14. Kto je vysoko konfliktná osobnosť? 1. časť. Rozhovor s o. ThDr. Mariánom Bublincom, PhD.

PODCASTUM |
Zdravý rozum v dnešnej pobláznenej dobe.
V tejto časti polemizujeme:
Kto je vysoko konfliktná osobnosť?
Ako sa líši od bežného človeka v konfliktných situáciách?
Ako pomôcť pomôcť vysoko konfliktným osobám a ich blízkym?
👉Nezabudnite kliknúť na ODBER, aby vám neuniklo ani jedno naše video.😉
__________________________________________________________________
Naše podcasty môžete tiež nájsť v rôznych podcastových službách:
Google Podcasts: www.google.com/podcasts?feed=...
Spotify: open.spotify.com/show/3Vg2JbR...
Podbean: podcastum.podbean.com/
Listen Notes: www.listennotes.com/podcasts/...
Player FM: player.fm/series/podcastum-35...
Amazon Music/Audible: music.amazon.com/podcasts/b5d...

Пікірлер: 8

  • @feroferitosa9127
    @feroferitosa9127Ай бұрын

    Keď sa dodržujú pravidlá, nie je žiadny konflikt, nanajvýš nedorozumenie, ktoré sa sa vysvetliť a opraviť, čím zanikne konflikt. Pravidlá sú dané diktátom, alebo konsenzom. Ak sú nadiktované, je logické, že sa musia vynútiť silou (zákonom). Otázkou ich rešpektovania je, či sú spravodlivé, čo u diktátu nebývajú. (ale ani u konsenzu) Takže konflikt je spravodlivý odpor proti diktátu. Ak sú získané konsenzom, ale bez hodnôt, tak ide o spoločenskú dohodu v zmysle mafiánskej, či inej zločineckej skupiny. Napr. vraždenie nenarodených je vecou spoločenskej dohody, ako hovorila nedávno akási mladá komsomolka z jednej vraj kresťanskej strany, hoci to nie je pravda. Bol to diktát, ktorý je tu do dnes a to od 19.12.1957... A teraz otázka, či dve... Je pre toho nenarodeného človiečika lepšie, keď za ním stojí vysoko konfliktná osobnosť, alebo tíško nožičkami šúchajúci a plat poberajúci usmievavý strýčko, či tetička? Alebo, je zlý ten vysoko konfliktný politik, ktorý nechce kradnúť a tí okolo áno, lebo sa na tom rozhádajú? (poz. kradnutie je aj poberanie platu za nič nerobenie, alebo za imitáciu práce, vymyslená funkcia, posúvannie dôverných informácií, dohadzovanie fondov a dotácií, subvencií.... Prepáčte, tento rozhovor bol veľmi povrchný.

  • @janaburda6362

    @janaburda6362

    Ай бұрын

    Suhlasim , mna by tiez zaujimalo ci statistiky uvadzaju v percentach z celkovej populacie tejto planety ludi s logickym /racionalnym myslenim. Mizive percento podla mojich skusenosti.

  • @user-zg3ze5dt8d

    @user-zg3ze5dt8d

    Ай бұрын

    Problém je v tom, že povolaní nepovedia, čo sa s tým nenarodených prípadom stane po zákroku. Putuje do koša, či do náhradnej maternice?? Na jednej strane záslužný čin, na strane druhej "ťažký hriech"... Keďže je už všetko odhalené, odtajnené nalejte si aj Vy čistej vody, lebo sa môže stať že v rámci svojej kompetencie ospravedlníte neospravedniteľné!!!

  • @user-zg3ze5dt8d

    @user-zg3ze5dt8d

    Ай бұрын

    "L"

  • @axelpalfy7597

    @axelpalfy7597

    Ай бұрын

    KOMFLIKT NEMUSí BYT VYVOLANý PORUšENíM PRAVIDIEL, KONFLIKTNEJ OSOBE STAčí AK Má POCIT žE JE NEJAKíM SPOSOBOM POšKODENá RESPEKTIVNE Má POCIT NEJAKEHO OBMEDZENIA ZO STRANY INEJ OSOBY, ALEBO Z AKýCHKOLVEK INýCH DOVODOV PROSSTE žIJE KOMFLIKTOM

  • @mariajelinkova5003
    @mariajelinkova5003Ай бұрын

    poznala som cloveka, ktorý sa po bajpase totálne zmenil, bol hašterivý, konfliktný, náš vysokopostavený má 3 bajpasy

Келесі