Pavel Sýkora

Pavel Sýkora

Пікірлер

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora64959 күн бұрын

    Výrobce kotlů vyráběl kotle z litiny, černé oceli a nerezi. Litina na dřevní spaliny vyšeptá. Není nejlepší. Černý materiál taky trpí. Po 15 letech provozu na nerezi byl úbytek nerezi, měřeno mikrometrem, Nula mikronů., Nerez je nerez. Jak vybrat kotel pro dřevoplyn. Nerez, litinu, nebo ocelový ? kzread.info/dash/bejne/eHiBttOKY62TeMY.html

  • @NekorektniPochybovac-or8bi
    @NekorektniPochybovac-or8bi12 күн бұрын

    Stáložár dvanáct hodin? Můj plynový kotel umí "stáložár" 12 000 hodin. Můj plynový kotel ten tvůj stáložár, kterému letí obrovské množství tepla ven komínem, teplota spalin přes 100°C, strčí do kapsy: jde z něj 32°C vlažných spalin. 88% využitelného tepla ne toho, co ti dá dřevo, ale z tepla krbu letí více než polovina ven komínem. A krb neumí snížit teplotu topnéí vody pod 55°C, jinak začne dehtovat, můj plynový kotel chroustá při - 15°C venku 34°C teplou vodu do topení. Nemusím se tahat,anmi špinit ani se dřevem ani s popelem. Nepotřebuju kominíka, můj komín nemůže zahořet. Když ztyři jednou za dvacet pět let gumička těsnění vložek kouřovodu, kotel se sám zadusí a nefunguje. Můj plynový kotel nepráší taky. Stáložár by se měl jmenovat stálé ztráty energie jako bejk. Co udlěáš s takovým topením, když nejsi doma, když musíš na služebnu, jste na dovolené, jsi ve špitále? Do mého plynového kotle nesahám 365 dní v roce, sám ví, kdy má topit, kdy ohřívat vodu, kdy nemá topit, vůbec o něm nevím. Krbová kamna do domů se ztrátou 6 kW při venkovní teplotě - 15°C udělají z domu leda tak saunu. PO věštinu topné sezóny domek neztrácí ani 2 kW a ten krb tam rve přebytky výkonu a hořícímu polínku nic neřekne, aby zhaslo, aby hodinu počkalo, pak mírně zapálilo a tak dále, jak mému plynovému kotli. Tento krb se neumí učit topit a snižovat spotřebu energie jako můj kotel. Cena plynu při minimální spotřebě domku je nijak nezatěžující rozpočet, dnes je kolem 18,-Kč za m3. Byla kdysi 15,-Kč. Z plynového kotle mi nemůže vypadnout každý den žhavý uhlík na podlahu... Sebemenší únik plynu okamžitě cítím. Nepotřebuju super drahou rozměrnou aku nádobu s jejím řízením, abych z toho šináglu udělal perfektně drahý plynový kotel. Navíc ta investice se mi nikdy nevrátí. Když tam AKU nedáš, jak uřídíš chrlení obrovského horka do domku? Když vidím tu barvu toho odkouření, dej teda, když je to tak vysoce účinné to spalování, ruku na ten kouřovod a podrž ji tam deset sekund. To se zasmějeme. To je topení za bolševika, co tady ten krb představuje.

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora649512 күн бұрын

    Plyn zastavují letos dobráci Němci již v červenci. Co bude v zimě ? Bude plyn ? A za kolik ? Síkela varuje : www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-byznys-komodity-dluhopisy-sikela-nizsi-kapacita-plynovodu-z-nemecka-muze-znamenat-vyssi-dodavky-z-ruska-256173#C3%AD%20plyn&.seznam.cz

  • @NekorektniPochybovac-or8bi
    @NekorektniPochybovac-or8bi13 күн бұрын

    Nic se nevzrušujte, tento stát neumí ani nemá zájem cokoliv ze zákonů vymáhat. Tady jste v lemplstánu. Nikdo to nebude ani kontrolovat ani pokutovat, vyjma jediné věci: čecháčkovského práskání. Na udání se tím už někdo zabývat musí. Socky, který ty staré nehospodárné zgarby mají, nikdy kotel nevymění, nemají ani korunu, nechápou co to je kotel, vyhazují za jeho provoz strašné prachy a nadávají, jak je všechno drahé. A cítí se strašně ublíženě. Na ty domky není padesát let sáhnuto, bordel všude nehorázný, smrad, špína, anarchie, všude popelníky plné vajglůů a basy prázdných lahví od piva, které není ten mameluk ani schopný vrátit. Nemáte jim sebrat co, pokutu jim můžete uložit ale oni ji nemají z čeho zaplatit. Nic jim nejde sebrat.

  • @petrdavid2452
    @petrdavid245212 күн бұрын

    "vyhazují za jeho provoz strašné prachy a nadávají..." Najděte si ve slovníku slovo ZATEPLENÍ.

  • @NekorektniPochybovac-or8bi
    @NekorektniPochybovac-or8bi12 күн бұрын

    @@petrdavid2452 Nějak jste se silně spletl s tím, kdo si má jaké slovo hledat. Ta chamraď má domky, kde padesát let nikdo do ničeho nehrábl, ani vymalované tam není. Kotel udržují a opravují tak, že jim maník vždycky prasklý KP 25Z svařil, ovšem maník již tak nějak neukázněně umřel a jaksi není další, kdo by jim co celé vypustil, odpojil, vyvlekl ze sklepa, v dílně někde obrátil a posvařoval a pak to celé dal zase dohromady a to všechno za třetinku slivovice. Vy byste chtěl po nich, aby zateplili? Kdo například vyhází z půdy ty tuny bince, pod pěti centimetry prachu? Byl jste vůbec někdy u takových lidiček? Nemají peníze, tak nám to ukažte, běžte a udělejte jim zakázku! Kde je ze sta procent ze svého zadotujete.

  • @petrdavid2452
    @petrdavid245212 күн бұрын

    @@NekorektniPochybovac-or8bi Nevím, v jakém okruhu lidí se pohybujete, ale vidím to, že Vás začínám litovat. V mém regionu se lidi o domky starají, tedy nemám žádnou potřebu na někoho házet špínu. Výjimky se najdou, ale to je všude ve všech oblastech. Co se týče kotlů, tak ekologická třída v podstatě nic neřeší, dá se ve starém kotli topit šetrně i úsporně, naopak v kotli s pátou třídou jde prasit.

  • @NekorektniPochybovac-or8bi
    @NekorektniPochybovac-or8bi12 күн бұрын

    @@petrdavid2452 Poslyšte, svoji lítost si vetkněte za klobouk a nehrajte se tu na psychologa, ano? Vaši druhou větu si tam strčte taky, protože ani na hodně bohatém Slovácku, které vypadá proti úžasně zanedbaným Čechám jako rajská zahrada proti ruským selům, jsou těchto případů desítky až stovky v každé obci. Pokud nechápete, v jakých kruzích se pohybuju, nebudu vám psát, že mi je vás líto, to teda není, ale že jste poněkud silně pomalejší v myšlení. Poposedněte. O způsobu topení mě poučovat skutečně nemusíte, třídy emisí jsou nejvíce výmyslem fanatických ekologů.

  • @petrdavid2452
    @petrdavid245212 күн бұрын

    @@NekorektniPochybovac-or8bi Tak jsem si podle vaší rady poposedl a hned se tam objeevilo: nekrmte trolla! Kydejte si tedy špínu na ostatní, ale beze mně!

  • @jansmatlak6777
    @jansmatlak677714 күн бұрын

    Samozřejmě záleží na materiálu podloží ale jednou to technicky schopné lidi donutí si ve sklepu nebo v kůlně či stodole vykopat nebo vyvrtat studnu pokud budou mít kam s vyrubaným materiálem . Dnes ta zločinecká pětidemolice ,, odklepla " za povolení 10000 Kč a ještě to trvá nejméně tři čtvrtě roku . To asi cestou přes Mars . Za tu dobu máte více než sto metrů . Takhle vede tu čtvrtou říši náš ... vlastně ukrajinský říšský protektor . Diamantové korunky které dnes dost zlevnily mají výhodu že vrtání s nimi je velmi tiché , stačí jen trochu vody na výplach . Pro technicky schopné lidi postačí jako vrtné tyče na tu jednu díru i obyčejné trubky nebo pro nenápadnost při nákupu i jiné profily , jde jen o to na ně udělat a navařit závitové spojky .

  • @petr-5217
    @petr-521714 күн бұрын

    Pane Sýkoro, jděte na pracák a nedělejte nějakého asiporadce. 1Kwh je v konečné částce přesně 2x dražší než plyn. Ty vaše stupidní tepelná čerpadla jsou finanční propadák. Plyn je a bude zatím levnější než tepelné čerpadlo na provoz. Co do investice se vůbec o tepelném čerpadle nebate. Ty stupidity od vás jako hlubinné vrty nebo rozrytí zahrady po celé ploše jste vypotil v horečce. Lidi jako vy by měli izolovat od internetu.

  • @zaverecnynavrh1047
    @zaverecnynavrh104715 күн бұрын

    asi nejhorší video na YT. Vůbec nic neukázalo, a blbeček jen pindal kraviny a mlel hovna.

  • @josifolp464
    @josifolp46418 күн бұрын

    Nesmyslný názor a popis, klima jednotkami vytápíme starší nezateplený RD, roční spotřeba energie cenově na úrovni uhlí.Žádná práce,prach,vymetání komínu. Lobby na tepelka vzduch-voda.

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora649518 күн бұрын

    Zde je 20 stejných bungalovů. 200 m2 každý. Jeden objekt má vzduch vzduch, jiný voda voda, jiný vzduch voda. Rozdíly jsou násobné, pokud si to můžete někde porovnat na stejných objektech, při stejných teplotách kzread.info/dash/bejne/g5ypusVpn9yncpM.html

  • @tomaspalich549
    @tomaspalich54919 күн бұрын

    Kdyz bych mel COV + destovou nadrz pouze na zalevani, podle aktualniho dotacniho programu se jedna pouze o zalivku? Asi jo ze, kdyz vycistenou vodu nepouzivam jako uzitkovou

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora649519 күн бұрын

    nádrž není vodní dílo, čov je vodní dílo

  • @jaroslav-jaroslavsson
    @jaroslav-jaroslavsson19 күн бұрын

    Nic neni zadamo. Platite dan z nemovitosti a verte ze do par let se bude platit dan ze studny.

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora649519 күн бұрын

    jo a potom daň ze vzduchu....

  • @zdravyrozum1
    @zdravyrozum119 күн бұрын

    ​@@pavelsykora6495 Teraz sa tomu smejete, ale nechajte sa prekvapit...

  • @rybaluc
    @rybaluc18 күн бұрын

    Dan ze studny uz se na ruznych spravnich poplatcich v podstate plati. A zprostredkovane ji mate v dani za energie na cerpani. Pripadne na stocnem nebo naslednych nakladech na provoz vlastni cov/vyvoz zumpy.

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora649518 күн бұрын

    @@rybaluc provoz čov rozhodně nestojí 200,- Kč / m3. Voda pro tepelná čerpadla se neplatí, protože ji nespotřebovávají. Vrací ji v nezměněné kvalitě zpět do země Faktem ale je, že né každému povolí domovní čističku odpadních vod . kzread.info/dash/bejne/rJl8kshrpNq5eJs.html

  • @rybaluc
    @rybaluc18 күн бұрын

    @@pavelsykora6495 Nikde nepisi ze provoz domovni cov stoji 200/m³. I kdyz treba mistni provozovatel obecni COV uz chce 80kc/m³ na stocnem. Jen ze provoz studny a navazujicich systemu uz se v podstate rovna dani. Jen to dani nenazyvame. Odber vzorku 1x rocne nebo navsteva technika. K tomu z elektriny zaplatite dalsi dan. Naklady na odvoz zumpy a dokladovani. Pricemz tyto odpady neveme kazda COV (platite tedy jeste navic za dopravu) a uz nelze leta letouci vyvazet na pole jak to pokoutne mnoho zemedelcu delalo.

  • @TomH519
    @TomH51920 күн бұрын

    FVE + klimatizace = chlazení zadarmo, protože v létě, když je horko, tak je stejně elektřina z FVE neprodejná a bezcenná. Jasně, že trochu to vzduch v místnosti rozhejbá, ale dle mě je to dokonce příjemnější, než když se vůbec nehne.

  • @zts9383
    @zts938320 күн бұрын

    A furt něco hučí a po bytě to roznáší legionellu.

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora649520 күн бұрын

    Pokud je venku vedro, třeba + 40°C, tak běžné klimatizace už moc nefungují kzread.info/dash/bejne/douIwbKlg9Wncpc.html

  • @TomH519
    @TomH51919 күн бұрын

    @@pavelsykora6495 Co je to běžná klimatizace? To jsou pouze ty nejlevnější s mizernou účinností a výkonem? Protože, když zvolíš vhodnou, tak nemáš problém ani při +40°C, což je teplota, která byla v ČR naměřena snad pouze 2x. A klimatizace se využívají i v teplejších krajinách a fungují.

  • @TomH519
    @TomH51919 күн бұрын

    @@zts9383 Stačí párkrát ročně vystříkat výparník desinfekcí a legionella nehrozí. Také používám doma a hlavně v autě generátor ozonu.Ale jasně, když se o ní nestaráš, tak může. Stejně tak v autě. Tam jí také nepoužíváš? To já bych to už bez ní nedal.

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora649519 күн бұрын

    @@TomH519 jsou tam fyzikální technické možnosti. Určitě víte, jaký je rozdíl teplot na trubko lamelovém výměníku za provozu a kam se pak dostáváte s teplotou chladiva. Nebo již máte R 290 ?

  • @lukasprochazka780
    @lukasprochazka78020 күн бұрын

    Zdravím, sleduju vás už dlouho a varianta tč voda voda s měděnýma trubkama mě zajímá čím dál víc... můžu se jen prosím zeptat jestli je možný dát "med" např do retenční nádrže kam by se přečerpávala voda ze studny? Popř. Děláte realizace i na jizni Moravě?

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora649520 күн бұрын

    Jsou 2 věci. Měděný zemní kolektor - to je země voda - drážkovaný zemní kolektor u Brna kzread.info/dash/bejne/aI2OlJSCZq7ToLg.html a systém voda voda. topení ze studny. Voda voda na Radějově kzread.info/dash/bejne/lW1sttSQntTcZcY.html topení z Jímky lze : kzread.info/dash/bejne/c3591ZNvh9GZkcY.html

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora649520 күн бұрын

    A to stropní chlazení, se systémem voda voda je od Strážnice

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora649520 күн бұрын

    ale umíme to vhodně zkombinovat. I voda voda, i dešťové jímky.

  • @zts9383
    @zts938320 күн бұрын

    Hlavně se nenechte zmanipulovat reklamními řečmi, kde se prezentují jen pozitiva.

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora649520 күн бұрын

    @@zts9383 konkrétní technický argument by nebyl ? Jen obecné plivnutí ?

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora649520 күн бұрын

    Stropní chlazení se často prezentuje jako zdravější chlazení.

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora649523 күн бұрын

    Stáložární kamna mají velmi nízkou spotřebu dřeva. Dům 220 m2 má spotřebu jen 4,5 m3 / rok topení a teplá voda kzread.info/dash/bejne/ZIaa1NmLmrG8qaw.html Navíc šetří čas. Stáložár 12 hodin

  • @toxin30
    @toxin3023 күн бұрын

    Zdravim...vidno že tomu rozumiete...potreboval by som poradit

  • @vaclavvatr4756
    @vaclavvatr475624 күн бұрын

    Co tady plácáte za nesmysly? Já mám elektřinu za 6.70 Kč. Nezateplený patrový dům s dílnou mimo objekt. Asi 220 m2. A na knížce žádné peníze. Mám automatický kotel na uhlí. 3 až 5 uhláků denně. Vše řídí počítač, mám to i na mobil. Prozatím si mimo sezónu klimatizací, ale trvale topit celý nezateplený dům elektřinou je nesmysl.

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora649524 күн бұрын

    uhlí je fajn, dostáváte se na 1,4 Kč / kWh kzread.info/dash/bejne/lZymmZmQc87cqpc.html

  • @petrkratochvil1942
    @petrkratochvil194226 күн бұрын

    Ty jsi vul.

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora649526 күн бұрын

    požadavky na Neobnovitelnou primární energii u novostaveb EPNA www.casopisstavebnictvi.cz/clanky-prisnejsi-pozadavky-na-vystavbu-novych-budov-od-1.-ledna-2022.html

  • @vlastaneuwirtova9833
    @vlastaneuwirtova983328 күн бұрын

    Eko přípravek Ferramol nasypat do víčka plus nalákat je na pivo v uzavřené nadobce s dirkama, aby je přilákala jeho vůně. Nutno shora přikrýt před deštěm. Já je sbírám do plastových lahví s širším hrdlem, ve kterych mám vodu. Hned se utopí.

  • @ladislavprusek5328
    @ladislavprusek5328Ай бұрын

    Také jsem kdysi hlásal tyhle bláboly. Dneska už vím že je to o dimenzování čerpadla. V podstatě všechny jsou dnes už z klimatizací. Lg, Toshiba, Gree, Panasonic atd

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    opravdu nejsou. Jsme chlaďaři a 25 let servisujeme různá značky. Je v tom obrovský rozdíl. V konstrukci i v platbách za elektřinu. Vy jste chlaďař ? Umíte to posoudit ? Máte už novou "atestaci" ? Že by jste mohl přednášet na českém svazu chladící a klimatizační techniky ?

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    Naopak, některé z těch co jmenujete, už mají nové výkonové řady o úplně jiné kvalitě a opustili filozofii vyrábět tepelná čerpadla z klimatizací. Jako odborník to poznáte na první pohled, že ?

  • @PetraPilušová
    @PetraPilušováАй бұрын

    nejde nám bojler spárovat s telefonem, nemáte nějaký podrobný návod jak na to ?

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    ne , je nutné kontaktovat dodavatele

  • @jirilukes8435
    @jirilukes8435Ай бұрын

    Nic než reklama. Od března mám klimatizaci od LG, kterou velice úspěšně využívám pro topení, vlastně prioritně pro topení, protože bydlím na horách. Má tak malou spotřebu, že kotel na tuhá paliva používám už jen okrajově . Jedna až dvě místnosti se dají ekonomicky vytápět klimatizací, pravdou ovšem je, že si musí člověk vybrat tu správnou, a nebrat nějaký levný čínský shit, který hučí a žere proud.

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    Klimatizace LG dodáváme taky. Fungovat to funguje, ale jinak, než tepelné čerpadlo s násobně větším výparníkem. a jinak řešeným chladivovým okruhem.

  • @jirilukes8435
    @jirilukes8435Ай бұрын

    @@pavelsykora6495 ... násobně větším výparníkem, a násobně větší cenou. A o to jde. Já jsem dal za LG F09MT padesát tisíc, a od března do dnes jsem dle statistiky spotřeby spálil 95,4 kWh. V noci je klíma vypnutá. Topení a v dnešních hicech chlazení. Spotřebu kontroluji i zásuvkovým měřičem. S údaji klimatizace téměř sedí. Když to přepočtu na peníze, tak se mi nevyplatí kupovat tvrdé dřevo a uhlí do kotle. Ano, ale je to asi jedna z mála klimatizací, kterou se vyplatí topit.🙂

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    zkuste dát vědět v zimě jak to bude topit. Od března do července, jak uvádíte, to je již mimo topnou sezonu. To asi zatím moc zkušeností mít nebudete. Byly snad letos nějaké mrazy v době od března do července 2024 ?

  • @jirilukes8435
    @jirilukes8435Ай бұрын

    @@pavelsykora6495 Březen u mě mimo topnou sezonu? Dovolte mi, abych se zasmál. Bydlím v nadmořské výšce 700mnm na severní straně, na kopci, kde fouká. Zde je topná sezona i v letě, když se ochladí. V březnu je tu kolikrát jak v lednu. Čerpadlo by mělo topit do -25c. Zatím topilo velmi dobře, až moc. Mám meteostanici, a tak jsem ze statistiky zjistil, že v březnu zde byla průměrná teplota 6,3c. Nic moc. Po ránu mrzlo, čerpadlo v pohodě. Nastavených 24c, po chvíli v pokoji trenýrková teplota. Jo jo, je to tak, lidi přecházejí z předražených tepelek na klimatizace, nic s tím nenaděláte. Ovšem musím uznat, že ne každá klimatizace se hodí k vytápění. Je třeba dobře vybírat. 🙂

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    @@jirilukes8435 až přijde zima, uvidíte. V lednu 2024 bylo i u Labe míns 14°C. Dovolte abych se zasmál + 6°C. To bych snad ani netopil: Dělali jsme v tom mraze zakázku. Měděný zemní kolektor pod hladinou Labe kzread.info/dash/bejne/ZGmTl6VvdZPedps.html

  • @martinpaulovic1110
    @martinpaulovic1110Ай бұрын

    No neviem, ja kupil vivax 350€ prikon 1kw, vykon chladenia a kurenia 4kw, uplne tichy s inventorom, 3 sezona do -15°C nebol problem Kurim aj chladim, vyhodnejsie ako plyn. Urcite nebudem kupovat tepelne cerpadlo voda voda, vzduch voda a pod, to by sa mi nikdy nezaplatilo

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    zde je 20 stejných bungalovů na Slovensku. Každý 200 m2. Některé mají vzduch vzduch, jiné vzduch voda a jiné voda voda. Při + 5°C byl rozdíl mezi spotřebou voda voda a vzduch vzduch obrovský. kzread.info/dash/bejne/oJ9n1rSGhrHRqbg.html

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    voda voda 16 kWh / 24 hodin, vzduch vzduch 4 kWh / hodinu , jsou tam 4 "klimošky !" Při výpadku elektřiny na půl dne vzduch vzduch ihned zima, voda voda mají teplovodní podlahové topení, "o ničem nevěděli "

  • @martinpaulovic1110
    @martinpaulovic1110Ай бұрын

    ​@@pavelsykora6495ako zalohu mam plynove gramatky, nepotrebuju elektrinu a funguju min 30 rokov bez servisaka. Mame maly dom, izolacia 12cm nobasil, 30cm tehla...ked bola zima -10 mesacne klima neminula viac ako 30€ mesacne pri kureni

  • @pulecnahoru9314
    @pulecnahoru931429 күн бұрын

    Když budu mít dvě budovy, které mají stejné tepelné ztráty a jedná pojede na vzduch voda a druhá pojede vzduch vzduch a oboje budou mít stejné SCOP, tak přece musí mít stejnou spotřebu?

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora649529 күн бұрын

    @@pulecnahoru9314 To jsem si jako energetický auditor myslel taky. Bohužel, jako topenář jsem zjistil, že je to jinak. Foukání vzduchu není příjemné, je to průvan, potřebujete vyšší teplotu, na stejný pocit tepla. Proto vodní otopné systémy, podlahovka i radiátory, poskytují mnohem vyšší tepelný komfort, ale i energetické úspory. Viděl jsem již více baráků se vzduchovým otopným systémem, které tam postupně doplňovaly kde co, včetně radiátorů.

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    To je ekologie nadruhou

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    Nejekologičtější tepelné čerpadlo. Je to země voda, navíc propan, R 290 kzread.info/dash/bejne/mKunzrihl6-pcqQ.html

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    Mnohonásobně účinnější chlazení do vody je třeba zde kzread.info/dash/bejne/m6Vh1tqDlpCYis4.html včetně grafů, účinností

  • @user-kv9xo1di8f
    @user-kv9xo1di8fАй бұрын

    U velkých průmyslových tepelných čerpadel a vyšších teplot nad 100°C se myslím uvažuje hlavně CO2 jako primární chladivo. Jinak tepelné čerpadlo, klimatizace vzduch/vzduch je myslím výhodná na přitápění v přechodových obdobích. Takže komu nevadí, že mu fouká za krk a venku je třeba +5 až 15°C, tak snad proč ne. Potom nic neodtává. Proč si ničit velké a drahé tepelné čerpadlo, když si zatopím jen tam, kde potřebuji a neškrtím výkon velkého stroje někde na provozním minimu?

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    CO2 se moc neprosadilo ani v automobilovém průmyslu. Bude to bombastické. V autě budete mít benzin, lithiovou baterii a ještě výbušné a hořlavé chladivo v klimatizaci.

  • @vladimirvelsic3938
    @vladimirvelsic3938Ай бұрын

    Používame klimatizácie na chladenie a kúrenie vo firme veľká spokojnost výhoda kúrenia klimatizáciou v zime sa vonkajší vyparnik krásne vyčistí skondenzovanou vodu a v lete je pripravený na letnú sezonu a chladenie nevýhoda zlej opravitelnosti sa zmazava nízkej ceny oproti tc.

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    V Bratislavě ve fabrice využívají 1 kWh 9 x. Topný faktor 5 + chladící faktor 4. Topení a chlazení průmyslu 4.0 zadarmo kzread.info/dash/bejne/oYGoupaRodHco6g.html

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    z koho čeho, vyrobená z klimatizací

  • @jirkabolech
    @jirkabolechАй бұрын

    Pro Čechy (narozdíl od Moravanů a Slezanů): „… *s* klimatizací…“

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    no jo

  • @PavelKucera-bd9dd
    @PavelKucera-bd9ddАй бұрын

    Když už máte nutkání u technického příspěvku hodnotit kvalitu jazyka mateřského, a přitom si ještě rádoby vtipně rýpnout do Moravanů a Slezanů, alespoň ze sebe nedělejte hlupáka. Ta předložka je samozřejmě správně. Není jistě třeba vytrubovat do světa to, že neumíte/nechcete porozumět psanému textu.

  • @user-oi7xr1hd9q
    @user-oi7xr1hd9qАй бұрын

    Dobrý den můžete poslat tel potřeboval bych poradit s koupí tepelného čerpadla díky Kozák

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    kam poslat ? mejl mám [email protected]

  • @Dzordzikk
    @DzordzikkАй бұрын

    Zdravím, jaké konkrétně TČ jste použili v tomto projektu a jaká je ta nádoba ve videu?

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    můžu poslat konkrétní nabídku mejlem. [email protected]

  • @1956stef
    @1956stefАй бұрын

    Máte kotel tretí nebo čtvrté třídy? Rozhodující je třída na štítku. Pokud tm je 3, nebo 4, tyhle nádrže mít nemusíte. Jen vás tady straší.

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    tady vás nikdo nestraší. tady je to jasně uvedeno.

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    pozor, někteří výrobci, vykutálení, napíšou 3. třída pouze s akumulační nádobou. A tím problém přenesou na vás.

  • @user-yv9jq8to2d
    @user-yv9jq8to2dАй бұрын

    Dobrá práce pane Sýkoro. Přemýšlím o zemním kolektoru pod vsakovacími boxy pro domácí čističku odpadních vod a dešťovou vodu. Realizace se zatím plánuje. Zajímá mě váš názor. Děkuji.

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    Děkuji, ano voda z čov je teplá a déšť taky bude zemi nahřívat. Velmi vhodná kombinace.

  • @user-yv9jq8to2d
    @user-yv9jq8to2dАй бұрын

    @@pavelsykora6495 Děkuji. Ovšem před realizací vás raději oslovím.

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    @@user-yv9jq8to2d dejte vědět , a moc nečekejte , nevíte co vše vám v budoucnu zakáží

  • @ferduvsvet5614
    @ferduvsvet5614Ай бұрын

    5kw ... topení to musí utáhnout sol a FV střecha... TC je drahá investice...muj názor servizaka...

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    co v zimě ? Pokud budou roky bez zim....ovšem v roce 2018 3 měsíce mrzlo. Jednomu Poloitikovi, kterého znáte, v lednu zamrzlo švédské tepelné čerpadlo ve vrtu a bylo zamrznuté 3 měsíce. leden, únor, březen. Myslíte, že fotovoltaika by ho dokázala 100 % zásobovat ? Dodáváte fotovoltaiku, která to v zimě utáhne ?

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    při spouštění to bralo 3,6 A v jedné fázi. To je jiný příkon. x 230 V x kosínus fí

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    třeba tento barák, bungalov 120 m2 má jen tepelné čerpadlo s měděným zemním kolektorem, a i v mrazech 2018 ( Moravská Sibiř) to bralo celorok 1 800 kWh topení + teplá voda,. Celorok to bere 2 kWh denně TUV, v zimě 4 kWh / topení. jen 6 kWh denně ! kzread.info/dash/bejne/ZIllp7iQk9Csn7A.html

  • @ferduvsvet5614
    @ferduvsvet5614Ай бұрын

    Hruza 160m ...8smi člena rodina ... takový dům nemá mít žádné topení...

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    proč nemá mít takový dům žádné topení ?

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    Dnes jsem byl v té kotelně. Spokojenost. Spotřeba dřeva jen 7 - 8 m3 / rok. Lepší hoří měkké dřevo. Má okamžitý výkon. Komfort, pohodlí. Velmi snadné roztápění.

  • @radimcech4783
    @radimcech4783Ай бұрын

    Dobrý den to nema teploměr ?

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    @@radimcech4783 k čemu ? systém je automatizovaný. Jen nastavíte kolečkem požadovaný výkon. U tohoto typu není ani dotykový display. Snadná obsluha je výhodou.

  • @jardah81
    @jardah81Ай бұрын

    Co je to presne za AN se zasobnikem na TUV? Momentalne vybiram a chci to mit pripraveny i pro prihrev pomoci FVE.

  • @djkutilak
    @djkutilakАй бұрын

    Bohužel realita je taková že na dotace dosáhnout mohou spíše ti bohatší a nebo ti opravdu chudí... systém je nastaven tak že se buďto člověk nějak vyhrabe postupně na ty dotace pro bohatší (nová zelená úsporám) a nebo se celý život o ně snaží, případně ti, co se nesnaží a nebo neměli třeba moc možností, případně je nevyužili tak dosáhnou na oprav dům po babičce.

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    Svépomocí to může být levné, i bez dotace . jednoduše, účinně a levně : kzread.info/dash/bejne/Zniq1sxxiNLflqg.html

  • @djkutilak
    @djkutilakАй бұрын

    @@pavelsykora6495 Ano, chtěl jsem tepelné čerpadlo a díky podmínkám dotací topím tedy uhlím. Ohřívám vodu uhlím. Teď jsem si pořídil klimatizaci která umí topit až 5,3kW a stála mě necelých 20000. Fotovoltaiku si taky udělám svépomocí protože nechci být vázaný na distribuční síť a na to se dotace nevztahují. Takže bohužel tohle dotační "zaháčkování" které na oko pomáhá, ale v následujících letech nutí lidi přecházet mezi zdrojema vytápení zbavováním se těch původních není asi pro mě.

  • @zts9383
    @zts9383Ай бұрын

    Tři kubíky za hodinu má navrtaný vodovod a né studna.

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    Na tepelná čerpadla voda voda se používají studny, s vydatností 1 - 3 m3 / hodinu . tam se topí vodou ze studny : kzread.info/dash/bejne/dYxmlsmodpPLfco.html

  • @PeterRatica
    @PeterRaticaАй бұрын

    @@pavelsykora6495 Ja mam tiež vrt 33m a ťahám z neho 3 m3 /hodinu ale myslím si že by dal aj viac len čerpadlo to nedá. Max išlo v kuse 20 hod. Do budúcna uvažujem že vás oslovím pre system voda-voda len otázka čí by ste prišli aj na východ Slovenska ?

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    @@PeterRatica Včera jsem byl ve Spišskej Novej Vsi. Plánujeme tam větší zakázku. Voda voda. Škoda že jste včas nedal vědět. Nejhorší je přejet přes Strečno !!!

  • @PeterRatica
    @PeterRaticaАй бұрын

    @@pavelsykora6495 ja jazdím, 1x za týždeň ČR- SR. a radšej cez Východnú ,Kubín a až v Ivnhovej na D1

  • @PeterRatica
    @PeterRaticaАй бұрын

    Vlastné som vás chcel pozvať keď budete mať cestu okolo .

  • @JHPowercz
    @JHPowerczАй бұрын

    Pane Sýkora prosím vás zákopy a tudíž i smyčky jsou slepé? Nebo zákopy taky do smyčky? Děkuji

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    Podrobněji plastový zemní kolektor, slinky, vidíte zde : Masivní zemní kolektor z malého pozemku : kzread.info/dash/bejne/kYGEvKyMkZWzZKw.html

  • @JHPowercz
    @JHPowerczАй бұрын

    @@pavelsykora6495 Takže na slinku hloubka 2.5m.vykopem vede motaná slinka a tím samým výkopem na konci jde zase zpět. A PE32 může být s tloušťkou stěny 2mm ? Je totiž do max tlaku 6baru . Nevím jaký je ten tlak lihu. Děkuji moc

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    @@JHPowercz 2,9 mm dáváme, ten má 16 barrů, provozní tlak je 0,5 až 1,5 barru.

  • @JHPowercz
    @JHPowerczАй бұрын

    @@pavelsykora6495 A slinka se motá v kruzích s jakým průměrem? 100-120cm děkuji

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    @@JHPowercz Jo, 1 až 1,2 m

  • @petzed2
    @petzed2Ай бұрын

    jaké nejnižší výstupní teploty dosahují vaše kolektory nakonci zimy?

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    Pokud je skutečně tuhá zima, třeba 3 měsíce mrzne, a taková byla naposledy tuším v roce 2018, kdy jednomu politikovi, kterého všichni znáte na Valašsku zamrzl již v lednu VRT švédského tč a až do března včetně, tedy 3 měsíce, topil jen elektrokotlem, tak na konci zimy v běžné hlíně máme +2°C / mínus 2°C. Toto je ale kolektor pod hladinou spodní vody, zde budou teploty vyšší. Když jsme asi stejné tepelné čerpadlo jako zde u Prahy instalovali asi před 3 lety u Litovle na "švédský " zemní kolektor ( ošizený) , spadlo nám to na + 2°C po 2 hodinách provozu. Ve Švédsku je jiná geologie, Granit. Tam to funguje jinak, než ve Střední Evropě.

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    Tady jsme kupodivu měli velkou část zimy + 15°C líh. Je zde jen hlína, není tam spodní voda kzread.info/dash/bejne/h3aDsdODe5OqdqQ.html

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    Takový dům, s nízkými náklady provozními náklady na energie, na provoz a na servis, to je na důchod nejlepší řešení. Nejen na důchod. To se hodí v každém věku. Tepelné čerpadlo země voda může snížit cenu investice u novostaveb, umožňuje čerpat dotace na fotovoltaiku, doživotně snižuje náklady na elektřinu. Díky nízké spotřebě ho lze i v tuhé zimě pohánět fotovoltaikou. Zjednodušuje a zlepšuje Váš život. Dělá váš dům více soběstačný a nezávislý. Děláte to pro sebe. A když už to děláte pro sebe, dělejte to pořádně. Nešiďte zemní kolektor ani sami sebe.

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    Slinky umožňují i na malé ploše vybudovat masivní a účinný zemní kolektor. Není jedno, zda ošidíte zemní kolektor, nebo ne. Občas instalujeme naše tepelná čerpadla i na "ošizené" zemní kolektory konkurence. Když se dostaneme pozdě na stavbu, A zemní kolektor je již hotový. Propad teplot je tam velice vysoký již při spouštění, třeba po 1 - 2 hodinách provozu. Fyzika je fyzika.

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    Spotřeba : dnes jsem tam byl, ve stáložárných kamnech topil asi 2 x, nemá čas, bydlení platí 1 500,- Kč komplet elektřina za dům, doplácel 12 000,- Kč. A to má běžnou cenu elektřiny, nemá ještě vyřízený levný tarif na tepelné čerpadlo.

  • @davidbrwl2272
    @davidbrwl2272Ай бұрын

    A musí tam být slivovice nemůže tam být třeba Cola

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    no, raději Pepsi

  • @FanMot-di8ro
    @FanMot-di8roАй бұрын

    Hajzl bude hajzlem ať se děje co se děje.

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora6495Ай бұрын

    Sutuace nic moc, myslím, že po volbách to sdělí i masmédia. Na Ukrajině je elektřina na příděl, Kyjev je bez elektřiny, bez vody, všude hučí generátory. Cena stoupla o 80 %, Putin zlikvidoval i největší zásobník plynu, který byl i pro Evropu. Bude to mít dopad i na energetiku EU. Mat takovýto dům pod Řípem je velká výhoda, energetické bezpečnost.

  • @ivocermak1953
    @ivocermak1953Ай бұрын

    Dobrý den, prosim o jaká teplovodní krbová kamna jde. Já jedny loni koupil a nejsem vůbec spokojen. Děkuji za odpověď. Čermák.

  • @jakubsuchanek9504
    @jakubsuchanek9504Ай бұрын

    To jsou systémy tak za 1.5milionu 🙈

  • @pavelsykora6495
    @pavelsykora64952 ай бұрын

    Ukrajina bude v zimě bez energií, rakety zničily i zásobníky plynu pro EU. Čeká nás asi studená zima: Mapa ruských útoků 1. června 2024. Zničeny nebo vyřazeny z provozu byly: 2 poslední funkční tepelné elektrárny, 2 vodní elektrárny na Dněpru, druhý největší zásobník plynu v Evropě, ve kterém schraňuje plyn EU pro svoji potřebu, několik solárních elektráren, a největší továrna na vodík. (Zdroj mapy)