TC MACH

TC MACH

Jsme společnost TC MACH, s. r. o.
Naše společnost se specializuje v oboru topení, chlazení. Jsme česká společnost, která sídlí na jižní Moravě a je na trhu již od roku 1996. Naše zařízení vyrábíme na míru, takže se hodí jak do domu, tak do obrovských skladů či firem. Je to naše vášeň a moc nás baví Vám vytvářet systémy přesně tak, jak potřebujete.

Jak chladit skoro zadarmo?

Jak chladit skoro zadarmo?

Пікірлер

  • @minduton
    @mindutonКүн бұрын

    Do dřezu (pokud už tedy je něco potřeba šudlat v dřezu, jinak to jde do myčky) ohřívám vodu v rychlovarné konvici. To je totiž naprosto nejvýhodnější. Tepelná ztráta 10l bojleříku je 0,3-0,4 kWh za den. To je energie na přivedení 4 litrů vody do varu.

  • @TomH519
    @TomH519Күн бұрын

    Před rokem jsem zahlédl video, kde byl právě problém v této uzavíratelné armatuře u čerpadla TC MACH a přes ní ušlo chladivo.Prorezla, protože byla částečně ocelová. Kdyby jí tam majitel neměl, fungovalo by mu TČ dál.

  • @user-ho4dg2mr3z
    @user-ho4dg2mr3zАй бұрын

    Спасибо! Очень полезная информация а главное всё понятно

  • @VladimírHorňák-h3i
    @VladimírHorňák-h3iАй бұрын

    Ďakujem za cenné informácie. Mám otázku,prvý rok topím tepelným čerpadlom do radiátorov po rekonštrukcii topnej sústavy ,je vhodné znížiť prietok iba u radiátorov,ktoré topia silnejšie . Radiátory sú regulované termohlavicami aj napriek tomu musím niektoré viacej škrtiť termohlavicou,pritom nejde o radiátory prvé v poradí,tak som myslel,že u tých by som znížíl prietok Vami popísaným spôsobom. Vopred ďakujem.

  • @tcmach265
    @tcmach26528 күн бұрын

    Dobrý den, děkuji za otázku, ale bude nejlepší se obrátit na projektanta vytápění a ten Vás vypočítá správné nastavení průtokových ventilů na radiátorech.

  • @pavelcab7782
    @pavelcab7782Ай бұрын

    Super nabídka, ale co Legionela, usazeniny - nevím kolik vnitřků všech různách bojlerů pan odborník za poslední půl rok viděl, podle úsměvu asi žádný..sračky které na Vás vypadnou Vás vyděsí, a otráví. Dále ztráty na výměníku po celou dobu chodu TČ na ohřev TUV... koncept který nemá budoucnost. Lepším řešením, energeticky, hygienicky ale i prostorově je aku nádoba s nerezovým výměníkem 6-8 m2 a tepelné čerpadlo napřímo do aku přes vysokoprůtočný filtr např Caleffi Dirtmag. Lze dopojit fototermiku, fotovoltaiku, krbovou vložku. Kubatury aku nádob 300/ 500/650/800/1000...

  • @JHPowercz
    @JHPowerczАй бұрын

    Dobrý den pane Mach. Momentálně se rozhoduji taky nad tč země voda. Mám novostavbu 4roky starou ztrátu do 10kw čili třeba zrovna 10. Mám tu možnost takřka zadarmo výkopových práci. Co sem měřil tak bych si mohl dovolit 123-170 metrů výkopu pro PE32. Bude mi to stačit? Šla by kdyžtak konzultace telefonicky? Výsledný zdroj stejnak nemám ještě daný od koho,ale kolektor bych si určitě chtěl řešit svépomocí.Dekuji za reakci.

  • @tcmach265
    @tcmach265Ай бұрын

    Dobrý den, rád se s Vámi spojím. Poprosím o tel. číslo a já vám zavolám. Pokud ho nechcete dávat takto veřejně do komentářů, můžete mi ho poslat na e-mail [email protected]

  • @JHPowercz
    @JHPowerczАй бұрын

    @@tcmach265 Napíšu meil.Volat tak nějak po půl třetí děkuji moc.

  • @lohbergerpavel3855
    @lohbergerpavel38552 ай бұрын

    U koho jsem byl a nechal se zlákat na TČ,tak topí krbem.

  • @lohbergerpavel3855
    @lohbergerpavel38553 ай бұрын

    Děkuji. Ještě video o hluku v radiatorech. Pokud pohnu ventilem k utlumení prutoku,začne to vydávat nepříjemné zvuky. Musím najít průtok,který nezpůsobuje "pískání". Čerpadlo nejde zpomalit ,protože to hlídá počítač kotle a ten si průtok řídí podle sebe.

  • @MACHIT9
    @MACHIT93 ай бұрын

    Díky za informaci pane.

  • @pedro.perfecto
    @pedro.perfecto3 ай бұрын

    Dobrý deň, má na toto vplyv aj ventil spiatočky? Čo ak niekto s nimi manipuloval?

  • @tcmach265
    @tcmach2653 ай бұрын

    Co myslíte ventilem zpátečky? Jako u kotle?

  • @JosefStulik-jv7dn
    @JosefStulik-jv7dn3 ай бұрын

    Dobrý den, ještě záleží zda není poddimenzované potrubí. Jinak super video

  • @ssdsdds1940
    @ssdsdds19403 ай бұрын

    Platí to i pro plynové kotle ?

  • @tcmach265
    @tcmach2653 ай бұрын

    Ano.

  • @ssdsdds1940
    @ssdsdds19403 ай бұрын

    @@tcmach265 díky

  • @milanlosert1506
    @milanlosert15063 ай бұрын

    Perfektně a příjemně vysvětlené. Děkuji

  • @tcmach265
    @tcmach2653 ай бұрын

    Děkujeme. :-)

  • @richardpetrovic8941
    @richardpetrovic89413 ай бұрын

    To je len reklamný pokec. Realita bude trochu inde. Technológia modernej budovy a to aj rodinného domu je súhrou riešení. Nikto nebere do úvahy cenu servisi chladivo- jeho možný únik do atmosféry, možnosť požiaru fotovoltaiky a vysoké náklady na vybudovanie a relatívne krátku životnosť. Kúrenie a chladenie nie je nič iné ako vykrývanie tepelných strát budovy. Takže ani o ekológii to nie je, skôr naopak. Riešením je použitie viacerých technológií :vhodná izolácia v prvom rade FTE voda, FTE vzduch, rekuperácia vzduchu napr. spojená aj zo zabudovaným tep.čerpadlom, či máme podlahové kúrenie alebo radiátory. Navyše Slovensko má vybudovanú plynofikáciu celej krajiny čo nám závidia v eu. Oni tam kúria mazutom a nám budú niečo rozprávať o ekológii. Ak by eu nebola v konflikte s Ruskom nič takého by sa neriešilo.

  • @Pupuzor
    @Pupuzor3 ай бұрын

    Kde se dá zjistit spot cena na 3 dny dopředu prosím?

  • @dominikgaspar8132
    @dominikgaspar81323 ай бұрын

    ta spot cena se neukazuje na 3 dny dopředu, ale ukazuje to cenu po dobu 3 dnů zpětně. Cenu na další den to ukáže vždy po 14:00 ten den .

  • @tcmach265
    @tcmach2653 ай бұрын

    @@dominikgaspar8132 Děkujeme za upřesnění.

  • @ondrejchylik8598
    @ondrejchylik85984 ай бұрын

    Toto řešení bez venkovní jednotky jsem nedávno viděl. Vypadalo to v provozu dobře! Nízká hlučnost systému. Né že by nová tč vzduch voda byla nějak moc hlučná máme dvě jednotky a celkem to ujde resp. je to méně hlučné než ČOVka, kde hučí vzduchové čerpadlo. 👏🏼👏🏼

  • @JBogy
    @JBogy4 ай бұрын

    Uplným základom je solidné zateplenie domu ( grafit hrúbka 25 cm ) a aj základov domu. Potom už len stačí klimatizačnú jednotku iba cca 4 - 5 kw ( vzduch - vzduch ) plus rekuperátor tepla plus fotovoltaiku 10 kwp s úložiskom cca 20 kwh. Táto FVT vystačí na celoročné napájanie klimatizacie a rekuperácie okrem januára ( GRID ) . Tož náš pasivny dom 160 m2.

  • @NekorektniPochybovac-or8bi
    @NekorektniPochybovac-or8bi17 күн бұрын

    Ano, přesně. Bez zatepleného objektu můžeš vymýšlet co chceš. A teď tady napiš, kolik ten tvbůj úplný základ stojí, co k tomu je ještě potřeba, k čemu tě stát donutí co vůbec nechceš a kolik to stojí a tím končíš se svými teoriemi. Pasivní dům vytápíš opravdu klimou, jak píšeš. Kdyby i za plný vysoký tarif elektřiny. Jenžer pasivních domů je u nás velmi velmi málo. Ten zbytek už se za topení elektřinou (dnes je sazba na tepelné čerpadlo už více než třikrát dražší plynu) nedoplatí. O tom, že nemáme elektřinu na topení v celém státě ani na elektromobilitu ani na další věci, že nemáme ani rozvodnou soustavu a všechno se to musí napřed vybudovat, ani nemluvím.

  • @richardpetrovic8941
    @richardpetrovic89414 ай бұрын

    Kúrenie a chladenie budov nie je nič iné ako nahrádzanie tepelných strát. Takže v prvom rade je potrebné aby budova mala dobrú izoláciu a výmenu vzduchu riešenú kvalitnou rekuperáciou. Riešenia rôznych fotovoltaických systémov s bateriovým úložiskom je drahé a nikdy opakujem nikdy sa táto investícia nevráti. Navyše potenciálne nebezpečné z hľadiska požiaru. Príčina tkvie v systéme akým využívame el. energiu. Riešenia treba hľadať tam, kde sa fotovoltaické systémy využívajú už dlho napr. farmy v Austrálii, pretože tam iný zdroj el. ani nemajú. Ale v našej oblasti, kde v zime tri štyri mesiace slnko nesvieti ??? Tieto zložité riešenia o ktorých hovoríte potrebujú servis, neverím že budú dlhodobo fungovať bez poruchy. A tento servis nebude zadarmo. Čo sa mne nepáči na tepelných čerpadlách je to že obsahujú skeníkové plyny ktoré môžu a aj často uniknú do atmosféry, nerobme si ilúzie že to tak nie je. A bežne ľudia netušia že tých pár kilogramov chladiva sú v prepočte tony CO2. A čím ich bude viac tým to bude horšie , ale čo hlavne že zarobíme. A čo deti našich detí?

  • @MarekKalus-kd8uc
    @MarekKalus-kd8uc4 ай бұрын

    To bych potřeboval vysvětlit, prosím. Jak z kilogramů freonu uděláte tuny CO2? Pokud máte na mysli zvětšení ozónové díry, tam by došlo k většímu dopadu ultrfialového záření na rostliny a CO2 by se naopak přeměnil na O2 a různé rostlinné uhlovodíky, takže efekt by byl opačný. Takže ještě jednou prosím o vysvětlení Vašeho mechanismu, předem děkuji.

  • @richardpetrovic8941
    @richardpetrovic89414 ай бұрын

    @@MarekKalus-kd8uc No každé chladivo má equivalent vztiahnutý na množstvo co2 - to znamená že jeho únik do atmosféry je akoby sa uvolnilo také množstvo co2. Podobne sa určuje sila výbušnín v prepočte na TNT. Všetky používané chladivá sú silné skleníkové plyny. Chladivá ktoré narušujú ozónovú vrstvu sa v eú nepoužívajú ale inde ano. Záleží na legislatíve tej ktorej krajiny. Rozpad týchto fluórovaných uhlovodíkov je dlhý. Na chilleroch mašinách na chladenie nad určité množstvo toho ktorého chladiva sa to musí uvádzať a ročne kontrolovať. Ak Vás to zaujíma pozrite tabulku chladív na nete tam to nájdete.

  • @beny68eos
    @beny68eos4 ай бұрын

    A já bych zase k té izolaci budovy. Mám objekt z roku 1943, kategorie E-F. Okna jsem vyměnil cca před 15 lety, střecha zateplená. Ikdyž dám 200 mm vaty (cena cca 650.000Kč) dostanu se sotva na kategorii D s tím, že ušetřím cca 25% energie na vytápění. U starých objektů je to vždy něco za něco.

  • @richardpetrovic8941
    @richardpetrovic89414 ай бұрын

    @@beny68eos Neriešil som kategórie domu, proste som ho zaizoloval 50mm polystyrén. Obvodové múry sú z tehál 40 cm hrubé. prejavilo sa to znížením spotreby plynu z 5400m/3 na asi 2100m/3. Priemerné hodnoty z troch rokov pred a troch po. Vymenený bol súčastne aj plyn. kotol ale nie za kondenzačný pretože kúrenie je radiátormi. Toto bolo urobené pred 15-timi rokmi. Neskôr som doplnil malý pasívny rekuperátor Losnay 100 od tej doby nepotrebujem vetrať oknom a vetranie vracia 70-80% tepla späť. Riadi ho časový spínač a je púšťaný na 50%.

  • @MarekKalus-kd8uc
    @MarekKalus-kd8uc4 ай бұрын

    Dobrý den. Měl bych pár dotazů: Kde jako vlastník rodinného domku nakoupím elektrickou energii za okamžitou spotovou cenu? Má smysl pořizovat tepelné čerpadlo k otopné soustavě s radiátory? Jaké jsou celkové náklady bez ohledu na dotace na Vámi popisovaný systém (čerpadlo země - vzduch včetně kolektoru + fotovoltaika). Jakou odhadujete návratnost při aktuálních cenách energií bez využití pro klimatizování objektu? Předem děkuji za odpověď.

  • @tcmach265
    @tcmach2653 ай бұрын

    Dobrý den. K nákupu elektřiny za spotovou cenu potřebujete mít dodavatele, který vám to umožní a také 4-kvadrantní elektroměr (v budoucnu by měl jít instalovat i bez FVE). Tepelné čerpadlo má cenu i na radiátory, pokud do nich stačí maximálně 50°C voda a udělají tepelnou pohodu.

  • @JindrichDite-zq1be
    @JindrichDite-zq1be23 күн бұрын

    Zajímalo by mě kolik bude stát elektrická energie až se po roce 26 budou zavirat uhelné elektrárny a nebude dosti elektřiny a kde se bude nakupovat

  • @Pupuzor
    @Pupuzor4 ай бұрын

    Dobrý den, chci se zeptat, existují i čerpadla pro jednotlivé bytové jednotky, které by šlo umístit např. na balkon?

  • @tcmach265
    @tcmach2653 ай бұрын

    Dobrý den. Možná existují, ale my je nevyrábíme.

  • @kratatu
    @kratatu4 ай бұрын

    Hlavně nazapomenout na oddělení monolitu od stěn (třeba asfaltovým pásem), jinak vám budou praskat stěny, jako mě. Tepelná roztažnost je nebezpečná.

  • @lukashubacek4265
    @lukashubacek42654 ай бұрын

    Za mě stropní topení nemá takovou účinnost jako podlahové ale třeba se pletu.

  • @tubevideo2000
    @tubevideo20004 ай бұрын

    Já myslel, že podlahové topení se musí dělat "šnekem", tj. smyčka do středu a pak zpět, aby se dosáhlo rovnoměrného roznesení tepla. Takhle bude na začátku smyčky (podlahy) tepleji než na druhém konci. Tedy alespoň já jsem si ve svém domě takto podlahovku tahal. A u stropního by to klidně mohlo být také tak, ne?

  • @janpetlach
    @janpetlach4 ай бұрын

    TC MACH je spolehlivá firma a pan Mach opravdový odborník, který umí věci lidsky vysvětlit. Jen tak dál!

  • @karellinhart1609
    @karellinhart16095 ай бұрын

    To mi chcete říct, že v létě si do toho zemního kolektoru nakamulujete teplo, které pak v zimě odebíráte? A chcete mi říct, že tepelné čerpadlo vzduch-voda, nebo vzduch-vzduch vydrží jen patnáct roků? Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je i obyčejná klimatizace a ta funguje běžně víc jak dvacet roků a je i běžně rozšířená, za násobně nižší cenu, než tepelné čerpadlo země-voda. Ale rád se poučím. Prosím i o přesnější čísla, ne jen všeobecné upozornění o cenách a návratu investic. Dejte prosím konkrétní příklad instalace i s konkrétní částkou. Děkuji.

  • @feroferitosa9127
    @feroferitosa9127Ай бұрын

    A môžem. Klimatizácia ide tak 3, max 4 mesiace do roka. Tepelné čerpadlo na ohrej vody ide 12 mesiacov v roku, z toho ešte aj na kúrenie 6-7 mesiacov. (V horách je to inak.) Takže to porovnanie nesedí. Keď Slovák, Aurel Stodola, ktorý sa stal profesorom na technickej univerzite v Zurichu, vymyslel okrem iného aj tepelné čerpadlo, bolo mu umožnené ho inštalovať na radnicu. Systém voda-voda. (u nás aj u vás je to problém, lebo boľševické "zákonodarstvo", inak povedané šikan, ktoré nám aj vám implantoval Moravák (čo je tiež fakticky Slovák) gottwal a platí do dnes, takéto čosi klasifikuje ako "vodnú stavbu", čo je nekonečný problém, byrokraticky to zvládnuť, náhrada je zem.voda) To čerpadlo tam maká už takmer 100 rokov a stále tú radnicu vykuruje. (mohol tam dať aj vzduch -voda, ale nedal) Takže treba nájsť klimatizáciu, ktorá funguje podobný čas. To asi bude problém, vzhľadom k tomu, že zamrzajúci kondenz, ktorý je len v systéme vzduch-voda, ničí tepelný výmenník. Čo sa týka ekonomického zhodnotenia, na to nemám relevantné informácie. Ale z technického hľadiska sa odkláňam od vzduch -voda Problém, ktorý tu chceš, aby ti bol vysvetlený nie je možné tu podať nestranne, nakoľko každá líška svoj chvost chváli, čo je slovenské príslovie. Ale ja inak videá pána Macha hodnotím vyslovene kladne. Ten pán vo videách neklame. Len nechcite od neho, aby šiel proti sebe. Dnes je možno ekonomicky výhodnejšie vzduch-voda. Lebo tu prebieha zákerný boj o získanie podielu trhu, a ničenie konkurencie, za ktorým stojí čínsky boľševik. To maj na pamäti. Krátkodobý ekonomický prospech sa môže o pár rokov zmeniť na hlboký úpadok. Som presvedčený, že sa tak stane. Tu je čosi o vynálezcovi: www.viessmann.sk/sk/rady-a-tipy/tipy-a-tutorialy/tepelne-cerpadlo-ma-na-svedomi-slovak-aurel-stodola.html

  • @ondrejponyiczky4635
    @ondrejponyiczky4635Ай бұрын

    ​@@feroferitosa9127 to je politické cvičenie?

  • @lohbergerpavel3855
    @lohbergerpavel38555 ай бұрын

    Perfektně vysvětlené.

  • @tcmach265
    @tcmach2655 ай бұрын

    Děkujeme. To nás těší.

  • @petr-5217
    @petr-52175 ай бұрын

    COP 1,6 je realita. Uz pri -7 ma 2.1. Podlahovku ve starem baraku urcite ne. Nevychazi vyska podlahy. A pri potrebe tepla 100 kW je TČ financni katastrofa.

  • @BulitSven
    @BulitSven5 ай бұрын

    3000,-kč/MWh, jo to bych si také pískal :) Já mám 6700 za VT a 4700 za NT po krachu Bohemia Energy. Mám ještě fixaci na D25d a pří změnu distribuční sazby bych prej dostal ,, zastropovanou cenu ´´ tenkrát, jelikož nová smlouva narušuje fixaci údajně. Máme zhruba 200m2 dům. Spotřebu TČ asi 3,5MWh a 0,8MWh za ohřev vody ( asi 3kWh denně na 300l bojler ) od ledna 2023 do října 2023 do dalšího zapnutí TČ. Máme 16kW TČ od Mitsubishi, spokojenost je. Trošku to sviští. Tak ať to krásně topí a zadarmo :D

  • @0_0_815
    @0_0_8156 ай бұрын

    ❤❤😂

  • @Jamharad
    @Jamharad7 ай бұрын

    Ta akumulace ve schodišti je geniální. Pokud dobře vidím dům není zateplený. Čili to základní a hlavní úsporné opatření není. Náš dvougenerační dům máme zateplen 15cm polystyrenu, dvojsklo, radiátory. Při venkovní 0C nám stačí do radiátoru 30C, abychom měli v domě 20C. Topíme převážně dřevoplynem s 1,5m3 akumulací. Komín(nezaizolovaný nerez) jde středem domu ve zdi, takže funguje jako další výměník a akumulace. FTV máme 10kwp(jihovýchod, na zimu špatný sklon), přebytky jdou do akumulace dřevoplynu. Pokud v další generaci kotlů dorazí modely se stirlngovým modelem, půjdeme pří výměně kotle tímto směrem.

  • @zdenekodlo
    @zdenekodlo7 ай бұрын

    Nevěřím tomu. Proč bych měl v noci topit v celém domě na 23 stupňů, když mu v ložnici stačí 20? Čím je větší teplota v domě, tím jsou větší ztráty.

  • @tcmach265
    @tcmach2657 ай бұрын

    Chápu Váš názor. V ložnici můžete pořád topit na 20 stupňů i přes den, když Vám to stačí. Celým videem jsme chtěli říct, že nemá cenu chodit teplotou nahoru a dolů a mít tak výkyvy. My jsme jen zveřejnili to, co vidíme na datech dispečinku.

  • @zdenekodlo
    @zdenekodlo7 ай бұрын

    @@tcmach265 udělal jsem pokus. Topil jsem v celém domě bez útlumu a spotřeba byla o 1/5 větší, než s útlumem. Takže to co prezentuje, nemusí být vždy pravda

  • @jirinovotny5870
    @jirinovotny58707 ай бұрын

    nejlepší jsou dva svetry.

  • @frantavychopen8281
    @frantavychopen82818 ай бұрын

    Ono je to skoro jedno protože i když to zastavím, tak 70% průměrné ceny v domě zaplatím stejně.

  • @josefkotnour5018
    @josefkotnour50187 ай бұрын

    Ono je to horší, je to 80%. Ale před termohlavicemi a rozúčtováváním náš barák spotřebovával i 900 GJ (před 30 lety), pak to kleslo na 450 a po výměně oken a zateplení na 257 GJ. A loni po strašení zvýšenou cenou tepla náš "rekord" - 207 GJ. A netáhnou to dolů ti "topiči" na 150%, ale ti na 60%, co jsou pak "potrestáni" dopočítáním do 80%. Ale bez nich by těch 207 GJ nebylo, takže zaplatili stejně méně než v minulosti.

  • @miroslavadamec782
    @miroslavadamec7828 ай бұрын

    Dvacet let to co ukazuje ve videu určitě není. Kolik ten systém stojí, radši pomlčíme. Ohřev vody v letním období FVE + TČ je vhodný. To je tak vše. Vzhledem k nutnosti dokupování elektřiny, která stále zdražuje je neperspektivní pro vytápění. Předimenzováním FVE by to mohlo snad pracovat, ale za cenu přebytků, které bude mít v letním období každá FVE. Pochybuji, že někdy bude chtít stát připustit odstavení elektráren, aby se využívaly přebytky s FVE.

  • @josefkotnour5018
    @josefkotnour50188 ай бұрын

    Proč bych měl mít termohlavice na radiátoru nastavené na vyšší teplotu než prostorový termostat? Nestává se tím ta investice do termohlavíc zbytečnou?

  • @tcmach265
    @tcmach2657 ай бұрын

    Bylo tím myšleno, že termohlavice nastavená v prostoru, kde je termostat. Ale v jiných místnostech si to nastavte, jak potřebujete. A ano, máte pravdu, v dané místnosti s termostatem nemá smysl mít termohlavici.

  • @josefkotnour5018
    @josefkotnour50187 ай бұрын

    @@tcmach265 Vytápíme v práci několik místností ve dvou větvích - sever a jih a původně byly instalovány 2 termostaty - bohužel v nejpoužívanější místnosti 24/7 (aby tam byl zajištěn tepelný komfort), ale nastavena relativně nízká teplota 20,8 st.C a nikde nebyly termohlavice. Musel jsem to zvednout na 21,1, aby tam "bylo teplo". Od té doby vím, že v pocitu tepla hrají roli už desetiny stupně. A na druhé větvi byl termostat v místnosti používané člověkem, který po příchodu do práce pravidelně otevíral okno a zavíral topení. Takže kotle se mínily rozskočit. Potom nám sebrali přístup k regulaci, tak aby se zajistil nějaký tepelný komfort, nastoupila náhradní řešení - pytlíky s něčím zmrzlým přikládané k termostatům. Pak jsme se osamostatnili a "kotelník" termostaty prostě odpojil a jelo se pouze na teplotu na kotli. Pak se změnilo vedení, "kotelníka" zbavili funkce, předělala se kotelna, nainstalovaly se termohlavice a prostorové termostaty jsem žádal nezapojovat, protože jsou s nimi jen potíže a vyladil jsem termohlavice na 3=21st. C, jenže s lidmi se nedomluvíte. Jeden vyklopí ventilačku a odejde z místnosti na celý den a budˇ termohlavici na 1 a pak je tam kosa a další příchozí dá 5. A nebo po vyklopení ventilačky nechá 3 (4,5) a radiátor "žhaví". Nezbylo mi nic jiného, než něčím jako ekvitermní regulací v závislosti na venkovní teplotě vychytat nastavení kotlů tak, že 3=21, ale 5=22,5 - při zavřeném okně a dveřích na chodbu (nechci být zlý a dát natvrdo termoventily na 21=max). A tedy něco jako "žhavý radiátor" neexistuje. Akorát mi do toho "háže vidle" požadavek od boileru, který chce občas nahřát teplotou vyšší než 55 st a přes anuloid ta vyšší teplota "hrkne" do radiátorů. A než to míchací ventily zavřou, tak je to prostě horké. Chci tím říci, že termostaty a termoventily dobré, ale jen u spolupracujícího "osazenstva". Ve firmách těžké, ale i v domcích někdy dospívající děti také "nespolupracují". Takže ekviterm je ekviterm. Ale chtělo by to boiler nahřívat něčím jiným.

  • @olinczewa1083
    @olinczewa10838 ай бұрын

    Hlavice radiátorů nám všem správně nastavila přeci už "vláda" .. Na Washington a Brusel.....

  • @blackroseskw2312
    @blackroseskw23129 ай бұрын

    Pokud to funguje je to bomba, ten topný faktor je neuvěřitelný. Používám několik let s měděným trubkovým výměníkem nikdy se to nezaneslo voda konstantně 12 stupnů, pokud to jde není nic lepšího.

  • @romanbcz
    @romanbcz10 ай бұрын

    Nebylo by lepší, při budování tepelného kolektoru osadit jeho okolí jímkami s elektrickými spirálami a ohřívat fotovoltaikou (klidně i DC napětím rovnou z panelů) tu okolní zeminu přímo a to i výkonem, který by občas byl pro chod TČ nedostatečný?

  • @tcmach265
    @tcmach2659 ай бұрын

    Dobrý den, to je také možnost. My to máme vyřešeno tak, že elektrické řízené těleso pro prohříváni země z fotovoltaiky se nachází v našem tepelném čerpadle Chameleon.

  • @romanskulavik3333
    @romanskulavik333310 ай бұрын

    Zdravim. Ale tepelné čerpadlá predávate a instalujete vy? Ste aj na SVK?

  • @tcmach265
    @tcmach26510 ай бұрын

    Dobrý den, ano, máte pravdu. My Vám navrhneme, vyrobíme a nainstalujeme tepelné čerpadlo na míru udělané a je zde i možnost sevisu. Na Slovensku máme také zákazníky, takže ano, působíme i na Slovensku.

  • @stanislavkaisersot9012
    @stanislavkaisersot9012 Жыл бұрын

    Dobrý den, zmiňujete i běžné radiátory. Jak je to s rosením?

  • @MrTomasekk
    @MrTomasekk Жыл бұрын

    Přesně to mě taky napadlo - jestli pak na radiátorech nekondenzuje voda (vzdušná vlhkost)...

  • @milanhoffman40
    @milanhoffman40 Жыл бұрын

    Otázka je koľkokrát budem musieť kompresor vymeniť za vami uvedene obdobie, čiže koľko krát 10 % to bude ?

  • @Orion46070
    @Orion46070 Жыл бұрын

    Riesenie problemov moze byt jednoduche staci maly otvor ale pred nasavanim vonku dat tvar gule slzy co aruci vizsie prudenie vzduchu bez dodatocnej energie a pri vyfukovani podobne lengulu slzu dat zvonka domu zisi prudenie vzduchu princip kridla akurat tu bude tvar rovnomerny moze to znizit aj spotrebu celkovo aj vykon kazdeho tepelneho cerpadla aj podla velkosti guli slzi .

  • @jirimarecek9313
    @jirimarecek9313 Жыл бұрын

    Ďakujem za odpoved

  • @jirimarecek9313
    @jirimarecek9313 Жыл бұрын

    Zdravim. Chcem sa len spýtať akú može mat spotrebu el. energie tepelné čerpadlo v kludovom režime. To znamená v lete kedy nekúrim ani neohrievam užitkovú vodu lebo mám na leto solárne kolektory. To znamená že čerpadlo je len v pohotovostnom režime (nekúri, neohrievá vodu) ale jeho spotreba za 24hodin je asi 4kwhod čo si myslim že je dosť. Čerpadlo mám Hitashi 14kw

  • @tcmach265
    @tcmach265 Жыл бұрын

    Dobrý den, děkuji za dotaz. Nejlepší by bylo kdybyste se obrátil na Vašeho dodavatele, aby Vám to prověřil. Říct že je to málo nebo moc nemusí být přesné. Například naše tepelné čerpadla Chameleon mají klidový stav 30W hodinově.

  • @samino2709
    @samino27099 ай бұрын

    Mal som podobný problém. Po vykurovacej sezóne, som zhodil hlavný istič pre TČ a je kľud.

  • @jirimarecek9313
    @jirimarecek93139 ай бұрын

    @@samino2709 Zdravim presne tak som to v lete riešil. Ale mal som tu technika a už mi upravil spotrebu menej ako polovicu teraz to žere asi 1,8kw. Tak nech nám to fakčí bez poruchy.😃😃😃

  • @michaelhurta9796
    @michaelhurta9796 Жыл бұрын

    Prosim mužete doložit regeneraci zemniho kolektoru nějakou nezavislou vědeckou studii? Nebo uvadite lidi pouze v omyl?

  • @tcmach265
    @tcmach265 Жыл бұрын

    Dobrý den, my vycházíme z dat, které máme sesbírány za posledních 26 let.

  • @pfztube
    @pfztube Жыл бұрын

    Lze okamžitě poznat že TC cerpadlo běží v bivalenci? Mám vzduch-vzduch 2Kw. Když to běží v bivalanci žere to také jen 2Kw a tím to méne topi?

  • @Busta033
    @Busta033 Жыл бұрын

    zajimalo by me jak funguje system pro ohrev vody na topeni a zaroven ohrev TUV, systemy co jsem videl mely dve nadoby ale jak jsou propojene a jak to spolu hraje, netusim.

  • @tcmach265
    @tcmach265 Жыл бұрын

    musíte mít kombinovaný bojler. Tedy s výměníkem na topnou vodu. Tepelné čerpadlo pak střídá dodávku tepla mezi TUV a vytápěním. Pak vám stačí jeden bojler.