BETONE

BETONE

Amióta podcastekkel foglalkozunk hiszünk abban, hogy a jó hangzás alapja a műsorkészítésnek. Igyekszünk olyan tartalmakat előállítani, amelyek szerintünk értéket közvetítenek, s a társadalmunk hasznára válhatnak.
A havonta több mint 1 000 000 meghallgatást elérő Betone Network portfóliónknak hála rengeteget tanulunk arról, hogy milyen a jó, hallgatott podcast. Ennek a tudásnak egy része burjánzik a stúdiónkban, s ennek egy nagyon apró szeletét láthatjátok itt is. Iratkozz fel a hírlevelünkre, ha még több és sok más izgalmas podcestet szeretnél hallani.

BEST PRACTICE by Betone: DIEGO

BEST PRACTICE by Betone: DIEGO

Пікірлер

  • @martapataki9346
    @martapataki934617 күн бұрын

    Gátlástalan bohóc.

  • @tammtatamm
    @tammtatamm18 күн бұрын

    Kiváló volt, köszönöm. Kicsit sajnálom, hogy nem volt több ideje beszélni, a fúziós energia témaköfe érdekesnek tűnik.

  • @malmgrenildiko4687
    @malmgrenildiko468724 күн бұрын

    Az elsö 2 percben elvesztettem az erdeklödesemet a borzaszto felvezetes utan. Joco stilusa elkepesztöen mércen aluli szerintem, egyaltalan nem volt vicces a humora, inkabb sertö szerintem . Krisztiant nagyon nagyra tartom, majd hallgatom mashol....

  • @ofruka
    @ofrukaАй бұрын

    Hatalmas lett😂Soma❤

  • @gyongyispitzer4385
    @gyongyispitzer4385Ай бұрын

    Eltelt két hónap, és még mindig kapom a kedves kommenteket. Nagyon köszönöm! Szeretettel várlak benneteket a programjaimra! ( Minden fönt van a somamamagesa-s weboldalamon. Legközelebb máj.25-én leszek az ÚJ NŐK zenés gyógyító szeánsza formációmmal.)

  • @cikkcakk7996
    @cikkcakk7996Ай бұрын

    Docens úr! A kapitalizmus definícóra van egy jobb definíció. *Kapitalizmusnak azt a gazdasági rendszert tekintem, amelyben a gazdaságot a legfelsö 1% érdekei alapján irányítják.* Ha minden marad ugyanúgy, csak a gazdaságot nem a leggazdagabb 1% érdekei alapján irányítom, akkor máris kételyeink támadnak, hogy kapitalizmusban élünk. Vagyis a gazdaságot nem a gazdaság teljesítménye alapján sorolom kategóriába (növekedés), hanem az alapján, hogy mely gazdasági réteg érdekei alapján van irányítva. Ugye az érdekes az, hogy az ipari forradalom megjelenése után most találkozunk elöször olyan helyzettel. hogy fogy a fehér terület és lassan elfogy. Lassan nincs felfedeznivaló és nem tudjuk hova növekedjünk. Az elektronika kezdi közelíteni a potenciálja felé és nincs egy új iparág, amely azt a növekedést tudná biztosítani, mint az elektronika. Azzal, hogy az elektronika lehetövé tette az emberiség történetének legnagyobb hatékonyságnövekedését, vagyis egy számítógép több szellemi munkát (számítást) tud elvégezni, mint az egész 8 milliárd ember egy példátlan hatékonyságnövekedés, amely rengeteg kreténséget finanszírozott. De miután megtörténik az átálás és a hatékonyság kezdi elveszíteni dinamizmusát (olyan ez, mint az inflcíó, amelynél ha megváltozi a referenciaérték, akkor csökken, mégha nem is történik semmi). *Az emberiség történetében a computerizálással lezárul egy fejezet. A computer brutális hatékonyságnövelö hatása félrevezette az embert. Az emberrel elhitette, hogy kitünöen, luxusban élhet következmények nélkül. De ez tévedés. Mert a helyzet az, hogy a Föld eddig nem találkozott az óriási hatékonyságnövekedés által kiváltott hamis reakcióval, a fogyasztói társadalommal. És mivel eddig nem találkozott, így nem is éreztük a börünkön, hogy a források végesek. Vagyis most leszünk kénytelenek szembenézni, hogy egyszer elfogy a nyersanyag. *Képzeljétek el, hogy ma nincs szükség gépírónöre, mert a világon mindenki, aki computer mögé ül sokkal jobban végzi el ezt a feladatot, mint régen egy gépirónö. És ez egy nagyon primitív példa. A társadalomszervezés területén új lehetöségek nyíltak. Sokkal hatékonyabb és igazságosabb tud lenni a társadalomszervezés (NAV, társadalombiztosítás, kereskedés, nyugdíjrenszer vagyis minden).

  • @ChristaHorvath
    @ChristaHorvathАй бұрын

    Azért 7 év a választó vonal, mert addig nincs flouros fogkrémmel tönkre baccva az emberek agya. A sok debil szülő veszi a cukrot a csokit, és adja a flour tablettát ami megöli a gyerek agyát és fekete szuvas fogu lesz a kölke. Egyébként se nincsen 7 saját fognál több egy magyar embernek.

  • @ChristaHorvath
    @ChristaHorvathАй бұрын

    Én biztos butább vagyok, a környezetemben élők miatt már nincs meg a 178- as IQ pontszám a teszteken, már csak 147- re sikerül, úgy hogy inkább többet ki sem töltöm. Sok okosabb kisgyerek van, én sokat tanultam a tanitványaimtól.

  • @kamillaerdos7636
    @kamillaerdos7636Ай бұрын

    Krisztián! Szerintem te nagyon elfogult vagy a sok kütyühasznalokkal szemben! Pszichologusok egy halom dolgot mondanak hoyg karos. Te pedig azt mondod nem csak más:S

  • @CoffeeGameMovie
    @CoffeeGameMovieАй бұрын

    Mire mondják, hogy káros?

  • @kamillaerdos7636
    @kamillaerdos7636Ай бұрын

    @@CoffeeGameMovie okostelefon internetfuggőseg

  • @CoffeeGameMovie
    @CoffeeGameMovieАй бұрын

    @@kamillaerdos7636 Már miért lenne káros? mármint melyik része az? A nem mozgás maximum, de ennyi erővel az irodai munka is káros vagy a könyv olvasás mert aközben sem mozogsz.

  • @kamillaerdos7636
    @kamillaerdos7636Ай бұрын

    @@CoffeeGameMovie Nézz utana neten.

  • @CoffeeGameMovie
    @CoffeeGameMovieАй бұрын

    @@kamillaerdos7636 nagyszerű válasz

  • @pallaborczi5152
    @pallaborczi51522 ай бұрын

    Lejjebb valaki az írta, hogy "Az a baj, hogy amit a Pogi mond, abból nem következik semmi arra vonatkozóan, hogy mit kéne csinálni." - Ez sajnos nem csak rá, hanem sok más gondolkodóra is igaz. Valahogy mintha az képzelnék, hogy a bajok és veszedelmek fölsorolása elegendő. Egészen konkrétan, Pogi szerint a kapitalizmus, mások szerint a klímaváltozás, vagy épp a fajok pusztulása *okozza* az emberiség végét. Pedig fittyfenét. Ezek tünetek. Hamvas Béla a két világháború között, 1935-37-ben földolgozta az akkori válságirodalmat. A korabeli „Európa legkitűnőbb elméi”-nek írásait átnézve Hamvas mégis arra jut, hogy „a szerzők elkövetik a legnagyobb hibát, amit gondolkodók elkövethetnek: tüneteket néznek oknak” - Pogi és sokan mások pontosan ezt teszik napjainkban is. Ha az okok láncolatán kellő következetességgel visszafelé haladunk, akkor minden, de minden folyamat elején előbb-utóbb találunk egy embert, akinek kezdő akarata szükséges a folyamat elindulásához. Ha pedig kellően sokan egy irányba húznak, akkor megmutatkozik a kezdő akaratok mögött álló emberek milyensége, esetünkben a pénz- és hatalomvágy, hedonizmussal, önzéssel és kényelemszeretettel púpozva. A kapitalizmus csak mindezek tünete. Mivel pedig az emberek mentalitásának megváltoztatása lehetetlen vállalkozás, egyetlen lehetőségünk marad: azt a rendszert kell megváltoztatni, amely fölerősíti az említett emberi gyarlóságokat. Egy ilyen lehetséges változtatásra tettem javaslatot az alábbi videóban: kzread.info/dash/bejne/kYOep7OLZsm1gc4.html Az előadás címe: A kapitalizmus mint a keresztyénség parazitája, avagy kijavíthatjuk-e a történelmi egyházak történelmi hibáit? Maga az előadás bő óra, a többi mind technikailag, mind színvonalát tekintve felejtős. A hozzászólásokban is vannak súlyos gondolatok, hogy mást ne mondjak, néhány embert helyre kellett tennem az antiszemitizmusuk miatt.

  • @henriktiborbalazs8947
    @henriktiborbalazs89472 ай бұрын

    Nah, YEAH../rik/😜😎

  • @agneseodannemill5602
    @agneseodannemill56022 ай бұрын

    A legjobb❣

  • @karena833
    @karena8332 ай бұрын

    Lebilincselő beszélgetés volt! Köszönöm! 😊

  • @zsuzsannagoddard9768
    @zsuzsannagoddard97682 ай бұрын

    A cimben feltett kerdesre a valaszt Joco testesiti meg, de Orsi inputja sem modositja jelentosen az osszkepet. Hagyni kellett volna Krisztiant zavartalanul beszelni...

  • @poczelaszlo
    @poczelaszlo2 ай бұрын

    Nekem nagyon könnyű dolgom van mert 43 évesen még pont beletanultam abba az öregektől hogy tudjak àllatot növényt nevelni,de pont akkor nőttem fel mikor a digitàlis forradalom is berobbant. És mivel nagyon érdekelt ezért jól eligazodom benne. De a címhezbhozzàszólva,soha nem volt olyan könnyű okosnak lenni mint ma. Az internet àltal egész szakmàkat tanulhatunk,bàrmilyen témàban az emberiség eddigi összes tudàsa elérhető. Úgyhogy àtlagban inkàbb lustàbbak lettek az emberek,nem pedig butàbbak.

  • @AsderAsdovics
    @AsderAsdovics2 ай бұрын

    Viszont 40-hez közel évesen látom a tiktokon, hogy mennyire szenvednek ugyanúgy a 20 évesek akárcsak mi szenvedtünk vagy még jobban is és segítségért “kiáltanak”! Csak nem az öreg generáció nyelvén és módján!Társadalmi elvárásoktól, hamis példaképektől, rossz szokásoktól szenvednek és kezdik felismerni! Meglesz a gyerek igénye is a fejlődésre a technológiai körülményektől függetlenül! Mindenkinek szüksége van mentorra/mesterre és azt a tanítvány választja! Az internettől függetlenül szüksége van az idősebbekre a fiataloknak és a mi feladatunk alkalmazkodni hogy alkalmasak legyünk a segítségnyújtásra!

  • @krallmagdolna736
    @krallmagdolna7362 ай бұрын

    Ez egy fantasztikus beszélgetés volt.....ezt tanítani kellene ....de minden korosztálynak....sokkal jobb világ alakulhatott volna és talán még nem késő és ez által alakulhat is.

  • @hajnalkagecsei754
    @hajnalkagecsei7542 ай бұрын

    Nagyon érdekes beszélgetés volt, köszönöm.

  • @edinaszonyi722
    @edinaszonyi7222 ай бұрын

    1971-ben születtem. 10 évvel ezelőtt kisiskolás gyerekem kérdése: Anya, te az első vagy a második világháború előtt születtél? 🤣

  • @Patreides9
    @Patreides92 ай бұрын

    17:55 Magyarországon a hetvenes években már végig színes volt a tévéadás. Az, hogy ki nézte színesben a műsort attól függött, melyik család mikor vásárolta meg az első színes készüléket (Color Star, Colorion), ami akkor elég drága volt.

  • @attilamolnar1074
    @attilamolnar10742 ай бұрын

    "a hetvenes években már végig színes volt a tévéadás" - helyesen: már végig VOLT SZÍNES tévéadás. A műsorújságban (sz) jelzés volt a színes műsorok címénél.

  • @Patreides9
    @Patreides92 ай бұрын

    @@attilamolnar1074 Nyilván, amikor a Tenkes kapitánya ismétlését adták, az nem volt színes, meg a Gérard Philipe életmű sorozat sem, gondolom. :)

  • @flycorvus
    @flycorvus2 ай бұрын

    A régi mém szerint: A humanisták mindig a következő generációban reménykednek. Már több mint ötszáz éve..

  • @katti205
    @katti2052 ай бұрын

    Hát, ez jólesett. Köszönöm.

  • @attilaszabo7932
    @attilaszabo79322 ай бұрын

    Rossz kiindulási pont csak rossz választ lehet adni.Klimaváltozás van, mindig is volt, azóta, amióta létezik a klima. Ezt sohasem az ember okozta, most sem. Vihar a biliben. A környezetszennyezést, szennyezést viszont valóban. De ezen nem vátoztatnak.Mert akkor a szemetet, műanyagcsomagolóanyagot gyártók veszélybe kerülnek. Hallgatni sem bírom az ilyen emberokoztaklimaváltozás baromságot, A kapitalizmust már Marx is temette, illetve démonizálta. Láttuk mi lesz belőle. Pogátsa Zoltán vetítse magára a mondandója lényegét: Mit eszik, hogy él, hogy utazik, mivel fűt, miből él, ? vagy el,megy a déli gyors elé????

  • @k4r4y
    @k4r4y2 ай бұрын

    Meglehetősen bosszantó, hogy az említett ábrák és grafikonok nem látszanak.

  • @tibornenemeth7588
    @tibornenemeth75882 ай бұрын

    Minden videoelöadásodat szeretettel hallgatom, csodállak a tudásodért!!!👍🎻🌹💝🌞🙏😍🦋🌞❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  • @tamaslovasz7127
    @tamaslovasz71272 ай бұрын

    Inkább egyre felületesebbek

  • @egcozinon
    @egcozinon2 ай бұрын

    Egyre butàbbak vagyunk... ja...főleg az aki az epizódot ,"ebizódnak" mondja😅😅... többször is

  • @istvantoth7431
    @istvantoth74312 ай бұрын

    A gender tanulmànyokat azért tiltotta be a kormány, nagyon helyesen, mert degenerált transz-ideológiák melegágya és keltetője, Zoltán. Amiről te beszélsz, az az x hullámos feminizmus. Semmi több. A kettő nagyon nem ugyanaz. Dr. létedre ezt tudnod kéne. Kevered a szezont a fazonnal, de nem csak ebben a témában. Attól meg mindig egyenesen a hideg ráz, mikor egy magát intelligensnek tartó ember arról beszél, hogy ő szerinte "túl sok ember van a Földön". Talán egyszer akaszd szögre ezeket a posztmodern netto hulladék tanokat, mint a gender és csak mond ki, mint bármelyik másik ember, hogy az afrikaiak inkább húzzanak kotont, ahelyett hogy kontrollálatlan szaporulattal, amolyan passzív-agresszív módon kolonizálják Europát. Itt kezdődne. Innentől pedig már a saját konteóm, de gyanítom az elvtátsaid nem véletlenül főznek ki laborokban ilyen Covid-hoz hasonló vírusokat majd engedik szbadjára. Az AIDS idejét múlt. Kellett valami új, sokkal szofisztikáltabb.

  • @hugi27
    @hugi273 ай бұрын

    Az orvostudomany nem fekete feher! Az orvostudomany az EBM, evidence based medicine!!!!Ezert, amikorbemegyek a mutobe, nem fogok belenyulni puszta kezzel a beteg hasaba, mert sajnos nem vagyok megaldva a tehetseggel, csodaval, hogy puszta kezzel athatolok a hasfalon vagy hogy szemmel gyogyitok, ezert a szakma szabalyat vagyok kenytelen kovetni, a gyogyitas erdekeben. Ugyanakkor, mint szabad lelek, aki keresi az ertemet sok mindennek, lehetosegem van arra, h belevagjak az ismeretlenbe… de vannak, akik ellenallnak mindennek, ami nincs megmagyarazva…de hat ezek vagyunk mi, emberek…

  • @zsuzsannalove2424
    @zsuzsannalove24243 ай бұрын

    Te jó ég! Annnnnnnnyira jó volt ez a podcast, és pelenkaznom kellett magam, mert bepisiltem majdnem a röhögéstől… aztán elolvastam a hozzászólásokat és egy- kettőtől eltekintve nem értettem, hogy a többiek mit hallgattak??? Szóval én mindenesetre fogom hallgatni Krisztián további bármilyen online megnyilvánulását, és gratulálok a csatorna két beszélgető partnerének kiváló együttműködésükert . Ritka. Amúgy én már öregasszony vagyok és imádom, hogy képesek vagyunk néhányan arra, hogy segítsük egymást ‘generációsan’ .

  • @erikakovacs1964
    @erikakovacs19642 ай бұрын

    59 vagyok, és sok tüske volt bennem a fiatalok felé, nem nagyon értettem a reakciókat. Amikor először hallgattam S Krisztiánt, sok mindent megértettem! Köszönöm az előadást, már másképpen állok sokmindenhez 😊

  • @tiborkovacs6951
    @tiborkovacs69513 ай бұрын

    Igen most ez a divat. Mindenki nagyon buta, birka, agyhalott. Persze a mi az nem, csak az ők.

  • @alexanderdavid4034
    @alexanderdavid40343 ай бұрын

    8 milliard ember nem a legnagyobb problema ?

  • @nkeohjnb
    @nkeohjnb3 ай бұрын

    Nárcisztikus , önimádó

  • @istvanpesti5758
    @istvanpesti57583 ай бұрын

    Minek hallgassak egy olyant, aki a klímahiszti híve ?!

  • @bencetoth6924
    @bencetoth69242 ай бұрын

    Ti még léteztek?

  • @mateshomebasedbusiness1806
    @mateshomebasedbusiness18063 ай бұрын

    Emberek!!! Kérve kérlek titeket, hogy ne essünk abba a hibába, hogy „Minden fontosabb annál ami mindennél fontosabb.”!!! kzread.info/dash/bejne/paGLw8OlpMyTcrQ.html Minden jövőkutató, habár az időpontokban vittatkoznak, egyetért abban, hogy még ennek az évszázadnak a közepére, 2050-re teljesen elszennyezzük az ivóvízeinket, a levegőt amit belélegzünk, az élelmünkben több lesz a szenny mint az él-elem, legjobb esetben van még nagyjából 26 évünk, a legrosszabb esetben csupán 11 évünk. Ha ma, 2024.03.16.-án egy csapásra beszüntetnénk minden környezet szennyező - romboló tevékenységet, ami teljesen lehetetlen, sem tudnánk elkerülni az "ÉLET ELLEHETETLENÜLÉSÉT 2050-RE A FÖLD BOLYGÓN", MERT MÁR OLYAN MÉRTÉKBEN ÁRTOTTUNK A FÖLD ÖKOSZISZTÉMÁJÁNAK, HOGY AZ BÁRMELYIK KÖVETKEZŐ PILLANATBAN ELVESZTHET AZ EGYENSÚLYÁST ÉS VELÜNK EGYÜTT MEGSEMMISÜLHET. Adja a Jó Isten, hogy ne legyen igazuk a jövőkutatóknak, a Földön az élet nem semmisül meg 2050 - ben és később sem, de azzá a pöcegödöré, amivé a Föld Bolygót a mindennapi "VISELKEDÉSÜNKKEL MEGÁLLÁS NÉLKÜL, A MINDIG TÖBB PÉNZÉRT ROHAMOSAN TESSZÜK" milyen lesz majd az életünk, ha pénzünk annyi lesz mint a tenger homokja, de nem lesz egy korty tiszta víz, egy szippantásnyi friss levegő, egy falatnyi életerőt adó táplálék...(?)... 2024.03.16. Kárpát-medence. Pest Vármegye. Kerepes. Máté Domokos.

  • @szilviakaprinyak5794
    @szilviakaprinyak57943 ай бұрын

    Köszönöm! Milyen érdekes, hogy közönség előtt még szórakoztatóbb ez az ember,mint sima interjúkban. Még!!

  • @frigyeshathazi2835
    @frigyeshathazi28353 ай бұрын

    Nem butábbak....hanem lexikális tudás sok racionális meg semmi.

  • @erzsebetsandor1440
    @erzsebetsandor14402 ай бұрын

    Nincs lexikális tudásuk sem.

  • @kamillaerdos7636
    @kamillaerdos7636Ай бұрын

    Amikor majd te fogsz öregedni te is butulni fogsz agyilag.

  • @Hulasterion
    @Hulasterion3 ай бұрын

    A hedonizmus okozza a bajokat.

  • @zofofozo9392
    @zofofozo93923 ай бұрын

    Ezt a nyilvánvaló szellemi, erkölcsi és kötelesség vállalási lealacsonyodást normálisnak és természetesnek nevezni?! Hát a hülyeségnek nincs határa! A fiatalokat sajnálom, mert ilyen vezetést kapnak, de aki ilyet tanít, azért nem fog fájni a szívem, ha össze omlik ez a társadalom.

  • @katti205
    @katti2052 ай бұрын

    Nem baj, ha nem értette meg, de ne higgye azt, hogy az a "normális", ha nem érti meg amit egy okos ember mond.

  • @zofofozo9392
    @zofofozo93922 ай бұрын

    Köszönöm szellemi magaslataiból való hozzám "leszólását". Megértettem, mindenki hülye, aki másképp látja ezt a szellemi degenerálódást, mint Ön és és ez az okos ember. Sajnos már évszázados gyakorlat a magyar felsőbb értelmiségi réteg részéről, hogy lenéznek mindenkit, aki nem az ő narratívájukat teszi magáévá. Örülök, hogy néhány szó erejéig kapcsolatban lehettem egyik képviselőjükkel, az Ön személyében!

  • @zofofozo9392
    @zofofozo93922 ай бұрын

    @@katti205 Köszönöm tartalmas válaszát! Ön igazán magasan kutúrált, és nyitott ember lehet!

  • @katti205
    @katti2052 ай бұрын

    ​@@zofofozo9392 Nem értette meg, de látom nem nagyon izgatja. Nézze meg még egyszer. Hmmm lehet hogy az irónok földjéről írt, ez elkerülte a figyelmemet, ha így van, akkor legközelebb bekapcsolom a detektort.

  • @zofofozo9392
    @zofofozo93922 ай бұрын

    @@katti205 Örülök, hogy végül ismét éleslátónak bizonyult, még detektor sem kellett! Megértettem elsőre is, hogy lenéz (felesleges szószaporítás volt kétszer is fogyatékosnak minősítenie), mert másként értékelem a folyamatokat. Írhatnék érveket is, de belátom, hogy nincs értelme. Megnyilvánulása alapján egyértelmű, hogy ugyanazt az "überfelsőbbrendű" (a meg sem történt rendszerváltás büszkeségei és összességében már vagy 150 évre visszanyúló áldatlan tevékenységű), korszakokon átívelő értékeket romboló, magyar elitet képviseli, akik minden másként gondolkodót fogyatékosnak tekintenek, mintegy isteni kinyilatkozást birtoklókként tetszelegve. Az imádott neoliberalizmusuk (hajlott korom, és múltbéli tapasztalataim alapján én csak újkommunizmusnak nevezem, különösen az utóbbi 10-20 év alapján) következményei szerintem nyilvánvalóak, főleg még csak nyugaton (de már itthon is kiválóan haladunk). Persze ez csak egy fogyatékos nézőpontja. Kiváló tisztelettel: egy abszolút NEM elitista, műveletlen pór nép tagja!

  • @blista2
    @blista23 ай бұрын

    Az a baj, hogy amit a Pogi mond, abból nem következik semmi arra vonatkozóan, hogy mit kéne csinálni.

  • @user-ez7fb9bl1w
    @user-ez7fb9bl1w3 ай бұрын

    MINDEN EGYES GAZDASÁG OSSZEOMLIK HA AZ ALAPJA A PENZPARAZITIZMUS.NE BESZÉLJÜNK KLIMARÓL MERT AG CSAK EGY ELTERELŐ CSATORNA.

  • @dallaszkorben
    @dallaszkorben3 ай бұрын

    Pogi. "amit úgy nevezünk, hogy gender study" NEEEEEM Ezt simán úgy hívjuk, hogy emberi jogok. A gender study az valami egészen más. Tudod, előjogok meg kvóták

  • @energy9093
    @energy90933 ай бұрын

    Nem mondanám hogy butábbak, mert akkor nem lennének okos eszközök, elektromos autók, szolgálttatások, technológiák stb.

  • @rozalianemeth1234
    @rozalianemeth1234Ай бұрын

    A régi világban működésképtelenek lennének. Egy mai fiatal penny-s eladó a vevőt kérdezi meg, hogy milyen zöldséget vett? "Ez uborka? Nem, cukkíni." Mi lenne, ha nem lenne áram? Mit csinálnának, ha csak papír alapú térképet kapnának? Mi lenne, ha nem lenne telefon, és bajba kerülnének? Gépek nélkül meg tudnánk oldani az életünket?

  • @vaioN250N
    @vaioN250NАй бұрын

    @@rozalianemeth1234de miert kene gepek nelkul megoldani az eletunket? Meg ukrajna haborus reszen is van net, nem tudom miert gondolja barki, hogy majd jon vissza a regi vilag. Nem fog.

  • @rozalianemeth1234
    @rozalianemeth1234Ай бұрын

    @@vaioN250N A választás szabadságát viszont meg kellene hagyni. Sokkal nyugodtabb volt régen az élet. Ma az agyunk túl ingerelt. A stressz, a figyelemhiány már most nép betegség. A hivatalos ügyek intézésére is a választást a személyes kapcsolat, és az elektronikus ügyintézés szabadságának lehetőségét is fenn kell tartani. Ez olyan, mint amikor egy népnek, erőszakosan az anyanyelvét elveszik, és idegen nyelven kell az ügyeit intézni. Ez a szabadságunkba, önrendelkezésünkbe való beavatkozás.

  • @imregergely269
    @imregergely2693 ай бұрын

    Nagyon jó elemzés volt. Jól godolkodik sajnos a nagyokat ez nem érdekli. Ök háritják az emberekre.

  • @janosnecsaszar8400
    @janosnecsaszar84003 ай бұрын

    A kapitalizmus képes a fejlődésre. A szocializmus, amit mi próbálunk fenntartani, az mindig zsákutca. Az a borzalmas, hogy az interneten olvasott információk alapján alkotnak véleményt a “szakértők”. Mindegy, hogy katonai vagy klimaszakértő.

  • @belavalodi850
    @belavalodi8503 ай бұрын

    Én nagyon meg lennék elégedve a hatvanas évek amerikai színvonalával! Sőt! Nekem nem hiányozna az internet sem, ha lennének olyan kávéházak, amelyekben el lehet szívni egy szivart és lenne annyi jövedelmem, amiből akár naponta megengedhetném magamnak, hogy estefelé egy baráti asztaltársaságban megbeszéljem a közügyeket, a politikát, a gazdaságot, a vállalkozást, stb. Repkedni sincs igényem kéthavonta, évi egy bőven elég, vagy néhány évenként egy. És az sem igényem, hogy az otthonomban ezer dolog legyen stand by állapotban, ahogy a boltban a felvágottas és sajtos pulttól se várnám el a stand by állapotot csak azért, hogy évente x tonna élelmiszer menjen a kukába. Tovább megyek! A divatra sincs szükségem, járjon mindenki olyan viseletben, amelyben ő jól érzi magát és az egyéniségének megfelel. Nem kel a divatkényszer s vele az irózatos kiadások. Ugyanez vonatkozik a lakberendezésre is! Mi nem kell még? Légkondi. Tessék nagyra növő fákat ültetni a ház mellé, ahogy én tettem. És tessék a régi házakat használni, amelyek tájolásban és elrendezésükből következően jóval kevesebb környezeti terhelést okoznak. (lsd. Építészfórum idevágó cikke: epiteszforum.hu/epiteszek-ne-epitsetek )

  • @miklostoth7041
    @miklostoth70413 ай бұрын

    A kapitalizmus szervezett bűnözés..Tönkre teszi a civilizációt...Erkölcstellen, ami nélkül nincs civilizáció...

  • @carlkiszely9534
    @carlkiszely95343 ай бұрын

    A fö rendszerszintü ok: a mai rendszerhibas penzrendszer: a termelögazdasagot eladositottak, es adossagait a kamatos-kamat csalo, irracionalis trükkjevel szorozgatjak. Igy KENYSZERITIK - ismetlem: kenyszeritik - a termelögazdasagot a TERMELES ALLANDO NÖVELESERE, azaz a tul-termeles allando növelesere, hogy az állandóan szorozgatott adósságokat törleszteni tudják. Aztan a rendszer MINDEN ESZKÖZZEL maga is kikenyszeriti - igen: minden eszközzel, es kenyszeriti - a tultermelt aru megvasarlasat, akar az allam közbeiktatasaval (adopenzekböl, akar korrupt modon is a túltermelt áruk állami megvásároltatásával - is) vagy haboruk gerjesztesevel (is): micsoda óriási piac a hadianyag-szállítás, de még nagyobb annak nyomán az "újjáépítés"! EBBEN a rendszerben a fogyasztás felől nem tudjuk befolyásolni a pusztító folyamatokat, sőt, csak súlyos zavarokat idéznénk elő. A rendszerhibás (irracionális, csaló, piramisjáték-szerkezetű) pénzrendszert kell ésszerű és méltányos pénzrendszerre átcserélnünk, ami nem kényszaríti a gazdaságot túltermelésre. Ilyen értelmes pénzrendszerek voltak már és ma is lehetnének. Helyi pénzekként ma is vannak, mint a 90 éve sikeres svájci WIR-pénz, továbbá a Curutiba-i helyi pénz vagy a Bocskai Korona stb. Irodalom: Gyulai Ivan: A kamatos-kamat okozza a valsagot Helmut Creutz: A penz-szindroma Romai Klub / Bernard Lietaer: Penz es fönntarthatosag Bernard Lietaer: Uj penz egy uj vilagnak Banoczy Janos: Nepi penz Laborczi Pal: A kapitalizmus nem piacgazdasag Silvio Gesell: A termeszetes gazdasagi rend Gyulai Ivan: Penz es fönntarthato fejlödes Szalay Zsuzsanna: A szelid penz forradalma Siklaky Istvan: Letbiztonsag es harmonia Antworten

  • @Sit_felix_occursus
    @Sit_felix_occursus3 ай бұрын

    Minél többet álmodoznak a társadalmi összeomlásról, annál messzebbre kerül. :D Évtizedek óta hallgatjuk, hogy most már aztán tényleg vége. És múlnak az évtizedek, múlnak és egyre jobban dübörög, egyre stabilabb. Sajna maholnap nem lesz vége ennek a rendszernek. Nem szerencsés amikor az álmainkhoz igazítjuk a valóságot... Ez akkora kretén, hogy meg sem hallgatom mit mond, elég volt az a 4-5 vele készült beszélgetés, amit kénytelen voltam végigszenvedni...

  • @mariamigneprazsmari7154
    @mariamigneprazsmari71543 ай бұрын

    Ismét egy nagyon felemelő beszélgetést hallgattam! Szívből köszönöm Nektek!