Сенс

Сенс

Ласкаво просимо на KZread-канал книгарні «СЕНС» - місце, де ми говоримо про книжки та сенси. Наша мета - зробити книжки частиною щоденного життя людини, створити комʼюніті читачів, і цей канал - ще один крок до її досягнення.

Тут ви знайдете:
- книжкові відгуки на новинки української літератури та перекладні твори, видані в Україні
- цінні книжкові поради від гуру літературного світу, аби завжди знати що почитати
- відверті та цікаві інтерв’ю з письменниками, літературними критиками та іншими представниками книжкової спільноти
- прямий ефір книжкового клубу книгарні«СЕНС»

Долучайтеся, з нами книжково! І не забувайте підписатися на Ютуб-канал книгарні «СЕНС», щоб не пропустити найцікавіші книжкові обговорення.

Пікірлер

  • @alpaca5751
    @alpaca57514 сағат бұрын

    Книга просто офігезна, я не могла пропустити вільну хіилинку щоб взятися за неї. Дуже крута, але встм кому дурно від усіляких медичних штук - там їх дуже багато тож враховуйте це))

  • @jasminz4531
    @jasminz45315 күн бұрын

    Василь Байдак, рідна душа!

  • @user-nb3gz6ls2u
    @user-nb3gz6ls2u10 күн бұрын

    косача почитаю, дякую!

  • @yuriyshwanskiy6436
    @yuriyshwanskiy643613 күн бұрын

    «Щось говорить у мене між бровами» писав у «Словах» Жанр-Поль Сартр про таку жінку. Кожен чоловік має таку Анну, кожна жінка «половинку» чоловічої статі. Вони - одна душа, повʼязана коханням, фізіологією, мозком і т. і.

  • @user-hn6pj1ft1t
    @user-hn6pj1ft1t14 күн бұрын

    Наче відчувала, купила "Царівну" Кобилянської , на наступному книжковому клубі зобов'язана бути😊

  • @NastiaEvdokimova
    @NastiaEvdokimova14 күн бұрын

    Прекрасний вибір! Беріть неодмінно щоденничок 😜

  • @user-hn6pj1ft1t
    @user-hn6pj1ft1t14 күн бұрын

    @@NastiaEvdokimova Зайду в "Сенс"❤️

  • @NataliaPerepelytsia
    @NataliaPerepelytsia16 күн бұрын

    Дуже цікаво. Звісно прочитаю Юрія Шевельова про Бу-Ба-Бу, Підмогильного ранні оповідання, Ю.Шевельова про Хвильового, і дуже хочеться більше публікацій Соломії Павличко!

  • @user-lw2yt4cf6r
    @user-lw2yt4cf6r18 күн бұрын

    щоб до кінця зрозуміти всі думки автора, потрібно зануритися в атмосферу того часу, проаналізувати життя автора, переглянути всі інтервю стосовно роману. в той час ми (батьки, діти) жили на інстинктах, ніхто не думав про виховання, духовне наповнення. діти були як сироти при живих батьках. я знаю артема дуже давно, але навіть не уявляла наскільки важко йому було на душі, які в нього особисті травми стосовно батька були, що навіть в романі він його (тодішнього) поховав. на мою думку фелікс це саме найкраще, що сталося в житті тимофія, він був певним чином останьою краплею для ольги, щоб щось змінити в своєму житті, тимофію показав всі "прелесті" життя, що спонукало мислити про хороше і погане. яким би був тимофій, якби не було фелікса ? скоріше за все ольга не наважилася поїхати до києва, тимофій закінчив би школу, вступив на філологічний, і став би звичайним вчителем літератури. тимофій "загубився " в масі інших середноьстатистичних людей. фелікс - це емоції, гарні, погані не має значення, ці емоції формують свідомість. стосовно питання, "хто ти такий? його потрібно читати російською "ты кто такой?", це питання не потребує відповіді. в девяності в певних колах, це питання було типу лякалкою, визначенням, що ти ніхто, а той хто його задає, має над тобою певну владу.

  • @tanyakulik9444
    @tanyakulik944418 күн бұрын

    Дуже відгукуються книжки Євгенії. 4 жабки (-1 жабка за кінцівку)

  • @user-rp6mt5qh9v
    @user-rp6mt5qh9v21 күн бұрын

    з ХХ років лише Місто в школі. у Збаражі наразі чудова погода, мабуть тому, що я не там. і місто тішиться

  • @Oleksandrovych
    @Oleksandrovych21 күн бұрын

    Хто це така? Чому я це бачу?

  • @jamc5579
    @jamc557923 күн бұрын

    дякую за чудове інтерв'ю, класне відео зі вставками фото та відео фрагментів. Анастасія Євдокимова дуже приємна інтерв'юерка. бажаю успіхів, ви молодці!

  • @romahastle
    @romahastleАй бұрын

    ахахахахахахахаххахахахахах

  • @annadubovyk6224
    @annadubovyk6224Ай бұрын

    не думала шо колись це напишу але лайк на підтримку каналу

  • @Borislav_Koliak
    @Borislav_KoliakАй бұрын

    Цікаво слухати щодо інтерв'ю, адже зараз так само пробую себе в якості інтерв'юєра на ютуб каналі "На! Читай"

  • @user-ur7zr3di2o
    @user-ur7zr3di2oАй бұрын

    Книга Мирослава "Бахмут" має бути читана кожним українцем у тилу. І нашими дітьми, і внуками...

  • @olenastarovoitov8868
    @olenastarovoitov8868Ай бұрын

    Дякую, Анастасія і Софія, за фантастичну розмову! Я дивилася це відео зі штату Вашинтгтон. Два роки намагаюся зануритися в український контекст. Може тому що я з Северодонецьку, починала майже з нуля. З часом, завдяки KZread та сучасним блогерам типу Тетяни Микитенко та проєкту 'Ісландії' віднайшла подкаст 'Культ', 'Шалених Авторок', 'Читомо', тощо. Почала читати українських авторів, але поки що не натрапила на цікавий жіночій образ в тих небагатьох книжках українських авторів які я щойно прочитала. (Доречі, один з нещодавних літературних відкриттів для мене була 'Московіада' але там с жіночімі образами не дуже, хіба що в геніальній, на мій погляд, сцені де герой не допиті заговорив словами Лесі - 'ні, я живий, я буду вічно жити...'. Може Маріам з 'Одержимої' з її допитливостю і наполеглівістю? Завдяки 'Шаленим Авторкам' дізналася про Де Бовуар і Мердок. Прочитала Мердок 'Message To The Planet' англійською. Образ Франкі яка була змушена терпіти коханок чоловіка і з ними жити викликав в мені дуже неоднозначні ємоціі. Хотілося щоб вона його якось провчила чи помстилася. Трансіормація її відбувалася, вона дорослішала але все ж таки повної емансіпації, мені здалося, так і не відбулося. Бевуар вразила не жіночими образами а сама собою, як інтелектуалка. Це неімовірно наскільки вона освітчина! Ще, років три потому мене сильно вразила історія життя Katherine Graham, власниці Washington Post. В свої 45 років вона опинилася в ситуації коли її чоловік в стані ємоційної кризи застрелив себе залишивши Катрин з пятьма дітьми та ще й з усіма спавами і проблемами видавництва. Вона зуміла не тільки не втратити батькову спадщину а зуміла навпаки розширити і зміцнити її. Мадлен Олбрайт теж сильна жінка яка вражає тим що відмовилася бути другою статтю, доречі вона чеських коріннь. Ще раз дякую!

  • @Springirl12
    @Springirl12Ай бұрын

    Обговорення цікаве, а Аллу з її постійними недоречними коментарями та руснявими відсилками сподіваюся серед спікерів Сенсу більше не побачити 🥰

  • @YY-ee7rz
    @YY-ee7rzАй бұрын

    дякую Насті за згадку про "Сад Гетсиманський". так само, коли читаю про злочини росіян, а особливо про катування людей, емоційно вибухаю - ледь не в один в один як написано в Саду, росіяни робили це десятками років і роблять досі!!! хочу щоб усі європейці прочитали спершу книгу, а потім найстрашніші наші новини!

  • @YY-ee7rz
    @YY-ee7rzАй бұрын

    Я відкладала дивитися це відео, бо думала: що може бути для мене нового, я ж не пропускаю жодного відео/аудіо/проекту з цими коміками і комікесою... Але розмова дійсно чудова, дякую людям, які придумували запитання 🥰

  • @user-ti1bi6nj7o
    @user-ti1bi6nj7oАй бұрын

    А яка чудова ,,Месопотамія,, - шикарна мала проза! Є в планах?❤

  • @user-ti1bi6nj7o
    @user-ti1bi6nj7oАй бұрын

    Жадан це Любов.❤

  • @user-ti1bi6nj7o
    @user-ti1bi6nj7oАй бұрын

    Софія Андрухович - ван лав❤ А ,,Амадока,, планується)?❤

  • @user-ti1bi6nj7o
    @user-ti1bi6nj7oАй бұрын

    Забужко це - невичерпна глибина ❤

  • @user-ti1bi6nj7o
    @user-ti1bi6nj7oАй бұрын

    Його творчість завжди буде сучасною та актуальною - письменник поза часом❤

  • @user-ti1bi6nj7o
    @user-ti1bi6nj7oАй бұрын

    Хотів би побачити ,,Амадоку,, ❤

  • @user-ti1bi6nj7o
    @user-ti1bi6nj7oАй бұрын

    Артем Чех - блискучий письменник!!! Один,,Район Д,, чого вартий❤

  • @user-ti1bi6nj7o
    @user-ti1bi6nj7oАй бұрын

    Один з найулюбленіших моїх письменників, сучасних❤! ,,Амадока,, це шедевр!

  • @alexandraalexandra2761
    @alexandraalexandra2761Ай бұрын

    Тетяні і читачці із залу особлива вдячність за рефлексії на розвʼязку на ,,Будиночок над кручею ,, Дуже актуально для сьогодення

  • @user-tantal19black
    @user-tantal19blackАй бұрын

    Да хто я така, аби не лишити коментар, коли на екрані бачу собаку!?

  • @sens_kyiv
    @sens_kyiv25 күн бұрын

    🥹❤️

  • @user-my8wo4kn8u
    @user-my8wo4kn8uАй бұрын

    Дякую за зустріч та за цікаву розмову. За презентацію твору, який я напевне тепер шукатиму , щоб прочитати самому. Приємно було почути цікаві та дотепні думки щодо сюжету, героїв - подібна презентація мені дала можливість "увійти в тему" не читаючи самого твору. Правда, роман "Місто", "Повість без назви", оповідання Валер'яна Підмогильно мені вже були знайомі. Чекав чи "зустріну" щось ще. І хоч не шукав чогось спеціально, але зустрів це на вашому каналі. Не вимірюватиму "будинками" якість дискусії, але скажу що аплодую і організаторам, і чудовому колу читачів, яких побачив і почув на каналі. Це була справід маленька драма... Особливо, коли знаєш історичний контекст, у якому писав свої твори Пімогильний, і те, як могли розвиватися/закінчуватися особисті історії його героїв, і наш контекст. Бажаю вашому інтелектуальному клубу розвиватися та радувати новими відкриттями своїх шанувальників. І добрих сенсів вам.)

  • @berliutaa
    @berliutaaАй бұрын

    Побачила песика - пишу коментар 😊 була найбільше здивована, як Підмогильний багато писав про біохімію, навіть подумала, що це його фах чи освіта, але ні)

  • @user-df7hd3xt3r
    @user-df7hd3xt3rАй бұрын

    Якраз закінчила читати сьогодні "Невеличку драму") і мені дуже зайшов цей текст. Тепер з радістю послухаю ваше обговорення 😊

  • @topinaburrr
    @topinaburrrАй бұрын

    Дякую за ціннісний контент, дякую за вашу працю❤❤❤

  • @marontesla2982
    @marontesla2982Ай бұрын

    РІч не в тім ( не тільки в тім) що війна заборонила постачання російських книг.. Їх просто викреслили з життя, + багато людей їх піратили, багато чого можна було знайти в доступі ( та мабуть і зараз) Наших же авторів, тим більш в такі скрутні часи хочеться тільки підтримати, як і іноземних письменників, які нас підтримують, як от Кінг, тому полички більш охоче стали поповнюватися саме нашими крутими авторами, яких би й рука не підіймалася піратити, + останні роки дійсно багато чого крутого почало з'являтися саме від наших письменників і видаватися нашими видавництвами, тому народ охоче біжить купувати улюблені твори видані саме українською мовою

  • @dianalazareva1133
    @dianalazareva1133Ай бұрын

    Дякую за чудовий контент, дякую за вашу працю❤

  • @innastavnichuk8025
    @innastavnichuk8025Ай бұрын

    Цікаво, подивилась інтерв'ю через 7 місяців після виходу і саме перед цим замовила книгу, яку дарують в кінці за коментар. Твори Софії ще не читала, буду знайомиться. З інтерв'ю передчуваю, , що повинні сподобатись

  • @user-it3px3cy2c
    @user-it3px3cy2c2 ай бұрын

    Одразу пішов шукати ГоГайГо! Книгу спогадів Мілоша узяв ще після Запаха слова

  • @rudemars
    @rudemars2 ай бұрын

    Спасибі за цікаве інтерв'ю, спасибі за самобутнього гостя. Взяла для себе кілька думок, щоб відрефлексувати.

  • @Borislav_Koliak
    @Borislav_Koliak2 ай бұрын

    Приємно усвідомлювати, що ти не один юрист, який віддає перевагу літературі.

  • @VioletaMaharit
    @VioletaMaharit2 ай бұрын

    Подяка за виставку Світ Сковороди! Пірнання вдалося з усіх аспектів! ..Розмову хоч до каші додавай - вершково)

  • @natalidnznatali8834
    @natalidnznatali88342 ай бұрын

    Макс Кідрук - це людина натхнення! як хочеться, щоб у кожній сфері праці були такі люди! я не дуже читаю його книги, а купую більше на подарунки, але як митець, як видавець, як людина, яка горить своєю спавою він мене захоплює!

  • @user-lc9ds2lc7l
    @user-lc9ds2lc7l2 ай бұрын

    От наче хороша ідея взяти інтерв'ю в хорошої письменниці. Дуже люблю книжки Софії Андрухович, але слухати її - це прям боляче для вух, настільки їй важко формулювати свої думки вголос. Правду казала Наталка Ворожбит: "Якби я вміла усно формулювати, я б не стала письменницею". Вдихаю-видихаю і перемотую назад, щоб зрозуміти, що хотіла сказати Софія)

  • @user-my2me4sb1u
    @user-my2me4sb1u3 ай бұрын

    Віктор Петров (Домонтович) глибокий письменник. Прочитав три його основні романи: Доктор Серафікус, Без грунту та Дівчинка з ведмедиком.

  • @synesthesia_ukr
    @synesthesia_ukr3 ай бұрын

    Коментарі Анастасії та Андрія щодо кострубатої стилістики та надлишкової сентиментальності я теж поділяю. На якихось моментах мені навіть здавалось, що авторка не поважає читача, розважаючи його дитячими прийомами. А деякі моменти видавали письменський потенціал, але він вигулькував якось недоречно, неочікувано, тому тканина твору або провисала або натягувалась знову. Чи це зруйнувало мій читацький досвід? Трошки, але катарсис таки відбувся. Сентиментальність перемогла, історія зачепила мої персональні моменти. А це я вважаю успіх. Мені неймовірно прикро не побачити розгортання авторського потенціалу Вікторії Амеліної.

  • @synesthesia_ukr
    @synesthesia_ukr3 ай бұрын

    Для мене це роман про пошук себе в собі, як індивідуально, так і для українців як нації. Бо перед смертю і полковник і пудель - рівні, а прожити життя хочеться не в гонитьбі за мріями, а з впевненої та неспішної розбудови дома в собі і себе в домі. І про єднання, бо хай би то минуле залишається в минулому, але тепер, що колишній комуніст, що колишній упівець - обидва українці, обидва - циглини в майбутньому молодої держави. І зрозуміти можна кожного, бо в кожного своє горе, навіть у бездомної жінки, що проклинає собаку зі страху, з озлобленості через злидні. Безмежний гуманізм Вікторії Амеліної вражає. Опис сну собаки - де минуле розгортається, доходить до щасливої кульмінації ніби ця велика колективна травма українського народу не витримує і лускається як надувна кулька і весело падає на землю «зернами, вцілилими хлібними корками» ніби нічого не було, - це ніби заповіт авторки майбутньому України. Це про прощення українцями себе і свого минулого, загоєння цих ран і нарешті готовності та відкритості до майбутнього. Щоб зірвати вже нарешті ті шпалери, продати скриню - і зажити на своїй землі.

  • @thehappyworking4349
    @thehappyworking43493 ай бұрын

    Станісевіч більш поважно виглядає в "Запах слова". От що світло та ракурс з людьми робить

  • @user-sf7tf4ms9d
    @user-sf7tf4ms9d3 ай бұрын

    Підмогильний - my ❤!

  • @user-fw2dw5to5p
    @user-fw2dw5to5p3 ай бұрын

    Дякую за вибір книги. Я після прочитання її довго роздумуваланад персонажами. Це, безумовно, роман, який хочеться перечитувати. Для мене ведмедик Зини це символ її бажання бути дорослою поєднаний із розуміннням не готовності. Тут не зрозуміло для чого жінці знання з хімії, математики, якщо її готують тільки для сумирного сімейного життя.

  • @katerynapitienina
    @katerynapitienina3 ай бұрын

    Дякую за вашу роботу! Дуже цінно звірятися з думками інших після прочитання. Цього разу неймовірно здивована, адже вперше зовсім не збігаються думки учасників з моїми після прочитання… Іполит не «ніякий», як на мене, він психічно незрілий, не вміє проявляти себе і своїх почуттів, глибоко переживає, хоч і погано рефлексує (дуже яскравий момент з поштарем на початку). Так само як і Зина, яка не розуміє, чого насправді прагне, натомість намагається бути «над» усіма, і переживає врешті-решт особисту трагедію через власну помилку і недбале ставлення до власних почуттів. Але це лише одна зі сторін їхніх особистостей - кожен з них набагато цікавіший та «опукліший». Роман глибокий, на мою думку, і персонажі також. В тому числі, можливо, і вчителька, яка хотіла бути зручною для чоловіка з якихось власних міркувань і пережитого досвіду, та це не означає, що вона була «ніякою»… Забракло також вашого обговорення інших ліній, окрім основної любовної. Зокрема, «достоєвщини» у міркуваннях головного героя і виправданні «убивства з любові», яке є чи не найбільш контраверсійним і обурливим питанням, порушеним у романі.

  • @anya5571
    @anya55713 ай бұрын

    Треба Олександру кликати ще

  • @sens_kyiv
    @sens_kyiv3 ай бұрын

    Ми завжди раді гостям на нашому книжковому клубі 🥰