Артеріальна гіпертензія у пацієнтів з обструктивним апное сну, Інго Фітце - конгрес кардіологів 2022

Ғылым және технология

Пропонуємо Вам ознайомитись з доповіддю професора Інго Фітце на XXIII Національному конгресі кардіологів України, що проходить з 20 по 23 вересня 2022 року у Києві. Організатором конгресу є Всеукраїнська асоціація кардіологів України.
Тема доповіді: «Артеріальна гіпертензія у пацієнтів із обструктивним апное сну».
- Дорогі колеги! З радістю представляю вам нашого гостя, це професор Інго Фітце з Берліну, Німеччина, який представить доповідь «Сучасні сомнологічні стандарти діагностики та лікування артеріальної гіпертензії у пацієнтів з порушеннями дихання уві сні». В Україні це дуже серйозна проблема, бо небагато пацієнтів із діагностованим обструктивним апное та небагато пацієнтів отримують лікування саме цього патологічного стану. Тому ми раді чути Вас, можете розпочинати свою доповідь.
Що таке нічне апное уві сні, симптоми сонного апное
- Спасибі вам велике! По-перше, вибачте, ми якось переплутали час початку лекції, я думав, що початок об 11:30 за Берліном. У нас є різниця у часі у 1 годину.
Дякуємо за запрошення, за можливість представити невелику доповідь. Останній раз, коли я був у Києві, може 4 роки тому по-моєму, на жаль, цього року не виходить і ще друге, на жаль, я ще не можу говорити українською, тільки російською, але хоча б заголовки я зробив українською. Що я вам приніс? Я вам приніс дані про співвідношення сну та гіпертензії та хочу почати цим слайдом.
Що таке СОАС - синдром обструктивного апное уві сні, ви, мабуть, уже добре знаєте.
Основні симптоми синдрому апное сну:
• Хропіння
• Нічне пробудження
• Сонливість
• Зайва вага
• Підвищений кров'яний тиск
Так що високий кров'яний тиск є ключовим критерієм апное сну і ми знаємо, що лікування апное сну може позитивно впливати на кров'яний тиск.
Якщо ми говоримо про відношення кров'яного тиску та сну чи апное, тоді слід зазначити резистентну чи стійку гіпертензію. Від 5 до 18% гіпертоніків має таку резистентну гіпертензію. Більше 90% чоловіків та більше 65% жінок з резистентною гіпертензією мають індекс апное-гіпопное більше 5-10 на годину, тобто хоча б легкий ступінь апное. Стійкий високий кров'яний тиск, пов'язаний з апное уві сні, переважно систолічний та нічний. Це погляд сомнологів.
З боку кардіологів тут ви бачите Європейські та Німецькі рекомендації щодо управління гіпертензією.
І що я в них знайшов щодо апное:
• Апное уві сні є показанням до добового вимірювання артеріального тиску
• Апное уві сні має бути частиною анамнезу гіпертоніків
• Апное уві сні є частою причиною вторинної або резистентної артеріальної гіпертензії
До речі, про лікування апное чи гіпертензії, яка пов'язана зі сном, я поки що в цих рекомендаціях нічого не знайшов.
Перед тим, як я хочу говорити про сон, потрібно відзначити одним словом, що буває не тільки зв'язок гіпертензії та апное.

Біоритми та серцево-судинні захворювання: порушення ритму сну та неспання
У пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями біоритм також впливає на їх перебіг та терапію. Серцево-судинна система отримує користь від терапії порушень ритму сну та неспання. Здоровий сон і здоровий режим сну та неспання позитивно впливають на серцево-судинну систему. Профілактична кардіологія також включає хронобіологію та здорове управління сном та неспанням. Ці спостереження пов'язані з різними дослідженнями та їх треба також брати до уваги.
Давайте поговоримо про сон та гіпертензію, ви, напевно, знаєте, що найжорсткіший параметр кардіоваскулярного ризику - це нічний систолічний тиск. 25% 70-річних та 46% 77-річних мають зменшене нічне падіння артеріального тиску. Апное є у 75% пацієнтів з підвищеним артеріальним тиском у нічний час.
Висновок: чим меншим є нічне зниження систолічного артеріального тиску, тим вище серцево-судинний ризик!
Дуже цікаві дослідження опубліковані 4 роки тому - це зв'язок гіпертензії та Альцгеймера і яку роль у цьому відіграє апное уві сні.
Висновки:
• Систолічний артеріальний тиск є ризиком розвитку хвороби Альцгеймера, особливо у молодому віці (вік менше 60 років)!
• У людей похилого віку ризик розвитку хвороби Альцгеймера збільшується на 64%, якщо артеріальний тиск не знижується вночі.
Який зв'язок між тривалістю сну, часом сну та гіпертонією?
1. Сон протягом 7-8 годин уночі показує найнижчий серцево-судинний ризик.
2. Час відходу до сну з 10 вечора до півночі дає найнижчий серцево-судинний ризик.
#інгофітце #конгрескардіологів #асоціаціякардіологів #артеріальнагіпертензія
Лабораторія сну доктора Погорецького:
Наш сайт - www.sleeplab.com.ua
Facebook - / sleeplab.ukraine
Instagram - / son_i_dyhanie
Telegram - t.me/sleeplab_ua
Viber - invite.viber.com/?g2=AQBwfpXy...

Пікірлер

    Келесі