Vászonzsákoslány

Vászonzsákoslány

Sziasztok! Évi vagyok, egy budapesti fiatal, aki próbál minél fenntarthatóbban élni a lehetőségeihez mérten, ezen a csatornán pedig együtt tanulunk arról hogy miket tehetünk a bolygóért, legyen szó növényi alapú étkezésről, szemétcsökkentésről, komposztálásról, biciklivel vagy vonattal való közlekedésről, esetleg szelektív hulladékgyűjtésről, mi minden megoldást felkutatunk és elétek tárunk. 💚

mi az a WILLOW PROJECT?

mi az a WILLOW PROJECT?

Пікірлер

  • @SulekErus
    @SulekErus2 күн бұрын

    Szuper lett a videó, köszönet érte! Én mindkét gyermekemmel mosiztam, a lányom 16hos korára teljesen szoba és ágytiszta volt, a kisfiam most lesz 3,ő is már bő egy éve ilyen ügyes. Szerelemkorszak volt nekem a mosis idő, sebesedés miatt váltottunk 3-5ho közt át a leányzóval, előtte eldobóst használtunk, de mindegyiktől hólyagos, véresre sebesedett a popoja. Nem bántam meg, hogy váltottunk. A fiam már a kórházban, újszülött korától 100% mosibaba volt. Csodámra jártak az anyukák, nővérek a kórházban. A férjem volt a legnagyobb támogatóm. A családban sokan furcsán néztek rám emiatt, de úgy voltam vele, nem érdekel, nem nekik kell mosni... Hiába próbálnak manipulálni. A többiek érdeklődőek vagy közömbösek voltak. Én mindenkinek válaszoltam mindenre. Zsebi, LA csónakos, illetve pul KÜLSŐ + bambusz belső, és leszoktatós bugyi volt a palettámon. A lányom most lesz 6, imádja! - van játék LA mosipelusunk is a babájanak (zéró waste maradék mosipelus anyagokból). Nekem már az elég, hogy közölte: "kérlek ne add el anya a pelusaimat, olyan szépek, ha megnövök én is mosni fogom a pelenkákat a babáimra!" .

  • @zapparanazio7594
    @zapparanazio75949 күн бұрын

    Ez régen is ugyan igy volt a piacokon.

  • @NóraBátor
    @NóraBátor13 күн бұрын

    Szuper video lett.

  • @tibornagy4854
    @tibornagy485421 күн бұрын

    Tipikus sötét zöld propaganda. Mindenről elmondják, hogy nem jó, de egy szó se hangzik el arról, milyen VALÓS alternatíva lehetséges. Végeredményben csak a kőkorszaki kultúrák és a természei népek technológiai szintje elfogadható e szerint az érvelés szerint, hiszen minden más szennyezi a környezetet.

  • @vaszonzsakoslany8695
    @vaszonzsakoslany869513 күн бұрын

    Szerintem az autó megosztás és a tömegközlekedés eléggé valós alternatíva, tekintettel arra hogy sokan élnek is vele…

  • @tibornagy4854
    @tibornagy485413 күн бұрын

    ​@@vaszonzsakoslany8695 A tömegközlekedés egy főre vetített károsanyag kibocsátása rosszabb, mintha a saját EV vel megyek. Az automegosztás meg kb. azonos.

  • @timeabot3293
    @timeabot329322 күн бұрын

    Milyen szuper a videó. Én már lassan 1 éve mosizok és nagyon szeretem. A kisfiam is szereti, a műanyagot huzigálja magán. Popsikrémünk nincs is, mert minek azt, nincs rá szükség. Én csak ajánlani tudom mindenkinek. Persze macerásabb, mint az eldobható változat, de gyorsan kialakul a rutin és nem vesz el sok időt 🙂

  • @AgnesKadar-yu6sv
    @AgnesKadar-yu6sv27 күн бұрын

    Köszönöm szépen!

  • @richardv.2475
    @richardv.247528 күн бұрын

    Semmi flight shaming? Hat most csalodott vagyok az internetben, semmi ko kemeny odamondas :(.

  • @davidszabo8134
    @davidszabo8134Ай бұрын

    Lehet hogy a túlzott húsbevitel egészségtelen de ettől még nemkell az embereknek zöldségen élni az sem vezet sehova

  • @vaszonzsakoslany8695
    @vaszonzsakoslany8695Ай бұрын

    Pedig elég sokra tud vezetni, már a csökkentés is, a teljes növényi étrend méginkább. :) prove.hu/a-vegan-etrend-kornyezeti-hatasa-mindossze-30-szazaleka-a-hust-fogyasztokenak/

  • @muranyizsolt8183
    @muranyizsolt8183Ай бұрын

    Hiánypótló anyag koszonjuk!

  • @alice.3509
    @alice.35092 ай бұрын

    Sziasztok, tudom kicsit régi a videó de hátha valaki tud segíteni (esetleg Évi két babaszundi között👀❤️👶). Szóval NAGYON szeretnék kézi bidét, viszont egy itthon beszerezhető (valószínűleg Kínában gyártott) verzióval nagyon mellényúltam. Tetszene a wc tartályra szerelhető verzió is, viszont mivel itthon nem elterjedt, félek, hogy aki beszereli nem ért hozzá vagy rossz minőségű a termék és hosszútávon kárt csinál. 3. emeleten a panelban nem hiányozna egy csőtörés vagy csak szivárgás sem amikor nem vagyunk itthon. Nagyon szupernek tűnik az a modell is ami Éviéknél van, csak megrendelni vámmal együtt elég húzós, itt érdekelne, hogy akinék esetleg van szolgálatban, kb. hogy bírja az akksi mondjuk 1-2 év után? Ha lenne hosszabb távú tapasztalat, akkor bátrabban rendelném meg. Köszi, ha valaki tud tanácsot adni❤

  • @vaszonzsakoslany8695
    @vaszonzsakoslany86952 ай бұрын

    Szio! Nekünk még mindig megvan, kb hetente kell tölteni, viszont lehet hogy most már nem vennék ilyet hanem egy sima intim zuhanyra ruháznék be (szülés után szokták használni sokan, a Lansinoh is gyárt ilyet, drogériában kapható, marha egyszerű szerkezet).

  • @adamil92
    @adamil922 ай бұрын

    Mehh mehh mehh

  • @kilencimola9507
    @kilencimola95072 ай бұрын

    Juj de gusztustalan !

  • @arwensmallmusicpianino1425
    @arwensmallmusicpianino14252 ай бұрын

    Én most kezdtem a szemétmentességet. Anyukám nem talál sehol üveges tejet. Vidékiek vagyunk. Én meg azt nem tudom hol vegyek olyan vajat ami nincs becsomagolva, mondjuk piacon nem lehet beszerezni valahol, ahol egy kis porcelánban elvinném a vászintascsómba?

  • @arwensmallmusicpianino1425
    @arwensmallmusicpianino14252 ай бұрын

    A vajat hogy lehet úgy elhozni?

  • @monikaivadi3486
    @monikaivadi34862 ай бұрын

    Nagyon szép kismama vagy!Szívből gratulálok!Igazán jól áll a hosszabb haj is bájos és nőies😊

  • @zsoltimre2265
    @zsoltimre22653 ай бұрын

    Nagyon jól látod a dolgokat, a multicéges témában teljesen egyetértek veled, az emberi kapzsiság ami igazán károsítja a környezetet. Olyan emberek akarják megmondani, hogy mit csináljunk és hogyan éljünk akik magánrepülővel járnak, nagy házban élnek és van vagy 8 autójuk. A BBC csatornán van egy sorozat Simon Reeve doku sorozata, körbejárja a földet és bemutatja, milyen szennyező dolgokat művel az emberiség. Madagaszkáron pl azért irtják a dzsungelt, hogy olyan növényt ültessenek amiből bio csomagolóanyagot gyártanak az európaiak számára, amit még ugye ide is kell szállítani. A dél amerikai esőerdő irtásokról nem is beszélve az olajpálmák és az aranybányák miatt, ami persze olyan nemesfém ami kell az elektromos dodzsemekbe. A lényeg, hogy te ne csinálj semmit csak dolgozz a multicégeknek, ők majd jól élnek, és v8 vagy v10 autókkal járnak, magán repülővel.

  • @erzsipajerne5516
    @erzsipajerne55163 ай бұрын

    Sziasztok,én aBarista Happy oats tejet kedvelem,kiválló kávéhoz.A Eu. familiben vásárolom olyan 800ft körüli áron kapható,itt veszem anot.milk tejet is,szintén kedvenc!

  • @mankilany
    @mankilany3 ай бұрын

    Teljesen rendben van a Sín (Shein). Sokszor olvasni, hogy pénzmosás...ki tudja. :)

  • @juliahegedus9163
    @juliahegedus91633 ай бұрын

    Érdekes volt, de valami kimaradt, vagy jó lett volna, ha esik róla szó: 1 - Folsav helyett ma már folátot ajánlatos enni, mert nem mindenki szervezte tudja a folsavat rendesen foláttá alakítani, szomorú, hogy még mindig a folsav van nyomatva. 2 - Az ásványi anyagok felsorolásánál kimaradt a magnézium és vasbevitel hangsúlyozása - gyakorlatilag a legtöbb kismama szenved ezekkel. Örültem volna, ha kihangsúlyozzátok azt is, hogy ezeknek a szedése milyen formában javasolt, kell-e vagy nem (a vas pl. nem szedhető "csak úgy") és a felszívódásuk hogyan lehetne még optimálisabb. Azt is lehetett volna említeni, hogy a folát, vas, B12 "szinergiát" alkot, és ha valamelyik kimarad, ugyanúgy vashiány és a vérszegénység különböző formái lehetnek a vége hosszú távon. 3 - Intoleranciák, allergiák figyelembevétele - a magzat szempontjából miért volna fontos erre is odafigyelni 4 - Jó lett volna némi instrukció akár ahhoz is, hogy mennyire kell a terhességi laborleleteket túlaggódni, vagy célzottan odafigyelni az egyes tételekre - ugyanis a kötelező laborok nem várandósokra vannak szabva, és tuti nem csak én pánikoltam be, amikor az egyik értékem nem volt jó. És sajnos nem, nem mindig ért ahhoz a nőgyógyász, hogy a megfelelő táplálkozásban segítsen, a dietetikusok pedig sokszor nem értenek a várandóssághoz (és más szakorvosok is inkább kihátrálnak a konkrét kérdések elől, nehogy csattanjon rajtuk a felelősség ostora). Nagyon ritka, hogy olyan szakembert talál az ember, aki mindkettőhöz ért + a vegánsághoz is. A legtöbb vegán anyuka, aki ezt a videót nézi, szerintem nem sok új dolgot hall már. Sajnos túl általános dolgok hangzanak el, és az senkinek nem segít. Aki nem vegán és nézi a videót, csak max. tévhiteket cáfolhat meg ez a videó. Jó lett volna a fenti pontokat jobban kifejteni, vagy jobban belemenni, mert nagyon információszegény így ez a 20 perc. Persze érthető, ha ezt nem akarja egy szakember egy ingyenes videóba beletenni.

  • 3 ай бұрын

    nagyon jól összeszedted az érveket.

  • @alice.3509
    @alice.35093 ай бұрын

    Szia Évi! Láttam a videó elején, hogy vízszűrő kancsót használtok. Az enyémben havonta kell(ene) cserélni a szűrőt, amiket összeadva kicsit sokallok, de nem tudom hogyan oldhatnám ezt meg low waste. Alapból nem lenne bajom a csapvízzel, de nagyon rossz íze van nálunk. Ha úgy alakul esetleg egyszer beszélhetnél a témáról, nagyon érdekelne! ❤

  • @vaszonzsakoslany8695
    @vaszonzsakoslany86953 ай бұрын

    Igen, sokáig kancsót használtunk, igazából ha összevetjük a zsugorfóliás víz árával, olcsóbban jön ki a szűrt, de nemrégiben költöztünk, az új helyen ólmos a csapvíz (50-es évek előtt épült házakban sajnos még sok helyen ólomból vannak a csövek), úgyhogy be kellett szereltetnünk egy vízszűrő csapot, ezzel évente 40 e Ft a szűrt víz, félévente kell szűrőt cserélni, viszont fix hogy nem kapunk ólommérgezést idővel és nem kell folyton venni a palackos vizet sem.

  • @kittymozes3081
    @kittymozes30813 ай бұрын

    Bocsi , ennyire helytelen nyelvhasználat mellett nehéz komolyan venni egy szakembert.

  • @vaszonzsakoslany8695
    @vaszonzsakoslany86953 ай бұрын

    Mire gondolsz? Kommentedből nem lehet állapítani melyik szóra, kifejezésre érted.

  • @szimonettak2887
    @szimonettak28873 ай бұрын

    Én régóta nem cigiztem de most egy 1honapja icost ilszivok eléggé ciki. DE! Most majdnem elhanytam magam hogy elmondtad mi van benne....🤢 azt hiszem inkább újra abba hagyom ...🫠

  • @martazetenyi1993
    @martazetenyi19933 ай бұрын

    Nagyon klassz vagy. Szépséges arcodhoz jól illik az a hosszabb haj, amit most is hordasz!

  • @tereziaszabo978
    @tereziaszabo9783 ай бұрын

    Ugyes vagy tanultam toled

  • @lizaludmann8728
    @lizaludmann87283 ай бұрын

    Én is mosipelusoztam..❤ mind a 3 gyerekkel 🎉 már a legkisebbem is 9 éves ❤

  • @zillebarabas9496
    @zillebarabas94964 ай бұрын

    De eloszor normalisan ki kene mondani a nevet

  • @vaszonzsakoslany8695
    @vaszonzsakoslany86953 ай бұрын

    Látom megragadtad a videó lényegét 😄 irreleváns a téma szempontjából a kiejtése, lehet hogy kínaiul kellene mondani, senki se tudja.

  • @soklig55
    @soklig554 ай бұрын

    Szörnyű mennyi pontatlanság és hibás adat van a videóban: 1. nem csak a megújuló forrás légszennyeződés mentes, mint ahogy elhangzik, hanem pl. az atomenergia is,ami semmit nem bocsájt ki, főleg nem légszennyező dolgokat. Jól is nézne ki, ha egy atomerőmű ki tudna bocsájtani légszennyező dolgokat, az mindjárt sugározna is. Az Eu amúgy is az atomerőművet a megújuló források közzé sorolja. A másik egy gázerőmű jó magasan CO2-t bocsájt ki, az egy városban sem fogja megnövelni a CO2 értékeket és ez nem a betegségeket befolyásolja, hanem a klímát. A földgáz a legtisztábban égő, a legkevesebb szén-dioxidot kibocsátó energiahordozó a fosszilisek között. Tulajdonképpen sokkal tisztábban ég, mint a megújulóként kezelt biomassza vagy tűzifa, ami hiába megújuló, akkor is fog okozni a települések közelében betegségeket, mert a biomassza égésekor keletkeznek mérgező gázok is Tehát a megújulókat nem lehet azonosítani azzal, hogy nem okoznak betegségeket és a nem megújulókat meg azzal, hogy igen.Ez egy szimpla tévedés.. 2. Most hozzátenném, hogy hamis állításból bármi következik, innentől teljesen hibás lesz az érvelés és a KSH-ra való hivatkozás. Magyarország igenis jól áll az áram olyan termelésében, ami kevésbé vagy egyáltalán nem káros. 3. A ritkaföldfém nem azt jelenti, hogy ritka, hanem, hogy nem található belőle egy helyen sok. pl. a lítium a földkéreg 25. leggyakoribb eleme a 94ből. 4. A bányászathoz nem kell sok energia, hiszen, ha így lenne nagyon drága lenne. 5. Nagyon durván keverednek a fogalmak, víz nem a bányászathoz kell, hanem a lepárlásos módszerhez, de ott eleve vízben van a lítium a szakma ezt is bányászatnak hívja, de ennek köze nincs ahhoz. A tényleges bányászathoz nem kell víz. 6. Még hogy nem helyettesíthetőek ezek a fémek, itt van pl. lítium a mellette lévő Na-al simán helyettesíthető ezért is vannak már a Na ionos vagy más néven sós akkumulátorok. Nehezebbek, de olcsóbbak. 7. Dehogy kell 10 évente cseréni, már a legelső akkumulátorok, amik a priusokban üzemelnek már 30 évesek és még mindig jók. A mai akkumulátorokra eleve 10 év garanciát vállalnak a gyártók. Az akkumulátor újrafelhasználása kötelező az EU-n belúl, de évek óta csak a gyártás során elrontott selejtes akkukat tudják ezek a cégek felhasználni. Az újabb LFP akkumulátorok már jóval tovább bírják, mint az autó egyéb részei, tehát akár több autóban is használhatóak lehetnek, ha közben már - ez idei hír - megjelentek a szilárdtest akkumulátorok is, amelyek örök életűek is lehetnek. 8. LFP akkuhoz nem kell kobalt, de kell az olaj finomításához. Tovább nem bírtam a sok sületlenséget hallgatni.

  • @vaszonzsakoslany8695
    @vaszonzsakoslany86954 ай бұрын

    Most nem fogok reagálni minden pontodra (van amit elfogadok, igen, lehet hogy nem kell minden e-autó akksiját 10 évente cserélni ez igaz), de az elsőre muszáj: az atomenergia semmiképp sem megújuló, hiszen rengeteg veszélyes hulladékkal jár, amiknek egyelőre még a biztonságos hosszútávú tárolási módszereit sem sikerült teljesen kidolgozni.

  • @soklig55
    @soklig554 ай бұрын

    @@vaszonzsakoslany8695 csak a mostani adatok szerint a CATL 15 év garanciát vállal az akkuira és 1,5 millió km-t. Létezik a természetben is előforduló spontán atomreaktor annak a hulladékát nem akarod begyűjteni? Van elég sok hely a földön, ahova el lehet temetni.

  • @FiokZene
    @FiokZene4 ай бұрын

    Gratulálok a kisbabádhoz! Köszi a videót 🤗 nekünk is sok baj van a családban a nagyszülők körében a koleszterinnel és én is a mértéktelen húsfogyasztáshoz kötöm.. sajnos ők a generikára fogják.. 3 éve vegánok lettünk párommal és két héten belül érkezik a kisbabánk💙 Kitűnő egészségnek örvendünk, a baba gyönyörűen fejlődik. Az egész várandósságom egy álom, semmi okom nincs panaszra. Továbbra is rendszeresen edzek, biciklizek figyelek a testmozgásra. +10kg ot gyarapodtam, mindenki dicsér, hogy milyen csinos kismama vagyok és nem is hiszik el,hogy melyik az aktuális hét amiben éppen vagyok 😅 Nagyon ajánlom mindenkinek a vegan és mozgásban gazdag várandósságot illetve életmódot! 🤗 Üdv: Nóri

  • @vaszonzsakoslany8695
    @vaszonzsakoslany86954 ай бұрын

    Szia Nóri! Gratulálok nektek és előre is sok boldogságot kívánok a csöppséghez! 🩷Teljesen ugyanezt érzem és egyetértek ☺️🌱

  • @attilazoltanslezak
    @attilazoltanslezak4 ай бұрын

    Azt hittem Dörner Csengével beszélsz .

  • @AnikoCsjaki
    @AnikoCsjaki4 ай бұрын

    A legjobb embert választottad ebben a témában! Pontosan így éreztem magam én is, miután beleástam magam a témába. Értem, értem, de akkor, hogy is van ez?! Én végül úgy döntöttem, hogy várok egy-két hónapot a dologgal, amíg összeszokunk kicsit (szintén első gyermek). Nagyon jó döntés volt, mert császárral született végül a kisfiam, így tényleg örültem, hogy minden oké van velünk. Aztán olyan 3,5 hónapos volt amikor elkezdtem jobban ismerkedni a mosipelusokkal, eleinte napi 1 alkalommal, aztán egyre többet volt mosiban. Nyaralás alatt szüneteltettem, aztán 4,5 hónaposan éjszakára teljesen mosis lett. Végül nappalra is, bár ez tovább tartott (védőnőnél, orvosnál stb. eldobós). Most 11,5 hónapos 99%-ban mosis. Nálunk a férjem ódzkodik tőle, de azért ráadja. Tervezünk majd kistesót, nála már bátrabb leszek és hamarabb kap mosit. 😊 Boldog babavárást, szuper szülők vagytok már most! 🥰

  • @masnis6708
    @masnis67084 ай бұрын

  • @Trogerock
    @Trogerock4 ай бұрын

    Szuper videó, tetszik Szabó Nóri hozzáállása a témához, eddig nem ismertem. A várj, amig megszületik a baba - ez a legjobb tanács kezdő anyukának mindennel kapcsolatosan, akár mosi pelus, akár hordozás, akár baba- mama jóga stb. Annyi mindent "terveztem", hogy majd így meg úgy lesz. Aztán elérkezett a kezdeti gyermekágyas időszak, és örülsz, hogy élsz. Belecsöppensz egy olyan ismeretlen szituációba, amire NEM lehet felkészülni. Kölcsönöztünk pelenkát.... három hónapos volt a gyerek, mire eljutottam oda testileg, de leginkább lelkileg, hogy írjak a boltnak, hogy akkor küldhetik a próbacsomagunkat. Egyszerűen erre nem volt se időnk, se energiánk. És mostanra, 11 hónapos korára érkeztem meg oda az anyaságba, napirendbe stb. hogy elkezdtem a mosipelusozást, és most is csak pár darabbal, mondván " rendben, nézzük meg, hogyan működhet ez a mindennapokban". És ez nem baj! Sokkal fontosabb, hogy ha úgy van pihenjünk, sétáljunk vagy csak időt szakítsunk arra, hogy főzzünk. Főleg az első hetekben, hónapokban! Sok mindenre lehet készülni gondolatban, de ha nem úgy alakulnak a dolgok, akkor semmi baj nem történik! A kezdeti hormonális hullámvasútazásban, amikor minden percben azt érzed, hogy ez az anyaság dolog neked nem fog menni, akkor nem a mosipelusozás, vagy - és most karót döfnek belém a laktációs tanácsadók - a szoptatás a legfontosabb. Hanem, hogy Te jól legyél és pihenj. Ha anya jól van, Mindenki jól van!

  • @masnis6708
    @masnis67084 ай бұрын

  • @Vismajor01
    @Vismajor014 ай бұрын

    Apaként kérdezem: A gyerekről-való-levétel és mosás között hol tároljuk a mosipelust? Videóból úgy tűnik, hogy lekapom a gyerekről, szépkártyával lecsokizom a lényeget, bedobom a mosásba és mindenki boldog? Szóval hova teszem amíg nem gyűlik össze elég egy mosásra? Hogy érem el h ne legyen penetráns pisikakibűz a helységben ahol tárolom? Pelenkázóasztalon ha lekapom a mosipelust és ott figyel a chocapic az eldobható-lebomló kakifogóban, azt hova teszem? Hova dobom? Wc mellett pelenkázzak? Teli kakifogóval dzsaljak el a budihoz, gyereket a pelenkázón hagyva? Ha kakis a pelus, azt leszedem, utána elmosom a pelust a mosdóban képességeimhez mérten, úgy dobom a mosogógépbe? Nincs az a szépkártya ami fullosra leszedni a kaksit a pelenkáról, szal úgy csokifoltosan rakjam a mosógépbe? Ha nyakig szaros a gyerek, akkor ha olajoskendőt használok a feneke letakarításához, a koszos olajoskendőt hova dobom? Ugye eldobhatónál belecsomagolom és probléma megoldva, de itt? Plusz a típusok magyarázásánál miért nem lehetett demonstráló klippeket bevágni? Így fullra nem értem melyik melyik :(

  • @ingridmartin6963
    @ingridmartin69634 ай бұрын

    Mi szárazon tároljuk két külön kukába (ikeás kis kuka), pár csepp teafa illóolajat teszek a kukába, ez (szerintem) teljesen elveszi a szagát😊 Nálunk a pelenkázáskor befejezzük a cserét, utána ez egész csomagot külsőt-belsőt bevisszük a fürdőbe, ha van 💩 akkor az megy a wcbe, az eldobos kakifogót nem ismerem, mert mi abból is moshatót használunk, a mosható törlőkendőt is egyszerre mosom, igaz én 90fokon mosom a belsőket, mert úgy gondolom ezen a hőfokon megfelelő a fertőtlenítés😊 a típusokat Zsebibaba csatornán van egy nagyon jó videó sorozat azt nagyon tudom javasolni 😊 remélem segítettem 😊

  • @vaszonzsakoslany8695
    @vaszonzsakoslany86954 ай бұрын

    Ugyan még nincs tapasztalatom, de sok mosis anyuka ismerősöm van, ők műanyag, zárható dobozban tárolják külön-külön a koszos belsőket és külsőket, ennek az az oka, hogy a belsőket általában lehet magasabb hőfokon is mosni. Mielőtt a dobozba megy, a pelus tartalmát ki szokták üríteni (szépkártya, kilögybölés).

  • @alexa888881
    @alexa8888814 ай бұрын

    Én úgy csinálom, hogy átpelenkázom a gyereket, és miután a gyerek már tiszta pelenkában, felöltözve, biztonságban van, viszem a koszos mosit a fürdőbe, én személy szerint a kakis kakifogót kidobom, a pelenkát pedig kiöblítem, ha valahol kakis lett, akkor azt marhaepeszappannal mosom ki kézzel, ez az egész pár perc, majd kilógatom száradni (zuhanyfülkére, törölközőszárítóróra, ahová tudom), és ha megszáradtak, akkor gyűjtöm az összeset egy helyen a következő mosásig. Én vizes felszabdalt tetrával törlöm át a popót, ezt úgy hogy viszek a pelenkához egy kis vizet (én erre egy fagyis dobozt használok, de egy kis lavór is tökéletes), és abba mártom a tiszta tetrát, megtörlöm a popót, majd oda is teszem vissza és a lavórt is viszem a fürdőbe aztán, kiöntöm a vizet, kézzel elöblítem a tetrát.

  • @alexa888881
    @alexa8888814 ай бұрын

    A típusokkal kapcsolatban, van olyan bolt, ahol lehet tanácsadást kérni és ott megmutatják az összes típust, fel lehet próbálni azokat a gyerkőcre, sőt lehet kölcsönözni is, egy-két hétig próbálgatni, hogy melyik passzol a legjobban a gyerekhez, és aztán lehet ennek megfelelően venni olyan típust, ami a legjobban bejött.

  • @emeseannamali7882
    @emeseannamali78824 ай бұрын

    Szia! Jogos a felvetés, azért is, mert a pelenkázó helyek általában az eldobós pelus használatához vannak kialakítva. Kell egy kis tapasztalás, hogy az embernek a saját rutinja kialakuljon, de mi így csináljuk: ha leveszem a pelust a gyerekről, nem foglalkozok vele először. Mosható popsitörlő oda van készítve (ugyanúgy mint az eldobós), van egy kis spray-s üvegben víz egy csepp fürdetővel bekeverve, azzal ráspriccelek a gyerekre a szennyezett területen, ezt Ő egyébként hangosan kacagva szokta fogadni, majd letörlöm, és a pelusra teszem a törlőt. Ha igazán kakis, tehát nem csak egy kis foltban, én meg szoktam a csapban mosni a popsiját, ezt akkor is így csináltam, amikor eldobóst használtunk még, sokkal higiénikusabb és frissebb érzés neki is. Nálunk a fürdő melletti gardróbban van a pelenkázó, de sokan a fürdőbe állítják eleve. Ha már tiszta pelenka van rajta és fel van öltöztetve, akkor kiviszem a koszosat, a kakik kigurítom a wc-be, kiöblítem és megy a törölköző szárítóra. Ha kicsit ki van öblítve és nyomkodva, nincsen semmi szaga, hidd el nekem! :) Sőt, én az anyatejes időszakban nem öblítettem, csak a kakit néha ha nagyon sok volt (ugyanis az anyatejes pisi-kaki steril) és csak a gépben nyomtam egy plusz öblítést az elején. Este a belsőket beszedem és egy műanyag irattartóban gyűjtöm (amióta a gyerek nagyon pakolászós, tetővel fedve) mosásig. A külsőket a babaruhás szennyes mellett gyűjtöm, mert azokkal mosom 40 fokon, a belsőket 60-on szoktam. Remélem tudtam segíteni! :) Ja és Nórinak van egy nagyon jó videósorozata KZread-on, ahol ezeket részletesen elmondja, többek között a típusokat is, ha komolyan érdekel a téma.

  • @annahedvicsek3832
    @annahedvicsek38324 ай бұрын

    Kedves Évi! Szuper, hogy ez a téma is előkerült a csatornán. Szívesen látnék még egy Krémer Sári (Pelenkàtlanodj!) interjút is, aki a Természetes csecsemőhigiénia \ EC-módszer \ "újszülött biliztetés" hazai "szószólója". Egy 8 hetes kistündér anyukájaként abszolút szempont volt, hogy mosizzunk, és még hozzácsapódott ez a bilizés dolog, ami egyszerűen fantasztikus!! Mindenkinek jó: a babának leginkább, anyának, apának és a bolygónak is. Merem állítani, hogy a mosival ötvözve ez a tökéletes környezetbarát megoldás. Sokkal jobb, több, mint önmagában csak a mosi. Viszont nagyon sajnálom, hogy egyelőre inkább furcsaság számba megy. Ha lenne egy interjú itt a Te csatornádon, lehet, hogy több emberhez eljutna a módszer. Nagyon boldog babavárást és könnyű szülést kívánok!

  • @iranbodEGa
    @iranbodEGa4 ай бұрын

    Napi 5-6 eldobható pelenkával számolnak a mosisok 3 évig. Ez viszont nagyon nem igaz, nagyon torzítja a matekot. Én mindkét módszert használom 2 gyereknél. Itthon, nappal mosi, ha elmegyünk pempers bugyipelus. Na most az eldobósból nekünk 24 órára max 3 kell a 2 évesnek, és ez kb így van, mióta felálltak. Több mosis csoportot is követek, baromi sokan küzdenek a pelenkakiütésekkel, fertőzésekkel, bőrpírokkal ott. Nyilván van ilyen az eldobósok között is, csak utálom, ha azt mondjuk, h ezt a mosi megoldja. Van ilyen is, olyan is, egyik gyerek bőre jobban bírja a mosit, másiké meg az eldobósat. Szeretem a mosit, igyekszem is minél nagyobb időtartamban használni, de az egyetlen igazi érv a mosi mellett a környezet kímélése, minden más érv erősen támadható, és nem is értem, hogy miért ezeket az érveket domborítják ki a mosisok.

  • @csillaprikkel7398
    @csillaprikkel73984 ай бұрын

    Annyira egyet értek! Én is Pont így látom, csak a környezet tudatosság az ok semmi más. Este mi csak eldobhatót tudunk használni mert mindig az összes éjszakai valahogy át ázott. Azért a kaki eltávolítása nem egy álom, főleg ha csak darabos hozzá táplálással indul a baba. Illatos sose lesz a pelenka szerintem😂 Őszintén én várom már hogy le szokjon a pelusról. De baba korban szerintem sokkal egyszerűbb amikor még nincs ez a kaki mennyiség. Bocsi nem akarok senkit elriasztani 🙈 Pont ma nézett ki úgy a mosógépem ahogy senki se kívánja, mert apuka ez egyik kakis pelust bele dobta mindenestől is a zsákba!

  • @evatoth2920
    @evatoth29204 ай бұрын

    Mindenki más! Én is nagy mosipelus fan voltam amíg meg nem született a fiam! Aki refluxos volt/van. Fél órát nem bírt ki a pelus! Ami ha kiszámoljuk mennyi egy napra már nem éri meg vele foglalkozni! Nóri kiszámolta magára h még rádurvázva is csak a fel a mosható pelus. Több dolgot ezzel kapcsolatban nem vett figyelembe! A vízárak mindenhol eltérőek, a áram fogyasztás (függ a mosógéptől) de ami a leges leg fontosabb amit Ő számításba sem vett az maga a ráfordított idő! És mint tudjuk az idő a legdrágább! Így én kicsit átszámolnám a mennyi az annyit! A környezetvédelem az más dolog... Magamból kiindulva, hogy fél órát nem bírt ki a pelus és a reflux miatt nem aludt a fiam csak minimálisakat ezálltal én sem, így a dupláját is kifizettem volna az eldobható pelenkáért! Lehet megkövezni ezért de ezt csak az az anyuka érti akinek refluxos a gyereke.... Boldog babavárást!

  • @anettehosszu
    @anettehosszu4 ай бұрын

    Nagyon köszönöm ezt a videót, én is készülődök a kisbabám érkezésére, és nagyon érdeklődök a mosipelusok iránt.

  • @emeseannamali7882
    @emeseannamali78824 ай бұрын

    Nagyon köszi a videót, szeretem Nórit, szuper hogy meghívtad. Nagyon értékes, hogy ilyen minőségben kerül ki tartalom a mosizásról!:)

  • @vaszonzsakoslany8695
    @vaszonzsakoslany86954 ай бұрын

    Nóri egy kincs 🥰

  • @masnis6708
    @masnis67084 ай бұрын

  • @masnis6708
    @masnis67084 ай бұрын

    Köszönöm

  • @roxanakiss7512
    @roxanakiss75124 ай бұрын

    Volt a Lidl-ben olyan zabtej régebben, amiben csak zab, víz és só volt található (a hutos résznél lehetett megtalálni). Sajnos megszűnt vagy nem tudom mi lett vele. Én imádtam és nagyon jó osszetevo listája volt, vagyis nem volt rajta a fent felsoroltakon kívül semmi. :D

  • @vaszonzsakoslany8695
    @vaszonzsakoslany86954 ай бұрын

    Igen, azt mi is szerettük, most azt hiszem nincs, viszont nemrég megjelent egy új szinten Lidl-ös barista zabtej és elképesztő finom, jól habosítható. ☺️

  • @szsz4312
    @szsz43124 ай бұрын

    Inkább a zsírral való főzés, mint a napraforgó étolaj :)

  • @yq9zcw599
    @yq9zcw5994 ай бұрын

    Tök jó téma meg jó videó, de szerintem már a csatorna már nagyon elment vegán "irányba", amit megértek, de néha jó lenne valami másféle tartalom is ami a környezettudatossághoz kapcsolódik

  • @vaszonzsakoslany8695
    @vaszonzsakoslany86954 ай бұрын

    Nyáron készült egy sorozat a klímaváltozásról Közép-Amerikában. :)

  • @beataorosz1778
    @beataorosz17784 ай бұрын

    Gratulálok Évi, puszillak.❤

  • @EarlGrey84
    @EarlGrey844 ай бұрын

    Nagyon aranyosak vagytok, de remélem marad a csatorna a megszokott mederben és nem megy el baba-mama irányba.

  • @vaszonzsakoslany8695
    @vaszonzsakoslany86954 ай бұрын

    Mivel aktuálisan ez az ami engem foglalkoztat, természetesnek érzem hogy erről is beszélek. :)

  • @zsofiaroth3277
    @zsofiaroth32774 ай бұрын

    Nagyon tetszik a videó, nagyon szeretem Vivien videóit is a TikTokon és szuper match voltatok így ketten. <3

  • @titkedodgen
    @titkedodgen4 ай бұрын

    Gratulálok a babához! ❤

  • @HuTuber
    @HuTuber4 ай бұрын

    Fontos téma ez is, és jó, hogy képzett szakemberhez is lehet fordulni az ezzel kapcsolatos kérdésekkel, aki ráadásul maga is ilyen életmódot követ, tehát gyakorlati oldalról is jól ismeri a témát az elmélet mellett. És nagyon jó egészséget kívánok Nektek! 💚 🌱

  • @emb3rke
    @emb3rke4 ай бұрын

    Gratulálok a babához! ❤ 🎉

  • @ritaszabo3521
    @ritaszabo35214 ай бұрын

    Igazán csalódott vagyok, hogy csak 20 perces ez a videó 😢😂💜

  • @lizaludmann8728
    @lizaludmann87284 ай бұрын

    De jó téma! A lányom 5 éves kora óta vegetáriánus. Évi, úgy örülök a babátoknak ❤🎉

  • @hajnalkagacs6742
    @hajnalkagacs67424 ай бұрын

    Hello! Hogyan pótlod neki a kálciumot? Az én gyermekem tejérzékeny lett...

  • @vaszonzsakoslany8695
    @vaszonzsakoslany86954 ай бұрын

    Magas kalciumtartalommal rendelkeznek az olajos magvak, elsősorban a dió, szezámmag, mandula, mák. Zöldségek közül kalciumtartalom szempontjából kiemelkednek a zöld színű fajták, például spenót, sóska, kelkáposzta, brokkoli, gyümölcsök közül pedig a banán. (Netes forrás: www.hungarianflavours.com/cikkek/tajti-monika-cikkei/kalciumban-gazdag-elelmiszerek) Illetve ha iszik a gyerkő szójatejet, a legtöbb szójatej tartalmaz hozzáadott kalciumot is, ezt a dobozon jelzik. + nem árt egy jó multivitamin

  • @sandorcsider1247
    @sandorcsider12475 ай бұрын

    Ezt a fajta olajat nem próbáltak még ki régi szívó diesel autó üzemanyagaként?

  • @aaaaaa2206
    @aaaaaa22065 ай бұрын

    A karton papír gyártásánál sok mérgező vegyszert használnak fel, a kertben nem tanácsos alkalmazni.