Czy nauki przyrodnicze natrafiają na przypadki? Tomasz Placek | 2/5

Ғылым және технология

To niezwykłe, że nauki przyrodnicze zwierają przypadki. Jak dochodzi do odkrycia przypadku, rozumianego, jako indeterminizm? Czy ma to związek z teorią czy eksperymentem? Na te pytania odpowiada Tomasz Placek

Пікірлер: 4

  • @user-wb9qq5ey4g
    @user-wb9qq5ey4g3 жыл бұрын

    Bardzo miło widzieć, że youtube poleca mi wideo profesora, któremu zdawałem egzamin doktorski z filozofii kilka lat temu. Właśnie miałem pytanie o determinizmie w fizyce))))) To jest świetnie, że Państwo na swoim kanale wyjaśniają ludziom takie zaawansowane rzeczy w dość prostym języku. Chętnie pooglądam wszystkie widea na liście, bo teraz jako hobby zajmuję się popularyzacją nauki w Kijowie, więc będzie to dla mnie ciekawe.

  • @MrOldUpa
    @MrOldUpa6 жыл бұрын

    Jako totalny laik chciałem tylko powiedzieć, że robicie fantastyczną robotę i chociaż czasami rozumiem pewne rzeczy bardzo powierzchownie, to niech mnie diabli, jeżeli nie oglądam i słucham tych materiałów z najwyższą przyjemnością. Może kiedyś znajdę czas i motywację, żeby jako człowiek zupełnie po podstawówce oderwany od fizyki zacząć zgłębiać ją nieco bardziej niż tylko biernie :)

  • @budziszynek
    @budziszynek5 жыл бұрын

    czy rozpadem promieniotwórczym rządzi przypadek? wezmy np 1 kg pierwiastka promieniotwórczego Po pewnym czasie zwanym okresem półtrwania dokładnie połowa przekształci się w jądra trwałe Realizowane to jest w kilku krokach ale musi być swiadomość atomów Atom mówi kolego ty zrobiłeś pierwszy krok to ja teraz nie mogę zrobić tego samego Muszę czekać Dokładnie robi to połowa kg czyli musi być przepływ informacji pomiędzy atomami etc Mało tego znają jeszcze czas kiedy i w jakim okresie od wielkiego wybuchu Przypadek czy determinizm? Prosta sparawa a jakie pytania!

  • @slogers1278
    @slogers12784 жыл бұрын

    Na zdjęciu wyglądasz jak kobieta

Келесі