Zlato a prieskum potôčika 8 km severne od Gemerskej Polomy

Ойын-сауық

Vybrali sme sa na cestu k jednému z viacerých potôčikov, ktoré sa vlievajú do Suľovského potoka. Bol to taký menší prieskum, či v ňom bude zlato alebo nie. Príroda nám ponúkla relax a ešte viac :) Uchovala si pre nás aj medvedí cesnak na odľahlejších miestach. Zlatinky sme v potoku nenašli. Možno sa tam nachádza zlato, ale na inom mieste alebo v nepatrnom množstve . V minulosti sa tam ťažili železné rudy, limonit, siderit, ankerit na jednej strane a pyrit na druhej. V súčasnosti, neďaleko Gemerskej Polomy prebieha ťažba mastenca. V ňom sa často nachádza aj pyrit. Je to pekná oblasť, dobrá na vychádzky s deťmi, pešo a aj na bicykli :)
Ďakujem Vám za pozretie videa :)
Hudba: Audio Library - KZread

Пікірлер: 16

  • @narybach
    @narybach4 жыл бұрын

    Pekné video jano..:)

  • @stefandani6268
    @stefandani62686 ай бұрын

    V potoku zlato no prosím vás

  • @michaeltrajer6835
    @michaeltrajer68354 жыл бұрын

    Jaký program používáš na úpravu videí? Jinak moc hezké video.

  • @janoglatz

    @janoglatz

    4 жыл бұрын

    Ten najobyčajnejší :) Movie Maker ... A ďakujem za pozretie videa. Nech sa ti darí :)

  • @slavosimko
    @slavosimko4 жыл бұрын

    Zdravím, popracoval by som na ustavení splavu, trochu vväčší sklon a viac vody by pomohlo lepšiemu triedeniu šlichu. Vo videu ho dosť zanáša a na daný prietok vody ide veľa materiálu.

  • @janoglatz

    @janoglatz

    4 жыл бұрын

    Zdar Slavo :) Diky za rady. To sito má trochu väčšie dierky a von sa dostáva viac štrku, ale budem na to myslieť :) Ja som sa vždy obával, že aj keď je zlato ťažké, maličké zlatinky mi z toho kratšieho žľabu silnejší prúd odnesie. Ale akurát včera som premýšľal, že si spravím nejaké nožičky na ten splav, aby sa mi dalo lepšie nastavovať v horšom teréne. Ešte raz Slavo ďakujem :)

  • @slavosimko

    @slavosimko

    4 жыл бұрын

    @@janoglatz pri prieskume väčšie zrno nevadí. Po ňom sa ale vždy snažím čo najviac priblížiť maximálnej očakávanej veľkosti zaujímavých minerálov na konkrétnej lokalite. Splav potom pracuje lepšie. Niekedy pomáha sitovať do nádoby /vedro, kalfas.../ a až potom to nakladať na splav. Prípadne by som na Tvojej zostave pridal na začiatok prázdny diel a v ňom by sa presitovaný materiál stíhal gravitačne roztriediť, kým by prišiel na mriežky.

  • @lukashirka1289
    @lukashirka12894 жыл бұрын

    Chcel by som sa spýtať je na Slovensku legálne ryžovať zlato? Či potrebujem nejaké povolenie?

  • @lukashirka1289

    @lukashirka1289

    4 жыл бұрын

    Jano Glatz?

  • @pedrisito100

    @pedrisito100

    3 жыл бұрын

    Niekde som čítal že na miestach kde potok nieje chránený ani sukromny by to zakázané nemalo byť ...lebo to je v takom malom mnozstve že to nieje vytazitelne ..ale neviem presne ...ak by to bolo nelegálne asi by tu nebolo toľko videí

  • @michalleicht3330
    @michalleicht33303 жыл бұрын

    Na Slovensku máš chránené územia.. máš NATO aj mapu... Mimo chráneného územia môžeš ryzovat kdekoľvek... Samozrejme zlato nad 5cm štvorcových je chránený nerast...

  • @janoglatz

    @janoglatz

    3 жыл бұрын

    Zdar Michal :) Z komára netreba robiť somára . Jasné , že nebudeš dolovať alebo ryžovať napr. v Slovenskom raji a turisti nad tebou budú stáť na rebríkoch a fotiť ťa ako atrakciu :) Tiež , že budeš rešpektovať tú ochranu prírody. To je jasné . A k tomu zlatu nad 5 cm ... napíšem tak , ako to je :) 5 cm hruda a od radosti by ju aj ľudia zabudli ohlásiť . Takže nerob si starosti. Možno som tvoj koment zle pochopil :)

  • @michalleicht3330

    @michalleicht3330

    3 жыл бұрын

    @@janoglatz tak to mi je jasné... Len som chcel poukázať že nech si dávajú pozor kde hľadajú zlato...

Келесі