Credo.science, czyli astrofizyk w czarnej dziurze, Piotr Homola

Ғылым және технология

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Granice Nauki. Tym razem dr hab. Piotr Homola opowie nam o projekcie CREDO - nowatorskim poszukiwaniu rozwiązania zagadek kosmologicznych, w które zaangażować może się każdy posiadacz smartfona.
Uczestnik wykładu, niezależnie od posiadanej wiedzy i doświadczenia, będzie miał okazję do aktywnego włączenia się do badań prowadzonych w Cosmic-Ray Extremely Distributed Observatory (CREDO): międzynarodowym przedsięwzięciu naukowym poświęconym zgłębianiu tajemnic Wszechświata. Realizacja celów CREDO, jak i każdego innego projektu poświęconego poszerzaniu naszej wiedzy kosmologicznej, wymaga stawiania podstawowych pytań i wolnego od uprzedzeń poszukiwania odpowiedzi na nie, z czym wiążą się liczne trudności - metodologiczne i nie tylko. Wykład poświęcony będzie wprowadzeniu w projekt CREDO i badania promieni kosmicznych oraz zagadnieniom praktycznym i filozoficznym związanym z dokonywaniem odkryć w dziedzinie kosmologii.
Zapraszamy do odwiedzenia stron:
credo.science
/ credo.science
Dr hab. Piotr Homola pracuje na stanowisku profesora w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. Jest inicjatorem i liderem międzynarodowej współpracy naukowej Cosmic-Ray Extremely Distributed Observatory (CREDO) oraz założycielem Inkubatora Odkryć Naukowych.
#GraniceNauki #PrzełomyWNauce

Пікірлер: 8

  • @andrzejwitkowski1613
    @andrzejwitkowski16134 жыл бұрын

    Bardzo dobry wyklad. Zarówno pod względem merytorycznym jak i sposobu prowadzenia. jeden z najlepszych jakie ogladałem na YT.

  • @marianpazdzioch2846
    @marianpazdzioch28463 жыл бұрын

    Dzień dobry mógł by mi pan pomóc jak dołączyć do jakiejś drużyny bo wpisuje nazwe drużyny pod nikckem ale nie należę do drużyny .

  • @edwardlewandowski5473
    @edwardlewandowski54733 жыл бұрын

    2021 🌍🕊️📯🌷✋

  • @tomaszlaczek3386
    @tomaszlaczek33866 жыл бұрын

    Kiedy będzie na iOS bo niestety mam tylko appla produkty a jestem zainteresowany

  • @piotrhomola9215

    @piotrhomola9215

    6 жыл бұрын

    wersja na iOS na liście życzeń CREDO jest wysoko, na razie jednak brakuje nam developerów - zapraszamy do współpracy :)

  • @LeszekImielski
    @LeszekImielski6 жыл бұрын

    Brakowalo rowniez materii barionowej, to ta zostala znaleziona, a nie polowa ciemnej materii

  • @Pawelll75
    @Pawelll756 жыл бұрын

    Ja też chcę być odkrywcą. Zapalilem się z wypiekami o trzeciej w nocy, jak za dzieciaka do seti. 😲 Mam apkę credo, ale wysypuje się przy podaniu kodu z e-maila i kliknięciu loguj. Jeśli to polski projekt, to pasuje stronkę prowadzić równolegle i w polskim języku. Pozdrawiam i życzę sukcesu.

  • @piotrhomola9215

    @piotrhomola9215

    6 жыл бұрын

    Porównanie do SETI jak najbardziej na miejscu :) CREDO to projekt międzynarodowy, co prawda z polskiej inicjatywy i zarzadzany z Polski ale jednak docelowo globalny. Jeśli mialoby sie skonczyc na wysilku glownie polskim to nie byloby sensu zaczynac :) W konsekwencji jezykiem urzedowym CREDO jest angielski, a wersje lokalne wszelkich tekstow, w tym polska, pojawia sie w miare formowania sie zespolow redakcyjnych - zapraszamy do wspolracy w tym zakresie :) Z polskich elementow nalezy wymienic forum dla uzytkownikow aplikacji CREDO Detector, funkcjonuje lepiej niz angielskie, dostep przez credo.science. Jesli chodzi o klopoty techniczne to wlasnie forum jest odpowiednim miejscem do zglaszania problemow i do dyskusji. Obecnie faktycznie pojawiaja sie pewne trudności przy logowaniu i rejestracji, mamy nadzieje ze sytuacja bardzo szybko sie poprawi.

Келесі