d3meeples

d3meeples

Társasjátékokról bemutatóvideók hol részletesebb, hol vázlatosabb szabálymagyarázattal.

JÁTÉK KETTESBEN: KNARR

JÁTÉK KETTESBEN: KNARR

JÁTÉKSZABÁLY: HIKE!

JÁTÉKSZABÁLY: HIKE!

SZERINTEM: HARMÓNIA

SZERINTEM: HARMÓNIA

SZERINTEM: WYRMSPAN

SZERINTEM: WYRMSPAN

BEMUTATÓ: PLUG & PLAY LABDA

BEMUTATÓ: PLUG & PLAY LABDA

BEMUTATÓ: BAJNOKI FUTAM

BEMUTATÓ: BAJNOKI FUTAM

SZERINTEM: MIND MGMT

SZERINTEM: MIND MGMT

Пікірлер

  • @batik.balazs
    @batik.balazsКүн бұрын

    Ez a videó adta meg a kezdő lökést, hogy beszálljak egy all-in közös rendelésbe. Köszönöm.

  • @d3meeples
    @d3meeplesКүн бұрын

    Örülök, hogy segített a döntésben. Én a mai napig nagyon szeretem a játékot. :)

  • @selator0104
    @selator01043 күн бұрын

    A "Budapest Tram 28" igazán izgalmasabb lenne. Ha jól láttam 14 helyszín kellene. A sors fintora, hogy rendszeresen vagyok kénytelen ezzel a járattal közlekedni, és - némi szarkazmussal - javasolnék egy sajátos változatot. Lehetne szürke bábu is a felszállók között, akiket bármilyen színnel fel lehet venni. Ha ilyen utast vesz fel a játékos, akkor egy korábbi, már a villamoson levő leszáll (el kell dobni). A szürkék lennének a hajléktalanok (és tapasztalat, hogy akad belőlük ezen a vonalon). Ők csak a két végállomáson, vagy az Élessaroknál szállnak le. A látványosságok lehetnének: - Blaha Lujza tér - Összeomlás a Népszínház utcában - Teleki téri Piac - Fiumei úti sírkert - Orczy téri folklór - Kínai piac - Eiffel műhelyház - Kőbánya alsó MÁV állomás - Szt. László templom - Élassarok - Sörgyár - Bajcsy Zs. Kórház - Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet - Új Köztemető Bocsánat a morbid változatért, de aki hozzám hasonlóan ismeri ezt a viszonylatot, az gondolom egyet ért velem!

  • @EtelkaSzabo-cv7qt
    @EtelkaSzabo-cv7qt3 күн бұрын

    Köszönjük!

  • @d3meeples
    @d3meeples3 күн бұрын

    Nagyon köszi! :)

  • @EtelkaSzabo-cv7qt
    @EtelkaSzabo-cv7qt3 күн бұрын

    @@d3meeples 🤗💚

  • @akosjanosik719
    @akosjanosik7195 күн бұрын

    Szia, tudom már egy éves a videó, én csak most néztem meg. Még egy apró pontszámítási hiba volt, 48:45-nél New Orleans-nál csak egyszer 3 pontot adtál neki, amikor két korongja van ott. Tehát a végeredmény 120-122. A lényegen nem változtat, de így még szorosabb volt a vége :D Jó videó lett, köszi! :)

  • @d3meeples
    @d3meeples4 күн бұрын

    Köszi a pontosítást, fontosak ezek, hogy aki később látja a videót, tudjon róla!

  • @CsepanyNorbert
    @CsepanyNorbert6 күн бұрын

    Szia Feri! 2 játékossal hogyan lehet egy 5ös életű zsarnokot legyőzni, ha mindenkinek csak 1 harci kockája van? Aktív hős 1 harci kocka + erőkocka max és ha egy másik hős segít akkor az plusz még egy kocka. De így is csak 3 kockával dobunk. Hogy lehet akkor 4-es vagy 5-ös életűt legyőzni? Köszi!

  • @norbertkaszas-kd4ge
    @norbertkaszas-kd4ge6 күн бұрын

    honan tűdtad beszerezi a beszerezni a társasjátékot de sajnos már se honan sem lehet megvásárolni

  • @d3meeples
    @d3meeples6 күн бұрын

    Hát ezt bizony még akkor vettem meg, amikor megjelent és a videó is akkor készült. Nem mostanában volt. Használt piacon talán még találsz belőle.

  • @bahonmm
    @bahonmm7 күн бұрын

    16:37-nél Ferinek járt volna egy hírnév pont. El is indult a keze felé, de gondolom Anett felhúzhatta a szemöldökét, mert a mozdulat közben férfiasan összezavarodott. :) Remek játék volt! Nekem pont az egyszerűsége miatt tetszik ez a csapatépítős - leépítős játék.

  • @d3meeples
    @d3meeples6 күн бұрын

    És tényleg! :D Köszi!

  • @Xtr3m3Sp00f3r
    @Xtr3m3Sp00f3r7 күн бұрын

    4:05 a lila kockát át lehet forgatni "Csere 2:1 arányban"-ra is, nem csak számra. A magyar nyelvű szabály félre van fordítva, az angol nyelvű úgy fogalmaz: "Ha a Forgasd, ahogy tetszik akciójú kockát forgatod át, azt nem fordíthatod Cserélj kockát, Dobj újra vagy Forgasd, ahogy tetszik akcióra". Ez a magyar szabályban valószínűleg lerövidítés miatt úgy lett megfogalmazva, hogy csak számos oldalra fordíthatod, viszont ez nem igaz. Akár koponyára, akár Csere 2:1-re is lehet fordítani. Így a lila kocka egy sokkal értékesebb kockává válik.

  • @d3meeples
    @d3meeples7 күн бұрын

    Köszi a pontosítást!

  • @user-gg3vj3lo2c
    @user-gg3vj3lo2c7 күн бұрын

    Szia Feri! Egy kérdés, mert akárhogy nézegetem a szabályt, nem találom benne: amikor egyszemelyes játékban a rivális kémet küld valamelyik zöld /sárga /kék helyszínre, és mondjuk mind szabad még, melyiket foglalja el első sorban? Mondtad a videóban, hogy jobbról az elsőt, de ez hol van leírva? Köszönöm, ha tudsz segíteni!

  • @d3meeples
    @d3meeples7 күн бұрын

    Szia! A bal alsó sarokban látható alkalmazásból tudom.

  • @user-gg3vj3lo2c
    @user-gg3vj3lo2c6 күн бұрын

    Köszönöm szépen, tegnap este pont leültem megint, és megtaláltam ezt az infót a Hagal kártyákon. De persze előtte még egyszer vegigneztem a szabaly könyveket angolul és magyarul is :)

  • @jozsefkocsis6142
    @jozsefkocsis61428 күн бұрын

    Szia! Szeretnek befektetni a Dune vilagaba, mit javasoltok, mely reszeket vegyem meg? Melyik tarsas kombo hozna a legnagyobb elmenyt, Dune rajongokent? Hozzateszem, hogy meg egyik sincs meg! Valaszokat elore is koszonom! Korabbi Dune Imperium a Ix felemelkedese kieggel vagy az uj Dune Imperium Felkeles a Ix felemelkedes kieggel a jobb megoldas? Tervezem beszerezni a Deluxe upgrade kieg. is!

  • @d3meeples
    @d3meeples7 күн бұрын

    Szia! Van fent "szerintem" videó a Dune Imperium Uprisingról a csatornán, ott emlékeim szerint kitérek erre a kérdésre is.

  • @laszlotorday4790
    @laszlotorday479010 күн бұрын

    Köszönet, hasznos és igényes, mint mindig. :)

  • @d3meeples
    @d3meeples10 күн бұрын

    Köszi! :)

  • @SylHUNG
    @SylHUNG13 күн бұрын

    Az "egyformaságról" az Under Falling Skies ugrott be. Hasonló az érzés?

  • @d3meeples
    @d3meeples13 күн бұрын

    Azt végül sajnos nem játszottam végig, az a játék nem érte azt el nálam, mint a Nagy Jü, hogy végig akarjam játszani. Szóval nem tudom összehasonlítani őket ilyen szempontból.

  • @evacsobot3008
    @evacsobot300813 күн бұрын

    Szia! :) Szuper téma és remek videó, köszi! :) Meglepett, hogy A Nagy Jü legendája kimaradt. :) Amit még ide sorolnék, az a Mage Knight, ahol egy típusú kártyát ki lehet játszani a képességéért, de fel is lehet használni bármilyen más kártya "kiegészítéseként" is - kivéve ostrom kártya. És a Witchert mondanám még, ahol a kártya három az egyben: mozgás, harc, életerő.

  • @d3meeples
    @d3meeples13 күн бұрын

    Köszi az ajánlásokat. A Nagy Jü csak azért maradt ki, mert korábban vettem fel ezt a videót, mint hogy játszottam volna vele. :D

  • @evacsobot3008
    @evacsobot300813 күн бұрын

    @@d3meeples Akkor mindent értek! :D

  • @tanckbatyja
    @tanckbatyja15 күн бұрын

    Nekem a kiralyi aru es a port royal ugrott be elsokent, de a video vegere eszenbe jutott az evolucio, a res arcana es a kereskedok volgye is. Ajanlom mindegyiket!

  • @d3meeples
    @d3meeples15 күн бұрын

    Ezek mind kiváló játékok, köszi!

  • @petertorok9021
    @petertorok902115 күн бұрын

    Nekem a témában még az Arnak és a Kozmopolip jutott eszembe. Utóbbi amiatt, hogy szintén költség megfizetésre is jó egy kártya, az engine builden felül.

  • @d3meeples
    @d3meeples15 күн бұрын

    Köszi! :)

  • @henriettronai7245
    @henriettronai724515 күн бұрын

    A mi családi kedvenc többfunkciós kártyajáték a Islet of trains

  • @d3meeples
    @d3meeples15 күн бұрын

    Azzal csak BGA-n játszottam, de megértem, hogy miért szeretitek. :)

  • @lucaijasz14
    @lucaijasz1416 күн бұрын

    Kis segítséget szeretnék kérni.. Miután a kukoricát kijátszottuk, az hova kerül? A saját dobópakliba? :)

  • @d3meeples
    @d3meeples16 күн бұрын

    Igen. :)

  • @lucaijasz14
    @lucaijasz1415 күн бұрын

    @@d3meeples Nagyon köszönöm! :) És a vele együtt kijátszott articsóka is a saját dobópaklira, igaz? :)

  • @d3meeples
    @d3meeples15 күн бұрын

    @@lucaijasz14 igen, amit kijátszol, az gyakorlatilag a dobópakliba kerül, kivéve ha komposztálásról van szó.

  • @Retta19760606
    @Retta1976060616 күн бұрын

    A Királyi árut ajánlanám elsőként, ahol nyersanyagként, áruként, fizetőeszközként és megépítheő épületként is funkcionálnak a kártyák. A második ajánlásom Az erdő, ahol fa kártyákat rakunk és körbeépítjük őket állatokkal, gombákkal, kártyákkal fizetve a lerakásért. Az állat, illetve gomba kártyák ketté vannak osztva, és az egyik felüket becsúsztatjuk a fa alá. Analízis paralízis veszélyes a játék, hogy melyik állatot áldozzuk be azzal, hogy a másikat választva ő a fa mögé kerül, vagy hogy eldobjuk, egy számunkra kedvezőbbet ki tudjunk játszani. Van még egy plusz csavar is a kártyafelhasználásban ennél a játéknál, bár én még nem alkalmaztam: a kártyák hátoldala facsemete, amennyiben valaki nem húz vagy tudfelvenni kijátszható fát, lerakhat így is egy kártyát, és faként körbeépítheti.

  • @d3meeples
    @d3meeples16 күн бұрын

    Köszi az ajánlásokat, jók is ezek a játékok. :)

  • @tolcso
    @tolcso16 күн бұрын

    Nekem a Dicsőség Rómának volt az első játék, ahol rácsodálkoztam, hogy ez milyen ötletes mechanika, és mennyire komplex, jó játékot lehet csinálni csupán kártyákat használva. A bevezető után a Birodalmi Telepesek ugrott be, ami lényegében a 51st State áttematizálása. A Battlestar Galacticában mindig olyan nehéz döntést szül, hogy szavazásra használd el, vagy akcióra/hatásra az erős kártyákat. Tipikus melyik ujjamba harapjak dilemma. A Red7 is régi kedvenc, ahol a pontozási szabályt is a kártyák befolyásolják, így jól meg kell gondolni, és előre tervezni, hogy miként használod fel az egyes lapokat. A Pax Pamirt nemrég ismertem meg. Ott a tematikus jelentése nagyon tetszett, ahogy a kulcsszereplő személyek kártyáinak kiiktatása után trófeaként becsúsztatva a kártyát, lojalitást szerezhetsz a másik frakciónál. Meg a kijátszott kártyák frakció határozzák meg a lojalitásod is, nem csak a lehetséges akcióidat. Igazából annyira megtetszett ennek a mechanikának az ötlete, hogy a Forestaurant tervezésénél is ez volt az egyik első kulcseleme a játéknak. Hogy a kártyák jelöljék a kiszolgálandó vendégeket, meg az akciók végrehajtási költségét is.

  • @d3meeples
    @d3meeples16 күн бұрын

    Nagyon jó ajánlások, köszi!

  • @AttilaUdvari
    @AttilaUdvari16 күн бұрын

    Köszi a videót. Jó játékokat hoztál. Én is említenék még kettőt. Játékok, amikben nagyon tetszik nekem a multifunkcionális kártya. Salton Sea, egy Devir Games remekmű. A játékban a kártyák fizetőeszközként (1,3 és 5 dollár és nincs visszajáró, ha túlfizetsz) és akciókártyaként is funkcionálnak. Ha fizetsz a kártyával, akkor el kell búcsúznod az akciójától. Ha akciókártyaként játszod ki, akkor rá kell tenni egy munkást, és a forduló végén visszaveheted a kezedbe a kártyát. Értelemszerűen a magasabb értékű pénzeken erősebb akciók szerepelnek. La Granja. Szintén egy remek játék. A kártyákat négyféleképpen játszhatod ki a fordulók elején. Árutermelő, fejlesztés, áruszállító kordé vagy állandó képesség. Nagyon meg kell fontolni, hogy épp mire van szükséged éppen. Ritkán látok olyat, hogy ennyiféle módon használhatod a kártyákat. Szerintem különleges ez a játék ebből a szempontból.

  • @d3meeples
    @d3meeples16 күн бұрын

    Köszi az ajánlásokat! Nekem még az jutott eszembe, ha korábban játszom A Nagy Jü legendájával, tuti belerakom az öt közé valami helyett. :D

  • @AttilaUdvari
    @AttilaUdvari18 күн бұрын

    41:50 - Azt, hogy egy kodama-val legalább egy lépést meg kell tenni, hogy a 3. helyet megszerezzük, az hol van leírva a szabályban? Sehol sem találom. 2 fős játékot játszottunk, ahol van ugye egy semleges jelölő. És a 3. helyezett is kapott pontot. De lehet rosszul csináltuk. Másik kérdésem: Látomoskártyánál ha van pl. olyan követelmény az egyik kártyán, hogy legyen 1 mitamám, a másikon pedig, hogy legyen egy összeillesztett szitakötő-mitamám, akkor itt a nálam lévő 1 pár lapkát beszámolhatom mindkettőhöz? Én azt gondolom, hogy ez másfajta követelmény, ezért igen. Köszi a válaszokat.

  • @d3meeples
    @d3meeples17 күн бұрын

    Szeretek utánajárni a dolgoknak a játszmák és a videók elkészítése előtt, úgyhogy valószínűleg BGG-ről származnak az infók, ott gyakran maga a szerző válaszol a felmerülő kérdésekre. - Csak akkor kaphat pontot bárki is, ha legalább egyet lépet. Ha belegondolsz, ez logikus is, annak nem sok értelme van, hogy valaki úgy harmadik, hogy közben azért nem tett semmit. - Igen, működik, amit írsz.

  • @AttilaUdvari
    @AttilaUdvari17 күн бұрын

    @@d3meeples Köszönöm a választ. Értem és jogos is, csak a szabály nem írta. De köszi, hogy utánajártál. Antlab végigjátszó videóban is rosszul játszották.

  • @szabolcsszilassy8329
    @szabolcsszilassy832919 күн бұрын

    Remek videó, a kártyapusztítás mehet a dobópakliból is 😉

  • @d3meeples
    @d3meeples19 күн бұрын

    Igen. ;)

  • @gotsys
    @gotsys21 күн бұрын

    Unfair?

  • @d3meeples
    @d3meeples21 күн бұрын

    Engem nem vonzott ez a játék, így nem próbáltam, de a BGG kategorizálása alapján nincs benne pakliépítés.

  • @botonddenes546
    @botonddenes54621 күн бұрын

    Az interakció hiányát manapság annyian felhozzák, mint negatívum nagyon sok játéknál, ami számomra fura. Pár évvel ezelőtt az interakció hiánya nem volt negatív pont egy játéknál, hanem elfogadott volt, hogy vannak multiplayer solitaire játékok, amiktől nem kell nagy játékos interakciót várni. Aztán a semmiből ezt mindenki elfelejtette, és egyre több cikkben, videóban látom azt a negatív oldalon, hogy nincs vagy kevés interakció van egy-egy játékban. Ezeket picit megúszós negatívumnak érzem, amikor mondani kell valamit, de nem igazán van mit, szóval beszúrjuk az interakció hiányát a negatív oldalra. Értem, hogy ez lehet negatív dolog olyannak, aki ezt keresi egy játékban, de egy egyértelműen nem játékos interakcióról szóló játéktól interakciót elvárni szerintem nem reális elvárás.

  • @d3meeples
    @d3meeples21 күн бұрын

    Attól tartok, hogy nem vetted figyelembe, amit elmondok a videóban. :) Ha csak annyit mondtam volna, hogy nincs interakció és ez zavar, akkor talán még igazad is lenne. De nem ez hangzott el. :) Engem pont, hogy általában nem zavar az interakció hiánya a játékokban, szeretem a "multiplayer solitaire" játékokat és számos "szerintem" videóban elhangzik ez (pl. Imperial Miners), de ebben a kategóriában (egyszerű, absztrakt játék) szerintem probléma, mert egyszerűen más a játék jellege. Szerinted meg nem probléma, értem, ettől még bennem ez fogalmazódott meg, ráadásul nem csak ezt említettem meg negatívumként (bár biztosan a többi kritika is megúszós kategória lehet :)). Megértettem, hogy a te elvárásaidnak nem felelt meg ez a videó, de a véleményezésemmel én csak magamnak kívánok megfelelni, nem célom mások igényeit mesterségesen kielégíteni. Látod, ilyen ez, ha nincs negatívum, meg kritikusság, az a baj, ha meg van, akkor meg abba kötnek bele. ¯\_(ツ)_/¯

  • @tolcso
    @tolcso21 күн бұрын

    Az interakcióra és az újrajátszhatóságra vonatkozóan nagyon jól megfogalmaztad, amit én is éreztem a játékkal kapcsolatban. Az Azul mellett még a Cascadiához való hasonlítást hallottam. Az interakció mértéke és típusa hasonló, de ott a különböző pontozó kártyák változatosabbá teszik, más stratégiára ösztönöznek. Itt meg tényleg az van, ha egyszer ráérzel, hogy mikre kell koncentrálni, onnantól rutinná, automatikussá válik a játék, és eltűnnek az érdekes döntések. Nem rossz játék, de nem is nagyszerű.

  • @d3meeples
    @d3meeples21 күн бұрын

    Igen, a Cascadia vonal is felmerül. A Harmónia szebb, de a Cascadia érdekesebb szerintem.

  • @BruceWayne_87
    @BruceWayne_8722 күн бұрын

    Shame that they printed 2 red blocks. The other one should be pink

  • @d3meeples
    @d3meeples22 күн бұрын

    Why is that a problem? The 2 red blocks are the same shape.

  • @BruceWayne_87
    @BruceWayne_8720 күн бұрын

    @@d3meeplesIf the other one is pink there’s no repetition of same color and it will look more appealing

  • @csana63
    @csana6322 күн бұрын

    Szia Feri! Ez tényleg egy nagyon jó játék! Szeretem ezt a pontos részletes alapos szabálymagyarázóidat. Nagyon szívesen látnék Tőled egy egy "D3Meepels"-es videót a 'nagy' Cavernáról és a Lorenzo il Magnifico -ról Köszi

  • @d3meeples
    @d3meeples22 күн бұрын

    Köszi! :) Háááát, bevallom, nem nagyon van tervben, de soha nem mondom, hogy soha. :)

  • @djpalotakozpont1787
    @djpalotakozpont178722 күн бұрын

    A változatosság kritériumával nem feltétlenül értek egyet. Egy Patchwork (egy másik absztraktos példa) is nagyjából ugyanazt a nagyjából 3 gondolati nyomvonalat várja el, de a különböző helyzetek mégis jó játékélményeket tudnak szülni. Szerintem ez itt is megvan, én nem várom, hogy minden játékalkalom a mechanikai sokfélesége miatt más és más élményt nyújtson. Eredményesség tekintetében pedig az ilyen játékoknál a leosztás és a taktika szintén változatossá tud tenni egy-egy különböző alkalmat a pontprés szempontjából. Nem az egyfős vonatkozásra reagálok, az számomra kiesik. Nem azért, mert bármiféle übertársasos vagyok, hanem mert az ilyen játékokat alapvetően nem egy főre tervezik, csak jellemzően üzleti szempontból beletuszkolják azt a módot.

  • @djpalotakozpont1787
    @djpalotakozpont178722 күн бұрын

    És félre ne érts, kifejezetten értékelem, hogy a saját véleményedet közlöd, és azt még inkább, hogy bizonyos fokig el is tér a fősodratú álláspontoktól. Több dologban nem értek egyet, de tetszett a videó.

  • @d3meeples
    @d3meeples22 күн бұрын

    Szerintem abszolút az az életszerűbb, hogy nem mindenben értünk egyet, szóval köszi, hogy leírtad a véleményedet, ez visz közelebb a "valósághoz", nyilván az én véleményem is csak egy a sok közül. Igen, biztos vagyok benne, hogy a Patchwork is sok esetben néhány alkalom után kifulladhat, és van, aki igazán beleszeret. Mindkettő igaz lehet a Harmóniára is. Ugyanakkor a Patchwork egy 2014-es játék, és hát lássuk be, klasszikus lett belőle, gyakorlatilag forradalmat indított el a polyomino vonalon, na meg a "az jön, aki hátrébb áll" mechanikát is divatba hozta. Szóval az a maga környezetében, idejében korszakalkotónak mondható (függetlenül attól, hogy ki mennyire szereti). A Harmóniában nem látom ezt a lehetőséget. Egy OK játék, de ennyi. Ami egyáltalán nem bűn, és lehet, hogy az én részemről nem jogos az az elvárás, hogy lépjünk mindig egy kicsit előre. És ha már Patchwork, talán összecseng azzal, amit a videó végén kiegészítésképpen említek, nevezetesen az interakció kérdése. A Patchworkben figyelni kell a másik játékost, fontosak a döntései, és a mi döntéseinket is befolyásolja, hogy mik a lehetőségek a másik játékosnál. Abban egyetértek veled, hogy ezek nem egyfős játékok. Viszont ha a kiadó bevállalja, hogy ráírja a dobozra, és valamiféle "muszáj szabályt" leír, akkor az is jogos, ha erről megvan a véleményünk. :) Azért manapság is van jó néhány játék, ami bevállalja, hogy nem, nincs szóló változat. És persze, értem az igényt, értem az anyagi megfontolást is mögötte, de az is érthető, ha kijelentjük, hogy ez bizony eléggé átverés szagú e téren.

  • @djpalotakozpont1787
    @djpalotakozpont178721 күн бұрын

    Tény, hogy akkor sok újító dolgot tartalmazott a Feast for Odin mellékprojektjeként, ami egyébként mai szemmel is megáll a lábán. Persze szokás mondani, hogy de meghaladta az idő, szerintem ez nem feltétlenül áll. Persze, nincs ezzel baj, ha jól értelek, neked a Harmónia egy 6-os darab lehet, nekem inkább 7-es. Szerintem egyébként a Harmóniában sincs sokkal kevesebb indirekt interakció, mint a Patchwork-ben, más jellegű játékok, előbbiben nem kell egy idősávon trükkösen lépkedni például, de elorozni ott is el lehet. A Patchwork-ben talán annyi a plusz szerintem, hogy ott nem csak elhappolni lehet, hanem okosan túl is lehet léptetni az elvételi bábut az ellenfél által kívánt elemeken, így nagyobb a ráhatás a kínálatra. Talán több benne a taktika ilyen szempontból, ezt elismerem. Igen, ha rá van írva hogy 1-X, akkor mindenképpen érheti szó a szóló módot is, ha az ember ráveszi magát arra, hogy kipróbálja. A szememben ez a mód deklaratíve irreleváns, szerintem egy rossz minta is kiadói szempontból, de játssza, akinek kedve tartja. Alapvetően nem gondolok mást róla a legtöbb esetben, hogy anyagi megfontolás az oka, élményben szinte mindig elmarad a többfős változatoktól.

  • @henriettronai7245
    @henriettronai724522 күн бұрын

    egyet értek részben az elmondottakkal. Számomra mégis egy polcon maradó darab , mert gyors , csodaszép, szinte meditatív filler. Egy jó választás egy fáradt nap után egy kis agymozgatás céljából.

  • @d3meeples
    @d3meeples22 күн бұрын

    Abszolút, biztos vagyok benne, hogy sokan beleszerethetnek. És igazad van a kategóriát illetően is, én csak azt érzem, hogy a "fáradt nap után" kategóriában elég sok induló van, és bizony számomra nem túl izmos induló jelenleg a Harmónia. :)

  • @zoltan7163
    @zoltan716323 күн бұрын

    Most őszintén, nem untátok magatokat játék közben? :D Úgy az 5. fordulóig azt éreztem ez egy egyszerű tingli-tanglizós játék, viszont utána már fárasztó, hogy még x fordulóig ugyanaz a monoton ismétlés.

  • @d3meeples
    @d3meeples23 күн бұрын

    Háááááát, nincs benne sok, az biztos, néhány partira elmegy, amúgy elég érdektelen. De majd jön a "szerintem", ott kicsit árnyaltabban, részletesebben fogalmazok. :)

  • @Blizz4rd
    @Blizz4rd24 күн бұрын

    Köszi a végigjátszás videót! Kicsit ambivalens érzéseim vannak a játékkal kapcsolatban. Meglepően jól működik a gyakorlatban a videótok alapján is, de olyan csúnyácska néhány kártya képe, mintha egy kezdő grafikus tervezte volna. Mondjuk ez nem annyira szokott foglalkoztatni, de ilyen kevés játékkomponensnél felértékelődik a kártyák minősége, amelynek része a dizájn is (és hát azért meg is kérik az árát egy bruttó kártyapaklinak). Összességében azért tetszik, egy jobb akcióban simán el tudom képzelni, hogy győzne a gyűjtögető oldalam. :D

  • @d3meeples
    @d3meeples23 күн бұрын

    Fú, de jó, hogy ezt írod. Már felvettem a "szerintem" részt ehhez a játékhoz, és úgy éreztem, hogy talán túl szigorú vagyok vele. De lehet, hogy mégsem. :D

  • @djpalotakozpont1787
    @djpalotakozpont178722 күн бұрын

    Ha a grafikát firtatod, szerintem nem. Sok dolgot el lehet mondani róla, de ez mangás arculatvilág elegánsnak nem elegáns, de alapvetően szépnek sem szép.

  • @d3meeples
    @d3meeples22 күн бұрын

    Igen, azt is, de van több bajom is, majd elmondom. :D

  • @bahonmm
    @bahonmm24 күн бұрын

    Játszva jobb, mint bemutató alapján. Köszönöm a videót!

  • @d3meeples
    @d3meeples24 күн бұрын

    Hááááááát, ebben nem feltétlenül értünk egyet. :D

  • @GEOGEOGEO99
    @GEOGEOGEO9925 күн бұрын

    De jó, hogy zöld színt használsz! Mert gondolom, a piros jobban látszódna a zöld hátterű lapkán, és azt nem akartad :D

  • @d3meeples
    @d3meeples25 күн бұрын

    Igazából csak lehetőséget akartam biztosítani az epés megjegyzéseknek. Erre 4 és fél évet kellett várni, de megérte! <3

  • @GEOGEOGEO99
    @GEOGEOGEO9925 күн бұрын

    @@d3meeples Szerintem is ;) De legalább végig szenvedtem mind a 4 részt egy telefon képernyőjén :P

  • @d3meeples
    @d3meeples25 күн бұрын

    @@GEOGEOGEO99 nem minden hős visel köpenyt. :O

  • @kriskrist1007
    @kriskrist100726 күн бұрын

    Köszi, tök jó hogy így elmagyarázták sokat tudtál segíteni!!😊

  • @d3meeples
    @d3meeples26 күн бұрын

    Köszönöm a visszajelzést, örülök, hogy hasznos volt. :)

  • @agnespapp3843
    @agnespapp384326 күн бұрын

    Megkapta a fiam is, és csalódottan látom,hogy nincs benne feladatfüzet.Mellé nagyon hamar kijárnak egy pár alkalom után a darabkák! Nagyon jó fogású,de nekem kicsit csalódás.

  • @d3meeples
    @d3meeples26 күн бұрын

    Hát igen, gondolom az volt a koncepció, hogy mivel sokféleképpen megoldható a kezdőelem felrakása után, így tulajdonképpen az összes variáció leírása lehetne a feladatfüzet. De ahogy a videónkban is látszik, valóban lehetne néhány plusz elem megadva, hogy egy kicsit könnyebb legyen a feladvány. Olyan szempontból megértem, hogy így nagyon egyszerűen van megoldva maga a termék, tessék, itt a labda, szedd szét, rakd össze, ennyi. Nekünk összességében tetszik, de egyértelműen nem a legötletesebb, legjobb kivitelezésű Smart Games játék. De ha meg úgy nézem, hogy 3-4e Ft környékén egy értelmes ajándék valakinek figyelmességként szülinapra, névnapra, akármi, akkor meg mégsem haragszom rá annyira. De elfogadom, hogy megosztó. :)

  • @agnespapp3843
    @agnespapp384325 күн бұрын

    @@d3meeples hát, eladásra nem fog kerülni, a gyűjteményünk része marad,de igen, nem a legötletesebb darab lett. A plug&play kockája viszont mai napig nagy kedvenc,sőt sok kedvenc van köztük. Nem baj,szépen mutat legalább a polcon. 😀

  • @evacsobot3008
    @evacsobot300828 күн бұрын

    Gratulálok a győzelemhez, szuper és izgis volt a videó! 😊

  • @d3meeples
    @d3meeples28 күн бұрын

    Köszönöm!

  • @akosjanosik719
    @akosjanosik71928 күн бұрын

    Szia Feri. Jó lett a videó. Az újrajátszhatóság résznél említetted, hogy mindig ugyanúgy kell gondolkodni. Ezt a sima játéknál nem érezted? Szerintem ott is ez elmondható.

  • @d3meeples
    @d3meeples28 күн бұрын

    Köszi! Szerintem a sima játéknál a hatások visszafelé végrehajtása miatt kicsit más ez, ebben sokkal egyszerűbb hatékony láncolatot létrehozni. Illetve az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy már nehéz elvonatkoztatni a kiegészítőktől a Wingspan esetében. Ha csak a két alapjátékot kell összehasonlítani, az kicsit más tészta, de a kiegekkel együtt szerintem már nem feltétlenül igaz az, hogy mindig ugyanúgy kell gondolkodni.

  • @haruspex007
    @haruspex00728 күн бұрын

    Köszi Feri! Jól összefoglaltad. Nálunk mindenképp ez a verzió a nyerő. A kinézet és a mechanikák is tetszenek. Ha meg madarakat szeretnénk nézni, megyünk kirándulni :)

  • @d3meeples
    @d3meeples28 күн бұрын

    Ebből is látszik, hogy abszolút van létjogosultsága ennek az új változatnak is. :)

  • @vasadiagnes2945
    @vasadiagnes294529 күн бұрын

    Egyetérek a véleményeddel. Ami nekem más, hogy én egyáltalán nem éreztem, hogy ugyanazt csinálnám. Bár a feladat ugyanaz: építsd meg a csatornát, előzd meg az áradást, szorítsd vissza a barbárokat. Mégis azok a kis, de jelentős változások amik körről körre változtak, változtattak annyit a kihíváson is, hogy kicsit másképp kellett felkészülni, máshova helyeződtek a hangsúlyok. Annyi gondosság és figyelem van ennek a játéknak a készítésében, hogy én, nem is kiegészítőben, inkább egy egyszemélyes sorozatban reménykedem (más-más témákat megragadva). Mert ez valami csúcsszuper lett. Mind kinézetre, mind összetettségben, mind minőségben. Aki szereti az egyszemélyes agyalást annak ki kell próbálnia. Ez az egyszemélyes játékok Rolls-Royce-a szvsz 😃 Köszi az alapos és átfogó véleményt! Nekem örök helye lett. Ez a játék egy unicum. És azt hiszem ezt azzal fogalmaztad meg a legjobban, hogy "sajnálod, hogy nem tudod megosztani az élményt" (most őszintén, ezt hány játékról tudtad elmondani az utóbbi 3 év terméséből? Engem 6 éve ragadott magával az őrület és nagyon szeretem a játékaimat, de kb. ez a gondolat lesz a vezérfonal, amikor egyszer majd leépítek). Én annyiból megtettem, hogy van nézőm, aki végigizgulja velem, szurkol. Figyel, hogy felvegyek mindent ami jár és neki ez így tök oké neki, mert ennyire nem szeret agyalni. De pl azért is húzódik a vége, mert nélküle nem játszhatok 😃 Az biztos, hogy olyan szempontból játéktörténeti mérföldkő, hogy kifejezetten egy főre egy ilyen összetett, átgondolt, szuperül balanszolt játék még nem érkezett a piacra. Azzal is teljesen egyetértek, hogy folyamatos a feszültség, hogy elbuksz vagy nyersz. Látszik a gondosság, a törődés. Ez bizony mestermunka!

  • @d3meeples
    @d3meeples28 күн бұрын

    Ez amúgy is nehéz kérdés, hogy mitől érezzük másnak az újabb játszmákat ugyanazzal a játékkal. Bevallom, nem szoktam 11-szer játszani egy átlagos társassal, szóval ez már önmagában jelzi, hogy itt megvolt a motiváció és nem untam meg. Amúgy ezt mástól is hallottam már, hogy igazából nem egyedül játsszák az egyszemélyes játékokat sem, hanem összeülnek és együtt oldják meg ezeket a helyzeteket. Értem, hogy nálad inkább arról van szó, hogy valaki nézőként szurkol neked, hangulatos lehet. :)

  • @bahonmm
    @bahonmm29 күн бұрын

    A Fesztávnál sokszor a madarak miatt teszünk a tablónkba egy-egy lapot, így sz erősen érzelmi játék. A sárkányoknak semmi esélye nálunk. 😊

  • @d3meeples
    @d3meeples29 күн бұрын

    Az érzelmekkel nehéz és talán nem is szabad szembeszállni. :D

  • @horvathmilcsi
    @horvathmilcsi29 күн бұрын

    Nagyon remek szabályösszefoglaló! Ma próbáltuk ki a játékot először, nagyon pozitívan vártam többek között a te videód alapján is, de bevallom csalódás volt a játék, mert túl egyszerűnek találtuk... Pedig nagyon szép, kiváló minőségű alkatrészek, stb...

  • @d3meeples
    @d3meeples29 күн бұрын

    Mi végigjátszottuk, hangulatosnak találtuk, de mi szeretjük az egyszerűbb játékokat is, úgy emlékszem a sztorik sem voltak rosszak. Annyi alkalmat megérdemelt, amennyi sztori van benne, többet nem. :)

  • @bahonmm
    @bahonmm29 күн бұрын

    Örülök, hogy elmondtad a végén a végeredményed. Egy kérdés felmerült bennem: egyedül játszva a Hadrianus falát mennyivel érzed tervezhetőbbnek ezt? Mert a legnagyobb különbség szerintem itt van köztük

  • @d3meeples
    @d3meeples29 күн бұрын

    Szerintem nagyon más a két játék érzete, így nehéz megmondanom, hogy melyik tervezhetőbb. A Hadriánusnál a kombókra építesz, hogy minél többet jelölhess egyetlen akcióval, és olyan szempontból van párhuzam, hogy repetitívvé válhatnak a játszmák mindkét játéknál, és bár a Hadriánust is nagyon szeretem, a kettő közül jelenleg a Jü tetszik jobban. Szerintem tervezői szempontból is izgalmasabb. De nem tudom "tudományos" alapon megindokolni, hogy melyik tervezhetőbb. :)

  • @bahonmm
    @bahonmm29 күн бұрын

    @@d3meeples A tervezhetőségbeli eltérést ott érzem markánsnak, ahol az ellenfél támad. Itt tisztán látod kivel állsz szemben, mivel tudod megvesztegetni, ott viszont szinte random hol törnek be a piktek, ami ráadásul a stratégiádba is belenyúlnak, mert adott esetben át kell állnod másféle épületek megépítésére, használatára. (Ettől még imádom a Hadrianust...)

  • @d3meeples
    @d3meeples29 күн бұрын

    Igen, ez jogos, bár én ott sem érzem annyira meghatározónak ezt az elemet, belekalkulálod úgyis azt is, hogy nem jó helyen erősítettél. :D

  • @geriberiger5357
    @geriberiger5357Ай бұрын

    Hát ez azért egy viszonyleg könnyed játék,kb 19000 jelenleg az ára ,amit szerintem nem ér meg,nincs benne annyi tartalmilag,de köszi a bemutatót

  • @d3meeples
    @d3meeplesАй бұрын

    Az árat direkt nem veszem figyelembe a szempontrendszeremben, mert nem minősíti magát a játékot, és mindenki el tudja dönteni, hogy megér-e annyit neki vagy sem. Nem olcsó játék, ez tény, de a jelenlegi árazásokat figyelembe véve nem is irreális.

  • @beeezoli
    @beeezoliАй бұрын

    Erről egy negyed órás videó egy kicsit sok...

  • @d3meeples
    @d3meeplesАй бұрын

    Egyetértek! De ez most ennyi ideig tartott. :) Remélem, hogy csak annyit néztél belőle, amennyi jól esett. :)

  • @aaronbutterfly
    @aaronbutterflyАй бұрын

    köszi! most még jobban összezavaradtam :D

  • @d3meeples
    @d3meeplesАй бұрын

    Akkor felejtsd el amit láttál, hallottál. :D

  • @SupernatuRe.
    @SupernatuRe.Ай бұрын

    1:25 Boga óriási forma:)) Amúgy meggyőztetek, hogy sose szedjem szét😀

  • @d3meeples
    @d3meeplesАй бұрын

    Fuh, megizzadtunk vele. :D Gondolkodtunk rajta, hogy egyáltalán kirakjuk-e a videót, de hát miért is ne, nem az a valóság, hogy mindig minden jól megy. :D

  • @SupernatuRe.
    @SupernatuRe.Ай бұрын

    Ez így príma volt, én még mindig forgatnám😅 Van egy olyan logikai játék, ahol egy piramist kell kinyitni, sajnos nem emlékszem a nevére, de irtó bonyolultnak tűnt. Arról nem terveztek egyszer egy videót, ha megvan nektek? :D