Цікава історія 63. Україна - батьківщина половини народів Євразії?

До вашої уваги відео про теорії походження загадкових індоєвропейців, які були пращурами багатьох народів Європи та Азії, а їх мова, якщо порахувати колонізовані в новий час території обох Америк, Австралії, Нової Зеландії, окремих просторів Африки тощо, взагалі запанувала на половині планети Земля. Ми пошукаємо батьківщину праіндоєвропейської спільноти, обговоримо теорії її походження, а також визначимо місце України в процесах її народження та поширення.
Канал підтримує збір на купівлю дрона для одного з підрозділів 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс». Маленьких донатів не буває, кожна гривня наближає нашу Перемогу.
Допомога українським захисникам:
На покупку Квадрокоптера DJI Mavic 3 для одного з підрозділів 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади Едельвейс»
send.monobank.ua/jar/5t2Bs9To5m
Номер картки 5375411205851996
Телеграм каналу "Цікава історія" t.me/cikavaistoria
Використані матеріали до відео:
Первісна історія України / uahistory.co/book/pervisna/21...
С. Конча «Сто років індоєвропеїстики» / shron1.chtyvo.org.ua/Koncha_S...
Ю. Павленко «Проблема індоєвропейської прабатьківщини у контексті останніх лінгвістичних досліджень» / shron1.chtyvo.org.ua/Pavlenko...
С. Конча «Проблема походження індоєвропейців (аналіз концепцій)» / chtyvo.org.ua/authors/Koncha_...
С. Сегеда «Невідома Україна. У пошуках предків. Антропологічна та етнічна історія України», К., 2012 / shron1.chtyvo.org.ua/Seheda_S...
E. Powell «Telling Tales in Proto-Indo-European» / www.archaeology.org/exclusive...
Тіні загаданих предків. Від склавинів до русинів. Прадавня Україна, Русь і походження українців. Упор. К.Галушко, Харків, 2016
І. Винокур, Д.Телегін «Археологія України», Тернопіль, 2008
Л. Залізняк «Стародавня історія України», К., 2012
Давня історія України, К., 1994
Археологія України. Курс лекцій., К., 2005

Пікірлер: 76

  • @Cikava_Istorija
    @Cikava_Istorija11 ай бұрын

    Допомога українським захисникам: Збір на Квадрокоптер DJI Mavic 3 для одного з підрозділів 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади Едельвейс» send.monobank.ua/jar/5t2Bs9To5m Номер картки 5375411205851996 Завітайте на дружні канали: СМАКОТА kzread.info/dron/X5TTzcYblpgp9XXOsH-GWQ.html Олександр Петрик kzread.info/dron/TK_SgKI65k6IxKjcT4PhSQ.html

  • @user-vz6ur8ou9d
    @user-vz6ur8ou9d11 ай бұрын

    ДЯКУЮ ЗА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ТА ВІДНОВЛЕННЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ ВІД РАШИСТСЬКОЇ БРЕХНІ!

  • @Cikava_Istorija

    @Cikava_Istorija

    10 ай бұрын

    Дякую за підтримку!

  • @user-rt4im8us7e
    @user-rt4im8us7e11 ай бұрын

    Чудова тема, було цікаво, дякую.

  • @Cikava_Istorija

    @Cikava_Istorija

    11 ай бұрын

    Дякую за підтримку!

  • @user-lh3mv8kg6u
    @user-lh3mv8kg6u11 ай бұрын

    Дякую за цікаву тему. Що дивно, то ямники як доводять генетики, мали маркер R1b(по Y-хромосомі), а ось племена бойових сокир(шнурової кераміки), в основному R1a, вони походять з лісостепової зони східної Європи і з часом розселились аж до Балтики і фнських озер. А взагалі дуже багато племен так змішувались і міняли своє місце перебування, що дуже важко зараз визначити прабатьківщину індоєвропейських(арійських) народів.

  • @Cikava_Istorija

    @Cikava_Istorija

    11 ай бұрын

    Дійсно, питання дуже складне і важко буде знайти на нього відповідь. Дуже вже багато часу пройшло. Але наука йде вперед і може з часом щось трохи більше проясниться.

  • @user-bc6ms9xo1r

    @user-bc6ms9xo1r

    10 ай бұрын

    Гены R1b и R1a это не маркер а гены приспособления любых групп людей в жару или холод.Нет генов наций это бред у всех народов в тяжелых природных условиях вырабатываются эти и другие гены приживаемости организмов людей и все народы могут вырабатывать одинаковые гены приспособления к внешным условиям.

  • @user-lh3mv8kg6u

    @user-lh3mv8kg6u

    10 ай бұрын

    @@user-bc6ms9xo1r Отож це набувається з часом, через багато поколінь і не завжди змінюється від клімату. Так що ямники, не наші прямі пращури, хіба що до інших народів.

  • @user-bc6ms9xo1r

    @user-bc6ms9xo1r

    10 ай бұрын

    @@user-lh3mv8kg6u Ты телепень!!! Люди на землі мінялись і єволюцінувались під впливом клімату і продуктів харчування.Ген R1a это ген молокоедов образовался у разных народов во время ледникового периода.Люди в ледниковый период выжили употребляя молоко до преклонного возраста хотя большинство людей в Азии и Африки после 16 лет не могут переваривать белки молока и травятся.Животные во время зимы выкапывают сухую траву из под снега и едят а люди питаються моловом и мясом животных.Есть много других генов приспособления организмов к внешним условиям.У финно-угров к которым принадлежат и россияне-москали есть ген привыкания в алкоголю и они все алкаши им нельзя пить спиртное.Наші пращури трипільці це перші на Землі словяни і наші прямі батьки.Від трипільців які змішались з народами Ближнього Сходу і зьявились всі народи Европи а від трипільської української мови всі мови Европи і санскриту.Читай праці поляка мовознавця М.Красуського Давність української мови.

  • @mikola580hkr
    @mikola580hkr11 ай бұрын

    О цікаво тема. Часто яка спричиняє срачі як між дослідниками так і між простими людьми. Дякую за відео.

  • @Cikava_Istorija

    @Cikava_Istorija

    11 ай бұрын

    Не те слово. Багато різного начитався і зрозумів, що до крапки в цьому питанні ще дуже далеко.

  • @user-qk6lv8ft8v
    @user-qk6lv8ft8v10 ай бұрын

    Коли князь Ігор посіщав Швецію там ще небуло ні Німеччини ні Швейцарії бякую то було Швеція але німець був банкіром усього народу у Швейцарії дякую!🌞

  • @viktorvelikodniy3769
    @viktorvelikodniy37699 ай бұрын

    Тема ця складна і цікава. Найвірогідніше, протоіндоєвропейський мовний ареал сформувався десь між Дунаєм, Рейном і Дніпром.

  • @vianaveryderrien5335
    @vianaveryderrien533511 ай бұрын

    Djakuju za piznaval'ne istoryčne video 💙💛.

  • @Cikava_Istorija

    @Cikava_Istorija

    11 ай бұрын

    Дякую за підтримку!

  • @user-qn2jg7yg6o
    @user-qn2jg7yg6o10 ай бұрын

    У період трипільської та середньостогівської культур на території рашки, яку теж виділено на продемонстрованих картах жили АНДРОФАГИ

  • @oleksandrpetryk2002
    @oleksandrpetryk200211 ай бұрын

    Дякую за відео! Цікава тема!

  • @Cikava_Istorija

    @Cikava_Istorija

    11 ай бұрын

    Дякую за підтримку!

  • @dasha2232
    @dasha22327 ай бұрын

    Щира дяка за просвітлення🙌🏻 Хотілося б про берберів пізнати більше..начеб-то пращури слов‘янських народів 🤔

  • @Atanas_Horned
    @Atanas_Horned11 ай бұрын

    Чудове відео.

  • @Cikava_Istorija

    @Cikava_Istorija

    11 ай бұрын

    Дякую!

  • @NikolayBrodovski-rh5ou
    @NikolayBrodovski-rh5ou9 ай бұрын

    Ще пару таких роліків про вигадані історії і обявлять що батьківщина негрів полтавский регіон , комусь треба кандидата захистить і доречі докажуть а шо просто люди від морозу посвітліли, та ще як намалюють якесь дерево .

  • @andriiyevdokymov6781
    @andriiyevdokymov67819 ай бұрын

    По останнім дослідженням виглядає так. Завдяки землеробству в плодородному півмісяці утворився популяційний надлишок. Прото індоєвропейці мігрували двома шляхами- один землеробсько-скотарський через Турцію, Балкани і утворив кукутень-трипільську культуру, інший, скотарсько-землеробний, на схід чорного моря через Кавказ і на територію північного причорномор'я і приазов'я утворивши ямну культуру. На теренах подніпров'я і південно-східного подунав'я відбувся сінтез і взаємозбагачення двох культур, також в цю спільноту влилось місцеве неолітичне населення збирачів-охотників. В ітозі на цих теренах відбувся популяционний рост. І якраз тут сформувалася праіндоєвропейська мова. В наслідок погіршення клімату культура Трипілля еволюціонувала до степового скотарсько-землеробний напівкочового типу ведення хозяйства. В цей час з генної міщанини почала домінувати Р1А, чому не досить ясно, є гіпотеза що цей маркер якось пов'язаний з засвоєнням лактози в зрілому віці. Приручення коня як тягової сили замість використання коней як кормової тварини і винайдення легких повозок разом з розведенням молочних порід рогатої худоби дало мобільність. І надлишок степового населення хлинув на всі боки утворивши ті самі хвилі індоєвропейської міграції. Міграції бідних благородних молочників. Ці хвилі відбувались декілька тисячоліть виходячи з північного причорномор'я і приазов'я і повертаючись назад. Ось якось так.

  • @Ladoyar77
    @Ladoyar7711 ай бұрын

    Тому прошу вас також давати і географію та клімат того часу, а не сучасного. Дуже б важливо додати як виглядав на той час Дніпро-Славута та Великий Луг, наскільки легко було переправлятися через той самий Дніпро у ті часи 6000-4000 до нашої ери. Ті всі назви рослин, тварин є типовим для лісостепу. Так а де 6000 до н.е були ті лісостепи? Невже на Волзі в районі Казані чи у Прикаспії?

  • @AshFoxUA

    @AshFoxUA

    10 ай бұрын

    Та заспокойтеся, нехай прабатьківщиною праіндоєвропейців буде Львів

  • @andreastarov5112
    @andreastarov51124 ай бұрын

    Живуть і трудяться під небом Дажбожі внуки у віках, Їм щастя - миру й сонця треба, Земля - їх матінка свята. Могутня древня Аріана Зростила нескориму рать. І нам судилося віками Свою Країну захищать. Коли завила вража злоба, Війною впала на людей, Піднявся син Сварога-бога, Свободи рятівник - Арей, Народжений в годину бою, В війні титанів(асурів) проти зла. У боротьбі добра із тьмою Арея сила проросла. Нам Вітчизни воля дорога - Меч Арея нині у наших руках! Єдність - сила. Ми - могутня рать, Рідну землю нашу йдемо захищать. За Вкраїну, за її могуть Меч Арея - Правда прокладає путь. Хай пощезне-згине лютий враг: Меч Арея нині у наших руках. Немов Перуна блискавиці, Немов стосилий лютий смерч, Сварогом викуваний з криці - В руці Арея блиснув меч. Пощезли вороги-заброди, Надія скресла між людей. На захист миру і свободи Підняв меча свого Арей. Русі прадавньої святині Той меч Покрови захищав, І ти його тримаєш нині, Як Святослав колись тримав. Гримить небо та дрожить земля - разом ми рідну країну йдемо визволять, від брехливих й лютих окупантських зграй, Брате, міцно зброю у руках тримай, В'ється за нами перемоги стяг- пам'ять предків допоможе знайти вірний шлях! В степах Вкраїни виють гради, Війни кружляє лютий смерч, Та не давай врагам пощади, В руці твоїй - Арея меч! Шукаю хто може заспівати цей варіант пісні мені він більше подобається.

  • @Ladoyar77
    @Ladoyar7711 ай бұрын

    Та якщо ще поглянути не на сучасну геогрфію та клімат, а кінець Льодовика, то яка там Європа? Яка Азія - там був тундровий клімат або цілком льовик. Притулками були Франція, Іспанія та Україна. Який Каспій, якщо там були хололні сухі степи в кращому разі.

  • @AshFoxUA

    @AshFoxUA

    10 ай бұрын

    Коли був останній льодовик в Європі, а коли з'явилися праіндоєвропейці? Нічого не плутаєте з датами? Схоже ви занадто давніми вважаєте праіндоєвропейців

  • @user-qn2jg7yg6o

    @user-qn2jg7yg6o

    10 ай бұрын

    Україна, в Іспанії і Франції лише вузька смужка південного узбережжя

  • @Ladoyar77

    @Ladoyar77

    9 ай бұрын

    @@AshFoxUA нічого не плутаю. 12000 тому відступ льодовику, потім так зване young driyas різке похолодання на 1000 років з гаком. Потім знову потепління. Потім катастрофа Чорного моря приблизно 8500 років тому. Що спричинило велику міграцію. До того як праіндоєвропейці почали розселилися вони мали б спочатку відокремитися і певний час пройти період розвитку. Степ причорноморський та степ прикаспійський і далі казахський - дві великі різниці, тому що чи далі на схід тим більше сухий та контрастний клімат. Тому демографічний вибух праіндоєвропейці міг статися тільки в межах сучасної України, а не так,як розтягують схеми аж по південного Уралу. Далі - яке скотарство та приручення степових коней в Європі, в тіж же Німеччині? Там лісова смуга навіть зараз. А індоєвропейці це коні вози та кургани=могили. А розселення то вже справа наступна.

  • @AshFoxUA

    @AshFoxUA

    9 ай бұрын

    @@Ladoyar77 пане, праіндоєвропейці були 4000-3000 роках до н. е. - це не льодовиковий період, не 12 000 і не 8500 р до н. е. Початковий центр появи праіндоєвропейці це район річки Волга, сучасне місто Самара. А не територія України. Потім вони швидко розселяються по північному Причорномор'ї, Приазов'ї та Прикаспії. В район Волги вони прийшли з сходу та південного сходу, зі сторони Аральського моря. Тому в районі 8500-го року до н. е. вони були далеко від сучасної України.

  • @user-qn2jg7yg6o
    @user-qn2jg7yg6o10 ай бұрын

    Прекрасне дослідження цієї теми є в праці Олександра Фадєєва "Долітописна історія України"

  • @Siryi_Wolf
    @Siryi_Wolf11 ай бұрын

    Ой-вей, і знов на ті самі граблі, коли до купи звалено несумісні речі. Генетичне походження та культурні традиції чомусь вважають нерозривно пов'язаними, хоч насправді все навпаки. Варіацій безліч, племена людей різного генетичного походження взагалі можуть мати спільну культуру та мову, а іноді вони навіть зовнішню схожі. Найкращий приклад - ми самі. Слов'янські племена пов'язані Словом, тобто мовою, а генетично вони можуть походити від людей з протилежних частин західної півкулі. А ще з лінгвістичним аналізом є нюанси. У тому ж Гебеклі-Тепе є барельєфи з зображенням ведмедів, лис, кабанів, та інших лісових тварин, які були притаманні клімату Туреччини 12 000 років тому. Отже співставити появу в мові назви тварини з часом коли люди вперше її побачили у європейських лісах не вийде.

  • @m.kulbida9441
    @m.kulbida94419 ай бұрын

    А як щодо Чорноморського потопу (ЧП)? Прабатьківщина на дні моря. Не можу уявити ліпшого місця для життя в ті часи - 7-8 тис. років тому, ніж супердельта трьох річок - Дунаю, Дністра і Дніпра. Життя тоді там кишіло. Висновки Янко-Гомбах та ін. щодо багаторазової зміни потоків через Босфор ніяк не протирічать гіпотезі ЧП. Рівень моря коливався дуже сильно і дуже швидко (навіть з інверсіями солоності) внаслідок суперпозиції різних геокліматичних чинників. В бурхливій історії Чорного моря останній ЧП (десь 7500 р. тому) - лише короткий епізод, що став поштовхом виникнення індоеуропейської спільноти. Можливо, ця спільнота склалася не як стаціонарна мовно-культурна єдність, що тривалий час визрівала на певній території, а швидко - в процесі вимушеного руху різних спільнот із того "Понтійського Едему".

  • @rnr5712
    @rnr571211 ай бұрын

    Гарний ролік

  • @Cikava_Istorija

    @Cikava_Istorija

    10 ай бұрын

    Дякую!

  • @mikola580hkr
    @mikola580hkr11 ай бұрын

    Не завадило б відео про розселення кельтів у Європі.

  • @Cikava_Istorija

    @Cikava_Istorija

    11 ай бұрын

    Взято на замітку.

  • @Ladoyar77
    @Ladoyar7711 ай бұрын

    Нарешті чую про індоєвропейців українською. Тільки не розумію чому "Гімбутас"десь на волзі. Вона казала:" де більше курганів і давніше ці кургани, там і прабатьківщина індоєвропейців".

  • @npav641
    @npav6419 ай бұрын

    Мова реконструкціїї дуже нагадує англійську

  • @Mr.Dulov27
    @Mr.Dulov2711 ай бұрын

    Яка мета була у Росії в війні з Турцією в Болгарії (1877-1878)р.?

  • @Cikava_Istorija

    @Cikava_Istorija

    11 ай бұрын

    Записую в нотатник.

  • @AnarchoReptiloidUa

    @AnarchoReptiloidUa

    9 ай бұрын

    О, цікава тема, підтримую.

  • @user-yb6pm3xs5f
    @user-yb6pm3xs5f11 ай бұрын

    Втрата букви i кратке сховало iсторичним мороком державу вiд укрiв до айнiв, - вiд Балтики до Камчатки. За це отримали ,,Тартарiю,, з ,,мертвими,, мовами, яка камня на каменi не залишила, решта опинилась у вiковiй мерзлотi разом з мамонтами. З цього логiчно виглядає спроба взагалi стерти назву держави Укр Айна, - Українa з пам`ятi людства. От там i є прародина iндоєвропейцiв.

  • @user-ws9cl4bp3x
    @user-ws9cl4bp3x11 ай бұрын

    +

  • @V_Strategist
    @V_Strategist9 ай бұрын

    Версія Гімбутас перемогла!

  • @Cikava_Istorija

    @Cikava_Istorija

    9 ай бұрын

    Швидше має найбільшу кількість прихильників).

  • @V_Strategist

    @V_Strategist

    9 ай бұрын

    @@Cikava_Istorija скоріше найбільше підтверджень: археологічних, палеогенетичних, археолінгвістичних. Степову теорію обгрунтовано доведено.

  • @vovamalamuzh7451
    @vovamalamuzh745110 ай бұрын

    Це дуже нагадує "Московську" пропаганду !

  • @Spaty_Pora
    @Spaty_Pora11 ай бұрын

    Цікавить 6-9 сторіччя нашої ери на наших теренах

  • @user-lh3mv8kg6u

    @user-lh3mv8kg6u

    11 ай бұрын

    Ще цікавіще з початку нашої ери😊

  • @Cikava_Istorija

    @Cikava_Istorija

    11 ай бұрын

    На каналі є кілька відео про цей період. В одне відео не вміститься все)

  • @Cikava_Istorija

    @Cikava_Istorija

    11 ай бұрын

    Якщо мова про готів та інші германські племена, то в планах є підготовка такого відео.

  • @AshFoxUA
    @AshFoxUA11 ай бұрын

    Нарешті інформація з наукової точки зору, без будь-якого антинаукового мракобісся для "давніх укрів", котрі ледь не "Чорне море копали", а "з української пішли всі інші мови світу". Уточнення: Все ж таки початковим центром праіндоєвропейців була не саме Україна, а територія між Доном і Дніпром.

  • @Cikava_Istorija

    @Cikava_Istorija

    10 ай бұрын

    Я це й мав на увазі, коли говорив, що вона дещо західніше, ніж вважає М.Гімбутас.

  • @user-qk6lv8ft8v
    @user-qk6lv8ft8v10 ай бұрын

    Скажу правду частично до нас прийшли потомки Гіпербореї це теж Анти чи Атланти коли Гіперборея пала був Аркаім який третій відбудував справедливий князь Святоросів Фініст він жинився і жив у Америці у місті Фініст мімто святоросів Азгард-Ірійский пало від монгол з хвостами лисячими на шоломах і Китайскою армією Хазарів Аркаім теж пав князі яких було десять з Ярославом відступали аж до теперішнього Києва і основали після оборони столицю!.Нажаль тоді нічого ненотували і мало доказів осталось та є люди що памятають прошлі життя і обєднавшись ми найдем відповіді!🌞

  • @user-qn2jg7yg6o
    @user-qn2jg7yg6o10 ай бұрын

    Трипіль не прийшли в Україну, вони є праукраїнцями

  • @user-wl4os9sl5u
    @user-wl4os9sl5u9 ай бұрын

    А почему и нет? Через территорию нынешней Украины прошло столько народов на протяжении этих тысяча летий. . вполне возможно.

  • @sashkoabc2511
    @sashkoabc25119 ай бұрын

    Російська мова не являється слов'янською мовою, як і самі московити слов'янами. Це штучно створена мова. Ви б іще фєню віднесли до слов'янських мов. Адже там теж багато спільних слів.

  • @user-qk6lv8ft8v
    @user-qk6lv8ft8v10 ай бұрын

    Нажаль😂Раса існувала до Льодяникового періоду після потопу Даарії люди розселились на рівнинах на яких небуло льоду наші предки жили в Україні потім перейшли частково в Іран Махарама і Манхенджсдар а частково частково в Ірак в столицю Атлантів місляпотопну Ур-Халдійский потім деякі мудиеці прийшли у Індію як царь Дешарахта якого обрали королем (Династії сонця походження)

  • @user-rp3jq7gp1g
    @user-rp3jq7gp1g11 ай бұрын

    Древні українці несли цивілізацію іншим народам. Відомо, що "хохол" по тюркські означає "син неба". Це розповідає кримсько-татарський режисер Ахтем Сеітаблаєв посилаючись на мову матері, якось виступав з цим і один з кандидатів в президенти України. Тобто це почесне найменування цивілізаторів. По іншій версії українських дослідників "хохол" - це також почесне європейське найменування українців, означає "всевищий". Походить від німецького Hoh, що позначає вищу повагу (в варіанті hohе - славний, величний), і англійського All в значенні загальний, повсемістний. «Нohall» - так шановно зверталися європейці до українців, прибувавших в давні часи туди з просвітницькими і культурними місіями. Позаймали цей термін і на Сході, куди українці теж несли цивілізацію. Хоча араби і переставили склади, вийшло «Аllhoh», що стало в них позначати "вища істота". Піздніше цей термін трансформувався в "аллах".

  • @AshFoxUA

    @AshFoxUA

    10 ай бұрын

    Ахах, і тут цей фейк. Ганьба А. Сеїтаблаєву що він поширив цей фейк. А бездумні "вкраїнчики" взяли та повірили в цю маячню. Ганьба вам за поширення неправдивих міфів. Ні! Слово "хохол" не має тюркське походження і не перекладається як "син неба". Перш ніж таке заявляти, то дізнайтеся як в тюркських мовах буде "син" та як буде "небо" і нічого навіть схожого ви там не знайдете. В дійсності слово "хохол" має питоме слов'янське походження і ніякого божественного, величного та вищеістотного там немає. Тому вгамуйте свої комплекси меншовартості з пошуками величності там де її нема.

  • @andreelakiza

    @andreelakiza

    7 ай бұрын

    @@AshFoxUA було б гарно якщо б зʼявилося побільше розвіювань міфів щодо «ура-патріотичних» теорій в основі яких завжди стоїть велика Україна та її коріння, а все інше є лише на другому плані. та взагалі побільше б терезвості інформаційної в якісному форматі, а не постійне алкогольне опʼяніння возвеличенням україни під закускою «все що не є частиною патріотичного марафону = російське іпсо»🫦😭😮‍💨

  • @sanproekt
    @sanproekt9 ай бұрын

    Так! Тільки багато загинули - не змогли вчасно з котловану вибратись коли Чорне море викопали

  • @user-wf8vo8pd7t
    @user-wf8vo8pd7t10 ай бұрын

    Меньше читай цієї дурні ! Ми самі знаємо хто наші предки ! Україна є прабатьківщиною всіх білих людей. А інформація про це є в нашому сейфі довготривалого зберігання в ІНДІЇ, конкретно де не скажу, за рано ще !!!!

  • @romanradyk3789
    @romanradyk378910 ай бұрын

    Це вам партія Зе дала доручення? Нісенітниця!

  • @user-ep1js6qf7q
    @user-ep1js6qf7q10 ай бұрын

    Шановний, де ти вигадав що пруська мова мертва? Це з якого переляку? Німецька иова і є пруська. Прусія юридично існувала до другої половини 20 століття. А штучна держава Німеччина прошу Германія утворена лише в 1871 році Францією і Прусією. Індоєвропейців не існувало ні мови ні віри. Цей термін вигаданий новоствореними німцями-прусаками ніби-то вченими лише наприкінці 19 ст. Цей термін лише порожній звук в уявному утворенні великого рейху. Навіть в сучасній Індії не існує єдиної мови, а отже індійців як єдиного етносу. Зате Україна дійсно древня і не можна робити такі вкиди невіглства. Доречи скіфска мова жива і розповсюджена.

  • @user-xb8lx5xx5i
    @user-xb8lx5xx5i9 ай бұрын

    Батьківщина їх є Велика Арменія

Келесі