Зустріч з Президентом. Представники ФРУ надали конкретні пропозиції розвитку промисловості

Звернулися до Президента з конкретними пропозиціями того, як сьогодні збільшити виробництво, стимулювати економіку, зберігати і створювати нові робочі місця.
Говорили про оборонний сектор. Під час виступу у ВРУ Володимир Зеленський зазначив, що системи необхідної зброї ми прагнемо виробляти та локалізувати в Україні.
Ми підтвердили, що наші виробничі підприємства мають достатні потужності та кваліфікований персонал для участі у виконанні держоборонзамовлення або участі у його виконанні у якості підрядника, та здатні масштабувати виробництво.
Проте сьогодні є ряд проблем, які заважають ефективній співпраці з приватним бізнесом: недосконалість тендерних процедур, відсутність довгострокового планування, дискримінаційні умови у порівнянні із імпортом.
Навели конкретний приклад недосконалих позицій ПКМУ 335, через які ДАСУ нарахувала 2,5 мільярди грн. штрафів 250 вітчизняним підприємствам легпрому, що у складні воєнні часи підтримали державу, постачали Міноборони продукцію дешевше іноземних виробників, створювали робочі місця, платили зарплати та податки, а в результаті ризикують отримати кримінальні провадження.
Запропонували терміново вирішити це питання та внести необхідні зміни до ПКМУ 335, які ми підготували спільно з представниками галузі.
Дякуємо за підтримку та доручення Прем’єр-Міністру і Першому Віце-Прем’єр-Міністру терміново внести зміни з урахуванням пропозицій виробників.
Важливим та невирішеним залишається питання планування оборонних та публічних закупівель на середньострокову перспективу. На прикладі пожежної техніки показали, що складне виробництво часто має виробничий цикл, довший за один рік. Тож підготовка серійного виробництва продукції має орієнтуватися як мінімум на середньострокову перспективу. Від цього буде залежати і ціна продукції, і її якість. Необхідність реалізації цієї ідеї Глава держави також підтримав.
Навели й позитивний приклад кооперації з іноземними партнерами, який підтверджує потенційні можливості вітчизняного виробника. Днями у Лондоні українська компанія "Пожмашина" та відома данська компанія Hydrema за підтримки ФРУ, DI та Мінекономіки України підписали Меморандум про розуміння, у якому йдеться про перспективи локалізації в Україні частини виробництва данської машини для розмінування. Реалізація Меморандуму дозволить українському виробнику створити нові робочі місця та отримати нові компетенції, Держава ж отримає додаткові податки та прискорення розмінування територій.
Повідомили про ініціативу українського бізнесу щодо створення публічного реєстру рейдерів, який включатиме “зашкварних” силовиків та суддів. Адже змушені констатувати, що, незважаючи на вкрай важкі умови, в яких сьогодні працює бізнес, Україну накрила ще й хвиля «масок-шоу» з боку правоохоронних органів за сприяння представників Феміди. Обшуки, вилучення грошових коштів та документів, арешти рахунків підприємств дуже схожі на замовні рейдерські атаки. Все це підриває обороноздатність держави, оскільки ЗСУ фінансується з податків підприємств. Це питання національної безпеки. Тиск на власників підприємств з боку правоохоронців та суддів вже спричинив другу хвилю еміграції бізнесу за кордон. Це втрата робочих місць назавжди.
Ми цілком поділяємо слова пана Президента, сказані під час виступу у Верховній Раді України 28 червня про те, що «захищати бізнес так само важливо, як захищати працівника і працю». Тож передали наш Маніфест українського бізнесу на захист статті 42 Основного Закону, що гарантує право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом, та закликали Главу держави негайно втрутитись у ситуацію та надали конкретні пропозиції з її вирішення, зафіксовані у документі.
Президент підтримав нашу ініціативу щодо створення такого реєстру та координаційного центру, який би проводив системний моніторинг кейсів свавілля правоохоронців та силовиків, а також необхідність посилення їх законодавчої відповідальності за подібні дії.
На завершення розмови передали Президенту презентацію Плану розвитку переробної промисловості, який був розроблений Федерацією роботодавців України спільно з народним депутатом України Дмитром Кисилевським із залученням фахових експертів у 2022 році. Саме переробна промисловість дозволяє випускати товари з високою доданою вартістю, створювати нові робочі місця, що сприятиме поверненню додому мільйонів українців, та нарешті дозволить забувати своє минуле, як експортера сировини, про що йшлося і у виступі Володимира Зеленського перед Верховною Радою України 28 червня 2023 року.
Результатами реалізації Плану стане залучення в економіку 90 млрд дол. інвестицій, створення 570 нових підприємств та, 675 тисяч нових робочих місць, що дозволить отримати близько 3,2 трлн грн. додаткових надходжень до бюджету.
Закликали Президента якнайшвидше зробити підтримку розвитку переробної промисловості одним з головних пріоритетів для нашої Держави та доручити Уряду враховувати цей пріоритет під час перемовин з іноземними партнерами щодо проектів відбудови України.

Пікірлер: 1

  • @jenjabob5639
    @jenjabob563911 ай бұрын

    Зеля скоро буде молоть як Яник

Келесі