DevMentors

DevMentors

Nasz nowy, dedykowany kanał dla polskich odbiorców :)

Oryginalny kanał anglojęzyczny kzread.info

Kursy online, szkolenia, konsulting i dodatkowe informacje dostępne na devmentors.io

Idempotentność API

Idempotentność API

Пікірлер

  • @mat.skalski
    @mat.skalski13 сағат бұрын

    mnie najbardziej podobały się materiały z pracą z kodem w IDE skierowane na konkretne zagadnienie

  • @jurasjurkowski6884
    @jurasjurkowski6884Күн бұрын

    Pierwszą część rozmowy można skwitować: OpenJDK. Bez przepisywania, bez płacenia. To nie jedyna możliwość i nie jedyna implementacja Javy

  • @404.nothinghere
    @404.nothinghere2 күн бұрын

    Konsekwencja usług w chmurze. Kiedyś wszystko było instalowane i obsługiwane lokalnie co skutecznie uniemożliwiało kradzież Twoich prac i danych. Problemem jest fakt, ze kupno produktu cyfrowego (programu, gry) nie sprawia, że to Twoja własność a ty sam stajesz się obiektem kontroli i ofiarą gvv4łtu na swojej prywatności.

  • @lukaszrojek83
    @lukaszrojek832 күн бұрын

    super

  • @deenayd8271
    @deenayd82713 күн бұрын

    20:20 nie no, piękny wzorzec, tak czysto zaimplementowany :) zamiast zwykłego ifa który był poprawny i po prostu działał zrobiliście klasę, która dziedziczy z innych i która jest taka prosta do sprawdzenia, czy wszystko jest z nim ok, że... nie zadziała prawidłowo :) tzn. wywali się, jeśli użytkownik wybierze płatność inną niż gotówką. oryginalny if to przepuszczał (bo powinien), nowy wzorzec wywali wyjątek. siedziało nad tym dwóch seniorów i tak prostego błędu logicznego nie zauważyło. może dlatego że błąd jest rozrzucony pomiędzy kilkoma klasami zamiast siedzieć w jednym ifie (gdzie wszystko byłoby oczywiste)? nasuwa się oczywiste pytanie: czy aby na pewno ten wzorzec jest łatwy do ogarnięcia?

  • @thiefu01
    @thiefu013 күн бұрын

    git kolejny powód by zrezygnować z adobe. Samo działanie programów jest wątpliwe. Funkcja tworzenia narzędzi w acrobacie stoi WIP od roku mimo że wcześniej działała ale weszła nowa wersja to nie działa. Skróty klawiszowe w każdym programie inaczej nic nie jest znormalizowane przesiadasz się z photoshopa do ilustratora dostajesz strzałem w ryj. W premierze pracowanie na zoomie to jest porażka. Myślałem że jak miałem wersję próbną to z vegasa nie mogłem się przesiać tylko dlatego że program się totalnie różni a z czasem przekonuję się że po prostu konstrukcja tego programu jest upośledzona lub nie dla mnie. Najedziesz filmem na inny film przypadkiem cyk ucina Ci kawałek filmu musisz cofać. Każdy inny ich program wygląda prawie jak beta po za w.w. Czasem jestem tak wkurwiony że zastanawiam się jak oni odnieśli ten sukces. Jestem niedzielnym użytkownikiem programów graficznych i czasem potrzebuję do pracy coś ogarnąć.

  • @k_rz
    @k_rz3 күн бұрын

    Kto normalny w corpo używa javy od Oracle'a? - OpenJDK w większości przypadków jest wystarczające i wraz z królem mikroserwisowej webówki, czyli Spring Bootem, będzie z nami jeszcze przez długi czas ;P Gorzej może być jak Oracle spopularyzuje GraalVM, ale to czas pokaże. Aktualnie java to najlepsza technologia cross-platformowa. .Net i Swift też są spoko, ale najlepsze na swoich platformach macierzystych. Python i PHP to trochę inna kategoria, tak samo jak Rust i Go.

  • @count_of_pizza
    @count_of_pizza3 күн бұрын

    No nie wiem, ja to chętnie bym się dowiedział którzy politycy dostają instrukcje ze wschodu. Btw. przy takiej ilości danych mówmy o analizie przez ai, nawet po taki przeprocesowniu żeby cokolwiek weryfikować trzeba by tysięcy ludzi.

  • @cnsr
    @cnsr3 күн бұрын

    Czyli podsumowujac, generalizując: panstwo dopiero planuje pozbawic nas prywatnosci, a korpo uwiazaly i zrobiły to juz dawno za naszym, przyzwoleniem, zrobia kolejny produkt, po czym jeszcze nam to wcisną za wieksze pieniadze, z wiekszta strata dla nas, otoczenia i srodowiska? Nie ma sie co czepiać, przeciez dowioza nam Wartość. Druga polowa tej dekady zapowiada sie wyborowo. Ps Jakiekolwiek wybory, referenda... Nasza przyszlosc ksztaltuja wlasnie hejterzy, marketing, obce sluzby, gownocontent, wszystko tylko nie swiadomosc obywatelska, wiedza, edukacja. doswiadczenie, historia.

  • @Kuba-xf3gi
    @Kuba-xf3gi3 күн бұрын

    Java umiera i bardzo dobrze, rynek będzie przejmowany przez golanga

  • @abogdzie
    @abogdzie3 күн бұрын

    Oby do tego nie doszło. Golang to funkcyjny, brzydki język. Java dużo lepsza, ale i tak lepszy jest PHP.

  • @belkocik
    @belkocik3 күн бұрын

    🤣🤣🤣​@@abogdzie

  • @paprukas
    @paprukas3 күн бұрын

    ​@@abogdziephp😅

  • @Kuba-xf3gi
    @Kuba-xf3gi3 күн бұрын

    @@abogdzie klasyczne OOP to syf, szczególnie w javie, a w golangu masz interfejsy i structy czyli to co potrzebne, zero bezużytecznych pierdół

  • @abogdzie
    @abogdzie3 күн бұрын

    @@Kuba-xf3gi No ja wiedziałem, że ludzie tak zareagują. Dla mnie kod Golanga to syf. Już w jednej firmie pokazałem, że ten sam kod napisany w PHP daje 2x mniej linii kodu co Golangowy. Dobrze wiem w którym języku czuje się jak bez ręki i nogi. OOP jest lepsze i tyle. Trzeba przeciwdziałać zabobonom, bo potem ludzie czytają komentarze też chcą być cool, a Golang taki definitywnie nie jest.

  • @marianjanuszpazdzioch6177
    @marianjanuszpazdzioch61773 күн бұрын

    Gdzie jest granica wolności słowa? Podpowiem: nigdzie; jak ktoś coś ma do mnie, niech mnie pozwie, a nie, że państwo robi cenzurę i zamordyzm systemowy.

  • @madmirx
    @madmirx3 күн бұрын

    Granica wolności słowa przebiega do momentu gdy Twoje zdanie przestaje być zgodne z ogólnie przyjętą linią rozumowania i retoryką ;)

  • @jakisdostepnynick708
    @jakisdostepnynick7083 күн бұрын

    Dobrymi chęciami, piekło jest wybrukowane. Niestety ale ten pomysł przybliża nas do Chin, albo Korei Północnej. No przecież tam też chcą dobrze dla obywateli, żeby każdy był uczynny, dobry, gospodarczy, szanujący prawo, władzę i swój kraj. Wszechobecna kontrola, szpiegostwo, inwigilacja, to niestety nie jest dobra droga. Rozumiem intencje, ale chyba nie tędy droga. Poza tym, to nie rozwiąże problemu - po prostu powstaną nowe sposoby szyfrowanej komunikacji.

  • @DevMentorsPL
    @DevMentorsPL4 күн бұрын

    Newsy z odcinka: devmentors.io/ep-6/

  • @Pokemonyexi
    @Pokemonyexi21 сағат бұрын

    Ten format jest idealny jako podcast. Rozważacie wejście na Spotify?

  • @krystianwas8197
    @krystianwas81974 күн бұрын

    Odnośnie komunikatorów. Sam na studiach robiłem projekt, komunikatora z szyfrowaniem end to end. I w mojej ocenie kilka osób z odpowiednim zapałem bez problemu mogła by stworzyć komunikator w weekend, który był by znany tylko dla nich, przekazywany za pomocą "pendriva". I policja i wszystkie inne służby w żaden sposób nie będą mieć do niego dostępu. To prawo tak naprawdę da dostęp urzędnikom oraz polityką do naszych prywatnych wiadomości. Ogarnięci przestępcy i tak ominą to prawo. (Fakt będzie to dla nich trudniejsze ale raczej wolą się pomęczyć niż iść do więzienia). Największym zagrożeniem tego prawa jest to, że nagle politycy i urzędnicy mogą stwierdzić, że zaczną szukać w wiadomościach poglądów xyz, które im się nie podobają, aby karać takich ludzi. Jakie to mogą być poglądy? One będą zależeć tylko od obecnej władzy.

  • @paprukas
    @paprukas3 күн бұрын

    Spróbuj kogoś przekonać, żeby używał twojego komunikatora 😊

  • @pawegruba4719
    @pawegruba47193 күн бұрын

    NIe zapominajmy że prawo jest tworzone przez starych dziadków, dla których stworzenie takiego softu to jakaś czarna magia i wymaga tryliardów euro, bo przecież nawet remont publicznego kibelka z dofinansowań unii kosztuje tyle co budowa średniego domu.

  • @piotrrocki8494
    @piotrrocki84942 күн бұрын

    @@paprukas chodzi o to, że przestępcy sami mogą sobie napisać komunikator z szyfrowaniem end to end i nikt ich nie będzie musiał przekonywać aby go używać. Dla programisty to naprawdę nie jest trudne. Wprowadzenie prawa tłumaczy się ograniczeniem przestępczości, co jest bez sensu, z uwagi na to co ja i @krystianwas8197 napisaliśmy.

  • @belkocik
    @belkocik7 күн бұрын

    I to jest to i to mi się podoba! Lekcja techniczna!

  • @pawegruba4719
    @pawegruba47197 күн бұрын

    Wg mnie bardzo dobrze że poruszyliście ten temat. Zagadnienia tego typu z reguły są poruszane w ramach kursów, tutoriali do języka, trafiając głównie do "młodszych" widzów, którzy potem pamiętają jedynie są że jest jakiś decimal i float ale różnicę widzą tylko pomiędzy intigerem. W moim mniemaniu, Wasze treści trafiają do bardziej doświadczonych klepaczy krudów, którzy tutoriale mają dawno za sobą, i jak doświadczenie pokazuje - coś tam mogli już zapomnieć :) Btw, muzyka w tle, wg mnie, jest zbędna i rozpraszająca.

  • @DevMentorsPL
    @DevMentorsPL7 күн бұрын

    Dzięki. 🤝 Od muzyki w tle powoli odchodzimy w materiałach. W IT News już wyleciało i w tych bardziej technicznych chyba też ostatecznie wyleci.

  • @szynkie6710
    @szynkie67108 күн бұрын

    Nie czaje po co w metodzie printUsers przekazywac funkcje zamiast zwyklego IEnumerable, moze ktos wytłumaczy? Filmik fajny :)

  • @michaczekaj199
    @michaczekaj1999 күн бұрын

    Hej, jeśli mogę mały offtop. Czy będzie możliwość, żeby rodzina (najbliżsi, a nie cały pochód), byli przynajmniej na pierwszej części, tej bez odczytu? Poza tym, czy macie już może wstępną godzinę, o której rozpocznie się całe wydarzenie? Ja z Dolnośląskiego więc wolałbym bilet na pociąg z wyprzedzeniem zaklepać 😉

  • @DevMentorsPL
    @DevMentorsPL9 күн бұрын

    Hej, napisz na konkursowy mail. :) Info o gali wysyłaliśmy już w paru mailach: 9:00, Kinoteka.

  • @inout3394
    @inout33949 күн бұрын

    Co do tej produktywności, to korpo chce wycisnąć z pracownika 120%, dlatego idą w AI i chcą by pracownik AI pracował 24h a nie tylko 8h. Dlatego pokazują takie urojone wzorce, by wyciskać z ludzi max, na swoją korzyść oczywiście.

  • @inout3394
    @inout33949 күн бұрын

    Google ma tak idiotyczne odpowiedzi bo korzysta (i promuje) z Reddit (ich komentarzy), a tam jest 90% shit posts, stąd takie odpowiedzi. Jaka wiedza, takie odpowiedzi.

  • @dominiktworek6455
    @dominiktworek645510 күн бұрын

    Od kiedy sledze wasz kanal, zauwazylem ze coraz bardziej chce sobie cos kupic od appla xd Bronilem sie latami, ale chyba ulegne.

  • @maciok5079
    @maciok507910 күн бұрын

    czy macbook air m2 da radę do sql ramki danych itp? szukam małego lapka na studia do 4.5 k a ten się fajny wydaje 😅

  • @DevMentorsPL
    @DevMentorsPL9 күн бұрын

    Jesli to jest config 8GB/256GB (a tak wnioskuje po cenie), to troche risky :/

  • @maciok5079
    @maciok50799 күн бұрын

    @@DevMentorsPL a macie coś do polecenia w takiej cenie? zależy mi jedynie na tym żeby miał do 14 cali 😖

  • @maciok5079
    @maciok50799 күн бұрын

    bo jeśli chodzi o tego maca to lepiej byłoby z większym dyskiem czy ramem?

  • @DevMentorsPL
    @DevMentorsPL9 күн бұрын

    @@maciok5079 W tym budżecie to pewnie Yoga 7-14, Matebook Ultra. Co do wyboru w Macu, to chyba lepiej 16GB RAM, bo dyskiem się zawsze poratujesz zewnętrznym na jakieś projekty na studiach czy coś.

  • @maciok5079
    @maciok50799 күн бұрын

    @@DevMentorsPL i wtedy ten macbook by dał radę?

  • @youngversby4414
    @youngversby441411 күн бұрын

    mega!!

  • @VincentVega3291
    @VincentVega329111 күн бұрын

    😂😂😂

  • @adamkowalski2933
    @adamkowalski293311 күн бұрын

    Ło matko. tyle piereeeeenia o ikonkach i to jeszc co rugie słowo po polsku

  • @piotrgrobelak9662
    @piotrgrobelak966211 күн бұрын

    Osobiście content mi się podoba. Przyznam, że nie mam czasu wszystkiego śledzić i takie odcinki gdzie mam wszystko w pigułce jest OK.

  • @regan8008
    @regan800811 күн бұрын

    Jeśli chodzi o Vision Pro to wydaje mi się, że ciężko znaleźć kogoś kto wytrzyma w takich goglach 8h. Mam Questa 3 od Mety, dla mnie do pracy z tekstem 1-2h są nie do przejścia. Ten ekran też jest przy samych oczach, więc ta rozdzielczość jest realnie niższa i tekst nie jest w 100% ostry.

  • @DevMentorsPL
    @DevMentorsPL11 күн бұрын

    O widzisz - dzieki za podzielenie sie doswiadczeniem 🤝

  • @dariuszlenartowicz
    @dariuszlenartowicz11 күн бұрын

    Hej. Od samego początku zerkam na Wasz kanał jako wierny fan i kibicuję temu co robicie, ale właśnie dziś mnie olśniło, że kurcze kanał zmienia formułę (po cichu). Ostatni film, gdzie mogliście mnie po-mentorować devowo to był pół roku temu "Jak kompleksowo testować Web API z infrastrukturą?" Po nim już tylko... Czy Piotr wróci i znów będziecie nas uczyć? :D ;)

  • @DevMentorsPL
    @DevMentorsPL11 күн бұрын

    S1 2024 to de facto "100 commitów". Od drugiej połowy, raczej przyjmiemy strategię IT Newsy na zmianę z czymś technicznym. Na ile to będzie zaawansowane i jak bardzo .NET-owe? Nie wiemy... to co ludzie oglądają != to co nam się wydaje, że będą ;)

  • @ER-vh6vc
    @ER-vh6vc11 күн бұрын

    Nie czaję po co w pogadance technologicznę te rusycyzmy... Polszy? Serio?

  • @JohnnySilverhand-ge3sv
    @JohnnySilverhand-ge3sv11 күн бұрын

    Rozumiem, że Tobie w ogóle nie zdarza się używać rusycyzmów? Na pierogi też już przestałeś mówić ruskie?

  • @KrzysztofNitwinko
    @KrzysztofNitwinko11 күн бұрын

    @@JohnnySilverhand-ge3sv teraz są tylko ukraińskie

  • @ER-vh6vc
    @ER-vh6vc11 күн бұрын

    @@JohnnySilverhand-ge3sv nie zdarza mi się... A co pierogi mają do ruzyscyzmów?

  • @pawegruba4719
    @pawegruba471911 күн бұрын

    Informatycy :) mirrorowanie telefonu na telewizorze przydaje się żeby rodzinie zdjęcia pokazać. Kropka. Koniec tajemnicy :)

  • @DevMentorsPL
    @DevMentorsPL11 күн бұрын

    Ogólnie zgoda, tylko w przypadku ekosystemu mamy i tak z poziomu Maca dostęp do galerii. Nawet w przypadku Apple TV podgląd zdjęć z telefonu jest łatwy i przyjemny. Stąd kwestia kwestionowania samej funkcjonalności w tej konkretnej postaci :D

  • @pawegruba4719
    @pawegruba471911 күн бұрын

    ​@@DevMentorsPL czy któreś rozwiązanie pozwala na wyświetlenie obrazu bez potrzeby logowania na tv?

  • @DevMentorsPL
    @DevMentorsPL11 күн бұрын

    chyyyyba Apple TV przez AirDrop daje taką opcję (trzeba być w tej samej sieci WiFi)

  • @DevMentorsPL
    @DevMentorsPL11 күн бұрын

    Jest juz AirPlay, uzywalem czasem z iPada. ;) /Michau

  • @uskrzydlacz
    @uskrzydlacz11 күн бұрын

    6:57 no to właśnie przyznaliście, że omijacie najważniejsze, najbardziej dochodowe i najbardziej dynamicznie rozwijajace się części technologii Appla

  • @DevMentorsPL
    @DevMentorsPL11 күн бұрын

    omijamy aspekt techniczny odnogi mobile, o której nie mamy pojęcia :P Poza tym Swift, SwiftUI, RealityKit i Xcode to jednak tematy mocno niszowe :/

  • @uskrzydlacz
    @uskrzydlacz11 күн бұрын

    @@DevMentorsPL około 1/4 dochodów z Appla to AppleStore. To nie jest niszowe. "Game Mode" to też duża rzecz. Apple chce wejść w gierki. A jak wejdzie to AppleStore pewnie będzie stanowiło 50% dochodów Appla :) Poza tym zajmujecie się programowaniem, a gadacie o sprzęcie, a nie o developerce. Dlatego jestem zawiedziony.

  • @uskrzydlacz
    @uskrzydlacz11 күн бұрын

    ​@@DevMentorsPL może ujmę to inaczej: jak dla mnie, to wolał bym, żebyście omawiali kwestie związane z oprogramowaniem (nawet jeśli to by było mało precyzyjne, a nawet błędne) niż skupiali się na sprzęcie, bo to mogę znaleźć wszędzie na podcastach z "tech" w nazwie. OK, trochę mówicie o funkcjach niektórych programów, ale od strony UI. Za to ciekawym wątkiem było kopiowanie przez Apple aplikacji innych developerów. Etycznie masakra. Powinni je wykupić przed takim ruchem. No i pytanie czy rzeczywiście to będzie lepiej dla użytkowników. Pod względem działania appki, a nie tego, że trzeba było płacić.

  • @uskrzydlacz
    @uskrzydlacz11 күн бұрын

    np. wiecie, że 1Password jest napisane w Rust-cie?

  • @KrzysztofNitwinko
    @KrzysztofNitwinko11 күн бұрын

    woda Panowie a nie jakieś świństwo

  • @DevMentorsPL
    @DevMentorsPL11 күн бұрын

    zły nawyk... pełna zgoda :/

  • @GloszePrawde
    @GloszePrawde12 күн бұрын

    Ten moment kiedy niby wiesz więcej, ale okazuje się że tak naprawde wiesz mniej bo zdajesz sobie sprawę ilu jeszcze rzeczy nie wiesz. Tak mogę podsumować ten film :D Świetna robota

  • @damiannaprawa7383
    @damiannaprawa738315 күн бұрын

    Fajny format, brakowało tego na polskim YT 🫡

  • @Eddyi0202
    @Eddyi020216 күн бұрын

    Jest może gdzieś dostępna ta prezentacja odnośnie deloadu programistycznego?

  • @etaosin
    @etaosin16 күн бұрын

    Potwierdzam, format mi się podoba. Ważne, że wyraźnie mówicie, mikrofony dobre bo dźwięk idealny. Tematy spoko. Studio.. spoko - aż spojrzałem bo normalnie to was słucham a nie oglądam.

  • @deenayd8271
    @deenayd827117 күн бұрын

    6:30 trzeba było mu pozwolić na orderby, a potem dać przykład z wartościami ujemnymi... *grin* 15:30 poprawka też nie zadziała, jeśli na wejściu są liczby ujemne, bo currentValue na starcie ustawiacie na 0. 25:00 już parę osób pisało - padniesz na ostatnim przykładzie. 27:00 wzorcowe rozwiązanie padnie na przykładzie { 1, 2, 3, 4, 5, 6 }. właśnie przez brak +1 tam, gdzie sami zauważyliście, że powinno być. 30:50 Union padnie na takim przykładzie: Array 1: 10, 20, 30 Array 2: 40, 50, 10

  • @konstantinkoulechov
    @konstantinkoulechov17 күн бұрын

    O której godzinie odbędzie się gala finałowa? To jest istotne dla osób dojeżdżających do Wa-wy (np. ja), żeby sobie za już zaplanować czas

  • @DevMentorsPL
    @DevMentorsPL16 күн бұрын

    Od 9 startujemy. Wiecej info o agendzie wkrotce :)

  • @michaczekaj199
    @michaczekaj19915 күн бұрын

    @@DevMentorsPL Hej, mam małe pytanie. Czy na rozdaniu nagród i przed odczytami może uczestniczyć rodzina? Nie, żebym miał szanse na podium, czy tirem ściągał całą rodzinę, ale najbliżsi jak żona i dziecko. Czy dałoby się gdzieś ich upchać przed odczytami? 😉

  • @rsajdok
    @rsajdok17 күн бұрын

    O czym mówicie nigdy nikt wam nie powiedział: "a moja babcia/ciotka paliła od 12 roku życia i dożyła 84 lat" ludzie bredzą i myślą od rzeczy na dowolny temat 🙂

  • @paprukas
    @paprukas17 күн бұрын

    Napisz jeszcze raz, bo ciężko zrozumieć przekaz

  • @trojnara
    @trojnara16 күн бұрын

    Fachowa nazwa tego błędu logicznego to "dowód anegdotyczny". Wikipedia podaje wręcz przykład z paleniem jako ilustrację.

  • @adamf.2175
    @adamf.217517 күн бұрын

    W kontkescie produktywnosci to najwiekszym bledem jest oszukiwanie siebie ze mozna byc w pelni skupionym przez 5h i wiecej w ciagu dnia i wytrzymac tak dłużej niz kilka dni. Z doświadczenia wiem ze tak w pełni skupiony moge pracować od 12-13 do 16-17 i wtedy w miare mozliwosci blokuje czas na wymagajace zadania, a w pozostały czas odpowiadam na maile czyszcze boarda, robienie jakies notatek CR itp.. paradoksalnie praca idzie bardzo dobrze i zawsze mam wszystko uporządkowane.

  • @paprukas
    @paprukas17 күн бұрын

    Niektórzy potrafią być skupieni godzinami

  • @rsajdok
    @rsajdok17 күн бұрын

    @@paprukas niektórzy wstrzymują powietrze pod wodą kilka minut, dlatego mówimy zwykle o regule a nie o wyjątkach

  • @adwaw7247
    @adwaw724717 күн бұрын

    U mnie skupienie jest zależne od kontekstu. Przy pisaniu CRUDa rzygam kałem. Więc pykam to na szybko a resztę czasu pracuje nad czymś co mnie Ciekawi i mogę przy tym siedzieć nontoper

  • @wojciechosinski5927
    @wojciechosinski59278 күн бұрын

    Nie zgadzam się. Często jestem na tyle skupiony na tym co robię, że zazwyczaj „budzę” się po kilku godzinach pracy ciągiem z głodu. To są godziny średnio 10:00-15:00 bo z rana niestety trzeba często czekać na daily ze względu Agile i spotkania, które mogłyby być wiadomością na Slacku czy Teamsach. Z pewnością to o czym mówisz nie jest regułą, a moja sytuacja nie jest wyjątkiem. Znam mnóstwo osób, które pracują w pracy.

  • @majey666
    @majey66617 күн бұрын

    Mega materiał, gracias!

  • @DevMentorsPL
    @DevMentorsPL17 күн бұрын

    🔗 Linki do omawianych newsów i polecajek: devmentors.io/ep-5/

  • @ukaszbednarczyk3817
    @ukaszbednarczyk381717 күн бұрын

    nigdy nie slyszalem o Trace Context xD dzięki za link :)

  • @Godevelopers
    @Godevelopers18 күн бұрын

    Pamiętajcie o zasadzie Pareto: 80/20 bo ona się sprawdza w wielu aspektach zycia :D. Zgodnie z nia to tam 80-parę osób mi wyszło że przetrwa a wyszło nawet jeszcze więcej XD

  • @DrogaProgramisty
    @DrogaProgramisty18 күн бұрын

    pareto nie bierze pod uwagę, że w nagrodę jest Macbook :P

  • @jakubrzepka5808
    @jakubrzepka580824 күн бұрын

  • @maciekwojdyna2271
    @maciekwojdyna227125 күн бұрын

    planujecie działać też na spotify panowie? fajny materiał :)

  • @DevMentorsPL
    @DevMentorsPL18 күн бұрын

    Jestesmy na Spotify - poki co jednak tylko z IT News 😉

  • @michabazejewicz6414
    @michabazejewicz641427 күн бұрын

    Świetny format. Dobrze się Was słucha, temat cargo cult bardzo ciekawy i pouczający ❤

  • @adamkarabiniewicz6218
    @adamkarabiniewicz621827 күн бұрын

    Co do podobieństwa głosu, moja dziewczyna słysząc Micha, powiedziała że trochę jak Marcin Prokop z IT xd

  • @szymoncio_spoko
    @szymoncio_spoko28 күн бұрын

    To się nazywa „hipoteza martwego internetu” Panowie :)

  • @mzr9710
    @mzr971029 күн бұрын

    apple, nie ejpyl XD

  • @konradmirek9283
    @konradmirek9283Ай бұрын

    119 ma byc 3 obok 3 lub 5 obok 5 lub oba rownoczesnie. Lubie takie zadanka