Знищена архітектура Києва в 1930-х. Фільм "Пам'яті загиблих споруд"(Київнаукфільм, 1988р.)

Ғылым және технология

Фільм "Памяті загиблих споруд" - документальне кіно студії Київнаукфільм (1988р., режисерка О.Самолевська ), сюжет якого присвячений історичним будівлям Києва, що були зруйновані в радянський період. Центральне місце в розповіді присвячено руйнуванню видатної історичної пам'ятки часів Київської Русі - Михайлівського собору.
Цим відео ми починаємо спільний невеликий проект разом з ДП "Національна кінематека України" по частковому оцифруванню і публікації кінохронік знаменитої кіностудії науково-популярних фільмів Київнаукфільм.
В цьому проекті ми будемо оцифровувати деякі кінохроніки Києва, присвячені архітектурі міста, коментувати, обговорювати, порівнювати із сучасністю, знайомитись з архітектурою Києва.
Частина оцифрованих документальних кадрів увійде в продовження серії "Кінохроніки Києва" і ви побачите унікальні хроніки нашого міста з 1930-х і аж до 1980-х років!
Частину фільмів ми опублікуємо без змін, повністю і будемо в окремих сюжетах їх обговорювати і коментувати.
Висловлюю щиру подяку співробітникам ДП "Національна кінематека України" і особисто продюсеру Тарасу Босаку за співпрацю і допомогу у виході цього проекту.
Оригінал фільму зберігається в Центральному державному аудіовізуальному та електронному архіві в м.Київ , архівний номер 11268.
00:00 - Вступ
00:52 - Зруйнований Успенський собор
01:06 - Київ 1980-х
02:49 - Будинок Мазепи
03:02 - Ремонт у будинку по вул. Спаська, 10
05:05 - Будинок Булгакова. Вул. Кудрявська, 9
05:05 - Будинок Марії Заньковецької
06:24 - Залишки старовинних печей
07:09 - вул. Кудрявська і Вознесенський Яр (Петровського)
08:24 - Братський монастир
11:56 - Фото дореволюційного Києва
13:24 - Микільський собор
14:02 - Церква Богородиці Пирогощі
14:43 - Київ 1930-х
17:36 - Михайлівський собор
24:08 - Сквер на місці Михайлівського собору в 1980-х
26:01 - Заключення

Пікірлер: 179

  • @paginavecchia4146
    @paginavecchia41463 ай бұрын

    Це просто неймовірно, ніби якийсь паралельний всесвіт... Дуже і дуже дякую за оцифрування і публікацію цього скарбу!

  • @user-ve2hz1bi1c

    @user-ve2hz1bi1c

    3 ай бұрын

    ​@@user-ef2bf7cx7r ленін терорист, садюга та мразота. расія терористична країна яку не має історії

  • @user-qy8oo3jo2s

    @user-qy8oo3jo2s

    3 ай бұрын

    ❤слава нації й кінець МХ, в Ім'я Ісуса Христа -- Амінь!!!🎉

  • @DmytroHorbatiuk
    @DmytroHorbatiuk3 ай бұрын

    Цим фільмом ми починаємо спільний проект разом з ДП "Національна кінематека України" по частковому оцифруванню кінохронік і фільмів, присвячених архітектурі Києва. Фільм "Пам'яті загиблих споруд" був знятий ще 36 років тому, але, здається, він і досі не втратив актуальності. А що Ви для себе відкрили в цьому фільмі? Діліться думками і враженнями.

  • @ShedewrS

    @ShedewrS

    3 ай бұрын

    Кіноплівки будуть скануватися у 4K? Буде можливість поділитися оцифрованим "RAW" матеріалом?

  • @DmytroHorbatiuk

    @DmytroHorbatiuk

    3 ай бұрын

    Скануватись в 4К плівки не будуть, це дороге задоволення. Кінохроінки я не передаю третім особам, бо я не є їх правовласником. Майнові права на хроінки належать ДП "Національна кінематека України". Оригінали зберігаються в Центральному державному аудіовізуальному та електронному архіві в м.Київ. Якщо Ви хочете легально отримати якусь хроніку, Ви можете звернутись в архів і в разі наявності дозволу від правовласника, вам за встановлену плату її оцифрують і нададуть цифрову копію.

  • @irinavilchinskaya6392

    @irinavilchinskaya6392

    3 ай бұрын

    дякую за можливість знову передивитися цей фільм. Вперше побачила його понад 10 років тому, на показі у Музеї Києва. І на сьогодні залишається актуальним!

  • @user-ef2bf7cx7r

    @user-ef2bf7cx7r

    3 ай бұрын

    @@DmytroHorbatiuk А сейчас что? всё окружили заборами и столбами. Вы видите в фильме нет столбов которыми загадили весь Киев. Люди даже внутри дворика Михайловского собора сидели на лавочках, а дети играли в футбол. Вы можете это представить сегодня? Там ограждено всё железными заборами и вечером вы никогда туда не зайдёте. Только если днём в праздники когда открывают. Тоже самое и Софиевский, нет свободного входа которые был в Совке. И вы не можете понять что дальше будет только хуже. Сплошные ограничения и столбы Кличка. Обратите внимание там где трамвай идёт на Владимирский проезд, так там нет никаких треугольников со столбами и запретом парковаться. То же самое и сама площадь где сегодня сожжённые танки российские стоят, можно просто на Волге заехать, всё открыто и свободно. И мне это нравится. Сегодня даже у себя во дворе вы уже не можете найти места для парковки из-за дурацких столбов и бетонных полусфер. Одни сплошные столбы, тупики, заборы и шлагбаумы. Во во что превратился Киев

  • @user-qy8oo3jo2s

    @user-qy8oo3jo2s

    3 ай бұрын

    ​@@irinavilchinskaya6392❤

  • @pestryak3547
    @pestryak35473 ай бұрын

    Чорт забирай! Я не очікував що мене розчулить цей фільм... Душа болить від усвідомлення того що такі споруди нищіли по прихоті сраних дядьок з верхів... Колись був в Соборі Софії Київської - усе всередині у мене трепетало. Це класно, це історія, ці місця були пов'язані з нашими пращурами. Якщо це вже не місця для богослужіння, то вони стали місцями Сили, тут сильна енергетика. Я просто релаксую в таких місцях... Дякую всім людям, які захищають наш спадок. Низький вам уклін.

  • @user-qy8oo3jo2s

    @user-qy8oo3jo2s

    3 ай бұрын

    ​@@user-ef2bf7cx7r🎉😢 Московія -- не Русь. А великий Новгород, Псков, Смоленськ, Білгород, Курськ -- не Залісся. Час москам до вИтоків 1277р.😊

  • @pestryak3547

    @pestryak3547

    3 ай бұрын

    @@user-ef2bf7cx7r о, бачу продукт пропаганди

  • @user-qo9lp6nc7z
    @user-qo9lp6nc7z3 ай бұрын

    Велика подяка за такий фільм! Актуально і в 2024 році.

  • @k0anak1
    @k0anak13 ай бұрын

    Зазвичай, не пишу коментарів, але тут просто не можу втриматись від того, щоби виразити вдячність автору цього відео за те, що, по-перше, знайшов цей фільм, а по-друге, опублікував його. Просто дивовижна кінострічка! Навіть не міг подумати, що у 80-х роках хтось настільки серйозно та від усієї душі цікавився та переймався долею нашої старовинної архітектури. Величезне дякую автору ролика за це відео та за просвітницьку діяльність загалом!

  • @natansunnyday3571
    @natansunnyday35713 ай бұрын

    Неймовірний фільм, я приголомшена. Завжди були свідомі українці...

  • @stanislav.dovlich
    @stanislav.dovlich3 ай бұрын

    цей фільм треба в шкільну і університетську програму !

  • @allazarvanytska649

    @allazarvanytska649

    3 ай бұрын

    Було б добре, але без щсилань на Пушкіна і оплакування дому де жив Булгаков. Розумію, що часи такі були ..... Цей фільм був признаком неабиякої відваги

  • @helganov3876
    @helganov38763 ай бұрын

    Добрий день! Мала думку подивитись лише кілька хвилин, але вимкнути вже не змогла. Цінніший матеріал! Дякую що виклали цей фільм!

  • @user-nl6rv9lx2p
    @user-nl6rv9lx2p3 ай бұрын

    Дякую за це відео, а громадяни повинні пам'ятати скільки цей так званий совєтскій союз знищив людей (наприклад 32-33 р. голодомор понад 10 мільйонів українців) і скільки вони знищили будівель архітектури!!!

  • @user-wz1ce5br9o

    @user-wz1ce5br9o

    3 ай бұрын

    1. А сколько "будівель архітектури" ты построил с 1991 года? 2. Какое население Украины на 2024 год? Какой была численность населения на 1991 год? Сколько миллионов украинцев ты уничтожил?

  • @user-nl6rv9lx2p

    @user-nl6rv9lx2p

    3 ай бұрын

    @@user-wz1ce5br9o і скільки твої діди повбивали казахів в 32-33 теж приблизно 10 мільйонів і за це ви будете нести відповідальність це факт!!! А ти андрюша філатов їдь до нас будеш добривом швиденько!!!

  • @viktoria2942
    @viktoria29423 ай бұрын

    Дякую вам за це відео, дуже важливо показувати на загал якою була Україна до приходу совєтів.

  • @nocturne866
    @nocturne8663 ай бұрын

    Давно шукала подібний матеріал. Дуже вдячна! Хочеться побільше такого.

  • @user-rw2iz8ub7y
    @user-rw2iz8ub7y3 ай бұрын

    Так, Михайлівський збудували заново. Але скільки старих будівель ХІХ-початку ХХ століття у центрі міста стоять зараз вже кимось назначені на знесення. Біля того ж Палацу дітей і юнацтва, що, як виявиося, побудований на фундаменті зруйнованого собору, біля готелю "Салют" стоїть будинок із забитми вікнами. Споруда, очевидно доходного дому, до революції, а що було потім? А вподовж останніх тридцяти років, щобуло в ньому і чому зараз у центрі міста стоїть він таким занедбаним? Так, у 80-ті рухи альтернативних підняли свідомість, але наступні роки все знову забулося...

  • @brpoutlander9780
    @brpoutlander97803 ай бұрын

    Это лучшее что я видел за продолжительное время. Хорошо что хотя бы сохранились фотографии картины и видео того чего уже не когда не вернуть.

  • @user-ve2hz1bi1c
    @user-ve2hz1bi1c3 ай бұрын

    Шикарний фільм! Режисура та актуальність теми. країна тероріст, з убогою антикультурою не вгомониться знищувати нашу культурну спадщину. сталинські покидькі ще до кінця не добиті

  • @user-wz1ce5br9o

    @user-wz1ce5br9o

    3 ай бұрын

    Так как же они будут добиты, если ты, ухылянт, не хочешь воевать? Пойми, дезертир, что территории бывшей Украины сами себя не освободят, и минные поля сами себя не разминируют. Пойми, хутор, мы с вами на одной стороне истории и пришли помочь вам с декоммунизацией вашего страшного советского наследия. Украина будет декоммунизирована, либо её не будет совсем!

  • @user-bv3ke8vn5r
    @user-bv3ke8vn5r3 ай бұрын

    Щиро дякую. Дивилася зі сльозами на очах. Чудовий фільм. Мені у 1988 році було 22 роки, то я згадала свою юність.

  • @OlgierdZhereb
    @OlgierdZhereb3 ай бұрын

    Цінне відео тим, який шлях проробила Україна за якихось 36 років, жодна нація, так не еволюціонує як українська. Дякую за роботу😊

  • @kiton1890
    @kiton18903 ай бұрын

    Дуже дякую за відео з Одеси, Україна

  • @Cymbidium_Orchid
    @Cymbidium_Orchid3 ай бұрын

    Дуже цінне історичне відео. Дякую за цю роботу.

  • @user-xp7si8fi9w
    @user-xp7si8fi9w3 ай бұрын

    Дякую за вашу роботу, змістовно і аргументовано.

  • @Alina_Stupak
    @Alina_Stupak3 ай бұрын

    Щиро дякую ва за таке пізнавальне і актуальне відео! Було дуже цікаво!

  • @alexeygrankin8203
    @alexeygrankin82033 ай бұрын

    Напевно, цікаво.. Мені це дуже подобається з моїм чесним серцем. Щиро дякую за все, пане Дмитро Горбатюк !!!!!!

  • @tarasvoynalovych849
    @tarasvoynalovych8493 ай бұрын

    Коли люди що вихваляють комуністів кажуть "почему вы здания времён СРСР не декомунизируете" зустрічне питання до них, а комуністи повернуть знищені архітектурні шедеври, бетонні джунґлі як ми бачимо і при незалежній Україні добре штампуються як і панельки при совку, а от нових дясятинних церков та інших монументальних споруд більше ніколи не буде!

  • @user-xv4yn9dj8h

    @user-xv4yn9dj8h

    3 ай бұрын

    Тих, хто вихваляє комуністів, за 30 років в Україні вже треба було всіх перевішати. Тоді б ніхто не задавав цих дурних питань. Та, й війни, напевно, вдалось би уникнути.

  • @max_mix9559
    @max_mix95593 ай бұрын

    Прошу продовжуйте викладати такі відео хроніки.

  • @alekseykrayevsky7822
    @alekseykrayevsky78223 ай бұрын

    Дякую, не бачив цей фільм. Доречі, Олена Камбурова, чий голос звучить у піснях, деякий час навчалася у КТІЛПу на Печерську, потім вирішала стати виконавицею. Скоріше за все творці фільми були прихильниками її голосу. Добре, що частину втрат відбудовано. Нажаль, про Ернста в фільмі не згадали.

  • @irinavilchinskaya6392

    @irinavilchinskaya6392

    3 ай бұрын

    І роль Моргилєвського визначена однобічно...Саме завдяки його титанічному труду напередодні знищення собору, сумлінно, скрупулезно виконаним обмірам, залишеному вичерпному масиву фотофіксації інтер єрів, стало можливим віднолення пам ятки командою Ю. Лосицького та Л. Тоцького.Ймовірно, це було його відкуплення гріху перед Золотоверхим!

  • @alekseykrayevsky7822

    @alekseykrayevsky7822

    3 ай бұрын

    @@irinavilchinskaya6392 Ну, для 1988 року це взагалі чудовий початок про долю пам'ятників. А Юрій Георгійович Лосицький люб'язно поділився кресленнями дзвіниці (через мої пошуки інформації про різні дзвіниці міста). У нього в майстерні чудовий паперовий макет церкви Різдва на Подолі, відновленою за його проектом (який наближений до того, що не зміг зробити сам А.Меленський). Можливо, колись відбудують за проектами Ю.Лосицького дзвіниці Кирилівської та Димитріївською церков (Костянтина та Олени). Він навіть проекти відбудови Микільського (військового) собору робив, але до побудови тієї "потвори" - "даймонд хілу".

  • @Ukraine......
    @Ukraine......3 ай бұрын

    Саме сумно,що і зараз в Києві і по всій Україні знищуються пам'ятки архітектури!(

  • @tvorikontent5147
    @tvorikontent51473 ай бұрын

    Дуже цікаво, і гарно, дякую за вашу роботу

  • @user-fl2hm7ev2o
    @user-fl2hm7ev2o3 ай бұрын

    Чудово!

  • @darillion
    @darillion3 ай бұрын

    Неймовірно. Дякую за цікаві відео на вашому каналі 🙌

  • @ludmilla4317
    @ludmilla43172 ай бұрын

    Большое спасибо за вашу работу.Вы 1000 раз правы без истории культуры нет,а как жить не зная прошлого. Какая красота была

  • @SerPetKo
    @SerPetKo3 ай бұрын

    Дякую Вам за унікальні матеріали!

  • @user-lt8ru5mc1l
    @user-lt8ru5mc1l3 ай бұрын

    Звитяга! За Україну за українців! ми піднімаєм рідний стяг! слушний час кличе нас! настав час синам сповнять наказ: за Україну за її волю і честь і слава і народ! О Україно! о рідна Ненька! тобі вірненько присягнем: серця кров і любов все тобі віддати в боротьбі! за Україну за її волю і честь і слава і народ! Ганебні пута ми вже порвали вже бачим Сонце бачим шлях! із мари і брехні де був гніт йдемо у вільний світ! за Україну за її волю і честь і слава і народ! В перед ідемо ми зброю маєм! Сонце над нами ми знаєм шлях! час настав що Тарас чекав Сокол в горі парить ми творим Заповіт На много много літ! (Т.Г.Шевченка)! за Україну за її волю за щастя радість і любов ! Зяу334

  • @user-hf2pw9hi6x
    @user-hf2pw9hi6x3 ай бұрын

    Дякую за просвітницво! Ідеологам савєцьким не потрібно,щоб поневолені пам'ятали свою історію

  • @user-jv4jf3xz9u
    @user-jv4jf3xz9u3 ай бұрын

    Дуже гарна у вас ідея, крім всього яка чудова мова у молоді

  • @OleksandraZakharowa
    @OleksandraZakharowa3 ай бұрын

    Дякую, за те що викладаєте на загал такі цінні та цікаві фільми. Дуже зворушила історія про Миколу Омелʼяновича, не знала про нього ;(

  • @valentynak.9599
    @valentynak.95993 ай бұрын

    Супер !!! Дякую .

  • @user-xx8el1vc2i
    @user-xx8el1vc2i3 ай бұрын

    цікавий фiльм. Дякую

  • @piasteroluywerty5905
    @piasteroluywerty59052 ай бұрын

    Чудовий фільм . Дякую.

  • @user-dw2pu7fx3z
    @user-dw2pu7fx3zАй бұрын

    Який проникливий фільм..дуже боляче дивитись, але без цього не можливо усвідомити себе. Кожному українцю варто подивитись щоб загоїти рани безпамятства і невігластва

  • @bogdanpogr
    @bogdanpogr3 ай бұрын

    Ми продовжуємо втрачати культурну спадщину і зараз. На мою думку, через 1) відсутність відповідної культури у еліти 2) корупційних схемах у КМДА 3)слабкої судової системи в Україні. На сайті КМДА у розділі про обов'язки департаменту будівництва та архітектури вказано у самому кінці: сприяння організації в межах своїх повноважень охорони та реставрації пам'яток архітектури та містобудування, палацо-паркових, паркових та історико-культурних ландшафтів.

  • @DmytroHorbatiuk

    @DmytroHorbatiuk

    3 ай бұрын

    Згоден. З охороною історичних пам'яток Києва є наразі багато проблем. Можливо, варто переосмислювати старі підходи до збереження, бо вони не працюють. Формувати міську стратегію збереження історичної забудови. І найголовніше питання- як зробити так, щоб мати у власності памятку архітектури і зберігати її було вигідно власнику? Думаю, відповіді на ці питання ще треба буде формувати. Може якось запишу інтервю з представниками Управління охорони культурної спадщини Києва на цю тему, це їх компетенція.

  • @KatsapyNeLiudy

    @KatsapyNeLiudy

    3 ай бұрын

    Кличко та поплічники-забудовники мають висіти на каштанах

  • @poklik1

    @poklik1

    3 ай бұрын

    "відсутність відповідної культури у еліти" ... а только ли у элиты? Нарид как всегда прячется в ракушку самоубеждений "дипутати пыд0рi, а от свьятий нарiд зовсим друге дело" Свьятий нарид точно такое же бiдло, с соответствующим мировоззрением: "сносят старый хлам ну и правильно, пусть строят новое современное кАнфОртнае". Какой нарид такая и элита. Кто 8 лет голосовал за отбитого боксера?

  • @vovashumar1972
    @vovashumar19723 ай бұрын

    Дуже дякую!

  • @spacepirate4719
    @spacepirate47193 ай бұрын

    Батько жіночки не помилився. Михайлівський відбудували

  • @yarlkslv9699
    @yarlkslv96993 ай бұрын

    Дякую було дуже захоплююче дивитися!!!!

  • @ollabrams1354
    @ollabrams13543 ай бұрын

    Златоверхий отстроили, исторические названия вернули. Если это Демеевская церковь (13:03), то она уцелела, только колокольню снесли. Но вообще жутко смотреть что комуняки успели натворить. Обратите внимание на кадры советского периода - каким загаженным был город. И сейчас много претензий к коммунальщикам, но дома и дворы несравнимо чище и ухоженнее - совки только парадные фасады ремонтировали и главные улицы мели.

  • @natashap470

    @natashap470

    3 ай бұрын

    @ollabrams1345 Ні, це не Деміївська церква, то Троїцька церква. Що стояла на перетині вулиць В Васильківської та Жилянської та була знесена за одну ніч у 1962 році.

  • @ollabrams1354

    @ollabrams1354

    3 ай бұрын

    @@natashap470 Може ви й маєте рацію - я чув що Деміївську будували за вже готовим проектом. Бо дуже схожі не лише шатром над банею, а навіть огорожею і маленьким будиночком спереду. Але будівлі заднього плану не впізнаю, хоч вони і на пагорбі - як, скажімо, вул. Козача за Деміївською... Не буду сперичатися, бо не певен у своїй правоті.

  • @ermamatov

    @ermamatov

    3 ай бұрын

    Сейчас основной мусор это упаковка- кульки, бутылки, обертки чипсов и прочий пластик. До середины 90х такого засилья одноразовой упаковки не было, но старых развалившихся домов в Киеве было очень много в центре, это да.

  • @hm-wg9ei

    @hm-wg9ei

    3 ай бұрын

    да в целом, когда в советских фильмах показывают сьемки на натуре ощущения что даже косметического ремонта не было лет 10-15. Вот вспомнилась "Гостья из будущего" - какие там раздолбаные тротуары, а ведь в москве снималось

  • @user-qy8oo3jo2s

    @user-qy8oo3jo2s

    3 ай бұрын

    Кличко,наче, не касАб, а теж негІдник...😢 Самостійна Україна воскресАє.🎉❤

  • @olyan3177
    @olyan31773 ай бұрын

    круто! дуже цікаво!!!

  • @user-bw5sy8oe6l
    @user-bw5sy8oe6l3 ай бұрын

    Дуже чудовий фільм, дякую вам❤

  • @portretmastercom
    @portretmastercom3 ай бұрын

    Дякую за пізнавальне відео.

  • @user-wl3th5ci8n
    @user-wl3th5ci8n3 ай бұрын

    "Цей мотлох був колись житлом..." Аж сльози на очах.

  • @karynakharchenko7256
    @karynakharchenko72563 ай бұрын

    Дякую за випуск❤ я плакала

  • @tarasfedorenko7906
    @tarasfedorenko79063 ай бұрын

    Дякую вам за оцифрування!

  • @tarasfedorenko7906

    @tarasfedorenko7906

    3 ай бұрын

    Як можна підтримати ваш проєкт?

  • @hm-wg9ei
    @hm-wg9ei3 ай бұрын

    Дивно дивитися, знаючи що Михайлівський собор потім відбудують

  • @spacepirate4719
    @spacepirate47193 ай бұрын

    Дякую 🎩

  • @user-tt4pc7yd1h
    @user-tt4pc7yd1h3 ай бұрын

    Сатанізм чистої води!!! В Києві завжди були поряд з святинями та святими, відверті Сатаністи!!

  • @Tiferet2012
    @Tiferet201223 күн бұрын

    Зазначені в хронометражі на 6.24 "Залишки старовинних печей" - це початок фондової збірки архітектурної кераміки Національного заповідника "Софія Київська". Кадри знято в підвалі трапезної Михайлівського Золотоверхого монастиря, яка на той час була філією заповідника, в ній розташовувався відділ архітектурної кераміки. Співробітники відділу розбирали печі в будинках, у яких планувався капітальний ремонт, або які були заплановані під знесення. Зберігали у підвалі Михайлівської трапезної, там же чистили, мили, описували. Одна з печей, деталі якої попали в кадр, з вул. Петрівської, 12. Зараз експонується у зібраному вигляді на другому поверсі Будинку митрополита Національного заповідника "Софія Київська". Рука зі свічкою моя))

  • @Qweqwe-nl9vo
    @Qweqwe-nl9vo3 ай бұрын

    Дуже атмосферно

  • @glibaleksin120
    @glibaleksin1203 ай бұрын

    чудове місто, що зруйновано часто власними руками

  • @hochu_spaty

    @hochu_spaty

    3 ай бұрын

    Якими власними? Окупантами московитами? Комуняками безбожниками? Викормишами совка з промитимі мізками? Ці люди не мали нічого спільного з культурою України, тому й плювати хотіли на пам'ятки.

  • @Goldenhand75
    @Goldenhand752 ай бұрын

    Дякую, до сліз!..

  • @IVWOR
    @IVWOR3 ай бұрын

    Дякую💙💛

  • @mcsave848
    @mcsave8483 ай бұрын

    Дякую!

  • @ninatabalova2467
    @ninatabalova24673 ай бұрын

    Оці люмпено товариші рвали нищили, палили. Зникали під переможними завалами рад. влади шедеври. Так. Але віра не зникала. Ніколи. Я колись стояла в Успенському соборі в Лаврі. Ще він був розвалений. Я гладила стіни. Аж були сльози. І що :Лавра наша. Все відновили. Слава Україні. Але все ж після перегляду плакала. Так ви чуйно подали все. 28:35

  • @kyiv5227
    @kyiv52273 ай бұрын

    Вподобайка в підтримку.

  • @dimaopanasiuk4194
    @dimaopanasiuk41943 ай бұрын

    Це неймовірно

  • @user-xy2tu9hg3j
    @user-xy2tu9hg3j3 ай бұрын

    Дуже сумні трагічні спогади нашого минулого нажаль це коілось і в і20 столліті і коітся в наш час не в таких маштабах але руйнуется дуже шкода лишаються тільки спогади

  • @boriszava
    @boriszava3 ай бұрын

    Дякую

  • @olegtsarenok8678
    @olegtsarenok86783 ай бұрын

    Так, сумно дивитись на знищення столиці! Це на жаль без поворотно !

  • @leralauda8703
    @leralauda87033 ай бұрын

    Як цікаво. Викладайте ще. І стрічка радянських часів, а цензура пропустила. От тільки так і не зрозуміла - синхрони спікерів у стрічці, коли ті давали коментарі - вони начитувадися диктором? Бо така ідеально літературна українська, з ідеальними логічними акцентами, дикцією

  • @allazarvanytska649

    @allazarvanytska649

    3 ай бұрын

    Для того і вплели посилання на Пушкіна і "плач" про Булгакова .... І пісня про "вишневий сад" .... Надіюсь, що ці часи не повернуться . Тримаймось

  • @Olganetwoine
    @Olganetwoine3 ай бұрын

    Дякую за історію. Сльози на очах. Радянська влада нищила все українське. А люди на вулицях Києва! Які люди! Говорять чистою українською мовою! Знищена історія. Не забудемо. І не допустимо їх до Києва вже ніколи!!!

  • @user-bu7ve9yk4w
    @user-bu7ve9yk4w3 ай бұрын

    Єрусалим це сердце ☝️ Рим то голова ☝️ Київ це сама душа ☝️ І тому у всі часи , всяка нечисть не має покою від самого спомину про це святе місто !!! І зараз аж вивертає нечисть з боліт, але нічого вони зробити не зможуть ☝️ Так було , так є , і так буде !!!

  • @rostislavhmara9185
    @rostislavhmara91853 ай бұрын

    Где можно песню скачать ,которая в конце ролика и хто авртор этого произведения

  • @user-dz2eo7hj7u
    @user-dz2eo7hj7u2 ай бұрын

    🌟 Актуальний контент! Проте сьогодні, я б відредагувала його закінчення!⚡️ 💛💙Все є і буде суверенна Україна!

  • @user-ho4pg1pz7f
    @user-ho4pg1pz7f3 ай бұрын

    Хотіла вимкнути коли з перших слів почалося жалкування про перейменування вулиць.

  • @olga-drachuk
    @olga-drachuk3 ай бұрын

    тригерить ворожою мовою пісні. тема важлива бо на жаль зараз і ворожа і наша влада руйнує історичні пам*ятки щоб побудувати чергову хрінь вибачте мою французьку. Дякую Вам Дмитро але ж

  • @user-ij6bm4bq4o

    @user-ij6bm4bq4o

    3 ай бұрын

    Так фільм зроблений у 80ті, а тоді усюди пхали руській язик.

  • @lilimore_games
    @lilimore_games2 ай бұрын

    Я зовсім не релігійна людина, але все одно. Так боляче дивитися на знищення нашої культурної спадщини...

  • @eachoneofus
    @eachoneofus3 ай бұрын

    я хвилин на 20 "залип" і забув про всі свої справи

  • @piasteroluywerty5905
    @piasteroluywerty59052 ай бұрын

    В 2000х роках здається на каналі тоніс в ночі показували документальні фільми на історичну, та археологічну тематику, вони були дуже схожі на цей фільм. Можливо хтось підкаже що то були за фільми і хто автор. Дякую.

  • @stevenovetsky3274
    @stevenovetsky32743 ай бұрын

    💙💛

  • @user-bf2rb6su3u
    @user-bf2rb6su3u3 ай бұрын

    ✌️👍🇺🇦🌟

  • @RLV957
    @RLV9573 ай бұрын

    💥🔥🔥🔥🔥🔥🌟🔥🌤🔥❤️‍🔥💥

  • @slavauukraini
    @slavauukraini3 ай бұрын

    18:36

  • @lovchenko
    @lovchenko2 ай бұрын

    Сумно те, що звичайні люди в ті часи так люто руйнували наше коріння. Так само звичайні люди руйнують сьогодні майбутнє (діями або байдужістю). Бачила у 2023 році новину, що нові керівники хотіли утилізувати кіноархіви кіностудії Довженка. Мабуть хотіли підчистити те, що залишилось після комуністів, або просто - невігласи, звичайні люди. Стати б нам незвичайними людьми... людьми сентиментальними і небайдужими.

  • @Kohoute
    @Kohoute3 ай бұрын

    Прикро звісно що большевики знищили багато старих храмів бо то наша історія звісно але дивлячись на це з іншого боку то нас наштовхнули на більш правидний шлях адже то все було та є чужовір'ям, ми поступово повертаємось до нашого коріння. Слава Дажбогу! Хай повстане Дажбожа Україна та хай повстануть наші рідні нам по змісту та духу храми!

  • @user-jn5fd5vf5m
    @user-jn5fd5vf5m3 ай бұрын

    Назавжди втрачений Київ... Нажаль😪

  • @allazarvanytska649
    @allazarvanytska6493 ай бұрын

    Фільм свого часу, ще сильний совок, всі знають про репресії , тому і згадки про Булгакова ( українофоба) і посилання на Пушкіна ..... Але розумію, наскільки відважним цей фільм був. Як шкода, що нам не вдалось відстояти нашу країну в 1918-23 роках. Надіюсь, що цього разу це вдасться !!!!

  • @user-oj7ef9sd7l
    @user-oj7ef9sd7l3 ай бұрын

    Там де пройшло християнсьво з ідеологією першородного гріха і почуттям провини в душах людей лишаються руїни. церква заборонила глаголицю, нав'язала староболгарське есперанто замість мови, змінила календар, свята, імена, переставила неділю... Це є духовна окупація українського народу.

  • @anatoliypankevych4853
    @anatoliypankevych48533 ай бұрын

    Сплюндрували мій Київ …

  • @user-wn9pn5uf5q
    @user-wn9pn5uf5q3 ай бұрын

    Коммуняки доведут любое хорошее, до разрухи.

  • @user-rt4im8us7e
    @user-rt4im8us7e3 ай бұрын

    Київ дуже змінився за ці роки.

  • @besconst
    @besconst3 ай бұрын

    це ще у 80х людей переозвучили?

  • @DmytroHorbatiuk

    @DmytroHorbatiuk

    3 ай бұрын

    Судячи з монтажного листа в архіві, то так, бо за описом, він ще в 80-х був створений в двох варіантах озвучування- російською і українською мовами.

  • @user-oj7ef9sd7l
    @user-oj7ef9sd7l3 ай бұрын

    Карма повернулась. хрістиянсьво так само усіх розтерзало, репресувало, знищило, поруйнувало а те що лишилось переінакшило під власну ідеологію.

  • @sliiiin
    @sliiiin3 ай бұрын

    Цікаве кіно

  • @AliceMelofon
    @AliceMelofon26 күн бұрын

    'підкопали нам коріння'(( як же сумно

  • @anatoliypankevych4853
    @anatoliypankevych48533 ай бұрын

    Кудрявський узвіз, там баба моя жила…

  • @user-is4ox3fd6o
    @user-is4ox3fd6o2 ай бұрын

    Роди всіх хто був причасний і ставив підписи на документах про знесення Михайлівського Злотоверхого погано закінчились (розстріляні , самогубці , тяжкі психічні хвороби , безпліддя ).

  • @76ubd
    @76ubd9 күн бұрын

    Що за нервово наркотичний саунд у відео ?😅

  • @user-zm1yp5dr7f
    @user-zm1yp5dr7f3 ай бұрын

    булгаков до України немає відношення це не його будинок це будинок українського мецената в якому булгаков наймав кімнати користувався бібліотекою власника

  • @user-qe1uj7tl6w
    @user-qe1uj7tl6w3 ай бұрын

    Боже, какой мерзкий пустырь был на месте Михайловского! Ну снесли, так постройте же хоть что-то, варвары! Я живу в Киеве 52 года, но не помню этих мест до восстановления. Наверное мои родители сознательно обходили такие удручающие места для прогулок.

  • @natashap470

    @natashap470

    3 ай бұрын

    Може добре, що не побудували те, що планувалось? Бо відновлення Михайлівського Золотоверхого тоді б було малоймовірним.

  • @user-ij6bm4bq4o

    @user-ij6bm4bq4o

    3 ай бұрын

    Ну в 70х там уже был "сквер" облагороженный травкой и простыми дорожками. К Олимпиаде даже отреставрировали Трапезную, там устроили, что то вроде лавки народного творчества и сувениров. Собор снесли, а Трапезную оставили.

  • @user-pp4lh3ec3c
    @user-pp4lh3ec3c3 ай бұрын

    Тільки не з релігією московити боролись.......з ДУХОМ України! Тоді, раніше і зараз! І дивного в тому нічого нема - вони поріддя темряви, ми - Світла. Темрява мріє поглинути Світло завжди, та тільки давиться ним повсякчас....хоч і надкусує боляче, та головне - давиться!!!

  • @petrobilous8622
    @petrobilous86223 ай бұрын

    Гроші які крадуться з метрополітену передати на реставрацію старожитностей

  • @anatoliypankevych4853
    @anatoliypankevych48533 ай бұрын

    По олегівській все розколупали…

  • @olga71562
    @olga715623 ай бұрын

    Як задокументований факт , окрім руйнування архітектури , зруйнований український культурний простір. Диктор навіть не замислюється, що співпереживаючи руйнуванню архітектури зачитує вірші лише російських поетів... і згадує про них, так, ніби наших українських культурних діячів, чиє місто дійсно було, тут і не було. Це кінець 80-х і культурної різниці між російським і українським не робили ,але ж блін ,їх тут в топ ставлять, і це боляче. Зачистили українську архітектуру і нематеріальну спадщину і не згадують українських поетів , історична довідка стосовно Київської Русі виключно з російських наративів. А ще там багато архітектури рос імперії, наш справжній архітектурний простір зачистила російська імперія і радянська. Цей фільм як пам'ятка, як товстим театральним гримом затерли наше обличчя- історію і навчили говорити під російську начитку. Цікаво було дивитись

  • @Yurkovich
    @Yurkovich3 ай бұрын

    Знищена архітектура Києва в 21-м веке будет?

Келесі