Bogaty ojciec, biedny ojciec Roberta Kiyosaki. Jak się bogacić?

Przełam lęk przed mówieniem, zobacz kurs twórcy kanału:
bit.ly/Mistrzostwo_Przemawiania -~-
Animacje na zlecenie: ideaman.tv/animacje/
Dotacja na rozwój kanału: bit.ly/dotacjanieprzecietna
Konsultacje, mentoring i pytania: leszek@ideaman.tv
Robert Kiyosaki w swojej bestsellerowej książce "Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec" przedstawia proste, ale niezwykle skuteczne narzędzia myślowe i praktyczne, która mają jeden cel: pomóc Ci zdobyć w życiu więcej pieniędzy i swobody. Wolność nie zaczyna się w miejscu gdzie pojawiają się pieniądze - często ludzie na dobrych stanowiskach stają się ich niewolnikami poprzez niewłaściwe decyzje życiowe. Prawdziwa wolność zaczyna się wtedy gdy możemy decydować zarówno o swoich finansach jak i swoim czasie. Do tego namawia nas Robert Kiyosaki, a ja dodaję do tego swój autorski komentarz.
---
ideaman.tv - animacje na zlecenie
Inne Animacje: bit.ly/nieprzecietneidee
Fanpage Facebook: / nieprzecietneidee
Grupa FB: bit.ly/grupanieprzecietnych
Wszystkie treści, w tym nazwy własne i cytaty, są użyte w celach edukacyjnych. Zastosowanie logotypów ma charakter informacyjny. Żaden z elementów filmu nie jest i nie może być substytutem terapii lub indywidualnej porady psychologicznej.

Пікірлер: 145

  • 7 жыл бұрын

    Dzięki za pozytywne i negatywne opinie. Pytanie do Ciebie - jaki powinienem temat zrealizować na tym kanale? Chętnie wybiorę najciekawsze sugestie - pisz poniżej.

  • @user-mo4mc6gn4c

    @user-mo4mc6gn4c

    5 жыл бұрын

    Jak już jesteśmy przy Kyosaki - bardzo bym chciał zobaczyć u Ciebie na kanale podobne wideo o jego książce "Kwadrant Przepływu Pieniędzy"

  • @emactonpl
    @emactonpl7 жыл бұрын

    prosta prawda, tak trudna do przyjęcia a tym bardziej zrozumienia przez niektórych, zwłaszcza tych, którzy od poniedziałku do piątku tyrają jak woły za gówniany pieniądz, by w sobotę prawie wszystko wydać, wieczorem się najebać, w niedziele narzekać, jak to ciężko, by od poniedziałku znowu tyrać jak woły za gówniane pieniądze

  • @agnieszkablok7878

    @agnieszkablok7878

    6 жыл бұрын

    prawda !!!

  • @pawerutkowski2580

    @pawerutkowski2580

    6 жыл бұрын

    "gówniany pieniądz " to wszystko zasługa podatków. Państwo zabiera nam około 60-70% naszej pracy. Mam na myśli wydatków podatki te w pensji ale i co nie kupimy płacimy podatek VAT + podatek normalnych przez co ceny produktów są mocno zawyżone. Przypominam że podatek VAT w większości przypadków wynosi 23%.

  • @DonSochaczi

    @DonSochaczi

    6 жыл бұрын

    Paweł Rutkowski podatki podatkami, a gówniana mentalności to inna historia. Ci ludzie nawet jakby zarabiali dwa razy tyle to i tak by wszystko przehulali bo najzwyczajniej nie mają w sobie za grosz wyobraźni

  • @Aevahill

    @Aevahill

    5 жыл бұрын

    Tu nie chodzi o brak wyobraźni, a złe nawyki umysłu.

  • @DonSochaczi

    @DonSochaczi

    5 жыл бұрын

    @@Aevahill chodnik samymi nawykami nauczyłby się tylko odwlekać konsumpcje w czasie. Wyobraźnia i kreatywność są potrzebne - musisz mieć w końcu pomysł jak lokować kapitał

  • @dobromiosc3195
    @dobromiosc31955 жыл бұрын

    Ogladam wiele milionerow motywatorow, ale dzis wpadlem na twoje filmiki i musze powiedziec ze mega trafiaja do glowy mega wiedza streszczona w 10minutach filmiku !!!! Szacun i dzieki 😉😉😉😉

  • @MrCichyMistrz
    @MrCichyMistrz5 жыл бұрын

    Fantastyczne materiały . Mnóstwo wiedzy, która świetnie mobilizuje do polepszania swojego życia. Dzięki za motywacje, tego mi brakowało !

  • @annas.5682
    @annas.56826 жыл бұрын

    Swietne przygotowanie do tematu. Gratuluję. Marzylyby mi się takie elementy edukacji już w szkole podstawowej.Pozdrawiam

  • @Sebastian-Wieszczeczynski
    @Sebastian-Wieszczeczynski7 жыл бұрын

    Bardzo mądry filmik. Świetne uzupełnienie po przeczytaniu właśnie tej książki :-)

  • @olafkardas4865
    @olafkardas48656 жыл бұрын

    Tak trzymaj . Bardzo ciekawe i przydatne filmy

  • @pawelgigi6364
    @pawelgigi63645 жыл бұрын

    Nie dawno trafiłem na twój kanał. Bardzo się cieszę że jest jeszcze ktoś kto wrzuca na YT wartościowe filmy z dużą dawką praktycznej wiedzy i fajna motywacja do działania. Wszystkim myślącym polecam ten kanał :) pozdrowienia dla prowadzącego :)

  • @oliwiagrudniok4468
    @oliwiagrudniok44686 жыл бұрын

    Racja. kolejny genialny filmik !! Tak trzymaj ;)

  • @anielak4737
    @anielak47376 жыл бұрын

    Cieszę się, że powstał filmik o takiej tematyce. Studiuje ekonomię i przypadkowo natknęłam się na książkę Roberta Kiyosaki. Mój punkt widzenia się zmienił, z chęci zdobycia wymarzonej pracy przeszłam na chęć szkolenia się w zakresie inwestowania. Nie żałuje, że uczę się ekonomii na studiach. Nauczyłam się sporo, a łącząc to z wiedzą osób bogatych i doświadczonych ciągle poszerzam swoje umiejętności. Dziękuję za ten wspaniały kanał, od niedawna jestem jego fanką i bardzo mi się podoba. :)

  • @BruceWayne-hp6tp
    @BruceWayne-hp6tp6 жыл бұрын

    Bardzo pożyteczny materiał i kolejne dwie książki do przeczytania... :)

  • @NiL2050R
    @NiL2050R7 жыл бұрын

    Bardzo Ciekawy film

  • @perzanowiak
    @perzanowiak7 жыл бұрын

    Czytałem tę książkę, oglądałem filmy i prezentacje jej autora i innych ale ten film trafił do mnie najbardziej.

  • @MarcinZajd
    @MarcinZajd4 жыл бұрын

    Dziekuję Ci za Twoją pracę. Dobra robota!

  • @mrLisek89
    @mrLisek895 жыл бұрын

    Dziękuję!

  • @radosawdymowski485
    @radosawdymowski4855 жыл бұрын

    Podobało mi się!

  • @mk-jf9eo
    @mk-jf9eo6 жыл бұрын

    kocham CIĘ :D serio. tyle mądrości to mało kto ma w głowie..

  • @Jednoreki_Bandyta
    @Jednoreki_Bandyta6 жыл бұрын

    Ciekawy punkt odniesienia, na dodatek pokrywa się w pewnej mierze z moją mentalnością. W sumie, zawsze (albo prawie od zawsze) wydawało mi się oczywiste, że wydawanie pieniędzy na podniety jest właściwie bezcelowe, bo przynosi satysfakcję jedynie na te kilka minut/godzin (przy pasywach Kiyosakiego może nawet miesięcy), ale na dłuższą metę taki delikwent wpada od razu w histerię, bo wydał wszystko, co miał i na dodatek wziął kredyt. Nie do końca potrafię sobie wyobrazić, jak nieprzewidującym trzeba być, żeby żyć "od dziesiątego do dziesiątego", czasem nawet myślę, że to szczyt ignorancji. Przecież oczywistym powinna być konieczność odkładania pieniędzy na później czy to na lokatę, czy na konto oszczędnościowe, a być może i do skarpety w obawie przed podatkiem. Zasady Kiyosakiego, które tu omawiasz rozszerzyły trochę mój pogląd i faktycznie wydają się być praktyczne. Z jego książki wynika w sumie to, o czym myślałem zawsze... Że bogactwo to stan umysłu, rozwodzić się głębiej już nad tym nie będę, bo ty to zrobiłeś powyżej. Teraz za to nurtuje mnie taka myśl... Czy z punktu widzenia Kiyosakiego inwestowanie w wiedzę jest jednocześnie aktywem i pasywem? Aktywem, bo niesie przyszłe korzyści, pasywem zaś, bo stanowi zabezpieczenie na przyszłość i (być może) poszerza strefę komfortu?

  • @wawrzyniecstefanski6734
    @wawrzyniecstefanski67345 жыл бұрын

    Fajne. Kiosaki dał mi do myślenia 8 lat temu. Nowy temat: może coś o targowaniu się? Albo Simon Sinek: Liderzy jedzą na końcu?

  • @dawidbujewski8522
    @dawidbujewski85227 жыл бұрын

    Doktorat robi się nie dla pieniędzy dla zajmowania się nauką, odkryć, satysfakcji ze swojej pracy i bycia naukowcem. Niestety praca naukowa nie daje pieniędzy, ale nie dla każdego pieniądze są najważniejsze :)

  • @Toorek100

    @Toorek100

    6 жыл бұрын

    Tylko żeby potem tacy ludzie co mówią że dla nich pieniądze nie są najważniejsze nie biadolili że tak słabo płacą za ich pracę bo na chleb nie wyrabiają :P

  • @ahrithenine-tailedfox3473

    @ahrithenine-tailedfox3473

    5 жыл бұрын

    Nie każdy ma doktorat z pasji.

  • @Mr.Bart00
    @Mr.Bart005 жыл бұрын

    Trafiłem na ten film dopiero teraz i czytając komentarze teraz już wiem dlaczego tak mało ludzi osiąga życiowy sukces. Kiyosaki chciał uczyć ... Ale ludzie nie chcą się uczyć. Szkoda słów i czasu. Jednak Ci którzy mają osiągnąć sukces osiągną a pozostali niestety pozostaną w miejscu. Pozdrawiam.

  • @lamocaccino
    @lamocaccino5 жыл бұрын

    Jestem fanka Roberta Kiyosaki i to co jest przedstawione w filmiku to tylko mala czesc jego madrosci. Przeczytajcie jego kasiazki a nie bedziecie zalowac! :) Mi Kiyosaki otworzyl oczy i pomogl zrozumiec to co nas otacza, sytuacje ekonomiczne poszczegolnych ludzi, ktore sa faktycznie wynikiem ich podejscia do wyksztalcenia, nauki i pracy.

  • @dobromiosc3195
    @dobromiosc31955 жыл бұрын

    Super 😉💪💪💪💪💪💪

  • @wojciechdybikowski6478
    @wojciechdybikowski64785 жыл бұрын

    Znam doktoranta, który jest bardzo pracowity już od początku mgr, efekt? Ma stypendium,(standard) ale jest też w zespole badawczym który dostał grant. (pomógł realnie swoim współpracownikom w jego uzyskaniu) i ma dużo więcej niż najniższa krajowa :)

  • @NexusPlayinGames
    @NexusPlayinGames7 жыл бұрын

    Inspirujesz się kanałem "Nieprzeciętne Życie" bo twój kanał jest do tamtego bardzo podobny filmy które tworzycie też są o podobnej tematyce stąd moje pytanie to jest link do jego filmiku kzread.info/dash/bejne/eoGBmbKicZvXg9Y.html P.S pytanie jest z czystej ciekawości. Pozdrawiam ^^

  • @piotrchaber6200
    @piotrchaber62003 жыл бұрын

    Taka lekcja powinna być wykładana każdemu jako podstawowa edukacja

  • @alas5617
    @alas56177 жыл бұрын

    Wszystko ładnie, pięknie, ale jak zarobić na pierwszą nieruchomość? Pozdrowienia od milenialsa, świeżo po studiach (technologia chemiczna na polibudzie) za prace za najniższą krajową i muszącym wynajmować mieszkanie bo nikt nie da mi nawet kredytu...

  • @alas5617

    @alas5617

    7 жыл бұрын

    Wszystko jest jak najbardziej zrozumiałe i motywacji mi nie brakuje. Ale dam Ci prosty przykład. Zarabiając najniższą krajową, płacąc za wynajem mieszkania i nie mając nałogów, na durne prawo jazdy (drobna inwestycja jak to nazwałeś) musiałam oszczędzać ponad pół roku - a przecież to tylko 1500zł!. Wiec niech mi to ktoś wyjaśni jak w takim tempie mam uzbierać na wkład na mieszkanie? Zdążę przed emeryturą? A no tak, jaką emeryturą...do tego czasu już nie będzie ZUS i wszystkie pieniądze, które mi zabierają i które mogłabym ZAINWESTOWAĆ przepadną.....

  • @alas5617

    @alas5617

    7 жыл бұрын

    Ale ja nie wątpię czy da się to zrobić tylko czy w obecnych czasach zdążę przed emeryturą? Kiedyś może trudniej było o informacje i dłużej zajmował proces uczenia się ale wszystko było nieporównywalnie tańsze. A teraz nawet mimo chęci to nie ma pieniędzy na dodatkowe inwestycje jak. np. kurs. I nie chodzi mi o same zdobycie wiedzy ale o potwierdzenie umiejętności. Bo co z tego że kupię książkę i się nauczę jak za certyfikat trzeba zapłacić niemałe sumy. I jak potem zdobyć staż (który oczywiście jest bezpłatny i na pełny etat) i utrzymać się przez rok. A do tego wszystkiego nie zapomnieć, że się ma 20 pare lat i już się nigdy nie będzie tak pięknym i zdrowym jak teraz i to też należałoby jakoś wykorzystać...

  • @alas5617

    @alas5617

    7 жыл бұрын

    A kto twoim zdaniem daje takie potwierdzenie, że ktoś jest ekspertem? TV gdzie randomowego lekarza nazywają ekspertem od czegośtam tylko dlatego że się w tej sprawie wypowiada? No i kto jest bardziej wiarygodny magister czy doktor nauk?

  • @mikoajfghfuh408

    @mikoajfghfuh408

    7 жыл бұрын

    Na kanale ,,Rozwojowiec.pl" jest materiał na ten temat. Poszukaj na jego kanale filmiku ,,w co inwestuje polski 28 letni rentier"

  • @mikoajfghfuh408

    @mikoajfghfuh408

    7 жыл бұрын

    Na kanale ,,Rozwojowiec.pl" jest materiał na ten temat. Poszukaj na jego kanale filmiku ,,w co inwestuje polski 28 letni rentier"

  • 4 жыл бұрын

    Dobra recenzja książki. Tylko utwierdzam się w tym, że Pan Robert oszukuje ludzi mówiąc im, że mają oszczędzać, inwestować, zarabiać i nadwyżkę znów inwestować żeby stali się bogaci. Sam dorobił się na sprzedaży właśnie takich bajeczek. :) Jeśli chcesz stać się bogaty jak Pan Kiyosaki to nie podążaj za jego wskazówkami tylko stwórz to co on, zapakuj i sprzedaj milionom ludzi. Sukces gwarantowany w przeciągu paru lat... Chyba, że chcesz być bogaty w wieku 60+ to rób to co jest zapisane w jego książkach. Chociaż wątpię, że chcesz to osiągnąć tak późno. 😊 Pozdrawiam. 😊

  • 4 жыл бұрын

    Najlepszą drogą do pieniędzy jest tworzenie produktów i sprzedaż, nie jestem pewien czy gdziekolwiek Kiyosaki twierdził inaczej. Tak samo nie każdy ma żyłkę/osobowość do własnej działalności - etatowcy mają niewiele wyborów, w szczególności w kraju, w którym niewiele pozostaje ponad wypłatę. Sensowniejsze to jest niż przeżeranie wszystkiego, więc nie wiem czy akurat kontestowaniem Kiyosakiego nie robisz jedynie dobrze sobie i swojemu poczuciu lepszości jako osoba z drygiem przedsiębiorcy. W sensie - zejdźmy na ziemię - rzeczywistość dla większości osób jest prosta - bez oszczędności i mądrego inwestowania w swoje umiejętności drobnych kwot, by polepszać i umacniać swoją pozycję na rynku pracy, by mieć potem sensowne zarobki do sensownego inwestowania w aktywa - ani rusz. To nie jest taki prosty proces dla naprawdę wielu osób.

  • @mateuszszyjan6877
    @mateuszszyjan6877 Жыл бұрын

    Na czym rysujesz tę animacje ? To jakiś program ?

  • @Muman92
    @Muman925 жыл бұрын

    Świetny materiał, jak oceniasz książkę Kyosakiego w skali 1-10?

  • @RSxxxxx

    @RSxxxxx

    3 жыл бұрын

    3/10. Jeśli nie rozumiałeś tych rzeczy jako 10 latek to nie będziesz bogaty jako dorosły...

  • @arkadiuszlee407

    @arkadiuszlee407

    2 жыл бұрын

    2/10 Książka to motywacyjne wymysły i "porady" których sam autro nie stosuje. Przyciśnięty do muru sam Kyosaki przyznał że tytułowy "Rich Dad" nigdy nie istniał i to wcale nie jest bogaty ojciec przyjaciela tylko postać w 100% fikcyjna, wymyślona na potrzeby książki. Kyosaki to facet który każdy biznes jaki zaczynał kończył bankrutując, jego wiedzia o nieruchomościach wzięła się z faktu że ożenił się z babką która miała już kilka nieruchomości w Phoenix... 90% jego majątku zarobił nie na swoich złotych radach tylko na sprzedaży tych rad w postaci książek i seminariów. Kilkanaście pozwów ze strony zarówno wspołautora jak i kanadyjskich organów prawnych za "stosowanie i promowanie nielegalnych praktyk biznesowych". Poza tym nierozliczył się z wspoautorem z honorarium za książkę. Sam autor mówi że książka to nie jest żadna droga czy sposób na robienie biznesu lub instrukcja jak stać się bogatym a tylko i wyłącznie tekst motywacyjny. Ludzie się spuszczają nad tą książką a nigdy nawet 5 min na research o jej autorze nie poświęcili. Książka tylko dobra do motywacji a może być bardzo szkodliwa bo Kyosaki promuje zadłużanie się pod korek a jak nie wyjdzie to się ogłosi bankructwo i na nowo zabawa, zachęca do filozofii "get Rich fast" i innych ładnie brzmiących ale bardzo ryzykownych pomysłach. Lepiej już posłuchać dwóch starszych Panów z Berkshire Hathaway (Waren Buffet i Charlie Munger) ludzie którzy dorobili się na tym o czy mówią a przed takimi magikami jak Kyosaki ostrzegają mówiąc o ich radach na szybkie wzbogacenie "to jak zachęcanie młodych ludzi do brania heroiny". Podsumowując Kyosaki to facet który stał się bogaty mówiąc o tym jak stać się bogatym sam nigdy nie korzystając z rad jakie daje innym.

  • @jacekkrzewinski2325
    @jacekkrzewinski23256 жыл бұрын

    Na prawdę wartościowy film!

  • 6 жыл бұрын

    +Jacek Krzewiński dziękuję :)

  • @herobaronx
    @herobaronx5 жыл бұрын

    Barman, piwo dla tego pana!

  • @Tomasz_Aniol_od_kredytow
    @Tomasz_Aniol_od_kredytow Жыл бұрын

    Jak tworzyć takie animacje ?

  • @krotson6767
    @krotson67672 жыл бұрын

    Gdzieś słyszałem że większość bogatych dorobiła się samodzielnie majątku. Dziedziczenie powoduje to że majątek zanika w kolejnych pokoleniach. Zawsze lepiej dać pracę specjaliście z narzędziami niż człowiekowi bez wiedzy z narzędziami.

  • @MrQba1916
    @MrQba19165 жыл бұрын

    Ej proponujesz oszczędzanie na Żyda. To może zamiast jeść dwa 3 razy dziennie (pasywa) będę jadł tylko raz. Człowiek powinien po pracy, nawet na własnej działalności, mieć czas dla siebie żeby się psychicznie nie zajechać. Odmawianie sobie wspomnianej konsoli która generuje tylko zużyty prąd jest przesada. Jest wiele rzeczy które można sobie w ciągu miesiąca odmówić nie popadając w skrajnosc

  • @busjakub1
    @busjakub15 жыл бұрын

    bardzo trudne dostać się na szczyt ale każdy kto to odziedziczył ktoś wcześniej musiał to zrobić

  • @kovval1000
    @kovval10007 жыл бұрын

    Jak nazywa się program, w którym robi Pan animacje? Jeszcze mam pytanie takie, czy materiał nagrywa tylko Pan, czy jest jeszcze kilka osób uczestniczących w tych nagraniach?

  • @kovval1000

    @kovval1000

    7 жыл бұрын

    Już wcześniej wydawało mi się, że jest was kilku, ale nie miałem okazji się zapytać :)

  • @izabelazgdanska677
    @izabelazgdanska6774 жыл бұрын

    Ja też skończyłam studia nawet 2 fakultety i nic z tego nie mam. To co osiągnęłam nie ma nic wspólnego z wykształceniem, które zdobyłam. Najwięcej nauczyłam się poprzez obserwację i samoedukację.

  • 4 жыл бұрын

    Co Cię pchnęło na studia w takim razie?

  • @dumapolski9110
    @dumapolski91107 жыл бұрын

    Co ciekawe częśc ludzi nawet nie wie co robi inwestując w aktywa po prostu nie jest świadoma wymiernych korzyści. Młotek, kosiarka, drukarka, wynajem lokum pod biuro kontra drogie auta, ciuchy, gadżety. Tak nowoczesność kreuje Bogatych Ojców vs. Biednych Ojców/

  • @patrykklek6251
    @patrykklek6251 Жыл бұрын

    Prawda jest taka że bogaty pochodzi z bogatej rodziny A biedny z biednej ten 1 już ma kontakty I pieniądze

  • @pawezabinski9018
    @pawezabinski90187 жыл бұрын

    ok, a kiedy żyć I z niego korzystać????

  • @dree4te744

    @dree4te744

    6 жыл бұрын

    Eh.. tok myślenia większości ludzi w XXI w jest taki : nie mam auta nie korzystam z życia,nie mam zajebistego domu nie korzystam z życia,ludzie są puści nie umieją znaleźć szczęścia w małych rzeczach i gonią za zabawkami a po czasie okazuje się że te zabawki pomagają tylko na chwilę.

  • @ardennik
    @ardennik5 жыл бұрын

    Dwie nieścisłości. Pierwsza to dom w którym mieszkasz jest pasywem. Jest ale tylko wtedy jeśli nie będziesz płacił za wynajem tam gdzie aktualnie mieszkasz np. U rodziców. Jeśli natomiast masz dom który wynajmujesz komuś, masz z tego pieniądze i sam musisz wynająć bo nie masz gdzie mieszkać to już lepiej mieszkać na swoim i nie płacić nikomu. Oczywiście mogą być różnice w cenach wynajmu na Twój plus ale co to za frajda wynajmować gdy masz swoje. Wiem co mówię mam w dom Irlandii i znam ceny wynajmu domów. Druga nieścisłość. "Większość bogatych dziedziczy majątek" nie wiem skąd takie dane bo ponad 80% milionerów to ludzie, którzy zaczynali od zera bez większej pomocy kogokolwiek. Ludzie którzy nigdy się nie dorabiali np. Totkowicze szybko tracą majątki bo nie potrafią nimi zarządzać właściwie. Mówiąc w skrócie to co było na filmie kupują mnóstwo pasywów i bankrutuja. Zdarza się że rodziny bogaczy po ich śmierci również tracą majątki z tego samego powodu, chociaż o to trudniej bo jednak jakieś aktywa do zarządzania są podane na tacy. Pozdrawiam Rafał

  • @PelczarTomasz
    @PelczarTomasz5 ай бұрын

    MBA w Szwajcarii to jest to...

  • @marcinf6324
    @marcinf63245 жыл бұрын

    Też kiedyś miałem pozytywny stosunek do pana Roberta jednak po przeanalizowaniu historii tego pana uważam że jego rady należy traktować z dystansem6 bo można nawet iść do więzienia. Najczęściej jego mądrości wykorzystują Ci od mlm aby znajdować wyznawców/biznesmenów. kzread.info/dash/bejne/e6WG2KxxnLO7mrQ.html

  • @NecrosDeus

    @NecrosDeus

    4 жыл бұрын

    Porady tego pana są wyjęte z rzeczywistości, bardzo wiele faktycznie może doprowadzić kogoś do więzienia, a już na pewno przysporzyć niemałych kłopotów. Gość zrobił pieniądze nie sam stosując się do tego co radzi, tylko sprzedając swoje "złote myśli", i w sumie sprzedając ludziom marzenia o bogactwie. Zresztą, jest bardzo wielu takich przedsiębiorczych ludzi, którzy naiwnym wciskają merytorycznie mało wartościową literaturę i różne kursy pod tytułem - jak zostać bogatym. Tak naprawdę nie zostaje się bogatym stosując się do tych rad, tylko zostaje się bogatym sprzedając te rady marzycielom! Gość ma mało ciekawy życiorys i raczej w biznesie mu nie szło. Kasę zarobił na naiwnych. Jako przeciwwagę do tego filmiku można oglądnąć: kzread.info/dash/bejne/e6WG2KxxnLO7mrQ.html

  • @Gorekok
    @Gorekok6 жыл бұрын

    👍

  • @zaraziom
    @zaraziom6 жыл бұрын

    Dobre filmy, mazz suba plus dzwoneczek ^^

  • 6 жыл бұрын

    Dziękuję :)

  • @Szycha8412
    @Szycha84126 жыл бұрын

    A żona jest pasywem czy aktywem? :) pozdrawiam

  • @Toorek100

    @Toorek100

    6 жыл бұрын

    Jeśli Cię wspiera to tak jeśli Cię dołuje i wyciąga pieniądze to nie :P

  • @anetanieminska7046

    @anetanieminska7046

    5 жыл бұрын

    To zależy Może być aktywem i pasywem Mój mąż mówi że razem dwa konie pociągnąć wiecej😂

  • @krzywywlos
    @krzywywlos6 жыл бұрын

    Troche nielogiczne. Co jest lepsze zycie za 9000zl czy za 1000zl? Jakosc zycia bedzie totalnie inna. I co mi to da? Na starosc jak juz nie bede mogl sie ruszac bede bogaty?

  • @HomeSwitch

    @HomeSwitch

    5 жыл бұрын

    Raczej chodzi o to że jak będziesz powiększać aktywa to i wydatki będziesz mógł większe robić. Prościej chyba by było na procentach inwestuj z każdej wypłaty 50% w aktywa

  • @maciekm5754
    @maciekm57543 жыл бұрын

    👍🏼

  • @marcinmarcin5167
    @marcinmarcin51675 жыл бұрын

    Wójek dobra rada z ciebie. A jak żyć i utrzymać rodzinę nie posiadając własnego mieszkania (kredyt) albo nie mieć samochodu mając np dizieci czy chorą matkę 50km od ciebie. Twoje rady są dobre dla singli mieszkających z mamuśką. Biedny ojciec BOGATY ojciec. Jak ktoś jest bogaty to może mieć więcej aktyw niż pasyw. Twój wykład można streścić jednym zdaniem: Pierwszy milion trzeba ukraść!

  • 5 жыл бұрын

    Nie odpowiem Ci na każdy głupi życiowy wybór, albo szczegółowe nieszczęście jakie kogoś dotyka. Możesz być dalej cyniczny i fukać na ogólne zasady, albo coś zacząć z tym robić. Wiesz to są ogólnie dość głupie albo cyniczne pytania "co jeśli nie mam ręki?" No nie wiem. To ostatecznie Twoje zadanie by sobie życie ułożyć, lub nie.

  • @damianbojarun9108
    @damianbojarun91086 жыл бұрын

    Czyli nie warto studiować?

  • 6 жыл бұрын

    Jeśli masz studiować bez celu, to pytanie czy potrafisz lepiej wykorzystać ten czas?

  • @NoName-sn3db
    @NoName-sn3db7 жыл бұрын

    Aktywa to stan majątkowy, a pasywa to źródła finansowania i muszą się one ze sobą zgadzać w bilansie. Natomiast Aktywa i pasywa nie mają nic wspólnego z wydatkami i przychodami i źle pan to przedstawia. Przychody nie muszą i nie powinny zgadzać się z wydatkami, a mieć nad nimi przewagę, dzięki czemu generowany jest zysk.

  • @NoName-sn3db

    @NoName-sn3db

    7 жыл бұрын

    Nie chodziło mi o to by mieć do kogoś pretensję, tylko o poprawę, jeśli pan wiedział że Kijosaki zrobił błąd to wystarczyło mu to wskazać by to poprawił, np w kolejnych edycjach książek, tak jak ja wskazałem to panu, a pan także mógł nie powtarzać błędu, skoro już pan o nim wiedział. Pozdrawiam serdecznie i dzięki za dobre filmy które miło się ogląda.

  • @stanisawpakua2643
    @stanisawpakua26435 жыл бұрын

    hmm

  • @EmilDworniczak
    @EmilDworniczak7 жыл бұрын

    Może ktoś powie że jestem chciwy ale obecnie nie mam nic i nie marzy mi się zwykle życie a mld. Tak jestem zachlany chciałbym grube mln/mld.

  • @EmilDworniczak

    @EmilDworniczak

    7 жыл бұрын

    Przeciętny Człowiek chciałbym i ciągle coś myślę i staram się dużo czytam ale efektów narazie brak, swoją drogo zaskoczyłes mnie pozytywnie że czytasz komentarze i odpowiadasz na nie :)

  • @henrykatrzcinska472
    @henrykatrzcinska4724 жыл бұрын

    👍👍👍👍👏👏👏👏🤗

  • @Datsevych
    @Datsevych6 жыл бұрын

    Trochę pomieszania i poplątania. Dobrze płatny etat nie jest czymś złym i niejednokrotnie jest o wiele lepszy niż niepewna i niedochodowa działalność gospodarcza. Oszczędzanie, czyli akumulacja kapitału, poprzez odroczenie jego konsumpcji nie jest równa inwestowaniu. Można całe życie przepracować na etacie i dorobić się znacznego majątku. Co naprawdę wartościowe w tym filmiku to zachęta do oszczędzania.

  • @ukaszdr-a479

    @ukaszdr-a479

    6 жыл бұрын

    "całe życie przepracować na etacie" - Brawo TY..

  • @oskarr4211
    @oskarr42117 жыл бұрын

    a mam pytanie, czy twórca tego kanału ma jakiś dom na wynajem z którego się utrzymuje ?

  • @TheTheTheDarius

    @TheTheTheDarius

    5 жыл бұрын

    Zastanawiałem się, czy znajdę taki komentarz. Jednak mi się udało :)

  • @cropi7738

    @cropi7738

    4 жыл бұрын

    Wkłada czas w tworzenie filmu, który później wisi w sieci i przynosi mu pewne zyski. Więc jest aktywem jak przykładowy dom podany w filmie ;)

  • @carstoysworld3508
    @carstoysworld35085 жыл бұрын

    Serio ? po 50 albo 60 umierasz, masz gowniane auto i nic z życia, żadnych wycieczek wspomnień radości. Pracujesz i oszczędzasz a potem umierasz.

  • @KasiaWesoek
    @KasiaWesoek6 жыл бұрын

    A gdzie taki ojciec będzie mieszkał jak jego mieszkanie to "aktywa"?

  • @zawisl

    @zawisl

    6 жыл бұрын

    No cóż, w jaskini albo na ulicy. Nie kupi sobie przecież domu z ogrodem, żeby mieć miejsce na rozwijanie hobby czy odpoczynek bo to pasywa i strata pieniędzy. Kiedy jest ten moment, że można zacząć korzystać z "majątku"? Nigdy, to zawsze będą pasywa.

  • @agnieszkarudyk5279

    @agnieszkarudyk5279

    5 жыл бұрын

    Nie... Chodzi o to że pasywna są okej, jeśli Cie na nie stać... Jeśli Twoje aktywa zarabiają na pasywna to możesz mieć ich ile sobie życzysz...

  • @mikoajm9837
    @mikoajm98377 жыл бұрын

    Najbardziej ryzykowne jest bycie bezpiecznym

  • @stachumistrzu562
    @stachumistrzu5626 жыл бұрын

    Nie tylko ważne jest żeby mieć dużo pieniędzy, ale zależy też jak się zdobiło te pieniądze. Czy to było uczciwie, czy pół-uczciwie, czy ćwierć-uczciwie. Pieniądze nie uczciwie zdobyte nie cieszą aż tak bardzo. Jeśli chcesz być pracodawcą to zastanów się czy będziesz szczodry czy wyzyskiwacz. Etc... Inne pytanie. Czy jest jakaś ustalona granica ile pieniędzy trzeba mieć żeby w końcu poczuć się szczęśliwym???? Ci co ciężko pracują dzień , w dzień będą docenieni przez Boga Ojca w życiu przyszłym kiedy na ich głowy za trud powędrują szczerozłote ciężkie korony. Bóg jest sprawiedliwy, ale trzeba raczej wybierać to co się chce robić. :D

  • @TheBarto1234
    @TheBarto12345 жыл бұрын

    Dlaczego praca na etacie ma być gorsza od własnej działalności? Nie rozumiem skad ostatnio ta moda na krytykowanie etatu. Własna działalność to nieporównywalnie większe ryzyko porażki. Druga sprawa - o co chodzi z tym doktoratem? Sam zrobiłem doktorat i i obecnie pracuję w pracy dobrze płątnej i przede wszystkim w takiej, którą bardzo lubię. Znam mnóstwo podobnych do siebie osób po doktoracie. Powiedziałbym wręcz, że ten bezsensowny doktorat daje sporą dawkę doświadczenia, które bardzo przydaje się w normalnej pracy. Autor filmiku posługuje się uogólnianiem i słabo zna rzeczywistość. Oczywiście najlepsza recepta na sukces (bogactwo) zisiaj to...zostać kołczem, założyć kanał na YTlub prowadzić płatne szkolenia motywacyjne o tym jak zostać bogatym:)

  • @marcinf6324

    @marcinf6324

    5 жыл бұрын

    Jak zostałem bogaczem? Prowadząc szkolenia jak zostałem bogaczem :D

  • @JohnDoe-zn2vu
    @JohnDoe-zn2vu5 жыл бұрын

    Kondziu nie mówiłeś ze masz kanał 🙄

  • @Warga.
    @Warga.5 жыл бұрын

    Póki jest młodość w nas rozpierdalajmy hajs !

  • @xdamien316
    @xdamien3166 жыл бұрын

    bump

  • @danielnowak2159
    @danielnowak21595 жыл бұрын

    Joł

  • 6 жыл бұрын

    Bogaty ojciec, biedny ojciec, czyli niedouczony ojciec? kzread.info/dash/bejne/oq6bsLesidSpYqQ.html

  • 6 жыл бұрын

    Hej Lesław, jak chcesz promować swój materiał, to napisz coś więcej, ciekawszego, niż tylko taki spamerski komentarz z linkiem. Obejrzałem Twój materiał i jest ciekawy, włącznie z Twoimi spostrzeżeniami - stać Cię na lepszy marketing :)

  • 6 жыл бұрын

    Cześć Przeciętny Człowiek! Przepraszam! Dopiero uczę się aktywności w social media i na razie nie jestem mistrzem marketingu ;-) Przyjmuję Twoją krytykę jako zasadną! Jestem Twoim subskrybentem i uważam, że robisz mega fajną rzecz w YT! Gratuluję! Niestety, za odcinek o Bogatym Ojcu Kiyosakiego masz minus - za powtarzanie tych bredni o aktywach i pasywach w jego stylu. To jest robienie z ludzi wtórnych analfabetów finansowych ;-) taka jest moja opinia, jeżeli oczekiwałeś czegoś więcej ode mnie. Pozostałe rzeczy masz super! Czekam na kolejne odcinki!

  • 6 жыл бұрын

    Nie wiem czy się wsłuchałeś, ale zaznaczyłem, że to z punktu widzenia terminologii jest niewłaściwe, ale z punktu widzenia sposobu myślenia - ok. Mam wykształcenie jako księgowy, widzę doskonale co on tam uprościł i przekręcił :)

  • 6 жыл бұрын

    Tak! Odnotowałem Twoje zastrzeżenia, ale dla mnie z punktu widzenia sposobu myślenia, to jest robienie ludziom wody z mózgu. Mówienie, że dom to nie są aktywa (czyli majątek, jak wiesz), że się kupuje pasywa, że aktywa są dobre, a pasywa złe, itd. itd, to jest po prostu "pieprzenie od rzeczy" mówiąc bardzo delikatnie. Jeżeli jesteś księgowym, który autentycznie czuje sprawy finansowo-księgowe, to może zrób odcinek, jak wyprostować ten bełkot, żeby "Przeciętni Ludzie" w PL się coś nauczyli, a nie tylko dalej dali wciagać w bajeczki wyssane z palca o aktywach i pasywach by R. Kiyosaki. Masz do tego zadania bardzo dobre kompetencje edukacyjne i świetny warsztat! Pozdrawiam ;)

  • 6 жыл бұрын

    Jeden rabin powie tak, drugi powie nie. Prosty eksperyment myślowy - wystarczy, żebyś zamienił niefortunną terminologię Kiyosakiego na, dajmy na to aktywa -> pompa, pasywa -> odpływ (chodzi o dowolne słowo choć trochę bliższe co nasz autor miał na myśli). Teraz dom / sportowy samochód oznacza odpływ kasy, mieszkanie na wynajem to nasza pompa. I już główny problem znika, nie gwałcimy żadnych ścisłych terminów itd.. Dlatego metoda myślenia jest słuszna, a terminologia niefortunna - problem poboczny jaki pozostaje, to fakt, że Kiyosaki celowo przykleił się do terminologii finansowej, by jego tezy brzmiały z marszu bardziej ekspercko - czyli uprawia dość prostacką formę marketingu. Nadal to problem poboczny, który inteligentni czytelnicy spokojnie przejrzą.

  • @gagaadzibum
    @gagaadzibum6 жыл бұрын

    Bo to socjalistyczny system edukacji. 30 lat temu czy teraz. Żołnierze wyklęci i Dziady cz.3..

  • @bolanowskitomasz
    @bolanowskitomasz6 жыл бұрын

    Ooo i dalej ta bajka jest rozprzestrzeniana? Kiedyś byłem zafascynowany Kiyosakim i jego książkami (nie tylko Bogaty ojciec...), jednak... jak się okazało Robert Kiyosaki o jeden wielki oszust. Napisał książkę, która miała świetną reklamę, zainwestowano w marketing, promocję i tego typu rzeczy. Do tego w książce jest urzekając historia i na koniec dostajemy bajkowe wręcz zakończenie. Piękny sen, który się spełnił. A tak naprawdę... Kiyosaki zarobił właśnie na tej książce, która stała się bestsellerem i następnie zarabiał na kolejnych książkach, a że historia była tak ładnie opisana to zaczął zarabiać na jakichś wykładach i coś w tym stylu. Z tym, że jest jeszcze jeden mały problem... człowiek, który pisze o oszczędzaniu, o inwestowaniu w aktywa i który sam zarobił grube miliony na książkach ogłosił bankructwo (chyba w 2012 roku), bo za dużo wydawał na przyjemności (czy to nie są wg samego autora bestsellerów pasywa?). Tyle lat, a bajka wciąż realna :)

  • 6 жыл бұрын

    Sposób myślenia o finansach zaprezentowany w książce jest właściwy, niezależnie od postaci twórcy. Co nie zmienia faktu, że takie kontrowersje nie sprzyjają odbiorowi i jest spore grono, w tym Ty, osób uczulonych na podejrzanych sprzedawców marzeń. Być może faktyczni wyluzowani rentierzy nie szarpali by się na pisanie książek i angazowanie w szkolenia, a może po prostu to stosunkowo łatwa kasa. Tu biznes i tu biznes, ja nie jestem uczulony na fakt, że ktoś próbuje przekazywać właściwy sposób myślania, zgodny z więkoszścią nowoczesnych poradników dotyczących inwestowania i zarabiania, ba sam go promuję, bo co masz w alternatywie?

  • @Toorek100

    @Toorek100

    6 жыл бұрын

    Tom asz będzie negował wszystko bo mu się nie chce wdrożyć w życie tych zasad, więc będzie też twierdził że to głupie i że nie da się oszukać. Tylko to myślenie doprowadziło go do takiej sytuacji w jakiej jest obecnie. Jeśli wiedzie mu się w życiu to dobrze, a jeśli nie...?

  • @blop900

    @blop900

    5 жыл бұрын

    Kiyosaki oglosil upadlosc tylko jedenej z wielu firm, ktore prowadzil i zrobil to w celu minimalizacji strat tej wlasnie. On sam wciaz radzi sobie bardzo dobrze, a dochod z ksiazek to niewielki procent jego wszystkich zyskow.

  • @k.m.1852

    @k.m.1852

    5 жыл бұрын

    Ale jak można bazować na nieprawdziwej historii ,sprzedawcy marzeń i kłamstwa i na tym kłamstwie się dorabiać ? Nieprzeciętny autorze lubie Twój kanał ale popieranie kiyosakiego wzbudza wątpliwość w prawdziwy przekaz Twoich treści i źródeł na podstawie których tworzysz swój kanał. Robert k. Świetny sprzedawca ale fałszywymi metodami i wręcz bym rzekł oszust ,a tacy często sobie finansowo dobrze radzą , to ma być celem naszym ? Ludzi którzy chcą się rozwijać ? Oszukiwanie innych to droga do sukcesu ? Podstępy? 😊😊 Pozdrawiam!

  • @vasperTM
    @vasperTM6 жыл бұрын

    Co za bzdury z tym doktoratem... Mam wrażenie, że autor to właśnie jakiś niespełniony student. Doktorat robi się dla zajmowania się nauką (jak już ktoś niżej napisał), a nie dla zdobycia jakiegoś tam mitycznego doświadczenia, chociaż tacy doktoranci też pewnie się znajdą. Ten podział na aktywa i pasywa, i inwestowane większości swoich zarobionych środków w rzeczy, które mają za zadanie przynosić zyski w przyszłości to też niezbyt ciekawy pomysł. Po co mi góra pieniędzy, skoro nie mogę ich wydawać na swoje zachcianki. Nie każdy chce tak żyć, mnożąc pieniądze w nieskończoność. Ba, większość raczej nie chce takiego życia; zdecydowana większość. Ciekaw jestem też, czy tacy wielcy przedsiębiorcy, na końcu swoich dni, będą wspominać swoją przeszłość z bananem na ustach i z satysfakcją, że osiągnęli to, co chcieli.

  • 6 жыл бұрын

    Autor, mój drogi widzu, spędził bardzo dużo czasu na uczelni pośród doktorów nauk technicznych (różnych dziedzin). Wiem co mówię z potenciałem zawodowym doktoratu. Tak samo sposób myślenia Kiosakiego nie jest dla każdego - w końcu nie jest naszym życiowym celem by gromadzić środki - ale by spokojnie odpoczywać nie-na-starość, ale właśnie kiedy jesteśmy jeszcze witalni. I tu jest różnica między konsumpcjonizmem, a spokojem i komfortem w życiu.

  • @vasperTM

    @vasperTM

    6 жыл бұрын

    To porównanie z początku filmu jest zupełnie bezsensowne i bezcelowe. Porównujesz możliwości "zatrudnieniowe" osoby z doktoratem i osoby ze średnim wykształceniem - przecież to są zupełnie dwa różne światy, dwa różne targety dla pracodawców; już nie wspominając o tym, że na doktorat idą ludzie z pasją do nauki (przynajmniej większość z nich), żeby później ewentualnie kontynuować swoja działalność naukową lub pracować w zawodach wymagających takiego wykształcenia. Ta sytuacja, jaką przedstawiłeś, jest wprost nierealna. Jakie są szanse na to, że doktor, po skończeniu swojej edukacji, rzuci wszystko i postanowi aplikować na takie samo stanowisko jak ta druga osoba ze średnim wykształceniem i kilkuletnim stażem? "Próbując nie tylko daję sobie szansę na lepszy zarobek. Daję sobie unikatowe doświadczenia, hartuję siebie i uczę się więcej, niż mógłbym się nauczyć na dowolnych studiach i tu akurat wiem, co mówię - dwukrotnie studiowałem ekonomię i więcej praktycznych rad o personalnych finansach wyniosłem z książek..." " uczę się więcej, niż mógłbym się nauczyć na dowolnych studiach" - no chyba troszkę Cię poniosło. Może miałeś na myśli ekonomię, którą studiowałeś (chociaż tu też może być ciężko), ale jeśli ktoś myśli na poważnie o nauce, to nie ma szans na bycie totalnym samoukiem, zwłaszcza w naukach ścisłych. Można mówić dużo złego o polskim szkolnictwie, ale jednak studia dają bardzo dużo możliwość na rozwój i zdobycie doświadczenia. "dwukrotnie studiowałem ekonomię i więcej praktycznych rad o personalnych finansach wyniosłem z książek" - ale przecież to są studia na kierunku ekonomia, a nie kurs młodego podatnika-przedsiębiorcy i raczej nie idzie się tam (dwukrotnie) w poszukiwaniu rad o personalnych finansach. Przepraszam za te słowa krytyki, ale coś tutaj jest wyraźnie nie tak. Mam wrażenie, że ostro przejechałeś się na swoich wyborach życiowych odnośnie podjęcia studiów i teraz próbujesz zdyskredytować sensowność uczelni wyższych. "I tu jest różnica między konsumpcjonizmem, a spokojem i komfortem w życiu." Pytanie tylko kto zazna więcej tego spokoju w żuciu - człowiek spokojnie pracujący na etacie, czy osoba usilnie próbująca zainwestować każdy zaoszczędzony grosz? Już nie wspominając o tym, że te porównania przez Ciebie przedstawione też są ostro przejaskrawione: "drogi samochód, którym jeździsz na zakupy" i "ten sam drogi samochód, który wozi pary weselne" - no jeśli kogoś stać na drogi samochód, to jaki sens ma ta druga opcja?

  • 6 жыл бұрын

    Cieszę się, że stawiasz wyzwane ideii. Chciaż atakując pierwotne porównania wydaje się, że nie do końca ideę złapałeś. Ok, to od początku - zważ na to, że każdy taki materiał jest swego rodzaju uproszczeniem i zarysowaniem - najlepiej byś zapoznał się w szczegółach z Kijosakim, to nie jest bardzo gruba lektura. Widzisz możesz wić się wokół tematu studiów i doktoratu ile chcesz ALE jesli ktoś CHCE założyć własną działalność, to na studiach zmarnuje czas (za wyjątkiem architektury, prawa czy medycyny). Smutna prawda jest taka, że często dowiadujemy się co chcemy w życiu rodzić po studiach po zderzeniu z rynkiem pracy. A ten jest bezlitosny. Doktoranci, którzy mają do wyboru staż w PAN za minimalną krajową lub post-doc za granicą, bo na uczelniach w większości są toksyczne klimaty, a w przemyśle nie ma za wiele R&D jeszcze. Stąd może dla jasności - przedsiębiorczości nie nauczysz się w żadnej szkole. Ba! Większość zawodowej ogłady niezależnie od Twojej przedsiębiorczości zdobędziesz poza uczelniami. Powie Ci to każdy jeden przedsiębiorca. Stąd decyzja o czas. Tu po prostu czas jest stawką. No i fakt, że nie każdy tym przedsiębiorcą czy osobą proaktywną zawodowo musi być. Co do pozostałch kwestii - jeśli piszesz o spokoju to jego na etacie nigdy nie zaznasz, bo zawsze będziesz zmuszony do pewnych kompromisów, nawet na bardzo dobrze płatnej posadzie. Nie wierzysz - zapraszam na etat w dowolnym miejscu. Co do spokoju Kijosaki i wielu innych z resztą bardzo trafnie zauważa, że lepiej na początku trochę docisnąć, zaryzykować, by za 10 lat mieć wolność finansową, cieszyć się czymś, co w naszym smutnym kraju wydaje się przez wiellu nierealne - spokojem rentiera w wieku 35-40 lat. Po prostu nie złapałeś ideii - nikt nie mówi, że inwestowanie ma iść w nieskończoność.

  • @vasperTM

    @vasperTM

    6 жыл бұрын

    Oczywiście, że każdy taki materiał jest streszczeniem, uproszczeniem, bo ciężko byłoby to zrobić inaczej, ale w tym filmie ewidentnie coś jest nie tak, czegoś brakuje, a może sama idea jest po prostu błędna u podstaw. "Widzisz możesz wić się wokół tematu studiów i doktoratu ile chcesz ALE jesli ktoś CHCE założyć własną działalność, to na studiach zmarnuje czas" Jeśli ktoś wie/czuje, że chce założyć własną działalność to na studia nie pójdzie - pomijając segmenty rynku, gdzie wiedza wyniesiona ze studiów może okazać się bardzo pomocna lub wręcz niezbędna. Jeżeli ktoś nie wie, co chce robić w życiu, to swoje poszukiwania równie dobrze może zacząć na studiach, jak i pracując od najmłodszych lat. Studia to przecież nie tylko sama nauka i egzaminy, ale również swego rodzaju szkoła życia i samodzielności. Może akurat na studiach poznamy kogoś, kto naprowadzi nas na właściwe tory, osobę z którą założymy naszą pierwszą działalność. Może tak, może nie. Mam wrażenie, że nie do końca załapałeś do czego konkretnie pije. Być może to moja wina. Kolejny raz powtarzam, że Twoje porównanie doktoranta i osoby podejmującej pracę od razu po ukończeniu szkoły średniej jest kompletnie bez sensu, bo to są kompletnie dwie różne kategorie ludzi. Takie osoby szukają w życiu kompletnie czegoś innego. Nie wiem, na prawdę tego nie dostrzegasz? Na studia doktoranckie idziesz uprawiać naukę, a nie w poszukiwaniu doświadczenia zawodowego. "Doktoranci, którzy mają do wyboru staż w PAN za minimalną krajową lub post-doc za granicą, bo na uczelniach w większości są toksyczne klimaty, a w przemyśle nie ma za wiele R&D jeszcze." Sam stoję właśnie przed wyborem mojej przyszłej drogi życiowej, być może związanej z doktoratem, więc wiem co nieco na ten temat. Znam sporo doktorantów i na prawdę głodem nie przymierają - chyba nikt z nich nie jedzie na najniższej krajowej. Jeśli jesteś dobry w tym co robisz, to na prawdę da się spokojnie żyć i zajmować się nauką. Na pewno nie jest to najprostsza droga - wymaga sporo wyrzeczeń, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. Zresztą, tak jak piszesz, zawsze możesz wyjechać z kraju, bo w dzisiejszych czasach takich możliwości jest mnóstwo. W nauce nie da się być swoim sterem, żeglarzem i okrętem, nie w XXI wieku. Jeśli chodzi o beton na polskich uczelniach, to pewnie, że takie zjawisko istnieje, ale czy będąc przedsiębiorcą nie natrafisz na coś takiego na swojej drodze? Przecież jeśli mówimy o betonie, to mówimy o ludziach i systemie, a mentalnie komuna u nas wciąż żywa, zwłaszcza w instytucjach państwowych i urzędach. " Stąd może dla jasności - przedsiębiorczości nie nauczysz się w żadnej szkole." Pewnie, że tak, a na pewno nie w Polsce, ale też na studia nie idziemy, aby uczyć się przedsiębiorczości. Tak dla ścisłości, to nie uważam, że polskie szkolnictwo wyższe to jest kraina mlekiem i miodem płynąca. Potrzeba dużo zmian, a zwłaszcza w dziedzinie dostępności - studia na prawdę powinny być miejscem gdzie uprawia się naukę, powinny być bardziej elitarne, bo dzisiejsze wyścigi o to, która uczelnia przyjmie więcej osób wołają o pomstę do nieba... "Co do pozostałch kwestii - jeśli piszesz o spokoju to jego na etacie nigdy nie zaznasz, bo zawsze będziesz zmuszony do pewnych kompromisów, nawet na bardzo dobrze płatnej posadzie" Czasami warto pójść na pewne kompromisy, żeby mieć spokojniejsze życie. Większość osób chce iść do pracy na te 8 godzin i mieć później święty spokój. Nie zawsze jest tak kolorowo, ale jednak. Życie przedsiębiorcy też przecież nie jest usłane różami. Pewnie, jesteś na swoim i sam decydujesz o kształcie swojej firmy, ale też ty za nią odpowiadasz. Ty zdobywasz klientów, Ty wysłuchujesz skarg, Ty załatwiasz wszystkie sprawy urzędowe, a przynajmniej w początkowej fazie istnienia firmy. Nie ma szans na 8-godzinny dzień pracy. "Co do spokoju Kijosaki i wielu innych z resztą bardzo trafnie zauważa, że lepiej na początku trochę docisnąć, zaryzykować, by za 10 lat mieć wolność finansową, cieszyć się czymś, co w naszym smutnym kraju wydaje się przez wiellu nierealne - spokojem rentiera w wieku 35-40 lat. Po prostu nie złapałeś ideii - nikt nie mówi, że inwestowanie ma iść w nieskończoność." W naszym kraju, żeby dojść do takiego pułapu, kiedy za swoje pieniądze będziesz wstanie pozwolić sobie na mieszkanie lub luksusowy samochód, to musisz nieźle docisnąć, zwłaszcza startując od zera. Właśnie mam problem z tymi odniesieniami do mieszkania i drogiego samochodu. Niestety taki mamy klimat, że bardziej realne przykłady miałyby więcej sensu. Jeżeli możesz pozwolić sobie na zakup mieszkania pod wynajem, na zakup bez udziału banku, to znaczy, że jest już dosyć zamożnym człowiekiem i na taki poradnik nawet nie spojrzysz. Pomijając już fakt, że to pewnie Twoje drugie mieszkanie, bo przecież musisz gdzieś żyć. W pełni rozumiem ideę, którą próbujesz przekazać w tym filmie - inwestycje, małymi kroczkami, które w przyszłości mogą przynieść zyski i tak aż do osiągnięcia stabilności finansowej na zadowalającym nas poziomie, ale moim zdaniem ta idea jest tutaj źle przedstawiona. I takie małe pytanko na zakończenie. Dlaczego lwia część mieszkańców tej planety (nawet biorąc pod uwagę kraje wysokorozwinięte), to raczej pracownicy etatowi a nie przedsiębiorcy? ;)

  • @etraeqx3643
    @etraeqx36436 жыл бұрын

    najlepiej to przedstawić konkretne sposoby na zarabianie kurde nie naiwdze ogolnikowo mowic wolę konkretne przykłady jak to zrobic

  • 6 жыл бұрын

    Może od razu pieniążki w taczkach milordowi przywieźć, by nie musiał się wysilać?

  • @eXactiveQ

    @eXactiveQ

    5 жыл бұрын

    ale w gruncie rzeczy Dawid ma racje. latwo nagrac filmik mowiacy o tym, zeby kupowac to, co na siebie zarobi, produkowac produkt, ktory ludzie beda chcieli kupic i inne populizmy. to kazdy wie. ciezej jednak nagrac filmik w ktorym objasni sie konkretne trendy. jednym z powodow dla ktorych takie filmiki nie powstaja jest fakt, ze jak ktos wie jak zarobic pieniadz to nie bedzie sobie robil konkurencji, tylko sam stworzy firme i bedzie robil hajs.

  • @patrykkozie2683

    @patrykkozie2683

    5 жыл бұрын

    Zarabiać można na wszystkim. Trzeba się poprostu nauczyć sprzedawać. Każdy zna ogólniki z tych filmów ale ile osób potrafi tą wiedzę wykorzystać? A kasa może być na prawdę z przeróżnych rzeczy, np. Z posiadania świni malującej obrazy 😄 I owszem jest taka. Tak, że to tylko kwestia wyobraźni co chcemy robić.

  • @adrianheleniak7958
    @adrianheleniak79585 жыл бұрын

    ,,,

  • @stachumistrzu562
    @stachumistrzu5626 жыл бұрын

    Pan Robert Kiyosaki porównuje człowieka do szczura na tej grze planszowej. A gdzie GODNOŚĆ człowieka. Dopiero jak się tę godność straci to czegoś ważnego brakuje. Ironia.

  • @dismalyt4904
    @dismalyt49047 жыл бұрын

    Nie, większość dziedziczy bogactwo tylko mniejszość. Co roku jest wybierany najlepszy przedsiębiorca świata. Na tym zebraniu 70% to osoby które zaczynały od 0 a tylko 30% spadkobierców i dzidzicznych majątków.

  • 7 жыл бұрын

    Akurat fakt, że większość bogatych dziedziczy bogactwo to nie jest moja opinia, a fakt opisany przez osoby zajmujące się badaniem i rankingami bogaczy. Co nie zmienia faktu, że dziedziczenie bogactwa nie uczyni z Ciebie przedsiębiorcy i tu pełna zgoda, że żyłkę do przedsiębiorczości mają głównie osoby, które wyczołgały się od zera.

  • @dismalyt4904

    @dismalyt4904

    7 жыл бұрын

    Przeciętny Człowiek moje źródło wiedzy to Rafael Badziag i jego naoczne doświadczenie. Dla tych którzy nie wiedzą kto to, Jest on nazywany Napoleonem Hillem 21 wieku chociaż sam posunął się znacznie dalej ze względu na skalę. Jego projekt książkowy polega na odwiedzeniu najbogatszych ludzi z całego świata i zdradzenie przez nich swoich technik dochodzenia do sukcesu. Rafael mówił o tym w jednym ze swoich filmów.

  • 7 жыл бұрын

    Więcej na ten temat mówi Fortune 500 - lista 500 najbogatszych ludzi na świecie. Większość z nich dziedziczyło.

  • @dismalyt4904

    @dismalyt4904

    7 жыл бұрын

    Przeciętny Człowiek wynika z tego że obydwoje mamy rację. Wysuwam wniosek, że na wyborach na najlepszego przedsiębiorce świata nie ma części najbogatszych z top 500, którzy majątek dziedziczą.

  • @Datsevych

    @Datsevych

    6 жыл бұрын

    Właśnie nieprawda. Forbes et consortes prowadził na ten temat badania i jest odwrotnie. Ponad połowa miliarderów to selfmejd meni.

  • @touthena
    @touthena3 жыл бұрын

    Człowiek zwierzę stadne, lubi się przykleic do tłumu :)

  • @jakubpoliszuk953
    @jakubpoliszuk9537 жыл бұрын

    Co do tego, że większość bogatych ludzi dziedziczy fortunę, nie zgadzam się. Z tego co mi wiadomo, to około 84% milionerów sami dorobili się tego majątku ;)

  • @pbies

    @pbies

    6 жыл бұрын

    Oczywiście - pierwszy milion każdy z nich ukradł!

  • @Toorek100

    @Toorek100

    6 жыл бұрын

    Dowody proszę a nie przekonania z d...y :P

  • @MrAisha2003

    @MrAisha2003

    6 жыл бұрын

    Kiyosaki to manipulator, jak Grzesiak. Poczytajcie o nim, po prostu oszust. Sprzedaje tanią bajkę, którą inni łykają.