Allwood joints

Ғылым және технология

This video was created as a part of the project from Ministry of Education's OP "Education for Competition", funded by European social fund in the CR.
©Cittadella 2014

Пікірлер: 8

  • @hazenkar1490
    @hazenkar14903 жыл бұрын

    Ten pán ve videu to řekl správně : "Já vím jak to mám udělat, ale nemůžu , protože na to není norma." A zdravej selskej rozum tiše v koutku pláče.

  • @PavelKraus_webdesign

    @PavelKraus_webdesign

    2 жыл бұрын

    Na začátku videa to zmiňují (Empirické navrhování spojů už dnes není možné.), čili dnes nestačí stavět podle zkušeností předků. Postavit a čekat jak to dopadne už nestačí. Projektant to musí umět spočítat, zvlášť pak při opravě památek, kde nahrazují jen část trámu. Proto taky ten výzkum, aby se to dalo používat. ;-)

  • @hazenkar1490

    @hazenkar1490

    2 жыл бұрын

    @@PavelKraus_webdesign Mě by zajímalo , jak vlastně ti naši předkové mohli vůbec existovat. Představte si svět bez kulatýho razítka a komise , která ví lépe než vy , co je pro vás nejlepší. Samozřejmě za příslušný poplatek. Já vím.... Ale ta představa...

  • @ptygr

    @ptygr

    2 жыл бұрын

    "Zdravej selskej rozum" vidíte stavět na jakékoliv současné novostavbě, v horším případě při amatérských rekonstrukcích. Díkybohu se česká památková péče opírá o vědecké metody a poznatky a nikoliv jen o selskej rozum. Protože v opačném případě by všechno skončilo u montovaných vazníků a montážní pěny...

  • @petrbabka6408
    @petrbabka64082 жыл бұрын

    Člověk se až diví jak to naši předkové zvládli bez počítačů a inženýrů.Hlavně že se rušili řemesla

  • @rudolfsykora3505
    @rudolfsykora35052 жыл бұрын

    Znamena to tedy ze zavery vyzkumu v te mistnosti pozdeji budou nad nazorem mistru?

  • @ptygr

    @ptygr

    2 жыл бұрын

    Doufejme..

  • @tomaskonopac9431
    @tomaskonopac94312 жыл бұрын

    Děda tesař truhlář můj táta to také uměl já to také dělal chvilku a mohu vám říci jednu praktickou věc ty výpočty jsou sice krásné , ale pokud ten tesař nebude mít cit pro dřevo a pokud použije všelijaké ty moderní chytré spoje tak ten výsledek vůbec nemusí být dobrý .Asi nejhorší jsou příhradové prkenné navzájem napínané konstrukce tam se mi ty moderní metody vůbec nelíbí . Oni si zadají do výpočtu nějaké průměrně mizerné dřevo potom dostanou šit ze sušičky se suky a na víc tenký potom jim někdo dodá plechové spojovací prvky kde se o 20 % ošidí tloušťka plechu a ten se víc kalí , aby sedl v tahu a výsledek za deset let to rozláme mechanické pnutí a střecha se propadne . Celé to supermoderní stavebnictví sice šetří materiál a práce , ale dobré to není a ani nebude . Vůbec nejhorší varianta je , když tu střechu splácá parta zběsilcích UK co tvrdí že všechno umí a všechno už dělali . Smutný svět a přitom je to tak jednoduché prostě to dělat po staru . Ty nádherné tesařské spoje bez gramu železa to už dnes ty pošuci na stavbách neumí .

Келесі