19. DÍL: INDIVIDUÁLNÍ PSYCHOTERAPIE

Individuální psychoterapie představuje proces setkávání klienta s terapeutem, v bezpečném a klidném prostředí, v němž vládne atmosféra vzájemné důvěry. Pomocí psychoterapie je možné zpracovat celou škálu úzkostí, ale také zvládnout náročné životní situace nebo porozumět vlastním somatickým obtížím. Psychoterapeutická práce má mnoho podob, ale terapeut musí být v každém případě dobře teoreticky i prakticky vybaven. O jakou výbavu jde? A které psychoterapeutické přístupy jsou u nás nejrozšířenější? Co můžeme od psychoterapie očekávat? A za jakých podmínek můžeme na terapii docházet bezplatně? Tento díl Života za zdí vám poskytne nejen odpovědi na uvedené otázky. Měl by posloužit především jako průvodce při hledání optimální psychoterapeutické pomoci.
Účinkují:
MUDr. TOMÁŠ REKTOR
psychiatr a psychoterapeut
Terapie.Info
terapie.info/
Doc. PhDr. JAN KOŽNAR, CSc.
psycholog a psychoterapeut
Psychiatrická nemocnice Bohnice
www.bohnice.cz/
PhDr. KATEŘINA SIVEKOVÁ
psychoterapeut a krizový intervent
Terapeutické centrum Modré dveře, z.ú.
www.modredvere.cz
Doc. PhDr. MAREK PREISS, Ph.D.
klinický psycholog a psychoterapeut
Národní ústav duševního zdraví
www.nudz.cz/

Пікірлер: 28

  • @mars5009
    @mars50094 жыл бұрын

    Myslim, že tak jako chodí děti i dospělí na pravidelné prohlídky k zubaři nebo praktickému lékaři, měla by existovat i pravidelná roční hodina individuální psychoterapie. I když je to utopie, všem bych to přála. Naprosto souhlasím že jde o nelehkou, zdlouhavou, ale fascinující cestu sebezkušenosti.

  • @user-xs9vt1if5h
    @user-xs9vt1if5h5 жыл бұрын

    Děkuji za pěkný díl, sledujeme vás doma pravidelně a doporučujeme ostatním. Závěr o knihách je skvělý nápad, kvalitní informace a knihy je v informační době obtížné najít a tak jsem rád za doporučení. Děkuji za vaši cennou práci!

  • @ZIVOTZAZDI

    @ZIVOTZAZDI

    5 жыл бұрын

    Děkujeme!

  • @pethu8500
    @pethu85007 ай бұрын

    Moc děkuji.

  • @stanislavavesela2686
    @stanislavavesela26865 жыл бұрын

    Velmi povedený díl! Závěr o knihách mě překvapil, nejprve spíš nemile, přišlo mi, že se to celkově k tomuto dílu a tak vůbec nějak k tomuto cyklu nehodí - ale nakonec mě samotnou některé z knih zaujaly, že si je ráda přečtu. Děkuji za vaši práci.

  • @ZIVOTZAZDI

    @ZIVOTZAZDI

    5 жыл бұрын

    Děkujeme! Jinak závěr je nový, budeme nyní Knihovnu Portálu zařazovat do dílů pravidelně. Jde o našeho partnera, kterého si velmi vážíme, neboť vydává opravdu dobré knihy a navíc se rozhodl nás i podpořit. A slibujeme, že do "knihovny" budeme zařazovat vždy pečlivě knihy, související výhradně s probíraným tématem.

  • @Alex-sj5ci
    @Alex-sj5ci5 жыл бұрын

    Skvělý díl plný informací! Děkuji. :)

  • @ZIVOTZAZDI

    @ZIVOTZAZDI

    5 жыл бұрын

    Moc děkujeme! Byl vážně hodně náročný na přípravu a střih. Snad Vám bude k užitku i další díl o skupinové terapii. Do konce týdne bude hotový.

  • @Alex-sj5ci

    @Alex-sj5ci

    5 жыл бұрын

    No tak to se na něj už moc těším a cením si práce, kterou do toho dáváte. Vaše díly pravidelně sleduji a doporučuji je ostatním. Mám pocit, že tu takový pořad chyběl!!:)

  • @ZIVOTZAZDI

    @ZIVOTZAZDI

    5 жыл бұрын

    Ještě jednou díky! Každá podobná zpětná vazba nás nabíjí a inspiruje. :-)

  • @79MrTommy
    @79MrTommy3 жыл бұрын

    Super díl - poznal jsem se v tom coby pacient a vybavil si nějaké momenty z "individuálů" (třeba jak mě psycholožka na jednom sezení "smažila" kvůli dluhům a já jí pak přes e-mail vynadal, že to přehnala :) ) a skoro se vším se ztotožňuju.

  • @orjoki8593
    @orjoki8593 Жыл бұрын

    Muz s nadhernym hlasem😉. dekuju☀️

  • @nnbgdghf
    @nnbgdghf4 жыл бұрын

    Opäť možno už opakujúc sa, ale ak niekto niečo robí veľmi dobre tak prečo nie : veľmi dobrà a potrebnà pràca autorov tohto cyklu. Prosím pokračujte, upozorñujte a rozšírujte sa všade kde je to potrebne.

  • @ZIVOTZAZDI

    @ZIVOTZAZDI

    4 жыл бұрын

    Děkujeme! Moc si Vaší zpětné vazby vážíme!

  • @pavlinajandakova8804
    @pavlinajandakova88043 жыл бұрын

    @ŽIVOT ZA ZDÍ máte úžasné videa. Hodně informací, říkáte ti to z vlastní zkušenosti. Oceňuji, že tam jsou i odborníci, kteří právě dané oblasti vysvětluje. Jediná věc, co mě mrzí, je to, že to jsou i hodinové díly. Je nějaký web, na kterém zjistím hodnocení psychoterapeuta? Já mám jít a trochu se bojím. Mám špatné zkušenosti s psycholožkou a domnívám se, že budou všichni stejní (budou Vas odsuzovat, nadávat za projevení emocí). Já jsem na tuhle psychoterapeutku našla pouze jedno hodnocení. Má 27 let praxe, je vedená pod Ministerstvem zdravotnictvím a má nějaké kurzy a zároveň prochází supervizí. Je na místě se setkání bát? Moc děkuji za odpověď. Určitě Vás doporučím dále.

  • @vladimirkasa9125
    @vladimirkasa91255 жыл бұрын

    Velice pěkný cyklus. Kde by se daly najít 1. a 2. díl ?

  • @ZIVOTZAZDI

    @ZIVOTZAZDI

    5 жыл бұрын

    Děkujeme. První dva díly jsme již vyřadili, neboť jsme v nich pouze představovali Život za zdí a s dalším pokračováním cyklu ztratily již smysl.

  • @vladimirkasa9125

    @vladimirkasa9125

    5 жыл бұрын

    @@ZIVOTZAZDI Děkuji za vysvětlení.

  • @ondrasheq21
    @ondrasheq213 жыл бұрын

    Problematická je dostupnost psychoterapie. Pokud se tvrdí, že jedno sezení týdně je skutečné minimum (za v průměru 1000 Kč/hod.) a budeme se tedy potkávat dvakrát do týdne, je to měsíčně 8000 Kč. Terapie trvá zmíněných deset let, to je téměř milion korun. Přičemž výsledek je nejistý a v nedohlednu.

  • @ZIVOTZAZDI

    @ZIVOTZAZDI

    3 жыл бұрын

    Cena za terapeutickou hodinu se pohybuje v rozmezí 600 - 1500 Kč. Samozřejmě to může být i více. Nicméně psychoterapii proplácí též pojišťovna, jen si musíte vybrat takového terapeuta, který nepřijímá jen samoplátce. Problém je v čekací době, ale vyplatí se třeba půl roku počkat. A pak, snad nikde nepadlo, že terapie trvá deset let. Nevíme, zda existují průměrné doby, je to individuální. Ale odhadujeme, že opravdovým průměrem budou tři roky při intenzitě jedno sezení týdně. Je přitom dobré vědět, že žádná léčba není jistá, ale dobře vedená psychoterapie Vám pokaždé věnuje mnoho dobrého a užitečného pro život. A některé výsledky jsou patrné již po pár měsících (snížení tenze apod.), jiné až po letech (náhled atd.).

  • @kamilalanghammerova4806
    @kamilalanghammerova4806 Жыл бұрын

    Může se stát, že terapeut nemá zpracované osobní dějiny a projektuje, ačkoli má sebezkušenostní výcvik, je protektivní ke klientům, kteří jsou mu podobní....jak to řešit? Jak to mám řešit já, sociální pracovník?

  • @ZIVOTZAZDI

    @ZIVOTZAZDI

    Жыл бұрын

    Doporučujeme kontaktovat Českou asociaci pro psychoterapii (www.czap.cz) a poradit se přímo s nimi, a to prostřednictvím adresy info@czap.cz. Jde o citlivou věc, kterou musí zhodnotit odborník.