4 ZASADY DOBREJ WSPÓŁPRACY

Animacje na zlecenie: ideaman.tv/animacje/
Kup moją książkę i kurs: ideaman.tv/ksiazka-pozegnaj-p...
Podcast: bit.ly/podcastDZ---
Wspieraj kanał: bit.ly/wspieramidee
Kanał dla rodziców: bit.ly/PraktyczneRodzicielstwo
Konsultacje, mentoring i pytania biznesowe: leszek@ideaman.tv
#zwalaniewiny #psychologia #współpraca
---
Grupa FB: bit.ly/grupanieprzecietnych
Fanpage Facebook: / nieprzecietneidee
Inne Animacje: bit.ly/nieprzecietneidee
Wszystkie treści, w tym nazwy własne i cytaty, są użyte w celach edukacyjnych. Zastosowanie logotypów ma charakter informacyjny. Żaden z elementów filmu nie jest i nie może być substytutem terapii lub indywidualnej porady psychologicznej.

Пікірлер: 20

  • 5 жыл бұрын

    Jaki Twoim zdaniem jest klucz do dobrej współpracy i przerwanie ciągłego cyklu obwiniania?

  • @emdabelju

    @emdabelju

    5 жыл бұрын

    Mysle, ze... ... to jest bardzo dobre pytanie. 🤔

  • @kaczmarwzgnh

    @kaczmarwzgnh

    5 жыл бұрын

    Myślę że osoby znające słowo przepraszam mogą się wypowiedzieć w tej kwestii . Trudno jest wytykać sobie błędy a już napewno się do nich przyznać dlatego też czasem jednostki tak wiele znaczą spośród tłumów. Bądź oryginalny , bądź sobą to jest klucz do sukcesu . Tak mówię ja PK . :)

  • @koprolity
    @koprolity5 жыл бұрын

    Taki film powinien powstać we współpracy z jakimś sponsorem.

  • @marianjanuszpazdzioch6177
    @marianjanuszpazdzioch61775 жыл бұрын

    Jeśli ktoś coś sknoci, to trzeba go obwinić (sprawiedliwie), jeśli faktycznie był za to odpowiedzialny, ale szukanie kozła ofiarnego (kultura obwiniania) to co innego i tak nie powinno być, całkowicie się zgadzam z autorem, jednak pamiętajmy, że każdy jest odpowiedzialny za siebie i odpowiada za swoje czyny i zaniedbania. Odcinek bardzo mi się podoba. 1 Pokaż, że jesteś omylny - pokora jest ważna, wtedy gdy jest ci źle, ponieważ nie marnujesz energii na postawę roszczeniową, tylko przeznaczasz ją na działanie, aby polepszyć swoją sytuację, ALE pokora jest jeszcze ważniejsza, gdy jest ci dobrze, w przypadku jej braku przychodzi pycha, a jak wiemy, pycha chodzi przed upadkiem, a człowiek wyniosły szybko upadnie. Zawsze podziwiam naukowców i filozofów, którzy dzień za dniem coraz lepiej rozumieją świat. Gdyby byli pyszni, to by nie robili odkryć, bo „już wszystko wiedzą". Jak to powiedział Sokrates: „Wiem, że nic nie wiem". Pokora rzecz święta. 2 Buduj i wspieraj postawę współpracy - współpraca grupy indywidualnych jednostek to najlepsze co może być. Steve Jobs miał bardzo dobrą analogię, w której porównał grupę indywidualnych jednostek, między którymi wybuchają konflikty mimo tego, że współpracują do kamieni zebranych z ziemi, które po wrzuceniu do puszki, dodaniu wody i pisaku oraz po sprawieniu, że ta puszka będzie się obracała, na przykład za pomocą napędu motoru (bardzo upraszczam tę analogię) staną się pięknymi oszlifowanymi kamieniami. 3 Dziel się wiedzą - dzielenie się wiedzą to podstawa, ułatwia to nam pracę, bo mądrzy nauczyciele nam tłumaczą i dzięki temu nie musimy sami dochodzić do tego samego i możemy sami zacząć dalej rozwijać siebie, swoją kulturę, naukę i tak dalej. Inni pomagają nam dobrze zacząć [gdy jesteśmy mali w szkole, czy w nowej pracy] więc i my powinniśmy innym pomagać dobrze zacząć. Jak to powiedział Horacy „Połowę pracy ma za sobą, kto dobrze zaczął, miej [więc] odwagę być mądrym [i] zacznij”. 4 Pamiętaj, że jesteś częścią większego systemu - mimo że jesteśmy odrębnymi i indywidualnymi jednostkami (co jest bardzo istotne i dobre) to nie zapominajmy, że działamy w grupie, to nasza natura jako zwierząt stadnych oraz istot ludzkich. Za GNU/Linuksa szanuje. Następnym razem proszę dodać GNU przed Linuksem, uzasadnienie ~> www.gnu.org/gnu/linux-and-gnu.html Kto nie zna GNU/Linuksa to niech zapozna się z jego ideą. ~> www.gnu.org/philosophy/philosophy.html Ja polecam Linux Mint Cinnamon, nie polecam żadnego Ubuntu. Linux Mint lepszy. ~> linuxmint.com/ Pozdrawiam.

  • @emdabelju

    @emdabelju

    5 жыл бұрын

    +1 za Minta, tez uzywam.

  • @stefanrojek3075
    @stefanrojek30755 жыл бұрын

    Temat kojarzy mi się z bałaganem w domu, każda strona sprząta i nie brudzi. A bałagan jest winą tej drugiej osoby.

  • @markwatney7033
    @markwatney70335 жыл бұрын

    Hej. Czy mógłbyś zawsze dodawać ostatnią planszę z wypisanymi krótko punktami zasad o których mówisz ( w tym przypadku 4 zasady) ? Łatwiej wrócić do materiału gdy się zapomni i spojrzeć na końcowy slajd niż oglądać od nowa. Czasami robisz podsumowanie a czasem ich brak.

  • @ukaszkucharski920
    @ukaszkucharski9205 жыл бұрын

    Sądzę że kluczem do dobrej współpracy jest branie odpowiedzialności za swoje działanie

  • @marianjanuszpazdzioch6177

    @marianjanuszpazdzioch6177

    5 жыл бұрын

    Dokładnie tak.

  • @Dygo01
    @Dygo015 жыл бұрын

    Super film

  • @kurczaczyskook5112
    @kurczaczyskook51125 жыл бұрын

    A może coś o środowisku pracy w magazynach ?? :)

  • @jasmin-yd9ro
    @jasmin-yd9ro5 жыл бұрын

    👍👍👍

  • @jannowak6645
    @jannowak66455 жыл бұрын

    Taksówkarze kontra taksówkarze? To jest aż tak źle?

  • @emdabelju

    @emdabelju

    5 жыл бұрын

    Typowe TAXI vs Uber - nic ci to nie mowi?

  • @jannowak6645

    @jannowak6645

    5 жыл бұрын

    @@emdabelju Mówi, ale osobiście byłem światkiem kilku zachowań w których taksówkarz wykazał się wręcz extremalnym chamstwem i mam wyrobioną opinie. Co za tym idzie, ta pomyłka wydawała mi się jeszcze bardziej zabawna.

  • @emdabelju

    @emdabelju

    5 жыл бұрын

    @@jannowak6645 Zbyt rzadko jezdze taksowkami, zeby o chamstwie tychze kierowcow przekonac sie na wlasnej skorze. Ci, ktorych dane mi bylo spotkac na swojej drodze zachowywali sie dobrze. Konflikt miedzy nimi a Uberem znam jedynie z mediow i z tego, co wiem, moge wywnioskowac, ze ci drudzy sa po prostu konkurencja dla tych pierwszych. FYI - "świaDkiem", nie "światkiem" w tym przypadku, bo piszesz o sobie jako kims, kto byl obecny przy jakims zdarzeniu. A "światek" to taki maly swiat. ;)

  • @Mr4hitch
    @Mr4hitch5 жыл бұрын

    Klasyczny blad - film zacheca do przedkladania dobrej relacji nad wynik. Gdybym chcial tak w zyciu robic to nic bym nie osiagnal, grupa takze bardzo szybko stracilaby naturalny rozped. Czy Amazon rozdaje wszystkim premie ? Nie, daje najlepszym a zabiera najgorszym, nie wazne ze najgorszy pracowal najlepiej jak umie i ze swoj wynik poprawil o 30% a najlepszy nie zmienil nic. Grupowa praca wymaga jedynie doceniania dobrych pomyslow i karania zlych dzialan. Ktos twierdzi ze 2 + 2 to 5 to go nie wspieramy, to droga do zaglady. Mowimy ze jest w bledzie, tlumaczymy a jak nadal nie rozumie to wyrzucamy z grupy. Albo chcemy pracowac albo budowac relacje z ludzmi. Jesli grupa jest meska w calosci to jeszcze wiekszy ma rozped, bo mezczyzna potrzebuje potwierdzenia swoich umiejetnosci i bycia uzytecznym, nie potrzebuje klepania po ramieniu. Satysfakcja dla niego bedzie ze jego grupa sprawuje sie najlepiej, ze odnosi sukcesy, bedzie rywalizowal o lepsza pozycje przez co cala grupa rosnie w sile. Albo chcecie miec team do piwka albo wyniki

  • 5 жыл бұрын

    Klasyczny błąd - zakładasz, że wynik realizuje się tylko w jeden modelowy sposób, rozumiany jak 30 lat temu w amerykańskich filmach - konkurencja, napierdzielanie, ostracyzm, karanie, nagradzanie, gonienie za myszką. Zerknij sobie z łaski swojej do wybitnej pracy Doktryna Jakości profesora Andrzeja Bliklego - na temat współczesnych badań nad modelami zarządzania. Myślę, że zmienisz szybko zdanie, bo badania pokazują coś wręcz przeciwnego niż Ty twierdzisz. To bardzo mądra lektura.

  • @chcemisieztobagadac5764

    @chcemisieztobagadac5764

    5 жыл бұрын

    Ile stereotypów można wpisać w 1000 znaków ze spacjami? Chyba wymaksowałeś. Na dokładkę totalnie nie zrozumiałeś filmu. Ale nie martw się. Dla większości Polaków myślenie systemowe to czarna magia. W tym filmie nie było nic o premiach. Myślenie w kategoriach kar i nagród, czyli jak pisze prof. Blikle kija i marchewki, to taki stary schemat typu zarządzanie folwarczne. Kiedy nam się wydaje, że ludzie są głupi i leniwi, traktujemy ich tak, więc oni tracą motywację i zupełnie nie mają ochoty robić nic sensownego. Niewypowiedziane, ale w tle, co bardzo wielu oglądających wyłapało, jest w tym przypadku branie odpowiedzialności za swoje czyny. Karanie uczy ludzi postawy małego dziecka - przyszedł tatuś, ukarał, następnym razem się schowam, żeby mnie nie znalazł. W kulturzd współpracy, kiedy ludzie wzajemnie sobie ufają, ludzie sami się przyznają i sami chcą naprawiać swoje błędy. No ale może zarząd Toyoty się myli, a Ty masz rację, kto wie :-)