Безпека підключення газового котла до зарядної станції. Занулення/Заземлення.

В даному відео перш за все йдеться про безпеку підключення газового котла до зар'ядної станції способами "Заземлення" і "Занулення".

Пікірлер: 63

  • @user-su7hg4jo8r
    @user-su7hg4jo8r9 ай бұрын

    Красавчк. Долго искал это видео чтобы подключить котёл от аккумулятора. Не включался и я не мог понять по какой причине.Сначала смотрел первое видео от него и отталкивался.

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    9 ай бұрын

    Дякую ! Дивно, в ютубі не мало роликів по даній темі, і з кращою подачею матеріалу, мені досі в рекомендаціях постійно вилазять подібні відео по цій темі.

  • @user-bh7ed7rz6o
    @user-bh7ed7rz6o8 ай бұрын

    Доброго вечора,я правильно розумію коли небуде світла включити зарядну станцію в розетку і до неї підключити котел то все буде працювати,і при цьому коли з'явиться світло нічого страшного не станеться? дякую

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    8 ай бұрын

    Якщо ви маєте на увазі просто підключити станцію в розетку на заряджання, станція просто почне заряджатися після ввімкнення світла. Чи буде працювати не скажу, бо це залежить від станції, якщо станція прокидує нуль, тоді повинно працювати. Це не важко перевірити, якщо у вас стоїть автомат в щитку, який вимикає групу розеток в приміщенні де стоїть котел, або ввідний автомат, який розмикає тільки фазу. Вимикаєте автомат, підключаєте станцію на зарядку, і підключаємо до станції котел та перевіряємо чи працює. Якщо є індикаторна викрутка, можна глянути чи в розетці станції і на далі " дві фази", чи традиційна фаза і нуль. Якщо не працює, ще як варіант попробувати верх ногами вставити вилку станції в розетку, і якщо знову не працює, вставити верх ногами вилку котла в станцію.

  • @user-su7hg4jo8r
    @user-su7hg4jo8r9 ай бұрын

    Следующий этап буду собираться делать аккумуляцию солнечной энергии .

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    9 ай бұрын

    Успіх вам, поділіться потім результатами.

  • @colinsv
    @colinsv10 ай бұрын

    Привіт, автор. Підкажи, якщо використовувати ECOFLOW для живлення котла, постійно тримаючи станцію підключеною в розетку буде вона живити котел? Ти про щось таке говориш на 1:24!

  • @colinsv

    @colinsv

    10 ай бұрын

    Чи це залежить від того чи зникає земля під час вимкнення?

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    10 ай бұрын

    Тут все залежить від станції. Якщо станція заряджається від зовнішнього блока живлення, тоді не буде працювати, ну це звісно за умови, якщо ваш котел потребує нуля. А якщо станція заряджається напряму, по типу комп'ютерного кабеля, є імовірність що все буде працювати без танців з бубном, станція автоматом візьме нуль через кабель зарядки.

  • @top5_lifehack
    @top5_lifehackАй бұрын

    Доброго дня. Минулої зими так і зробив, як ви порадили, просто підключив блюєті в розетку, до неї котел і щастя)) доречі, дуже дякую, бо лише Ви сказали про це. зараз знов почали відключати світло, але чомусь цей спосіб більше не працює. Може знаєте чому? Так від неї все працює, крім котла. У сусіда, ми разом брали станції, все працює як і раніше, отже нудь не пропадає з виключенням світла.

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    Ай бұрын

    Важко сказати. Попробуйте перекинути вилку котла навпаки в станції, якщо нічого не зміниться, перекиньте вилку котла в зарядному кабелі, який вмикається в домашню розетку, перевірте всі конфігурації з вилками, хоча виникає така підозра, що ви це в першу чергу зробили. Веду до того, що потрібно підібрати конфігурацію так, щоб взідний нуль в домашній розетці співпав з нулем станції. Також бувають фазозалежні котли, які навіть від нормальної мережі не працюють, якщо вилка в розетці в неправильному положенні.

  • @top5_lifehack

    @top5_lifehack

    Ай бұрын

    @@Zmarnoid все так і робив, навіть електрика покликав, щоб впевнитись, що в щитовій все добре. Я провів експеримент. Коли є світло, то зарядна станція працює як упс, і котел через неї теж працює. Але, якщо виключити автомати, то котел перестає працювати. Нуль в щитку йде окремо і ніяк не переривається. Отже нуль є, і з відключенням світла не пропадає. схоже що щось в самі станції не працює.

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    Ай бұрын

    @@top5_lifehack та не думаю що із станцією щось не так, якась містика чесно кажучи. При увімкненні світла нуль точно буде, тому не дивно що в режимі упса станція прокидує нуль через себе, і він все таки потрапляє до котла через станцію. Сказав би що його вимикають, но це відпадає, загадка.

  • @top5_lifehack

    @top5_lifehack

    Ай бұрын

    @@Zmarnoid дякую. Як вирішу цю загадку, відпишу! Щиро дякую Вам!

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    Ай бұрын

    @@top5_lifehack а ще питання, ваша блюетті має можливість під'єднання до додатка ? Якщо так, звірте налаштування станції з станцією вашого сусіда, в якого все працює, звісно якщо ви такого ще не робили.

  • @user-wv6rc3ob9b
    @user-wv6rc3ob9b11 ай бұрын

    Всі способи брєдові. Не можна гальванічно зв'язувати вторинні кола 220В зарядної станції з зовнішньою мережею. Тре використовувати спосіб із резистором 100кОм в переносці між любим з проводів і вусами заземлення в гнізді переноски, щоб обдурити електроніку котла. І через неї лише тільки підключати котел до зарядної станції. Все працює і не важливо якою стороною включати. Все безпечно і не потрібно нічого мудрувати з нулями/землею. Проблема ж не в цьому, вона в тому, що котел не відчуває роботи запалу при підключенні у зарядну станцію. Тому помилка F04.

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    11 ай бұрын

    Не буду заперечувати, особисто мені ні один спосіб не подобається. Проте найзручніший спосіб підключення станції, це підключення через перемикач вводу резерву, нічого не потрібно постійно перепідключати, а тільки клацати перемикачем, але тут потрібен N провідник.

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    11 ай бұрын

    Цікаво, киньте посилання на відео, якщо маєте змогу .

  • @pavelpulkin7811

    @pavelpulkin7811

    Ай бұрын

    У меня есть двойник с впаяным резистором. Поможет ли он в данном случае? Проверить негде.

  • @TkachukOleksandr

    @TkachukOleksandr

    26 күн бұрын

    Треба просто по правилах установки заземлити котла і все.

  • @Nepabedim
    @Nepabedim9 ай бұрын

    Якщо є заземлення тоді не потрібно підключати нуль (в мене це з індукційною плитою працює)

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    9 ай бұрын

    В даній станції заземлення це муляж. Вусики заземлення в ній нідочого не підключені, напевно служать для кращого утримання вилки ))) А на землю кидати один із потенціалів не зовсім правильно, як не як це захисний провідник.

  • @user-zz9kq7pz9t
    @user-zz9kq7pz9t11 ай бұрын

    - Як захистити себе, якщо там де був 0 у розетці, після включення світла зьявилась фаза? Чи таке можливо? - Чому не важливо як в станцію вмикати?

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    11 ай бұрын

    Таке не можливо, фаза не може з'явитися на нульовому провіднику, тільки при його обриві, що стається дуже дуже рідко. В станцію немає значення як підключати , бо в станції "дві фази" на виході, відповідно до якої фази станції ми підключимо нуль, та фаза і стане робочим нулем.

  • @ggrisha87

    @ggrisha87

    9 ай бұрын

    Таке можливо, навіть у квартирі є шанс. У приватному будинку шанс вище.

  • @russem8121
    @russem8121 Жыл бұрын

    Вкінець заплутався. Який спосіб найпростіший? Що треба брати з мережевої розетки - нуль чи землю? Чи і те, і інше? Я взяв звичайний двожильний провід з вилкою без землі і підключив одну (!) його жилу до нуля стандартного подовжувача. Все позначив, але в цьому навіть немає сенсу. Бо така схема або буде працювати для котла, або просто ні. Бо це просто заведений нуль на один з контактів розетки подовжувача. Правильно? Ні? Бо ще не перевіряв.

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    Жыл бұрын

    Найпростіший , це брати землю, бо в цьому випадку не має значення (фазуваня) тобто як ви вставляєте вилку в розетку, але є важливий мінус. Найправильніший це брати нуль, бо тоді мережа 220 працює по своїм же робочим провідникам, а не по захисним. Мінусом першого способу є те, що вразі чого, фаза може опинитися на корпусах всіх заземлених побутових приладах в будинку чи квартирі і в квартирах сусідів. Якщо ви це монтуєте в не розбірному вигляді, без вилок суєцидника, тоді тільки нуль.

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    Жыл бұрын

    В методі, який ви описали, вам ще потрібно завести все це на станцію і котел. Якщо вищеописаний подовжувач підключено в звичайну розетку квартири/будинку, вам потрібно в вихід 220 станції підключити ще один подовжувач, в який в свою чергу ви підключаєте вилку з нулем, який ви вивели з першого подовжувача, і вилку котла. Таким чином ви зєднаєте всю цю гірлянду з вилок і переносок з робочим нулем мережі міста, а новоспечену фазу із станції, подасьте на вилку котла, і все запрацює. А якщо ваша вищезгадана переноска підключена до станції, тоді підключаєте вилку тільки з нулем, який ви вивели з переноски в розетку будинку ( щоб нуль переноски зєднати з нулем мережі ), а в переноску підключаєте котел. Якщо у вашому котлі розбірна вилка, простіше за все буде вивести з вилки котла додатковий нульовий кабель, а другий кінець проводу підєднати до нуля міської мережі, і вилку котла підключаєте до станції. В такому випадку фазування залежить тільки тоді, коли ви виймаєте вилку з станції і вставляєте в домашню розетку, якщо переплутаєте - КЗ, вибє автомат. Грубо кажучи вам потрібно один провід (нуль) з виходу станції 220 подати паралельно на вилку котла і на нуль мережі будинку, а другий провід із виходу станції (фаза ) подати на другий контакт вилки котла.

  • @russem8121

    @russem8121

    Жыл бұрын

    @@Zmarnoid А здавалось би - все так просто... Проте я нічого не зрозумів з цього короткого курсу електротехніки. Вибачайте. Дивився інші відео. Зокрема ось це: kzread.info/dash/bejne/pWx60bSClsupZbQ.html . З нього зрозумів, що треба взяти на двох-, а трьохжильний провід і вилку з земляним контактом. - Одну жилу провода з'єднати з одним із контактів подовжувача (позначити це, хоча не зрозуміло навіщо, адже нуль на подовжувачі буде все рівно на якому контакті, бо станція видає фазу на обидва контакти розетки подовжувача і одна з фаз стане нулем), а землю з землею. Фазу ізолювати. І це все! Але мабуть що ні?

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    Жыл бұрын

    Вибачте що так пізно відповів, але в даному відео не показано, як конкретно підєднювати станцію , тут йдеться про плюси і мінуси двох методів. Якщо ви обрали метод занулення, землю не обов'язково підєднювати, і достатньо двох контактів. На роботу обладнання це не впливає, тільки на вашу безпеку, але провсяк випадок краще під'єднати. Позначати слід фазу в тому місці, де ви берете міський нуль, навіть якщо ви в вилці підключили один нульовий контакт, якщо це з'єднання розбірне, щоб не переплутати, бо в такому випадку на вихід станції піде напруга при ввімкненні міського живлення, в кращому просто нічого не буде працювати. У випадку заземлення одного із потенціалів на виході станції, нічого позначати не потрібно, як не крути вилкою , буде однаково працювати. В цьому випадку вам потрібна вилка із контактом заземлення.

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    Жыл бұрын

    В відео, на яке ви кинули посилання все вірно, все те про що я вам говорив , основне вивести нуль з переноски, землю по бажанню. В мому варіанті все те саме, тільки виведення нуля розбірне . Тобто короткий кабель з вилками на обох кінцях, по типу вилки суєцидника, тільки в цьому короткому кабелі задіяний один нульовий провід. З вище згаданим кабелем берете любу переноску, нічого додатково розбирати, прикручувати і виводити не потрібно, достатньо підключити один кінець вищезгаданого кабеля в переноску, як немає значення, а другий в домашню розетку, так щоб нуль збігся з нулем домашньої розетки, і це все, цього достатньо. Можна і так як автор в відео, мені такий варіант не подобається, бо його переноска з зайвим кабелем і вилкою. А можна просто на любий контакт вилки котла намотати кабель і прямо з цим підключити в станцію напряму, а другий кінець зєднати з домашнім нулем. Буде точно так само працювати, як і в перших двох способах.

  • @user-hi7tm3kd7z
    @user-hi7tm3kd7z11 ай бұрын

    скажи чітко

  • @Nepabedim
    @Nepabedim9 ай бұрын

    Краще занулив розетку а не вилку

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    9 ай бұрын

    Я цими схемами давно не користуюсь, і в принципі майже не користувався. Як тільки купив перемикач резерву, відразу зібрав маленький щиток біля котла, де нічого переставляти не потрібно, перемикаєш тільки перемикач на станцію або на 220 міста.

  • @Nepabedim

    @Nepabedim

    9 ай бұрын

    @@Zmarnoid я з старого ибп на 300w витягнув плату і зробив стенд, а потів вмонтував в щиток з слаботочкою і підключив на світло і розетки. Для цього не потрібен перемикач.

  • @actiopopularis
    @actiopopularis8 ай бұрын

    а нормально написати шо де не можна?

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    8 ай бұрын

    Сенсу великого в цьому не має, бо в кожного фаза з нулем індивідуальні, ці всі позначки для себе, щоб не переплутати. А взагалі методом зануленням як на відео, я практично не користувався, і не раджу, бо рано чи пізно можна переплутати фазування. Дане відео не конкретно про підключення станції, а про плюси і мінуси обох методів.

  • @user-hi7tm3kd7z
    @user-hi7tm3kd7z11 ай бұрын

    скаши коротко

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    11 ай бұрын

    kzread.info/dash/bejne/gIeqpKWfl7y7paw.html

  • @TkachukOleksandr
    @TkachukOleksandr26 күн бұрын

    Газовий котел працює від зарядних станції без всяких прибомбасів, просто його треба було по правилах установки заземлити. Я маю 3Е і флешфіш і від них напряму котел працює, в сусіда взяв екофло і від нього теж працює. А в сусіда немає заземлення котла і тому в нього не запускається запалювач. От і вся проблема. А так котел має 120 ват/год споживання, і буде працювати практично від будь-якої зарядки, яка має хоча б 300 ватт потужності(для старту), а може і того менше бо реально моторчик-насос має меншу потужність.

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    26 күн бұрын

    Мій котел в еко режимі взагалі мало споживає. На рахунок заземлення ви абсолютно праві, для роботи котла від станції, котлу потрібна саме земля. Тільки заземлення в мене є. Тут насправді залежить від багатьох факторів, як від станції, так і від самого котла. Якщо працює у вас, це далеко не значить що буде працювати в інших. Я з цим ділом розібрався ще при перших блекаутах. Насправді будь який котел заземлений і без заземлення, при підключенні газової труби до котла металевим шлангом, котел автоматично отримує "землю". Але основна проблема не в цьому. При відсутності нуля, який на пряму контактує із землею, втрачається зв'язок між електродом іонізації та системою подачі газу, оскільки в цілях безпеки вони гальванічно розв'язані, і заземлення корпусу котла тут ні до чого, щоб електрод іонізації відчув полум'я, котлу потрібна земля, яка міститься в "нулі" розетки.

  • @TkachukOleksandr

    @TkachukOleksandr

    26 күн бұрын

    @@Zmarnoid я ще раз передивився різних майстрів по установці котлів. і деякі майстри наполягають на окремому контурі заземлення для котла, і в мене гумовий газовий шланг. Це питання треба вирішувати літом поки є час, щоб не було проблем зимою. А щоб мати автономність то краще брати станцію на 1500в/год і більше. Бо як будуть морози щоб не підмерз котел через димохід, це особливо небезпечно з 3 ночі і до 6 ранку в пік холоду. іІ краще вже таритись станцією чи станціями, бо я брав 5 днів тому флеш фіш( є ще 3Е) то ціна на 1500в/год була 35150грн з доставкою з Франківська до Умані, а тепер таку ціну я не знаходжу. Сподіваюсь на краще, але готуюсь до того як буде.

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    25 күн бұрын

    @@TkachukOleksandr ціни зараз ростуть не по днях, а по годинах (( За 1500 ват/год дуже хороша ціна ) Якщо особняк, тут навіть мови немає, кинути окремо землю до котла, і чистий спокій. Є станції які достатньо увімкнути на зарядку, і все працює без танців з бубном. В мами на квартирі я один вихід станції підключив на загальну нульову шину, а другий на перекидний рубильник. В такому випадку котел працює в любій розетці навіть без заземлення. Я ще вагаюсь, чи брати станцію з хорошим запасом ємності, чи купувати відразу гібридний інвертор з можливістю підключення сонячних панелей, хоча взимку генерація з панелей дуже низька, але все таки це краще ніж нічого.

  • @chuzhak

    @chuzhak

    22 күн бұрын

    В себе на блюєтті еб70 зробив кабель вилка-вилка. При вимкнутому ввідному автоматі в квартирну розетку включаю трьох-контактну вилку з заземленням, з правильно підключеними проводами, а на іншому кінці в двох-контактну вилку підключив окремо фазу і на другий контакт нуль та землю, тобто один потенціал заземлив. Не важливо якою стороною включати вилку, бо автомат відключає і фазу і нуль, а в станції та сторона де скручені нуль з землею будуть робити в моїх розетках нуль. Працюють всі розетки, котел і те що може потягнути станція

  • @TkachukOleksandr

    @TkachukOleksandr

    21 күн бұрын

    @@chuzhak станцію не можна так підключати, але це ваша справа. Головне щоб без ексцесів.

  • @ggrisha87
    @ggrisha879 ай бұрын

    Як бачу "вилка-вилка" - ставлю дізлайк. А тут взагалі якась приблуда для тортур. Скільки лиха може це наробити - вирішувати вам.

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    9 ай бұрын

    До кінця дивились ?

  • @ggrisha87

    @ggrisha87

    9 ай бұрын

    @@Zmarnoid Та дивився, але я на цьому розуміюсь, а хтось не додивиться та почне ліпити оце все.

  • @Zmarnoid

    @Zmarnoid

    9 ай бұрын

    Я також противник вилки суєцидника, і також проти використання такого. І взагалі противник мотання додаткових дротів до вилки чи до розетки. Давно вже в світі існує перемикач резерву, нічого не потрібно мудрити, крутити і переставляти руками, для мене існує тільки один варіант, через перемикач резерву, всі інші варіанти це коли потрібно вже і зараз. Способи підключення в даному відео лише показують варіанти швидкого підключення, якщо потрібно вже і зараз. В усіх цих методах одна суть, підключити паралельно один із потенціалів станції до N провідника будинку, все. Чи це буде через вилку, чи це буде через переноску, чи це буде напряму від розетки, суті не міняє, ми виконуємо одну і ту ж дію. Тому було і відзнято дане відео, щоб можна було зрозуміти суть, і вибрати для себе варіант. І додам, що по даному кабелі струм не циркулює, ні із станції, ні із міста, тільки у випадку неправильного підключення, але другий метод таке виключає.

Келесі