( Mój ukłon w stronę szczerości Papieża Franciszka).

  • @andrzejblackhowk4075

    @andrzejblackhowk4075

    Жыл бұрын

    @@monikaflisnik6627 Czyli jak rozumiem ani siostra Faustyna nie powinna dotykać hostii (lepiej żeby upadała na ziemię) ani prezydent Andrzej Duda nie powinien podnosić z ziemi (lepiej aby ktoś niechcący podeptał). Czy tak mam to rozumieć ?

  • @monikaflisnik6627

    @monikaflisnik6627

    Жыл бұрын

    @@andrzejblackhowk4075 Nie wiem jak pan, ale ja się Boga boję i nie dotykam Hostii. (Nie jestem Kapłanem)

  • @stefangiemza9847
    @stefangiemza9847 Жыл бұрын

    U Pana Boga WSZYSTKO jest mozliwe !!! Absolutnie WSZYSTKO !!!

  • @mirkarosnowska9873

    @mirkarosnowska9873

    Жыл бұрын

    A u ks Banki widac ze nie

  • @agnieszkastachyra3570

    @agnieszkastachyra3570

    11 ай бұрын

    Herezje też

  • @Makiela96

    @Makiela96

    2 ай бұрын

    Pan Bóg nie może sobie przeczyć.

  • @stefangiemza9847

    @stefangiemza9847

    2 ай бұрын

    @@agnieszkastachyra3570 herezje pochodza od szatana, a nie od Boga. Pan Bog tylko do puszcza wolna wole nawet w herezjach , ale przy goracych modlitwach i prosbach moze dopomagac w walce z herezjami (i pycha czlowieka).

  • @eustachyklimiuk4807
    @eustachyklimiuk4807 Жыл бұрын

    Św. s. Faustyna miała wizje diabłów i piekła wiec jak można sądzić że one wpisują się w poglądy takie, że nie ma kary wiecznej. Nie rozumiem i nie zgadzam się.

  • @MrBartlomiej123
    @MrBartlomiej123 Жыл бұрын

    41,50 min peplania. Jest Świętą, święto Miłosierdzia Bożego rozeszło się na cały świat. Po owocach poznacie . Trzeba uważać na objawienia , trzeba uważać jak przechodzi się przez ulice, trzeba uważać na nieznajomych, itd. trzeba uważać....

  • @krzysztofpaluch9892
    @krzysztofpaluch9892 Жыл бұрын

    Ojcze Wielebny. Może nie potrzeba tyle filozofii i rozbierania na czynniki pierwsze fragmentu o Hostii na dłoni siostry Faustyny. Może po prostu nasz Pan Jezus Chrystus chciał w ten sposób kolejny raz pokazać, że prawdziwie jest obecny pod postacią chleba. Stąd też siostra Faustyna ujrzała Dzieciątko Jezus. Z Panem Bogiem.

  • @Adalbertus78
    @Adalbertus78 Жыл бұрын

    Arcyciekawy temat. Jakiś czas temu, postanowiłem "od deski do deski" przeczytać Dzienniczek. Ochoczo zabrałem się do lektury. W pewnym momencie a dokładnie punkt 586 strona 204 wydania z 2019 roku wydawnictwo Promic. Pojawił się fragment, który do dnia dzisiejszego nie daje mi spokoju. Pan Jezus do siostry Faustyny: ".... Wiedz jeszcze o tym, córko moja, że wszystkie stworzenia, czy wiedzą, czy nie wiedzą, czy bezwiednie, czy chcą, czy nie chcą, zawsze pełnią wolę moją". Dla mnie osobiście cytat ten jest powiedzmy delikatnie bardzo kontrowersyjny. Kościół nasza Matka, zawsze nauczał o wolnej woli każdego człowieka. Jest to fundament. A tu nagle pojawia się cytat, który burzy wszystko. Gdzie tu niebezpieczeństwo ? Otóż tłumacząc to, WSZYSCY, czy im się to podoba czy nie, są bytami bezwiednymi, bez wolnej woli. Zatem, wszystko co kiedykolwiek, jakkolwiek dobrego i złego, taki czy inny człowiek zrobił to bezwiedne zachowanie, zgodnie w wolą Bożą. Konsekwencją tego jest ni mniej ni więcej fakt, iż nikt nigdy nie zgrzeszył, wszak czy tego chciał, czy nie chciał, bezwiednie jedynie spełnił wolę Boga. Wiara taka, czy inna jest zatem wolą samego Boga. Skoro każdy ją wypełnia czy tego chce czy nie. Ups, tak chyba brzmiała deklaracja z Abu, jakoby Bóg chciał różnorodności religii. Nie wiem, czy dobrze interpretuję ten zapis, ale czytam go literalnie. P.S W nowennie do Miłosierdzia Bożego w pierwotnej wersji Pan Jezus używa słów heretycy, odszczepieńcy do wszystkich odłączonych. Dzisiaj te słowa nie istnieją. Sam posoborowy Kościół, który zatwierdził owe objawienia, wstydzi się słów które wypowiedział Pan Jezus do siostry Faustyny i ich nie używa.

  • @katarzynagrzanka8828

    @katarzynagrzanka8828

    Жыл бұрын

    A może chodzi o to że wolą Boga jest żebyśmy istnieli....Jak mówi KK lepiej istniec niz nieistnieć- no bo jest Pan Bóg. Można przyjąć że wolą Pana Boga było stworzyć nas jako wolnych ludzi czyli takich którzy mogą Go nawet odrzucić...Ponieważ póki żyjemy mamy możliwość pójść za Nim więc nie ma tutaj żadnych sprzeczności. To pewnie trochę jak z imionami zapisanymi w Księdze Zycia jak u Św Jana..Przepraszan za te wszystkie spekulacje ale pana pytanie jest tak świetne że trudno się powstrzymać . Pozdrawiam 🌷

  • @Rabarbar2345

    @Rabarbar2345

    Жыл бұрын

    Mnie bardziej niepokoiły słowa, które rzekomo Chrystus powiedział, jakoby Faustyna nie miała już być odtąd sądzona. No sory, ale sąd pośmiertny jest dla każdego, tu nie ma absolutnie żadnych wyjątków. Poza tym są głosy wskazujące na podejrzane zbieżności między Faustyną a Mateczką Kozłowską i jej "objawieniami" - analogia na zasadzie Garabandal-Mediugorie. Ponadto można odnieść wrażenie że formy kultu podane przez św. Faustynę wypierają kult Serca Pana Jezusa, o którym sam powiedział, że jest już ostatnim wysiłkiem Jego miłości, i jest on dany już na czasy ostateczne. Dlatego z tym większą ciekawością obejrzę materiał x. Bańki, może będzie akurat odnosił się do tych zagadnień, bo są często poruszane w tym temacie.

  • @Adalbertus78

    @Adalbertus78

    Жыл бұрын

    @@katarzynagrzanka8828 Pani spekulacje są tak samo uprawnione (i mogą być celne) jak moje zakłopotanie związane z tym (zwłaszcza z tym) ale i innymi zdaniami. Nie mam choćby najmniejszego pojęcia jak to "ugryźć". Patrząc na to zdanie literalnie, wszystko, każda cząstka krzyczy, że coś tu grubo nie pasuje. To podważa wszystko, wszystko można w tym zawrzeć i żadna, nawet najbardziej wymyślna teza może być podpięta pod to zdanie. Dziękuję za Pani głos. Również pozdrawiam serdecznie. Z Panem Bogiem

  • @ela0106ify

    @ela0106ify

    Жыл бұрын

    Sam fakt , ze „nikt prawie” nie widział Dzienniczka na oczy tylko poszczególne kartki daje do myślenia. Są książki bardzo stare zkserowane i można je przeglądać w e bibliotekach ale Dzienniczka nie ma. Ja mam dużo uprzedzeń i do Dzienniczka i do koronki więc nie przejmuje się ani św Faustyną ani jej objawieniami. I nie pomogło tez , ze swój oryginalny Dzienniczek podarła a później próbowała go odtworzyć bez składu i ładu , może dlatego taki chaos .

  • @katarzynagrzanka8828

    @katarzynagrzanka8828

    Жыл бұрын

    @@Rabarbar2345 No to chyba trzeba rozumieć w kontekście wszystkiego co Św Faustyna pisała . Jej rozumienie Miłosierdzia Bożego polegało na tym co jest opisane w Psalmie 130 Jeśli zachowasz pamięć o grzechach, Panie, Panie, któż się ostoi? Ale Ty udzielasz przebaczenia, aby Ci ze czcią służono. Zgadza się to wszystko z nauką Kościoła o Nadziei i Zawierzeniu Panu Bogu. Nie wiem który fragment ma pan na myśli ale może ten-Dusze które szerzą cześć miłosierdzia mojego, osłaniam je przez życie całe, jak czuła matka swe niemowlę, a w godzinę śmierci nie będę im Sędzią ale miłosiernym Zbawicielem. No tylko że Miłosierdzie i zaufanie w nie jest pierwszym krokiem na drodze do odpuszczenia grzechów. Św Faustyna pisała dużo o całkowitym posłuszeństwie Woli Boga, cierpliwym znoszeniu cierpień dla Niego. W Jej przypadku było to też odrzucenie przez własne zgromadzenie które miało Ją za delikatnie mówiąc niezrównoważoną..-O Boże wielkiego miłosierdzia , któryś odwrócił wzrok swój święty od aniołów zbuntowanych, a zwrócił ku człowiekowi SKRUSZONEMU, niech będzie cześć i chwała niezgłębionemu miłosierdziu Twemu , o Boże który nie gardzisz sercem UNIŻONYM. Pisała też o piekle więc nie ma to nic wspólnego z fałszywym miłosierdziem bez Bożej Sprawiedliwości. Zgadza się to z KK który mówi o przymiotach Boskich jako różnych określeniach jednej i tej samej, niepodzielnej Boskiej doskonałości czyli istoty. Co do Matki Kozłowskiej to założyła ona zdaje się nowy odłam religijny w którym została mianowana wcieleniem Ducha Św- to już komentarzy żadnych nie wymaga. Ksiądz Bańka wspominał o mariawitach- może coś jeszcze powie na nadchodzącym vlogu

  • @santarita3052
    @santarita3052 Жыл бұрын

    Odmawiajcie codziennie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nie słuchać żadnych przeciwników.

  • @agnieszkastachyra3570

    @agnieszkastachyra3570

    11 ай бұрын

    Jakby ci kazali komunie brać na reke tez bedziesz to robic, wystarczy poszukac informacje i prawda sama sie znajdzie

  • @januszsmyk4100

    @januszsmyk4100

    11 ай бұрын

    Dokładnie Tak..Amen ..

  • @yakotako717

    @yakotako717

    11 ай бұрын

    Ale zdajesz sprawy, że sprzeczne z teologią jest ofiarowynie Bóstwa?

  • @Dresta90

    @Dresta90

    10 ай бұрын

    Lecz sie

  • @mariusz_grabowiec

    @mariusz_grabowiec

    10 ай бұрын

    Nie odmawiać tej koronki. Nie słuchać żadnych zwolenników! Widzisz już jak niemądre są takie teksty?

  • @Mirrupepp
    @Mirrupepp10 ай бұрын

    Na piekło nie ma miejsca? W dzienniczku?! Tam ciągłe ostrzeżenia są przecież

  • @hannamays7238
    @hannamays72383 ай бұрын

    Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiałam całe lata uczestnicząc w Nowym Porządku Mszy , czyli w Nowej Mszy tworze Drugiego Soboru. Czytałam wtedy biografię siostry Faustyny i uderzył mnie sposób w jaki Jezus zwrócił się do Faustyny ukazując się jej , kiedy była ona z siostrą na tańcach , ale myślała już o wstąpieniu do zakonu . Jesus powiedział do niej : Jak długo będę jeszcze na ciebie czekał! Przyznam że uderzyło mnie to, bo pomyślałam że tak mogłby się zwrócić zazdrosny chłopak czy mąż a nie Jezus, ale dalej czytałam książkę i odmawiałam Koronkę . Kiedy zaczęłam uczestniczyć wyłącznie w Mszach Łacińskich , zapytałam księdza z SSPX co sądzi o Koronce do Miłosierdzia Bożego . Odpowiedział że zastąpiła ona nabożeństwo do Przenajświętszego Serca Jezusowego i że nie jest to dobre . Miał rację bo jak zauważyłam ja sama bardzo dawno nie odmawiałam Litanii do Przenajświętszego Serca Jezusowego. Oglądając film Faustina po jego zakończeniu była informacja o Kazimierzowskim autorze obrazu Jezusa . Powiedziano że po wybuchu II wojny odebrał sobie życie , wieszając się . Powiedziano również że był on aktywnym masonem. Dodatkowo na paru obrazach które namalował przedstawił diabła który miał jego twarz. Przyznam że coraz bardziej byłam skonfiskowana tymi informacjami. Ostatnio również zastanowiło mnie dlaczego siostra Faustyna popularyzowała Koronkę której pierwsze słowa brzmią : Ojcze przedwieczny ofiaruje Ci ciało i krew , duszę i bóstwo umiłowanego Syna twojego a Pana naszego Jezusa Chrystusa , na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata . Przecież ja nie muszę i nie mogę ofiarować Chrystusa Ojcu , za moje grzechy , bo On to już sam zrobił 2 tys lat temu, sam się ofiarował ! To jest uzurpowanie sobie Chrystusa aktu odkupienia na krzyżu świata ! Przestałam odmawiać koronkę a zaczęłam modlić się do Przrnajswietszego Serca Jezusowego. Mam piękną Jego figurę i intronizowalam Chrystusa w moim domu jako mojego króla , zbawcę i opiekuna rodziny. Polecam zrobić to wszystkim. Są książeczki które powiedzą jak to zrobić również materiały na Internecie. Święty Pius X bardzo to popularyzował i popierał .

  • @alonas.3433

    @alonas.3433

    2 ай бұрын

    @hannamays7238-, PEŁNA ZGODA . SERDECZNIE POZDRAWIAM.

  • @monikamariabrzoza6030
    @monikamariabrzoza6030 Жыл бұрын

    Jakie idiotyczne pytanie o to czy była zwiedziona. Ludzie cały czas łask doznają a oni w imię swoich dziwacznych przekonań pytają czy była zwiedziona.

  • @magorzatasokoowska4309
    @magorzatasokoowska4309 Жыл бұрын

    Tyle się nagadał i niewiele powiedzial. Z szacunkiem.

  • @WhyBug

    @WhyBug

    Жыл бұрын

    Fachowiec

  • @damian_ski
    @damian_ski Жыл бұрын

    Bardzo dziękuję za ten komentarz. Miałem wątpliwości z ruchem tradycjonalistów. Na szczęście mam probierz JP2 i św. Faustyny, teraz wszystko jasne.

  • @Justyn2941
    @Justyn2941 Жыл бұрын

    W Piśmie św powiedziano już wszystko co miało być powiedziane wierzącym by mogli Kochać Boga i naśladować Pana Jezusa w codziennym życiu

  • @mariadymek-lukesz3662
    @mariadymek-lukesz3662 Жыл бұрын

    Święta Faustyna nie była zbyt wykształcona wg ks.Szymona Bańka a kim był św Piotr do którego powiedział Chrystus budując swój Kościół ,mógł wybrać bardziej "wykształconego Apostoła np.Mateusza lub Łukasza " .Wybrał prostego Rybaka ,który na dodatek trzy razy zaparł się swojego Pana. Wykształcenie nie ma nic do tego co komu chce przekazać nasz Bóg którym jest Jezus .Chrystus

  • @tadeuszzsuedat5710
    @tadeuszzsuedat5710 Жыл бұрын

    Przez pierwszych 8 wieków Kościoła przyjmowano tylko komunię na rękę. Dlaczego tak naprawdę aktualnie wśród tak wielu Katolików panuje takie przekonanie, że przyjmowanie Komuni na rękę jest niegodne. Czy nie jest tak, że to przekonanie jest warunkowane właśnie bezkrytycznym podejściem do objawień z których to wynika, że Matka Boża przestrzega przed taką formą przyjmowania Eucharystii a także np. tym co mówią demony podczas egzorcyzmów. Np. z cytatu z taśm z egzorcyzmów Annaliese Michael wynika, że demony twierdzą że " komunia na rękę to dla nas bardzo dobre w piekle". Rozumiem chęć przejawiania szacunku do ofiary Chrystusa na wszelkie możliwe sposoby. Czy może jednak nie jest tak, że ciągła dyskusja o formie przyjmowania Eucharystii jest redukowaniem jej prawdziwego sensu i znaczenia. Czy biorąc pod uwagę to, że powinniśmy zachowywać ostrożność i dystans do objawień nie powinniśmy zauważyć tego, że ograniczenie dyskusji o Eucharystii do formy jej przyjmowania może być po myśli Szatana i demonów. Czy twierdzenie o niegodności tej formy Eucharystii nie jest też dyskredytowaniem tego jak rozumieli sens Eucharystii chrześcijanie w 1 millenium Kościoła.

  • @historia-muzyki-klasycznej
    @historia-muzyki-klasycznej4 ай бұрын

    Trzeba jeszcze pamiętać o tym że objawienia których miała doznać Siostra Faustyna nie są jedynymi objawieniami o Bożym Miłosierdziu w polskim kościele rzymskokatolickim. Były jeszcze wcześniejsze objawienia które rzekomo miała otrzymać siostra Maria Franciszka Kozłowska niejako założycielka Mariawitów. Tamte objawienia wpisywały się bardziej w przedsoborowa liturgię czy teologię. Jednak objawionych kościół rzymskokatolicki Nie dość że nie uznał to jeszcze samą Kozłowską wyklął...

  • @katarzynabadurska4225
    @katarzynabadurska4225 Жыл бұрын

    Przy ojcu Dolindo kosciol tez popelnil blad, przez ponad 20 lat byl prawie wyklety, dopiero teraz zaczeli go rehabilitowac...niestety kosciolem na ziemi rzadza tylko ludzie i nawet sam papiez moze sie pomylic....taka juz natura czlowieka. Z Bogiem....

  • @pawewu4546
    @pawewu4546 Жыл бұрын

    Zauważyłem, że w wielu miejscach, np. sanktuariach Matki Bożej odmawia się koronkę, a przecież Matka Boża w Fatimie prosiła o Różaniec. Czy obiektywnie rzecz biorąc, Różaniec nie jest głębszą i uśięconą tyloma cudami modlitwą? Oczywiście trzebaby dodać, że w tych sanktuariach odprawiane są NOMy.

  • @jankrzysztofewangeliczny7915

    @jankrzysztofewangeliczny7915

    Жыл бұрын

    Obie mantry pochodzą od jednego zwiedzenia. A na modlitwie nie bądźcie gadatliwy jak poganie.... kto to powiedział? Polecam list do Rzymian. A zbawienie jest z łaski, Efezjan 2, 5-9

  • @staszekhaliniok2167

    @staszekhaliniok2167

    Жыл бұрын

    @@jankrzysztofewangeliczny7915 protestanci nie muszą niczego. Są zapisani w księdze żywota. Raz zbawiony zawsze zbawiony.

  • @identytarysta2892

    @identytarysta2892

    Жыл бұрын

    Cóż, najważniejszym nabożeństwem Kościoła Katolickiego od czasów starożytnych jest brewiarz, tradycyjny różaniec (tzn. ten z 3ma częściami) to tak jakby uproszczona wersja brewiarza dlatego też powszechnie uważany jest za niezmiernie ważną formę pobożności.

  • @trinity3077

    @trinity3077

    Жыл бұрын

    A o takiej modlitwie mówił nasz Pan Jezus Chrystus: Mt 6, 9-13. Kogo tu usłuchać?

  • @staszekhaliniok2167

    @staszekhaliniok2167

    Жыл бұрын

    @@trinity3077 czyli wg Ciebie nasz Pan zabronił innej modlitwy? Chyba coś przekombinowaleś

  • @lomacs9149
    @lomacs9149 Жыл бұрын

    Błogosławiony Ksiądz Michał Sopoćko. Błogosławiony. Kropka. Święta Siostra Faustyna. Święta. Też kropka.

  • @iwogajda5253
    @iwogajda52533 ай бұрын

    "Napisz: Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdzie moje ogarnia ją i usprawiedliwia. Miłosierdziem swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się serce moje, gdy oni wracają do mnie. Zapominam o goryczach, którymi poili serce moje, a cieszę się z ich powrotu."

  • @StanWok
    @StanWok Жыл бұрын

    Jestem ciekawy co tutaj usłyszę, bo zawsze dzienniczek s. Faustyny był mi bliski. Zawsze wydawało mi się, że FSSPX nie robi tutaj żadnych problemów. W krakowskim przeoracie wisi obraz "Jezu Ufam Tobie" a w modlitewniku jest koronka do miłosierdzia Bożego.

  • @Twin2222

    @Twin2222

    Жыл бұрын

    @@jooo1q2w3e czyli zerowy.

  • @sylwianie3665

    @sylwianie3665

    Жыл бұрын

    @@jooo1q2w3e Znam kilku teologów o wysokim poziomie kultury. Z zaprezentowanego poziomu kultury należy zapewne wnioskować o poziomie znajomości teologii? 🤔

  • @sylwianie3665

    @sylwianie3665

    Жыл бұрын

    @@jooo1q2w3e Czyją pychę i czyje pieniactwo rozważamy? 🤔

  • @Twin2222

    @Twin2222

    Жыл бұрын

    @@magorzataw.8792 oj nie zgodzę się, proszę posłuchać tradycjonalistów, jest trochę kanałów. Eksperci w każdej dziedzinie i nie ma przeproś 🙂. Szczerze mówiąc ten kanał jest pierwszym, który da się słuchać. Choć i tutaj trzeba być czujnym.

  • @StanWok

    @StanWok

    Жыл бұрын

    @@magorzataw.8792 A co cię w nim niepokoi?

  • @sylwias3712
    @sylwias3712 Жыл бұрын

    Co do obrazu to sam Pan Jezus mówi , że nie w pędzlu i farbie jest wartość tego obrazu ale w tym Kogo on przedstawia.

  • @user-xh6xf4ft5w
    @user-xh6xf4ft5w Жыл бұрын

    Bóg zapłać. +

  • @katarzynagrzanka8828
    @katarzynagrzanka8828 Жыл бұрын

    Wielkie wielkie Bóg zapłać Księdzu. Super analiza. Rzetelna, dogłębna, pozbawiona jakichkolwiek subiektywnie wybranych argumentów. Czyste nauczanie Koscioła stosowane w praktyce. . Bogu dzięki za Kapłanów Bractwa.Zastanawiam się czy tę kontrowersyjną wizję trzymania Pana jezusa na rekach nie możnabyłoby wytłumacyć podobnie jak Świętego Antoniego Padewskiego który też doświadczył podobnej łaski- za życia otrzymał Dziecię Jezus do piastowania a rękach - wizja ta jest uwieczniona na wielu figurach świetego. Można to chyba tłumaczyć odpowiedzią, niejako próbą pocieszenia Pana Boga na wielokrotne tęsknoty wyrażane przez Siostrę Faustynę wobec Niego Podobne tęsknoty wyrazało chyba wielu świetych.. Może doszukiwanie się związku pomiędzy udzielaniem komunii na rękę a wizją Siostry Faustyny jest wyrazem zbytniej ostrozności? Dobrze że Ksiądz tutaj zaznaczył że wykrzywienie pism Siostry Faustyny nie jest jej winą. No i zarzut że nie ma za wielu odniesień do Ducha Świetego -do którego się zresztą Ksiądz Naujokajtis w ogóle się nie odniósł-jest chyba teologicznie nonsensowny w świetle dogmatu o Trójcy Sw. Myśle że wielu z nas nie zdaje sobie sprawy jak wiele musieli wycierpieć Święci Pańscy po to żebyśmy mogli stać się chociaż trochę lepsi.I nie chodzi tylko o meczennikó którzy przelewali krew fizycznie. Siostrze Faustynie zawdzięczam sama wiele dobrego..

  • @Jolawu1
    @Jolawu1 Жыл бұрын

    Świetny temat, Bóg zapłać. 🙏 Ważna konkluzja końcowa: najważniejsze są podstawy i ich źródło, do nich trzeba powracać zawsze, zwłaszcza w sytuacjach wątpliwości.

  • @Jolawu1

    @Jolawu1

    Жыл бұрын

    @@Joseph-kf7ht Pismo Święte, nauka Kościoła, Tradycja. Bez odbioru. Pozdrawiam

  • @stanisawkowalczyk7114
    @stanisawkowalczyk7114 Жыл бұрын

    Świat nadprzyrodzony jest inny. Sama próba zrozumienia tego innego świata już jest błędna gdyż do końca pozostanie tajemnicą jeśli nie w całości to w części. Ani ucho nie słyszało, ani oko nie widziało tego co Bóg przygotował dla tych którzy Go miłują.

  • @annagoebiowska9820
    @annagoebiowska9820 Жыл бұрын

    Czy wersje Dziennika z 1950 i 1957 były autoryzowane przez KS. M. Sopoćke. Gdzie fizycznie znajduje się oryginał i dlaczego nie są ujawnione? Czy to zatajenie jest zgodne z prawem wiernych do Prawdy?

  • @anini8057

    @anini8057

    Жыл бұрын

    Podobnie z tajemnicami fatimskimi, niestety pycha i besserwiserstwo hierarchii sprowadza na ludzi wątpliwości

  • @SebastianSeijeen-un4pl

    @SebastianSeijeen-un4pl

    Жыл бұрын

    @@anini8057 Przecież nie można powiedzieć najbardziej intymnych tajemnic wszystkim ludziom. Proszę Was.

  • @Makiela96

    @Makiela96

    2 ай бұрын

    @@SebastianSeijeen-un4pl co jest intymnego czego nie można powiedzieć wiernym w oryginale dzienniczka? Może po prostu jeszcze więcej błędów teologicznych, jeszcze bardziej potwierdzających że albo s Faustyna miała halucynacje albo że “objawienia” to było de facto mamienie diabelskie. Kościół przedsoborowy jakoś przy innych objawieniach nigdy tak nie czynił.

  • @urszulapietka8335
    @urszulapietka8335 Жыл бұрын

    Dziękuję za konkretny i ciekawy komentarz.

  • @iwogajda5253
    @iwogajda52533 ай бұрын

    "Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym sercem moim, wpadną w sprawiedliwe ręce moje."

  • @Anna-po6uf
    @Anna-po6uf Жыл бұрын

    Po komentarzach widać, że większość komentuje osądzając, bez wysłuchania treści… albo, co gorsza, wysłuchaniu… tylko poziom rozumienia kuleje… ogólnie nie jestem fanką kanału, ale tych, co w swej wypowiedzi zawarli osąd objawień lub księdza, przesłuchali materiał raz jeszcze.

  • @basia8559
    @basia8559 Жыл бұрын

    co by nie mowic BOG WRZECHMOCNY ..OJCIEC SYN DUCH SWIETY WIE DOSKONALE O NAS my tylko powierzchownie szczerze nic nic nic 💖💖💖👍👍👍🤗🤗🤗

  • @kasiek2210ful
    @kasiek2210ful Жыл бұрын

    "Potem dano jej wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężyć ich" Ap 13, 7

  • @Magdalena-gu6mm
    @Magdalena-gu6mm Жыл бұрын

    Nad czym sie zastanawia? 100 lat temu..prawie..wyszedl obraz Jezu Ufam Tobie..I jest znany na calym swiecie oraz Koronka. Tyle mi wystarczy. Ja to czuje w srodku..w duszy, ze byla sekretarka Boga

  • @sylwianie3665

    @sylwianie3665

    Жыл бұрын

    Tak sobie myślę, że jeżeli oryginalne zeszyty Dzienniczka, nie są dostępne dla ogółu zainteresowanych to daje to możliwości manipulowania tekstem. Jeżeli moderniści zechcą coś zmieniać powołując się na jej świętość, to nawet tego nie zauważymy. Dawid Mysior np. opowiada jak w anglojęzycznych wydaniach Biblii w słowach Pana Jezusa, opuszczono wyraz "post". Pan Jezus mówi, że pewne duchy można pokonać tylko modlitwą i postem. A w tekście napisano, że modlitwa. Nie wiemy ile jest zmian i gdzie. Warto mieć stare wydania.

  • @magorzatam.franczuk2016

    @magorzatam.franczuk2016

    Жыл бұрын

    @@magorzataw.8792 Luter podobnie jak pewien arcybiskup znalazł sobie wyższą konieczność. :)

  • @katarzynagrzanka8828

    @katarzynagrzanka8828

    Жыл бұрын

    ​@@magorzatam.franczuk2016 Tylko pousuwał ksiegi z biblii bo mu się wydawało że Kościół ma być finansowany z podatków. No i jest do dzisiaj w ichnim wyznaniu.Nasi bracia Nemcy tak mają widać ze porzadek musi być...Konieczność w czym, do czego i po co że tak zapytam..

  • @bartomiejwajda4356
    @bartomiejwajda4356 Жыл бұрын

    A czy jak św. Barbara podawała Komunię św. Stanisławowi Kostce, to oznacza zapowiedź szafarek Komunii? Ja bym nie robił złośliwych interpretacji.

  • @izaak2144

    @izaak2144

    Жыл бұрын

    A podawała? Najstarszy żywot św. Stanisława, który na szybko znalazłem ("ŻYWOT ŚWIĘTEGO STANISŁAWA KOSTKI WYZNAWCY napisany według żywota przez X. Franciszka Sakkini, kapłana T. J. w Kolonii w r. 1616 wydanego") mówi o aniołach, którzy przybyli do Stanisława z komunią za wstawiennictwem św. Barbary. Na obrazach również częściej przedstawia się aniołów udzielających komunii Stanisławowi, a nie Barbarę.

  • @Bownik

    @Bownik

    Жыл бұрын

    św. Barbara nie podawała komunii św. św. Stanisławowi. W starej Litanii do św. Stanisława Kostki jedno z wezwań, cytuję:" Św. Stanisławie, którego Aniołowie Niebiescy Ciałem Najświętszym karmili." Obrazek przy Litanii wizerunek Anioła, który podaje św. Stanisławowi komunię św. Album o św. Stanisławie Kostce z roku 1928 cytuje:" Drugim celem niniejszego dzieła jest przyczynienie się skromne do wzbogacenia ikonografii Świętych. Zaniedbanie tej dziedziny jest zdaje się z głównych przyczyn, że nowsze zwłaszcza obrazy Świętych odbiegają często zbyt daleko od właściwych Świętym cech charakterystycznych i od ich ustalonego typu. .Stąd też szeregu nowszych i najnowszych obrazów tego świętego nie odważyliśmy się umieścić w tym dziele..." przypomnę, że to jest rok 1928. Na jednym z obrazów Anioł podaje Komunię św. św. Stanisławowi. To znaczy, że prawda jest coraz bardziej zakłamana. Dodam, że św. Stanisław na obrazach w albumie nie przypomina wyglądem św. Stanisława z obrazków i obrazów dostępnych w sprzedaży. Widzą Państwo jak bardzo prawda jest zakłamywana.

  • @teresakorzeniowska4869

    @teresakorzeniowska4869

    2 ай бұрын

    Komunię do ręki brała Joanna DArc, Faustyna, Barbara, Matka Teresa Kalkuty to nie znaczy ze maja byc szafarki , bo to były swiete a co wojewodzie mozna to nie tobie smrodzie.

  • @xc7284
    @xc7284 Жыл бұрын

    Na tym kanale często było wałkowane, że wiara powinna być uzasadniona rozumem, a tu się pełno ludzi zleciało, co broni objawień na podstawie emocji. Skąd ci ludzie się biorą? Nie oglądali wcześniejszych materiałów? A może ktoś ich nasyła, żeby mącili ludziom w głowie?

  • @katarzynagrzanka8828

    @katarzynagrzanka8828

    Жыл бұрын

    Język mistyki jest jednak bardzo różny od teologii spekulatywnej- jest o tym vlog Księdza Dierżaka

  • @mateuszbienkowski2280

    @mateuszbienkowski2280

    Жыл бұрын

    Mnie się też wydaje że chodzi o mistycyzm, a to nie jest łatwe do wytłumaczenia rozumowo, np.mistyczne ciało Jezusa, no weź i to wytłumacz rozumowo by było jasno , przejrzyście i zrozumiałe dla każdego

  • @magorzatam.franczuk2016

    @magorzatam.franczuk2016

    Жыл бұрын

    Ale ja tak szczerze to rozum bym musiała jakoś zawiesić żeby słuchać i przyjmować to co lefebryści mówią.

  • @katarzynagrzanka8828

    @katarzynagrzanka8828

    Жыл бұрын

    @@magorzatam.franczuk2016 To może niech pani się najpierw zastanowi czy ktoś pani uprzednio w pani rozumie nie namieszał......do teg stopnia za ma pani teraz trudność z odróżnieniem prawdy od fałszu

  • @megi3658
    @megi36585 ай бұрын

    My od lat całą rodziną odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego Św.Papieża Piusa IX z 1847 roku.Polecam każdemu.

  • @michaosinski5432
    @michaosinski54322 ай бұрын

    Fajnie to ksiądz rozkminił na czynniki pierwsze, dziękuję. Czy będzie też analiza porównawcza siostra Faustyna vs Maria Franciszka Kozłowska? Niby podobne objawienia, a niepodobne, jedne uznane, a drugie nie uznane

  • @katarzynagrzanka8828
    @katarzynagrzanka8828 Жыл бұрын

    Widać że Ksiądz Bańka same trudne tematy wybiera. Jak kij w morowisko tych co tutaj bywają Już się nie mogę doczekać

  • @wiesawad.4462
    @wiesawad.446211 ай бұрын

    Próbowałam czytać ten dzienniczek, kilka razy podchodziłam i...niestety. Mam jeden wniosek: to pisanie osoby mocno zaburzonej psychicznie. Mnie odrzuca wręcz treść i sposób w jaki pisze. Nie dobrnęłam do końca, ale wątpię, aby coś się zmieniło. Mamy Pismo Święte i to powinno być dla Chrześcijanina wystarczające źródło i jedyna wskazówka. Mamy Jezusa, który prowadzi do Ojca i daje świadectwo, jak żyć. Żadne dzienniczki nie są nam potrzebne.

  • @mariusz_grabowiec

    @mariusz_grabowiec

    10 ай бұрын

    Nic dodać nic ująć, to była biedna kobieta, umęczona wytworami swojej fantazji, które z pewnością brała na serio przez co wiele wycierpiała.

  • @maggielovegood1667

    @maggielovegood1667

    6 ай бұрын

    Gdyby upubliczniono twój pamiętnik też by się nie dało tego czytać. Bo twoje opisy zawodów miłosnych, konfliktów w pracy, fantazji by wyglądały jak niestabilność psychiczna. Czyjeś osobiste zapiski nie są do publikacji.

  • @wiesawad.4462

    @wiesawad.4462

    6 ай бұрын

    @@maggielovegood1667 🤣🤣🤣🤣Nie każdy pisze pamiętnik. Właśnie opisałaś co zawiera TWÓJ pamiętnik. Nie przypisuj swoich rozterek każdemu innemu człowiekowi. W jednym masz rację. Wypocin Faustyny nie powinien nikt czytać.

  • @maggielovegood1667

    @maggielovegood1667

    6 ай бұрын

    @@wiesawad.4462 Bardzo po chrześcijańsku odpowiedź. To są problemy każdej osoby chyba że sugerujesz że nigdy nie byłaś zakochana, nigdy się z nikim nie pokłóciłaś itp. Po prostu czyjeś myśli zwłaszcza emocjonalne na papierze wyglądają źle co nie znaczy że osoba ma problemy psychiczne. A Faustna nie mogła się cenzurować bo spowiednik jej zabronił i nie miała żadnych umiejętności pisarski i ubogie słownictwo. Żeby kogoś oceniać trzeba wziąść pod uwagę cały kontekst jej działania.

  • @wiesawad.4462

    @wiesawad.4462

    6 ай бұрын

    @@maggielovegood1667 Szanowna dyskutantko. Serdecznie polecam przeczytać Biblię, wielokrotnie. Chrześcijan obowiązuje Nowe Przymierze, a w nim nie znajdziesz ani słowa o takich wyczynach, działaniach jakie są promowane, tolerowane, w KrK. Pomyliły ci się chyba pojęcia: chrześcijanin, katolik. To nie jest to samo.

  • @felek7284
    @felek728411 ай бұрын

    Demony wyja ,bo nienawidza Jezusa Chrystusa. Milosiernego Mozecie wyc nawet do księżyca sludzy szatana. Nich Bog Blogoslawi Bractwo Piusa X 🌷❤👍

  • @iwogajda5253
    @iwogajda52533 ай бұрын

    "Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenia i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski moje poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im, czego pragną."

  • @izaak2144
    @izaak2144 Жыл бұрын

    Udało mi się obejrzeć większość materiału, więc pozwolę sobie skomentować. Zasadniczo nie dodaje Ksiądz nic nowego do tego, co napisał ks. EN, a do czego odniosłem się pokrótce w moim poprzednim komentarzu. Tu "wypunktuję" kilka kwestii, które rzuciły mi się w oczy w filmie: Co do kwestii trzymania przez s. Faustynę hostii w rękach to to przecież wystarczy sięgnąć do Dzienniczka (wydaje mi się, że Ksiądz nie dodarł "ad fontes", bo omawiając tę kwestię zaznaczał Ksiądz sporo niewiadomych, co do okoliczności wydarzenia itd., a przecież wszystko jest opisane): "W dniu krucjaty, który jest dzień piąty miesiąca - przypadło to w pierwszy piątek - dziś jest mój dzień, abym trzymała straż przed Panem Jezusem. W dniu tym moim należy do mnie wynagradzać Panu Jezusowi za wszystkie zniewagi i nieuszanowania, modlić się, aby w dniu tym nie popełniło się żadnego świętokradztwo. Duch mój, w dniu tym, był rozpalony szczególną miłością ku Eucharystii. Zdawało mi się, ze jestem przemieniona w żar. Kiedy się zbliżałam do Komunii św., kapłan, który mi podawał Pana Jezusa, druga Hostia uczepiła się rękawa i nie wiedziałam którą przyjąć. Kiedy się tak chwilę namyślałam, kapłan ten zniecierpliwiony dał ruch ręką, abym przyjęła. Kiedy przyjęłam tę Hostię, która mi podał - druga upadła mi na ręce. Ksiądz poszedł od końca balustrady komunikować, a ja trzymałam Pana Jezusa na rękach przez cały ten czas. Kiedy się kapłan zbliżył powtórnie, podałam mu Hostię, aby zabrał do kielicha, bo w pierwszej chwili kiedy przyjęłam Pana Jezusa, to przecież nie mogłam mówić, że drugi upadł, dopiero aż spożyłam. Jednak kiedy miałam Hostię w ręku, odczuwałam taka moc miłości, że przez dzień cały nie mogłam nic ani jeść, ani wrócić do przytomności. Z Hostii usłyszałam te słowa: pragnąłem spocząć na rękach twoich, nie tylko w sercu twoim i nagle w tym momencie ujrzałam małego Jezusa. Ale kiedy zbliżył się kapłan - widziałam z powrotem Hostię" (Dz 160). Owszem, nie ma tu pochwały komunii "na rękę", ale samo zdanie "pragnąłem spocząć na rękach twoich, nie tylko w sercu twoim" jest co najmniej dziwne. Tak jakby ta konkretna sytuacja upadku hostii, wszystko na to wskazuje, przez nieuwagę kapłana - czyli sytuacja będąca być może nawet niezamierzoną profanacją hostii była chciana przez Chrystusa po to żeby spocząć nie tylko w sercu s. Faustyny, ale i na jej rękach (w jakim celu? czy spoczęcie Chrystusa w sercu przez Komunię św. nie jest wystarczająco "mocnym" doświadczeniem?) To nie jedyne dziwne doświadczenie s. Faustyny odnośnie do hostii: "PAN JEZUS NA PROŚBĘ ŚW. FAUSTYNY POZOSTAJE W KLASZTORZE, KTÓRY ZAMIERZAŁ OPUŚCIĆ W pewnej chwili powiedział mi Jezus: opuszczę ten dom . . . ponieważ są w nim rzeczy, które mi się nie podobają. I wyszła Hostia z Tabernakulum i spoczęła na rękach moich, a ja z radością włożyłam ją do Tabernakulum. Powtórzyło się to drugi raz, a ja uczyniłam z nią to samo, jednak powtórzyło się to trzeci raz, ale Hostia przemieniła się w żywego Pana Jezusa i rzekł do mnie Jezus: Ja dłużej tu nie zostanę, a w duszy mojej nagle obudziła się moc miłości ku Jezusowi i powiedziałam - a ja nie puszczę Cię, Jezu, z domu tego. I znowu znikł Jezus, a Hostia spoczęła na rękach moich. Znów włożyłam ją do kielicha i zamknęłam w Tabernakulum. I pozostał z nami Jezus. Starałam się trzy dni odprawić adoracje wynagradzającą" (Dz 44). Tu faktycznie trudno powiedzieć, czy jest to opis rzeczywistego zdarzenia czy wizja mistyczna. Raczej (biorąc pod uwagę kontekst poprzednich i następnych ustępów Dzienniczka i fakt odprawiania adoracji wynagradzającej) zdaje się, że wg s. Faustyny było to rzeczywiste zdarzenie (tak przynajmniej można rozumieć odprawianie przez nią adoracji wynagradzającej - gdyby to była wizja, to nie byłoby konieczności aktu wynagradzającego za zniewagę Najśw. Sakramentu). Tak czy siak, sytuacja jest jeszcze dziwniejsza niż poprzednia. Hostia "wychodząca" z tabernakulum i to trzykrotnie... Pan Jezus, który nie może się zdecydować czy "opuścić ten dom", w końcu bez słowa postanawia zostać itp., itd. Naprawdę, trudno powiedzieć, że problemem jest tylko "przesłodzony" język, a nie treść, która jest za pomocą tego języka przekazywana... Można podać więcej problematycznych fragmentów: "ŚW. FAUSTYNA W CZASIE PASTERKI WIDZI DZIECIĘ JEZUS Z BIAŁĄ ZAPASKĄ Godzina dwunasta, 25.XII.1934. Pasterka. Kiedy wyszła Msza św. zaraz mnie zaczęło ogarniać wewnętrzne skupienie, radość zalała mi duszę. W czasie ofiarowania ujrzałam Jezusa na ołtarzu, piękności nieporównanej. Dziecię to przez cały czas patrzyło się wszystkich, wyciągając swoje rączęta. Kiedy nastąpiło podniesienie - Dziecię nie patrzyło się na kaplicę, ale w niebo, po podniesieniu znowuż się patrzyło na nas, ale króciutko, bo jak zwykle zostało przez kapłana połamane i zjedzone. Ale zapaseczkę miało już białą. Na drugi dzień widziałam tak samo i na trzeci dzień tak samo. Radość jaka miałam w duszy, trudno wypowiedzieć. Powtórzyło się to widzenie w trzech Mszach św. tak samo jako w pierwszych" (Dz 347). Łamanie i jedzenie Dzieciątka - chyba nie tak katolicka teologia rozumie i opisuje to co dzieje się we Mszy św. i w czasie przyjmowania Komunii św? I dlaczego ta "biała zapaska" jest tak istotna, że s. Faustyna musiała o niej wspominać? Ano dlatego, że innym razem: "2.XII.1934. kiedy mi wypadło w tygodniu pójść do spowiedzi, trafiłam, jak mój spowiednik odprawiał Mszę św. W trzeciej części Mszy św. ujrzałam Dziecię Jezus, trochę mniejsze jak zwykle i z tą różnicą, że miało zapaseczkę fiołkową, a zwykle ma białą..." (Dz345). Widać kolor zapaseczki jest równie istotny co wielkość Dzieciątka (raz jest mniejsze, raz większe). Są też inne, niezwiązane z Najśw. Sakramentem, kontrowersyjne fragmenty, do których nikt się chyba na poważnie nie odniósł (tzn. nikt ze zwolenników objawień s. Faustyny nie potraktował wyjaśnienia ich rzeczywiście poważnie, tzn. inaczej niż prostym stwierdzeniem "taki metaforyczno-mistyczny język"), np.: "W chwili kiedy uklękłam, aby przekreślić wole własną, jako mi Pan kazał, usłyszałam głos w duszy taki: od dziś nie lękaj się sądów Bożych, albowiem sądzona nie będziesz. J.M.J. Wilno 4/II 1935.Od dziś, pełnię Wolę Bożą, wszędzie, zawsze, we wszystkim" (Dz 374) - Co się stało z sądem szczegółowym? Idźmy dalej - mówił Ksiądz o tym, że s. Faustynie zarzuca się pychę i pewność siebie wybierając na podstawie fragmentów Dzienniczka, w których mówi o samej sobie. Wrażenie te jest jednak równoważone przez liczne fragmenty, w których widzi swoją grzeszność itp. Owszem, może i prawda, ale spójrzmy tylko na ten fragment: "2/X.1936. Pierwszy piątek miesiąca. Po Komunii św., nagle ujrzałam Pana Jezusa, który mi rzekł te słowa: - teraz wiem, że nie dla łask, ani darów Mnie miłujesz, ale wola Moja droższa ci jest niż życie; dlatego łączę się z tobą tak ściśle, jako z żadnym stworzeniem". Podkreślam - "z żadnym stworzeniem"! Czyli bardziej niż z Matką Bożą? Ile by się potem nie podkreślało własnej grzeszności i niegodności to jednak trudno będzie "zrównoważyć" takie przekonanie, że jest się zjednoczonym z Chrystusem tak jak nikt inny. Wspomina Ksiądz, że ks. Sopoćko (przy okazji, drogi Księże Szymonie - nazwiska w języku polskim się odmienia, a więc: z księdzem Sopoćką, księdza Sopoćki itd., a nie z księdzem Sopoćko, księdza Sopoćko; taka sama zasada jak z nazwiskiem Kościuszko) dobrze oceniał wartość teologiczną Dzienniczka. A jak Ksiądz oceni wartość teologiczną tego zdania, które Faustyna zapisała po wizji czyśćca: "Usłyszałam głos wewnętrzny, który powiedział: Miłosierdzie Moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe" (Dz 20). Czy w Bogu jest jakaś różnica między jego atrybutami? Czy miłosiedzie i sprawiedliwość są ze sobą sprzeczne? Czy Bóg nie chce swojej sprawiedliwości? Można by tak jeszcze i jeszcze... Zainteresowanych odsyłam do bloga ks. Olewińskiego (pomijam więc kwestie dotyczące treści koronki, osoby i powiązać ks. Sopoćki itp.). Na koniec chciałbym zapytać: czy sam fakt, że Dzienniczek i kult Bożego Miłosierdzia według objawień s. Faustyny został zaakceptowany w czasie apogeum posoborowych szaleństw, za pontyfikatu i z inicjatywy JP2 nie wystarcza żeby "katolicy tradycji" zachowywali wobec nich daleko idącą ostrożność? Czy wykazywanie, że "Dzienniczek i s. Faustyna są ok", ale dalsze formy kultu są już być może nie do końca ok, nie przypomina Księdzu postawy "Sobór tak, wypaczenia nie"? (którą to postawę Ksiądz jak i całe bractwo odrzuca i krytykuje - i słusznie) Chodzi mi o to, że nie da się odłączyć jednego od drugiego (tak jak nie da się odłączyć wypaczeń posoborowych od samego soboru). Nie da się też wyabstrahować tej konkretnej formy kultu BM od kontekstu, w którym się on pojawił, a tym kontekstem jest: JP2, nowa teologia, "Dives et misericordia", kryzys posoborowy itd. Moim zdaniem (jeśli to w ogóle istotne) kult BM (podkreślam ciągle, że mówię o tej konkretnej formie z Dzienniczka, według s. Faustyny i JP2, związanej z koronką do BM s. Faustyny, ze znanymi obrazami - pierwszym namalowanym przez masona i drugim o niewielkiej wartości artystycznej i sakralnej - wystarczy spojrzeć, jak na nim wygląda Pan Jezus) to jedna z cech konstytutywnych posoborowia. Może lepiej żeby FSSPX nie wydawało żadnych oficjalnych opinii na omawiany temat, tym bardziej, że poziom merytoryczny i argumentacyjny jest, przykro to mówić, dość słaby.

  • @izaak2144

    @izaak2144

    Жыл бұрын

    [EDYCJA: dopiero obejrzałem do końca, ok - pod koniec Ksiądz cytuje i omawia ten fragment z "Komunią na rękę". W takim razie przepraszam za mój zarzut z poprzedniego komentarza. Tym niemniej, dlaczego akurat ten fragment uznał Ksiądz za szczególnie dziwny i kontrowersyjny, a nie fragment o Hostii wyskakującej z tabernakulum na ręce Faustyny i to trzy razy? Dziwne. KONIEC EDYCJI] Proszę jeszcze o opinię na temat wartości teologicznej i o próbę scharakteryzowania stanu duchowego i psychicznego osoby, która ma tego typu wizje (pogrubienia moje): "W czasie mszy św., którą odprawił Ojciec Andrasz, chwilę przed podniesieniem, przeniknęła duszę moją obecność Boża, a dusza moja została pociągnięta ku ołtarzowi. Wtem ujrzałam Matkę Bożąz Dzieciątkiem Jezus. Dziecię Jezus trzymało się ręki Matki Bożej; w jednej chwili Dziecię Jezus pobiegło na środek ołtarza z radością, a Matka Boża rzekła do mnie: Patrz, z jakim spokojem powierzam Jezusa w jego ręce, tak i ty masz powierzać swoją duszę i być wobec niego dzieckiem. Po tych słowach dusza moja została napełniona dziwną ufnością. Matka Boża była ubrana w białą suknię, dziwnie białą, przezroczystą [sic!], na ramionach miała przezroczystą niebieską, czyli jak błękit,zarzutkę, z odkrytą głową, włosy rozpuszczone; śliczna i niepojęcie piękna. Matka Boża patrzyła się z wielką łaskawością na ojca, jednak po chwili ojciec ZŁAMAŁ TO ŚLICZNE DZIECIĘ I WYSZŁA PRAWDZIWIE KREW ŻYWA; ojciec pochylił się i wniknął w siebie tego żywego i prawdziwego Jezusa; czy Go zjadł, nie wiem, jak się to dzieje. Jezu, Jezu, nie mogę podążyć za Tobą, gdyż Ty mi się stajesz w jednym momencie niepojęty (Dz. 677). "Kiedy raz poszłam na świat do spowiedzi, trafiłam, że mój spowiednik odprawiał Mszę św. Po chwili ujrzałam Dziecię Jezus na ołtarzu, które PIESZCZOTLIWIE I Z RADOŚCIĄ WYCIĄGAŁO RĄCZĘTA DO NIEGO, jednak ów kapłan po chwili wziął to piękne Dziecię w ręce i POŁAMAŁ, I ŻYWCEM JE ZJADŁ. W pierwszej chwili uczulam niechęć do tego kapłana z powodu takiego postępowania z Jezusem, ale zaraz zostałam oświecona w tej sprawie i poznałam, że bardzo jest miły Bogu ów kapłan" (Dz. 312) Czy te krwawe i okrutne opisy łamanego i pożeranego żywcem Dzieciątka na ołtarzu to katolicyzm?

  • @leaf427

    @leaf427

    Жыл бұрын

    @@izaak2144 Czy ręce tej zakonnicy były konsekrowane? NIE Ja nawet w wizjach i snach nie tykałbym Ciała Pańskiego, zwłaszcza po trzykroć. W objawieniach fatimskich też pojawia się wizja Hostii z kapiącą z niej do kielicha Krwią Pańską ale dzieci tego nie tykają ( całość lewituje w powietrzu).

  • @kasiakapa4519

    @kasiakapa4519

    Жыл бұрын

    Jalie są zarzuty w obec ks. Sopoćki?

  • @piotrkowalczyk9393

    @piotrkowalczyk9393

    Жыл бұрын

    ​@@kasiakapa4519 fotografował się jak mason - zdjęcia na blogu x. Olewińskiego.

  • @johnyjohny1341

    @johnyjohny1341

    Жыл бұрын

    ​@@izaak2144bardzo bym chciał by Ksiądz się odniósł do tych jakże ważnych i bardzo celnych uwag! Rozmawiałem z kolei z innym księdzem z bractwa, powiedział odrazu i bez ogródek że kult miłosierdzia Bozego w Kościele już był! Po co Pan Jezus miał by się objawiać kolejny raz i kazać ustanawiać nabożeństwo i święto które juz było? Wiem że my Polacy mamy niestety świętego świętych JP II który wyniósł na ołtarze Siostre Faustynę i niestety namieszało to w głowach katolików. Ja jestem bardzo nieufny tym bardziej że identyczne objawienia miała potępiona Feliksa Kozłowska. Zbyt dużo tego "ale". W prawdziwie Katolickich objawieniach wszystko powinno być jasne i spójne bez ciągłego zastanawiania się nad tym czemu tak a dlaczego tak? Kult NSPJ i NSNMP pierwsze piątki i soboty to jest ratunek, i tradycyjna koronka do miłosierdzia Bożego Piusa IX! Laudetur Jesus Christus et Maria Immaculata!

  • @rybakrybak4020
    @rybakrybak4020 Жыл бұрын

    Odpowiedź brzmi tak: szatan próbował ją zwieść ale ostatecznie przegrał.

  • @piotrmaniawski930

    @piotrmaniawski930

    Жыл бұрын

    Dlaczego przegrał? Większość katolików uważa Faustynę za świętą.

  • @rybakrybak4020

    @rybakrybak4020

    Жыл бұрын

    @@piotrmaniawski930 przegrał bo nie udało mu się.

  • @rybakrybak4020

    @rybakrybak4020

    Жыл бұрын

    @@magorzataw.8792 Skąd wiesz że osiągnął co chciał, rozmawiałaś z nim? 🤔

  • @subufer7560

    @subufer7560

    Жыл бұрын

    Kolega Rybak doznał swojego prywatnego objawienia. Dziękujemy za wtajemniczenie nas w ich mistykę.

  • @rybakrybak4020

    @rybakrybak4020

    Жыл бұрын

    @@subufer7560 Wystarczy że podziękujesz mi w swoim imieniu. Niech każdy podziękuje z osobna ,chyba że jest was cały legion.

  • @aleksanderstudzinski1690
    @aleksanderstudzinski1690 Жыл бұрын

    Przede wszystkim była posłuszna spowiednikowi. Nawet gdy kazał jej porzucić "wizje" co jest bardzo pozytywne i przekonujące. Wszystko co pochodzi od szatana jak pisze o. Maksymilian ma zawsze charakter braku pokory. W wypadku s. Faustyny nie da się tego zauważyć.

  • @JerzyMateuszJozef
    @JerzyMateuszJozef Жыл бұрын

    Bóg zapłać

  • @Totnik
    @Totnik Жыл бұрын

    Czy sformułowanie "ofiarowanie bóstwa" nie jest herezja ? Ksiądz dr Olewiński merytorycznie suchej nitki po "koronce" nie zostawia a argumenty KS Banki są dość mizerne ...

  • @Totnik

    @Totnik

    Жыл бұрын

    @@zer-sz5tu Kościołowi po Soborze w tych kwestiach ciężko ufać. Po za tym co to znaczy Kościół ??

  • @libglade3696

    @libglade3696

    Жыл бұрын

    X. Olewińskiemu nie ufam i sercem jestem by się okazał być w błędzie. Ale (pomijając parę nieścisłości i moim zdaniem sprzeczności) argumentację ma konkretną. Nie jestem w stanie wybadać jakiego pochodzenia ... Ale liczył bym na teologów, którzy mogli by rzucić światło byśmy nie musieli w tych czasach chaosu wierzyć temu czy tamtemu ale po prostuy zobaczyć to w świetle. Ale gdzie tam teologowie. Śpią w najlepsze.

  • @Totnik

    @Totnik

    Жыл бұрын

    @@libglade3696 Kuriozalna wypowiedź. W jednym zdaniu że się nie ufa a w drugim że konkretne argumenty?? Skąd x Olewiński ma argumentu, może stąd że jest doktorem teologii ale takiej katolickiej, autentycznej ? Na jakich teologów mamy liczyć tych sprotestantyzowanych i zmodernizowanych ??

  • @Totnik

    @Totnik

    Жыл бұрын

    @@zer-sz5tu Mnie nie interesuje co sobie sądzą wyznawcy fałszywych Religi tylko doktryna katolicka. Można sięgnąć np. do katechizmu kard. Gasparriego.

  • @libglade3696

    @libglade3696

    Жыл бұрын

    @@Totnik Nie każdy jest fanatykiem. Słyszał pan o czymś takim jak rozważanie w poszukiwaniu prawdy?

  • @ania8626
    @ania8626 Жыл бұрын

    Dobrze że ksiądz wskazał kilka opinii i ocen teologów odnośnie dzienniczka. Wyraził wątpliwości do kilku elementów z zapisow na które z pewnością wielu ludzi by nie zwróciło uwagi..może to drobiazgi, małe przemycenia, ale jednak ważne..🤔🤔

  • @grzegorz3116

    @grzegorz3116

    Жыл бұрын

    Ważne do czego? Dla kogo? Od kiedy to jakies podszepty 👿😈 są ważne?.

  • @user-fd1pf4lw2x
    @user-fd1pf4lw2x9 ай бұрын

    Prawda jest Prawdą, nie ma kompromisu. /Benedykt XVI/

  • @PS121GMG
    @PS121GMG4 ай бұрын

    ...czepianie się jednego fragmentu dla czepiania się... miała upuścić Hostię na ziemię albo wołać Kapłana z drugą Hostią w ustach, żeby zabrał Hostię z ręki... 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ Jedna wizja, która o niczym nie świadczy... nie ma co się nakręcać.

  • @truthwhatisthetruth
    @truthwhatisthetruth Жыл бұрын

    *@szkoyakwinaty7330* Serdecznie dziekuje, Ojcze, za te analize. Ja mieszkam w Australii i mam duzo wiekszy problem z Theologia Boskiej Woli Luizy Piccarrety. Jest bardzo trudo znalesc osobe duchowna, ktoraby objectywnie spojrzala na te sprawe. Nabozenstwo to Boskiej Woli wedlug Piccarrety jest obecne wszedzie i zyskuje na popularnosci. W moim poszukiwaniu prawdy o tym nabozenstwie, przeczytalm, ze bylo ono na Ideksie, ale nic autoratywnego. Bylabym bardzo wdzieczna, gdyby Ojciec zaadresowal te nabozenstwo. Bog zaplac. Anna

  • @jacekcendrowski2416
    @jacekcendrowski2416 Жыл бұрын

    Dziękuję za podjęcie tematu. Trzeba być ostrożnym. Kilka rzeczy naprawdę mnie zdziwiło. Tego nie ma w main streamie.

  • @AdaAla
    @AdaAla6 ай бұрын

    Bóg zapłać za wartościową analizę. Szukałam potwierdzenia, że treść koronki jest bezpieczna. Z filmu pani Natalii ( kanał Okiem Tradycjonalisty) pt."Na tę modlitwę uważaj", dowiedziałam się, że słowa o ofiarowaniu Bóstwa, należy pomijać. Ja częściej odmawiam różaniec. Natomiast dla mojej mamy koronka obok różańca jest modlitwą codzienną.

  • @zofiaporzycka7020
    @zofiaporzycka7020 Жыл бұрын

    Św. Ojciec Pio i wielu świętych mistyków było pobitych i atakowanych przez Złego. Dzieciom z Fatimy udzielał komunii św. Anioł.....

  • @K00477
    @K00477 Жыл бұрын

    Przede wszystkim to kontrowersyjna scena z Hostią jest pod numerem 44 w Dzienniczku, a tutaj przytoczono inną.

  • @Wiktoriabach
    @Wiktoriabach Жыл бұрын

    Bóg zapłać. Dziękuję za informację i PRACĘ POZDRAWIAM SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.

  • @leszekjezierski7753
    @leszekjezierski7753 Жыл бұрын

    Witam i pozdrawiam szczęść Boże 🕊️💝🌹💙🕊️

  • @marcinciszewski8033
    @marcinciszewski8033 Жыл бұрын

    Czy nagrałby ksiądz podobny filmik o Marii Valtorcie właśnie ? Wiem, że została krótko wspomniana, że Kościół potępił jej objawienia, ale nadal wiele osób powołuje się na jedno zdanie Piusa XII, które traktują jak imprimatur

  • @monikakrajewska5226

    @monikakrajewska5226

    Жыл бұрын

    Marcin Ciszewski a skąd Pan wziął informację, że potępił? Proszę o link

  • @wacekplacek7624
    @wacekplacek76245 ай бұрын

    REZYGNACJA Z MIŁOSIERDZIA WIEDZIE NAS PROSTO NA SĄD BOŻY

  • @K00477

    @K00477

    3 ай бұрын

    Rezygnacja z pewnych objawień prywatnych to nie jest rezygnacja z Miłosierdzia Bożego.

  • @anglistkajoanna4747
    @anglistkajoanna4747 Жыл бұрын

    Bardzo dziękuję za tak szczegółowe omówienie problemu. Dało mi to wiele do myślenia, bo bardzo lubię czytać Dzienniczek. Rozumiem jednak, że jeśli w niektórych kaplicach Bractwa jest obraz Jezusa Miłosiernego to jakieś połączenie z tą duchowością jest. Albo to po prostu tylko obraz, przedstawiający scenę ukazania się Pana Jezusa Apostołom po Zmartwychwstaniu. Bardzo serdecznie pozdrawiam

  • @jankrzysztofewangeliczny7915

    @jankrzysztofewangeliczny7915

    Жыл бұрын

    A może by tak Nowy Testament, np. List do Rzymian, Dzieje Apostolskie 17, 24 i do końca, Słowo Boże czytać? No po co, są dzienniczki 🤔

  • @sylwia4629

    @sylwia4629

    Жыл бұрын

    @@jankrzysztofewangeliczny7915 Jednemu wystarczy czytanie Pisma Świętego, inny szuka więcej, chce bardziej poznać Boga niż tylko w Biblii. Skoro Bóg jest nieograniczony to i my go nie ograniczajmy i nie szufladkujmy. W Biblii jest też napisane w Liście do Tesaloniczan "Ducha nie gaście, 20 proroctwa nie lekceważcie! 21 Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! 22 Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła"

  • @jankrzysztofewangeliczny7915

    @jankrzysztofewangeliczny7915

    Жыл бұрын

    @@sylwia4629 Unikajcie wszystko "wszystkiego" co ma pozór zła ! A właśnie to "objawienie" jest złem: ofiarę Pana Jezusa Chrystusa niweczy, bzdury o czyśćcu, którego nie ma i ta modlitwa " ofiaruje ci Ojcze Przedwieczny, ciało i krew i bóstwo najmilszego syna Twojego, a Pana Naszego Jezusa Chrystusa na przebłagania za grzechy nasze i całego świata. Jakim prawem ja lub Ty możesz zarządzać Ofiarą Jezusa Chrystusa??? To z woli Boga Ojca i z posłuszeństwa i umiłowania NAS przez Jezusa Chrystusa "kiedy jeszcze byliśmy grzesznikami" została złożona JEDYNA DOSKONAŁA OFIARA. - List do Hebrajczyków

  • @sylwia4629

    @sylwia4629

    Жыл бұрын

    @@jankrzysztofewangeliczny7915 proś Ducha Świętego, aby pokazał ci prawdę

  • @jankrzysztofewangeliczny7915

    @jankrzysztofewangeliczny7915

    Жыл бұрын

    @@sylwia4629 ignorancję prawdy z Biblii Ty nazywasz u siebie objawieniem "Ducha Bożego" Paweł Apostoł już takich pobłogosławił w liście do Galatów 1, 6-9

  • @emiliamisialkiewicz
    @emiliamisialkiewicz6 ай бұрын

    Ależ z księdza niewierny Tomasz. Pan nasz Jezus jest cudownie ludzki i taktowny. Św. siostra Faustyna została wyróżniona w ten sposób ze względu na ogrom łask wypraszanych poprzez koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest znana i odmawiania na całym świecie. Jest nowym narzędziem Pana do nawracania grzeszników. Mamy za co dziękować. Boża logika. Cudowna

  • @iwogajda5253
    @iwogajda52533 ай бұрын

    "Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję się w tętno ich serca, kiedy uderzy dla mnie."