Zdrowa i chora pobożność, czyli o kształtowaniu naszej duchowości - o. dr Wit Chlondowski OFM

Duchowość dla Warszawy - cykl wykładów otwartych Akademii Katolickiej w Warszawie (akademiakatolicka.pl) we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi.
W spotkaniu 14. 03. 2024 r. wziął udział: o. dr Wit Chlondowski OFM
Temat: Zdrowa i chora pobożność, czyli o kształtowaniu naszej duchowości
Prowadzenie: s. dr hab. Judyta Pudełko (AKW).
Wprowadzenie i podsumowanie: ks. prof. dr hab. Krzysztof Pawlina, Rektor Akademii Katolickiej w Warszawie.
Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi wykładami z cyku ,,Duchowość dla Warszawy" na: • Duchowość dla Warszawy...
Projekt „Duchowość dla Warszawy” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” (nr projektu SONP/SN/514405/2021)

Пікірлер: 100

  • @melisa_melisa123
    @melisa_melisa1232 ай бұрын

    Chciałabym osiągnąć taki poziom empatii, ciepła i serdeczności jak ten kapłan. Dziękuje za wykład. Wspaniały.

  • @beatasolska89
    @beatasolska892 ай бұрын

    Jeden z najlepszych wykladow jakie slyszalam. Konkret.

  • @malgorzatamagdziak3915
    @malgorzatamagdziak39152 ай бұрын

    Ogromne dzięki za możliwość odsłuchania tej wspaniałej konferencji!😍🥰

  • @b.j.9945
    @b.j.99452 ай бұрын

    Bardzo sympatyczny i merytoryczny mówca... Chce się słuchać...

  • @renatapraga3240

    @renatapraga3240

    2 ай бұрын

    Proszę posłuchać ks. Vianney.

  • @krystynawit3368
    @krystynawit33682 ай бұрын

    Bardzo wartościowy wykład. Bóg zapłać ❤

  • @wojciechy1184
    @wojciechy11842 ай бұрын

    Piękny wykład. Dziękuję ❤

  • @barbara2993
    @barbara2993Ай бұрын

    Bracie niech Cię Bóg błogosławi ALLELUJA ♥️

  • @teresajakubowska4066
    @teresajakubowska40662 ай бұрын

    Piękny wykład , dziękuję bardzo...Takie ciepłe , miłe słowa ...

  • @jolantabinek5031

    @jolantabinek5031

    2 ай бұрын

    M

  • @annakwiecien7682
    @annakwiecien76822 ай бұрын

    Dziękuję Ci Ojcze za pomoc w zrozumieniu moich lęków. Wielkie Bóg zapłać . Tak się cieszę że trafiłam na tę konferencję

  • @hannamodzelewska8874
    @hannamodzelewska88742 ай бұрын

    Bardzo potrzebny mi wykład, każdemu z nas chyba.

  • @agnieszkakwasniewicz
    @agnieszkakwasniewiczАй бұрын

    Bardzo lubię ojca Wita. Dzięki za ciekawy wykład!

  • @andyarvada
    @andyarvada2 ай бұрын

    Szczęść Boże księże Wicie! Pragnę podzielić się swoją refleksją dotyczącą wysłuchanego wykładu. Ogólnie był on owocny i bardzo ładnie powiedziany. Jednakże fakt odchodzenia Kościoła od Tradycji i dogmatu wiary katolickiej na rzecz coraz wyraźnuej panoszącego się modernizmu budzi w nas katolikach wiele obaw i zatroskanie. Nie tylko duża część biskupów nie widzi w moderniźmie nic niepokojącego, ale sam papież zachowuje się jakby nie był już katolikiem. Ten cały jego pontyfikat świadczy o tym, że rozmydla on naszą wiarę w sposób powolny, zakamuflowany lecz systematyczny. Nie będę wchodzić w szczegóły typu paciamama, zachęcanie do przyjmowania cudownego eliksiru w ramię, profanacje podczas światiwych dni młodzieży, zamieszanie spowodowane błogosławieniem par homoseksualnych To powiem: TO NIE JEST ZGODNE Z EWANGELIĄ!!!

  • @joannakodura551

    @joannakodura551

    Ай бұрын

    To jest takie jalowe tłumaczenie się, ze nie mozna trzymać się sztywno tradycji już od wielu młodych księży to słyszałam,, ale to jest błędne rozumowanie i tłumaczenie.. Cialo Pana Jezusa powinno przyjmować się z rąk osoby konsekrowanej do ust i na kleczaco

  • @czescwzaaczniku4928

    @czescwzaaczniku4928

    25 күн бұрын

    Ja lubię przyjmować Komunię Świętą na rękę. Wierzę, ufam i staram się słuchać Boga.

  • @mariaignatowska7621
    @mariaignatowska76212 ай бұрын

    Nasz Bóg jest Bogiem paradoksów i to jest wspaniałe, uwielbiam tą Jego cechę

  • @bogum6426
    @bogum64262 ай бұрын

    Ogromnie dziękuję za udostępnianie tak wartościowych treści!

  • @czescwzaaczniku4928
    @czescwzaaczniku492825 күн бұрын

    Dziękuję Bogu za tę konferencję. Dla mnie bardzo pomocna w mojej drodze za Chrystusem.

  • @arnoldars
    @arnoldars2 ай бұрын

    Dziękuję ojcu za genialny wykład. Czasami jak widzę ludzi w Kościele, to się nie dziwię że wielu nie chce w nim być

  • @bernardwesoly4030
    @bernardwesoly40302 ай бұрын

    Kochany Ojcze, dziękujemy za piękny wykład. Treści tak nam znane, bo przecież przez lata, które spędziłeś w Cieszynie tego właśnie nas uczyłeś. Myślę, że pomimo naszych późnych lat nasza duchowość została uformowana we właściwy sposób. To Ty nauczyłeś nas mówić do Boga Ojca, Tatusiu, i być każdego dnia coraz bliżej Niego. Dziękujemy Ci i niech Bóg błogosławi na każdy dzień.

  • @bozenaporebska8435
    @bozenaporebska84352 ай бұрын

    BÓG ZAPŁAĆ ❤☀️🌷🌷🌷🌷🌷 wspaniałe są te konferencje❣️

  • @romanchocholski5496
    @romanchocholski54962 ай бұрын

    Nasza wiara jest prosta i trudna. Większość myśli jest we mnie od dawna. Niestety bardzo mało osób chce się tak komunikować. Piękne dzięki.

  • @maja7400
    @maja74002 ай бұрын

    Bóg zapłać! 🩵

  • @blankavsmaja1732
    @blankavsmaja17322 ай бұрын

    Bóg zapłać za bardzo dobry wykład.

  • @evaprusak5770
    @evaprusak57702 ай бұрын

    Trudno być dzisiaj katolikiem . Nie jestem typową tradycjonalistką, ale ciężko mi niejednokrotnie znosić ignorację ( podczas nabożeństwa) co niektórych wiernych.Mieszkam od lat w Niemczech i do pewnych zmian się już zdążyłam przyzwyczaić lecz od 3-4 lat dzieje się coś niedobrego w kościele, szczególnie od czasu pandemi. Obserwuję brak poszanowania dla miejsca oraz mszy, przez niektórych uczestników .Nie tylko dzwoniące głośno ( i to po kilka razy) komórki aż ksiądz musi prosić o wyłączenie jak i przeszkadzanie, prowadzone rozmowy w czasie mszy ( jakby nie można tego zrobić po nabożeństwie). Nie wiem jak nauczani są młodzi ludzie jak należy przystępować do komuni. Przepychają się, nie zwracając uwagi na innych, przyjmują komunię na rękę tak nieuważnie ,że już kilka razy widziałam jak upadała na ziemię podniesiona szybko została spożyta jakgdyby nic się nie stało (to że na ziemi pozostały okruszki i doszło do profanacji nie zrobiło na nikim większego wrażenia) Nie było żadnego upomnienia ze strony kapłana ( nic cisza nic się nie stało) Ja jestem starszą osobą ,którą nauczono przyjmować Eucharistję na klęcząco i do ust, niestety dzisiaj to dla mnie nie zawsze możliwe, nie ma balasek i z powodu choroby nie dam rady wstać z kolan ( bez podparcia). W czasie Pandemie przez pewien czas był zakaz udzielania komuni do ust tylko na rękę tłumacząc to możliwością zakażenia. Posłużono się nie potwierdzoną teorią aby wzbudzić lęk w ludziach. Później po wielu protestach wznowiono udzielanie do ust ,ale odbywało to się po zakończeniu mszy, oczywiście ze względu na bezpieczeństwo innych. Wtedy po raz pierwszy poczułam się jak" trędowata" ( nie zapomnę tych wielomówiących spojrzeń jakimi nas kilku obdarzono). Postanowiłam się nie ugiąć i nie poddać tym restrykcjom i choćbym miała godziny czekać przed ołtarzem to wytrzymam. Pan Jezus ma cudowną moc uzdrawiał trędowatych, wystarczy uwierzyć. Nie straszny był dla mnie ten " celebryta" nie na tyle aby mnie od przyjęcia PanaJezusa odstraszyć. Ostatecznie to Pan Bóg decyduje kiedy zakończy się mój żywot. Jedyne co mnie dotkneło to wykluczenie z udziału w pasterce tylko dlatego, że nie przyjełam dobrowolnie preparatu. No cóż po powrocie do dpmu popłakałam się i oddałam tą sprawę Jezusowi, ponieważ tylko Jemu ufam. Do wielu ludzi ( lekarzy, rządzących polityków a także niektórych duchownych) straciłam zaufanie. Moim zdaniem zbyt wiele mówi się o sprawach doczesnych (ekologia, zrównoważony rozwój etc), które też są ważne, a zapomina się o Bogu i naszym zbawieniu.

  • @wieszka1761

    @wieszka1761

    2 ай бұрын

    ❤❤

  • @renatapraga3240

    @renatapraga3240

    2 ай бұрын

    Źle to się dzieje od soboru watykańskiego II.

  • @Wiolusia1984

    @Wiolusia1984

    2 ай бұрын

    Dlaczego sìę tak dzieje że ludzie skupiają się w kościele na sobie i aby im było miło,a nie na Ofierze Naszego Pana? Bo od lat '60 w Polsce zaczęto coraz bardziej protestantyzować kk we wszelakich sferach np. Ekumenizm, antropocentryzm zamiast teocentryzmu, gitarki i tańce na Mszy Św. Która przecież jest i powinna być tak traktowana, bliższa atmosferze pogrzebu a nie biesiadą,ucztą i "pozytywnymi emocjami. Ponadto tzw.msze dla dzieci,tylko psują i nie uczą czym jest Sacrum! Dzieci biegają,siedzą na ołtarzu,opowiadają do mikrofonu głupoty jak w kabarecie a starsi mają z tego ubaw po pachy...wystarczy się głebiej zastanowić,bo to że jest upadek księży i pobożności,to się nie dzieje bez przyczyny. A kwestia DK to również przejaw celowego wprowadzania modernizmu do młodych rodzin z dziećmi,ale to taki długi temat. Dla księdza Wita mamy z mężem wielki szacunek,dla jego ludxkiego podejścia,dla działalności na rzecz rodzin i małżeństw. Osobiście mieliśmy przyjemność rozmowy i serdeczne Bóg zapłać. Ale lepiej nie mieć klapek na oczach w kwestiach nowości i zmian jakie zachodzą już od dxiesięcioleci a ostatnio coraz bardziej za sprawą posoborowych głów kk. Niestety, bezwzględne posłuszeństwo to nie obowiązek lecz tylko wymówka i pójście szeroką drogą w przepaść! Niech czas Wielkiego Postu sprzyja refleksji nad obecną sytuacją i jej przyczynami oraz prowadzi nas do postawienia Pana Boga w centrum, całkowicie i bez wymówek,szczególnie kapłanom,którzy szczególnie dają przykład jak Boga Ojca miłować, na wxór Jezusa Chrystusa, który był skłonny nawet stoły powywracać w świątyni na widok bezczeszczenia jej i robienia tam targowiska. Bóg z Wami❤❤

  • @halinacywinska1557

    @halinacywinska1557

    2 ай бұрын

    😊❤

  • @Agnicha

    @Agnicha

    2 ай бұрын

    ❤❤❤

  • @barbaragolec730
    @barbaragolec7302 ай бұрын

    Dawno nie slyszalam tak dobrego wykladu.. Dzieki serdeczne, Szczesc Boze 🙏

  • @agnieszkaladwiniec8317
    @agnieszkaladwiniec831726 күн бұрын

    ❤❤❤❤❤❤

  • @GolbezPLAY
    @GolbezPLAY2 ай бұрын

    Bóg zapłać za głęboko wartościowe treści i szczęść Boże 🙏🏻🙋‍♀️🇵🇱

  • @teresawegrzyn3363
    @teresawegrzyn33632 ай бұрын

    Super super tłumaczenie, bardzo zrozumiałe dla mnie ❤️❤️❤️❤️ Serdeczne Bóg zapłać ♥️❤️

  • @artur.andrzejewski
    @artur.andrzejewski2 ай бұрын

    Konkretnie o drodze ku zdrowej duchowości i dawaniu dobrego świadectwa. Dziękuję.

  • @teresaj-g6365
    @teresaj-g63652 ай бұрын

    Dziękuję ‼️ Dziękuję ‼️ Dziękuję ‼️ Doskonała konferencja,temat i wykładowca. Uczta duchowa w każdym wymiarze 🤍🕊️🤍

  • @alicjawent510
    @alicjawent5102 ай бұрын

    Bardzo ciekawy wykład i przykłady.Niech Pan Bóg błogosławi ojcu Prelegentowi i wszystkim Państwu ❤😊

  • @danutakochmanska3624
    @danutakochmanska36242 ай бұрын

    Bóg zapłać ❤ Niech będzie uwielbiony Bóg Ojciec - Stwórca Wszechświata ❤Panie Ty Bądź Rosą na tej Ziemi ❤❤❤

  • @kobielkatolicka

    @kobielkatolicka

    Ай бұрын

    Gratuluję przejścia do jeszcze niezarejestrowanego Kościoła Dobrego Człowieka w Bogiem Wszechmogącym prosto z Koranu, który już całował kiedyś Karol Wojtyła na urzędzie Biskupa Rzymu.

  • @elzbietaciesla3988
    @elzbietaciesla39882 ай бұрын

    Piękny, mądry wykład. Wykładowca ma piękny dar mówienia. Dziękuję

  • @jakorzeodnowiona3805
    @jakorzeodnowiona38052 ай бұрын

    Bardzo dziękuję za tę konferencję,bardzo potrzebną!Bóg zapłać

  • @antares85PL
    @antares85PL2 ай бұрын

    Bardzo dziękuję za ciekawą rozmowę. Robicie Państwo dużo dobrego!

  • @zofiaporadzisz8375
    @zofiaporadzisz83752 ай бұрын

    Potrzebujemy Wiecje takich Wykładow! Dziekujemy!

  • @retra-il9uy
    @retra-il9uy2 ай бұрын

    Wspaniala, wartosciowa konferencja. Daje do myślenia ❤

  • @Mirekwr12
    @Mirekwr122 ай бұрын

    Dziękuję za inspirujący, całościowy wykład

  • @RadoslawSzymanek
    @RadoslawSzymanek2 ай бұрын

    Dobre ❤

  • @joannakodura551
    @joannakodura551Ай бұрын

    W Stanach z tego co wiem to koscioly sprzedaja się, ja nie moge sie zgodzic ze slowami ksiedza. Cialo Pana Jezusa jest profanowane, kiedy ksiadz podaje na rękę i na stojaco nie liczac juz ile komunikantow upada na ziemię.

  • @andrzejkisy2179
    @andrzejkisy21792 ай бұрын

    Dziękuję za naukę. Dobrze by było gdyby zagorzali Tradsi wysłuchali tej konferencji.

  • @annakuna7109
    @annakuna71092 ай бұрын

    Bóg zapłać za tę kolejną, bogatą w wartości, pouczającą konferencję. Szczęść Boże, WSZYSTKIM ❤Pozdrawiam⚘

  • @barg444
    @barg4442 ай бұрын

    Znam metodę OIKOS. Uczę się ją stosować od wielu lat (ciągle się uczę...). Chociaż do tej pory nie wiedziałam, ze tak się nazywa. Myślałam, że to były słowa któregoś ze świętych: "Nie mówić o Bogu, gdy nie pytają, ale żyć tak, aby pytali". No i trudność dodatkowa się pojawiła, gdy zaczęli pytać... :) Jak wtedy odpowiadać. Ciągle się uczę :)

  • @b.j.9945

    @b.j.9945

    2 ай бұрын

    Większą trudność chyba jest wtedy gdy nikt nie spyta... Bo niby czemu ma pytać.... To takie jest to "idźcie na cały świat i głoście Ewangelię"..... Hmmm... To raczej wygląda na idźcie na cały świat i czekajcie aż się ktoś zapyta o Wasza religie.... Cxyz nie,,???

  • @mariaignatowska7621
    @mariaignatowska76212 ай бұрын

    Ile pogańskiego sposobu myślenia jeszcze w nas tkwi

  • @Izabela_Wojtal

    @Izabela_Wojtal

    2 ай бұрын

    O hej Maria! Widać jednak lubimy te same kanały 😁 A jeśli chodzi o ojca Wita to mogę go "łyżkami jeść"!

  • @gosiasamosia7203

    @gosiasamosia7203

    2 ай бұрын

    @@Izabela_Wojtal poproszę o wskazanie, gdzie o. Wita jest więcej.

  • @joasiaszymanska4749
    @joasiaszymanska47492 ай бұрын

  • @alicjapozywio1690
    @alicjapozywio16902 ай бұрын

    Dzięki za ciekawy wykład. Piekny jest Ojca entuzjazm na temat Kościoła amerykańskiego. Od przeszło trzydziestu lat jestem w tym Kościele, również jako pracownik Kościoła. Istotnie jest on inny niż polski… jednak nie do końca jest tak różowo.

  • @zofiasadowska1011

    @zofiasadowska1011

    2 ай бұрын

    Tak zgadzam sie w 100% nie do konca jest tak jak polacy chcieliby by to bylo mieszkam ponad 35 lat w Australii to ze przy wejsciu do kosciola ktos ci poda reke prawde mowiac nie lubie tego ja przychodze na Msze Sw do Pana Boga a nie do prywatnego domu ten zwyczaj jest Prosto przyniesiony z anglikanskiego kosciola to ze jest ciastko I Kafka po mszy Sw tez ludzie przecietnie do tego sie nie garna kosciol australijski wymiera jako instytucja nic nie ma do powiedzenia publicznie a wedlug panstwa moglby w ogole nie istniec nie ma procesji Bozego Ciala a jesli gdzies jest to wewnatrz kosciola dzwony nawet jesli sa to nie wolno ich uzywac nigdzie nie mozesz mowic ze jestes katolikiem znajda powod by cie zwolnic z pracy Mysle ze Polacy w kraju Nadal maja wizje ze co na *zachodzie* to musi byc najlepsze absolutnie nie Polacy w Kraju docencie wreszcie co macie boacie bardzo duzo szczegolnie duchowosc patryjotyzm ,wiare , rodziny a to ze mniej $ to naprawde nie o to w zyciu chodzi tutaj tez nigdy nie ma dosc $ zawsze jest cos za cos Docenmy to co mamy w Polsce Stare powiedzenie Nie To Zloto Co sie Swieci Z Bogiem

  • @tagihobik3715
    @tagihobik3715Ай бұрын

    🙏✝️❤️

  • @mariaignatowska7621
    @mariaignatowska76212 ай бұрын

    Towarzyszenie - posłuchajmy Jezusa: "Lekarza nie potrzebują zdrowi, ale ci co się źle mają", czasem wystarczy zajrzeć do Ewangelii żeby odkryć jaką drogą mamy pójść

  • @evatrojan2357
    @evatrojan2357Ай бұрын

    Bog zaplac ❤❤❤

  • @ewagiersz-kubinska7065
    @ewagiersz-kubinska70652 ай бұрын

    Proszę ojca zmiana łaciny w liturgii międzyinnymi przyczyniła się do rozłamu w kościele Jezusa Chrystusa, a przyjmowanie Naświętszego Ciała Pana naszego na rękę to jest jego najświętszych członków jest ich profanacją.Jest powiedziane, że tylko wyświęcone ręce kapłańskie mogą dotykać Hostii Świętej i tego należy się trzymać i tego należy nauczać w seminarium. Nie wolno błogosławić grzechu. Przez te modernizmy wielu katolików, księży i zakonników odeszło od Świętego Kościoła Katolickiego.

  • @czescwzaaczniku4928

    @czescwzaaczniku4928

    25 күн бұрын

    Wysłuchaj wykładu jeszcze raz. Ludzie zawsze zdradzali, odchodzili. Grzeszność w w świecie i w Kościele zawsze była. Co ma do tego łacina i sposób przyjmowania Komunii. Miłość, serce wiara i uczynki z niej wypływające, owoce naszego życia a nie puste rytuały.

  • @michakatafiasz6458
    @michakatafiasz64582 ай бұрын

    Niech Ci błogosławi - księże- Cialo Boga dalej

  • @zbyszeks3657
    @zbyszeks3657Ай бұрын

    01:30:40 Doskonałe przytoczenie zdarzenia, kiedy córka upomina ojca w kościele, że nie powinien iść do komunii świętej, bo "się pokłócił" z mamą. - Ale ją przeprosiłem i byłem u spowiedzi - odpowiada ojciec przed córką. Fantastycznie to przytoczenie przez księdza prowadzącego oddaje charakter oraz ramy percepcyjne współczesnego polskiego duchowieństwa katolickiego. Zupełna rewelacja. Super przykład.

  • @teresasperling2208
    @teresasperling22082 ай бұрын

    Bardzo wartościowy wykład o relacji z Bogiem .Dziękuję .

  • @mariagad5671
    @mariagad56712 ай бұрын

    ☀️❤️🌿

  • @iwonanowak8195
    @iwonanowak81952 ай бұрын

    ❤❤❤😢

  • @krajcar72
    @krajcar722 ай бұрын

    Mam pytanie do o. Wita, jeśli czyta te komentarze. Droga neokatechumenalna wydaje się adekwatną odpowiedzią na odchodzenie świata z jednej strony w ateizm, z drugiej - w pobożność rytuałów, obrzędową, magiczną. Jaka jest opinia ojca? A może widzi ojciec ten charyzmat jako właśnie wyraz chorej pobożności?

  • @Kulki10dan
    @Kulki10dan2 ай бұрын

    Są stany zmęczenia fizycznego z których wychodzi się kilka miesięcy. Nie koniecznie po chemioterapii czy ciężkim urazie, ale może być tak duże wyeksploatowanie ciężką pracą fizyczną czy treningiem, że kilka godzin snu ... To trochę za mało. Bardzo często emocje nam o tym powiedzą, ale to zaniedbanie ciała fizycznego może być rozjechania ich główną przyczyną.

  • @jolantapochron6103
    @jolantapochron61032 ай бұрын

    Wszystko fajnie tylko tak teologicznie wyjaśnione dla zwykłego człowieka wystarczą Przykazania Boże i przestrzeganie a jeżeli żyje się w kłamstwie i grzechu to jest każdego wybór ponieważ dan osoba ma wolną wolę i tylko nawrócenie może doprowadzić do Boga a ustępstwa to dla mnie jest zgorszeniem dla wierzących .Dlatego trzeba się modlić o nawrócenie i jeżeli jest możliwość to mówić prawdę chociaż czasami bywa gorzka dlatego trzeba mieć również odwagę do słowa prawdy .

  • @user-qw4go7tg2d
    @user-qw4go7tg2d2 ай бұрын

    Byłoby uczciwie wymienić konkretnie te ,,grupy,, złe .

  • @marekpanasewicz2105

    @marekpanasewicz2105

    2 ай бұрын

    To nic nie zmieni. Zacznij od Fundamentu, a sam poznasz odpowiedź.

  • @janwiecek5042

    @janwiecek5042

    2 ай бұрын

    @@marekpanasewicz2105 przecież nie napisał że nie zna odpowiedzi tylko że uczciwie byłoby wymienić ,nie czyta się że zrozumieniem?

  • @marekpanasewicz2105

    @marekpanasewicz2105

    2 ай бұрын

    To przeczytaj co napisał i co odpowiedziałem. Tylko spróbuj ze zrozumieniem. ​@@janwiecek5042

  • @malgorzatasadomska5554
    @malgorzatasadomska55542 ай бұрын

    A propos " .. módl się Różaniec"... In sinu Jesu data 31.03.2016r. Pan Jezus powiedział: " Różaniec stał sie modlitwą - lekarstwem dla dusz zniszczonych skutkami grzechu. Jest on BOSKIM LEKARSTWEM na wszystko, co deformuje dusze stworzone na Moj obraz i podobieństwo. Wykorzystuj tę pokorną modlitwę w walce z grzechami, które tak bardzo cię zasmucają, a znajdziesz w niej remedium i obronę , których potrzebujesz i których szukasz." Dlatego Ojcze Wicie " módl sie Różaniec" i nie bądź mądrzejszy od Pana Jezusa. Pokory!!!!

  • @malgorzataa6153
    @malgorzataa61532 ай бұрын

    Czy Osoby Duchowne w Parafiach są otwarte na anceptację charyzmatów świeckich? ...Czy chęć aktywności świeckich nie przeszkadza w zwyczajnym spokojnym toczeniu się życia parafii? Niestety mam takie doświadczenie.... Aktywni świeccy to kłopot....

  • @teresabarbara642

    @teresabarbara642

    2 ай бұрын

    W mojej parafii, ks proboszcz i księża wręcz zachęcają do angażowania się w różne posługi. Dzięki temu mamy żywą relację między sobą I tworzymy wspólnotę. Jest miejsce dla każdego, mamy 11 wspólnot. Jest miejsce na duchowy rozwój i służbę dla Kościoła ❤

  • @marekpanasewicz2105

    @marekpanasewicz2105

    2 ай бұрын

    Mieszkaj gdzie mieszkasz ale zmień parafię na żywą (jeśli masz taką możliwość).

  • @zbyszeks3657

    @zbyszeks3657

    Ай бұрын

    z jednej strony, a z drugiej strony...

  • @user-qw4go7tg2d
    @user-qw4go7tg2d2 ай бұрын

    A czemu duchowni nie ewangelizują polityków, ze nas okradają?

  • @marekpanasewicz2105

    @marekpanasewicz2105

    2 ай бұрын

    Bo Ewangelizacja z definicji jest dzieleniem się Dobrą Nowinà o zbawieniu z łaski dzięki Chrystusowi. Tylko tyle i aź tyle.

  • @janwiecek5042

    @janwiecek5042

    2 ай бұрын

    @@marekpanasewicz2105 przecież poruszył temat podatków i dotego się odnoszę, odnoś się do treści wykładu a nie bujaj w obłokach .

  • @marekpanasewicz2105

    @marekpanasewicz2105

    2 ай бұрын

    Przeczytaj co napisałeś i co odpowiedźziałem. Spróbuj od sprawdzenia w słowniku co znaczy "ewangelizować". ​@@janwiecek5042

  • @danka65
    @danka652 ай бұрын

    🩵

  • @jadwigabob5052
    @jadwigabob5052Ай бұрын

    PAN JEZUS INACZEJ W EWANGELII MÓWI NA TE TERMATY =MÓWI KROTKO JASNO I PROSTO I WYMIENIA A NIE MYŚLI CZY KOGOŚ OBRAZI ANI ŻE O NIM ŹLE POMYŚLĄ ! ! ! ! osoby homo nie muszą tego używać tak jak hetero stosunek seksualny jest grzechem poza małżeństwem - TYLE !!!!!

  • @volleswerkfullorganpower249
    @volleswerkfullorganpower2492 ай бұрын

    Ojciec pyłas jeszcze tu się pojawi?

  • @marysiaczarownica4983
    @marysiaczarownica49832 ай бұрын

    thanks!

  • @maciejlazar
    @maciejlazar2 ай бұрын

Келесі